II DAMESHOEDEN sing- DONDERDAG 13 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BUITENLAND VAN HET VATICAAN DE PAUS NAAR SINT JAN VAN LATERANEN. Op Hemelvaartsdag. Men seint uit Rome aan dé „Msb": Uit de beste bron verluidt, dat Z. H. de Paus op Hemelvaartsdag zich naar de basiliek van St. Jan van Laleranen zal begeven om daar een pontificale D. Mis op te dragen. VON PAPEN EN GORING BIJ DEN PAUS. Toestand in Duitschland uiteengezet. Paus Pius XI heeft gistel-ochtend eerst vicó-kanselier von Papen en vervolgens minister-président Göiing in paftiéuliere audiëntie ontvangen. Beide bezoeken hebben ongeveer elk een half uur ge- duürd. Het onderhoud van den paus met den vice-kanselier droeg, naar Wolff ver neemt. een zeer vriehdschappelijk karak ter. Minister-president Göring heeft den Paus een overzicht gegeven van de tegen woordige situatie in Duitschland en in het bijzonder den nadruk gelegd op de kracht van het door den volkswil gedra gen nieuwe bewind. Vice-kanselier von Papen heeft na de audiëntie mévr. von Papen aan den Paus voorgesteld. De Paus overhandigde haar een barnsteenen rozenkrans in een doos je van schildpad en vice-kanselier vnn Papen ontving iiit de handen van Z. H. een gouden penning ter herinnering aan het Heiligé Jaar. Minister-president Göring begaf zich, na onderstaatssecretaris Koerner aan den Paus te hebben voorgesteld, naar kardi naal Pacelli, met wien hij een onderhoud van vijf kwartier had, waarin eveneens de huidige toestand in Duitschland uit^ voerig werd besproken. Na een bezoek aan de St. Pieter werden Göring en Koer ner door een groot aantal Duitsche toe risten en pelgrims op het kerkplein toege juicht. Hun auto kon zich slechts lang zaam een weg banen en het „Heil Üit- ler"-geroèp was niet van de lucht. Het volgende bezoek der Duitsche staatslieden gold Mussoiitiij die ter èere van voh Pipen en Göring een lunch had aangeboden, waaraan ook de Ita- liaansche ministers van luchtvaart en lahdbouw aanzaten. DUITSCHLAND DUITSCH 1 MEhFfeËST. Hitier zal spreken over zijn vier jarenplan. Op 1 Mei, den „feestdag van den na- tionaien arbeid" zal rijkskanselier Ilitler, ter gelegenheid van de groóte betoogirig op het Tempelhofer Feld, voor onseveeé een millioen menschen de richtlijnen aan geven voor het eerste jaar van het vier- jaarsplan der Duitsche regeering. Er zullen op 1 Mei te Berlijn tal van op tochten en betoogingen plaats hebben, 's Morgens om elf uur spreekt dr. Goeb- bels in den Lustgarten. Om zes uut nam. worden deputaties van Duitsche arbei ders, ook uit Oostenrijk, door Hitier ont vangen; zij worden per vliegtuig naar Berlijn gebracht. Om acht uüf begint het feest op het Tempelhofer Feld. waaraan de rijksregeering oók zal deelnemen; óp het oogenblik staat al vast. dat hier een millioen menschen zullen komen. Een deputatie van de Hitler-jeugd zal een jongen eik planten ter eere van den rijkspresident en als zinnebeeld van den nieuwen jongen staat. Daarna spreekt Hitler over het vierjaarsplan, vervolgens wordt een taptoe gehouden, terwijl hét feest wordt besloten met vuurwerk en fakkeloptochten. De feestelijkheden zul len door alle Duitsche zenders' worden uitgezonden. Ook in de steden zullen soortgelijke feesten plaats hebben. DE AARTSBISSCHOP VAN BRESLAU OVER ONTSLAG VAN AMBTENAREN. In overeenstemming met de proclama ties van de beidé West-Duitscke kerkpro vincies publiceert Ook de aartsbisschop van Breslau, kardinaal Bertram een pro clamatie voor de Oost-Duifsche kerkpro vincie, waarin hij o. a. zegt: In overeenstemming met de proclama tie van de beide West-Duitsche kerkpro vincies van 9 April spreekt de Oost-Duit- sche kerkprovincie door den onderteeke- nende metropoliet haar diepe smart er Over uit, dat de dagen der nationale ver heffing. die zoo veel waardeerbaars