DINSDAG IX APRIL 1933 SPORT WANDELSPORT WANDELTOCHTEN VAN ROOD-W1T. Men verzoekt ons opname van het vol gende De wandelsport-af deeling der R. K. Ath!. en Sportver. „Rtood-Wif' organiseert in de komende weken een tweetal marsch- dagen, welke de aandacht zullen vragen van velo R. K. Wandelsporters. Dt, eerste wandeling welke gehouden wordt is de „Rood-Wit-Puzale-wandeling", georganiseerd ter herdenking van het drie jarig bestaan van de wandelsport-afdeeling „De Antilopen" en te houden op Zondag 30 April a.s. over een afstand van 25 k 30 K.M. De mees ten der lezers zullen niet pre cies weten, wat een Puzzle-wandeling eigen lijk is en daarom willen we even in het kort uiteenzetten, wat zoo'n wandeling betee- kent en wat er van de deelnemers aan zoo'n tocht wordt geëischt. De puzzle van de wandeling bestaat hier in, dat de route vooraf niet bekend is en ook op het uur van vertrek niet volledig aan de deelnemers wordt bekend gemaakt. Zij ontvangen enkel een opgave van ver schillende punten, die ze moeten passeeren, bijv. op de volgende wijze: bij handwijzer linksaf, dan rechtuit tot boerderij mee rood-dak, hier naar link» tot aan de spoorlijn, deze kruisen en tot langs het water tot aan de derde weg links enz. enz. Zelf moeten de wandelaars al wande lend hun eigen weg zoeken uit de ontvan gen opgave, welke natuurlijk niet zoo heel erg gemakkelijk is en waarin natuurlijk al lerlei omweggetjes staan aangegeven, die nu niet zoo direct in het oog loopen. Goed uitkijken is dus de boodschap, want mis- loopen geeft strafpunten en strafpunten verminderen de kans op een prijs! En nu de Rood-Wit>Puzzle-Wandeling: Deel kunnen nemen alle R. K. wandelaars (uitsluitend Heeren) uit Leiden en omge ving van 14 jaar en ouder. De deelname staat alleen open voor groepjes van drie wandelaars, waarbij geen groepjes mogen worden gevormd door wandelaars van bo ven de 17 jaren, gemengd met wandelaars onder dien leeftijd. De tijd van vertrek der groepjes zal bij loting worden vastgesteld; het eerste groepje vertrekt om half één, ter wijl elke 5 minuten later een volgend groep je afmarcheert. Ter voorkomen van snel wandelen zullen strenge regelen worden gesteld en dit zal evenals andere overtre dingen van het wedstrijd-reglement met strafpunten worden beboet. Voor de vereeniging welke met het groot ste aantal groepjes uitkomt is reeds een mooie zilveren medaille beschikbaar ge steld Andere prijzen zijn ook reeds toege zegd. De groep welke met het minste aan tal strafpunten binnenkomt, zal een drie tal fraaie herinnerings-plaquettes ontvan gen, terwijl voor de overige deelnemers, al naar gelang van het aantal door hen be- loopen strafpunten nog een vijftal prijzen beschikbaar zullen zijn. Het inschrijfgeld bedraagt voor niet- Rood-Wit-Leden: 0.60 1.80 per groep). De inschrijving sluit op Zaterdag 23 April des avonds om zes uren. Wendt U voor in schrijving en voor alle verdere inlichtingen uitsluitend tot: W. Stijnman, Burchtsteeg 7, Leiden. Vervolgens wordt op Zondag 21 Mei a.s. ter gelegenheid van het eerste Lustrum van Rood-Wit de „Rood-Wit-Lustrum-Wandel- dag" georganiseerd, welke eveneens groote belangstelling zal trekken. De plannen voor dezen wandeldag zijn nog wel niet heelmaal klaar, maar toch kunnen we reeds in groote lijnen het programa aangeven. Natuurlijk blijven wijzigingen nog ten allen tijde voorbehou den. De deelname zal opengesteld worden voor alle R. K. Wandelaars (Uitsluitend Heeren) vanaf 14 jaren, met dien verstande dat gewandeld wordt in drie klassen, n.l. klasse A: 40 K.M.; klasse B.: 35 K.M. en klase C: 25 K M. Voor klasse A. mogen alleen inschrijven wandelaars boven de 18 jaren; voor de B.