WOENSDAG 12 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN VRACHTAUTO VAN EEN DIJK GESTORT. De chauffeur zwaar gewond. Op den Gouderakschen dijk, ongeveer tien minuten buiten het dorp Gouderak, heeft gistermiddag een ernstig auto-onge luk plaats gehad. In de richting Gouda reed een ongeladen vrachtauto van de Coöperatieve Graan- imaalderij „Ons Voordeel" te Gouderak, "welike bestuurd werd door den 27-jarigen gehuwden A. van Noort, aldaar woonachtig, toen van den tegenovergesteldcn kant een andere auto naderde. De chauffeur van den graanwagen haalde in volle vaart zoo ver mogelijk uit, waardoor de wielen van het voertuig in de dikke grintlaag kwam, welke langs den weg is gestort, v. N. verloor het beheer over zijn stuur en na een paar zig zagbewegingen stortte de auto aan de land zijde van den dijk. De wagen maakte een geweldige tuimeling en werd zwaar be schadigd. Ernstig was het gesteld met den bestuurder, die in bewusteloozen toestand uit de auto moest worden gehaald. Hij bleek beide beenen boven de knie gebroken en een armwond opgeloopen te hebben. Het slachtoffer, dat nog slechts enkele maanden in dienst der coöperatie is, werd onmiddel lijk naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn tos stand is zoigwekkend. „Msb." HOLLEND PAARD OP EEN AUTO. Twee inzittenden gewond. In de Heerestraat te Groningen is, naar de „Msb." meldt, een paard, dat bij het Viaduct op hol was geslagen toen een trein passeerde boven op een uit de tegenover gesteld richting komende luxe auto ge sprongen. De auto kantelde en de twee in zittenden konden door een der naar boven gekeerde portieren „it de auto klauteren. De eene passagier had een vrij ernstige hoofdwonde bekomen, de ander een wonde aan den voet. De auto was vrij ernstig be schadigd, terwijl het paard, dat aanstonds na de botsing kon worden gegrepen, ver schillende kneuzingen had opgeloopen. DOODELIJK MIJNONGELUK. Een vader van acht kinderen omgekomen. Maandagavond tegen tien uur is de Pool- sche houwer A. Placzkowaki op Staatsmijn „Emma" te Heerlen onder afvallend ge steente geraakt. Hij werd na korten tijd be vrijd, doch bleek toen reeds te zijn overle den. De ongelukkige was gehuwd en had acht kinderen. Hij woonde te Heerlen. KUNSTTAND INGESLIKT. Aan de gevolgen overleden. De 20-jarige dochter van den heer S. te Volendam, heeft vorige week in haar slaap een kunsttand ingeslikt. Het meisje had daarvan aanvankelijk geen nadeel onder vonden, doch Zondag werd zij plotseling onwel en moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Enkele uren daarna is zij aan de gevolgen overleden. KIND AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN. Gistermorgen was een tweejarig kind in een woning aan de Paul Krugerstraat te Haarlem aan het spelen met een celluloid pop. Het kind kwam te dioht bij de kachel, de pop vloog in brand en een oogenblik later brandde ook de kleeren van het kind. Op het gegil van de kleine kwamen de ouders toeloopen, zij blusch- ten de vlammen. Maar het kind was zoo verbrand, dat het na aankomst in het zie kenhuis is overleden. „Hbld." ONDER EEN DRAAIORGEL GEDOOD. In de Kraanstraat te Utrecht is een tweejarig meisje onder een wiel van een met een paard bespannen draaiorgel geko men. Het kind werd zoo ernstig gekwetst, dat het aan de gevolgen is overleden. IN EEN BAGGERMACHINE GERAAKT. Te Nieuw Weerdinge is de arbeider H. Springer met een zijner beenen in de mengpijp van een baggermachine geraakt. Er moesten eerst eenige deelen van de machine afgezaagd worden, voor de onge lukkige uit zijn netelige positie kon wor den bevrijd. Hij bleek een gebroken onder been en diepe vleeschwonden in het dij been te hebben bekomen en moest naar het Acad. Ziekenhuis te Groningen wor den vervoord. Zijn toestand was Dinsdag middag naar omstandigheden bevredi gend. De oorzaak van het ongeval is, dat Spr., die iets aan de machine wilde veranderen, haar niet eerst stil zette. Door de tegen woordigheid van geest van den machinist, die onmiddellijk den stoom afsloot, werd erger voorkomen. