WA AGENDA DINSDAG 11 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verncbt in den morgen van 11 April 1933, medegedeeld door bet Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometer§t.: 768.5 te München. Laagste barometerst.: 740.8 te Ingö. Verwachting tob den avond van 12 April: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid- Westelijke wind, toenemende bewol king, waarschijnlijk oenige regen, weinig verandering in tem peratuur. Zoowel de hooge drukking als de de pressie op de Noorsohe kust, bewegen zi'oh Oowt of Noord-Oostwaarts, bij IJsland bleef de depressie- stationnair, de uitloo- per ten Westen van Ierland kwam nader bij, zoodat geleidelijk moer andere depres sie-invloed komt. Vorst wordt alleen van IJsland gemeld waar een krachtige Noord-Oo stelijkwind sneeuw brengt. In Noord-Scandinavië stormt het uit Zuid-West, in. Noorwegen waait het krachtig uit Zuid. Daarentegen is het windstil eu overdag zacht weer in een groot deel van Frankrijk en Duitsch- land en regenachtig op de Britsche eilan den. De meeste regen is in Scandinavië en Duitschland gevallen. De eerste dagen is nog zacht weer te wachten, doch daarna volgt waarschijnlijk afkoeling. LUCHTTEMPERATUUR. Temperat'mr des middags te half drie 18.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS «.a.: Van Dinsdagnamiddag 7.20 uur tot Woensdagmorgen 4.41 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Woensdag 12 April v.in. 3.37 uur en nam. 3.55 uur. ONZE K0LENV0ORZIENING. Dat de Duitsoh-Nederlandsche kolencon- ventie de importeurs van kolen uit andere landen in het geweer zou roepen, was te voorzien. Het gevolg is dan ook geweest, dat de importeurs van Engelscho, Belgi sche, Pools oho en Fransche huisbrand omtrent industrie brand kon nog geen over eenstemming worden bereikt besloten Ihebben een vereeniging op te richten tec ibesoherming van lnm belangen. Het voor- loopig bestuur is samengesteld uit de vol gende heeren: Henri van den Bergh voorloopig voorzit ter, lid van de firma H. van den Bergh s Kolen-Maatschappij te Rotterdam; L. Vcltmeyer, lid van de firma Veltmeyer Scfhalken's Handel-Mij., Rotterdam; P. Harteveld Hoos, lid van de firma Har te veld Hoos Heyermans; Boiohel (Amsterdamsche Anthraciet-Bre- Jcerij) Veldhuizen (British Coal Cy.) en C. Jongcnbruger, lid van de firma Jon genburger te Alphen a. d. Rijn, terwijl den heer W. van der Vorm (Scheepvaart en .Steenkolen-Maatschappij) verzocht is tot het bestuur toe te treden. Morgen zal dc definitieve oprichtings vergadering der Vereeniging gehouden wor- dcn. Naar wij in tegenstelling met anderslui dende geruchten, uit de beste bron verne men heeft de Duibsoh-Nederlandsehe cou- ventie geenerlei stappen gedaan om de im porteurs van kolen uit andere landen in de overeenkomst te betrekken, zoodat elk land zijn evenredig deel van den afzet in Neder land zou kunnen leveren, voor het geval er geen officieele contingenteering ten gunste der Nederlandsohe mijnen tot stand had kunnen komen, „Msbd." ONDERWIJS BISSCHOPPELIJKE NIJVERHEIDS SCHOOL TE VOORHOUT. Tentoonstelling van werkstukken eh uitreiking van diploma's. Op Zondag 9 April heerschte in boven genoemde school een zeer gezellige en vroo- Iij.ke drukte. Dit vond zijn oorzaak hierin dat de ouders der leerlingen waren uitge- noodigd tegenwoordig te zijn bij dc uitrei king der diploma's en de bevordering naar een volgend leerjaar. Voor deze gelegenheid waren in de verschillende afdeelingen de werkstukjes der leerlingen tentoongesteld, terwijl in de teekenzaal de teekeningen prijkten. Een cn ander zag er friscti cn sma kelijk uit en ook de afwerking mag zeer goed genoemd worden. Toen dan ook de ouders waren aangekomen en