IEDEREEN KAN NO FOTOGRAFEEREN H. JONKER ZN. - Apothekersdijk 7, Leiden VRIJDAG 14 APRIL 193ö DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD"— PAG. 2 1 ROLFILM CAM3RA 9 f2.50 1 FILM ,LyVJt9 f 0.45 HET VERSCHE KADETJE. Bezwaren tegen vervroeging van het aanvangsuur in brood baKkerijen. Verschenen is het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over het wetsonü werp houdende wijziging van de bepa lingen der Arbeidswet 1919 betreffende den arbeid in broodbakkerijen. Verscheidene leden konden zich met dit wetsontwerp niet vereenigen. Geen bezwaar zouden zij hebben gehad tegen een regeling, zooals die door de organi saties van werkgevers en werknemers in het bakkersbedrijf was ontworpen en die de instemm.ng mocht verwerven van de groote meerderheid van den Hoogen Raad van Arbeid. In het algemeen achtten de hier aan het woord zijnde leden een vervroeging van het aanvangsuur voor de middel groote bakkerijen niet noodig. Van een vermindering van hot aantal onderne mingen is niet L>"®ol®ken. Integendeel, het bedrijf, heeft zich in het algemeen zoozeer aan ae wet aangepast, dat wij ziging over do gebeele linie niet noo- dig is. Het destijds door den Minister aan den Hoogen Raad van Arbeid voorge legde artikel 39 opende een algemeen 'bevredigenden weg om in sommige ge vallen een vervroeging te bereiken. Dat de Minister nu verder wil gaan dan door patroons en arbeiders in onderling overleg werd voorgesteld. noemden eenige dezer leden een niet onbedenke lijk radicalisme. Zij vreesden, dat het tegemoetkomen aan klaohten, die door elke wijziging worden opgeroepen, den drang tot verdere vervroeging zal ver sterken. Dit zou het gevaar voor terug keer tot den nachtarbeid, zij het dan slechts gedeelteli-k. vergrooten. Sommige bestrijders van Het wetsont werp in zijn tegenwoordijen vorm voer den verder nog aan, dat een wijziging ▼an de Arbeidswet op deze wijze een hinderpaal zou vormen voor de toetre ding tot het ontwerp-verdrag van Ge- nève betreffende don nacntarbeid in bakkerijen. Verscheidene andere leden zagen in het wetsontwerp slechts een regeling om de concurrentievoorwaaroen tusschen middelgroote en andere bedrijven, wel ke thans ongelijk zijn, te egaliseeren en achtten het als zoodanig wel geslaagd. Zij wezen er op, dat ook de organisaties van werknemers hun aanvankelijk ver zet tegen een vervroegd aanvangsuur voor de middelgroote bakkerijen hebben opgegeven. Ook wezen zij er op, dat het ontwerpverdrag van Genève als nacht uren aanmerkt de uren tusschen 11 en 5 unr. Eenige leden waren zeer teleurgesteld doordat de regeering van de gelegen heid, dat zij de wiiziging van de bepa lingen betreffende den arbeid in brood bakkerijen voorstelt, geen gebruik heeft gemaakt om daaraan te verbinden een schrapping van het verkoopverbod van versch brood in de ochtenduren. Zij roeenden te weten, dat sedert de invoe ring van het vervoer- en verkoopverbod het broodvarbruik met ongeveer 3o pet. verminderd is, zoodat verruiming van het verbruik ongetwijfeld mag worden verwacht, zoodra wederom versch brood verkrijgbaar wordt gesteld. Nedenand is het eenige land, waar men gedwongen wordt aan heb ontbijt oudbakken brood te eten. Andere leden konden deze besohou- wingen niet deelen. Zij verwachtten van oen dergelijke regeling een minder goe de broodbereiding. Ook vreesden zij een toenemend jachten om tijdig met het brood gereed te zijn. waarvan een ver sterking van den drang naar wederin voering van den nachtarbeid te duch ten is. Overigens meerden deze leden, dat- een eenigszins belangrijke toeneming van het brood verbruik van dezen maatregel niet tp verwachten is. Immers, de groote massa der broodverbruikers ontbijt lang vóór den tijd, waarop het versche ka detje, dat over de toonbank verkocht zou worden, in hun bezit kan zijn. KATH. ONDERWIJZERS. Veertigjarig bestaan van „St. Augustinus". De 41e algemeene vergadering der Dioc. Vereeniging voor R. K. Onderwijzers „St. Augustinus" in het Bisdom Haarlem wordt gehouden op Dinsdag 18 April in café Brinkmann te Haarlem. Dc Pontificale H. Mis zal 's morgens om half tien door Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent worden opgedragen in de H. Jozefkerk aan de Jansstraat, waarna om elf uur de vergadering een aanvang neemt. 