Tnctucrinatiem DONDERDAG 13 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Pluimvee-ver. De pluimveehouders- en konijnenfokkersvereeniging „Streven tot Verbetering" te Hiilegom, besloot in haar gisteren gehouden ledenvergadering als data voor de te houden tentoonstelling te kiezen 8, 9 en 10 Dec. a.s., behoudens toestemming van het Gemeentebestuur. Reeds thans werden eenige fraaie eereprij' zen toegezegd, terwijl het bestuur zich gaarne aanbevolen houdt voor meerdere. De tentoonstelling zal weder geschieden in de groote zaal van Hotel „Flora". V.V.V. Eerste jaarvergadering. Gister avond werd in hotel Sistermans de 1ste jaarv. gehouden van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenver keer. De belangstelling was goed. De voor zitter, de heer C. Joh. Bakker Pzn., opent de vergadering. De secretaris leest nu de notulen der oprichtingsvergadering van 31 Mei 1932 die onder dankzegging worden goedgekeurd. Hierop volgt het jaarverslag. Hieruit stippen we aon: Er werden niet minder dan 12 Bestuursvergaderingen gehouden. Met Bloembollencultuur vergaderde ons B.B. om te geraken tot een groot ge meentelijk wandelpark. Voorloopig kan dit niet tot stand komen. Bij de in Dec. '32 ge houden groote Pluimveetentoonstelling in Hotel Flora sohoiik V.V.V. een schitteren den Beker met inscriptie. Bij de opening der Elec. Tram wa« het D.B. mede tegen woordig. De verfraaiing van het Molen- duintje is geschied mede door onze wen ken. De jonge vereeniging heeft een moei lijk jaar gehad, waarin hard is gewerkt. Niet het minst heeft het uitgeven van onze eerste Gids met Wandelkaart veel zorg gebaard. Een woord van bizonderen lof komt in dezen toe aan den heer L C. M. Koeken, opzichter-teekenaar der Gemeen te voor den moeizamen arbeid daartoe be langeloos voor ons verricht. Het ledental moet nog zeer beduidend stijgen, ook kun nen nog meerdere vereenigingen als Be gunstigster toetreden: Bloembollencultuur en het H. B. G. deden zulks reeds, maar ook de Middenstandsvereenigingen moeten begrijpen, dat V.V.V. alle recht heeft op haar steun. Met een krachtige opwekkinc tot steun besluit de secretaris, de heer B. E. Nieuwenhuis, dit mooi stuk werk. Het verslag werd met een dankbaar en verdiend applaus begroet. De voorzitter dankt den heer Nieuwenhuis voor dit uitnemend werk en hoopt, dat deze nog vele jaren als on zen secretaris moge optreden. Hierna was het woord aan den penning meester, den heer J. Veelenturf. De voor zitter deelde te voren, mede, dat de be scheiden volgens statutenvoorsohrift reeds door 2 der bestuursleden waren gecontro leerd en in orde bevonden, terwijl straks een 3-tal verificateurs zullen worden aan gewezen. Do penningm. sloot zijn boeken met een batig saldo (kassaldo) van ruim 36.Tot verificateurs werden benoemd de heeren F. C. van LieFop Jzn., A. F. W. Husemeier en P. Goemans Antz. Allen na men de benoeming aan. Voorloopig werd den penningm. dank gezegd voor zijn ont zettend zuinig beheer. Ingekomen was een schrijven van ver hindering van den heer C. Garlier, die schriftelijk een voorstel indiende n.l. om voor Pasohen door Vaz Dias te laten wij zen op de mooie bloemenvelden ter plaatje en uit te noodigen naar Hiilegom te ko men, tevens een paar routes