WOENSDAG 19 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 hoog, dat de regeering ingreep, door het instellen van maximumprijzen. Totdat in 1930 er een groote prijsval kwam in het graan, door groote invoeren vanuit Rus land, De eene moeilijkheid stape.de zich op de andere, waardoor de crisis ontstaan is, welke wij nu meemaken. Weer is bewezen hoe ontwrichtend werkt het gaan van hoog conjunctuur naar laag conjunctuur. Om tot betere verhouding te komen is eerst noodig een goede handelspolitiek. Dit is in de hand te werken door een goede organisatie. Het organisatie even wordt door velen nog niet g!*ed begrepen of ge waardeerd. Velen zijn er nog, die wel wil len profiteeren van hetgeen er door orga nisatie bereikt wordt, maar niet willen meewerken om het te bereiken.. Laat men toch ook in het oog houden dat de weten schap voor den landbouw van groote b teeke-^ is. En er'is voor een ieder gele genheid genoeg om zich te ontwikkelen, hetzij op een cursus, hetzij door lid te zr van hun vakvereeniging, maar niet alleen voor den naam. maar vooral door de daad. Want door ontwikkeling en energie is zee zeker heel veel te bereiken. Men moet man nen hebben, die hun zaak en zeer zeker op landbouwgebied kunnen vertegenwoor digen, waar het noodig is. Dit is zeker noo dig voor een toekomstige gezonde wel vaart voor den boerenstand. Aan het einde gekomen van zijn lezing mocht spreker een luid applaus in ont vangst nemen. Gekomen aan de rondvraag verzocht de heer Schouten het woord en zegt met groote interesseen belangstel.ing de uiteen zetting van dit verloop van den Boeren standen de laatste anderhalve eeuw te hebben gevolgd. Hieruit is gebleken, dat de Regeering in tegenstelling bij vroeger veel eerder heeft ingegrepen dan vroeger, om het hoofd boven water te houden. De Geestelijk Adviseur zegt, daar wij nu de laatste avond meemaken van het winterpragram. met vreugde kunnen terug zien op het afgewerkte program. Hem is gebleken dat de R. K. Bond van Oud-cur sisten vee| doet aan vakontwikkeling, wat toch zeker waardeering verdient. Daar niemand meer van de rondvraag gebruik wenscht te maken, zegt de voorzit ter den heer A. C. Paardekooper hartelijk dank voor zijn duidelijke en leerzame le zing. Hierna doet hij mededeeling dat het bestuur den heer C. Moerkerk heeft be noemd tot secretaris der vereeniging en den heer N. v. d. Poel Pz. tot penningmees ter. Niets meer aan de orde zijnde zegt de voorzitter den leden hartelijk dank voor het slagen van het winterprogram en roept allen een tot weerziens toe. Vervolgens sluit hij de vergadering met den Chr. groet. STADSNIEUWS DE VERKIEZINGEN. Een buurtvergadering. Gisteren is door de propagandaclub „Dr. Schaepman" de eerste z.g. buurtvergadering georganiseerd in het gebouw van den R. K. Volksbond. Deze bijeenkomst werd ge houden in plaats van den gebruikelijken ontwikkelingsavond voor de werkloozen. De opkomst was zeer bevredigend. De voorzitter van dr. Schaepman mr. Donders, leidde de bijeenkomst. De heer Wilmer gaf in een korte uiteen zetting een antwoord op de vragen: hoe moeten wij stemmen om geldig te stemmen wat is de waarde van één stem; hoe moe ten wij als katholieken stemmen. Spr. be toogde de groote waarde van de eenheid der katholieken op politiek terrein welk kostbaar bezit alleen bewaard blijft als de katholieken stemmen op de R. K. Staatspartij, lijst 25. Na de rede, die met aandacht gevolgd werd, werden er enkele vragen gesteld. Eenige debaters gingen ook langs het gesprokene heen en maakten er aanmer king op, dat op een avond, bestemd voor de werkloozen, over politiek was gespro ken. De voorzitter van de R. K. Commis sie voor Werkloozen, de heer Tobé, die ook onder de aanwezigen was. trad naar voren en zeide, het met die critiek