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Maandagmorgen kregen de leveranciers geen gehoor in de woning van het bejaarde echtpaar Van Schagen, Heilooërdijk te Alkmaar. De politie stelde een onderzoek in en vond beide oudjes bewusteloos tengevol ge van kolendampvergiftiging in bed liggen. De G.G.D. werd gewaarschuwd en met een zuurstofapparaat werden de levensgeesten "weer opgewerkt. De toestand der oude men- schen is ernstié, doch niet verontrustend. BOERDERIJ AFGEBRAND. Vee in de vlammen omgekomen. Gistermorgen omstreeks half 12 uur brak brand uit in de kapitale boerderij van den heer van de B. te Beek en Donk. Drie koeien, drie kalveren en zes varkens kwa men in de vlammen om, terwijl twee koeien, die ernstige brandwonden hebben opgeloo pen, afgemaakt zullen moeten worden. De boerderij met inboedel en alle land bouwwerktuigen van Beek en Donk wist een klein bijgebouowtje voor het vuur te sparen. BOERDERIJ TE OSS AFGEBRAND. Weer gebrek aan water. Gistermorgen half tien ontstond brand in de achter de boerderij gelegen schuur van den landbouwer Venroy aan de Danehoef te Oss. Het vuur greep zeer snel om zich heen en in minder dan geen tijd stond de schuur in lichtelaaie. De vlammen sloegen over op de boerderij en nog voor men erin kon slagen het huisraad in veiligheid te brengen woedde het vuur door het geheele gebouw. Gemeente-arbeiders, die in de om geving werkzaam waren, slaagden erin het vee tijdig uit het achterhuis te drijven, al leen een kalf, dat in het vuur stond, kwam in de vlammen om. De brandweer kon we gens gebrek aan water niets uitrichten, zoodat de boerderij afbrandde. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. IN EEN NACHT OP DRIE PLAATSEN TEGELIJK BRAND. Te Bcrgeijk brak gisternacht brand uir in de woning van den 'audbouwer P v. d. B. Het dak stond reeds in brand, toen de bewoners gered werden. Het vuur kon nog gebluseht worden. Eenigen tijd later ging het onbewoonde huis met stal van den land bouwer E. van E. in vlammen op. Huis en stal brandden totaal af, maar het vee kon worden gered. Voorts is gestracht in den zelfden nacht nog brand te stichtten in de boerderij van den landbouwer G. J., echter zonder gevolg. De politie zoekt naar den da der. BRAND IN EEN VOLKSLOGEMENT. Zondagnacht ontstond door onbekende oorzaak brand in het oude volkslogement van den heer J. A. Koers, Keizersstraat, Alkmaar. De bewoners, w.o. een zevental logeergasten konden zich nog tijdig in hun nachtgewaad in veiligheid stellen. De brandweer, die met vol materiaal uitrukte, kon er inslagen de belendende perceelen, die groot gevaar liepen te behouden. Hot logementsperceel, eigendom van den heer Henstra te Alkmaar, brandde geheel uit; ook de negotie van de marskramers en klei ne kooplieden, die in dit logement gehuis vest waren ging verloren. Huurder en eigenaar waren verzekerd. BLOEDDORSTIGE HONDEN TE HEERLEN. Nu weer een slachting in een volière. In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben eenige honden een slachting aan gericht in een groote volière van den ko lenhandelaar S. in de Willemstrat te Heerlen. Vele prachtige vogels werden verscheurd. De politie, die na de slachting in het Aambosoh reeds een uitgebreid onderzoek heeft ingesteld, is het tot nu toe nog niet mogen gelukken eenig spoor van deze bloeddorstige daders te ontdekken. LUCHTVAART DE RAMP VAN DE „AKRON". Het onderzoek naar de oorzaak begonnen. Maandag is de door de Amerikaanscho admiraliteit inpestelde commissie naar do oorzaken