r „,0- pe;n7 WOENSDAG 19 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANi TWEEDE BLAD PAG. 7 NEDERLANDSCHE PELGRIMS TE ROME. Pauselijke audiëntie in de consistoriezaal. Men meldt uit Rome aan de „Msbd.": Op Paaschdag heeft Z. H. de Paus on geveer 200 Nederlandsche pelgrims, zoo wel een groep, die de reis naar Rome maakte onder leiding van bet bureau Ro- tala Neerlandica, als een van de Ned. Reisvereeniging voor katholieken, in de Consistoriezaal van het Vaticaan ontvan gen. Mgr. dr. B. Eras begeleidde den Paus bij Zijn rondgang, waarbij de H. Vader al- len tot den handkus toeliet. Niettegen staande de groote vermoeienissen van dien dag zeide Z. H. aan mgr. Eras, toen deze zijn verontschuldigingen aanbood, wijl deze audiëntie Hem ook nog ver moeien moest, dat Hij zich zeer wel ge voelde. Gisteravond heb ik ook 4000 Duitschers ontvangen, zeide de Paus en voor1 de aan Hem voorgestelde Nederlanders had Hij allen nog een vriendelijk woord. Na den rondgang nam de H. Vader op zijn troon plaats om een toespraak tot de pelgrims te houden. Hij heette allen har telijk welkom. „Gelijk Christus met Zijne ■intieme vrienden, de Apostelen, het Paaschfeest vierde, zoo in zekeren zin ook Ik met mijne dierbare kinderen uit Nederland, die zulk een voornaam deel van Vaders kinderen vormen. Gij hebt met Ons Paschen gevierd, ook hedenmorgen, in stichting en godsvrucht en Ik verheug mij, dat Nederland ook in dit Jubeljaar zijn eereplaats hooghoudt. Het Verlossingswerk, dat in het Missie werk wordt voortgezet, helpt Nederland met ijver en edelmoedigheid. Wij hebben gemeend in dezen beproefden tijd dit Ju beljaar der Verlossing te moeten procla- meeren. Nederland heeft faijn woord be grepen, getuige deze pelgrimage en de vorige en die, welke, naar ik hoor, nog volgen, reeds bij het begin van het Ju beljaar. Hierdoor en door zijn missiewerk geeft het troost aan het H. Hart, Dat klaagde: „Quae utilitas in sanguine mea", wat baatte het offer van Mijn bloed Deze gevoelens wekte uwe tegenwoor digheid in Mij op en gaarne geef Ik den zegen, dien gij komt vragen voor u en de uwen, voor wie gij in uw hart hebt, voor uwe steden enz." De Hoogeerw. Procurator der Kruis- heeren dr. Rutten, op de treden van den troon staande, vertolkte deze woorden, welke de Paus in het Italiaansch had ge sproken. Bij zijn vertrek werd de H. Vader lang en geestdriftig toegejuicht. Door Zijn har telijke, vaderlijke woorden waren allen zeer getroffen. RECTOR L. SPEET, t Uitvaart en begrafenis. Gistermorgen had vanuit de kapel van het Gesticht „de Voorzienigheid" aan de Lauriergracht te Amsterdam de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van rector L. Speet. Maandagavond zijn de metten ge zongen, waarbij als agens fungeerde pas toor J. L. Speet van Houtrakpolder, broer van den overledene. Diaken was rector T. L. Westgeest van Leiderdorp, sub-diaken pastoor G. Keijzer van IJmuiden, cantores kapelaan J. Brinkman en kapelaan A. v. d. Horst. Als ceremoniarius fungeerde ka pelaan J. F. v. d. Kolk. Om kwart over acht gistermorgen vingen de lauden aan. Agens was Mgr. H. I. Ho- liërhoek, geassisteerd door rector West- geest als diaken en pastoor G. Keijzer als subdiaken. Kapelaan I. Kuilman fungeerde als ceremoniarius, cantores waren kapelaan J. Brinkman en kapelaan J. Duijvis. Te negen uur droeg pastoor Speet do plechtige H. Mis van Requiem op, geas sisteerd door rector Wostgeest, diaken, pastoor G. Keijzer, sub-diaken en kape laan J. Kuilman, cermoniarius. De