het werk van hun jongen moesten gaan bezien en beoor- deelen hoorden wij van verschillende kan ten lof over dc vorderingen en de netheid waarvan dit getuigde. Na het nemen van een foto van hen die de B.N.S. gingen verlaten begaven de ge- noodigden en de leerlingen zich naar de feestelijk ingerichte tooneelzaal waar het officqple gedeelte van den dag zou plaats hebben. De Eerw. Broeder Directeur mocht daar een groot aantal genoodigden verwelkomen, waaronder bijzonder werden genoemd de zeereerw. Algem. Overste der Congregatie en de zeereerw. heer Rector Roozen. Uit een overzicht over het afgeloopen schooljaar bleek de volle tevredenheid en paste een hartelijk Deo Gratias. Onder den Zegen van boven is alles regelmatig verloo- pen. Hierna volgde de uitreiking der diploma's wat kon worden verstrekt aan de volgende leerlingen: Frans Haarsma, Jaap van der Klugt, Adriaan Kooiman, Theo Ivorse, Jan Noort, Siem 'R'anke, Jan Samwel, Piet van Schaik, Dorus Smit, Klaas Zonderland, Fons Blom- jous, Kees Geluk, Frans Hcgger, Willem Ruyter, Willem van Ruyven, Jacob Smit, Jacques Coopinans, Henk Deutekom, Ton- ny Glaubitz, Gerard Erp, Jan Kauw, Jan van den Hurk, Arnold Keurtcn, Karei van Ende, Gerard Mels, Jan Keeren en Antoon van der Hoef. Aan twee leerlingen kon het diploma niet worden uitgereikt. Bevorderd van het tweede naar het der de jaar werden 4G leerlingen, niet bevorderd 4 leerlingen terwijl van het eerste naar het tweede leerjaar 65 leerlingen overgingen en 8 niet, werden bevorderd. Velé gelukwenschen volgden en aan het adres van de gediplomeerden en ook aan de gelukkige ouders. De cerw. Broeder Direc teur wees er nog eens op dat de studie lang niet voleind is maar alleen een grondslag is gelegd en dat nog veel gestudeerd zal moe ten worden. De zeereerw. heer Rector plaatste zich gaarne tusschen de eerw. Broders en leer lingen en prees het werk dat de Broeders voor de leerlingen verrichten, terwijl hij de jongens er op wees toch vooral aan hun goede ouders gehoorzaamheid te bewijzen, iets wat hij vast van hen verwacht. De zeereerw. Algem. Overste sprak met een enkel woord over het groote voorrecht wat de leerlingen van de B.N.S. genieten boven zooveel anderen welke een zoo goede leiding moeten ontberen. Van de zijde der ouders werd een dank woord en een woord van waardeering ge sproken door de heeren Korse en van der Cammen. Beiden vei-heugden zich in het feit dat de B.N.S. in ons Bisdom bestond en ook dat het onderwijs zoo degelijk werd gegeven. Nog bedankte Siem Ranke namens de leerlingen den zeereerw. heer Rector, den zoo goeden Br. Overste, den Directeur en de leeraren voor het vele goed wat zij in de afgeloopen drie jaren mochten ondervin den Met de gebruikelijke plichtplegingen werd het officeele gedeelte gesloten en de vacantie begonnen. SPORT VOETBAL KON. NED. VOETBALBOND HET PROGRAMMA DER KAMPIOENS COMPETITIE. Naar wij vernemen heeft gisteravond te Den Haag een bespreking plaats gehad tus schen de voorzitters der kampioensclubs en het K.N.V.B.-bestuurslid den heer K. Lotsy, inzake samenstelling van het programma der kampioenscompetitie. Dit programma werd als volgt samengesteld: 17 April: P.S.V.Stormvogels; 23 April: FeyenoordP.S.V., VelocitasGo Ahead; 30 April: StormvogelsVelocitas, Go Ahead Feyenoord; 14 Mei: FeyenoordStormvogels, P.S.V.Go Ahead; 21 Mei: VelocitasP.S.V., StormvogelsGo Ahead; 25 Mei: Go Ahead Velocitas, P.S.V.Feyenoord (deze laatste wedstrijden eventueel op 2 Juni); 28 Mei: Ve locitasFeyenoord, StormvogelsP.S.V.: 5 Juni: Bo AheadStormvogels, P.S.V.Veloci tas; 11 Juni: Feyenoord—Go Ahead, Veloci tasStormvogels; 18 Juni: Stormvogels Feyenoord, Go AheadP.S.V.; 25 Juni: FeyenoordVelocitas; 2 Juli: