Effectenkoersen ,7/« DONDERDAG 13 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Botsing. De motorrijder, L. L, komende van de Hofbrutf. is gistermiddag. toen hij voor een plotseling de straat overstekend persoon moest uitwiiken, tegen het perceel van den heer T. opgereden. De motor werd aanzien lijk beschadigd, terwijl van het huis een ruit brak. Dierenmishandeling. Tegen een slager al hier werd proces-verbaal opgemaakt wegens het od noodeloos kwellende wijze vervoeren van een kalf. m AARLANDERVEEN Voetbal. Ten vervolge op ons artikel van Dinsdag melden wij, dat de elftallen als volgt zullen uitkomen. A.V.B. Doel: H. Mesman. Achter: W. Ver- hage en Roos. Midden: P, P. Oosterman, A. Mesman, Th. Leliveld. Voor: H. Oosterman, Jac. Rozenstraten, B. Cocx, F. Mesman, C. Luvben. Hollandia: Voor: S. Walraven, H. Schellin gerhout. W. v. Winkel. A. Walraven, C. de Vries. Midden: Jac. Eikelenboom, P. Verkade C. van Heusden. Achter: P. Kalshoven en B. Walraven. Doel: R. Schellingerhout. Aan een voorspelling, welk elftal de over winning zal behalen, wagen we ons niet. Nogmaals hopen we. dat vele sport-enthou- siasten aanwerig zullen zijn. Alles bij elkaar zal het een sportieve en ge7ellige middag worden. De wedstriid vangt te 2.30 uur aan op het terrein van de ..Aarlanderveensche Boys". BOSKOOP Arbeidsbemiddeling. Bij den agent der arbeidsbemiddeling staan heden ingeschreven: 304 werkzoekenden, waarvan: 1 letterzetter, 1 electricien, 1 stucadoor, 3 opperlieden. 2 lood gieters, 1 baggerman, 10 grondwerkers, 9 schilers, 22 timmerlieden, 14 houtbewerkers, 1 b'eeker, 2 schoenmakers, 8 metaalbewerkers, 1 bakker, 188 land- en tuinbouwarbeiders, 1 rei ziger, 2 chauffeurs, 1 melkbezorger, 1 schip per, 1 radio-telegrafist, 34 arbeiders zonder bepaald beroep. Bedevaart per fiets. Door den R.K. Volks bond wordt op 30 April a.s. een fietstocht ge- oiganiseerd. naar Schiedam, ter gelegenheid van de H. Lidwinafeesten. Zij, die aan dezen toch wenschen deel te nemen, kunnen zich bi] het bestuur aanmelden. Ook niet-leden zijn welkom. Zaterdag 29 April, des avonds 8 uur zal in het vereenigingsgebouw het uur van vertrek en verdere bijzonderheden worden besproken. DE LACHENDE DOOD. door G. Mumm. Perzië.... Zand zand en nog eens zand! En daarboven koepeit zich een strakke hel dere hemel.... De hitte is zoo onverdrage- lijk dat men haast alle gevoel verliest. Langzaam sukkel ik voort, .op èen. kriol die ik voor 12 Toman, ongeveer 60 gulden in Kirman gekocht heb en die nu even stijf en hongerig is als de oude Pers, die hem mij leverde. Wendt men den blik naar rechts, dan ziet men niets dan een eindelooze vlakte een woestijn waarvan de grenzen niet te zien zijneen zandzee met groote en k.eine heuvels en dalen. Dat xs de beruchte woestijn van „Lot". Links een klein half uitgedroogd riviertje aan beide zijden door een rand groen om zoomd, hier en daar boomen. waarop ons vermoeid oog behaaglijk kan rusten, na het voortdurend trillen der hitte boven de oneindigheid der woestijn te hebben aan schouwd. Zoo sjokken wij voort, ik en mijn knol beide verzonken in gedachten, die langza merhand overgaan in droomerijen, mensch en dier. Ik droom zooals altijd bij dergelijke toch ten over koele winden uit het vaderland van donder en bliksem en verkwikkenden regen. van een verfrisschend bad in een breede rivier.... Ach.... en