gevende. Hiertoe werd met alg. st. besloten.. Hierna kwam in bespreking de benoe ming eener propaganda-commissie. De voorzitter leidde dit punt in. Na een be toog van een der leden werd alsnog niet tot benoeming overgegaan, doch zullen de aanwezige leden individueel een krachtige propaganda voeren. Na rondvraag sluiting der vergadering. TT GA LV E -D LLFT S E23 y IN POTJES NOORDWIJKERHOUT (De Zilk) Eert uw Priester. Het is in dorp en stad steeds feest, Als een van hare zonen In zijri priesterlijke waardigheid Zich aan het volk gaat toonen. Men haalt den jongen priester in, Met alle eerbetoon, En men geleidt hem feestelijk Naar zijne ouderwoon. De Zilk valt thans de eer te beurt, Een priester te ontvangen, Die jaren uitzag naar dien dag Met innig zielsverlangen. Weliswaar is Pater Doeswijk, Nog niet lang parochiaan, Want in het naburig Lisse Heeft eertijds zijn wieg gestaan. Toch wilt ge allen, arm en rijk, Den jongen priester eeren, Die uit den vreemde tot u komt Als gezalfde des Heeren. En wie weet hoe spoedig weer Van allen hier gaat scheiden, Om in de verre Missielanden, Het Godsrijk te verbreiden. Wij wenschen hem oprecht geluk, Op deez' zijn jubeldag. En hopen, dat de goede God, Hem jaren sparen mag. Om steeds met lust en ijver, Te werken voor den Heer, Tot zijn eigen zieleheil En Christus meerd're eer. Want elke ziel de hel ontrukt. Dat is een bloem door hem geplukt, Die schitt'ren zal in 's hemels woon, Voor eeuw aan zijn priesterkroon. Namens de parochianen: St. Bavo-Gesticht, F. DE VROEGD. Noordwijkerhout. KATWIJK. Eet meer ijsco. Door B. en W. zijn 13 standplaatsen voor den verkoop van ijsco aan het strand verhuurd. Voor deze 13 plaatsen werd in totaal ingeschreven voor ƒ1160.—. (Vorig jaar was dit bedrag 650.-). Posterijen. Voor inwoners die met het raadhuis correspondeeren zij vermeld, dat voortaan de poststukken door de posterijen van Katwijk aan Zee worden bezorgd. Waar Katwijk aan Zee en Katwijk a. d. Rijn niet een dorpsdeel is bij de post, be- teekend dit dat brieven van en naar Kat wijk a. d. Rijn moeten worden belast met 6 ct. port, terwijl die van en naar Kat wijk aan Zee slechts behoeven voorzien te zijn van een zegel van 5 ct. Veiling. De Tuinbouwver. K. en O. heeft wegens den sterk verminderden aan voer de veilingen voor dit winterseizoen beëindigd. NOOTDORP Volksbond. De Ned. R.K. Volksbond, afd. Nootdorp, hield haar laatste ledenvergadering van dit seizoen op Dinsdagavond te 7.30 uur in het R.K. Vereenigingsgebouw aan den Veen- weg. Na opening werden de notulen gelezen, welke onveranderd werden vastgesteld. De secretaris las eveneens eenige ingekomen stukken betreffende de viering van het 45- jarig bestaan van den R.K. Volksbond, en één betreffende verzuim in werkverschaffing bij de a.s. verkiezingen. Ook was er een schrijven in gekomen van burgemeester H. C. A. M. Schöl- inck, waarin deze zijn dank betuigde voor de blijken van belangstelling bij zijn benoeming als, .burgemeester van Nootdorp. Bij de rondvraag vroeg de heer Blokland of en volgend jaar de werkloozen, wanneer zij erk krijgen, niet direct worden uitgesloten an de kleine bijdrage uit het busje, waarmee des Zondags aan de kerk wordt gecollecteerd. Naar aanleiding van deze vraag