's Middags om vier uur heeft ter her denking van het veertigjarig bestaan der vereeniging een feest vergadering plaats waarop Mgr. Aengenent en prof P. J. M- Heskes het woord zullen vooren, nadat de nieuwe verecnigingsvlag is gewijd. WEER IN DE VAART! Naar de „N. R. Crt." verneemt, zullen binnenkort de stoomschepen Linge. Maas, Waal, IJssel en Zaan, die alle in de Rot- terdamsehe haven opgelegd liggen, het te Amsterdam opgelegde stoomschip Vecht en de te Zaandam opgelegde stoomsche pen Rijn en Mark; welke schepen alle toebehooren aan de Maatschappij Hout vaart weer in de vaart komen. Zij zullen nl. reizen gaan maken naar de Witte Zee om hout te gaan halen voor de Limburg- sche mijnen. Van genoemde maatschappij zal dan de geheele vloot, welke uit be halve de genoemde schepen nog bestaat uit de Amstel, de Berkel. do Eem, de Gou we, de Noord en de Schie in de vaart zijn. WIE ZIJN SCHULD BETAALT.... De besturen van den Koninklijken Neder- landschen Middenstandsbond, den Ned. R.K. Middenstandsbond en de Christelijke Vereeni ging van den Handeldr. en Industr. Midden stand, verzoeken ons het volgende op te ne- Service is de eisch van dezen tijd voor de verhouding van bedrijf lot afnemer. Service is de eisch, waaraan vooral de be drijven van den handeldrijvenden en indus- trjeelen Middenstand, die met het consumee- rend publiek in rechtstreeksch contact staan, in zoo hoog mogelijke mate trachten te vol doen. Er is echter 'n soort van service, waarop het koopend of werkzaamheden opdragend pu bliek geen prijs moest stellen. Dat is de overdreven, de onevenredige en ongemotiveerde crediel-„service". Onder de maatregelen tot verlichting van den druk, waaronder het economisch leven in dezen tijd gebukt gaat, is er een, die nóch aan den Staat, nóch aan zijn burgers, iets be hoeft te kosten: het niet onnoodig uitstellen der betalingen aan leveranciers. De klachten in den winkel- en middenstand over het traag inkomen der te vorderen gel den zijn niet van de lucht. Ongetwijfeld is aan dit euvel de gedaalde koonkracht van breede groepen der bevolking mede schuldig. Maar ongetwijfeld zijn er „slechte" betalers, die slechts op een aansporing als deze wach ten om goede betalers te worden, z Oonnoodig uitstel van betaling duoeert uw leverancier in de ernstigste mate. Hij hee't de wissels te honoreeren van grossier en fabri kant. Hem wordt in dezen tijd het bankcrediet zooveel mogelijk ingeperkt. Ge kunt dus hem en zijn leveranciers en bankiers veel moeilijk heden besparen door op tijd aan uw verplich tingen te voldoen. Gij wilt toch niet een factor zijn, die ertoe medewerkt, het gansche bedrijfsleven in zijn functioneerintf steeds meer te belemmeren tot stil leggens toe? Stimuleer den bloedsomloop van het eco nomisch leven zooveel ge kunt Dat is uw belang. Anti-crisispolitiek is niet alleen regeerings- taak. Anti-crisispolitiek in dezen zin ligt binnen het bereik van ieder burger. Stel uw remises niet onnoodig uit! Waardeer het een goed betaler te kunnen zijn. Wees dan ook een goed en vlot betaler. ONDERWIJS LEZEN HET CENTRALE LEERVAK. Wij ontvingen de drie-en-twintigste Me- dedeeling van het te Amsterdam gevestig de Nutsseminarium voor Paedagogiek, ditmaal een omvangrijke studie van ruim 200 bladzijden en getiteld ..De Lagere School en het Stil-lezen". De heeren A H. van der Hoove, prof. dr. Ph. Kohn- stamm en G. van Veen zijn de auteurs. De mededeeling is in hoofdzaak een bewer king van het materiaal, dat verzameld is bij een onderzoek inzake het zelfstandig verwerken van