-klasse wandelaars t-us- schen 16 en 18 jaren en voor klasse 0. deel nemers tusschen 14 en 16 jaar. Voor de drie klassen zal een verschillende route worden uitgezocht, terwijl zij ook op een verschillend uur zullen afmarcheeren. De eerste groepen zullen afmarcheeren om 1 uur. De afmarsch zal groepsgewijze plaats hebben, terwijl strenge maatregelen zullen worden genomen om snelwandelen en af jakkeren van den voorgeschreven afstand te voorkomen. Een vereeniging zal zich kun nen laten vertegenwoordigen door een groep van tenminste 10 man met een leider. Onmiddellijk bij de terugkomst zullen de herinneringsmedailles aan eiken deelnemer en de andere prijzen worden uitgereikt, zoo mogelijk in de open lucht. Als startplaats is aangewezen het El. K. Sportpark „Haagweg", alwaar het clubhuis een uitstekende kleedgelegenheid biedt en waar tevens ruimte genoeg is om de prijs uitreiking in het publiek te doen plaats vinden. Dat kan een mooie propaganda vormen voor de wandelsport! Het laatste tijdstip voor inschrijving is Zaterdag 13 Mei a.s., des avonds om zes uren. Een mooie vergulde medaille voor de grootste groep is reeds uitgeloofd, terwijl ook reeds talrijke andere prijzen in het uit zicht zijn gesteld. Het inschrijfgeld bedraagt voor niet- Rood-Wit-leden 0.75. Voor inschrijving en alle overige gewenschte inlichtingen kan men zich weer wenden tot: W. Stijnman, Burchtsteeg 7 te Leiden. FIETSRIJDER! „Wil *t fietsen op den rijweg mijden, Als ge een fietspad kunt berijden" WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE PARIJS BR0CCARD0—GUIMBRETIERE WINNEN. Pijnenburg—Wals eindigen als tweede. De laatste dag zijn er Slecht» weinig veranderingen in den stand gekomen. Het belangrijkste dat te vermelden is, is wel het feit, dat de Franschen Brocoardo Guimbretière in den vooravond kans zagen één ronde voorsprong te verkrijgen op de andere koppels, zoodat Pijnenburg—Wals op de tweede plaats kwamen te liggen. BROOCARDO GTJIMBR ETIèRE Voorts gaf Buschenhagen op en daar ook de Italiaan Di Paco den strijd staakte vormden 6 uur voor het einde Schón en Dinale nog een nieuw koppel met 6 ron den achterstand op de 8ste plaats. De stand heden, Maandagavond kwart voor zeven, dus na 139 uur rijden en met nog vijf uur voor de boeg, luidde als volgt: 1. BroccardoGuimbretière 152 punten. Met 1 ronde achterstand: 2. Pijnenburg Wals 385 punten; 3. WambetLeducq 130 punten. Met 2 ronden achterstand: 4. Guerra Linari 291 punten; 5. IgnatFabre 128 punten. Met 3 ronden achterstand: 6. Tietz Bulla 164 punten. Met 4 ronden achterstand: 7. Oharlier Deneef 179 punten. Met 6 ronden achterstand: 8. Schön Dinale 233 punten. Met 7 ronden achterstand: 9. Pelissier Dayen 250 punten; 10. Piet van Kempen Mouton 177 punten; 11. RonsseLoncke 166 punten. Met 9 ronden achterstand: 12. Ooupry Pecqueux 235 punten. Op dat moment woren afgelegd 3227.500 kilometer. Omtrent de laatste uren van den Parij- schen Zesdaagsche nog het volgende: Omstreeks tien uur in den avond onder nam Leducq een uitlooppoging, maar Wals en Pijnenburg, die nog steeds 1 ronde ach terliggen op BroccardoGuimbretière, zak ten onmiddellijk achter Leducq aan om tenminste hun tweede plaats te behouden. Deze laatste avond stond overigens wel in het teeken der Fransohe koppels, voor