ZATERDAG IS APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vragen en mededeelingen te richten aan een der redactieleden: Mejuffrouw JO VAN DER LAAN, Rijnsburgerweg 20, Leiden; Zr. L VAN DEN ABEELEN, Willem de Zwijgerlaan 2ö, Oegstgeest; Mevr. FEHMERS—BOER—KNUTTNERUS, Warmonderweg 37. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Bedevaart ter eere van de H. Liduina naar Schiedam. üei vertrek is bepaald op Dinsdag 25 April a.s. ten 9.45 vanaf het Station Leiden. De dee neemsters worden verzocht uiterlijk 10 minuten over half tien aan den hoofdingang aanwezig te willen zijn, alwaar de kaartjes en an dere bescheiden zullen worden verstrekt. Wegens de overgroote deelname is het Liduina-comité verpiicnt geweest de bede vaartgangsters voor de .ezing van Prof. Steger in groepen in te deelen. De afdeeling Leiden zal in de tweede groep vallen, waarvoor de lezing begint te 5 uur 15 minuten. In p aats van de lezing te half vier, zoo a's aanvankelijk was opgegeven, zullen de deelneemsters uit Leiden een beeldig kin derspel, op de viering toepasselijk, kunnen bijwonen. Degenen, voor wie de bijwoning der le zing ten 5.15 een bezwaar zou zijn, gelieven dit uiterlijk Maandag a.s. op te geven. Filmvoorstei ing „Nederlandsch Fabri kaat''. Dinsdag, 18 April a.s. zal te kwart over acht een filmvoorstelling gegeven worden over de Nederlandsche Industrie. Voor deze voorstel ing zijn voor onzen bond 50 kaarten beschikbaar, welke aan degenen, welke er belang in stellen, gra tis zullen worden uitgereikt. De kaarten zijn verkrijgbaar bij Mevr. J. Manders— Vermeulen, Oegstgeester.aan 12, tel. 292. PASCHEN. Wanneer aan het einde der stille week, op Zaterdagmorgen, de Paaschklokken hun blijde klanken uitdragen over velden en wegen, dan kan het ons zoo heerlijk te moede worden, dan voelen we ons zoo rijk in ons mooie ge oof, hetwelk ons na 40 dagen dezen jubelenden Paasohmorgen schonk, om ons ieder jaar weer opnieuw te herinneren de woorden uit het Evangelie: „De Heer is waarlijk opgestaan en is van Simon gezien". Welk een vreugde moet het voor- de apostelen geweest zijn, bun geliefden Hei land weer in hun midden te hebben, na al deze dagen van leed, van vers.agenheid en verstrooidheid. Ging het ons niet evenzoo dezen Paasohmorgen? Blijheid is er in onze harten, we zouden met de klokken willen meejubelen. Een groote dankbaarheid voelen we en we heb ben ons zoo vast voorgenomen dezen mor gen, ons Geloof te beleven, op de wijze, die God van ons vraagt. God lief te hebben en onze naaste te be minnen als ons zelf. Zoo ooit dan kunnen we in dezen tijd toonen. dat dit gebod voor ons geen doode letter is, maar, dat Chris tus zelf het door Zijn liiden en dood tot een levende bron gemaakt heeft, waaruit wij voor ons zelf en anderen immer kunnen putten. Wanneer wij Roomsche vrouwen dit be sef mee naar huis dragen, dan zullen ook onze huisgenooten bun deei hebben aan onze Paaschvieugde en zal het ieder van ons gemakkelijk vallen, de groote en klei ne zorgen met een blij hart te dragen. IN MEM0RIAH MEVR. ALBERTINE STEENHOFF-SMULDERS. Met groote droefheid lazen we dezer dagen het bericht over het overlijden van Mevrouw Steenhoff. Wel wetend, dat zij reeds geruimen tijd ziek was, trof ons toch nog onverwacht haar heengaan. Ook op haar ziekbed b.eef zij nog zoo m alle6 zoo belangstellen, een vrouw met zoo groote vitaliteit kon niet stil neerleggen. De „Maasbode" teekent er bij aan: „Al- bertme Steenhoff-Smulders heeft gewerkt heel haar lang en welbesteed leven, ge werkt met ondoofbare energie, met een spontaniteit en wilskracht, waardoor zij van één dag er twee wist te maken. En haar werken was voor een groot deel ge wijd aan haar