P.S.V.Feyen oord (deze laatste wedstrijd eventueel op 25 Juli). GYMNASTIEK TURNKRING LEIDEN EN OMSTREKEN. Gisteren is een aanvang gemaakt met de Gymn. Oompetitie voor dames en hee ren en wel voor de le graad. Als Juryleden waren aanwezig de heeren de "Wilde en Hendriks uit Utrecht, Roosenboom uit Den Haag en Anton Metz uit Leiden. Vermeldenswaard is stellig, dat het de Minister van Kunsten en Wetenschappen een Regeerings-wisselprijs beschikbaar heeft gesteld voor le graad dames zoowel als voor heeren. De stand luidt aldus: Personeel dames: 1. W. Dieben 45 p.; 2. B. Plu 43.5 punt, 3. P. Dieben 41 punten allen van „Brunhilde". Personeel heeren: 1. P. van Duyn 50.5 punt, 2. G. Haasnoot 42.5 punt, 3. D. van Duyn 41.5 punt, allen van „Hercules" to Katwijk. Logisoh volgt hieruit, dat èn „Brunhil de", èn „Hercules"' als Vereeniging boven aan staan. De wedstrijd 2e graad heeren heeft plaats Dinsdag IS April, 2e graad dames Vrijdag 21 April, terwijl de slotwedstrij den le graad dames en heeren gevolgd door een veteranen wedstrijd plaats heb ben op Woensdag 24 Mei. Donderdag 25 Mei heeft de Turnkring te Katwijk in samenwerking met „Hercu les" haar adspiran ton wedstrijden en uit voering. in KA] GO| VL< LIN( Buitengewooi/ groot^ keuze Buitengewoon lage prijzen HAARL.SYRAAT 130-136 - LUCHTVAART WERELD-SNELHEIDSRECORD VERBETERD. Een gem. uursnelheid van 682 K.M. Uit Desenzano wordt gebeld: De Italiaansche vlieger.-officier Agello heeft gisteren, met een speciaal daarvoor geconstrueerd watervliegtuig een gemid delde uursnelheid van 682 K.M. 403 M. be reikt, waarmede hij het wereld-snelheids record heeft verbeterd, dat op naam stoud van den Britschen piloot Stainforth, die 29 Sept. 1931 een uursnelheid van 655 K.M. bereikte. Dc recordvlucht had plaats in de Zuid punt van het Garda-meer, op een driehoek parcours en werd volgens de bepalingen van de Schneider Cup-race volvoerd. Agello vloog vijfmaal "het 3 K.M. traject en bereik te de vierde maai zelfs een snelheid van 692 K.M. 529 M. NIEUWKOOP. Aanvrage Landarbeiderswet. De Ged. Staten van Zuid-Holland hebben bij hun besluit van 4 April j.l. afgewezen een be roep van J. Pietersen te Zevenhoven tegen een raadsbesluit van deze gemeente d.d. 23 November 1932 op een aanvrage om toe kenning van een voorschot ingevolge de be palingen der Landarbeiderswet ter verkrij ging van een plaatsje in de gemeente Nieuwkoop. De gemeenteraad had de aanvrage afge wezen omdat het overgelegd bouwplan zou uitgaan boven de eischen, welke redelijker wijze aan een landarbeiderswoning kunnen worden gesteld. De Ged. Staten zeggen, dat deze reden niet is vol te houden, omdat de totale kos ten van het te stichten plaatsje zullen be dragen 3.950 en het maximum ingevolge art. 4 der Landarbeiderswet ƒ4.000 be draagt. Het College overwoog echter,' dat de Landarbeiderswet beoogt den landar beider een plaatsje in eigendom te doen verkrijgen, teneinde daarop voor zoover mogelijk die producten, te verbouwen, wel ke de landarbeider voor eigen gebruik noo- dig heeft; dat appellant echter het voor nemen heeft om op den aan te koopen grond bloemen en Aalsmeersche producten te telen en voorts, dat de aanvrage is in gediend, niet om de beschikking over land te verkrijgen, doch hoofdzakelijk om op gemakkelijke voorwaarden een woning te verwerven; dat alzoo met het te stichten plaatsje een ander doel wordt beoogd, dan waarvoor de Landarbeiderswet in het leven is geroependat bovendien gebleken is, dat. het perceeltje grond, waarop het plaatsje zal worden gesticht te Noorden nabij het Kruis èn door den vorm èn door de plaatsing der woning voor het beoogde doel weinig geschikt moet worden geacht. In memoriam. Op 63-jarigen