VRIJDAG 14 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 1 GEMENGDE BERICHTEN DOOR AUTO GEDOOD. Gistermiddag is te Maassluis vlak bij de ouderlijke woning het 5-jarig dich tertje van den beer G. van Beest bij het spelen onder een vrachtauto geraakt. Het wiel ging over het hoofd van het kind, dat op slag dood was. De politie etelt een onderzoek in. Gistermr' lag omstreeks half één werd te Apeldoorn op den Arnhemschenweg ter hoogte van de Woestehoeve het 7- jarig dochtertje van den heer D. J. Huls bergen door oen auto gegrepen en op slag gedood. Volgens ooggetuien stak het kind plotseling zonder uit te kijken, den weg over. VRACHTAUTO GEKANTELD. Na botsing met een tractor. Gistermorgen had op het kruispunt van de wegen Doesburg-Arnhem-Apeldoorn te Dieren een ernstige botsing plaats tusschen een transportauto van een brand kasten fa- briek te Doetinohem, geladen met een kluis, en een tractor met aanhangwagen uit Winschoten, geladen met 6000 K.G. car ton. De auto uit Doetinohem werd in de flank aangereden en door den schok om ver geworpen, zoodat de kluis op straat terecht kwam. De motor van den tractor werd geheel ingedrukt. Beide wagens moei ten weggesleeot worden. De zware kbus moest op dit drukke verkeerspunt worden weggerold, hetgeen ernstige stagnatie in het verkeer veroorzaakte. De beide cha.ut- feurs waren onoredeerd. sDe politie maakte proces-verbaal op. UI TWEE AUTO'S TEGEN ELKAAR GEREDEN. Goed afgeloopen. In de buurtschap Fleringen onder de gemeente Tubbergen, zijn gistermiddag een tweetnl auto s tegen elkaar gereden, waardoor beide voertuigen ernstige be- schadieingen ooiiepen en moesten worden wegeesleev-t. Het was de vrachtauto van de firma II. uit Geesteren, die beladen met zand kwam uit de richting Tubbergen en de luxe-auto van den heer Fr. Kb, die uit tegenovergestelde richting kwam. In de bocht van den kunstweg stond een wa gen met hout beladen, welk voertuig beide chauffeurs tegelijk wilden passeeren en zoo tegen elkaar opreden, met bet vermelde gevolg. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. De politie heeft proces-ver baal opgemaakt. Het verkeer was gerui- men tijd gestremd. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Hittewapen door trein gegrepen. Be stuurder en paard gedood. Gisteravond omstreeks 3 uur is de 65-jarige landbouwer De Gulleker uit N ijkerkerveen op den onbewaakten over weg halte Hoevelaken te Hoevelaken bij het passeeren van dezen spoorbaan met zijn hittewagen door een passeeren- den sneltrein gegrepen en op slag ge dood. Ook de hit werd gedood. De trein ondervond geruimen tijd vertraging. BETUWE IN BLOEI. Enkele weken vroeger dan vorige jaren. Door het buitengewoon milde lenteweer van de laatste weken is de Betuwe dit jaar al bijzonder vroeg in bloesemtooi ge stoken. Beeds eenige weken geleden be gonnen hier en daar de Engelsche krozen te bloeien, maar in de laatste dagen zijn ook de pruimen, de kersen en de peren begonnen en wordt een zeldzame bloesem pracht ten toon gespreid. Alle boomen zijn zoo dicht met knoppen bezet, dat men dit jaar een buitengewoon weelderigen bloei verwacht. In vergelijking met vorige ja ren is de bloei drie a vier weken vroeger begonnen. ZWARE HEIDEBRAND IN BRABANT. Honderden Hectaren heide gaan in vlammen op. Men is niet in staat het vuur te stuiten. Gistermiddag is omstreeks vier uur op de Leenderheide een felle brand ontstaan, waarbij het vuur met ongelooflijke snel heid voortwoekerde en op sommige plaat sen zelfs de Belgische grens naderde. Om streeks aoht uur gisteravond was reeds een oppervlakte van ongeveer 400 500 hecta