heli- ben gebracht, tegelijkertijd voor vele trouwp staatsburgers, en daaronder ook consciëntieuze ambtenaren, onverdiend geworden zijn tot dagen van het zwaarste leed. Ik mag hieraan toevoegen, dat ik als voorzitter van de Fuldaer bisschops conferentie reeds op G April een beroep gedaan heb op de hoogste instantie van het riik, waarbij ik er op wees, dat het Voor zeer ruime volkslagen bijzonder smartelijk is te zien hoe zoo vele flinke krachten, die den staat en dé kerk even trouw zijn toegedaan en die ook onder de nieuwe verhoudingen met vreugde be reid zijn tot waardevol opbouwend werk door een verstandig, bezonnen en verzoe nend optreden, niet verder worden toe gelaten tot zoodanige medewerking. In afwachting van de genadenrijke Paaschdaeen wordt opnieuw het geheele Duitsche katholieke volk tot innig gebed opgeroepen. God moge het lot van ons zoo zeer beproefde vaderland ten goede keeren, haat en tweedracht verre houden van het volk, vrede en innerlijke vrijheid en welvaart beschermen en bevorderen, defèn. duitsche jóden buiten de rechtsstudie. Verordening weldra verwacht. Naar het Wolffbureau van wel ingelichte zijde verneemt, overweegt het Pruisische Ministerie van justitie een volledige nieu we regeling voor de opleiding der toe komstige juristen. Men gaat daarbij van het standpunt tiit, dat Joden in de toe komst van de rechtsstudie geheel zullen zijn uitgesloten, daar zij geen recht kun nen laten gelden op toelating tot de advo catuur of tot de rechtbanken. Voortaan zal de eigenlijke opleiding der studenten in de rechtswetenschappen be ëindigd zijn met het tweede staatsexamen. Een derde examen zal echter worden in gevoerd, en 'van het 'resultaat van dit ëxa- men zal de opneming van den student in staatsdienst of zijn toelating tot een ad vocatuur afhankelijk worden gemaakt. Verder zal als volkoüiéh nieuwe maat regel vóór het tweede staatsexamen een soort „karakteronderzóek" worden ver richt. Men overweegt verder een soort voor bereidingstijd voor den referendaris in te voeren, waarin de referendarissen in „ar beidskampen" vereenigd zullen worden; waar zij geheel op zichzelf zijn aangewe zen. Hier zal, naar men verwacht, aan het licht komen, wie karakter heeft en een man uit één stuk is, en wien men móet uitschakelen. Deze voorbereidings tijd zal ongeveer acht weken duren. Het Pruisische ministerie van Justitie wil door deze veranderingen, aldus het Wolffbureau het vraégstuk der opleiding Van de toekomstige juristen in het be lang van het Duitsche Volk oplossen en volk en Justitie nader tot elkander bren gen. Nóg in deze maand valt te rekenen op de officieele af1 öndiging der desbe treffende voorschriften. burgemeester van dusseldorp gearresteerd. De eerste burgemeester van Dusseldorp dr. Lehr, wethouder dr. Odenkirchen en de spaarbank-directeur dr. Vogt zijn ge arresteerd. Zij worden Cr van verdacht, verduisteriiigen te hebben gepleegd. BULGARIJE DE COMMUNISTEN UIT DE SÖBRANJE. Hun fractie op voorstel der Bulgaarsche regeering ontbonden. Na een tweedaagscth debat heeft de Bul gaarsche Sobranje gistermiddag het re- geeringsvoorstel tot ontbinding van de fractie der communistische partij en on- geldigverklaring der communistische man daten, met groote meerderheid aangeno men. Uok de burgerlijke oppositie-partijen stemden voor het voorstel. Terwijl de meer derheid bij het bekend worden van den uïf- sla-g der stemming applaudisseerde en hoe ra riep, verlieten de communisten onder het zingen van de Internationale de zaal. De Sobranje had tot nog toe 274 afge vaardigden. Door de uitsluiting der com munisten ondergaan de meerderheidsver houdingen een aanzienlijke wijziging. Te gen 150 afgevaardigden \an het democra tische boeren-regeeringsblok staan 94 oppo sitie-afgevaardigden. RUSLAND. het proces