leeftijd stierf Zondag na een ongesteldheid van slechts 3 dagen tijdens een operatie in het GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN Maandagavond 7.30 uur vergaderde de Gemeenteraad. Aanwezig waren 12 leden. De heer Baan Batelaan was wegens ziekte afwezig. De beide nieuwbenoemde leden, de hee ren M. Lugtenburg ,S. D. A. P. en K. Stap per A.R. werden geïnstalleerd en namen zitting. De heer Lugtenburg legde de be lofte af, de heer Stapper den eed. B. en W. adviseerden verschillende kleine inge komen stukken voor kennisgeving aan te nemen. Evenzoo een schrijven van de slachtersfirma Baars eu Domburg, waarin werd medegedeeld dat deze heeren na het besluit van de vorige vergadering be sloten hadden na 1 Mei geen gebruik meer te maken van het Slachthuis. De heer Stapper wensehte dit adres in behandeling te nemen en vroeg.nader overleg met de betrokkenen. 'De heór Burggraaf viel hem bij, waarna de voorzitter voorstelde het adres alsdan in behandeling te nemen. Nadat daartoe besloten was stelde de heer Burggraaf voor aan B. en W. en de slachthuiscommissie te verzoeken, om de zaak nader te bezien en een bespreking te houden met de betrokkenen. De voor zitter achtte dat onnoodig. De zaak is be slist en B. en W. zijn altijd bereid om na der te spreken met de adressanten. De heer v. d. Marei acht eveneens nader over leg wenschelijk. Do voorz., kan zich niet voorstellen dat de Raad op een dergelijke kennisgeving ingaat. De heer Jongeneel meent, dat het op den weg van B. en W. ligt om deze strop te trachten te vermijden. Hij stelt voor B. en W. op te dragen nacler overleg te plegen. De voorz. merkt op, dat B. en W. geen aanwijzingen hebben le ontvan gen van den Raad en zelfstandig zullen beoordeelen of zij overleg wenschen te voeren. Een dergelijk besluit zouden zij naast zich neerleggen. Wil men overleg, dan is het voorstel-Burggraaf het beste. Dit voorstel wordt aangenomen. Afgewezen wordt een adres van de ver lof- en vergunninghouders, die vrijstelling verzoeken van de rechten, omdat de nood toestand van hun bedrijf het hen niet mo gelijk maakt deze te betalen. B. en W. deelen mee dat deze vrijstelling niet ge geven kan worden, omdat de wet deze eischt. De Wilhelmus van Nassauwe-commissïe vraagt toestemming om op kosten der ge meente aan alle schoolgaande kinderen uit de gemeente ter gelegenheid van de herdenking een tractatie te mogen aan bieden ten bedrage van 10 cent. Uit de .bespreking blijkt, dat er eenig bezwaar bestaat, omdat een der sohoolver- eenigingen niet deelneemt aan de herden king. Hot schoolbestuur zou de tractatie kunnen weigeren. Dc heer Beijen acht dat bezwaar gering, omdat de onderwijzers sympathiek tegenover de plannen staan. De heer v. d. Berg pleit ook voor de scho len aan den rand der gemeente o. a. voor Nieuwerbrug. De heer Lugtenburg heeft eenige be zwaren* om het ontbreken van eenheid en omdat sommige ouders bezwaar -hebben hun kinderen dien dag naar school te zenden. Tenslotte wordt het gevraagde bedrag toegekend op voorwaarde dat sa menwerking met de schoolbesturen voor de uitdeeling wordt verkregen. Wethoudersbenoeming. Overgegaan wordt tot <ïe verkiezing van een wethouder. Bij de eerste stemming ontvangt de heer Bn. Batelaan 2, de heer Huitkar 4, de heer v. d. Poll 4 cn werden 2 stemmen in blanco uitgebracht. Bij de volgende stemmen ontvangt de heer Huit kar 7 stemmen, de heer v. d. Poll 4 en de heer Batelaan 1 stem. Do heer Huitkar A. R. is gekozen en neemt de benoeming aan. De heer A. Schilling wordt vervolgens benoemd tot hoofd der Openbare School, op de voordracht kwam slechts één naam voor, zulks met goedkeuring van de in spectie en met goedkeuring van den mi nister