eens te zijn! Door één lid der Commissie was n.l. met „dr. Schaepman" onderhandeld, dat deze avond zou worden gehouden; de grootst mogelijke meerderheid keurde het af. dat over politiok werd gesproken in e-en bijeen komst voor de werkloozen. omdat er dan rust en vrede moet heerschen. Bij de beantwoording der vragen zeide de heer Wilmer de meening van den hesr Tobé volstrekt niet te deelen. Niemand zal ontkennen, dat spr. zoodanig over de poli tiek heeft gesproken, dat rus-t en vrede volstrekt niet gestoord zijn; niemand kan door het gesorokene zich gegriefd en be- leedigd gevoelen. Door aldus over politiek te spreken wordt de rust en de vrede in het geheel niet gestoord. En bovendien er staan hier te groote belangen op het spel, dan dat men zou mogen zwijgen. Nadat er onder de aanwezigen over een en ander nog wat was geredetwist, werd er. zooals gebruikelijk, een filmvertooning ge geven. V r ij d a g a v o n d is er weer een buurt vergadering korte redevoering, waarna gedachtenwissehng in School Heeren sin cel en in de Romanuszaal (Mare), beide te 8.30 uur. ALLEN NAAR DE GROOTE OPEN BARE VERGADERING MORGENAVOND 8.15 UUR IN DE STADSGEHOORZAAL. (Toegang 10 oents). Door de Haagsohe po'irie is aangehou den zekere A. v. d W., die uit de Janvos- sensteeg alhier een rijwiel had ontvreemd. PRINS HENDRIK JARIG. Vandaag viert Z. K. H. Prins Hendrik zijn 57sten verjaardag. Van alle openbare gebouwen en meer dere particuliere woningen wappert de vlag. Ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H Prins Hendrik, wapperde vandaag van de openbare rijks- en gemeentegebou- wen en van vele particuliere huizen de na tionale driekleur. Door de Leidsche Chr. Oranje-Vereeni- ging is het volgende telegram van geluk- wensch gezonden aan Z. K. H. Prins Hen drik. De Leidsche Christelijke Oranje-Vereeni- ging biedt uwe Hoogheid en het Koninklijk Huis hartelijke gelukwenschen aan met den vierdag en bidt, dat de Allerhoogste nog vele jaren, ons volk ten zegen, over Uwe Hoogheid zijn Gunst gebiede. H. THOMAS, voorz. L. BOEKKOOI, secr. DE JODENVERVOLGING IN DU ITSCHLAND. Prof. v. Itallie bedankt voor eerelidmaat schappen. Prof. dr. L. van Itallie alhier bericht ons, dat hij het eerelidmaatschap heelt neerge legd van den Deutschen Apotheker Verein en van de Deutsche Pharmazeutiscbe Ge sellschaft met de volgende motiveering: De een beschaafd volk onwaardige achter uitzetting der Joodsche Duitsohers, hun verwijdering uit openbare ambten en de verwoesting van hun bestaan in de vrije academische berpepen, nopen mij niet lan ger waarde te hechten aan het eerelid- maatschap van uwe vereeniging. DE NIEUWE R.K. H. B. S. Inwijding kapel en klooster. De nieuwe R.IC. H. B. S. voor jongens aan den Rijnsburger weg, op de terreinen van het voormalige Posthof nadert haar voltooiing. Op 2 Mei hoopt de directeur, de zeer- eerw. pater B. de Goede, de school officieel te kunnen openen, omdat het laatste ge deelte van het schooljaar geen langer uit stel duldt. De paters en broeders, die het huis zul len bewonen, hebben daar thans reeds hun intrek genomen. Daarom heeft hedenmor gen ook de inwijding en officieele ingebruik name van kapel en klooster plaats gehad De kapel is intusschen nog niet geheel gereed, maar de indruk, dien men ervan krijgt, is eenig. De architecten, de heeren ir. Thunnissen en Hendriks hebben een prachtig devoot Godsgebouw weten in te richten, dat uit architectonisch oogpunt be zien boven allen lof verheven is. Binnen korten tijd zullen we onzen le zers daaromtrent, evenals over de inrich ting van klooster en school zelf, nadere bij zonderheden mededeelen. De inwijding van het altaar in de kapel vond hedenmorgen te half negen plaats door den Hoogeerw. pater Honoratus Ca- minada, provinciaal van de