ren afgebrand, meestal heide en vliegden nen. Aan het blusschingswerk namen deel 350 mannen van de werkverschaffing, waarop de brand is ontstaan, alsmede de bosob brandweer uit de omliggende gemeenten Te tien uur 's avonds woedde de brau-l nog met groote kracht voort en het liet zich aanzien, dat het den geheelen nacht zou blijden branden. Tot dusver stond men vrijwel machteloos tegenover de vuurzee Vele hectaren prachtige bossehen zijn een prooi der vlammen geworden. De oorzaak van den brand is onbekend. Aan de bekomen verwondinnen overleden. In het ziekenhuis aan den Zuid wal te 's-Gravenhage is overleden de 87-iarive moi. C. T., wonende in de Nassau Dibe^burg- straat. die op 21 Januari j.l. op den Bezui- denhouts^beweg door een personenauto was overreden. BOERDFRIJ TF KFKERD0M AFGEBRAND. Groote voorraad landbouwproducten verloren. Gisteravond omstreeks zes uur is brand ontstaan in de groote boerderij van den heer Vernonv te Kekerdom. Aangewakkerd dior den feilen wind. greep het vuur met pronte snelheid om zi^h heen. zoodit. toen de brandweer van Beek ca. 20 min. late»- ter olaatse verscte°n. de ge-heele boerderh in vlammen stond Het brandende pand was midJen in het dom gelegen tegenover ^lo kork. terwijl het trevaar voor uitbreidinz zeer groot was. T>e brandweer mocht er echter in slaeen d't te .voorkomen. Het vee kon tüdi<? in veiliv^eid worden gebracht De inboedel, de landbouwgereed gr>booren en een croste vooT^ad landbouw producten gins: verloren De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. VRACHTW*OCK' nn0R BRAND VERNIELD. Gisternacht is op den rijksweg 's-Herto- genboschNümecen onder de geire°nt'e De Beek nabij den ziiwee naar het dorp Zeeland een zeswiebwe vrachtwagen mot trailer van een exnedit'efirma uit Ensche de, die. volgeladen met stuk°,oe4eren. van Enschede op weg was naar Breda, plotse ling in brand gevloden. De brand is ver moedelijk ontstaan door een ontploffing in de vacuumleiding. Het vuur greep zeer snel Wat verstaat men in den volksmond onder „ASPIRIN?" Verkeerd is de meening, dat elk hoefd- pijn-tabletje „ASPTRIN" is. Alleen „AS- PIRÏN-TABLETTIJj" met het Bayer- kruis zijn het origjMele product, dat door zijn uitstekende w«rling^«mt alleen tegen hoofd- en kiespijn. Jdocï obk tegen alle ziekten, welke cf) kluvftten berusten, een wereldvermaardheiAjferkregen heeft en nog steeds ongqfë venaard is. Let er dus eieen belang op, steeds „ASP1RTN-TABLETTEN" (her kenbaar aan het Baver-kruis) te ontvan gen, indien U „ASPIRIN" verlangt. Verkrijgbaar in oranjeband-busjes van 20 tabletten k 70 cent en oranje-zakjes van 2 tabletten 10 cent bij apothekers en erkende drogisten. 3869 om zich heen, zoodat in een oogwenk de groote wagen waarmede een geregelden vrachtautndienst van Enschede op Breda wordt onderhouden, in vollen vlam stond Ijlings toegeschoten omwonenden tracht ten nog, aldus bericht de ..Tel.". met blu&ch- apparaten het vuur te stuiten, hetcreen ech ter niet mocht gelukken. De groote vracht wagen met inhoud, hoofdzakelijk bestaan de uit zendingen manufacturen uit Twente, werd totaal door het vuur vernield. De eigenaar van den auto is niet verzekerd. De marechaussee uit Grave stelde een on derzoek in. VAN HET SMOKKELFRONT. WAT IN BESLAG GENOMEN WERD. In den loon van de maand Maart zijn in het douane-district Dusseldorf door de Duitsche douane-beambten 967 gevallen van smokkelarii geconstateerd. Daarbii werden in totaal 24 000 sicaretten, 5000 K.G. tebak. oüOO K.G. koffie. 5500 K.G. graan, 1100 K.G. meel, 9700 K.G. aardanne- len. 8000 K.G. lunine. 6000 K.G. salpeter, 5400 K.G. superfosfaat. 