volgde een langdurige discussie. Door verschillende per sonen werd hierover het woord gevraagd, en meerdere malen kwam het hierop neer, dat door vele arbeiders werk werd verricht ver beneden het'in andere plaatsen geldende con tractloon, hetgeen hier in Nootdorp ontbreekt Het gevolg hiervan was, dat er een vrij ern stige dicussie ontstond tusschen de land- en tuinbouwarbeiders en de bouwvakarbeiders. Nadat deze zaak door den voorz. grooten- deels in het reine was gebracht, werd de ver gadering gesloten. RIJNSBURG. Boerenleenbank. De Coop. Boerenleen bank hield in het gebouw „FJora" alhier, haar algemeene vergadering. De voorz., de beer T. Kralt, opende de vergadering. Dan bracht de secretaris Het jaarverslag uit. Deze moest opmerken, dat 1932 vele teleur stellingen bracht: afgezien van de financieele, herdacht spr. het overlijden van den heer Den Haan, het eerste sterfgeval van een bestuurs lid, gedurende het bestaan van de Boeren leenbank, alsmede van nog. 7 leden, waarvan eenige nog in de kracht huns levens. De bankzaken hadden een niet ongunstig verloop, wat uit de nader te verstrekken ge gevens omtrent omzet en gemaakte winst zou blijken. Die omzet bedroeg pl.m. 7 millioen. Het aantal leden bedroeg thans 372. Bestuur en kassier hadden hun taak naar bebooren kunnen vervullen. Laatstgenoemde wenschte spr. toe, dat God hem in staat zou stellen zijn taak met tact en voorzichtige wijsheid te blij ven verrichten. Het besluit tot renteverreke- mng per half jaar heeft uitstekend voldaan, en werd zqpwel door het bestuur als door de de biteuren geprezen. Hierna bracht de kassier, de heer J. Krom hout, verslag uit. De winst bedroeg 5.294.54, die, als het bestuursvoorstel dienaangaande werd aangenomen, aan de reserve zou worden toegevoegd. Er kwamen 36 spaarders bij, ter wijl 24 boekjes ingetrokken werden, zoodat er nu 625 in omloop zijn, met een totaal tegoed van 336.548.25. Het aantal rekening-courant- houders bedraagt 336, met een totaal ont vangst ad 2.440.470.53 en een totaal uitgaven van 2.372.100.99. De debet-saldi bedragen 634.431.65, de credit-saldi 182.821.12. De rekening-courant van de Centrale Bank wijst aan in ontvangst 691.800.37 en in uitgaaf f 706.862.03. Onder 99 leden bevonden zich als uitstaande vaste voorschotten f 50.838.56, waarop nog aan rente te vorderen is f 84.98. De omzet in 1932 is aanmerkelijk gedaald, tot c.a. 7 millioen, dit als gevolg, niet minder van gebruik maken van de Bank, als wel dat de transacties waren verminderd. Een en an der als gevolg van de crisis. Het einde van 1932 bracht echter eenig herstel. Sor. hoopte, dat deze stijgende lijn mocht voortgaan. De rekening en balans werden door den voorzitter toegelicht. Het bestuursvoorstel om de winst aan de reserve toe te voegen, waar door deze stijgt tot 43.537.16, werd z.h.st. aangenomen, terwijl eveneens z.hst. besloten werd de balans en de verlies-en winstreke ning goed te keuren. Ter voorziening van de vacture in den Raad "an Toezicht door het overlijden van den heer Den Haan, werd gekozen de heer P. Kort Jr., thans plaatsvervangend lid. Als plaatsvervan gend bestuurslid werd herkozen de heer Jacq. v. d. Eiikel. die aan de beurt van aftreding was, terwijl in de ontstane vacture