Nederlandsciie Provincie der Paters Franciscanen, geas sisteerd door de definitoren der Orde, de zeereerw. joaters dr. G. Vrijmoed uit Delft. M. Broersen, vicarius te Venray, dr. C. Hentzen, lector te Maastricht en D. Rom- bouts, gardiaan en directeur van de R.K. H. B. S. te Heerlen. Na de inwijding van het altaar droeg do Hoogeerw. pater Provinciaal e-en plech tig gezongen H. Mis op. Zijn hoogeerw. werd hierbij geassisteerd door den zeer eerw. pater drs. B. de Goede, directeur der H. B. S. als presbyter assistens, den zeer eerw. pater dr. C. Hentzen als diaken, den zeereeerw. pater M. Broersen als sub diaken, terwijl als ceremoniarius fungeer de de-weleerw. pater S. de Vries. Onder degenen, die de plechtigheid bij woonden merkten we o.m. op den hoog eerw. pater Regalatus Hazebroek, custos Provinciae. den hoogeerw. heer deken A H. M. J. Homulle. de zeereerw. heeren M A. A. Ha se, pastoor te Delft, prof. dr. D. Franses, hoogleeraar te Nijmegen. E. vau der Snoek, gardiaan te Woerden. W. Blom, directeur van het Missiecollege „Sint Willi brord" te Katwijk aan den Rijn. voorts pa ters uit Katwijk. Delft en Den Haag, leera ren der H.B.S., de architecten en een aan tal leerlingen. De plechtigheid had geen officieel karak ter. Na afloop ervan had de inwijding van het klooster plaats, waarmede de officieele ingebruikname een feit is geworden. ALGEMEENE ORANJE-HERDENKING. Het Willem van Oranje-Comité voor de herdenking in de Stadsveoorzaal op Maan da? 2f Anril a.s. meldt ons nader, dat prof. dr. L. Knappert aldaar spreken zal over „Prins Willem I Vereering en Dankbaarheid", Pater B. H. Molkenboer O. P. over ..De Zwijgers Beeld in Vondels Vers"., ds. H. Thomas over „De Zin van het Wilhelmus". Het Comité verwijst verder naar het door haar in Januari in de dagbladen ee- nlaatst bericht. Daarin schreef het, dat het, gezien de sombere tijden, niet in de bedoeling lag, voor deze herdenking parti culieren rechtstreeks om giften te verzoe ken, dat nochtans uitvoering van een pro gramma, als naar veler wensch vastge steld, mede afhankelijk stond van groote- re en kleine bijdragen, den nenningmees- ter als verrassing toe te zenden. Slechts een oud-burgemeester en een leerares gaven aan deze aansporing ge- vol?. Nog eenmaal slechts doet het Comité langs dezen wee een beroep on de mede burgers om den heer E. W. Wïehers Rol- landet, penningmeester van het Comité, hunne zeer welkome bijdrage te sturen (giro Bink-Associatie Leiden, No. 40420). Een eventueel batig saldo zal ter be schikking van het Crisis-Comité gesteld worden BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Geertruida, d. van J. Flip- po en E. G. Vermond. Kornelis Fran- ciscus, z. van F. de Jong en K. P. Berk hout. Johannes, z. van J. Verhoog en G. M. Houps. Eduard Henri, z. van W. J de Tombe en H. Panman. Johanna, d van H. M. Schreuder en G. v. d. Heiden. Nicolaas. z. van N. Jongbloed en H. v. Eek. Jenny Corrie. d. van G. J. Vallik- hof en J. de Boer. Wilhelmina Frederika, d. van H. Lorsé en M. J. A. Orth. Gijs- berta, d. van L. v. Prooijen en W. den Deic- ker. Hendrika Lidwina. d. van J. G. Berk en H. M Kuipers. Wilhelm, z. van T. v. Rooyen en J. C. Bol. Martinus Laureu- tius. z. van P. W. Brandt en P. J. den Os. Christina Geertruida, d. van P. C. Se- gaar en A. J. Voorwinden. Tonia, d. van S. van Weeren en G. van Putten. Overleden: C Devilee ongeh. vr. 64 j. J. J. Wilbrink-Eggink vr. 45 j. C. Koekebakker wedn. S3 j. A. Kouwen- berg-Droog wede. 83 j. BIOSCOPEN. Luxor: Goedgekeurd. Casino: Volwassenen. Trianon: Handelsregister K. v. K. W ii z i g i n g 386. Firma Eggers. Lei den, Botermarkt 14, muziekhandel, uitge ver. Bijv. uitgooef. be-dr: bespreekbureau. Nieuwe inschrijving 6196 N.V. „Alprescor" (Algemeen Pers- en