stemmige kapel was geheel gevuld met de Zusters en meisjes, alsmede zeer vele vrienden en bekenden van den over ledene. Vóórin hadden plaatsgenomen re gentes en regenten, familieleden, alsmede een zeer groot aantal geestelijken uit het diocees. Wij zagen o.m. Vicaris-generaal Mgr. Möllmann, Mgr. Taskin, Mgr. de Gruij- ter, prof. dr. Kwisthout en pastoor Stolk Aan een zij-altaar droeg pastoor Tinde- mas van Melick een stille H. Mis voor den overledene op. Mgr. Holiërhoek sprak na afloop dor pleohtigheden de lijkrede uit. De dood, al dus Mgr., is voor den mensch de groot ste vernedering, de straf voor zijn hoog moed en zonden. En toch zegt de H. Schrift: „Kostbaar is in het oog des Hee- ren de dood van Zijn dienaar". Immers oo3 ware leven is het leven van onze ziel in Gods liefde en genade, dat door den dood wordt bekroond. Deze priester heeft van God bij zijn verscheiden groote genade ont vangen, doch dit alles heeft hij verworven in een leven van opoffering en liefde tot God, een leven, dat naar uiterlijke omstan digheden niet voornaam was, maar in ver borgenheid werd gekenmerkt door een ster ke stuwkracht der liefde Gods. Zijn werk is niet stilgelegd, maar de heilzame in vloed van zijn voorbeeld en vermaan duurt voort tot in lengte van dagen. Tenslotte verzocht Mgr. een gebed voor den over ledene. Nadat pastoor Speet de absoute had ver richt, trok kort na elf uur de begrafenis stoet uit naar het kerkhof „de Liefde waar de beaarding werd verricht door pas toor Speet, geassisteerd door prof. J. H. Visser van Warmond en kapelaan J. C. de Groot. „Tijd". BEDEVAART VAN SINT JOSEPHS- GEZELLEN. Twaalfhonderd jongemannen houden te Schiedam den Stillen Omgang. De rij van organisaties, die ter gelegen heid van St. Liduina s vijfde eeuwfeest naar Schiedam komen, is Tweeden Paasch- dag door de St. Josephsgezellen geopend. Aan deze bedevaart namen de leden der districten Rotterdam, Den Haag en Lei den deel en zoo kwam het dat Schiedam Maandag niet minder dan 11 a 12 honderd zonen van Kolping binnen zijn grenzen had. Dat het een erg mooie dag was, was den jongelui wel bijzonder veel waard, daar bij deze samenkomst de bloote hemel natuur lijk nog al eens als dak moest fungeeren. De Schiedammers haalden hun collega s, die van het Noorden kwamen, aan het sta tion af en toen ging het in optocht naar den Rotterdamschen dijk, waar de leden der Rotberdamsche vereeniging zouden passeeren en een groote, kleurige, indruk wekkende stoet geformeerd werd. Een langen weg hadden de jeugdige pel grims en hun geestelijke leiders niet af re leggen, want het eerste doel was een plech tige Hoogmis in de Frankelandsche kerk, de kerk van St. Liduina, wie ter eere deze bedevaart was ondernomen. De Centraal-praeses, de zeereerw. heer J. Th. van Galen uit Amsterdam, droeg deze H. Mis op, terwijl de weleerw. heeren J. v. d. Meer uit Schiedam en A. A. de Bot uit Delft respectievelijk als diaken en subdia ken assisteerden. Het koor der Gezellen, dat de liturgische gezangen, een nieuwe missa van Jan Nie- land, uitvoerde, werd hierbij door het Jon genskoor'der Eerw. Broeders bijgestaan. Te ongeveer drie uur hebben de pelgrims een „stillen omgang" gemaakt en wel door die straten, die door haar geschiedenis de herinnering aan de stadsheilige mede le vendig houden, zooals den Langen Achter weg, waar St. Liduina zou hebben gewoond, de Lange Kerkstraat, waar zij ter kerke ging en de Kreupelstraat, die haar naam aan Liduina's noodlottigen val op het