medemenschen". Hier hebben we wel één der kardinale punten in het leven van deze hoogstaande vrouw: .leven voor haar medemenschen"'. Nooit klopte iemand tevergeefs bij haar aan, altijd wist zij met haar vriendelijk ge laat en opgewekte stem moed m ie spre ken, raad te geven of daadwerkelijk te helpen, daar waar dit noodig was. De laatste twaalf jaar van baar leven heeft ze gewijd aan haar lievelingsorgaan „De Katholieke Vrouw", 't Is haast niet denkbaar voortaan haar naam daarin te moeten missen. Wat hoeft zij door de ru briek „Helpen wij elkaar" niet menigeen de helpende hand geboden. De nooden voora] van hei alleen staande meisje gin gen haar zeer ter harte. Wij kunnen hier niet het heele leven na gaan van deze edei- vrouw en hebben cns daarom moeien beperken tot wat zij ge weest is voor dAn 'R. K. Vrouwenbond. Toch willen we niet nalaten iets van haar litterair werk te vermelden. Pater v. d. Tempel schreef: „Want hoe werden wij met verra„t toen in het begin van deze eeuw Mevr. Steenhoff haar fijn besnaarde ziel uitzong in haar „Verzen", in „Holland en „Sprookjes van de scheme ring", in haar bijdragen naast die van Ma ria Viola in „Van onzen Tijd en zij in haar historische romans ..Jacoba van Beie ren", „Jan v. Arkel". „Het B.eënboek" in klankvo. en gespierd Hollandsch haar veel zijdig weten en haar sterke vrouwenziel aan de lezende wereld openbaarde We voelen dit zoo van harte mee als we van haar lezen „Vaderis liedje" uit „Hol- .and": Wat zal ik mijn kindje wel zingen Om zoetjes in slaap te gaan? Van al de heldere sterren, Die hoog aan den hemel staan? De sterren.... Gods lichte juweelen, God ziet het al -aohende aan, Hoe de engeltjes stil er mee spelen.. Wil 't kindje niet slapen gaan? In het gedicht „Reveil" (1913) vindt men als 't ware haar leven geteekend in deze rege s: „Is dkt de wijsheid en het weten? Te leven voor zich zelf alléén en om den diepen lust van één zooveler weedom te vergeten?" 't Waar beter, zou de strijd ons krenken en blutsen in ons pantser slaan, dan dat we eens lééghandig staan, wanneer de Meester ons zal wenken". Moge de blijde morgen, waarvan zij in haar „Pasohen" zong, voor haar zijn opge gaan. „Die nobis, wat zaagt >iij, Maria?" „Den engel in 't morgenlicht, de glorie van Christus mijn hope en den glans van zijn aangezicht J. F. „SANCTA VERONICA". Wat zijn wij op de laatste zitting van Donderdag 6 April verrast door de veie en prachtige prijzen, welke wij voor onze loterij in ontvangst mochten nemen! Daar 't niet doenlijk is alle gevers en geefsters apart te danken, zij 't ons vergund dit vanaf deze plaats te doen. Allen harte.ijk dank voor uwe medewer king! Maarwie helpt ons nu van onze laatste loten af? U hebt kans om een mooie prijs te winnen, van de vele noemen wij o.m. eigen theemeubel, eiken kapstok met spiegel, zilveren pap epeltjes, doozen bon bons en borstplaat, prachtige handwerken, porceleinen ploempot, vazen, bloemhangers enz. enz. U ziet dus dat 't de moeite waard is om er 25 ct. voor over te hebben In de e.v. rubriek van 29 April zal de uitslag van de trekking bekend gemaakt worden en tevens waar en wanneer de prijzen kunnen worden afgehaald. Loten zijn nog te bekomen bij: Mevr. Po lmann, N. Rijn 1. Mevr. Jongemans, Haarlemmerstr. S5a Mej. Catijn, Lage Morschweg 19. Tevens verzoeken wij de dames, die nog niet hebben afgerekend, dit alsnog even te komen doen bij Mevr. Pollmann. MARI A-VEREENIG ING. WAT WIJ WILLEN! Het bestuur van de Maria-vereeniging noodigt alle leden van den Vrouwenbond, de leidsters en leden van de Graal en alle dames van de Maria-Congregaties uit om op Donderdagavond 27 April a.s. onze Propaganda-avond te komen bijwonen welke zal gehouden worden