nog zooveel meer. Mijn paard schrikt.... Plotseling ben ik heelemaal wakker, en zoo frisch als had ik werkelijk een bad genomen. Men moet voortdurend waak zaam zijn, wil men niet door het gevaar overrompeld wordenHallo, wat is er, Perzisch paard zonder naam!?Waarom ben je zoo onrustig?.. Ik begrijp je niet, we kennen elkaar zoo weinig.. Je rukt en trekt aha., daar achter on6 komen 2 ruiters aan gerend Knovers'i Er zijn er hier in de buurt heel veel. dat weet ik.. Revolver voor den dag., het ze kere voor het onzekere nemen. Maar het zijn 8.echts politieagenten van de Perzische velrtgendamiorie. Maarwat sleepen ze in nun ipiaoen mee? Is bet een hond? Neennu zie ik het duidelijk het is een mensch.... dus nog minder dan een hond want in Perzië wordt een dier hooger geschat dan een menscb De politieagenten hadden den armon drommel tusscher. hunne paarden vastge bonden en de man moest het met loopen bijhouden, wilde hij tenminste niet meege sleept worden, wat nu reeds half en ha.f het geval wa6- Al heel spoedig hadden zij mij ingehaald en wij groetten elkander volgens Moham- medaan8che gewoonte. Ik vroeg hun van waar zij kwamen en waarheen zij gingen en zij vertelden mij dat zij naar Jesd wil den om dezen man, dezen Petosecht (han denjongen) aan den Gouverneur over te leveren. Hij was een roover en had met zijn bende eenige dagen geleden een karavaan overvallen en uitgeplunderd. Toen hij in het dorp gekomeD was om brood en vleesch te koopen werd hij gevangen genomen. Terwijl de politieagenten me dit vertel den nam ik den roover een6 nauwkeurig op. Hij was groot en krachtig, een welge bouwde knappe man. Het is tocb eigenlijk jammer dacht ik bij mezelf en ik sprak tot hem een paar woorden van deelneming. Hij lachte eciiter, zijn geheele gezicht lachte, waarbij zijn echitterende tanden zichtbaar werden... „Salrib" zeide hij „ofwel ik wordt opge hangen, ofwel ik zal morgen weer bij mijn broeders zijnFardag insch Allah, mor gen zoo Allah wil". Ik verzocht den politieagenten den man toch wat menschelijker te bchande'en; men kon hem toch wel op een der paarden bin den, of tenminste wat langzamer rijden. Ofschoon ik heel goed Perzisch kan spreken wilde mij toch het woord men- schelijk, maar niet invallen, tevergeefs zocht ik er naar, hoe ik me ook inspande., daarom zei ik het in mijn eigen taal.... De politieagenten lachten er meer en zeiden spottend: „Deze hondenjongen op het paard nemen.... nooit Toen begreep ik, dat het woord mensche- lijkheid in de Perzische taal met bestaat en reed langzaam met de beide politieagen ten mee.. heel langzaam opdat zij ook wat zouden inhouden, zoodat de roover ook wat langzamer zou kunnen loopen en zijn ontzettende kwelling wat verlicht werd. Ik zei tot de gendarmen, dat ik in de herberg hier aan den weg wilde overnach ten en zij gaven te kennen, dat ook zij dit van plan waren. „Dat is dus uw laatste nacht, arme Pe- tasecbt, en morgen wordt ge opgehangen, eenvoudig opgehangen en er is geen rech ter die u in verhoor neemt, geen verdedi ger die voor u pleit. Ge zijt een roover en dat is voldoende voor de hakim; hij za! je laten ophangen Voor u bestaat er geen paragraaf 51 om uw armzalig ieven te red den. Ja, waart ge in Europa en ge ant- woorddet de rechters:.... „Sahibs. morgen zoo God wil, word ik opgehangen, of ik zal weer bij mijn broeders zijn". en