tegen de ENgelschen. Bekentenissen. Gisteren is te Moskou het proces begon nen tegen de employé's van de Metropoli tan Vickers Company. Ongeveer een maand geledén zijn zes Engelsche employé's bij deze Maatschappij en eenige Russische ge arresteerd op beschuldiging van sabotage. Zij worden er n.l. van verdacht voorberei dingen te hebben beraamd en getrotlcn voor de vernietiging van Russische krachbr stations in geval van oorlog, voor desorga nisatie van diverse Russische fabrieken en dat zij voor dat doel gebruik heljben go- maakt van omkooping van Russische arbei ders en technici. Volgens bericht uit Moskou beeft giste ren een der Britsche ingenieurs MacDonald schuld bekend, evenals alle beschuldigde Russen. De andere Britten ontkenden het hun ten laste gelegde. AMERIKA AMERIKA'S OMMEKEER. Ook Roosevelt tegen de tariefmuren. Dat bet dezer dagen door den Ameri- kaans-chen minister Huil ontwikkeld stand punt in zake het verkeerde ran de Ame- rikaansehe tarievenpolitiek, gedeeld wordt door president Roosevelt, is gebleken uit een rede, die de president gisteren heeft gehouden op een bijeenkomst van het be stuur der pan-Amerikaansehe unie ter vie ring van den Pan-America-day. In die re de deed Roosevelt een krachtigen aanval op de tarieven en hij drong er krachtig op aan. dat maatregelen worden genomen oin de kunstmatige handelsbarrières af te bre ken. Hij acht het van vitaal belang, dat de onnoodige en kunstmatige barrières en restricties, welke thans den handel tüs; de volken van de Amerikaansche re- MAISOrfMEBOER MARE 3B, 6/d OUDE'VEST brengt Voor Jfze Zomer een uitgebren^^ïfllctle DAMES HOEDEN Aparte Modellen. VOORDEELIGGrPRIJZEN publieken belemmeren, onmiddellijk uit den weg worden geruimd. Voot elke natie ifl het westelijk halfrond is dit van even groó te béteekenis. Bestrijding van overproductie. Roosevelt is, naar verluidt, van meehingj dat door Controle op de productie een ein de moet worden gemaakt aan de huidige dwaze overproductie. Men meent, dat de president van oordeel is, dat verminde ring der industrie- en landbollwvoorradett de voorkeur verdient bóven andere me thodes, om de overproductie té bestrijden. Een klein beetje inflatie? In de afgeloopen week heeft de regee ring tevens een öphejdéring êeSeven Lb. de vraag ,;lnilatiè óf Deilatie Zij zal er op blijven staan; dat de begrooting met lii- begrip van dert rente- en amortisatieüiertü voor de financiering van noodwerken in evenwicht zal worden gebracht door aan zienlijke bezuinigingen en wanneer het noo- dig mocht blijken zelfs door het invoeren van nieuwe belastingen. Volgens Roosevelt worden deze bezuinigingen gerechtvaardigd door de noodzakelijkheid, het Amerikaan sche staatserediet van den druk van „bij zondere belangen" te bevrijden. Nadat het crediet zoo zal zijn hersteld, zal men er op royale wijze gebruik van moeten maken, teneinde de deflationistische gevolgen van de fina.ncieeie saneering te compenseeren De regeering treft daarom voorbereidingen voor de uitgifte van een nieuwe obligatie lening van 2 milliard dollar, die zal die nen tot de herfinanciering van landbouw- hypofcheken. Verder zullen 2 milliard dollar worden uitgegeven voor de herfundeering van hypotheken op woningen en 2 milliard dollar voor de financiering van openbare werken, waarin de reguleering van de ri vier in den staat Tennessee, alsmede 230 mill, dollar voor den bouw van nieuwe oor logsschepen zijn begrepen. Met ministerie van financiën heeft ver der pogingen aangewend tot de directe uit betaling van een groot gedeelte van de 0 milliard dollar aan bevroren „deposits" Mij de gesloten banken, zonder dat hierbij na der werd gemeld, uit welken bron dezé gelden zijn gekomen. De bovéngenoemUë uitgiften van „bonds" zullen zoo noödig ge financierd worden door een