m de kleine Stadsgehoorzaal (ingang Aalmarkt). Als spreker zal optreden de Weleerw. Pater G. J. Vonk, S.J uit Amsterdam. Het is niet noodig te zeggen, dat men hier in Leiden den naam van de Maria- vereeniging bijna niet meer kent en dat men van het doe. van deze vereeniging nog maar een heel flauw begrip heeft. Op genoemde propaganda-avond zal Pater Vonk U duidelijk uiteen zetten, waarom drankbestrijding thans nog meer noodig is dan vroeger, dat de strijd tegen het alcoholisme noodig is voor de geeste lijke en stoffelijke welvaart van ons volk. Met alcoholisme wordt niet alleen be doeld het overvloedig gebruik van alcoho lische dranken, zooals dat in alle tijden bij de menschen in zwang is geweest, onder den invloed der gewone menschelijke be geerlijkheid, maar vooral het complex van oorzaken dat tegenwoordig daartoe aan leiding geeft, met name de macht der val- sche drinkideeën. der dwingende drinkge woonten, het wijdvertakte herberewezen, de honger van her kapitaal dat in den drankhandel gestoken is. Daarbij komt nog de genotzucht, die door don overheerschenden materialisti sche geest een buitengewone uitbreiding heeft gekregen en zooals op elk ander ter- INTERPAROCHIEELE PASCHEN! Paschen, Paschen, juicht de feestklok. Het schalt de heele wereld door, Paschen, de natuur zingt mede, ln 'n alles overtreffend koor. Paschen, beeld van Godes almacht; Weg het lijden, weg de dood. Paschen. bee'd van Jesus' liefde. Die Zich gaf in schijn van brood. Paschen, machtstriomf van Christus, Die den satan beven doet, .Paschen, vrijheid voor de zielen. Duur gekocht door 's Meesters bloed. Paschen, door velen niet begrepen, Door de werelJ dwaas onteerd, Paschen, schoonste aller leesten.... Wereld, hebt gij niets geleerd Kolping's zonen, fiere strijders, Met uw harten, jong en rein Moge 't dit jaar voor u allen, Een werkelijk „Zalig Paschen" zijn. S e v e r u 8. PAASCHJUBEL. De zachte milde lentelucht streelt de ontwakende natuur. In deze blijde oplevende wereld heerscht een stemming van heerlijke verwachting. Elk plantje, elke struik en knop omsluit een geheim, dat zich straks ontvouwt, de aarde siert als met een kostbaar tapijt, 't Is een toovering van vormen, kleuren en lijnen waarin de Schepper zich in de natuur aan ons openbaart. Deze schoonheid laat niet na. onze geest somtiids onweerstaanbaar te boeien Wij menschen van de verlichte eeuw. Waarin de wetenschap, zich uitslpoft en ploetert om de krachten der natuur te trotseeren en haar geheimen te ontze nuwen. Wat beduidt hééldie vergevorderde wetenschap! Tegenover de pracht der natuur staat ze gelijk oen druppel tot den oceaan. Al hebben we groote achting en waar deering voor iedere moeilijk veroverde 'schrede, die zij behaalde. Dit neemt geenszins weg, dat ze met al haar ken nis zoo hulpeloos klein blijft, 't Was nu op een van die stralende lentedagen, dat er een paar pelgrims naar het graf van den Heiland togen. Rondom hen heerschte een klaterende vroolijkheid. De zon speelde in het groen en de palmen. Een frisch-weldoend och tendkoeltje deed de plooien van hun kleeding bol staan, terwijl zij zwijgend voortschreden. Een diepe rouw overschaduwde hun ziel en niets was bij machte die droef heid op de vlucht te jagen. O ja, zij waren wel met heilige ge voelens vervuld, dat verbrijzeld-gekneus- de lichaam van hun Heer wilden ze immers met kostbare specerijen verzor gen. Allengs naderden ze het eind van hun tocht. Plots verbrak een de gewijde rein (b.v. het bioscoopbezoek) ook hier van geen beperking weten wil. Aan een triomf der Christelijke matig heid valt niet te denken, wanneer deze vijanden met overwonnen worden; daarom staat hun bestrijding boven aan ons pro