leerstof door leerlingen der hoogste klassen van lagere scholen in de gemeente Utrecht. Als men weet, dat daarbij 600 leer'ingen betrokken waren en dat iedere leerling zeven tamelijk omvang ïijke oefeningen had te maken, begrijpt men, wat hier aan vast zit. De auteurs stellen zich de oplossing van het probleem der aansluiting tusschen la ger en middelbaar onderwijs als naaste doel, maar zijn geleidelijk tot de conclu sie gekomen, dat dit vraagstuk niet met een examentje is op te lossen, maar dat het zijn wortels heeft in het heele leerpro ces der lagere school. En van dit leerproces zeggen zij dan niet te veel goeds. De kinderen worden h. i. veel te veel gedrild, veel te weinig worden ze tot zelfstandige werkers opge leid, En, om na te gaag, wat ze zelf kun nen. is nu al dit werk opgegeven. Het boek bevat veel beschouwingen, waarvan de beteekenis waarschijnlijk al leen door den vakman is te peilen, maar voor den leek bevat het niettemin zeer interessant materiaal. Men twist immers voortdurend zonder iets verder te komen over de vraag, of het lager onderwijs in orde is of niet. Het blijft een ja- en neen- spelletje. Welnu, hier krijgt ook de leek eens een inzicht in wat het gemiddelde schoolkind in een hoogste klasse pres teert; en indien het probleem zelf niet zoo zwaar was, dan zou men menige bladzijde als humoristische lectuur kun nen opvatten. Het lijkt ons de groote verdienste van de auteurs, dat ze de feiten hebben laten spreken, en daarbij zelf onbevooroordeeld zijn gebleven, ook al hebben ze hun wen- schen geformuleerd. Die wenschen zijn, dat het lezen veel meer dan tot nu toe centraal leervak der lagere school zal moeten worden, en dat de leerlingen daarbij veel meer zelf aan het werk zullen moeten worden gezet. Wie een stuk leerstof goe<! kan opnemen en verwerken, heeft, meenen de auteurs, of hij later voortgezet onderwijs zal ontvan gen of niet den sleutel voor verdere ont wikkeling in zijn zak. Wie dat niet kan. komt niet meer verder en komt hoogstens tot wat prikkelectuur. De schrijvers zijn van oordeel, dat hun eisch ook iets met democratie te maken heeft. Als men de producten van de kin deren ziet, vooral bij het zakelijke opstel, en men bedenkt, dat dat onze toekomstige kiezers zijn, dan houdt men even zijn hart vast. Laten we hopen, dat de school in de richting van wat de schrijvers willen, een taak vindt. „Hbld." SPORT WANDELSPORT ,GRn0TF TOCHTEN DER K. N. A. U. TE GIN Het Sportoark Ginneken organiseert op Zondag 7 Mei as. een tweetal groote K. N. A. U. propaganda-wandeltochten over 30 en 40 km., die een evenement be- Wen te worden van het wandelseizoe: 1933. Met groot welwillendheid zegde de K. N. A. U. haar steun toe, waardoor een keurige en prettige regeling is verkregen, die zeer tot het genoegen van de onge twijfeld talrijke deelnemers zal zijn. De tijd. waarbinnen de deelnemers de parcourses moeten afleggen is zoodanig gekozen, dat men op zijn gemak van de schitterende omgeving van Ginneken kan genieten en het idee wedstrijd geheel wars hiervan is. Om er het marschtempo in te houden zal een geroutineerd peleton van drie Donderdagmiddag te 2 uur kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de Burgemeester. Aan wezig alle leden. De vergadering wordt met gebed geopend. Ingekomen is een adres der fa. Dorsman e.a. om de rioleeringswerken in de Hoofd straat, die pas publiek zijn aanbesteed niet uit te voeren in het voor-seizoen, doch uit te stellen tot in het najaar. Na eenig debat wordt besloten het werk wel onm-d- dellijk uit te voeren en te gunnen aan de laagste inschrijf ster, de fa. Dienaar te IJmuiden voor een bedrag van ƒ.7950. Besloten wordt overeenkomstig het voor stel van Burgemeester en Wethouders den geheelen Noord Boulevard open te stellen voor het verkeer met auto's in beide rich tingen nu het laatste gedeelte van den Boulevard een beduidende verbreednig heeft ondergaan. Geen