DINSDAG 11 APRIL 193o DE LEIDSCHE COURANl VIJFDE BLAD PAG. 18 DE AANLOKKELIJKE SMOKKELWAAR Men moet alleen goed letten op de handelaars en op de handelwaar! Zooals gister reeds gemeld, lieeft de Cen trale Recherche te Rotterdam in den laat- 6ten tijd eenige complotten ontdekt van personen, die zioh schuldig maakten aan het oplichten van goedgeloovige menschen aan wie zij zgn. cocaine verkochten, welke cocaine in werkelijkheid novocaine of aetho- caine was, in verband waarmede in totaal tien menschen gearresteerd en in bewaring gesteld zijn. Aan het „Hbld." ontleenen we hierover nog de volgende bijzonderheden. Een boterboer opgelicht. In het eerste geval werd een boterboer ■uit Zuid-Holland opgelicht voor een bedrag van 1400. Deze boterboer kooht met be hulp van een tusschenpersoon in een café eerst honderd gram voor 140. De tusschen persoon wist echter ook weer een kooper, die het van den boterboer voor 170 kooht. Dti herhaalde zich nog eens met honderd gram waarna de kooper aandrong op leve ring van een kilo. Toen do boterboer het kilo had gekocht, was zijn afnemer echter verdwenen en zat hij met een kilo rommel en was 1400 armer geworden. De boterboer wilde echter zijn verlies •weer inhalen en zocht toen contact met een groenteboer. De groenteboer had ook wel lust om eens grof geld te kunnen verdie nen. Omdat hij eohter geen verstand van cocaïne had, was het noodig dat er een expert bij kwam. Deze expert verscheen ook en met zijn drieën ging men naar een oafé in Den Haag, waar de boterboer iemand wist, die cocaïne te koop had. Deze man 'bleek later de zwager van den boterboer te zijn. De expert eohter raadde den groen teboer af de cocaïne te koopen, zoodat de koop niet tot stand kwam en de boterboer met zijn kilo bleef zitten. De expert wist evenwel betere cocaïne te krijgen en nu werd de zaak tusschen expert en groente boer doorgezet. De boterboer werd uitge schakeld. Op een gegeven oogenblik kwam de ex pert bij don groenteboer met de mededee ling, dat hij in een café een rijken Belg wist te vinden, die twee kg. cocaïne bij zich had, welke hij voor 2400 wilde verkoopen. Er moest eohter vooruit worden betaald cn de groenteboer deed dit in goed vertrou wen. Een paar uur later leverde men den groenteboer twee kg. z.g. cocaïne, maar nu bleek er geen kooper voor den groenteboer oneer te zijn. De expert beloofde hem, dat hij hem ook daaraan wel zou kunnen hel pen en inderdaad, na eenige dagen, ver soheen er een mijnheer nit Brabant-, die twee kg. cocaïne voor 1800 per kg. wilde koopen voor een Amerikaanschen gezag voerder. Do Brabander zou den groente boer per auto komen afhalen, hetgeen ook geschiedde, en de groenteboer nam de twee kg. cocaïne in een groentekist mee. Men reed naar een groot oafé, waar de auto met de cocaine vóór gezet werd, terwijl de beide mannen in het café op den gezag voerder wachtten. Nauwelijks zat het twee tal in het café of de Brabander werd aan de telefoon geroepen. Hij bleef evenwel zoo lang weg, dat de groenteboer na een half uur eens ging kijken waar de Brabander bleef, en toen bleek, dat de Brabander met auto en cocaïne was verdwenen. Boterboer no. 2 vliegt er in. De boterboer, die met zijn cocaïne was blijven zitten, wist niet beter te doen dan een collega van hem er in te laten vliegen Hij kocht nog een k.g. z.g.n. cocaïne en hij wist dit aan den collega te verkoopen voor 2700. Aanvankelijk durfde deze man geen aan gifte te doen en evenmin waagde hij het het goed te houden. Daarom sloeg hij de fles- sohen kapot en begroef alles in een kippen hok, waar dan ook later de kapotte fles- 6chon zijn gevonden. Eenigen tijd daarna kreeg een caféhou der in Brabant bezoek van een kennis uit Roterdam die hem van zijn goede zaken in cocaïne vertelde en daarbij meedeelde, dat er nog veel meer zou zijn te verdienen wanneer hij maar bedrijfskapitaal had. De caféhouder had hier wel ooren naar en daarom bracht de kennis iemand bij hem die cocaïne wilde koopen voor 1430 per kg., waarbij dan een bepaald merk werd bedongen. Weer eenigen tijd later bracht de man iemand die cocaïne wilde verkoopen voor 1000 per kg. en deze reflectant had een monster van 100 gram bij zich, dat aan de eisohen voldeed. De caféhouder kocht het monster voor 103 en onmiddellijk daarna -belde men den man op die cocaïne voor 143 wilde koopen. De kooper zat, zooals do kennis van den caféhouder wist, in een café in Den Haag en hij kwam onmiddellijk naar het plaatsje vanwaar men hem had opgebeld en dat tegen de Limburgsche grens is gelegen. Hij keurde de cocaine en betaalde daar na onmiddellijk. Eenige dagen later kwam de verkooper met de mededeeling ,dat hij 7 y, k.g. had en dat hij die in Rotterdam wilde leveren. Met 7500 trok de caféhou der naar Rotterdam waar hij door