P. Kort Jr. werd voorzien, door verkiezing van den heer J v. d. Eijkel Wzn. Tenslotte kreeg de heer- Jac. Kromhout, kassier, gelegenheid een inleiding te houden over de Boerenleenbanken, die aanvankelijk bestemd was geweest voor het geval het 10- jarig bestaan der Bank feestelijk herdacht zou zijn. De inleider gaf een zeer goed beeld van ontwikkeling en werkwijze der Boerenleen banken en nadat de voorz. den heer Kromhout namens de leden hartelijk had dank gezegd voor zijn voordracht, werd de vergadering door hem met een korte rede gesloten. Bloemenhandel. Hoe buitengewoon slecht bet voor de bloeratrekkers is geweest in de maand Maart bewijst wel duidelijk de omzet. In de maand Maart van het vo rig jaar werd een omzetcijfer aan „Flora" bereikt van 245.646.83. In dezelfde maand van dit jaar werd slechts bereikt de som van 120.795.of 124.551.83 minder. En dat over één maand. Over Oct.Maart 1931^2 werd geveild 667.743.86, in het zelfde tijdvak 1932—i933 507.576.38 of 160.167.48 minder. Dat zijn cijfers die spreken. SASSENHEIM. Geboren: Bernardus Antonius Ma ria, z. van J. H. Res en L. Meester. Hui- bert, z. van A. Eikelenboom en J. v. Wie- ringen. Adriana Cornelia Hendrika, d. van M. L. v. Hulle en J. D. Boot. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 14 April. Huizen, 1876 M. Algemeen Programma verzorgd door N.C.R.V. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.00 Lijdensdienst o. 1. v. Dr. P. Stegen- ga m. m. v. koor. 11.concert. K. Hartvelt (piano), R. Bresser (cello) en G. Seyler (piano). 12.15 Gramofoonplaten. I.00 Orgelconcert F. Kloek m. m. van M. Hagenbeek (sopraan). 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Voor de huisvrouw. 3.30 Concert door Trio v. d. Horst m. m. van J. H. van Ginkel (clarinet). 5.00 Botanisch halfuur voor de jeugd. 5.30 Voor jeugdige amateur-fotografen. 7.00 Causerie. 6.30 Briefbeantwoording A. J. Herwig. 7.00 Gramofoonplaten. 7-45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Orgelconcert door M. E. Bouwmees ter m, m. v. het NCRV-Dameskoor. 9.00 Causerie door Ds. Th. C. Vriezen. 9.30 Concert door de H. O. V. o. 1. van F. Schuurman m. m. van Maartje Offers (zang). 10.00 Vaz Dias. Hierna vervolg concert. 10.4511.30 Gewijde dagsluiting door Ds. K. H. Wallien. Hilversum, 296 M. 8.00—12.00 VARA, 12.00—4.00 AVRO, 4.00—7.00 VARA; 7.00—10.00 VPRO; 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Gramofoonplaten. II.10 P. J. Kers Jr.: Onze keuken. 11.40 Voordracht door O. Rijken. 12.00 Gramofoonplaten. 12.30 Orgelconcer J. Nieland. M. m. van J. van Kempen (tenor) en L. Zimmermann (viool). 2.00 Voordracht door Kommer Kleyn. 2.30 Concertgebouw-Kamerorkest o. 1. v. Alb. van Raalte. M. m. v. Rosa Spier (harp), Nic. Kla.sen (fluit), en Fred. Hel- mann (viool). 4.00 Concert door het Trio Favoriet. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel J. Jong m. m. v. Alb. de Booy (zang). 6.10 Krontjong-orkest „Slamat Hindia", o. 1. v. Raden D. Doermakeswara, met zang door Hamid bin Saaie. 40 Ir. Th. A. Struik: De techniek cn de technickverecring (SovjeURusland XXIII). 7.00 Kerkdienst uit de NPB te Den Haag. Spreker: Prof. Dr. Lindeboom. Na afloop: Gramofoonplaten en voorlezing door Ds. E. D. Spelberg. 