politiek, welke zal zijn gericht op een goëdköoper maken van het geld, welk? politiek overigens weër door de reservebanken tet hand is geno- In geval deze maatregel een inflatie in het leven mocht roepen, zal men hierin be rusten. Men zal echter in geen geval tot va- luta-experinienfcen overgaan. MEXICO ALLE CHINEEZEN MOETEN MEXICO VERLATEN. Het Chineesche ministerie van Buiten- landsohe Zaken heeft bericht ontvangen van de Mexicaansche regeering, dat allo personen van Chineesche nationaliteit be vel hebben ontvangen, vóór 1 Mei a.s. Mexico te verlaten. In antwoord hierop heeft het Chineesche miriisterie een zeer krachtig protest akn dp Mexicaansche re geering gezonden. ïntusschen zijn reeds, volgens een te ICew York ontvangén mededeeling van den Chineesehen gezant in Mexico, in de af geloopen maanden 300 Chineezen onwettig uit den Mexicaansohen staat Sinaloa gé deporteerd. Verder zijn in de afgeloopen week 15 Chineezen met geweld van Culln- can naar Jalisco vervoerd. De gezant heeft hiertegen bij het Mexicaansche ministerie van Buibenlandsche Zaken geprotesteerd. BUITENL. BERICHTEN ONTPLOFFING IN DANSLOKAAL. Gisterenmiddag ontstond door een ont ploffing een brand in het danslokaal „Dan- celand" te New York, dat zich op de vier de verdieping bevinat van het pand aan de Broadway, waar oók de bekende Strand- bioscoop gevestigd is. De brand liet zich eerst ernstig aanzien, docht het gelukte de brandweer Spoedig, het vuur te localiseeren. Het verkeer, dat daar ter plaatse ze'er druk is, moést omge legd worden. De politie had omvangrijke afzettingsniaatregelen getroffen. Een talrij ke menigte sloeg het blusschingswerk gade Door de ontploffing werd een bediende van het danslokaal gedood, terwijl 3 an dere personen ernstige brandwonden op liepen. De 2000 bezoekers van de bioscoop ver lieten het gebouw ordelijk, zoodat geen verdere ongelukken te betreuren zijn. De oorzaak van de ontploffing is nog onbe kend. Berenleider door een beer aangevallen. Uit Marienfelde (bij Berlijn) wordt ge meld: Een rondreizende bérenleider weid gistermiddag, toen hij zijn twee beren wil de voederen, door den oudsten beer aange vallen. Pas na een worsteling van een kwartier kon hij 2ich bevfijaén. Met erri- stige wonden aan hoofd, armen en beenen. is hij naar het zièkenbuis te Sehlochau overgebraeht. De vrij rondloopende beer Werd door de gemeentepolitie doodgescho ten. DE GROOTSTE KATHEDRAAL TER WERELÖi Eerste-steenlegglng op 1sten Pinksterdag. De plechtigheden ter gelegenheid van de eerste-steenlegging voor de groote kathe draal te Liverpool, 6p het a.s. Pinkster feest, zullen den luister van het Eucharis tische Congres van Dublin ongetwijfeld eveliarefi. De Paüselijkè legaat, kardinaal Boulne| kardinaal Mac Rory, de primaat van Ierland, alsmede 40 aartsbisschoppen en bisschoppen Sullen de plechtigheid met hiinne tegenwoordigheid opluisteren. De ceremöniëh van de eerste-stéenleg- giiig beginnen om 12 uür ëil Sullen onge veer 2 uur in beslag nemen. Een afdeellng van de Nederlandsche Graalmolsjes zal de feestelijkheden komen bijwonen. De plechtigheid zal door de En gelsche radiostations worden ititgèzortden. De eerste steen woédt ingemetseld ih het Noordelijk transept van de kathëdraa'. De steen van zuivêt ttaliilanseh itiarüier weegt öhgevëër BÖ K.G. EX-KONING FERDINAND IN NAIROBI. Eenvoud en pionierswerk. Elx-köning Ferdinand van Bulgarije, die als gevolg van den grdofceii oorlóg zijn troolt verloor, woont nii in een kleine zit-slaap- kamer ih een hotel te Nairobi, Zittend op deii rand vën zijn bed hééft de ex-koning eeft half uur gèsproken met eën Reutér-correspondent en verklaard, waarom hij zóo'n éenvótidig leven leidt. „Ik ben hier gekomen", zeide hij, geleerde en reiziger en niet als een poli tiek persoon. Jk houd van dén vrede