4000 eieren. 15 pisto len, 375 patronen. 1400 boekjes sigaretten- napier en 3400 K.G. andere waren in be slag genomen. "Voorts werd beslag geleed op 143 fietsen en 9 vrachtauto's, die bij de smokkelpogiopen dienst deden. Een overzicht van de hoeveeleeid smok kelwaar. die over het geheele rekenings- baar 1932, loooende van 1 A^ril 1932 tot 31 Maart 1933. in beslag werden genomen, geeft de volgende respectabele getallen: 1.100 000 sigaretten (vorig jaar 4.100.000). 113.000 boekies sigarettenpanier (100.000). 61.800 K.G. t°bak (34.500), 29.900 K.G. kof fie f33 5001, 106 800 K.G. graan (320.000), °8.700 K.G. meel (64 000) en 51.000 K.G. an dere waren (184.000). Voorts werden in be slag genomen 2000 fietsen (1300). 21 motor- mwielcn (52) en 131 vrachtauto's (123). Wanneer men bedenkt, -dat het douane district Dusseldorf, waarop deze cijfers betrekking hebben, slechts een deel van het Nederlandsch-Duitsche grensgebied bestriikt. dan bliikt uit' het bovenstaande overzicht wel, dat de smokkelarij in het grensgebied nog steeds een ontzaglijken omvang heeft. DE MISHANDELIN TE ECHT. De daders nog niet opgespoord. Omtrent de mishandeling met doodelij- ken afloop te Echt-Vlek, verneemt de ,,Msbd." nog het volgende: Nader is gebleken, dat de verslagene T. zich Zondagavond omstreeks 11 uur per fiets huiswaarts begaf, na den avond in gezelschao van verschillende personen te hebben doorgebracht in meerdere café's. In de Vlekkersteeg werd hij overvallen, gestoken en getrapt, waarna de onverla ten het hazenpad kozen. Een voorbijgan ger heeft den gewonde in bewusteloozen toestand aangetroffen. De messteek, die T. in zijn hals bekomen had, werd eerst niet doodelijk geacht. Maandagavond werd ge adviseerd T. naar het hosoitaal te vervoe ren. doch eer de ziekenauto was aangeko men, was hij reeds gestorven. Meerdere personen werden door de politie aan een UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 15 April. Huizen, 1875 M. 8.00 Morgenconoert. 10.00 Gramotoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het KRO-sextet o. 1. v. Piet Lustemhouwer. In de pauze gra- mofoon. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Gramotoon. 4.20 Schaakcauserie. 4.40 Gramofoon. p 5.00 Concert door het KR O-orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud. In de pauze van 5.305.45 Sportpraatje. In de tweede pauze van 6.206.40 Journalistiek Weekoverzicht. 7.10 Prof. dr. Th. v. d. Bom over „Philo- sophie". 7.45 Afgestaan voor politieke redevoerin gen. 8.15 Avondprogramma m. m. v. de KRO- boys o. 1. v. Piet Lustenhouwer en de Ver- eenigde Haagsche Spelers o. 1. v. Pierre Balledeux. Te 8.30 en 11.Vaz Dias. Te 8.35 Microfoonvertelsel. Te 9.15 „-Verzeke ring tegen ongevallen", komisch hoorspel Te 9.45 „Een goede tip", komisch hoorspel. 11:05 Gramofoonmuzik. Hilversum. 296 M. V AR A-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 De Notenkrakers o. 1. v. D. Wins en Gramofoonpl. 10.00 Moigenwijding. 10.15 Vo:r Arb. i. d. Continubedr.: J. Le- maire (voordracht), De Notenkrakers o. 1. v. D. Wins, VARA-Tooneel o. 1. v. W. v. Cappellen# De Flierefluiters o. 1. v. Hugo de Groot, E. Philipse (zang) en Willy Derby (humorist). 12.00 VARA-Kleinorkest o. L v. P. Du- ohant en Gramofoonpl. I.452.00 Accordeon- en pianorecital door Cor Steyn en Jan Vogel. 2.15 Gramofoonpl. 2.45 J. Mol: De groentenhandelaar en zijn bedrijf. 3.00 IJslandsche liederen door Eggert Stefansson. A. d. vleugel: J. Vogel. 3.30 VARA-Balalaikaconcert o. 1. v. Iwan Powarjef. 4.00 Orgelspel J. Jong. 4.30 Onthouders .Radio-Comité. J. C. Ru- gaart: Wat de krant ervan zegt.... 4.45 Gramofoonpl. 