Corres- nondentiebureau). Leiden, Maredijk 161. Exploiteeren van een algemeen pers- en correspondentiebureau enz. Dir.: R. J. Spitz. Bussum en R. van Eecke, Leiden. Comm.: G. H. Pel, Leiden; P. A. de Gooyer, WassenaarL. Levisson, Den Haag en H. Ph. Polak, Den Haag. Maatsck. kan.: ƒ25 000, waarvan ge- plaats en gestort: ƒ7000. De uitslag der door het Architectenbureau L. F. Gathier te Utrecht gehouden onderhand- sche aanbesteding, namens de N.V. Maat schappij tot Exploitatie van Heeren- en Kin- derkleeding v.h. firma Peek Cloppenburg al hier is als volgt: Gesman Zoetemeyer, Al phen aan den Rijn, J 66890, C. W. Lindenhoff Leiden, f 64520, Ph. Rosdorff, Leiden, f 64484, Firma G. Splinter, Leiden, ƒ63033, M. E. Groenewegen, Leiden, 62600, B. vao der Zaal Lisse, 61990, N.V. Aannemingsbedrijf v.h. Zwolsman, Scheveningen f 61850, Zwanenburg en van der Bent, Katwijk aan Zee, f 61800, Th. L. J. Zitman, Leiden, 61600, J. Gesman, Al phen aan den Rijn, 7 61523, U Korswagen Nzn 1 eiden, f 59999. A. M. de Vetten, 's Graven- hage, 59900, W. P. de Vreede, Noordwijk, 7 57925, v. d. Wal Woudenberg, Utrecht Vlaardingen, J 57840. Bij het gehouden examen, afgenomen door den Bond van leeraressen bij het modevakonderwijs, slaagde voor het diplo ma costumière Mej. J. M. van Valderen, leerlinge van Mej. H. M. Goddijn, Hooi gracht 70. Hedennacht te even voor 2 uur be merkten twee surveilleerende agenten van politic, dat er brand was uitgebroken in de ateliers der firma Waals in de van der Werffstraat. De politie was spoedig met een slangenwagen ter plaatse en bestreed het vuur met een slang op de brandkraan. Doordat deze niet normaal functioneerde ondervond het blusschingswerk eenige ver traging. De brandweer, die onder leiding van de heeren v. Lith en Ncuteboom aan wezig was, behoefde geen water te geven. De brand is ontstaan, doordat een strijkijzer op electriciteit was blijven staan. De schade wordt door verzekering gedekt. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent drie gevonden rijwielen. SPORT VOETB4L NEDERL. PR OEFELFTALADMIRA. Op Woensdag 26 April a.s. des mid dags om 3 uur vindt op het Spartater- rein te Rotterdam een wedstrijd plaats tusschen het Nederlandsch Proefelftal en de Weensche. profclub Admira. Het Nederlandsch Proefelftal is als volgt samengesteld: Doel: van der Meulen (H.F.C.), tevens aanvoerder. Achter: Weber (AJJ.O.) en Van Run (P.S.V.). Midden: Pellikaan (Longa), Anderies- sen (Ajax) en van Heel (Feijenoord). Voor: Wels (Unitas), Duinhouwer (Feijenoord), Van der Broek (P..S.V.), Bonsema (Velocitae) en Van Nellen (D.H.C.). LAATSTE BERICHTEN A. E. J. M. SINKEL. t In den ouderdom van 68 jaar is hier ter stede overleden, de heer A. E. J. M. Sin- kei, die jaren lang directeur-uitgever is geweest van „De Residentiebode" te V Gravenhage en eerst sedert kort op zijn verzoek eervol ontslag had gekregen. SANEERING BLOEMBOLLE NBEDRIJF. DE BEVOEGDHEDEN IN DE TWEEDE KAMER. De Tweede Kamer was hedenmiddag te 1 uur bijeengeroepen ter behandeling van de „beperkte" Bovoegdhedenwet voor den landbouw, waarbij aau de Regeering machtiging wordt verleend een saneerings- plan voor het bloembollenbedrijf in hot le ven te roepen. Deze saneering de juiste regeling is nog niet bekend gemaakt zal in elk ge val worden gezocht m een beperking van de teelt en een verbetering van het prijs niveau. De voorzitter opende te 1 uur de verga dering. Met 64 tegen 1 stem (van den communist Wijnkoop) wordt een \oorstel-Van den Heu vel c.s. aangenomen om thans de z.g. Mach tigingswet voor den landbouw te behan delen. De heeren prof. Slotemaker de Bruine (Chr. H.) en mr. Knotten belt (Lib.) vertrouwen, dat bij amende ment in het ontwerp nog eenige wijzigin gen zullen worden aangebracht ter tege moetkoming aan bezwaren. De