van de ramp van het marine luchtschip „£kron" met haar onderzoek begonnen. Hierbij zou reeds den eersten dag zijn gebleken, dat bij de navigatie eenige ernstige fouten zijn gemaakt, veroorzaakt door de omstandigheid, dat zioh onder.de bemanning eenige personen zonder erva ring hebben bevonden, die in den storm orders verkeerd hebben uitgevoerd. De overlevenden van de ramp hebben thans een nieuwe lezing gegeven van de catastrophe en verklaard, dat het lucht schip in tweeën moet zijn gebroken. Com mandant Wilev, aldus meldt United Press, deelde mede, thans overtuigd te zijn, dat de krachtige windstoot, waarvan hij ver- tolde, in wezen niets anders is geweest dan de schok, veroorzaakt toen do staart van het luchtschip op het water sloeg. Een andere overlevende, bootman Deal, die ook in 1925 bij de ramp van de „Shenoadah" ternauwernood aan den dood ontsnapte, verklaarde de meening van commandant Wiley te deelen. Tot eenzelfde conclusie als commandant Wilev is thans ook dr. Eckener op grond van door hem uit New-York ontvangen in lichtingen gekomen. Naar zijn heening is het luchtschip gebroken op de plaats, waar do vliegtuigen, die door het lucht- sohio werden megevoerd, zich bevonden. Dr. Eekener heeft dit steeds als een ge vaar beschouwd, daar het luchtschip ter nlaatse als een brug was geconstrueerd. Dr. Eckener gelooft niet, dat het lucht schip door den storm naar den zeespiegel is gedrukt. Veeleer acht hij het mogelijk, dat het luchtschip op de door hem aanee- gevon plaats is gebroken en vervoleens bij de aanraking met het water geheel is ver nield. KLOEK EN KUIKFNS VEILIG AANGEKOMEN. Door de lucht naar Indië Naar wij vernemen zijn de kloek en de 15 ééndaeskuikens, die per vliegmachine naar Indië vervoerd zijn. gezond en wel te Bandoeng aangekomen. De kuikens Bar nevelders waren bestemd voor dr. W. van den Akker, dierenarts aldaar. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 13 April. Halzen, 1875 M. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Morgendienst o. 1. v. ds. P. v. Vliet. 10.45 Gramofoonpl. 11.00 Dito. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 Orkestconcert. 2.00 Handwerkles. 3.00 Voor de vrouw. 4.00 Bijbellezing door ds. Nawijn, met zang van mej. C. de Jager. 5.00 Cellorecital door Bram Hemerik, aan den vleugel D. Gerstel. 5.45 Cursus handenarbeid voor do jeugj. 6.15 Causerie. 6.45 Knipcursus. 7.00 Verkiezingsredevoering. 7.45 Causerie. 8.00 Uitz. van het Verb, van Evang. Com missies der Oeref. Kerken in Nederland, uit Rijswijk. M. ra. v. ds. T. J. Hagen, ds. P. Deddens, en ds. W. A. Wiersing (spre kers) en Geref. Evang. Zangkoor o. 1. v. H. Dekker, en kinderkoor o. 1. v. N. de Bruin. 9.30 Vaz Diae. 9.45 Journ. weekoverzicht door C. A, Craye. 10.15 Gramofoonpl. Hilversum, 296 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Concert. J. v. Emden (piano en E. Blok (cello), A. d. vleugel: Egb. Veen. 11.00 Knipcursus kinderkleeding. 1130 Vervolg concert. 12.00 Ensemble Rentemeester en Gramo foonpl. 2.002.30 Halfuur voor de vrouw. 2.45 Gramofoonpl. 3.00 Naaicursus. 3.45 Gramofoonpl. 4.00 Voor de zieken en ouden van da gen, door Ant. v. Dijk. 4.30 Het Rotterdamsch vocaal kwartet. A. d. vleugel: A. Nederbacht. 5.00 Verhalen voor grootere kinderen door me\T. A. v. Dijk. 5.30 Kovaes Lajos en zijn orkest. Refrein zang: B. Scholte. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Verkiezingsredevoeringen van de Comm. Partij Holland en de Vrijz. Dem. Bond. 7.30 Engelsohe les Ferd Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Omroeporkest o. 1. v. N. Gerharz. M. m. v. mevr. H. Leopold-Draper (piano). 8.25 Utrechtsch Vrouwenkoor o. 1. v. Ka rin Wwant Törngren. 8.45 Vervolg Omroeporkest. 9.15 Het Aguilar-luitkwartet. 9.30 Orgelconcert P. v. Egmond Jr. M. m. v. Hélène Cals (sopraan). 