al de staart nam ronde op ronde van den achterstand terug. Na het 142ste uur war ren afgelegd 3333 km. Intusschen wonnen CoupryPecqueux een premie van 15.000 francs. Om kwart over 10 uur gaf Piet van Kempen den strijd op, naar zijn zeggen wegens maagpijn. Om kwart voor tien had hij nog de sprint voor de Peugeot auto gewonnen, zoodat deze in zijn bezit kwam. Zijn koppelgenoot Mouton verliet even eens de baan. RonsseLoncke gaven om half 11 den strijd op, zoodat nog 10 kop pels op de baan reden. Hoe Pijnenburg en Wals ook reden, BroccardoGuimbretière hielden angst vallig een oog in het zeil en de Hollanders kunnen hun sterke tegenstanders niet van zioh afschudden. Luide werden zij door do duizenden toeschouwers aangemoedigd, ongetwijfeld waren BroccardoGuimbre tière in dezen Zesdaagsche favoriet. Het was ondragelijk warm in het gebouw. Op het middenterrein was het eveneens stamp vol. In het 143ste uur waren afgelegd 10 km. in totaal 3373.500 km. In het laatste uur vond om de tien ron den een klassementsprint plaats, waarvoor resp. 60, 40, 20 en 10 punten werden toege kend, aan de vier eerstaankomenden. Om 11 uxxr vond een valpartij plaats, waarbij Pijnenburg, Broccardo en Pelissier be trokken waren. Broccardo keerde na eeni- ge minuten weer terug en even later ver soheen ook Pijnenburg weer in de baan, evenals Pelissier. Bij de vierde sprint kreeg Wals een dertig meter voor den eindstreep een lekke band en hij kon daar door dezen sprint om de punten niet win nen. De 5e sprint was voor Pijnenburg. Bij de 7e sprint trachtte Leducq ,die blijkbaar nog over enorme reseivekrachten beschik te, nog eens om er tusschen uit te komen. Pijnenburg en Guerra haalden hem echter in! Andermaal probeerde Leducq om weg to loopen en eenige tientallen meters voorsprong wist hij er uit te halen, doch reeds spoedig was de vluchteling weer ingehaald. Tien minuten voor het einde, toen ieder een zich al opmaakte voor de finale, voor het laatste schot, ontstond er een vecht partij tusschen eenige fotografen en film operateurs bij de finish. Om 11.40 deed Fabre nog een poging om uit te loopen, een kwart ronde voorsprong verkreeg hij, doch ook deze poging leverde tenslotte geen succes op. De laatste minuten verliepen in groote spanning, doch GuimbretièreBroccardo waren zeker van hun zaak en onder groot enthousiasme van het publiek wonnen zij dezen 15en Parijschen Zesdaagsohen wie lerwedstrijd. Tenslotte bloemen, huldigingen, foto's werden genomen, eererondjes gereden. Pijnenburg en Wals werden luide toege juicht. DE LEIDSCHE COUR AN. Onderhoud met Pijnenburg. Wij zagen nog kans Pijnenburg to pak ken te krijgen. Wij zijn tevreden met de PIJNENBURG WALS tweede plaats, aldus Pijnenburg, men kan nu eenmaal niet alles winnen. Ik heb nu 9 Zesdaagschen in dit seizoen gereden en hiervan won ik er vier. Mot in begrip van deze eindigde ik bovendien vier maal op de tweede plaats. Pijnenburg was voorts zeer tevreden over het rijden van Wals, hij had niet gedacht, dat hij het zoo zou uithouden. Overigens bleek wel, dat vooral in de sprints, en zeker in het laatste uur de Hollanders verreweg de sterksten waren. De sprints van het Laatste uur werden ge wonnen door: Wals, Guerra, Linari, Guer ra, Pijnenburg, Linari, Leducq, Guerra, Linari, Pijnenburg, Wals, Pijnenburg, Li nari. Pijnenburg, Fabre en Broccardo. De eindstand was als volgt: 1. BroccardoGuimbretière (Frankrijk) 472 punten. Afgelegd totaal 3415.750 km. Met 1 ronde achterstand: 