WOENSDAG 19 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COUR AN K Dr-pT>r piat)_ PAG. 10 DE PASTORIEBRAND TE GROENLO. Omtrent den brand in de pastorie van de R. K. parochie te.Groenlo meldt „de Tijd" nog het volgende: Te ongeveer kwart over negen werd op den avond van eersten Paaschdag Groen.'o in opshudding gebraeht door het gerucht, hetgeen weldra maar al te waar b eek te zijn. dat de R. K. Pastorie in brand stond. Honderden spoedden zich daarop naar de •Nieuwstad, naar de plaats des onheils, waar men inderdaad geweldige vlammen uit de bovenverdieping zag uitsteken en onmiddellijk de overtuiging kreeg, dat de krachtige vuurhaard de geheele pastorie zou aantasten. Hoewel do brandweer onmiddellijk uit rukte, duurde het toch nog geruimen tijd voordat water kon worden gegeven, zoodat het vuur zich intusschen met kracht kon ontwikkelen. Onmiddellijk krachtige be strijding van het vuur, dat nog eenigen tijd maar in één vertrek woedde, ha-d wellicht een groot gedeelte van het gebouw kunnen behouden. Intusschen waren velen bezig om haastig ve'e heilige voorwerpen, boeken en waar devolle stukken, bescheiden en archieven naar buiten te brengen. Op de verdieping •waar zich de vertrekken der kapelaans be vonden, kon nagenoeg niets gered worden. Zij werden van alles beroofd. Boeken, stu diemateriaal, geld, inventaris en kleeding. Met ontzettende sne.heid breidde het vuur zich uit, weldra waren de nevenver- trekken en de zolderverdieping aangetast en te tien uur stond het geheele gebouw in lichterlaaie, likten de vlammen langszijden hoog op en spoedig viel het dak in. Het was een geweldige vuurzee, waartegen toen niets meer uit te richten was. In vereeniging met de auto-spuit uit Lichtenvoorde en de motor-brandspuit uit Bibergen bepaalde men er zich toe aau de zijde van de kerk, die, op korten afstand gelegen is, het vuur zooveel mogelijk te bestrijden en het dak der kerk nat te hou den. In de kerk waren de H. Vaten in veilig heid gebracht en was men op alles voor bereid. Ge.ukkig was er een zwakke wind en dreef deze den vonkenregen in Zuidweste lijke richting tusschen kerk en St. Joseph- gesticht heen naar een onbebouwd gedeel te. Had de wind in andere richting ge staan, de gevolgen zouden of voor de kerk of aan de zijde van de stad niet te overzien zijn geweest. Indruk maakte het langdurige angstige geklep van het kloosterklokje in het St. Josephgesticht dat de zusters wekte en ge reed hield voor eventua.iteiten. Tegen half twaalf begon het vuur in kracht te verliezen. Het geheele inwendige van het groote gebouw was toen reeds uit gebrand. Eerst tegen ongeveer 1 uur kon de blus sing gestaakt worden. S'echts de kale mu ren gaven toen nog aan, wat eens was. De brand werd te ongeveer 9 uur door den Hoogeevw. heer Deken en de kapelaans ontdekt toen zij opgeschrikt werden door een knal en plotseling het eleetrisch licht uitging. Men merkte onmiddellijk een brandlucht en op onderzoek uitgaande vonden zij het slaapvertrek van den De ken reeds in lichterlaaie. Een hevige be roering maakte zich van hen meester. Zij werden zich van het groote gevaar bewust. Opnieuw werden zij getroffen door een zwa- ren slag. waar het ontzettende auto-onge luk enkele jaren geleden hen reeds zoo zwaar trof. Kapelaan v. Soest- kon in groote haast en onder de vlammen heenloopende nog enkele waardevolle dingen grijpen. Maar de rest moest op de bovenverdieping aan haar lot overgelaten worden. Wel erg zwaar werd de plaatselijke gees telijkheid weder getroffen en algemeen was dan ook de deelneming met hun lot. De R. K. Pastorie was in 1908 tegelijk met de kerk gebouwd en was een stevig in forsche lijnen opgetrokken gebouw. Vermoedelijk is kortsluiting de oorzaak van den brand. De schade wordt, voor zoo ver te herstellen, door verzekering gedekt. WINDMOLEN IN ASCH GELEGD. In den Paaschnacht is te Boxmeer de bekende