10.00 Omroeporkest. 10.30 Vervolg Aguilkwartet. 10.45 Omroeporkest. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Gramofoonpl. Da ven try. 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein, berichten. 10.51—1020 Lezing. 11.20 Orgelspel R. Foort. 12.05 Shepherd's Bush Paviljoenorkost o: 1. v. H. Fryer. 1.05 Gramofoonmuzick. 1.35 Western Studio-Orkest o. 1. v. Tho mas. 2.20 Vesper. 3.05 Het Hotel Metropole-Orkeet o. 1. v, E. Colombo. 4.05 Orgelspel R. New. 4.35 Kinderuur. 5.50 Corelli's vioolsonates door Eda Ker- 6.10, 6.40 en 6.50 Lezingen. 7.20 ,,Tt don 't mean a thing", revue van Max Kester m. m. v. tfolisten. revuekoor en Theaterorkest o. 1. v. S. Robinson). 8.20 Berichten en lezing. 8.55 Concert. K. Falkner (bariton) en Adele Verne (piano). 9.50 Korte dienst. 10.0511.20 BBC-Dansorkest o. 1. v. H. Hall. „Radio-Pa rlz", 1724 M. 7.05 Gramofoonpl. 11.50 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl. 6.40 Orkest-concert. 7.20 „De cycloon", spel van Somerset- Vaughan. 9.20 Gramofoonpl. Kaluodborg, 1153 M 11.2012.20 C. Rydahl's orkest. 1.001.80 Gramofoonpl. I.503.50 Orkest- en koorconcert o. 1. v. Hans I. Larsen. 7.20 „Peer Gynt", dramatisch gedicht van Ibsen, met muziek van Orjeg. Dirigent: Emil Reesen. Laogenbarg, 473 M. 6.25 en 10,40 Gramofoonplaten. II.20 Concert o, 1. v. Kloss. 12.20 Concert o. 1. v, Eysoldt. 1.50 Gramofoonpl. 3.55 Concert door het Kleinorkest. 6.20 „Deutsche Passion 1933" hoorspel van Euringer. 7.20 „Ein deutsehes Requiem", nan Brahms. M. m. v. Weragorkest o. 1. v. Busohkötter. 8.35 Zie Brussel 338 M. R o m e. 441 M. 8.05 Vocaal syraphonieconcert o. 1. v. G. Mulè m. m. v. orkest, koor en orgel. Brussel 508 en 338 M. 338 M.: 11.20 Gramofoonpl. 12.30 Omroepkleinorkest. o. 1. v. Leemans. 4.20 Uitzending v. h. Heilig Uur o. 1. v. E. Lammertvn. 7.20 Oude kerkmuziek van Vlaameche Meesters. Het Domkoor van Aken o. 1. r. Rehmann. L. Piitz (orgel) en W. Esser (bas). 8.35 Grajnofoonpl. 9.30 Fragm. uit „Parsifal", Wagner (Gra mofoonpl.). 508 M.11.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 12.30 Gramofoonpl. 4.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 5.35 Gramofoonpl. 7.20 Radio-Symphonieorkest o. 1. Meu- lemans. 9.30 Gramofoonmuzick. Zee sen, 1635 M. 7.20 Concert door Kamerorkest o. Edwin Lindner. 8.35 Zie Brussel 338 M. 9.35 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Concert uit Königsberg o. 1. v. E. Wileken. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. (3e programma). Donderdag 13 April: 8.—13.50 Langen- berg; 13.50—16.20 Davontry; 16.20—17.40 Brussel (Fr.); 17.4023.20 Königawuster- hausen. RADIO-HEILIG UUR. Bij de 1900e herdenking der gebeur tenissen in het Cenakel en in Gethse- mane op Witten Donderdag 13 April 1933, van 4.20 u. toto 5.20 over den Vlaamschen Kath. Radiozender (Brussel) door den Eerw. Pater Lammorti'n, Re demptorist werken voor het muzikale ge deelte mede: Alphons Séha, kapelmees ter der St. Gillis- en der St. Jozofskerk te Brussel; Geneviève en Marie Thérèse DauBsin, violiste en pianiste; Kmile Jac- quier, tenor, kapelmeester der S. Alena- kerk te Brussel, en de leden van het 8. Jozefskoor der S. Jozefskerk te Brussel. Het programma luidt als volgt: 1. Ten laatsten Avondmale (G. Gezelle) 2. Instelling van het Allerh. Sacrament, overweging door E. P. Lammcrtijn. 3. Panis angelicus (Cesar Franck). 4. Judas in het Cenakel, overweging door E. P. Lammertijn. 5. Toen Jezus drinken ging (A. van Delft)^ 6. Jezus in Gethsemani, overweging door E. P. Lammertijn. 7. Tristis est anima mea (Klein). 8. Jezus' doodstrijd in Gethsemani, overweging door E. P. Lammertijn. 0. In den naohfc (A. van Delft). 10. Jezus hunkert naar vriendentroost, overweging door E. P. Lammertijn. 