heer Kersten .St. G. P.) kan zich niet vereenigen met de prijszettingsmaat regelen. De heer Oud (V.D.) kan met het ontwerp meegaan, mits het als noodwet wordt be perkt tot enkele producten. De heer Braat (Pltt.) heeft geen ver trouwen in dezen Minister ten aanzien van de landbouw-belangen. De heer C o 1 ij n (A.R.) vertrouwt, dat het amendement-Van den Heuvel zal wor den aangenomen. Mr. v. Hellenberg Hubar (R.K.) wenscht de industrie voor land- en tuin bouwproducten te zien vertegenwoordigd in de commissie van advies. De heer W ij n k o o p (C.P.) bestrijdt de z. L fascitische methode van wetge ving, waartoe dit ontwerp zal leiden. ELECTRICITEITSRAAD. De Minister van Waterstaat mr. P. J. Reijmer, is voornemens Vrijdag 21 dezer aan zijn departement de Electriciteitsraad te installeeren. Lijk opgevischt. Heden werd uit de Middenkanaalarm te Sas van Gent het lijk opgevischt van den 21-jarigen J. Steenhoek uit Vlaardingen. S. benoorue thuis op het a.s. „Rozenburg", welk schip dezer dagen nabij de fosfaatfa- briek te Sas van Gent gelost werd. Op een gegeven moment werd nij als voimist opge geven Aan de gevolgen overleden. Dezer dagen reed de auto van dr. van Looy op het Driekwart te Sas van Gent. zeaeren A. van A. aan, die plotseling den weg was overgestoken. Zeer ernstig ge wond werd het slachtoffer naar liet zie kenhuis te Sluiskil overgebracht, waar ny aan de gevolgen van de bekomen verwon dingen is overleden. TELEGRAMiYiEN NA HET VONNIS VAN MOSKOU. Invoerverbod voor Russische goederen. LONDEN, 19 April (V.D.). In de heden morgen gehouden zitting van den Privy Council heeft de Engeiscne Koning de wet inzake een invoerverbod van Russische wa ren in Engeland onderteekend, waardoor de wet tegelijkertijd in werking treedt. Het invoerverbod geldt voor 80% van den Russischen invoer o.a. voor boter, graan, ruwe katoen, petroleum en hout. MOSKOU, 19 April (V.D). Bij besluit van het Opperste Gerechtshof zijn de vrij gesproken Britsche Vickeis-ernp.oyés Monkhouse, Nordvvall, Cushny en Gregory uit de Sovjet-Unie uitgewezen. Zij moeten binnen drie dagen Moskou verlaten. Deze termijn loopt 21 April a.s. des avonds te 8 uur af. VOOR EEN GOUDUITVOERVERBOD IN AMERIKA? WASHINGTON, 19 Aprli (V.D.). Van welingelichte zijde wordt vernomen, dat President Roosevelt in verband met den grooten gouduitvcer naar Frankrijk, die gisteren vier mi.lioen dollar bedroeg, van daag een Verordening za| afkondigen, waar bij de uitvoer van goud uit Amerika op nieuw verboden wordt. DE JAPANNERS VOOR PEKING. PEKING, 19 April. (V.D Het Japanscho Oppercommando deelt mede. dat de Japan scho cavalerie den straatweg van Tsisjau naar Toensjau heeft bezet en is opgerukt tot in de onmiddellijke nabijheid van Pe king De Japansche troepen trachten klaar blijkelijk Peking te omsingelen en het Chi- neesche leger den terugtocht af te snij den Naar in welingelichte Chineesche krin gen verluidt zouden de Japanners voornc mens zijn na de inneming van Peking out de stad Kalgan aan den Grooten Muur 'c bezetten, waardoor alle verbindingen tus schen China en de Sovjet Unie verbroken zouden worden en de Japanners den strate gisch zeer belangrijken weg van Kalgan naar Mongolië in handen zouden krijgen. DIJK VAN DE MISSISSIPPI OPGEBLAZEN. NEW YORK, 10 April (V.D.). Een gewa pende bende van driehonderd man heeft in den afgeloopen nacht een gedeelte van den dijk van de Mississippi bij Chutebridge opgeblazen. De daders wisten den dijk- wacht te overweldigen en lioten met be hulp van een sterke dynamietlading een bres in den dijk springen. Een groote op- perv.akte land is overstroomd en de reeds gedeeltelijk overstroomde steden Glendora, Black-Bayoji en Swanlake loopen ernstig gevaar. DE PLANNEN VAN ROOSEVELT. Tariefwapenstilstand tusschen de groote mogendheden? WASHINGTON. 