5.40 Boekbespreking A. M. de Jong. 6.00 Concert door een klein koor uit „Do Stem des Volks'.', o. 1. v. A. Krelage Jr., J. A. Krelage (toespraak). A. Bouwmeester (voordracht) en Gramofoonpl. 7.00 S. S. Lantinga: Planmatige bodem productie. 7.30 Zang door Oberkantor Jakob Sivo- witsch m. m. v. J. H. Englander (piano). 8.00 Verkiezingsredevoering van de Li berale Staatspartij „De Vrijheidsbond". 8.30 „De Flierefluiters" o. 1. v. H. Eisler m. m. v. E. Busoh (zang). 9.30 Voordracht door W. v. Cappellen. 10.00 Bonte avond. M. m. v. het VARA- Kloinorkest o. I. v. P. Duchant. de Noten krakers o. 1. v. D. Wins. Johan Jong (orgel en pianobegel.), P. Holman (conférence en liedjes). ca. 10.30 Vaz Dias. ca. 11.00 VARA-Varia. 12.00 Sluiting. D e v e n t r 1554 M 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein, berichten. 10.0510.20 Lezing. II.20 Orgelspel S. Gustard. 12.20 Commodore Grand Orkest o. 1. v. Muscant. 1.20 Gramofoonpl. verhoor onderworpen, doch tot arrestatie werd tot op heden nog niet overgegaan. Op last der justitie heeft dr. Hulst uit Lei den cisteren de sectie op het lijk verricht. Hierbij is inderdaad gebleken, dat T. een doodelijken steek met een mes in den bals had bekomen. De steek schijnt met een klein, doch zeer scherp voorwerp te zijn 2.20 Harry Roy en zijn Band. 3.05 „The Band of H. M. Corlstree Guards" o. 1. v. Luit. C. J. Windram. 4.05 Orgelspel H. Ramsay. 4.35 Kinderuur. 5.20 Berichten. 5.50 Sportpraatje. 6.05 Welsh intermezzo. 6.25 Lezing. 6.50 Het Leslie Bridgewater Harp Kwin tet. 7.20 Vaudeville-programma. 8.20 Berichten en lezing. 9.05 Fred. Hartley en zijn Novelty Kwar- 1 tet. 9.50 Voordracht. 9.5511.20 Dansmuziek door Ambrose er zijn Band. ..Radio-Pari aM. 1724 M. 7.05 Gramofoonpl. 11.20 Concert door het Omroeporkest. 5.50 Dansmuziek door het Omroeporkest- 7.20 Cabaretprogramma. 8.05 Pianorecital 1 door L. Kartun. 8.50 Gramofoonpl. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert u. h. Bellevue-Strand- hotel. 1.502.20 Gramofoonpl. 2.504.50 Omroeporkest en solisten o. L v. Reesen. 7.20 Paa-sch-programma m. m. v. vocale en instrumentale solisten p. 1. v. Johan Hye-Knudsen. 9.5010.20 Pianorecital door prof. R. Turczinsky. Langenberg, 473 M. 6.25, 7.23 en 10.40, 11.20 Gromofoonpl. 12.20 Concert door het Klein-orkest m. m. v. solisten. 1.55 Gramofoonplaten. 3.50 Concert door het Vinckesehuchor o. 1. v. dr. W. Kölsohe, m. m. v. solisten. 7.25 Stille-Zatordagdienst m. m. v. kerk koor o. 1. v. R. Czach, viool en orgel. 8.35 Radiotooneel. 9.55—11.20 Concert. Rome, 442 M. 8.05 Voorstelling uit een theater. Brussel 338 en 508 M. 338 M.: 11.20 Gramofoonpl. 12.30 Concert o. 1. v. A. Pelloman. 2.20 Mattheuspassion van Baoh. Orkest, koor en solisten (o.a. Jo Vincent en Willem Ravelli), o. 1. v. L. de Vocht. 4.20 Omroeporkest o. 1.- v. Walpot. 5^0 Gramofoonpl. 5.50 Dito. 7.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. 9.30 Dansmuziek uit St. Sauvcur. 10.50 Gramofoonpl. 508 M.: 11.20 Concert o. 1. v. A. Felle- man. 12.30 Gramofobnpl. 4.20 Radio-Symphonic-orkest o. 1. v. J. Kumps. 6.35 en 6.20 Gramofonopl. 7.20 Radio-Syniphenie-orkesb o. 1. v. Kumps m. m. v. Octavo Ehia (zang). 7.50 Radiotooneol. 8.25 Vervolg ocnccrt. 9.30 Concert door Max Alexys en zijn or kest. Zees en. 1635 M. 7.20 „Passion" van G. F. Handel. Solisten koor en orkest o. 1. v. Maximilian Albreoht. 8.50 Voordracht. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Avondconcert uit München o. 1. v. Kloss. Gemeentelijk Radio-Distrubtie-bedrijf. (3e Programma). Zaterdag 15 April: 8.14.45 Langenberg; 14.15—16.20 Davontry; 16.20—18.50 Brussel (VI.); 18.50—23.20 Daventry. toegebracht. Bij den 23-jarigen K. uit Echt, die Maandag nog door T. werd aan gewezen als den man, die bcm geslagen had, is een klein zakmes in beslag geno men. Het verder onderzoek in deze zaak wordt geleid door de marechaussee. Het lijk is inmiddels door do justitie vrij gegeven. FEUIU.ETON. DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH Naar het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 4) Een lange, magere man met eenigszins afhangende schouders stak het grasveld over en kwam op ben toe. Hij was eenvou dig gekleed en droeg geen baard en snor. Ziin gezicht had een strenge uitdrukking, die echter werd verzacht door den vrien delijken blik van ziin blauwe oogen. en zijn dunne lippen plooiden zich tot een glim lach. toen hij nader kwam. Hij droeg, op armslengte van zich af. een grooten zilve ren beker van een fraai, antiek model, langs welks kanten vurig-roode stralen flitsten. Toen ze scherper keek. zag Anita, dat de beker bezaaid was met flonkerende robijnen. „Simon", kondigde juffrouw Pamela op haar plechtstatige manier aan. ..dit is juf frouw Baxter, de nieuwe gouvernante van de kinderen. Juffrouw Baxter, dit is me neer Dawson, miin aanbetrouwde neef." „Aangenaam met u kennis te maken", zei de geleerde, 'n tikje afwezig. En daar op. met aanmerkeli'k grooter enthousias me: „Kijkt u eens, dit is de trots van Hur- ton: de beker, die koningin Elisabeth aan onze kerk geschonken heeft." „O, wat prachtig!" riep Anita uit en ze klapte verrukt in de handen. II. De trots van Hurton. De beker was inderdaad zeldzaam schoon; viifkantig, van zwaar gedreven zilver en rustend op een hoogen, slanken voet. Maar wat Anita het meeste trof wa ren de groote robijne, die elk van de vijf zijden versierden. „Het is iets heel bijzonders", lichtte de geschiedvorscher toe. ..Geen enkele andere kerk in Engeland bezit een dergel ij ken be ker." „Hij is zeker heel kostbaar?" vroeg Ani ta, ter wijd ze bewonderend naar den se- reenen zilverglans en het diepe rood der edelsteenen keek. „Met die prachtige robijnen en dat schit terend gesmeed zilver, om niet te spreken van zijn historische beteekenis als ge schenk van Koningin Elisabeth aan de kerk van Hurton. is de beker minstens duizend pond waard, als het niet meer is", antwoordde dr. Dan son. „Nu. ik ben blij, dat de restauratie zoo goed is geslaagd en dat hij veilig en wel van den juwelier terug is", mengde zich j"ffrouw Pamela weer in het gesnrek. „Je thee wordt koud. Simon. Ga zitten en dr'^V ;e ko^ie lees." De heer des huizes haalde een groot st"k zeendeer uit zijn zak. spreidde dat op het eras uit en zette den beker er voorzichtig op. Toen dronk hij met rustiffe bewegingen zijn thee en at werktuiffeluk een stukje geroosterd brood. Zijn gezicht beviel Anita, ondanks de verstrooide, af wezige uitdrukking ervan. Hij nam haast even weinig notitie van haar als van de schaal brood op de tafel vóór hem. Zelfs toen hij een vluchtigen blik op haar wierp, was het alsof zijn lichtblauwe oogen langs haar heen zagen Maar eindelijk scheen het toch, tot hem door te dringen, dat de nieuwe gouvernante cr buitengewoon aar dig uitzag. „U bent bijzonder knap, juffrouw juffrouwhoe zei u ook weer. dat de jonge dame heette, tante Pamela „Maar Simonriep de oude dame hevig geschokt, terwijl Anita vuurrood werd en de tweelingen begonnen te giebelen. „Het is toch uict gepast om zulke dingen tegen juffrouw Baxter te zeggen." „Baxter. O, juist, een schotsche naam. Ik hoop, dat u een poosje zal blijven en dat u het hier niet