2. Pijnenburg Wals (Nederland) 1035 puilten; 3. Guer raLinari (Italië) 851 punten; 4. Dinale Sohön (ItaliëDuitschland) 460 punten; 5. TietzBulla (DuitschlandOostenrijk) 314 punten; 6. WambstLeducq (Frank rijk) 190 punten. Met 3 ronden achterstand: 7. Oharlier Deneef (België) 269 punten; 8. IgnatFa bre (Frankrijk) 208 punten. Met 4 ronden achterstand: 9. Pelissier Dayen (Frankrijk) 250 punten. Met 6 ronden achterstand: 10. Ooupry Pecqueux (Frankrijk) 245 punten. WIELERBAAN RIJSWIJK. Uitmuntend verzorgd bij-programma op Tweeden Paaschdag. Naast het belangrijke stayersnummer, waarover wij reeds eenige dagen geleden berichtten, staat ook in het middelpunt van interesse een match k trois tusschen Jac. van Egmond, onzen Olympischen kam pioen en kampioen van Nederland, Ber nard Leene mede vertegenwoordiger der Olympische Spelen en A. van der Linden, het vinnige Amsterdamsohe amateurtje. Hierin is van Egmond favoriet, alhoewel Leene en Van der Linden, di© onderling gelijkwaardig zijn, hem het vuur na aan de schenen zullen leggen. Van een spannenden strijd kan men hier in ieder geval verzekerd zijn. Het open nummer sprint, waaraan 30 der beste amateurs uit Den Haag, Rotter dam en Amsterdam deelnemen is veel meer een open vraag, daar in het begin van het seizoen de conditie van velen nog onbe kend is. Toch tippen wij hier aan B. van Dijk, Haarlem; Homma, Amsterdam, en Vrees wijk. Rotterdam, terwijl als vierde fina list de strijd uitgevochten zal worden tus schen Verheijen, Junghans, Visser, Schle- baum, Pelser en niet te vergeten den Westlander H. v. d. Meer. Tot slot zullen al deze deelnemers nog in een 10 km. klassement race rijden, waarin ook van Egmond, van der Linden en B. Leene mede van de partij zijn en gezien deze zeer zware concurrentie is een prognostiek hier al te gewaagd. ROTTERDAMSCHE WIELERBAAN. Het rennersveld voor den Eersten Paaschdag compleet. Zooals ons de Directie der Rotterdam- sche Wielerbaan bericht is zij erin ge slaagd den bekenden specialist op houten banen, Dederichs, te engageeren, welke dus nu samen met Krewer de Duitsche kleuren zal verdedigen. Het complete programma luidt due nu als volgt: Landenwedstrijd stayers: Holland: Ble- kemolenSohlebaum; Duitschland: Dede richsKrewer. Omnium Race profs, sprinters: Holland Jan van KempenKI. v. Nek Jr.; Duitsch land: HürtgenOszmella. Waarbij zioh aansluit een wedstrijd voor Nederland's beste amateur sprinters. Men heeft met Dederichs in de eerste plaats daarom gecontracteerd, omdat hij van de Duitsche stayers de meest ge vreesde man op houten banen is. Het zal wellicht velen nog bekend zijn, dat Dederichs eenige seizoenen lang de winterbaan favoriet van de overdekte Westfahlenhalle te Dortmund was en in die periode het hoofd wist te bieden aan allen binnen- en buitenlandsohe ooncur- renten. Echter ook op open banen bewees De derichs steeds een renner der Internatio nale extra sterke klasse te zijn. Hij zal zich dan ook op de snelle houten 250 me ter baan te Rotterdam speciaal goed thuis voelen en zal het vooral, gezien zijn te genstanders zooals Krewer, Blekemolen en Schlebaum een strijd vol spanning worden. Holland's beste stayers, die hier aan den start verschijnen hebben weliswaar het voordeel der baankennis. Of dit ech ter voldoende zal zijn tegenover zulk een geraffineerden houten baan specialist als Dederichs en een man van wereldklasse zooals Krewer, blijft af te wachten. Uit het trainingskamp der prof. sprin ters vernemen