ijs te danken zou hebben. Om dezen omgang niet alleen voor het oor maar ook voor her, oog „stil" te doen zijn, had men de talrijke bonte vlaggen achtergelaten. Met een rus tige ingetogenheid maar tegelijk in stevi- gen wandelpas legden de jongemannen den vastgestelden weg af. Als eindpunt was de Frankelandscheketk gekozen, waar nu door den weleerw. pater A. van Dieren O.P. een lof werd gecele breerd met assistentie van den weleerw. pater Van Oorsprong O.P. en den we'eerw. heer Th. W. Klepper uit Berkel en Roden rijs, onderscheidenlijk als diaken en sub diaken. Tijdens deze plechtigheid heeft de Cen traal-praeses, rector van Galen, een pro- dicatie gehouden. Hierna werd het schrijn, waarin St. Li duina's relieken zijn geborgen, in processie door de stampvolle kerk gedragen. De stoet werd door de priesters en de vlaggedragers met hun dundoeken gevormd. Een waardig besluit vond deze mooie, welgeslaagde dag in een persoonlijke ver eering der relieken. „Msbd." RECHTZAKEN MARGARINESMOKKELAAR GESTRAFT. Met een maand hechtenis. De Haagsche kantonrechter heeft gister morgen een verzetzaak behandeld tegen den Haagschen boterhande.aar A. De man was bij verstek wegens het smokkelen van margarine B veroordeeld tot een maand principale hechtenis. Wegens het in voor raad hebben van margarine B in zijn pak huis aan de Koediefstraat werd hij schul dig verklaard, zonder oplegging van straf. In de maand November van het vorig jaar is A. in gezelschap van een door hem gehuurden chauffeur per auto naar Doe- tinchem gereden. Volgens verdachte heeft hij daar een aantal kistjes amandelspijs gehaald. Den volgenden dag maakte de chauffeur in gezelschap van een knecht van A. denzelfden tocht. De knecht ver klaarde dat hij toen niet wist, waarom hij mee moest gaan. Ook de chauffeur zeide niet te weten, met welk doel de reis werd ondernomen. Op een weg nabij Doetinchem kwam een auto van de tegenovergeste de richting. De chauffeur van dien wagen beduidde den Haagschen chauffeur, dat hij hem volgen moest. Dit geschiedde en op een stillen weg werd de lading van den vreemden auto in den Haagschen overge laden. Deze lading bestond uit 34 kleine vaatjes margarine. Zij werden naar Den Haag vervoerd en in het pakhuis van A. ondergebracht. Daar is de voorraad door ambtenaren van den Keuringsdienst ge vonden. De chauffeur van den auto verklaarde gistermorgen niet te hebben geweten, dat hij moest meehelpen aan smokke arij. Kantonrechter: Kom, kom, wist u dat niet? De getuige: Neen. en dat kan ik bewij zen ook. Als ze vooruit tegen me gezegd hadden: denk er om oogen open en mondje toe, dan zou ik mijn prijs voor den rit heel wat hooger hebben gecalculeerd. De kantonrechter: U is dus eigenlijk eerlijk voor een tientje. Een der knechten van A. zeide. dat hij wel had vermoed, dat het smokkelwerk was. De kantonrechter: Op grond waarvan? Getuige: Nou, we moesten toch naar Duitschland Kantonrechter: Hoe bedoelt u? Getuige: Doetinchem ligt toch in Duitschland! Kantonrechter: Voorloopig nog niet. De ambtenaar van het O.M. eischte ten slotte bevestiging van het bij verstek ge wezen vonnis en de kantonrechter veroor deelde A. conform dezen eisch. WA7 ANDERE BLADEN SCHRIJVEN: DE KIKKERS EN DE OOIEVAAR. Het feit, dat de socialistische raads fractie van Potsdam medegewerkt heeft om Adolf Hiter tot eereburger der stad uit te roepen, welk bericht uit Berlijn aan „De Telegraaf" was ontleend, heeft ver scheidene lezers van dat blad doen vra gen: ..Hebben de