gij zeidet dat dan nog in uwe welluidende taal, lachendzooals ge nu lacht: „Far dag insch Allah, morgen zoo God wil" dan zou men u voor ontoerekenbaar ver klaren omdat gij lacht, als men u zegt, dat gij sterven moetjuist omdat gij lachend den dood wilt ingaan, in plaats van u de haren uit te trekken en God en de mensch- heid te vervloeken Zoo echter wordt gij opgehangengij zijt een van die kleine onnoozele dieven die men in Perzië ophangt om de groote te laten loopen. Had je nu nog maar enkele toman, om je vrij te koopen.. ja dan!!.. Maar gij zijt arm, ge hebt niemand voor wien uw leven zooveel waarde heeft, om het voor wat ellendig geld te redden Plotseling staat de vreemde stoet stil.. De gendarmen stijgen van hunne paarden maken den roover los en allen knie'en op don grond.... Allahs' uur is gekomen.... het gezicht gericht naar Mekka, de heilige stad van Arable bid'ipu zij.... Met het eentonig gemurmel klinkt te kens met *er- heffing van stem: „All ham de Allah, ge prezen zij Allah Het gebed is geëindigd, de mannen staan op, binden .den roover weer vast.... ver vloeken hem.... beschimpen hem.... slaan hem mëv de zweep, ómdat'hij niet snel ge noeg volgen kan. Z'j beginnen te draven rm maar heel spoedig in de hut te komen, waar zij hun opium kinnen schuiven. Er zijn slechts twee dingen, die deze menschen vereenigen.... twee dingen waarin zij mensche ijk voelen en denken., dat is het gebed en de opium. De herberg is bereikt. De waard, een man met nauwe lijks eenige lompen om zijn lichaam, brengt direct na onze aankomst thee en de opium- pijpen Dan gaan de beide gendarmen, de ban diet en de waard met gekruiste beenen op een vuil tapijt zitten, slurpen hun thee ieder rookt een opiumpijp en vertellen on- dertusschen aderlei sprookjes.... Echte sprookjes van prinsen en princessen, van goede en slechte menschen en van legenda rische Perzische helden. De bandiet die weet, dat hij, zoo Allah wil, morgen opge hangen wordt, is juist aan de beurt om een sprookje te gaan venei'en. Zijn gezicht straalt merkbaar, hij lacht voortdurend.... voortdurend. Ik heb heel den tijd door geen enkele be droefden trek op zijn gezicht kunnen ont- dekken. Is dat alles comedie of ge.ooft hij net, dat hij opgohangen zal worden, schikt hij zich zoo lachend in het onvermijdelijke, omdat Allah het wil.... Het moet wel zoo zijn. Volgens onze begrippen is dat iets wat bijna onbestaanbaar is; wij kunnen ons zoo'n toestand niet indenken! Wat een on eindig diepe wijsheid ligt er in deze ge dachte van onveranderlijkheid l Wat een wonderbare harmonie tusschen mensch en God!.... Dat is het gevolg van een leer. die reeds honderdeD jaren bestaat en die den Mohammedaan met lachend ge zicht zijn noodlot leert dragen!.... Ik kijk den bandiet' oplettend aan, ter wijl hij zijn sprookje verteltlangzamer hand verliest zijn stem haar helderheid.... zij gaat over in een zacht, haast onverstaan baar gemompel tenslotte zwijgt hij De opium heeft bij allen haar werk ge daan Eenige uren later ontwaken zij uit hun roes en eten dan wat brood en drinken karnemelk. Nu de roes voorbij is denken de agenten er weer aan. dat zij een mis dadiger te bewaken hebben. Zij binden den bandiet handen en voe ten samen en gooien hem in een hoek van de hutDan gaan zij op het vuile tapijt, dat krioelt van het ongedierte, liggen sla pen Voorzichtig