winkels open op Zondag. Ingekomen is een adres van de Noord- wijksche winkeliersvereeniging om geduren de de bollen-Zondo een de winkeliers in dp gelegenheid te stellen hun zaken open t9 houden. Christel, middenstandsver. alsme de de Hanze hadden verzocht de winkel sluiting te handhaven. Het voorstel van B. en W. luidt de mogelükheid te openen de winkels op deze da-een open te houden. De heeren Admiraal. Van der Wiel, Van der Niet en Weth. de Witt bepleiten op priu- cipieele gronden handhaving van de Zon- daessbiiting. Ook de heer Braun verklaart zich daarvoor. Het is naar zijn meenin» billijk, dat de minderheid der winkeliers zich bij de meerderheid neerlegt. Het voor stel van B. en W. wordt na uitvoerig debat verworpen met 9 tegen 6 stemmen. De muziektent aan zee. De muziekvereeniging ..De Echo der Dui nen" had aan den raad subsidie cevraagd voor het plaatsen van een muziektent. B. en W. hadden' voorgesteld een subsidie van 500 te verleenen voor het stichten van een zoodanige tent in het dennenbosohje achter het Pickémonument bij het tram station te Noord wijk aan Zee. on voorwaar de, dat de tent aan behoorlijke aestheti- sche eischen zou voldoen en ook voor an dere vereenigineen op aanwiizing van B en W. zou worden beschikbaar geste'd Over dit voorstel ontspint zich een zeor breedvoerige discussie. A leem een komt de overtuiging van de raadsleden tot uiting, dat deze plaats voor een muziektent onge schikt is met. het oog op de rustige om geving ter plaatse. De heeren Liefferink en Krau alsook de heer Meijer vinden een geschikte plaats het gemeenteterrein bij de trap naar den Van Hardenbroekweg. De heer den Hollander wijst als zoodanig aan de uitmonding van de Piet. Heinstraat, de heer Van der Wiel de Oude Werf en de heer van der Meer het einde van do Hoofdstraat voor het strand. De voorzitter zou de meest ideale plaats vindon den Noordboulevard. Dan moet or echter een veel mooiere tent worden ge bouwd. De heeren Soeteman en den Hol lander meenen, dat de gemeente in deze creen subsidie moet verleenen doch zelf de tent moet bouwen en de exploitatie daar van in handen houden, evenals dit Ie Noordwijk-binnen het geval is. Ne een be toog van Weth. Alkemade nemen B. en W. hnn voorstel terug en zeggen toe voor de volgende vergadering met een afgerond voorstel te zullen komen, waarbij zooveel mogelijk rekening zal worden gehouden met het gevoelen van den raad. man, naar alle waarschijnlijkheid gevormd uit de vereeniging Hellae te Utrecht, het gangbare en officieele tempo van onge veer 6.5 km. per nur worden aangegeven. De controles worden tijdig geopend en blijven dit tot de laatste man gepasseerd is. De parcourses van 30 en 40 km. mogen zoowel door dames als heeren worden ge- loopen. met dien verstande echter, dat 14 16 jarigen allen het 30 km. parcours mogen loopen. Zij zullen echter niets te kort komen want ook hun parcours (dat grootendeel8 samenvalt met dat van de 40 km. klasse) is rijk aan natuurschoon en geeft hun heel wat te genieten. De we gen gaan langs prachtige kasteelen en bui tenverblijven, voeren door knusse Bra- bantsehe dorpjes en geven een idee van wat er te genieten valt aan het met na tuurschoon zoo rijk begiftigde Breda en Ginneken. Het inschrijfgeld stelde de directie van het Sportpark zoo laag mogelijk. Het Sportpark „Ginneken" te Breda verschaft alle inlichtingen. MOTORSPORT INSCHRIJVINGEN T.T.