eentonig zult vin den." „Dat zal wel niet met twee zulke leer lingen", meende Anita en lachte de twee lingen vriendelijk toe. „Leerlingen Wat voor leerlingen? Hoe bedoelt u dat?" „Maar Simon!" Juffrouw Pamela tikte haar neef ongeduldig en berispend op den arm. „Zit toch niet zoo te droomen Ik heb je immers verteld, dat ik voor Julius en Julia een gouvernante wilde nemen. Dit is de jongedame, die bij ons komt om hen te onderwezen. Zij heet Baxter. Begrijp je het nu eindelek?" „Zeker, tante Pamela". Meneer Dawson schrikte wakker als iemand, die een hevi- gen geestelijken schok heeft,, gekregen. „Het doet mij genoegen,, dat u gekomen bent, juffrouw Baxterzoo is uw naam toch, nietwaar? U zult wel merken, dat de kinderen aardig en vriendelijk zijn, hoewel zij zich niet zoo ijverig op de studie toe leggen. als ik wel zou willen. Kent u La tijn. juffrouw Baxter?" „Een beetje, meneer Dawson." „Zoo. Vrouwenlatijn, dat is gewoonlijk niet de allerbeste kwaliteit." „Maar Simonklonk juffrouw Pame la's verontwaardigde stem weer en de 'tweelingen giebelden nog luider dan zoo even. „Tantelief", verdedigde de geleerde zich, „het is toch een bekend feit. dat uw sekse een taal nooit zoo grondig kan loe ren, als voor volkomen beheerschcn noo- dig is." En zich daarop weer tot de gou vernante wendend: „Maar u kunt Julius in de grondbeginselen van het Latijn in wijden, juffrouw Baxter. Ik kan hem dan later zelf, als ik wat meer tijd heb, les ge ven. Wat Julia betreft...." „Ik zou het verder maar aan juffrouw Baxter overlaten", viel juffrouw Pamela haar neef in de rede, wetend, dat hij soms vreeselijk langdradig kon zijn, als hij over onderwerpen begon, die met studie in ver band stonden. „Uit de informaties, die ik over haar heb gekregen, put ik de overtuiging, dat ze volkomen voor haar taak bereken is." Toen. om het pesorek een andere wending te geven, vervolgde ze, met een blik op het kostbare voorwerp, dat naast meneer Dawson op hel gras stond: „de beker is prachtig geworden, vind je ook niet, Si mon 1" De historicus knikte toestemmend. „Ja. de restauratie is buiten?ewoon geslaagd. Da juwelier, die het gedaan heeft, is een kunstenaar in zijn vak en hij heeft mijn aanwijzingen nauwkeurig opgevolgd." Hij kwam uit zijn stoel, bukte en tilde den beker op. „Kom", hernam hij toen, „ik zal hem maar eens aan Tollhurst gaan te rugbrengen." „Mogen, wc mee?" vroog Julia met een vleiend stemmetje. „Zeker, kinderen", antwoordde juffrouw Pantel- snel, \6ór haar neef iets kon zeg gen, „dm kunnen jullie meteen juffrouw Baxter wat van het dorp laten zien. We eten om zeven uur." „Ja, ja." was het afwezige antwoord van meneer Dawson. En dan beker weer op armslengte voor zich uitdragend, stak hij het. grasveld over in de richting van het tuinhek. Juffrouw Pamela keek hem na met een uitdrukking van komischen wanhoop op haa" vriendelijk gezicht. „Hebt u ooit van uw leven zoo'n ver strooiden man gezien?" vroeg ze aan Anita. „Tk vind hem alleraardigst", verklaar de het. meisje met een zonnigen lach. „Zeker, hij is een best mensch, maar zóó onpractisch, zóó absoluut niet in staat zijn aandacht bij practische dingen te bepalen. U hebt er geen idee van hoe vermoeiend het soms is het kost mij wel eens de grootste moeite mijn geduld niet te verlie zen." „Gaat u mee near Tollhurst. juffrouw Baxter?" vroeg Jul'us, en na een toestem mend knikje van Anita greep hij haar hand en sleepte haar o^er het grasvpld. Julia pakte haar aan den anderen kant en met een vaartje trokken de jolige tweelingen haar naar den straatweg. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9