wegens het feit dat geen wachtgel der was voorgedragen, maar een aan de school verbonden leerkracht. Argument daarvoor was dat anders een andere leer kracht op wachtgeld gesteld zou moeten "Worden. De lieer v. d. Poll heeft bezwaar tegen het indienen van een voordracht met één naam, hoewel hij in dit geval geen bezwaar heeft tegen den persoon in kwes tie. Het is nu al de tweede maal, dat dit geschiedt. De voorz. merkt op dat beide gevallen bijzonder waren. Besproken wordt het verzoek van de huurders van de woningen der woning- bouwstichting in de Prinsenstraat om een huurverlaging van 1. B. en W. advïseeren afwijzend te be schikken, omdat het Rijk zijn aandeel in de kosten niet wil dragen en het offer van de gemeentekas te groot is. De heer Beijen erkent dat, maar acht verlaging noodig. De heer Stapper staat op hetzelfde standpunt. De heer Jongeneel meent te moeten wachten op een verlaging door het Rijk. Ook de voorz. vindt dat wenschelijk. Komen er dan huizen leeg, dan is dat een krachtig argument. De heer v. d. Poll stelt voor de huur te verlagen met 50 cent. De heer Lugtehberg stelt voor aan het vei'zoek te voldoen. De "mensehen' verdienen maar 20.per week en kun nen geen huur van 5.25 betalen. Het voor stel v. d. Poll wordt na eenige discussie met 10 tegen 2 stemmen aangenomen. Te gen de heer v. d. Marei en Jongeneel. Met dezelfde stemmen werd tevoren het voor stel van B. en W. verworpen, terwijl het voorstel Lugtenburg slechts één stem ver wierf. Hierna werd de vergadering gesloten. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Het oormerken van varkens. De ambtenaar van het openbaar Minis terie bij het kantongerecht te Alphen aan den Rijn is in hooger beroep gegaan te gen de beide vonnissen van den Kanbon- rechter bij het Kantongerecht alhier, waar bij de varkenshandelaar W. v. d. W. we gens overtreding der crisis-varkenswet het in voorraad hebben van varkens zonder dat deze waren voorzien van het voorge schreven oormerk, en het niet toetreden as lid tot de gewestelijke varkenscentrale, was veroordeeld tot 2 x 5 subs. 2 maal 1 dag hechtenis, terwijl de kantonrechter tevens had bevolen dat aan v. d. W. zou worden vergoed de opbrengst van de bij hem 97 in beslag genomen varkens onder aftrek van een bedrag van 219.20. De eisch was destijds 2 x 5 met verbeurd verklaring der in beslag genomen varkens. Personalia. Onze plaatsgenoot J. F. Samson slaagde voor het eind-examen Grafische Vakken te Utrecht. IJk- en herijk. B. en W. maken be kend, dat dit jaar voor den herijk van ma ten en gewichten zitting zal worden ge houden op 24 April in een lokaal van de Openbare Lagere School aan de School straat van 10 tot 12.30 en van 1.30 tot 1.30 uur en op 25, 26, 27 en 28 April, 1 en 2 Mei telkens van 9.30 t-ot 12.30 en van 1.30 tot 4.30 uur. Voorts op 21 April van 10.30 tot 12 en van 1 tot 3 uur in een lokaal van den hoer N. Delfos te Aarlanderveen. Gemeentelijke Aankondigingen UITREIDINGSPLAN De burgemeester van Leiden brengt ter alge- meene kennis, dat eeq ontty^fp van het plan uitbreiding dier tot herziening van hi April 1907 vastgestel) uitbreidingspl; bebouwingsvoorschri die (Breestraat weken, voi gelegd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. Leiden, 11 April 1933. tevens ontwerp Raadsbesluit van -8 len gewijzig- arbij behoorende émeente-secreta- 5), vanaf heden geduren- ieder ter inzage zijn LEIDEN. Woensdag, R.