gram. Wat we willen is: de macht der drink gewoonten breken door een groot aantal afschaffers en geheelonthouders. Wat we willen is: uitbreiding van ons ledental en verbetering van gehalte, zoo dat alle parochies van de sleutelstad onder haar invloed kome. De ziel van onze Katholieke drankbe strijding is Christelijke ze fverloochening en naastenliefde. Wanneer deze twee ge vonden worden, dan is onze weg gebaand. Dan zullen we met vertrouwen wachten, dat op Donderdag 27 April zich honderden zullen begeven naar de kleine Stadsgehoor zaal, dat zij zich zu len scharen om ons blauwe vaan, dat zij zich geroepen zullen gevoelen om lid te worden van onze Ma ria-Vereeniging,» om daardoor de gansche Katholieke beweging zoo krachtig mogelijk te steunen. Deze avond zal -worden opge'uisterd door muziek van „The July bovs" en door een tooneelstuk van R. K. jonge dames. Kaarten zijn verkrijgbaar a 15 ets. bij Mevr. de Wed. Huibers. Haarlemmerstraat tegenover de Hartebrug. M. E. STEIJGER-ASPERSLAGH. wnd. Presidente. P. C. FRIGGE Geestelijk Adviseur. AAN ONZE LEZBFJESSEN. Do maanden Mei, Juni Juli en Augus tus zal de rubriek iederen eersten Zater dag der maand verschijnen. De redactie. stilte en vroeg, wie zal den zwaren steen van het graf wentelen? Doch on derwijl waren zij ter bestemde plaatse aangekomen. En tot hun groote ver wondering was hij reeds verwijderd. Schoorvoetend, angstvallig traden zij nader, de liefde drong hen voort te gaan. Hun ontsteltenis, nam nog toe, daar er iemand op den grafsteen zat. De engel die zich daar bevond, beduidde hun echter niet bevreesd te zijn. Dien gij zoekt Jezus van Nazareth is verrezen. De rouwsluier was eereklaps uit hun ziel weggevaagd en vol vreugde traden zij in den nieuwen dne. A. K o 11 r o. WAT EEN GE^EL TOCH WETEN MOET. X. Rome had gesproken en de leer van Waldus afgekeurd. Deze leer was n.l. onhoudbaar voor de we'denkende Chris tenen om deze reden, dat men de evan gelische raad van apostolische ar moede niet tot een evangelisch ge bod ma-g en kan maken. En dat deed Waldus. Alle Christenen waren verplicht tot die armoede. Hot spreekt vanzelf, dat de Paus een dusdanige leer ver wierp. Wie voor zich de evangelische raad der vrijwillige armoede wenschte te vol gen, wel, die trad in den kloosterlijken staat. In die dagen waren een Dcminicus en een Franciscus met hun zegenrijke orden beeonnen waar degene die zich van al het aardsche wilde ontdoen, God kon dienen. Doch om zooiets van alle menschen te e i s c h e n is dweepzuchtig en onuitvoerbaar. Paus Innocentiu8 lil verklaarde dan ook „dat het verlangen om zich te be kwamen in de kennis der H. Schrift om daaruit stichting te putten, op zich zelf genomen zeer goed was", maar hij ver wierp uitdrukkelijk de afzonderlijke sa menkomsten der Waldenzen, de usurpa tie van het predikambt en de verach ting der overheid. Twee groepen hebben zich toen van Waldus afgescheiden en gingen onder leiding van Durandus van Osca en Ber nard Primus naar de Moederkerk terug. De anderen echter bleven Waldus vol gen en hielden harneklrig aan hun verr oordeelde dwalingen vast. Van de H. Schrift wilden zij alleen de letter en niet den geest, de vagevuur- en de af- laatleer werden door hen scherp bestre den, ze verklaarden zelfs, dat iedere leugen doodzonde was. De geheele ieer van Waldus was niet voor al zijn volgelingen te volgen. Van daar dat alleen de „Volmaakten" die aanhingen. Ook waren er velen, die de leer der apostolische armoede aanhin gen, maar overigens van Waldus weinig gedierid waren en dan ook trouw bleven aan de Katholieke Kerk. In den loop der middeleeuwwen is aan de leer van Waldus nogal getornd en geknoeid. Zoo erg ze'fs, dat de ge