kikvorschen daar inder daad den ooievaar tot koning gekozen? Enkelen van hen verwezen naar een luid ruchtige tegenspraak van „Het Volk". Daarom heeft De Telegraaf te Ber lijn een grondig onderzoek laten instellen: het bericht blijkt ten volle juist. Het blad schrijft nu: Wij zonden dagwerk hebben, in dien wij de onjuiste berichten, die laatstgenoemd blad sedert weken over Duitschland verspreidt, telkens wil len rechtzetten. Voor „Het Volk" komt de ineenstorting der Duitsche sociaal-democratie kort voor de Ka merverkiezingen in Nederland na tuurlijk uiterst ongelegen. Het koestert de niet ongegronde vrees, dat de Nederlandsche kiezers onze sociaal-democratie even voos, ztfak en karakterloos zul'en achten als de Duitsche dat gebleken is te zijn. LEUZEN LEUGENS. Een van de schoonste leuzen van het socialisme een leuze inderdaad schoon indien zij thans reeds uitvoerbaar was is de ontwapening. Waar de socialisten zelf echter aan de regeiering zijn, schrijft de Utrecht- sche Courant, of deze steunen, trek ken zij zich van ontwapeningsleuzen niets aan. En het blad gaat voort: In het na-oorlogsch marxistisch Duitschland stemden de socialisten in den Rijksdag vóór den aanbouw van gepantserde oorlogskruisers. In het na-oorlogsch België stonden de socialistenleider Vandervelde en zijne vrienden als de warmste voor standers van het geheime oorlogsver drag met Frankrijk, de uitbreiding vau het Belgische leger en den aan leg van dure forten-linies en vesting werken. In Frankrijk, waar de socialisten regeeringspartij zijn, stemde verle den week de socialistische Kamerfrac tie voor het miljardenbudget van leger en vloot, niettegenstaande de Staatsbegrooting in haar geheel sluit met een tekort van 400 millioen gul den (41*78 millioen francs). Indien ze ooit een gelegenheid ge had hadden, om meer evenwicht in de begrooting te brengen en den ernst van hun beweerd pacifisme metter daad te bewijzen, dan ware het nu geweest. Maar ze deden niet aldus: ze stemden mee met de meest ver stokte militaristen en imperialisten. In Nederland echter doen ze het omgekeerde, teneinde de rogeering een stok tusschen de beenen te gooien. Waarom ook niet? Zij maken er immers geen deel van uit! „GUTE MENSCBEN." Het is in sommige kringen een verve lende gewoonte en ware sleur geworden af te geven op de priesters, omdat zij niet „heilig" zijn. Alsof alléén de priesters tot heiligheid zijn geroepenIn het Stu dentenblad De D ij k, schrijft dr. Brouwer een bezadigd woord: Een heel eenvoudige, nuóhtere, op ervaring en inzicht berustende be wering is het ook, dat „im grossen und ganzen" de Katholieke mensohen niet geestelijk volmaakt zijn, en dat nooit waren en ook nooit zullen zijn. Al wordt dan ook tot hen de verma ning gericht, dat ze volmaakt moeten zijn zooals de Hemelsche Vader vol maakt is. En toch zal men van tal van deze onvolmaakten, wil men hun geen onrecht doen, moeten zeggen het woord uit Weber's Dreizehnlin- den: „Sie sind gute Mensohen, wie ich meine". En we zijn ervan over tuigd, dat ze bij al hun zwakheden toch bij O. L. Heer zelfs te boek staan als „gute Menschen." Aan de Katholieke geestelijken is zeker ook wel de vermaning gericht, dat ze volmaakt moeten zijn zooals de Hemelsche Vader volmaakt is. En toch zal men terecht zeggen, dat ze „im grossen und ganzen" niet vol maakt zijn, dat nooit waren en nooit zullen zijn. En toch ook „gute Men schen" een groo^ aantal van hen. Ze beloofden en beleven iets indrukwek kends, het coelibaat; ze deelen