oude standaardmolen van Jos. Willems, een sieraad voor de streek, geheel afgebrand. De motorspuit kon wegens ge brek aan voldoende water weinig uitrich ten. Met groot geweld vielen de zware wie ken, die als vurige armen door de lucht zwaaiden,,, eindelijk naar beneden. Niet3 dan kale muren staan nog overeind. Alles wat zich in den molen bevond is een prooi der vlammen geworden. Zelfs dikke ijze ren balken zijn geheel doorgebrand. De groote maalsteenen liggen in stukken. Do belangstelling was des nachts en ook ge durende de Paaschdagen zeer groot. Vermoedeliik wordt de molen niet meor opgebouwd. De oorzaak is onbekend. Alles was verzekerd, doch beneden de waarde. DE DIEF VEINSDE VROOMHEID Bij het offerblok-lichten gestoord. In de R. IC. kerk te Neede heeft men Za terdag getracht het offerblok te lichten. De „lichter" werd echter gestoord door den koster. De dief, die den koster hoorde aan komen, klom met groote tegenwoordigheid van geest in een bank en simuleerde in vroom gebed verzonken te zijn. Toen de koster vroeg wie hij was en wat hij kwam doen, werd de kerkvloer te heet voor den <lief en hij nam overhaast de vlucht. De koster stelde een onderzoek in en kwam tot- de ontdekking, dat men met een schoenaantrekker getracht had het offer blok te lichten. De politie werd van een en ander in kennis gesteld. „Vooruit". SMOKKELAAR BESCHIET DOUANE. Hij weet over de Belgische grens te komen, maar wordt daar gepakt. Gisteravond stoof bij den grenspost aan de Bilserbaan een smokkelauto over de grens. Toen de grenswacht den bestuurder sommeerde halt te houden, loste deze uit een geladen revolver eenige schoten en reed door. Vier marechaussee's. die gewaarschuwd werden, zetten per rijwiel een achtervolging in. De bes-tuurder begreep, dat het hem zóó onmogelijk werd om door Maastricht te ontsnappen, weshalve hij zig-zag door de volkrijke buurt aan het Proostdijveld reed om zijn achtervolgers op een dwaalspoor te brengen. Eén der banden was door re volverschoten vernield. De marcchausee's moesten echter hun wedstrijd spoedig opgeven. Een der achter volgers wierp zijn rijwiel weg en probeerde nog met een motorrijwiel den smokkelaar te achterhalen. Deze had zijn voorsprong evenwel benut om te Klein-Lanaije weer op Belgisch gebied te vluchten. Toen hij ter plaatse de Nederlandsche grenswacht passeerde, bedreigde hij ook dezen weer met zijn vuurwapen. Op Belgische gebied gekomen zat hij in de val en werd hij door de Belgische douane gearresteerd. De wagen was volgeladen met suiker. De bestuurder bleek te zijn V. S. E. uit Sitt-ard. Hij was bij de arrestatie nog in het bezit van de geladen revolver. „Vooruit". Tasschendiefsta! in kerk. Als verdacht van diefstal van verschei dene damestasschen, gepleegd in de R. K. kerk aan de Wenckebachstraat te 's Gra- venhage, is aangehouden een 38-jarigo vrouw. ROBINSON-KLEURWEDSTRIJD. Men meldt ons: De deelname aan den Robinson-kleur- wedstrijd heeft iedere verwachting over troffen. Het aantal inzendingen loopt in de tienduizenden. Het sorteeron en beoordeelen daarvan vraagt natuurlijk heel wat tijd. Maar in den loop der maand Mei hoopt de Robin- sonschoenfabriek den uitslag bekend te kunnen maken. SPORT VOETBAL L.P.S.V.de Sleutels 4-4. De voetbalwedstrijd L.P.S.V. ISleutels (personeel fa. Nieuwenhuizen), welke gis termiddag op het N.B.v.L.O.-terrein aan den Zoeterwoudsche Singel werd gespeeld is na zeer spannenden strijd in een gelijk spel (44) geëindigd. Voor de rust wisten de Sleutel-spelers een 10 voorsprong te boeken, hoewel zij het nadeel van den ster ken wind hadden. Na de rust maakt L.P. S.V. spoedig gelijk en wist even later een 21 voorsprong te nemen. Niet lang daar na maakt de Sleutel-midvoor gelijk en door twee fouten van de L.P.S.V.