sluip ik naar den bandiet. „Ik zal je boeien lossnijden, arme Peta- secht en dan kun je vluchten''.... Hij lacht. „Sahib", zegt hij, ,.dat komt niet overeen met den wil van Allah, want Allah is rechtvaardig. Allah weet, dat ik direct door de gendarmen op hun snelle paarden ingehaald zou worden wanneer ik het zou wagen te vluchten over den groo- ten weg en zij zouden n nijnigen en dood ranselenWanneer ik echter de woestijn invlucht dan moei ik -sterven van dorst. Weet gij, wat het zeggen wil Sahib, van dorst om te komen en door de gieren ver slonden te worden. Neen. neen Satiib. Allah is wijs en goed. Allah zal mij zoo'n gruwelijken dood niet laterf sterven. Allhlm de allah, geprezen zij Allah, want hij be reidt mij een groote vreugde. Hij gunt mij een aangenamen dood!...." „Ik heb veet van u goleerd, bandiet nit de hut langs den weg naar Jesd. Gij gevoel de in de laatsto uren van je bestaan nog een oneindige vreugde omdat Allah de laat ste oogenbükkon van je leven nog zoo aan genaam voor je maakte.... Och, leerden de menschen toch eens om in alle moeilijke en onaangename omstan digheden in het leven nog een k.'ein licht puntje te ontdekken dan werd alle leed in de wereld met blijheid Berichten reeds gepla&*;t in een gedeelte onzer vorige opname. <)s In Leiden gevestigd: H. J. Th. van Adrighem, dienstbode, Heerenstr. 78. B. Th. A. Alofs, magazijn- bed., Utrechtsche Veer 18. H. C. Bak ker, kruid.bed., PasteurStr. 18a. A. W. J. Beck, IJ. verpleegster, Rijnsb.weg 10. A. L. Beeftink. verpleegster, P. de la Court- straat 70. K. H. Berrens, Eoodborststr. 51. J. Th. Boot. scbilderskn., v. d. Helm- straat 19. Wed. G. Sagekuele-Buysman, Morschweg 65. T. van Diggelen, ver pleegster, Roodborststr. 49. A. E. Do- bel, dienstbode, Heerengr. 21. J. O. van Dongen, verpleegster, lo Binncnv.gr. 14a. J. I. F. van Dorp, verpleegster. Rijns- burgerweg 10. M. A. Puvekot, Gerecht 10. J. W. van Eek en fam., apotheker, Stationsw. 2. E. M. A. van Elferen, dienstbode, Oegstgeesterln. 12. S. P. Fee- terse, Rapenburg 68. H. K. Fuchs, dienst bode, Breestr. 38. W. van Gent, ver pleegster. Maredijk 19b. A. M. Godee, verpleegster, Leeuwerikstr. 4. J. J. Groorenhaar, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10. H. Gunnink, 1.1. verpleegster. Rijnsb. weg 10. A. van Heezik, metaal bew.. H. de Groot-str. 6. R. Hermscn, chauffeur, Groenoordstr. 6. A. W. 's Jacquemijns, huishoudster. P. J. Blokstr. 4. A. van Kesteren, dienstbode, Rijnsb.weg 6. J. van Kesteren en fam., filiaalhouder, Steon- sehuur 1. G. Kluee. Hoogewoerd 173a. W. Kobossen, St. Jacobsgr. 1. W. Koot en fam.. metselaar. Leeuwerikstr. 19. J. Kweekei, Stadhoudersin. 20. P. Loebis, Buitenrusttstr. 7. A. M. M. Maas, win- keliuffr., Hoogstr. 1. H de Man en fam, winkelier, Oude Vest 103. C. Meijer, Groenhovenstr. 5. A. C. van Nieuwkerk, reiziger in zeep. Plantsoen 9b. P. M. E. Pk. Nijst en fam., arts, de Laat de Kan- terstr. 2. B. Pieters, dienstbode. Heijn- siusstr. 8. J. van Poelgeest, marktkoop man, Julianastr. 73. D. Rens, Schelpen kade 39. Th. W. Robben, kloosterbroe der, Mariënpoelstr. 4. M. W. Rftsch, dienstbode, Witte singel 60. O. Südmann- den Rooijen. J Lievensstr. 30. R. Ruiter en fam., schipper. K. Hansenstr. 14. A. J. Rijkelijkhuizen, dienstbode, Pieterskerkoh.- steeg 15. P. J. Sohinke! en fairt., sigaren maker, St. 'Jorisst. 