de Sa cramenten uit, ook aan de geringen; ze dragen het Offer op voor heel de Kerk. En ze zijn gewone menschen. „gute Menschen". die meer dan de meeste anderen bidden, meer dan de doorsnee opofferings-gezind - zijn je gens anderen. Maar volmaakt zijn ze niet. Nu mag men wel zeggen, dat een beilig priester, een zegen is. Maar dat het genade-leven bij de geloovigen afhankelijk is van het wèl- of niet- heilig-zijn van de geestelijken, mag men niet zeggen. Want dat is niet waar. Het genade-leven voedt Chris tus. en de middelen zijn de Sacra menten „ex opere operato", krachtens hun eigen aard; niets geldt hier de waardij van den bedienaar. De invloed van den hei'ige gaat niet uit boven den overtuigings-invloed. SOCIALISME IN DE PRACTIJK. Het brengen van alle productiemidde len (fabrieken, grond, e. d.) aan de ge meenschap lijkt zóó ideaal. Afgezien ech ter van de onrechtvaardigheid, die socia lisatie met zich brengt, afgezien ook van bet gemis van iederen stuwenden kraoht uit persoonlijke ambitie geboren, loopt de socialisatie vast op een meer dan erger lijke bureaucratie. Lees slechts wat in Het Volk een ingenieur vertelt, die uit Rusland terugkeerde: De leicling der fabrieken zoowel als onze Russische collega's waren ge durende ons verblijf in Rusland uiterst voorkomend, hoffelijk en steeds tot hulp bereid. Niettemin werd ons werk belemmerd doordat iedere kleinigheid langdurige onderhandelingen eischte. Iedere fabriek wordt door een zooge- naamden driehoek geleid: de direc teur, de secretaris van de partij-cel en de leider van het arbeiderscomité. Geen enkele van deze drie leiiers durft ook maar het kleinste zelfstan dig te beslissen. Het is bijna onmo gelijk de drie leiders samen te spre ken. Als men in het een of ander vraagstuk beslissen moet, duurt het vele dagen tot men met één lid van dezen driehoek tot een accoord komt. Wanneer alles is besproken, verklaart de leider echter, dat hij niet alleen een besluit kan nemen. Er loopen dan weer dagen en soms ook weken tot men de toestemming der twee ande ren krijgt. Wanneer men onder deze omstan digheden landen tijd werkt, verdwijnt de lust tot werken. UIT DE OMGEVING ALKEMADE Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente I vergadert Vrijdag 21 April, des voormiddags j 2.30 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Benoeming lid stem-bureau te Oud-Ade, vacature-P. van j Hoeve. Aanbeveling van B. en W.: 1. S. B. E. j Dekker, 2. W. Hartog. 2. Benoeming van een i plaatsvervangend lid van het stembureau te Kaag, wegens niet aanneming van de benoe- ming door H. C. Touw. Aanbeveling van B. en W.: 1. K. Hoff, 2. H. J. Reinink. 3. Benoeming van een lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs in deze gemeente, wegens pe- I nodieke aftreding van den heer W. Nell. Aan- beveling van B. en W.: 1. W. Nell, 2. mevr. Heijnisvan Bergum. 4. Benoeming van een I commissie van toezicht op het agentschap der arbeidsbemiddeling in deze gemeente in ver band met de bepalingen der Arbeidsbemidde- lingswet. 5. Vaststelling van een aantal pen sioengrondslagen. 6. Vaststelling van een ver ordening regelende de heffing van leges ter secretarie en van rechten wegens verrichtin gen van de ambtenaren van den Burgerl. Stand 7. Rapport van de raadscommissie inzake huur- verlaging van met overheidssteun gebouwde woningen. 8. Verhuring van de woning, slaan de te Oud-Ade E 55. 9. Wijziging van de steunbedragen ingevolge de steunregeling voor de periode van 1 Juni1 October. 