10.00 Piatrogibas-kwartet (trompet, guitaar, bas, plano). 10.15 Optreden van Susie Klein (cabare tière). A. d. vleugel: J. Vogel. 10.25 Vervolg kwartetconcert. 10.40 Vervolg optreden Susie Klein. 10.50 Vervolg kwartet. 1 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein, Berichten. 11.50 SchoUch Studio-orkest o. 1. van G. Daines m. m. v. J. Day (sopraan). 12.60 Concert door Callender's Band o. I. v. Tom Morgan. M. m. v. T. Kinniburgh (bas). 2.06 Northern Studio orkest o. L v. J. Bridge m. m. v. R. Góodacre (alt). 3.20 Radio-koor o. 1. v. C. Dalmaine. 4.05 Gramofoonplaten. 4.50 BBC-Theater-orkest o. 1. v. S. Ro binson. 5.50 Goede Vrijdag Kerkdienst. 6.50 Uit de Queen's Hall: Fragmenten uit Wagner's „Parsival" door solisten en orkest o. 1. v. Sir Henry «Wood. 9.359.40 Voordracht „R a d i o-P a r i s", 1724 M. 7.05; 11.50; 6.20 en 8.05 Gramofoonmu ziek. 8.20 Concert door l'Assoc. des concerts Lamoureux. Kalundborg, 1153 M. 11.2012.20 M. Hansen's orkest. 2.201.20 Solistenooncert. 7.35 Kerkconcert m. m. van solisten, koor en organist o. 1. v. Mogens Wöldike. 8.30 Radio-tooneel. 10.0010.25 Kamermuziek door strijk kwartet. Langenberg, 473 M. 6.25 en 10.45 Gramofoonplaten. 12.20 Concert door het Kunkcl-kwarlet en alt-soliste. 4.00 Concert o. 1. v. Eysoldt. 6.20 Uit Berlijn: MatthausPassion v. J. S. Baoh. M. m. v. solisten, koor en or kest o. 1. v. Prof. G. Schumann. Rome, 441 M. 8.05 „La resurrezione di Christo", ora torium van Perosi. Brussel, 338 M. en 508 M. 338 meter: 11.20 Omroepkleinorkost o. 1. van Lee mans. 12.30 Gramofoonplaten. I.20 Heilig Passie-Uuur. 4.20 Radio-symphonie-orkest o. L van Kumps. 6.05 Omroep kleinorkest o. I. v. Leemans 7.20 „De zeven kruiswoorden" van Hein- rich Sehütz. M. m. v. orkest en solisten o. 1. van And ré. 7.50 Trio-concert. 8.30 „Het vergaan van do Titanic", hoor spel van Schake. 9.30 Gramofoonplaten. 508 meter: II.20 Gramofoonplaten. 12.30 Omroepkleinorkest o. L v. Leenwns I.20 „Stabat Mater" van Pergolesi m. m. van solisten. 4.20 Omroc, orkest o. I. v. F. André. 5.35 Gramofoonplaten. 7.20 Concert d. h. Omroeporkest m. m. Vocaal kwartet. 9.45 Gramofoonplaten. Zeeitn, 1635 M. 6.20 Zie Langenberg. 9.20 en 10.05 Ecrichtoru Gemeentelijk Radio-Distributjebedrijf te Leiden. Vrijdag, 14 April (3e programma). 8.0011.20 Langenberg. II.20—12.20 Kalundborg. 12.2013.50 Langenborg. 13.50—17.50 Daventry. 17.50—20.20 Berlijn. 20.20 Afloop Parijs Radio of Luxemburg Overleden: H. P. Eigenbrood, wed. van P. van Velzon 75 j. Gevestigd: A. M. Wilbrink van Al phen a. d. Rijn. P. v. <L Stelt en gezin van Anna Paulowna. Vertrokken: Wed. C. M. C. Huijg- v. d. Linde en gezin naar Oegstgecst. P. J. van Nassau en gezin naar Delft. LEEST MET AANDACHT DE ADVERTENTIE-PAGINA'S! FEUILLETON. DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH Naar het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 3) „O, juffrouw Pamela", Anita kreeg een kleur en lachte verlegen. „U zou mc ijdel makenMaar zijn er heusch jongelui in Hurton 1" „Twee, kindlief dat wil zeggen, twee, die werkelijk heeren zijn, maar ze zijn geen van beiden een goede partij. De landheer, Lionel Fanshaw heet hij en hij woont op Hurton-Hall, het landgoed, waartoe het dorp oorspronkelijk behoorde, is