2t: ■£- M. M. Sohram, verpleegster, Vrouwost. 16. B. C. Sha- stria, Mariënpoelstr. 31. J. A. Slump, verpleegster, J. de Wittstr. 37. B. Suring- broek cn fam., Vliet 27. M. Talamini, ijsmaker, Heerenstr. 21. W. van Toorn en fam., sergeant. Doezastr. 11a. M. J. Vellekoop, 1.1. verpleegster, Voudelweg 2. J. H. H. Verdegaal, 1.1. verpleegster, Rijns- burgerweg 10. D. M. J. Vermaas, 1.1. ver pleegster, Rijnsb.weg 10. N. Vianen, dienstbode, Rijnsb.weg 158. A. W. Weij, verpleegster, Rijnsb.weg 10. A. Wielink, dienstbode. Stationsw. 25. W. C. A. J. van der Wilde, Steenstr. 35a. G. van der Wilk, loopjongen, Nipponstr. 3. F. E. A. LEEST MET AANDACHT DE ADVERTENTIE-PAGINA'S! LAATSTE BERICHTEN WINKELHUIS AFGEBRAND. Hedenmorgen omstreeks 7 uur ontstond, vermoedelijk door een schoorsteendefect, te Beilen brand in de groote winkelbehui zing toebehoorende aan de weduwe Joos- ten en bewoond door twee gezinnen, welke gelegen is in de Brinkstraat. Het huis waarin een rijwiel- en kruidenierszaak ge vestigd zijn, brandde geheel af. Het was onlangs gedeeltelijk vertimmerd. Een partij nieuwe meubelen die in het pand was op geslagen kon behouden worden. De brand weer wist dc aangrenzende perceelen te behouden. De treinbotsing te Vught. De rechtbank te Den Bosch deed heden uitspraak in de zaak tegen den 49-jarigen machinist P. R. te Eindhoven die terecht stond wegens schuld aan de treinbotsing op 4 Dec. j.l. te Vught, waarbij de rem mer A. v. d. Heuvel den dood vond. De rechtbank sprak verd. vrij. TELEGRAMMEN PERU STEMT TOE IN EEN INTER NATIONAAL BEHEER VAN LETICIA. LIMA, 13 April (V.D.). De Peruaansche regeering heeft het voorstel van den Vol kenbond om de omstreden stad Liticia, zoo lang de scheidsrechterlijke beslissing tus schen Columbia en Peru met is gevallen, onder internationaal beheer te stel en, aan genomen. De houding van Columbia is nog niet bekend. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Cornelis Gijsbertus, z. van A. Spierenburg en C. C. Baart. Adria- na Helena, d. van J. Petit en A. Dongel- mans. Mia, d. van P. Ka-paan en C. J. den Os. Catharina Helena, d. van P. Mulder en O. H. Eradus. Magdalena, d. van C. Baart en M. C. Fakkel. Hondri- kus Johannes, z. van B. W. Mosseveld en 0. M. Broekhof. Cornelia Wilhelmina, d. van J. Vastehout en M. Marcus. Dirk, z. van J. Nievaart en M. E. v. Rijn. Sara Jacoba, d. van H. S. Kok en G. Riethoven. Ondertrouwd: F. Hofman jm. 24 j. en C. v. d. Linden jd 21 j. G. H. Blan ken jm. 28 j. en H. M. Mastenbroek jd. 23 j. Gehuwd: A. Bontje jm. en M. van dor Kraan jd. J. Boelee jm. en C. Geenjaar jd. L. H. Broers jm. en E. Th. Philipp jd. M. Hillebrand jm. en J. Freeke jd. 1. Kapaan jm. en W. E. van Haarlem jd. J. Kasteelen jm. en W. J. de Bruin jd. A. Langerak jm. en J. Slingerland jd. J. H. van Os jm. en Chr. Keil jd. Overleden: E. van Leeuwen m. 56 j. G. J. Pouw m. 46 MASSA-VERGIFTIGING IN DU ITSCHLAND. BINGEN, 13 April. (V. D.). Toen gis termiddag na het eten de 500 manschappen van het kamp „Bismarckhöhe" voor den vrijwillisen arbeidsdienst moesten aantre den, vielen enkele jongelui bewusteloos neer. Tegen den avond was van de 500 man niemand meer normaal. Een onder zoek wees uit, dat het brood niet in orde was. Er schijnt met het meel iets te zijn gebeurd, waardoor' de vergiftigingsver schijnselen uitsluitend het gevolg van het eten van dit brood zouden