10. Voor stel van B. en W. tot bepaling van de jaar wedde van den eersten ambtenaar ter secre tarie. 11. Voorstel van B en W. tot het geven van een subsidie groot f 217.50 aan het crisis comité B. voor' steunverleening aan werklooze arbeiders die daarvoor in aanmerking komen. 12. Wijziging van de gemeente-begrooting, dienstjaar 19321933. 13. Reclames school geld. 14. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. FAR L1S9FMENTEN Uitg es proken: J. Teeling, garagehouder, Noordwijk a. Zee, Hoofdstraat 67 en Binnenweg 20; cur. rar. J. A. Hannivoort, Leiden. P. van Bohemen, N o o r d w ij k, Bronck- horststraat 1; cur. mr. W. de Clercq, Leiden. MARKTBERICHTEN BOSKOOP, 17 April. Bloemen. Rozen Edith Helen 41. Golden Ophelia 1525, Ta lisman 254?, Hadley 3056, Claudius Per- net 2030, Briaircliff 31. Butterfly 2540, Mac Keiler 2548, Wilh. Kordes 2545, Flo- rex 2543, Rosalandia 2142, Kilham 25 42, An. Noack 3037, Laedy Stuart 2025, Gloria Mundi 6075, Else Poulsen 6090. Anemonen 1016, Lathyrus 814, Iris 22— 26, Lilium regale 4060, Bateman 2035, Li lacima 61, Ville de Lijon 65, Sieboldi 5090, Nelly Mosen 4056, Azalea 3060, Rhod. Pink Pearl 1530, id. Atowbuse 1520. VINKEVEEN, 17 April. Groenten. Kom kommers fgele) le soort 22 ct. per stuk, bloem kool 821 ct. per stuk. Kropsla 26 ct. per krop. id. vellen 27 ct. per kist Aardbeien 9 30 ct. per 10 sl. Rhabrber 46 ct. per bos, Spinazie 48 ct. per K.G. Postelein 20 ct. per K.G. STOMPWÏJK. 17 April. Eeieren. Aan voer 7874 st. Kipeieren f22.70, eendeieren 2.103.70. ganzeneieren 68 ct. per st. TER AAR, 18 Aoril. Centrale veiling. Sla 7 0 40—3 30. Vellen 8-35 ct., Spinazie p. kilo '—7 ct. Postelein per kilo 13—18 ct., Snij- boonen per pond 3842 ct., Stek 21 ct. Peu len 40—43 ct., Raaostelen 70 ct.. Radijs 7 110 1.70, Bloemkool 830 ct. A-^rd^eien 27 ct Andijvie per kist 2031 ct, Bloemen per bos 13 cent (Herplaatst wegens misstelling). 462e STAATS» OTERIJ /Niet officieel 3de Klasse late lllst TrekWnc van Dlns/M* 18 \prt| 1933 HOOCE PRI JZEN f 5000 9604 - xo«2l 14145 400 183E 3299 f237 '8394 - 200 1358 20629 t 100 800 4155 7325 8028 12653 13360 15771 16281 Prttzen van 45. 13 79 81 119 137 185 255 269 272 306 333 343 369 438 473 476 482 533 544 562 603 793 824 837 844 902 919 989 991 1011 1075 1039 1073 1078 1133 1135 1147 1148 1192 1218 1244 1275 1285 1288 1290 1336 1375 1433 1442 1409 1495 1507 1337 1597 1614 1620 1668 1 677 1740 1 7(33 1771 1830 1841 1846 1858 1868 1890 1916 1934 1936 1999 2091 2073. 3144 2209 '-"234 'VC 2203 731' 3842 3376 2397 2446 2455 2462 2496 2533 2648 2. 2..U 2011 ..30 2,)i> .o 2860 2907 2923 2947 2979 3023 3033 3064 -JUoD 310'. *±20 31/0 *26. 3-3 0--.Ü ,_JO 3342 3369 3376 3379 3384 3393 3432 3438 3443 3529 3579 3583 3588 3664 3001 3711 3747 3817 3840 3866 3937 3943 3963 3966 4050 4072 4086 4102 4106 4l21 4125 4156 421/ 4261 4321 4329 4372 4456 4470 4511 4521 4535 4564 4613 4960 4705 4347 4H51 4909 4923 4930 4939 4962 4967 5020 5036 50R8 5100 510P 5131 5223 5354 5356 5300 5368 5378 6434 5472 5402 55C5 5599 6523 Ö540 5547 5574 5622 5016 5653 5710 5712 5722 5730 5765 5793 6863 5885 5941 5999 6019 6055 6058 6062 6086 6109 6130 6131 6154 6223 6228 6273 6298 6309 6317 6333 0304 6395 0396 6132 6162 6!6a 6535 6554 6578 6644 667? 6698 6702 6728 6753 6816 6817 6835 5842 6854 6897 6994 7007 7030 7053 1082 7038 712' 7137 7139 /170 7172 7262 7282 7293 7295 7325 7310 7347 7391 7398 7441 7447 7458 7510 7526 7553 7585 7538 7616 7CC3 7C45 7618 7G49 '675 7713 7752 7763 7769 7820 78*6 7P58 7P01 lnnH 7901 7923 7925 7927 -*934 7936 7951 7963 7964 8045 3167 8220 8237 83.73 8340 3367 83. J 8650 8608 8714 8763 8773 8787 8844 8875 i 3c:i s:.a r:.j c o sii 2 9 ou.