van Oeganda én Kenya in deze veelbewogen wereld. Vanaf mijn jongensjaren heb ik al tijd boekefi gelezen over de groote onder zoekers éii pioniers in Afrika en ik neb altijd gewenscht ook zelf dit pionierswerk te verrichten". Ex-koning Ferdinand is, zooals men veet, een hartstochtelijk botanist, een vo gel- en insecten-kenner. Zijn verzameling vlinders en vogels is éen van de beste in dé geheelè wereld. Ofschoon hij reeds 73 jaar is, is hij nog bewondeienswaardig flink. Hij heeft juist, langs onbegaande wegen, per auto 3000 mijl 1 in 17 dagen. de beproevingen der missionarissen in china. Uti de bergen van de provincie Moepéi komen thans allerlei onheilspellende be richten van de Belgische paters Francisca nen uit het apostolisch vicariaat van ichang, waar de missionarissen veel te lij den hebben van de communisten. De be ruchte Ilolöngs, die in 1931 de Blauwe li- vier waren overgestoken, zijn in den laat- sten tijd herhaaldelijk teruggekeerd in Pa- tung waar Pater Marin aan hun woede ten slachtoffer viel. De tegenwoordig dieiistdoehde missionaris pater Dunstan Put zag nog juist kans om te vluchten en zijn Weeskinderen eh leerlingen in veilig heid te stéllen. De communisten waren Wöëdettd toen zij „dén Europeaan" met konden vindén eri daarom plunderden zij heel het dorp leeg. Toen Pdter Dunstan na enkele weken zijn woniiig Weer opzocht, trof hij daar eeh groep gewapende bandieten aan. In het geheim waarschuwde hij de missiona rissen in Ye-Shan-Kuan, die slechts door een overhaaste vlucht over besneeuwde veldétl bun leven konden redden. Twee dagen later is geheel Ye-Shan-Kuan in vlammen opgegaan. SLUITING DER SLIJPERIJEN IN Z.-AFRIKA. Besluit der juweliers. De vereeniging van diamantjuweliers to Kaapstad heeft besloten met ingang van 21 April de werkzaamheden in alle Zuid- Afrikaansohe diamantslijperijen te staken. Op de bijeenkomst van den raad van Zuid- Afrikaansche vakvereeiiigingen werd hier van mededeeling gedaan door een gedele geerde van de vereeniging van diamant bewerkers, die het desbetreffende besluit uit Johannesburg had ontvangen. GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK—VEUR Onder voorzitterschap van burgemeester Keijzer kwamen de raden van Stompwijk en Veur in gec. openbare zitting bijeen. Aanwezig alle ledem De notulen der vorige gec. zitting Wer den onveranderd geédgekeurd. Ingekoilieil was het proces verbaal kas opname van den boekhouder-kaësiér van de lichtbedrijven vergezeld van het rapport van het verificktiébureau van de Yer. van Ned. Gemeenten, welke voor kennisgeving werden aangenomen. De lichtbedrijven. Aangeboden werden jaarrekening en jaarverslagen 1932 van de lichtbedrijven en benoemd de commissie van onderzoek hièrvati. De voorzitter wil als zijn persoonlijke nieening naar vóren brehgen dat hét hem gewenscht voorkomt dat deze en ook an dere commissies kleiner worden samenge steld. Thans bestaat déze commissie uit lO leden dit is bijina de helft van de beide radén, én daardoor een raad op zichzelf. De heer Bloemheuvel is tegen beperking hiervan, echter is gewenscht dat een beier contact ontstaat tusschen de leden -en hij die de vergaderingen van deze commissie uitschrijft. De heer Borst vindt het voorstel zeer sympathiek, de groote commissies werken remmend, laat de Raad een uitspraak doen, dan zijn we er af. De heer Willemsen: er is veel voor maar er is ook veel tegen inperking. Doordat de commissie groot was kon er worden gewerkt, was deze klein geweest, en er blij ven er dan nog weg dan is werken onmo gelijk. daarnaast is de arbeid van derge lijke commissies leerzaam voor verschillen de leden, hoe meer er dus aan dèelnemen des te beter. De voorzitter kan hieraan nog toevoe gen dat in andere gemeenten deSe com missies bestaan uit 3 leden. De heer Willemsen wil