één van de twee." „Hoe oud is hij?" „Een jaar of dertig. Een heel aardige jongeman, maar lang niet rijk de familie Fanshaw is de laatste honderd jaar erg achteruit gegaan en te veel kluizenaar voor zoo'n levendig meisje als u. Zijn neef. Richard Gould, is in dit opzicht beter, maar die heeft nogal wilde haren en hij zou heelLTnaal geen geschikte echtgenoot voor u zijn." „Lieve juffrouw Pamela, ik verlanc geen echtgenoot", protesteerde Anita. ,,Ik ver lang niet anders dan het hier heel rustig en vredig te hebben, mijn plicht te doen, zóó, dat n tevreden over mij bent en u mijn dankbaarheid te toonen voor uw vriendelijkheid." „Dat is uitstekend, hoor," antwoordde juffrouw Pamela gevleid. „Ik ben over tuigd, dat u een heelen tijd bij ons zult blijven en we zullen niet meer over een huwelijk praten, totdat de sprookjes prins komt opdagen. Kijk, daar zijn n^v leerlingen", viel ze zichzelf in de rede. „Kinderen, dit is jullie nieuwe gouver nante; wees vriendelijk en gehoorzaam te gen haar, denk er aan Nu moet ik voor de thee zorgen. We zien elkaar straks weer in den tuin. Meneer Dawson drinkt graag buiten thee." De tweelingen hadden aardige gezich ten en leken sprekend op elkaar. Ze had den beide blauwe oogen en goudblonde krullen en waren toonbeelden van gezond heid. Julius droeg een matrozenpakje met een keurige witte broek en Julia was ook in een matrozenblouse met een kort, wit jurkjehet waren een paar leuke, knappe kinderen, zooals ze daar, met hun door de zon verbrande gezichten en oolijke oogen. naar hun nieuwe gouvernante stonden te staren. Het was duidelijk, dat ze bezig wa ren een voorloopig oordeel over haar te vellen. Anita moest lachen om hun critisch- onderzoekenden blik. „Die lach bevalt me", verklaarde Julius Zijn zusje knikte instemmend. „Het kon wel mmder", klonk het waardeerend. Anita zag inmiddellijk. dat ze met intel- licente kinderen te doen had -en bezat ge noeg paedagogisch begrip om op hun vrij moedige opmerkingen in te gaan. „Ik ben jullie zeer dankbaar voor je gunstig oordeel", zei ze vroolijk en met een kwasie-deftige buiging. „Weet jullie al, hoe ik heet V „Anita Dolores Jean Euphcmia Baxter", ratelde de jongen af. „Je hebt staan luisteren", constateerde hun nieuwe opveodster beschuldigend. „Heusch niet", wierp Julia beleefd te gen. „We vingen die nameh toevallig op, toen we langs het open raam van den sa lon kwamen." „En de nieuwsgierigheid bracht, jullie oo het goede oogenblik op de plek, waar jullie wijd-openstaande ooren die woorden „toevallig" konden opvangen", vulde Anita leukweg aan. „Willen jullie misschien be weren, dat jullie niet bij het raam zijn blij ven staan om mij stilletjes te bekijken vervolgde ze op denzelfden luohtigen toon. „Dat hebben we inderdaad gedaan", be kende Julius, „en, als u ons een persoon lijke opmerking ten goede houdt, we wer den direct getroffen door uw interessante verschijning." Het werd met zoo'n ongelooflijken ernst gezegd, dat Anita het uitschaterde. Het was duidelijk, dat de jongen terdege ge profiteerd had van hot goede voorbeeld van juffrouw Pamela, om zich sierlijk en plechtstatig te leeren uitdrukken. „Ik ben diep onder den indruk van jul lie allebei", schertste Anita voort, toen haar lachbui een