11. Popule meus.... (L. Vit- toria). 12. De Troostengel in Gethsema- no, overweging door E. P. Laramortijn. 13. In monte Oliveti(Vittoria). FEUH I.ETON. DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH Naar het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 2) Deze lange en plechtige ontboezeming liet niet na op het gevoel voor humor, dat het meisje in sterke mate bezat, te wer ken, maar hoewel haar mondhoeken tril den, slaagde ze er in ernstig te blijven. De laatste opmerking van haar gastvrouw ech ter deed Anita Baxter even huiveren en er kwam een schichtige, gejaagde, blik in haar oogen. Ze moest even een biok wegslik ken. voor ze antwoordde. „Mijn moeder is gestorven, toen ik zes jaar was, juffrouw Pamela in Guatema la", klonk het toen rustig, „en na haar dood «tuurde mijn vader mij naar Engeland. Ik ben opgevoed op een kostschool in Hamp- stead". „Waar juffrouw Genwin directrice is", vulde de oude dame aan. wijzend op een brief. <be in haar schoot lag. „Ja", zei Anita en er kwam een glans in haar-oogen. „Ze is als een moeder voor mij geweest en ik ben haar oneindig meer verschuldigd dan ik haar ooit kan vergel den." „Maar u bent toch niet bij haar geble ven. Ze schrijft, dat u ongeveer twee jaar geleden haar kostschool hebt verlaten om bij uw vader te gaan wonen." „Mijn vader was er erg op gesteld, dat ik bij hem kwam. Hij was inmiddels ook naar Engeland teruggekeerd." Anita zei het met een zucht en klemde toen de lip pen opeen als was ze bang, dat ze anders te veel zou zeggen. „Natuurlijk," stemde juffrouw Pamela vriendelijk toe, „een kind behoort bij den k vader te zijn. Maar wat is de reden, dat u hem nu weer alleen laat om gouvernante te worden „Hij denkt er over weer naar Guatema la terug te eraan", antwoordde het meisje onwillig. ..Hij is kolonel in het leger van de republiek. Ik heb zoo'n hekel aan dat land, dat ik besloten ben in Engeland te blijven." „Maar u kunt toch niet veel van Guate mala weten, als u er op uw zesde jaar al vandaan bent gegaan „Ik weet, dat het een land zonder tucht is. zonder wet en orde. Er heersehen onmo gelijke toestandenEr trilde plotseling opgewonden afkeer in Anita's kalme slem. „En ik houd niet van de menschcn daar, hoewel ze van mijn moeders kans mijn stam genoolen zijn. Bovendien is mijn vader her trouwd en.enn Ze aarzelde en maakte den zin niet af. Juffrouw Pamela knikte. „Ik begrijp het, kindlief. Een tweede vrouw veroorzaakt meestal moeiliikheden. Maar u zeet, dat uw vader kolonel is; dan heeft hii toch zeker een ruim inkomen Kan hii u dan niet zoo veel gevp'i, dat u niet in betrekking hoeft te gaan?" „Ik geef er de voorkeur aan mijn eigen b^ood te verdienen", verklaarde Anita trotsch. „Ik houd er niet van om niets te doen en ik wil liefst onafhankelijk zijn. Daarbij komt, dat de tweede vrouw van mijn vnder erg verkwistend is en hij kan daardoor niet veel missen. Juffrouw Gen- win weet dit allemaal en ze vindt mijn plan heel verstandig. Daarom mag ik h«ar ook als referentie opgeven." „Zij schrijft heel aardig over u." „Ik wist wel, dat ze dat zou doen ze is zoo lief en hulpvaardig," Jufrouw Pamela knikte instemmend. „Omdat haar brief en uw uiterlijk en ma nier van praten mij biizonder goed beval len, heb ik besloten u aan te nemen." „O!" Het meisje haalde diep adem. „U weet niet. hoe dankbaar ik u ben." „Mijn lieve kind 1" Juffrouw Pamela verhief zich op haar statige, ouderwetscho manie van haar stoel, lien naar het raam en nam Anita's hand in de hare. „Tk voel me sterk tot u aangetrokken en ik ben overtuigd, dat we het uitstekend met el kaar zullen kunnen vinden." „U bent hoe', vriendelijk", stamelde Ani-. ta, voor wie de woorden van de oude dame heel wat meer beteekenden, dan deze kon vermoeden. „Verstandig, beste