-keeper voert de Sleutel-voorhoede de score op tot 42. De politiemannen blijven goed combinee ren en twee mooie goals brengen de par tijen wederom op ge ijken voet. (44). Er ontwikkelt zich nu een felle strijd om het winnende doelpunt, waarbij beide doelen ternauwernood aan doorboring ontsnap pen. De keepers doen evenwel niet voor elkaar onder en als scheidsrechter Wassen- burg, die geen moeilijke taak had, het eindsignaal fluit, is de stand ongewijzigd. (44). De niet talrijke toeschouwers had den door den feilen wind een minder pret tige taak dan de spelers GYMNASTIEK DIOC. HAARL. GYMNASTIEKBOND De jaarvergadering te Haarlem De D. H. G. B. vergaderde Maandag te Haarlem, in café-rest. Brinkmann De voorzitter, de heer Goris, opende te plm. half drie deze bijeenkomst met den christe- lijken groet, waarna hij de afgevaardigden wel kom heette. Spreker schetste den toestand voor den D. H. G. B. over 't algemeen minder gunstig. Daarna nam de voorzitter afscheid van zijn medebestuursleden, die zich onder de gewij zigde omstandigheden niet meer voor hun functies beschikbaar wilden stellen. Hierna volgde de mededeeling, dat in plaats van Rector Braakman, Rector Mol tot geeste lijk adviseur van den Bond was benoemd. Na woorden van dank aan den scheidenden advi seur, installeerde de voorzitter Rector Mol, waarbij hij den wensch uitsprak, dat het Z. E. gelukken mag, den bond wederom tot nieu wen bloei te brengen. Nadat de voorzitter er vervolgens nog op had aangedrongen, de besprekingen zoo zake lijk mogelijk te houden, werden de notulen der vorige vergadering ongewijzigd goedge keurd. Uit vele der ingekomen stukken, sprak groote genegenheid voor de scheidende be stuursleden. Het eerelid, de heer Reijns, had bericht gezonden, op dit eerelidmaatschap geen prijs meer te stellen. Het jaarverslag van den secretaris was voor een belangrijk deel gewijd aan de gewijzigde bepalingen. Verder werd uiting gegeven aan den hoop, dat de bestuursleden het hoofd zou den buigen voor de door het hoogste gezag ge nomen besluiten. Het nieuw te kiezen bestuur zal zich voor een moeilijke taak zien geplaatst. Vervolgens schetste Rector Mol de moeilijke omstandigheden, waaronder hij zijn functie heeft aanvaard. Wanneer de wijzigingen soe pel worden toegepast, aldus Rector Mol, be hoeft men zich aangaande de toekomst van den Bond niet ongerust te maken. Het be staansrecht van den D. H. G. B. blijft in alle opzichten verzekerd. Hierna werden de verslagen van den pen ningmeester en technische commissie, ongewij zigd goedgekeurd. De benoeming van een kas- commissie werd aangehouden. Voor punt 5 „Bespreking reorganisatie" aan de orde kwam, gaf de voorzitter nog een uit eenzetting van hetgeen het bestuur in 1932 had verricht. Hij verdeelde het afgeloopen jaar in een actieve en passieve periode. Er werd geconfereerd met „De Graal", terwijl de technische werkzaamheden voor de bondswed strijden 1932 werden uitgevoerd. Na de Leid- sche kwestie en het verbod om dit district aan de bondswedstrijden te doen deelnemen, moes ten de jaarlijksche ontmoetingen worden afge last. De passieve periode werd ingeluid op het moment, dat de pers de nieuwe Bisschoppe lijke Bepalingen publiceerde. Behoudens de voorzitter, bedankte het geheele bestuur, waar na slechts de loopende zaken werden afgehan deld. Na deze inleiding voerden enkele afgevaar digden het woord. Door het aanvaarden van de Bisschoppelijke bepalingen inzake de turnvereenigingen voor de vrouwelijke jeugd, is de D. H. G. B. auto matisch een organisatie voor mannelijke gvm- nastiekvereenigingen geworden. Rector Mol gaf hierop aan, welke richting de mannelijke sportbeweging zal uitgaan. Tenslotte dankte de voorzitter op hartelijke wijze de scheidende bestuursleden, alsmede de T. C. Bij enkele candidaatstelling werden de heeren Goris, van Lieshout, v. d. Lubbe en Koemans als nieuwe bestuursleden gekozen. De aanvulling van het bestuur, alsmede de samen stelling van een T. C., werden in handen van het