schiedkundige Herzog de Waldensen voor meer katholiek houdt dan ooit door middeleeuwsche schrijvers is aangetoond. Wat daar van waar is weten we niet, doch het verplichten tot armoede (waarop het vonnis van den Paus neer kwam) was beslist niet-kathohek. Heel veel geschiedschrijvers hebben de gewaagde stelling opgezet, dat Waldus en Luther een en hetzelfde leer aarden. Dat dit niet zoo is, kan moei lijk ontkend worden. Luther toch leer de. dat de goede werken geen waarde hebben en dat 's menschen rechtvaardi ging steunt op het „geloof alleen'. Lijn recht daar tegenover staat de leer van Waldus, die in de armoed° de „recht vaardiging door de goede werken" zag. Hier is dus een wezenlijk verschil aan wezig, dat we niet mogen miskennen. Of ze nu nog bestaan, zult u misschien vragen. Ja, een kleine groep heeft zich tot nu toe staande weten te houden. In Piëmont (Noorc'-Italië). in Bohemen en Frankrijk leven nog Waldensen. In het voormalige koninkrijk Sardinië kre gen zij in 1848 vrijheid van eeredienst en telden toen in Noord-Italië lfi ge- meerden. Daarna is er splitsing gekomen en kreeg men „oude"en „nieuwe" Wal densen. Hoe groot hun aantal is valt niet juist te zeggen, vermoedelijk eenige tienduizenden. Louter leerstelsel als het is, innerlijk leeg en zwak. zal het wel ten onder gaan in den maalstroom van den tijd: want al wat van den tijd is ook met den tijd vergaat, maar Petrus rotsdie staat! S. M. WIJ, DE JONGEREN. Het is een opvallend verschijnsel van onzen tijd. dat de „jongeren" zich zoo gaarne zelfstandig noemen en daarbij de leiding van ouderen ne>geeren, of althans kleineeren. Al vaker is dat verschijnsel gesigna leerd en becritiseerd. Toen b.v. voor en- kele jaren op politiek terrein de z.g. „jongeren-actie" werd ingezet, waren er al spoedig oudere en meer bezadigde personen, die een dusdanige actie met eerlijke critiek hebben afgekeurd. Het ging ook werkelijk wel wat mal, zoo on geveer in dezen vorm, dat op een gceien dag aan menschen met rijpe ervaring werd gezegd, dat ze wel konden gaan. De „jongeren" zouden de zaak wel eens even rechtzetten. Jawel, dat gaat daar zoo maar. Be halve 't hart, heeft ook het ver stand een taak en genoegzaam onder legd waren die „jongeren" niet. Daar is het dan ook ongetwijfeld aan toe te schrijven, dat heel die „actie" is uitge gaan als een nachtkaars. Ik schrijf dit niet om die „jongeren" onaangenaam te zijn, maar om de een voudige reden, dat wij als jonge men schen eens wat meer waardeering moes- KALENDER DER WEEK PASCHEN. ZONDAG 16 April. Hoogfeest van Pa schen of de Verrijzenis van Onzen Heer Jeious Cnristus. Mts: Hesurrexi. Uit de Misliturgie straalt ons tegen de Paaschvieugde, de blijde jubel over Chris tus opstanding Len leven. „Ik ben verrezen en bij u, Alleluja!" juicht Christus in den Introïtus. Het heerlijk betuigd leit van Christus' verrijzenis doet ook ons het Al leluja wellen naar de keel, want door Christus' overwinning op den dood is voor ons ontsloten den toegang tot het eeuwig geluk. (Gebed). Ja, waarlijk, dit is de dag, dien de Heer gemaakt heelt. Hoe goed, hoe barmhartig ls toch onze Heer Christus, Die ons Paasühlam wil zijn. Alleluja! (Graduale en Alleluja-vers). In het Epistel vermaant ons de Apostel, dat wij ons moeten reinigen van den ouden zuurdeesem, d.i. van onze zonden en onvolmaaktheden, willen wij deel hebben aan de zegepraal van Chris tus' verrijzenis, welke ons in het Evangelie door een Engel wordt verhaald. Offertorium en Communio zijn uitingen van den Paasohtijd, welke voor ons een maal een eeuwige zijn zal, als wij, verloste Broeders en Zusters van den verrezen Ghris/tus, eensgezind zijn in de liefde Gods. Heer, stort in ons allen dien Geest van liefde. (Postcommunio). MAANDAG 17 April Tweede Paaschdag. Dag van devotie. Mis: Introduxit. De Heer heeft ons door Zijne overwin ning op den dood uit het land Zijner bal lingschap (de zonde) binnen gevoerd in het land der vrijheid (der genade). Dat (uit dankbaarheid) de Wet des Heeren altijd in onze mond zij. (Introitus). De overige deeien der Misgebeden overtuigen or» nog meer van het feit der verrijzenis. DINSDAG 18 April. Derde Paaschdag. Da" van devotie. Mis: Aqua. WOENSDAG 19 April. 