-RACES. Voor de internationale motorraces, die Zaterdag 24 Juni a.s. op het „Circuit van Drenthe" worden verreden, schreven reeds een tiental rijders in, waarvan vier rijders zoowel 's morgens als 's middags zullen starten. De inschrijvingen luiden als volgt: In de 250 cm. 3 klasse: J. Wenzel. Keu len, op Rudge Whitworth; Karl. Höpner, Hamburg, op O. K. Supreme; Hans Soe- nius, Keulen, op Rudge Whitworth; E. Patzold, Keulen, op Blackburne; Eiich Reuter, Sinzheim, op Ardie. In de 350 c.m. 3 klasse: K. Frentzen, Bonn, op Ardie; B. Ahlwedde, Hamburg, op Velocette; P. van Wijngaarden, Rot terdam, op Norton. In de 500 cm 3 klasse: H. Teich, Gut Kölzin, op Norton; K. Frentzen, Bonn, op D.K.W.; „Camshaft", Rotterdam, op Nor ton; Hans Scenius, Keulen, op Norton; £j. Pützeld, Keulen, op Sunbeam; Erich Reu ter, Sinzheim, op Ardie. Salarisverlaging van het ge- rr.eentepersoneel. Burg. en Weth. stellen aan den raad voor een salarisverlaging voor het gemeente- personeel door te voeren van 3 pet. De Commissie voor Personeelsaangelegenhe den gaat in meerderheid met dit voorstel accoord, terwijl de minderheid van deze commissie voor een verlaging van 7 pet. is. De heeren den Hollander, Liefferink, Van der Meer, C. W. Alkemade en Admi raal vinden een korting van 3 pet. niels. Sommige heeren willen dan nog liever hee- lemaal geen korting. De heeren Admiraal en Alkemade meenen. dat de bonden voor Overheidspersoneel, die over deze zaken zijn gehoord en geen enkele korting wensehten, hun tijd niet begrijpen. De hee ren C. W. Alkemade en Van der Wiel keu ren het af. dat de Commissie voor Perso neelsaangelegenheden, die aanvankelijk voor ©an verlaging van 5 pet. was, na door de bonden te zijn ingelicht omtrent de finantieele positie van de gemeente op 3 pet. zijn overgegaan. Dat alleen de ambte naren een dubbel offer zouden brengen be grijpen zij in het sreheel niet. De heer Van der Niet verdedigt in een uitvoerig be t-oog het standpunt van de commissie voor personeelaangelevenheden. Als de salaris sen van versohillende groeien van het ge meente-personeel niet beneden het normale peil waren geweest, ba-d de commissie wel aan 5 pet. vast pehmiden. De heeren Lief ferink en Van der Meer vinden het zonde van den tijd, die aan het rapport is be steed. Als er een verlaging zou komen van 7K pet. zou het eemeentepersoneel nog verre bevoorrecht zijn boven het per soneel in het particuliere bedrijf en boven de zakenmenschen. Zij wijzen er op, dat do finant:eele toestand veel ongunstiger 1*3 dan de Commissie meert. De heer Van der Wiel heeft bezwaren tes-en het voorste1, die niet zoozeer het rercenfcace van kor ting betreffen als wel tegen het feit, dat het rapport is samengesteld op een wü*e die de raad niet mag aanvaarden. Hot voorstel van den heer Liefferink om 7 net. te verladen wordt gesteund door de heeren den Hollander, van der Meer en Admiraal en wordt verworpen met 9 te gen 6 stemmen Het voorstel van Burg. en Weth. wordt hierop aangenomen met 9 te gen 4 stemmen, terwiil de heer Liefferink blanco stemde en de heer Krau afwezig was. Besloten wordt een aanvullende verze kering te sluiten voor het brandweer-per soneel. De waterleiding-tarieven. Overeenkomstig het voorstel van Burge meester en Wethouders wordt besloten af wijzend te beschikken op het verzoek van de Noordwijksohe winkeliersvereniging om het waterleidingtarief zoodanig te wij zigen dat het vastrecht-tarief vervangen wordt door een tarief naar het werkelijk verbruik. Aan den pachter van de gemeentelijke landerijen aan den Heerenweg van Oosten wordt een reductie op de paohtsom toege staan. Aan den heer Plug wordt vergunning verleend op grond van de bouwverordening voor den aanleg van een gedeelte straat in de z.g. Wei van Plug nabïi de de Ruv terstraat. De gemeente ral dit werk voor rekenine van den heer Plug uitvoeren voor ƒ1530. Weth. Alkemade beantwoordt eeni ge vragen van den heer Meijer betreffende dit punt. Burg. en Weth. stellen voor den kwakol AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 April a.s. len Paaschdag, waargenomen door de apothe ken: G. F. Reijst Steenstraat 35. tel. "6 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. Maandag 17 April 2en Paaschdag neemt waar apotheek W. Pelle, Kort Rar penburg 12, telefoon 594. bij de gasfabriek te vernieuwen en daar voor een crediet van 960 beschikbaar te stellen. Verschillende leden van den Raad