nieuwe bestuur gesteld. Tegen half zeven sorak Rector Mol zijn be wondering en erkentelijkheid uit voor de wijze, waarop de besprekingen waren gevoerd, waarna de voorzitter met een opwekkend woord de vergadering op de gebnr'"?H»l<'ï wiize sloot. „Msbd." Alle militaire uitgaven zullen aanzienlijk beperkt worden. De totale bezuini erin gen worden geschat op ongeveer 144 millioen dollar. Men verwacht, dat deze plannen in mi litaire kringen op krachtig verzet zullen stuiten. Turnkring Leiden en Omstreken. Op de gisteren gehouden gymnastiek-compe- titie voor heeren, 2e graad, behaalden de pers. prijzen: J. v. d. Plas „Hercules" 76 p., M. Mulder, ..Excelsior" 75 p., P. v. Benten, „Ex celsior" 72 Vt p. „Excelsior" bezette de eerste plaats voor vereeniging met 215 punten, „Her cules' tweede met 174 p. LUCHTVAART SPAANSCH VLIEGTUIG OP HUIS NEERGESTORT Zes dooden In Spanje hebben Maandag twee vliegtuig ongelukken met doodelijken afloop plaats ge had, Nabij Madrid is een vliegtuig op een huis terechtgekomen, waarbij vijf der bewoners, alsmede de piloot werden gedood. Op het vliegveld Carajas is voorts een sport- vliegtuig neergestort, waarbij een persoon werd gedood en een gewond. HET GEHEIM VAN DE „CITY OF LIVERPOOL" Naar de ontknooping? De Brusselsche correspondent van de Msbd. meldt: Volgens een Engelsch blad, zou men te Zürich aanwijzingen hebben gevonden, waar uit men de conclusie zou mogen trekken, dat de „mysterieuse" tandarts Voss uit Manches ter, wel degelijk een cocaïne-smokkelaar zou geweest zijn, tusschen Engeland en Duitsch- land. Hij zou den handel in cocaïne reeds se dert Juli 1931 gedreven hebben, in samenwer king met een te Zürich gevestigden tandarts. Een zoon van dezen laatsten, zou Voss eens in een hospitaal hebben bezocht, waarheen deze getransporteerd was na een poging tot zelfmoord. Voss zou hem dan gezegd nebben, dat hij zich in een moeilijke financieele positie vond en dat hij zich van een vliegtuig uit zou zelfmoorden. Het onderzoek wordt intusschen nog steeds voortgezet. Eerste wrakstukken van de „Akron" gelicht De eerste poging om het wrak van de „Akron" dat op 25 mijlen ten N.O. van Atlan tic City is gevonden, te lichten, heeft tot re sultaat gehad, dat eenige stukken van het om hulsel naar de oppervlakte konden worden gebracht. Duikers hebben medgedeeld, dal het wrak onder water duidelijk zichtbaar is. De kruiser Portland, de marine-sleepbooten Saga more en Kalmia en de Falcon «ijn ter plaatse gearriveerd. E BhJ Nu eens een rebus. Heel gemakkelijk: fj g C OP: PASS: EN OPPASSEN. Denkt U daar aan achler AS het stuur van auto, 99 motor of fiets? ONDERWIJS KATHni.tF.KF_ 0 N DFR WI7F R S IN HET BISDOM HAARLEM. Veertigjarig bestaan der vereeniging. REDE VAN DEN BISSCHOP VAN HAARLEM. Onderscheidingen voor de heeren de Boer en Brugman. Dinsdpg hield de Diocesane Vereeniging voor.R.-IC. Onderwi;zers .,St. Augustinus" in het bisdom van Haarlem haar 41e alge- meene vergadering in café „Brinkman" te Haarlem. Do vergadering stond onder leiding van den heer H. G de Boer, die het veertig jarig bestaan der vereeniging in herinne ring bracht en wees op de belangrijkheid der le behandelen agenda, omdat daarop voorkomt: uitbouw der organisatie van katholieke onderwijzers over geheel Ne derland. Aan Z.H. den Pans en H. M. de Ko ningin werden telegrammen van aanhan kelijkheid en trouw verzonden. In de bestuursvacatures werd voorzien door herbenoeming. Hierr.a kwamen de verschillende inge diende voorstellen ii.i behandeling. Over een voorstel van het hoofdbe stuur om met de hoofdbesturen der vier Zuiderbonden te komen tot een nieuw te vormen federatie, ontspon zich een hef tige discussie. Inzake deze kwestie verzocht het hoofd bestuur ten slotte aan de vergadering een der beide volgende opdrachten. Ten eer ste, stappen te doen om toe te treden tot de op genoegzaam bekende grondslagen