4e dag v. h. Paaschoctaaf. Mis: Victricem. 2e gebed voor Kerk of Paus. DONDERDAG 20 April. 5e dag v. h. Paaschoctaaf. Mis: Victricem. 2e gebed voor Kerk of Paus. VRIJDAG 21 April. 6e dag v. h. Paasch octaaf. Mis: Eduxit. 2e gebed v. d. H. An- selmus, Bisschop, Belijder en Kerkleeraar. Als Benedictijner-monnik en later ais Abt van het klooster Bec (Engeland) muntte de H. Anselmus uit door een .heilig kloosterleven. Op aandringen van Willem II, koning van Engeland, tot Bisschop vaa Kantelberg verheven toonde hij zich een krachtig handhaver van de rechten der Kerk tegenover de te vergaande eischen van den koning. Hij werd daarom in bal lingschap gezonden. Na den dood van ko ning Wil'em keerde hii naar Enveland te rug en stierf te Kantelberg in 1109. ZATERDAG 22 April. 7e daq v. h. Paaschoctaaf. Mis: Eduxit. 2e gebed v. d. H.17. Soter en Caius, Martelaren. N.B. Daveliiks Gloria en Credo. De Se quens: „Victimae". Prefatie van Paschen (inruilen: vooral op dezen dag). Men letto ook op de verandering in den Canon (lijst der vaste gebeden) van de H. Mis gedu rende geheel het octaaf. Kleur: Wit IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: WOENSDAG. 2e gebed v. d. Z. Conradus van Ascoli. Belijder. ZATERDAG. 2e gebed v. d. Z. Francis cus van Fabriano, Belijder. 3e v. d. H.H. Soter en Gajus,- Martelaren. ten toonen voor de „ouderen". Mijns in ziens moet dat gedraaf en gejuich van ons voor hen dikwijls onaangenaam zijn. Laten we ons toch niet indenken, dat wij alleen zoo ongeveer alles weten. En laat ons aan die menschen met rijpe ervaring altoos raad vragen, waardoor onze jonge en stuwende kracht wordt geleid en gevormd. Vooral nu, in een tijd van gezagsmiskenning zooals zelden is gezien. Als wij, de jongeren, bouwers wil len zijn van een beteren tijd, dan moeten wij de leiding van menschen met levenservaring willen aanvaarden. Zoo alleen kan de jongeren-actie blij vend succes hebben 1 S e v e r u 8. GEZELLEN-LI DU INA-BEDEVAART. De deelnemers aan de Gezellen-Lid ,ii- na-bee vaart vertrekken Maand ng 2den Paaschdag met den trein van 10.38 naar Schiedam. Op het stationsplein te Schie dam wordt een stoet gevormd, die met muziek en vlaggen trekt naar de Rot- terdamsche Dijk, waar de ontmoeting en aansluiting plaats heeft met de stoet van de Gezellen van het Locaal verband Rotterdam. Vandaar wordt gezamenlijk opgetrokken naar de Liduina-kerk van het Frankenland, waar te 12 uur de Plechtige Hoogmis wordt opgedragen door den Centraal-praeses. Na de kof- fie-maaltijd Stille Omgang door Schie dam en te 5 uur Plechtig Lof. Senior Verver zal ook als leider de zer reis fungeeren. B0EKH0UDCURSUS. Woensdag 1.1. werd met een enkel woord de Boekhoudcursus 1932—'33 door den Praeses in gezelschap van den pen ningmeester van den Raad van Bestuur gesloten. Den leeraar den heer K. H. Kaizer werd dank gebracht door den Praeses en namens de cursisten door den Senior. Het diploma weri uitgereikt aan de Gezellen H. J. Bonnet. M. Cr mbier. H. van Duuren, C. W. de Gro t. J, J. Hoo- geveen, H. A. J. van der Meel, P. van der Meijden, H. J. Nijhuis, Th. J. van Tol, C. J. Verver, N. Verver.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6