echter voor een beslissing te nemen eerst een en ander in zijn fractie bespreken. De voorzitter is bereid deze zaak aan te houden tot de begrooting. De heer de Lange is bang voor staking van stemmen in de commissies. De heer Willeüiseti: Er zit veel meer aan vast. De heer Borst: juist dit meer aan vast zitten noopt mij om een beslissing van de radeh te vragen. Besloten wordt de cotömissie të doën bestaan uit 3 leden van Stompwijk en 3 leden van Veur. Tegen stemden de heeren Bloemheuvel, Willemsen, en Mooyman van Btompwijk en de heeren Schrader, Raaphorst, Zuid- wijk en van Veen van Veur. Tot leden van de commissie werden ge kozen voor Stompwijk de heeren Vink, Bloemheuvel en Willemsen. voor Veur de heeren Schrader, Botst en Zuidwijk. Voorstel tot wijziging verordening tarief en voorwaarden gas en electriciteit-leve- ring en vaststelling vastrecht-tarief. De voorzitter deelt mede dat de com missie van beheer biet heeft aangenomen de door hem en den heer Willemsen ont worpen regeling. Wethouder de Koning: De commissie van beheer heeft de regeling niét aange nomen omdat, er niet inzat wat ér wel moest inzitten, het werk is teleurstel.end geweest. De heer Bloemheuvè! sluit zich aan bij den heer de Koning wat betreft het door den heer Willemsen ge everde werk, ech ter ook thans gaan ae groót-gebruikers biet de voordeden op den loop en heeft het voor de arbeiders weinig nut. De heer Borst: Het is m.iv melken van het potjes in het pannetje. Ais we de men schen lokken om ze volgend jaar weer te zeggen: 't gaat niet meer. dan doet hij er niet aan mee. Da heer Bloemheuvel doet niet goed alleen te spreken van arbeiders; de middenstanders staan momenteel op de zelfde lijn als de arbeiders. De voorzitter: Als we een jaar met dit tarief hebben gewerkt en het gaat, dan kunnen worden besteed voor een Paasöh- De heer de Lange had verwacht dat de heer Willemsen als deskundige iets beters had gebracht. De heer Schrader: Het blijkt dat de be langen Van Veur en Stompwijk niet gelijK zijn, voor Stompwijk is het tarief niets, voor Veur wel, deze laatste moest echter hebben een oppervlakte tarief als zijnde geen plattelands gemeente. De voorzitter zou niet graag een opper vlakte-tarief invoeren, verschillende dee- len van Veur leenen zich daarvoor niet. Z.h.st. werd hierna het voorstel aange nomen. Z.h.st. werd aangenomen een voorstel tot het verstrekken van kindertoeslagen aan de ambtenaren van de lichtbedrijven. Voorstel tot verstrekking van een cre diet van 50.— ten behoeve van de her denking van het 4e eeuwfeest van Prins Willem van Oranje. De heer B.oemheuvel begrijpt niet dat B. en W. welke uit bezuiniging de post schoolreisjes hebben geschrapt (Dank zij de Oudeécommissie in Veur krijgt Veur toch een bedrag voor schoolreisjes) thans zoo royaal zijn. De gelden hadden beter aunnen worden besteed voor een Paasch- uitkeering aan de werkloozen. De voorzitter: De bedoeling is de kin deren een speldje te geven benevens hen die aan de zanghulde mede doen een ver snapering; het geldt' bovendien een hulde aan het gezag en aan Oranje. De heer Borst: Het is bovendien een hulde aan den grondlegger van onze Nat. vrijheid. De heer Raaphorst zal voorstemmen om- rede het eeh kinderfeest is, echter had hij van den heer Bloemheuvel verdacht dat deze was gekomen met e-en voorstel voor een Paaschuitkeering aan de werkloozen. Het voorstel wordt hierna met den stem van den heer Bloemheuvel tegen, aange nomen. Hierna sluiting. Dèèr behoort hel •erkeer zich te be- wegen. Links rijden is alleen toegestaan I bij het Inhalen (niet van een ham I). En in een bocht is links I rijden eigenlijk steeds al te keuren. In on- overzichte'ijke boch- I ten en binnen be- bouwde kommen is het zells verboden

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6