te vormen federatie, of ten tweede, po gingen aan le wenden tot de vorming van één federatie en andere dan de reeds be kende grondslagen. Het eerste voorstel werd verworpen met 138 tegen 10 stem men. Conform de meening van de meer derheid in het bestuur, werd nu het twee de voorstel met 110 tegen 38 stemmen aai genomen. Hierna werd de jaarvergadering geslo ten. Ter gelegenheid van haar veertigjarig bestaan hield de Vereeniging des middags een groote feestvergadering. VOORZITTER H G. DE BOER. De voorzitter, de heer H. G. de Boer, sprak allereerst een welkomstwoord tot de vele gasten, te weten: den vertegen woordiger van den minister van onder wijs, de heer H. v. d. Weyer, inspecteur te Haarlem, de hoofdinspecteur van hét R.IC. Onderwijs, rector Nolet. dé vertegen woordigers van de Vereeniging van Hoof den van R.-K. Scholen, de heeren BadouJt en Bertelsvan de St. Liduina-Vereeni- eing; den oud-inspecteur, den heer G. Weustinkden oud-adviseur, pastoor Beukers den heer Maartens, een der ini tiatiefnemers voor de oprichting van St. Augustinus -en de eere-leden-veteranen, de heeren Jansen en Wittenberg. Spreker dankte de vele schenkers van bloemstukken. Intusschen was Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent met Deken Son- daal uit Haarlem, ter vergadering geko men. Nadat de gasten aan den Bisschop waren voorgesteld, noemde de voorzitter het een voorrecht het 40-jarig jubileum te kunnen vieren in tegenwoordigheid van Mgr. en van een vertegenwoordiger van den Minister. Spreker zeide, dat de ver eeniging van 283 leden tot 2600 gegroeid is en dat ze 18 afdeelingen telt, waarvan er één zelfs 400 leden mag boeken. Veer tig jaren geleden was het bijzonder onder wijs nog het zwarte schaap, de bijzondere onderwijzer miste een rechtspositie, eigen weduwen- en weezenpensioen, een salaris- regeling, wel eens den moed om strijd te voeren. Mgr. Spoorman heeft de eerste stappen tot verbetering genomen. Thans kan de vereeniging bogen op ontzettend veel verbeteringen, met medewerking van de zuster-vereenigingen en de R.-IC. Ka merfractie. Het katholiek onderwijs in dit bisdom werd levensvatbaarheid gegeven, waarvoor spreker hulde bracht aan de oude garde. Onder de H. Mis hebben ve len dank gebracht voor de verkregen re sultaten. Dank wilde spreker thans uit spreken aan de Bisschoppen, aan de Ver eenicing Hoofden van R.-K. Scholen, de initiatiefnemers, aan do geestelijke advi seurs en allen, d;e in den loop der jaren hun kracht en energie aan ..St. Augusti nus" gaven. Maar ook de ni"n"en van van daag bracht de voorzitter hu'de en danh voor het moeizaam verric'. ten en nog tc verrichten werk. Wij zi n ons met onze 2600 leden bewust Mgr.. aldus sDrekex. dat wij een zending hebben te vervullen en dat het mandement van de Bisschop pen ons richtlijnen geeft. In de toekomst zullen wij ons blijven geven aan de oovoeding van het kindj in het ééne ware Licht van Christus en met een Oranje hart voor wettig staatsgezag. Spreker bood den Bisschop ten slotte een som gelds aan, voor de besteding, waarvan overleg met den plebaan ge vraagd werd. De geestelijk adviseur, prof. P. J. M. Heskes wijdde vervolgens het vaandel en ield daarbij een rede. Rede van Mgr. Aengenent. Hierna kwam Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent aan het woord. Met meer dan gewone aandacht heb ik het laatste nummer van het R.