zijn. Tegen de bakkerij, die dit brood heeft geleverd, zal een vervolging worden ingesteld. De meeste zieke arbeidsvrijwil- ligors zijn inmiddels weer hersteld. GEARRESTEERD WETHOUDER VAN DUSSELD0RF PLEEGT ZELFMOORD. DüSSELDORF, 13 April. (V. D... De gisteravond samen met Oberburgermeister dr. Lehr gearresteerde wethouder van Dusseldof Odenkirchen heeft in den loop van den nacht zelfmoord in zijn oei ge pleegd. Toen een bewaker te kwart voor zes naar binnen keek, zag hij dat dr. Oden kirchen zich in zijn cel had opgehangen. De onmiddellijk ontboden geneesheer con stateerde dat de dood niet langer dan een half uur tevoren kon zijn ingetreden. DE VERKORTING VAN DEN WERK TIJD IN DE VER. STATEN. President Roosevelt voorstander er van. WASHINGTON, 13 April. (V. D.). Uit de verklaringen van de staatssecretaresse voor Arbeid, Frances Perkins voor de Commissie voor Arbeidszaken van het Huis van Afgevaardigden, is gebleken, dat president Roosevelt voorstander is van een betere distributie en uitbreiding der werkgeleeenhcid door middel van ver korting van den arbeidstijd en verder door bet vaststellen van minimumloonen en door controle op de productie. Dergeliike maatregelen zouden echter soepel moeton worden toegepast. Roosevelt heeft tele grammen gezonden aan dc gouverneurs van dertien industrieele staten, waarin hij aandrong op aanneming van minimum- loonwetten en op bescherming van vrouwen en kinderen. Men geeft thans bet wetsontwerp tot invoering van de 30-urige vijf-dagen-week van senator Black een goede kans, al zal het belangrijke wijzigingen moeten onder gaan. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Luxor: Trianon: MARKTBERICHTEN LEIDEN, 12 April. Gr°cntenveiHng. Per 100 stuks: roodekool f 3.10—7.10, So- voyekool 1.801.90, pieterselie 0.50 1.40, prei 0.502.20, radijs 1.20—2.90, kropsalade 1.004.40. selderie 0.50 1.40; per 100 kg. kroten gekookt 13, witlof 5—12, postelein 20—24, spinazie f 27„ uien 1.002.20, wortelen 1.40 8.—. VEUR, 12 April. Eiorenveiljng. Aan voer: 55566 stuks. Prijzen: 52283 kippen eieren 2.102.50. 3160 eendeneieren 1.802,40, 123 ganzeneieren 711, 102 kippen 40110 cent, 46 konijnen 25200 oent en 22 duiven 1565 cent per stuk. BOSKOOP, 12 April. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Briarcliff 20 30 cent. Golden Ophelia 1525 cent, Hadlev 40—60 cent, Claudius Pernet- 20 35 cent, Edith Helen 26—35 cent, Butter fly 2030 cent, Mac KKeller 2545 cent, Wilh. Kordes 2014 cent. Kilham 2542 cent, Rosalandia 1530 cent, Florox 3040 cent. Else Poulsen 5080 cent. Orange perfection 3045 cent, Aug. Noack 2035 cent, Ellen Poulsen 40—60 cent, polyan- tharozen 2535 cent. Gerbera 4060 ct„ Lathyrus 813 cent. Anemonen 812 cent, Calla 80 cent. Clematis Nelly Mosor 35—60 cent, id. Ville do Sijon 35 cent, id. Prins Hendrik 2.00, id. Sieboldi 40—02 cent, Boterman 2028 cent; .Cerasus Ili- sakura 1.402.00, Seringen in soorten 3550 cent. Prunus triloba 17—25 cent. Azalea 2540 cent, Rhod. Alice 30—50 ct idem Pink Pearl 2040 cent, idem Cataw- bienne 15—25 cent, Azalea per stuk 45 cent, Rozen in pot 2332 cent, Hortensia per stuk 2540 cent, eicron per 10 stuks 27 cent. L00SDUINEN, 12 April. Melkveillng. Op de heden gehouden molkveiling word van 190 aanvoerders verkocht, om in do week van 18 tot 24 April dagelijks te le veren 38.000 liter melk. Prijs af boerderij 