meenen, dat deze kwakel wel kan worden gemist. Besloten wordt een wijziging vau den legger van wegen en voetpaden te be vorderen, waarbij beide kwakels over de Wcensdagsche watering van den legger worden afgevoerd. Burg. en Weth. stellen aan den raad voor crediet van 4100 beschikbaar te stellen voor een algeheele reconstructie van den Noord boulevard vanaf het Oranjehotel tob Pension van Beelen. De Boulevard was daarbij gedacht als volgt ingedeeld: aan dè landzijde een rijweg van 7 meter, daar aan aansluitend een autoparkeerterrein van 10^ Meter en daarnaast aan de zeezijde een voetpad van 7 Meter breed. Tevoren hadden B. en W. reeds een inschrijving ge houden voor de verpachting van het auto park. De heeren C. W. Alkemade is er voor een mooie Boulevard te maken en el ders op een centrale plaats de auto's re stallen. Dan moet echter medewerking worden verkregen van de belanghebbende eigenaren. Tijdelijk moeten echter de auto's nog op den Boulevard blijven. Hij is voor de volgende indeeling van den Boulevard. Te beginnen aan de landzijde een voetpad van 3 V-i M., een rijstraat van 6 M„ een par keerterrein van 10 M., een rijweg van 6 M. en een voetpad van 4 of 5 M. Dan krijgt men links en rechts verkeer en kunnen de auto's van twee kanten op het auto park gaan. De heer den Hollander is over tuigd. dat de grondeigenaren aan den Noord-Boulevard geen medewerking aan dit plan zullen verleenen, omdat zij alle auto's van den Boulevard weg willen heb ben. De heer Van der Meer. wil geen en kele verbetering aan den Boulevard aan brengen zoolang belanghebbende grond eigenaren geen medewerking willön verlee nen. Versohillende heeren pleiten voor uit stel van behandeling omdat het seizoen reeds zoo dichtbij is en opdat het door den heer C. W. Alkemade geopperde denkbeeld kan worden bestudeerd. De voorzitter pleit krachtig voor aanneming van het voorstel van B. en W. Anders gebeurt er voorloopig weer niets. Weth. Alkemade kan zich ook vereenigen met het voorstel van den heer C. W. Alkemade om de voorliegende plan nen uit te stellen met de bedoeling plan nen voor te bereiden voor een boulevard, die geheel af is en de medewerking daartoe in te roepen van de belanghebbende eige naren. Dit voorstel wordt z. h. st. aange nomen. De heeren Van der Meer en C. W. Alke made maken bezwaar tegen het naar hun meening te hooge tarief voor autosballing aan den Boulevard, maar laten na een ve-r- dediring van den voorzitter hun bezwaren varen. Bij de rondvraag vraagt de heer Braun inzage van de lijst van hypotheekhouders van het Weeshuis. Weth. C. G. J. Alkema de zet uiteen, dat men zonder meer aan deze lijst niets heeft en s-telt voor een vol gend jaar de bij do weeshuisrekening be- hoorende bescheiden te doen onderzoeken door een commissie uit den raad. Aldus wordt besloten. De heer Krau verzoekt het gemeentelijk plantsoen achter de gas fabriek over te brengen naar de Van Pan- huysstraat. De voorzitter zegt. dat het nu te laat ie. De heer Meijer dringt aan op be spoediging van de bouwnl°nnen va de hee ren Haak en Ouwehand, die reeds 3 maan den met de gemeente in onderhandeling zijn. Wet-h. Alkemade geeft een uitvoerige uiteenzetting, waardoor de heer Meüer zich bevredigd verklaart. De heer den Hollan der vraagt te zorgen dat belanghebbende bouwers inzave kunnen nemen van het ont werp uitbreidingsplan met de daarbij be- hoorende bebouwin^svoorschriften omdat deze reeds leiddraad zijn bij do beslissin gen van Burg. en Weth. De voorzitter zal dit zooveel mogelijk bevorde-cn. De heer Vink wiist op een onjuistheid d:e naar zijn meening bij het diepsoitten met subsidie van de Overheid zou züo voorgekomen bij werk d°t eerst zou worden aanbes'eed pn later met steun zou zün uitgevoerd. De i voorzitter zegt onderzoek toe. De voorzit- 1 ter sluit hierop de vergadering. GEMEENTERAAD VAN NOORDWUK

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2