-/ 9078 r-"2 O""» fl"»V 3—2 Q7«9 9--.1 9" '1 9403 9438 9454 9531 9579 9585 9587 9622 9610 9076 9681 9684 9388 9339 0847 9804 9966 0975 10003 10009 10O11 10073 10091 10130 10133 10185 10108 10215 10228 10239 10372 1037U i0440 iC~ 10539 10575 10588 10591 10593 10003 10631 108f5 .'C717 10743 10755 10768 10794 10830 :.0263 10PC5 10297 107C3 10917 10993 11012 11057 lii"3 lf ,rï 119*4 11*57 11482 11495 11571 11303 11001 11629 11745 11758 11774 11828 .1831 11838 11C35 11944 11947 11987 12036 12041 12101 12115 12140 12154 12198 12203 r-r.-n irnr, 12225 lrt310 19353 1°408 12455 12493 12511 12525 12573 12803 12611 12026 12628 12G35 12G77 12037 12G98 12700 12725 12734 >2313 ±2815 12827 1232» 12831 12859 12684 12924 12928 12956 13083 13100 13187 13193 13248 13335 13363 13365 13405 13-113 13500 13564 13572 13609 13648 13673 1370b 13734 13801 13845 13871 13382 '3on0 13899 13901 13040 13951 13S98 14040 14073 14081 14144 14248 14260 14291 14333 14345 14303 -'«'3 14*41 14169 14196 14526 14535 14537 14541 14577 14648 14669 14631 14711 14718 14745 14753 14754 14786 14794 14806 14852 14901 15013 15015 15030 15041 15070 16120 15127 15135 15160 15171 >52u2 15±B7 15-95 15303 15301 ±6J*5 15*U(J i531ö 15327 15328 15301 15435 15-138 15430 15479 15481 5523 15545 15556 15586 15S60 15G32 15725 15730 -.5293 15330 15923 15920 15993 15187 1603» 10074 16100 16104 10117 16135 16148 16101 16163 10173 Ö214 16271 163/2 16324 16J53 16891 lu-.2U 16413 1G447 16-159 1G533 :552 16557 165C2 1G608 16653 16676 13703 16703 16755 16703 1G337 16844 168Ö1 ,6867 16092 16922 1G035 16337 16907 1G999 17013 17014 17030 17041 1704-1 17053 17123 17124 17134 >7135 17159 17179 17185 17100 17204 17244 17271 17 SM 17294 17021 17372 17374 17407 17457 17406 .7515 ±7539 17544 17G1D 17G31 17G38 17664 17743 .7943 17952 179C2 17071 17977 179S2 16000 18081 .8048 18062 18070 18072 18120 18142 18146 18169 8201 16233 18342 18340 18354 18377 18407 18433 8445 18505 18G00 18G28 18640 ±8697 18702 18778 -707 T-071 mafs :0i'" 10,,7- 1 19041 19054 19165 19187 19198 19218 19275 19313 .9418 19442 19532 19534 19599 19547 19849 ±9711 9768 19EC4 19839 19894 19002 10913 19991 19993 "0OC3 20C35 20053 30059 20108 20122 30125 20132 0136 20138 20139 20200 7.0206 10223 20239 2024(1 )2C0 20323 20348 20357 20410 20423 10425 20404 1429 20530 20551 20567 20711 20717 20735 20783 137 20351 20893 20396 20003 20911 20377 30937 994 20999 3de klasse, 2de i'llst Trekking \an WceiiMlrr 1!) April 1933 IIOOCIE PRIJZEN 25000 15078 t 2000 8U8 i 150U '/o30 16066 t 1000 113.3 12236 16118 I 400 19180 X 200 901 o 14619 16797 X 100 4196 5-2J 611/ 1,915 11701 15102 10Ü16 Pi'U/.cn van 45. 3 16 57 60 115 130 151 163 181 193 322 324 334 374 397 407 423 433 435 467 469 607 530 594 63o 637 639 671 700 701 733 771 857 871 941 969 032 1061 1101 1170 1194 1233 1292 1304 132» 1368 13/0 1304 1513 1699 1600 1006 166» 1667 1674 1731 1749 1776 1815 1817 1825 1832 1022 1900 1937 2028 2032 2066 2076 2030 2083 2114 2139 2147 2224 22Ö3 2281 2282 23b6 2378 2403 2416 2423 2464 2450 2464 2479 2499 2014 2648 2708 2722 2728 2/o3 2780 2823 2870 2698 2903 2941 2971 2984 3020 3077 3092 3108 3110 3160 3162 31u3 3*24 3*33 3239 3280 3205 3310 3390 3-1Ö3 3618 3528 3621 3660 3730 3706 3780 3810 3810 3835 3838 3860 3653 3Uu7 3d0/ b**J „*.8 3J18 