-K. School blad gelezen, aldus Mgr. Gij wildet dezen dag in het toeken van dankbaarheid je gens God stellen en daarom was het mij een vreugde vanmorgen het H. Misoffer uit dankbaarheid voor de vereeniging op te dragen. Ook las ik in uw orgaan, dat gij uw dankbaarheid wilde betuigen aan het bestuur, aan uw voorzitter. Daarom zal het u ten zeerste verheugen, dat deze glo riedag voor den voorzitter bekroond zal worden, omdat Z. H. den Paus aan den heer de Boer het eerekruis Pro Ecclesia et Pontifice verleend heeft. (Langdurig applaus). Maar Z. H. heeft ook aan het bestuurs lid, den heer Brugman, hetzelfde eere- teeken verleend. (Langduig applaus). Mgr. bood beiden heeren zijn gelukwen- sehen aan en hoopte, dat zij nog vele ja ren hun krachten in dienst der vereeni ging zouden mogen geven. Ook de Bisschop aldus vervolgde Z. H. Exc. is vandaag ten zeerste dank baar voor den heerlijken arbeid door de Dioc. Yer. gedurende 40 jaren verricht, waardoor het godsdienstige peil van onze Katholieke Jeugd hoogerop gevoerd werd. Het is van ontzettende beteekenisj welke onderwijzers men in ziin jeugd gehad heeft Mgr. heeft in Delft door en door katho lieke onderwijzers gehad en daarvoor is hij ten zeerste dankbaar. Twee feiten hebben vandaag krachtig lot Mgr gesproken. Allereerst de door den voorzitter aangeboden gift ter verfraaiing van de Kathedraal. Daaruit spreekt uw aanhankelijkheid, eerbied en liefde voor het .kerkelijk gezag, aldus Mgr. Dat zult ge ook uw kinderen inprenten en dat is een van de groote .factoren in het heden- daagsche katholieke onderwijs. Daarnaast heeft het Mgr. getroffen, dat de voorzit ter den vertegenwoordiger van den Minis ter handhaving van het wettig staatsge zag heeft toegezegd. Eerbied voor de gezagsdragers is van- dcaag hoogstnoodig. Practisch bestaat voor de groote menigte geen verschil tusschen eerbied voor gezag en gezagdragers. Er is slechts een theoretisch verschil. Deze twee feiten hebben Mgr. bewezen, dat er in de vereeniging volledige onderwerping aan gezag en gezagdragers leeft. En dit zult ge uwe kinderen ook innlanten, al dus Mgr. Door de onderscheidingen is de vereeniging nog nauwer aan het gezag gebonden. Pro Ecclesia et Pontifice Nogmaals herhaalde de Bisschop zijn stelling: Wilt ge uwe kinderen een opvoe ding in katholieken zin geven, dan zult ge ze aanhankelijkheid, eerbied en liefde voor gezag en gezagdragers moeten in prenten. Gods beste zegen zij u en uwe vereeniging in de komende tien jaren toegewenscht De viee-voorzitter, de heer Kamp wensch- te den voorziter daarna namens de ge heele vereeniging geluk met zijn onder scheiding. De heer Brugman dankte den Bisschop bewogen voor de onderscheiding. Het is spreker een geluk, vooral omdat door dit eereteeken de R.-K. Openbare onderwijzer geëerd wordt. Honderden doet het leed, dat ze zich niet voor de volle honderd per cent kunnen geven. Maar ze kunnen goed werk verrichten, dat heeft spreker jaren lang in de Jordaan ondervonden. Spreker verklaarde, dat de R.-K. Openbare onder wijzer pal in de bres voor onze beginselen en organisatie zal staan. De voorzitter voegde zich bij dit dank woord aan den Bisschop en gaf nogmaals de verzekering, dat de geheele D. V. zal leven volgens de regelen in de rede van Mgr. aangegeven. Nadat Mgr. Aengenent ziin bisschoppe lijke zegen gegeven had, verliet hij de bijeenkomst. Namens den minister sprak de heer H. v. d. Weyer een woord van gelukwensch. Het departemnt betuigt gaarne instem ming met het jubileum. Men kent de „Augustinus-Vereenising" en weet. dat de wereldlijke overheid waarin wordt hoog gehouden. Ook namens den hoofdins"ec- teur feliciteerde spreker het bestuur. Per soonlijk sprak de heer v. d. Weyer van een groote voldoening, omdat hij „zich thuis voelt" in deze bijeenkomst van vele be kenden. Achtereenvolgens boden de gasten en vele anderen hun gelukwenschen aan, waarna de vergadering met een dank woord gesloten werd. „Tijd." FINANCIëN EN ECONOMIE „Hollandia" Holl. Fabr. van Meikproducten en Voedingsmiddelen N.V. In het jaarverslag wordt medegedeeld, dat de getroffen maatregelen in verband met de rationalisatie en concentratie der bedrijven een bevredigend verloop hadden. De reorganisatie \an de financieele balansnositie is uitgesteld. Het netto-verlies bedraagt 1.029.654 (v. jaar 656 0701.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10