kind, verstandig", was het ietwat-bruuske antwoord. „Mijn vader zei altijd, dat ik een logisch verstand bezat, iets, dat volgens hem een zeldzaamheid is bij een vrouw. Ik hoop, dit uw koffers bij u hebt." „Eén koffer", verbeterde juffrouw Bax ter snel. „Tk beschik niet over zulke ruime middelen als u missch'en denkt." „Daarvoo- hoeft u zich niet te schamen Alleen kruideniors in ruste en dat soort menschen hebben tegenwoordig gpld. Wij zijn. ook niet rijk. Waar is uw koffer?" „Die heb ik in het rijtuigje laten staan, dat mij hierhéen gebracht heeft, juffrouw Pamela. Ik wist natuurlijk niet, of u me zoudt aannemen en daarom heb ik bet wa gentje laten wachten." Een heel begrijpelijke voorzorg", oor deelde de grijze dame, „maar gelukkig over bodig", vervolgde ze. „Ik ben in ieder geval blii. dat u het er maar on hebt gewaagd uw koffer mede te nemen. Ik zal Almer, den butler en huisknecht zeggen, dat hij hem naar uw kamer brengt. Wacht u hier maar even op me dan kunt u zich wat opknap pen op uw kamer. Daarna gaan we thee drinken en zult u kennis maken met me neer Dawson en de tweelingen. Het dametje trippelde met een voor een zeventigjariee verwonderlijke levendigheid de kamer uit en Anita bleef bij het raam staan en keek naar het zonnige grasveld. Een diepe dankbaarheid welde in haar op: sedert haar vertrek van de kostschool in Hampstead had ze een allesbehalve pret- tigen tijd gehad het samenleven met naar vader, een egoistischen avonturier, had niet bona aid vrede en geluk voor haar be- teekend. Wat ze juffrouw Pamela had ver teld, was groolendeel8 in overeenstemming met de waarheid, maar ze was niet in bij zonderheden getreden en had, om bestwil, zelfs enkele détails mooier voorgesteld, dan ze in werkelijkheid waren, omdat ze vrees de, dat de oude dame met haar strenge fatsornsbegrippen haar dan niet zou wil len nemen. Op Anita zelf was niets te zeg gen, op haar vaders des te meer en juf frouw Genwin, die veel van het meisje hield, had haar aangeraden bet stilzwij gen te bewaren over kolonel Baxter en zijn carrière in en buiten Midden-Amerika. Daarom had Anita niet meer verteld dan noodig was en nu ze eindelijk in een veili ge haven was beland, had ze het gevoel, dat er epn grooten last van haar schouders gewenteld was. Het was tusschen vieren en vijven, toen de gouvernante naar beneden kwam om kennis te maken met den heer des bui zes en haar aanstaande leerlingen. Juf frouw Pamela had Anita meegenomen naar een gezellig-gemeubelde kamer; het groo te raam zag uit op hot wol-onderhouden gazon, waaromheen statige iepen stonden. Hot zag er knus on aardig uit en er hing een geur van lavendelhot. meisje zou zioh op deze lu-mer ongetwijfeld zoor behaag lijk en op haar gemak voelen. Terwijl Ani ta haar koffer uitpakte, deed juffrouw Pa mela, die in een grooton armstoel was gaan zitten, haar allerlei vragen over haar be kwaamheden. En het bleek al spoedig, dat Anita's ontwikkeling groot genoeg was om zelfs oudere kindoren dan de twaalfjarige tweelingen te kunnen onderwijzen. „U zult een sieraad voor ons huis zijn", zei juffrouw Pnmeln met een goedkeurend knikje, terwijl ze de oogen liet rusten op de bekoorlijke meisjesgestalte, „en die ja pon, zoo eenvoudig als ze is, zou uit Pa rijs kunnen zijn." „Dat is hij ook", antwoordde Anita met een plotselingen blos, die haar nog aan trekkelijker maakte. „Ik ben met mijn vader in Parijs ge weest en ik heb een heelobool japonnen vrn hem gekregen." .Het is verbazend, zoals kleeren het uiterlijk van een vrouw voordeeliger doen uitkomen", filosofeerde juffrouw Pamela, terwijl ze met het jonge meisje de trap af liep „Niet. dat u veel or smuk noodig hebt! De jongelui uit de buurt zullen ons de deur nu wel platloopen (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9