19 April (V.D.). Naar verluidt zou President Rooseve.t voorne mens zijn bij do komende economischo be sprekingen te Washington den grooten mogendheden een douane-wapenstilstand voor te stellen in den vorm van een gentle men-agreement. De groote mogendheden zouden zich hierdoor verplichten voor het begin der Economische Wereldconferentie te Londen geen tarieven meer to verhoo- gen. De Amerikaansche delegatie naar de Economische Wereldconferentie zal waar schijnlijk bestaan uit den staatssecretaris Cordeli Huil, den onderstaatssecretaris Moly en vermoedelijk Stimson en don be kenden financier Baruch. MUNCHEN IN DE SNEEUW. MüNCHEN, 19 April (V.D.). Nadat Maandag j.l. in Zuid-Beieren de tempera tuur reeds aanzienlijk was gedaald, heeft het in den afgeloopen nacht boven Mün- chen hevig gesneeuw en heerschte vanmor gen vroeg een sneeuwstorm boven de stad. zoodat do stad geheel een winterboeld op leverde. Natuurlijk was de sneeuw betrek kelijk gauw weer weggesmolten. Ook in de bergen heeft het gesueeuwd. WISSELNOTEERTKCSEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58 25 Londen 8.52 New York 2.42 Parijs 9 74"/g Brussel 34 55 Zwitserland 47.83 Milaan 12 691/t Madrid 21 05 1 'a'o 43 55 Kopenhagen 38 00 Stockholm 44 00 V\eenen Praag 7.36' /2 Boedapest Prolongatie 1 pct# BEURSOVERZICHT. van gisteren. De beursslemming was heden niet on gunstig. De onzekerheid omtrent do gold- pc itiek in de Vereen. Staten, die zoo sterken invloed uitoefende op de kcersbe- weging in Wallstreet, bleef ook hier niet zonder uitwerking. De internationale po litieke situatie is ook een factor, die de ondernemingslust in nadoeligen zin be~ invloedt, zoodat do omzetten van geringo beteekenis waren. Over 't algemeen on derging het koerspeil weinig verandering en slechts enkele speciale fondsen gaven verschillen van belang te zien. Van de Industrieelen waren Unilevers bepaald flauw als uitvloeisel van de ongunstige commentaren op het jaarverslag. Phi'ins Aku's cn Ned. Ford waren maar weinig gewijzigd. Rubbers vast in verband mot nieuwe restrictieplannen. Tabakken goed prijshoudend, terwijl Suikers aantrokkon onder invloed van de vaste houding van de productenmarkt. Kon. Olies zeer stil, doch de noteering onderging maar weinig wijziging. Scheopv. konden zich goed hand haven. Ned. Scheepv. Unies waren iets hooger gewaardeerd. Amerikanen hadden een gedrukt voorkomen, de koersen lagen beneden New Yorksche pariteit. Duitsohe obligaties lagen bepaald flauw, terwijl Nederlandsche staatspapieren op peil bleven. Alleen Nederl. Indische dollar-obli gaties waren fractioneel lager. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 19 April. Kaas. Aanvoer 240 partijen. Met rijksmerk le kwal. 23 25, met rijksmerk 2e kwal. 2022. Handel traag. AMSTERDAM, 19 April. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 3 wa-- gong geslachte runderen uit Denemarken. 262 vette kalveren: le kwal. 6068 cent, 2e kwal. 4858 cent en 3e kwal. 4018 cent per kg. levend gewicht. 125 nuchtere kal veren 1.503.50 per stuk; 339 varkens: Vleeschvarkens, wegende van 90110 leg. 39—40 cent. zware 37—38 cent en vette 33 35 cent per kg. slacht gewicht. Overzicht vette kalveren, tamelijken aanvoer, han del zeer vlug, prijzen als Dinsdag. Nuchte re kalveren, mindere aanveer, prijzen zak kende en vlugge handel. Varkens, weinig aanvoer, handel vlug en de prijzen gelijk Dinsdag. VOORSCHOTEN, 18 April. Vrije vei ling. Prijzen: kippeneieren 2.102.80, eendeneieren 0.80—1.10, per 100 stuks; kippen 0.801.10 en konijnen 0.40 1.00 per stuk. HAZERSWOUDE, 19 April. Eierenvoi- ling. Aangevoerd 11982 stuks. Prijzen: kip pereieren 1.00—2.50, eendeneieren 1.60 1.90 per 100 stuks.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3