wij, dat zij vol ernst en ijver de zware opgave om hunne landskieuren te verdedigen, op zich zullen nemen. Tot de deelnemers aan de sprintrace voor amateur» behooren de besten uit Rotterdam, Den Haag en Amsterdam, zoo als: Vreeswijk, Bingley, Verheijen, Kruie- man, Junghans, Spijker, Pelser, etc. Hiervan zien wij als vermoedelijke fi nalisten Vreeswijk, Junghans, Spijker en Pelser, met Vreeswijk als favoriet. VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. De wedstrijd D. 0. S. IIR. W. D. We ontvingen van een R. W. D.'er een stukje critiek op het. verslag van den wed strijd D. O. S. II—R. W. D., Zondag jL te Roelofarendsveen gespeeld. Volgen» den R. W. D.'er geeft het IX O. S.-verslag een zeer eenzijdig beeld mn dezen wedstrijd. Op onze gewoonte, om geen critiek op verslagen van voetbalwedstrijden op te nemen, maken we ook thane geen uitzon dering. Het heeft toch geen resultaat- Maar, en nu doelen we niet op dit verslag alleen, doch in het algemeen. We betreuren het in hooge mate, dat nog steeds, bijna week in, week uit blijkt, dat de verslaggevers geen objectief oordeel kunnen uitspreken over een wedstrijd, doch zioh laten leiden door club-chauvinisme, dat alle mooi-schrijverij over fair en eerlijk spel neerhaalt. Er valt inderdaad nog veel te leeren en indien we kunnen voorkomen, dat onjuist heden gedebiteerd worden, zullen we dit niet nalaten. Evenwel, een oogensehijnlijk vrij neutraal verslag kan toch niet te oon- troleeren onwaarheden bevatten of on waar worden door moedwillige weglating van belangrijke dingen. Daarom vragen we nog eens dringend: vóór alles waarheid! ZWEMMEN NIEUW WERELDRECORD VAN ARNE BORG. Kan niet erkend worden. Arne Borg zwom te Stockholm de 1000 yards vrije slag in den nieuwen wereld recordtijd van 11 min. 51 sec. Het oude wereldrecord stond eveneens op zijn naam van 11 min. 55.4 sec. Het nieuwe wereldrecord kan niet er kend worden, daar zooals men weet Arne Borg tot de beroepsklasse is overgegaan. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Voor den Haagschen Politierechter heb ben gistermiddag terecht gestaan do 18-ja» rige broodbakker Th. de H., de 19-jarige pottenbakker W. K„ de 18-jarige houtbe werker J. W. de G., de 19-jarige stucadoor B. D. B. en de 17-jarige kleermaker M. F. van den B., allen wonende te Leiden. Volgens de dagvaarding hadden zij zich in het eind van het vorig jaar en in hét begin van dit jaar aan verschillende inbraken en diefstallen schuldig gemaakt. O-a. hadden zij ingebroken in het clubhuis van de voet- balvereeniging L.F.C. en clubhuisjes van andere vereenigingen. Ook hadden zij in _'t catheohisatielokaal aan de Hooigracht, in het gebouw van de St. Josephgezellenver- eeniging en op den Rijnsburgerweg batte rijen van fietsen geroofd. Voorts hadden zij zich meermalen toegang verschaft tot de Leidsche Broodfabriek, waar zij bonbons, chocolade en andere lekkernijen hadden ontvreemd. Terzake van deze misdrijven waren beide eerstgenoemde in het Hui» van Bewaring te 's-Gravenhage opgeslo ten. Als getuigen werden gehoord Jac. Mark» en J. Kooien, cantinehouders van de club huisjes en mej. M. E. Zaalberg, expeditie juffrouw op de Leidsche Broodfabriek. Deze laatste verklaarde, dat er herhaalde lijk chocolade en dergelijke werd vermist zonder dat men de daders op het spoor kon komen. Toen er aangifte bij de politie was gedaan en een rechercheur zich verdekt had opgesteld, i» men er in geslaagd de da- der» op heeterdaad te betrappen