beetje bedaard was. „Jul lie zijn een paar onwaarschijnlijke kinde renjullie spreekt als een bibliotheek vol boeken; ik ben heusch bang voor jul lie." „Dat is toch werkelük niet noodig, als u aardig bent", stelde Julia haar gerust. -,En als ik het niet ben'?" „Dan zullen wij maatregelen moeten ne men om onze rechten te verdedigen." Het was nu weer de jongen, die sprak en zijn heldere oogen schitterden ver dacht. „Hetgeen dus zeggen wil, dat jullie, on danks je zwierige taal, toch een paar ech te kwajongens bent, die van een ondeugen- den streek houden", concludeerde Anita. De tweelingen keken elkaar eens aan en begonnen toen hartelijk te lachen. „Ik zal heel wat met jullie te stellen heb ben", zuchtte Anita, van het eene ondeu gende gezicht naar het andere kijkend. „Heelemaal niet", klonk Julia's hoog stemmetje en ze schudde heftig haar krul- lebol". U kunt ons aan een zijden draadje leiden." „Maar u kunt ons niet met de zweep vegeeren'', voegde Julius er waarschuwend bij. Toen liet hij zijn stem dalen tot ver trouwelijk gefluister en vervolgde met een knipoogje: „u hebt ons in de gaten, hoor; we zijn niet zoo deftig, als we ons voor doen. Maar als de groote menschen er bij zijn, moeten we ons netjes gedragen Ze staken bet gTasveld over en kwamen met hun drieën bij juffrouw bij juffrouw Pamela, die in een hooggerugden stoel kaarsrecht achter het theeblad zat. Het was een prachtige dag, de zon scheen heerlijk en van alles om hen heen, den mooien tuin, de vroolijke kinderen, de vriendelijke, oude dame, ging een sfeer van vrede uit, die het meisje onuitspre kelijk verkwijkte. De tweelingen installeer den haar in een gemakkelijke stoel en be ijverden zich zoo om haar van thee en ge strooid", voegde ze er zuchtend aan toe. tante er merkbaar pleizier in had. „Ik zie, dat Julius en Julia u al in hun hart gesloten hebben", merkte ze lachend vinden", antwoordde het meisje, met een sohalksch lonkjc naar de tweelingen. „Waar blijft vader toch, kinderen?" wendde juffrouw Pamela zioh daarop tot het tweetal, „zijn thee wordt koud, als hij niet gauw komt. Hij is altijd zoo ver strooid", veogde ze er zuchtend aan toe. „Vader is met den beker bezig", wist Julia moe te deolen, „die is uit Londen te rug gekomen." „O, die beker", herhaaldo juffrouw Pa mela, zich naar Anita wendend. „Die be ker is een kostbaar, antiek bezit van de kerk van Hurton het is nog een geschenk van Koningin Elisabeth. Hij begon teeke nen van verval te vortoonen en moest ge restaureerd worden. Omdat mijn neef een groot kenner van oude kunst is, hebben zo hem gevraagd aanwijzingen te geven, hoe de beker hersteld moest worden en toe zicht op de reparatie te houden. Hij is er ook nog voor naar Londen geweest, naar het atelier, aan wicn het werk was opge dragen. Hot was een verantwoordelijke taak, want er is niet veel voor noodig om zoo'n pronkstuk in den grond te boder ven. Maar hij schijnt nu klaar te zijn; ik hoop, dat de reparatie goed gelukt is." „Ik heb den beker gezien, toen hij word uitgepakt", vertelde Julius op zijn beurt", hij is prachtig geworden. Kijk, daar komt vader en juist mee aan." (Wordt vervolgd). op. „We kunnen het heel goed met elkaar

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9