3970 40C5 402» 4067 4061 4080 4008 4124 413/ 41.0 41.8 4100 4181 4109 4*05 42t>2 4295 4314 4326 43o6 43a8 43/8 4301 4421 4429 4463 4480 4519 4o33 4038 4:i80 4uÜÖ 4606 4/00 4717 4724 4725 4760 4810 4Uxl 4821 4623 4837 48o2 4883 4888 4014 4022 49.8 4900 5044 6049 5005 50o9 5108 6120 5188 5224 6227 2o2 0292 *236 6310 6324 6339 6356 5401 5415 o416 -419 5429 64u3 54.8 5*0/ 5550 *367 oo02 0644 5635 559» 5708 5731 6738 0/42 5303 0843 6875 5376 6905 5942 5970 0977 *986 t.049 6038 0111 6160 6173 0210 0267 6231 62oö 0321 0348 63/4 0409 6416 0567 0671 6-04 6078 6io7 0782 6/01 68/0 6871 0928 6930 6934 O9o7 69G7 6992 70b9 7092 7116 7103 7216 7268 7312 7368 738o 7389 7423 7434 7460 74/2 7499 7502 7541 7599 7614 7634 7718 7/08 7800 1805 1811 7817 7829 7842 7857 7880 7956 8008 8010 8085 8003 8111 8154 IU75 8163 8249 8273 8313 8326 6334 83o4 8400 8637 8648 8649 8855 8671 86J3 8707 u/66 8702 8306 b809 8811 8ó50 8609 8948 Ó9-.9 9066 9087 9139 9150 9152 »159 0165 9x66 9220 8302 9337 0358 0367 9378 9302 0390 9429 9503 9o34 0553 0590 0658 0706 0766 9702 9o87 9805 0020 9027 0056 lOOiü 10017 10u*o luuuO 100*9 10l6U ldlol IU-vaJ lOdil 16214 10266 10292 10353 10354 10500 10421 10,28 16437 10454 10467 10468 10470 1C550 105.0 10577 10550 10652 10659 10075 10620 10644 10CG2 lOo/O 16913 10975 10973 11015 11040 11055 11063 11158 11172 11184 11186 11194 11202 11214 11310 11391 11405 11406 11418 11488 11535 11695 11610 11Ü6Ö 11702 11747 11748 11751 '1772 11.78 11733 lieiö 11827 11830 11832 11837 11849 11911 11926 119/1 12022 12047 12097 12162 12186 12227 12243 12245 12301 12302 12C07 12312 12384 12365 12389 12443 12461 12490 12492 12504 ;515 12565 12670 12538 12008 12642 12659 12712 12715 12758 12763 127G3 12822 12823 12853 12855 12884 12949 12960 13075 13077 13108 13179 13195 13238 13243 13119 1C314 13248 13369 13387 13422 13445 13470 13495 13534 13585 13C67 13/20 13/77 13b00 1-5 4 12211 lO.o.'i 1 .05 13880 13944 13907 13999 14000 14025 14088 14098 114169 14232 14287 14303 14337 14387 14405 14406 14416 14465 14478 14187 14438 14491 14548 14603 14673 14682 14726 14735 14742 147G2 14770 14650 14928 14905 14939 14999 15032 16103 15117 15145 16158 15185 15188 15210 15217 16243 15245 15322 15323 15336 15417 15441 15443 15-135 15611 15547 15565 15530 15590 15G28 15660 15722 15733 15703 15795 15841 15852 15874 15944 15957 15933 15097 16022 16028 16126 161E4 16108 1S191 16192 102/7 1C330 16330 16347 10381 16397 16410 16489 1G8C0 16549 16563 16b69 16605 16607 10032 16073 16709 16722 167C0 10828 16004 16383 16830 16940 19962 117166 17235 17304 17387 17416 17440 17470 17481 17497 17514 17533 17563 17539 17605 17620 17612 17777 17811 17840 17870 17871 17373 17801 17963 17991 18J35 18054 13C82 18111 181G3 18173 13174 18185 18211 18240 18202 18200 18293 18314 18344 18426 18474 18480 18484 18^98 18513 18514 18522 18536 18669 18569 18593 18504 18607 18014 18619 13620 18755 18/85 13826 18851 18854 18873 18888 18903 18936 18990 18995 19004 19011 19065 19076 19101 19134 19156 19199 19209 19213 19241 19201 19274 19277 1C238 192C6 19298 19341 19359 19300 19371 19386 19429 19548 10582 19C20 19672 19080 19737 197G6 19704 19300 19371 19913 19958 19962 19970 19G81 20029 20088 20073 20074 20075 20079 "0090 20098 20119 20143 20152 20159 20167 20187 10201 20241 203-17 20350 20391 20172 20177 20492 20513 20636 20713 20731 20756 20700 20839 20886 20894 20899 20207 2C224 Verbetering 3o kl. le lfjat: 14704 m.z. 14797

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7