en te ar resteeren. De politierechter somde de verschillende diefstallen en inbraken op, waaraan zij zioh hadden schuldig gemaakt. Het bleken er niet minder dan achttien te zijn. Was het bij de inbraken in de clubhuisje» en in de Broodfabriek gebleven, dan zou, zoo zeid| de politierechter, de oorzaak van deze mis drijven aan snoeplust kunnen worden toe geschreven, wat dan min of meer te ver goelijken zou zijn. Doch dit ging nu niet, gezien dat ook batterijen van fietsen wer den gestolen. Bovendien had de eerste verdachte zich zelfs niet ontzien geld te stelen uit de jassen zijner kameraden, met wie hij op de broodfabriek destijds werk zaam was, en daarom hij toen is ontslagen. De politerechter noemde dan ook de fei ten zeer ernstig. Als verdediger van de H. trad op mr. H. Burgersdijk, mr. L. Weyl trad als verdedi ger op van Van den B. en mr. Pannen tier als verdediger van W. K. Het O.M., waargenomen door mr. Knut tel was het met de meening van den poli tierechter eens, dat de feiten zeer ernstig waren. De H- beschouwde hij als den aan voerder en den kwaden geest. Indien de anderen hem niet hadden ontmoet, zouden zij wellicht hier niet hebben terecht ge staan. Uit de binnengekomen rapporten blijkt, dat de ouders gunstig bekend staan. Ofschoon hij aanvankelijk meer voelde voor een hoogere straf dan zes maanden, heeft hij ten slotte de zaak niet voor de rechtbank, doch voor den politierechter gebracht. Hij vorderde voor de H. 6 maan den gevangenisstraf, waarvan drie voor- VIJFDE BLAD PAG. 19 HET ZACHTE LENTEWEER. Heel vroeg i» dit jaar de winter geëin- digd en heel kort heeft de telken jare terug- kee rende penode van den Noordenwind geduurd. Reed» kort na t eindigen van de laatste vorst-periode heb ik erop gewezen, dat de Noordenwinden dit jaar vroeger dan gewoonlijk begonnen te waaien en dat deze vervroeging de beteekenii zou kunnen heb ben van een vervroeging van het lenteweer. Wij kunnen nu overzien in hoeverre de uit komsten hebben beantwoord aan deze ver- waohting. In dat verband moet er op gewezen wor den, dat de temporatuur in den laateten tijd meest een weinig hooger dan de normale is gewoeet en dat nu dan reeds bepaald vrij warme dagen zijn voorgekomen. Wij kunnen in dezen tijd van het jaar niet verwachten, dat het woer eiken dag zacht of warm is maar wij kunnen wel van een ongewoon zachte lente spreken wanneer, zooale nu, het gure weer met sterken Noordewind en hagelbuien geheel achterwege blijft, en met zulk een toestand hebben wij thans te doen. Dit is te meer opvallend, daar het Noor- dewind-weer een verschijnsel is, dat voor dezen tijd van hot jaar heel normaal i». In de maanden Maart, April en Mei toch is do luchtdruk hot hoog»t over het Noor delijk gedeelte van den Atlantische» Oceaan, laag over Oost-Europa, bij welko luohtdrukverdeeling groote hoeveelheden koude lucht uit de poolstreken naar het Zuiden af stroomen en in West-Epropa een lage temperatuur veroorzaken, terwijl dik wijls buiig weer voorkomt. Wanneer du» zulke Noordelijke luchtstroomen kort duren en vroegtijdig ophouden te waaien, zooals in deze lento, i» dit een afwijking van den normalen toestand en moeten wij dus een zacht voorjaar beschouwen als een uitzon dering op den regel. Twee vragen kunnen nu in verband daar mede gesteld worden: waardoor wordt de«e abnormale toestand veroorzaakt ca hoe lang kan deze nog duren 1 Op beidé vragen kan moeilijk een af doend antwoord gegeven worden. Wat de laatste vraag betreft