-K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, den Burcht, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 April a.s. len Paaschdag, waargenomen door de apothe ken: G. F. Reijst Steenstraat 35. tel. '36 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. Maandag 17 April 2en Paaschdag neemt waar apotheek W. Pelle, Kort Ra penburg 12, telefoon 594. Ziekenhuis te Leiden de heer Nijs Plomp alhier. De overledene-waf gedurende tal van jaren president-kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente; penningmeester van het bestuur der Christelijke School en genoot door zijn menschlievendheid en eenvoud de' achting an alle dorpsgenooten. HAZERSW0UDE. Wijkverpleging. Vorige week werd in café „Sport" de jaarvergadering gehouden van de vereeniging „Wijkverpleging" bijge woond door 20 leden. De voorzitter, do heer F. Wezelenburg Kzn., sprak in z'n 4openingswoord zijn teleurstelling uit over de geringe opkomst, terwijl zoo'n belangrijk punt der agenda in bespreking zou worden gebracht. Het bestuur had verwacht, dat de groote zorg der vereeniging groote be langstelling bij de leden zou hebben. De lvielh las vervolgens de notulen en het jaarverslag, waarin vermeld werd, dat de ereeniging als het zoo door gaat met snel le schreden naar art. 13 van het reglement loopt, n.l. ontbinding der vereeniging. Zus- tor Boer, wier wêrk'dóor de zieken en hulp behoevenden zeer op prijs wordt gesteld, legde in het afgeloopen jaar 3065 - bezoe ken af. De penningmeester, dokter Zoete, deelde mede, dat de uitgaven de inkomsten der mate hadden overtoffen, dat de kas sluit met een nadeelig slot van 173.80. Er moest worden overgegaan tot leenen van 250.— De financieele commissie rapporteerde bij monde van den heer J. Bol de goedkeu ring op deze verantwoording. Met bijna al- cemeene stemmen werden de aftredende bestuursleden, pastoor Ruvter, ds. den Hartog en den heer T. Wezelenburg herko zen. In de financieele commissie voor het volgende jaar'werden benoemd de heeren M. Noordam, W. Slootweg en W. Loomans Jzn. De nood der vereenieing, door den oorziter nader uiteengezet, werd vervol gens in bespreking gebracht. Met algemee- ne stemmen werd besloten de. propaganda tot het werven van nieuwe contribuanten krachtig ter hand te nemen en in de maanrl Augustus te trachten de kas te versterken door den verkoop van bloempjes. Enkele jongedames zullen daartoe werden aange zocht. Na gehouden rondvraag sloot de voorzitter met een woord van dank voor de betoonde belangstelling. De korenmolen blijft. De korenmolen van ons dorp is er een van een bijzonder type n.l. een wipkorenmolon met stelling, zoals er slechts drie in ons land voorko men. Op de 2500 molens die ons land nog bezit, is dit dus wel vermeldenswaard. Deze molen nu, was reeds talriike jaren buiten werking gesteld wegens eleetrifica- tie van het bedrijf, waardoor reeds plannen wa-ren om de windmolen te sloopen. Inmiddels is de molen van eigenaar ver wisseld en het sloopersplan vernietigd. De wieken zullen worden gewijzigd volgens een nieuw systeem en al datgene zal wor den aangebracht wat noodig is om het windmaalbedrijf weer naar behooren te kunnen uitoefenen. Binnen afzienbaren tijd zullen wij de breede armen van den molen weer door 't luchtruim zien rondzwaaien. Voor de ver eeniging de „Hollandsche Molen" zal het tevens een voldoening zijn, dat de koren molen als sieraad van het dorp behouden blijft. BODEGRAVEN. Geslaagd. Onze plaatsgenoofe Mej. Ger. Kromwijk, leerlinge der R. K. Huis houdschool te Woerden slaagde daar voor examen costumière. KiesvOreeniging. Hot bestuur van de beide R. K. kiesvereenigingen van Bode graven en Zwammerdam hebben een pro- pagaixlavergadering belegd voor de stem gerechtigden op Maandag 24 April des avonds te acht uur in het Parochiehuis. Spreker zal zijn de heer A. J. Loerakker uit Haarlem, lid van de Tweede Kamer. Onderwerp: Waarom stemmen op de lï. K. Staatspartij

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2