5.25, industriemclk 3.30 per 100 I* TER AAR, 12 April. Centrale Velling. Spinazie 36 cent per kg., postelein 16 18 cent por kg., sla 0.403.90, vollen 7— 12 cent, aardbeien 1730 oent. bloemkool 6—24 oent, peulen per pond 54—66 oent, snijboonen per pond 4853 cent, witlof 10.101.00, andijvie per kist 2954 et-, prei 1.00—1.10, radijs 1.302.20. ST0MPWIJK, 12 April. Eierenveiling. Aanvoer 9988 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.052.90, eendeneieren 2.053.50 en ganzeneieren 8—11 per 100 stuks. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDËN 13 April 1933 Industrie: Alg Kunstz. Unie Herkei» Priwdi Cslré Doltt ertv. A Kuchen iu Accousi Ned Ford Philips Gem. Bezit Coi Lever Petroleum: Kon OU# i-1 Perlak Rubber: A dam Rubber Deli Bat. Rubber Vico Serbadjadi Scheepvaart: Oude Vnarl Ned. ScheepvUnfo Oude boot Mijnbouw: Boeioo Alg Exploratie Mi Suiker: H V A dam Vorstenlanden Java Cultuur N 1 SU. Tabak: Deli Mij. Seueuibab Deli Üat Tabak Oostkust Amerik. Fondsen: Am Smelling Anaconda Aw» Gas Se Eleetr Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental Oil Geo Aviaiioo Int Nickel Kennecoti Copper Milvr ukee 27*/« 16»/| *»u iwlfl 114% 1121/4 58% *<*/s 251/4 17% 21/* 49% 118/4 1243/4 8OI/4 110V4 122l/3 W/s ld Pref Keospurt Tin Plati North American Nevada Shell l'nion Coiled Si Leather l'nioo Pacifio Wabash Tidewater Ass Oil Co (ted St Stee1 WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn Londeo 28 497, H3»/4 1128IJ3 841/4 1431/4 5W/4 49I/4 1097» 1223/4 18'.', 17»/. VU8 VI, tVu 5/i« 6'Vs '"/w 8y» 2'/. f>w« 19% 19 6»/, v/t 5 b 4 4 67 661/. '»/l «Va 32"/. 8'Vu/7 58.70 8.4S«'R New York 2.47 07'/2 Parijs 9 75 '/g Brussel 34 54 Zwitserland 47.86 Milaan 12.68 Madrid 21 05 Oslo 43 171/, Kopenhagen - 37 62>/2 Stockholm 44 62 Weenen Praag 7.87 Boedapest Prolongatie 1 pet, BEURSOVERZICHT. 1 van gmeren. De stemming tor beurze wm heden lus teloos. De zwakkere houding van Wall- street was voor de Amsterdamsohe beurs een groote teurustelling, terwijl bovendien oen ongunstige invloed uitging van dc me- dedceling van den voorzitter van de Ned. Reedersvereeniging omtrent de positie van het Nederlandsche scheepvaartbedrijf. Ock het jaarverslag van dc R. N. 8. M., dat een flink exploitatie-verlies te zien geeft, maak te oen onaangename» indruk. Do veelbelo vende bcriohtcn omtrent dc a.s. conferentie te Washington konden niet voldoende kop pers aanlokken om hot aanbod ten vol'e op te nemen. De handel wa# echter van geringe betoekenis, terwijl de koorsvaria tie» por saldo ook al niet bijster groot wa ren. Van do Industrieeion waren Unilevers bepaald flauw; do noteering lag bijna 2 H pet. lager. Philips gedrukt. Ned. Ford koa echter oen klein avance boeken. Aku's ge heel verwaarloosd. Van de Oliewaarduti moesten Kon. Olies iets van hun koers af staan, terwijl ook de Amerikaansche soor ten liohtelijk in reactie verkeerden. Cul tuurfondsen waron stil, dooh in overeen stemming met de algemeene tendenz waren ook hier lagere noteering tc zien. Scheepv. en Mijnw. kalm en slechts weinig veran derd. Amerikanen openden flauw, doch in het verder verloop volgden dc koersen een stijgende lijn op geruchten, dat de staalin dustrie haar bedrijvigheid belangrijk heeft uitgebreid. Duitscho obligaties gedrukt. Neder 1. Obligaties prijshoudeiyL

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3