kan alleen gezegd worden, dat volgens de laatste weerberich ten de vooruitzichten voor de eerstvolgen de dagen nog zaoht, vochtig en onvast weer zijn, dat geheel boheerscht wordt door een warm-vochtigen luchtstroom uit den Oceaan met uitsluiting van den tocvoor van koude polaire lucht. Doch dit geldt slechts voor de eerstvolgende dagen. Hoe het weer daar na zal verloopen in onzeker. Dit staat echter in nauw verband met de oorzaak van het zachte weer. De aller eerste oorzaak is natuurlijk toestrooming van warm-vochtige lucht uit den equatoria- len circulatieijluchtstroom en uitsluiting van aanvoer van koude lucht uit den polai- ren circulatie-stroom. De oorzaak hiervan is waarschijnlijk niet enkel een bijzondere luchtdruk-vcrdeeling maar staat veeleer in verband met den algemeenen weerstoestand en circulatie-luchtstroom en uitsluiting ©enerzijds en de temporatuur op Zuidelijke breedten anderzijds, waardoor een afwijking wordt veroorzaakt van do normale lucht- circnlatie tusschen den Equator en do Noordpool. Dit is tenminste een aanneme lijke verklaring en indien deze de juiste is kan men moeilijk verwachten, dat spoedig een groqte verandering in ongunstigen zin zal plaats vinden. Daarvan is echter met zekerheid niets te zeggen. Men zal daarom deze beschouwing niet als een voorspelling mogen opvatten en zal integendeel er reke ning mede moeten houden, dat nog een pe riode van veel Noordenwind zal kunnen komen omdat het daarvoor nog vroeg ge noeg is. Hoe dit nu ook loopen zal, het is in elk geval merkwaardig, dat wij tot. nu toe 7x»o buitengewoon weinig eeht Noordewind- weer hebben gehad. waardelijk met een proeftijd van drie jaar. Tegen van den B. vroeg hij, gezien zijn leeftijd, 6 maanden tuchtschool voorwaar delijk, tegen W. K. vier maanden gevange nisstraf, voorwaardelijk, tegen de G. drie maanden gevangenisstraf voorwaardelijk en tegen B. D. B. 14 dagen gevangenisstraf voorwaardelijk, allen met een proeftijd van drie jaar. Zoowel mr. Bugersdijk als mr. Weyl ©si mr. Parmentier verzochten voor hun cliën ten een voorwaardelijke voronrdeeling. De politierechter, onmiddellijk uitspraak doende, veroordeelde hierna Th. H. de H. tot zes maanden gevangenisstraf, waarvan 2 maanden voorwaardelijk, Van den B. tot 7 maanden tuchtschool voorwaardelijk, W. K. tot 3 maanden gevangenisstraf voor waardelijk, J. W. de G. tot 7 weken gevan genisstraf voorwaardelijk en B. D. B. even eens tot. 7 weken gevangenisstraf voor waardelijk, allen met een proeftijd van 3 jaar en verder onder bijzondere voorwaar den. HOF BEVESTIGT FAILLISSEMENT. Het. Haagsoho Gerechtshof heeft heden bevestigd het vonnis van de Hnagsche Rechtbank, waarbij het faillissement is uit gesproken van den heer I. Leenes, direc teur van de inmiddels eveneens gefailleer de N.V. Burgers en Co.'s Bank on de N.V. Turstkantoor voor belegging en Administra tie. ACHT JAAR VQO^ DEN MOORD TE HOENSBROEK. Na vonnis zijn opzet bekend. Gisteren veroordeelde de rechtbank to Maastricht J. J. Sch. wegens doodslag op vrouw C. tot acht jaar gevangenisstraf. De veroordeelde verklaarde na de uit spraak, dat hij wel degelijk het plan had opgevat vrouw C. te vermoorden. Om zich zelf tot de daad aan tc zetten was hij zich gaan bedrinken, omdat hij anders er den moed niet toe had.. Hij meende deze verklaring tc moeten afleggen om zijn geweten te ontlasten. Zooals bekend, bracht de moordenaar do vrouw 27 steken toe.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 19