zijn ken nis werd afgehaald, die met hem naar een eerste klasse hotel ging. Nadat zij daar eenigen tijd hadden vertoefd, reed ©en auto voor met- den eigenaar van de 7^ kg. co caïne. De man meldde zioh bij hen aan. Het drietal stapte in de auto en onderweg werd gecontroleerd of er inderdaad 7V* kg. was. De kennis uit Rotterdam oordeelde, dat de zaak in orde was en de caféhouder betaalde zijn 7500. Op den Schiedamschenweg gekomen stapte de caféhouder en zijn Rotterdam- sohe vriend uit. De Rotterdammer droeg de koffer met cocaïne, de verkooper reed met- zijn auto weg. Vrijwel onmiddellijk daarop werden de beide mannen door twee „rechercheurs" •taande -gehouden. De Rotterdammer, die de cocaine droeg, zei tot de rechercheurs, UIT DE OMGEVING HILLEG0M. Verlichting van den Rijksstraatweg. Na de plaatsing der hooge lichtmasten tus schen Hoftuin en Veenenburgerlaan, welke als proef dienden eener moderne verlich ting van den geheelen Rijksweg Haarlem Leidon, werd niet veel meer van deze mo derne verlichting gehoord, dan dat iedere vreemdeling zijn algeheele voldoening over dit mooie, helder matte licht uitte en den weusch uitte voor algeheele doorvoering. Waar do economische toestand in de Bol lenstreek steeds slechter werd, wezen de gemeente Lisso en Sassejiheim de desbetref fende voorstellen inzake gezamenlijke be kostiging af, wat heel jammer was. temeer daar de tram bij de electrificatie met de plannen rekening hield en de twee gemeen ten in zekeren zin hun sanctie hadden ge geven. Intusschen kwam Philips met zijn nieuw Natriumlicht. Onze gemeente acht het in principe mogelijk het plan door te zetten, dat zich dan begrijpelijkerwijze zal bepalen tot den Rijksweg vanaf de grenzen Hille- gom-Bennebroek en Hillegom-Lisse. Bij de Philipsfabrieken te Eindhoven is thans een plan in uitwerking waarover het gemeentebestuur van Hillegom nog deze maand een rapport *al ontvangen. Luidt dit rapport gunstig en hecht de Raad er zijn goedkeuring aan, dan zal de natriumver- lichting toegepast worden op alle wegge deelten waar de tram in het midden van den verkeersweg rijdt. Voor de verlichting ware het beter geweest-, dat de masten niet recht tegenover elkaar waren geplaatst doch eenigszins schuin; technische redenen hebben dit echter onmogelijk gemaakt. Uit het rapport van Philips moet blijken, of de stand der palen een ernstig beletsel zal vormen voor het licht, hetgeen echter onwaarschijnlijk wordt geacht. Het komt ons niet geheel billijk voor, dat deze geheele verlichting alleen door de Ge meente moet worden bekostigd, terwijl toch de Trijksweg er door gebaat wordt; dit schijnt echter niet anders te kunnen. Wij gelooven zelfs, dat de andere gemeenten zich wel zouden aansluiten indien het Rijk gedeeltelijk de kosten meedroeg. Het „nieuwe'' licht is voor winkelstraten niet te gebruiken. De Burgemeester is van mee ning, dat de kosten wel te dragen zullen zijn. Laten de naburige gemeenten als het kostenplan gereed is, zich nog eens bezin nen! Groot werk aan de Gasfabriek. Men deelt ons mede, dat binnen niet te langen tijd een voorstel den Raad zal bereiken voor een groot werk aan de gasfabriek. Een zeer belangrijke vernieuwing is nood zakelijk, die een groot bedrag zal vragen. Hier tegenover zal echter staan, dat er be zuinigd zal kunnen worden op de arbeids- loonen. Het personeel zal door de vernieu wing verminderd kunnen worden. Prins Willem van Oranje-herdenking. Het Comité ter herdenking van de geboorte geeft voor 24 April het volgend programma, waaruit duidelijk blijkt, dat deze dag plaat selijk een offieieele feestdag zal zijn. Het programma luidt als volgt: 7.45— 8 uur: Klokgelui; 8 uur: Muziek door „de Harmonie'' op den toren der Ned. Herv. Kerk; 9 uur: Aubade der leerlingen van alle scholen voor de woning van den Bur gemeester, waarna tractatie in de scholen; 1.30 uur: Turfrapen voor meisjes van 10 tot en met 13 jaar; 1.30 uur: Hardloopen met hindernissen voor jongens van 12 tot en met 15 jaar; 2 uur: Vlaggetjeseteken voor meis jes van 12 tot en met 14 jaar; 2 uur: Plank rijden voor jongens van 13 tot en met 18 jaar; 2.30 uur: Vaatjesrollen voor jongens van 13 tot en met 15 jara; 2.30 uur: Plank rijden voor meisjes van 13 tot en met 18 jaar; 3.304.30 uur: Concours van versier de autos' rijwielen enz.; 7 .'308.30 uur Kerkdienst; 9 uur: Zang van onderschei dene koren; 10 uur: Bioscoop; film met be trekking tot het Vorstelijk Huis; natuur film; hoofdfilm. Hopen we dat ook het weer zijn mede werking zal verleenen; het wordt een mooi geheel. Gemeentelijke Zweminrichting. De ge meentelijke Zweminrichting zal per 15 Mei worden opengesteld. HAARLEMMERMEER. Geboren: Henricus Petrus, z. van Tb. Otte en W. K. Weijers. Maria Cornelia, d. van J. van der Leek en G. Dekker. Jan, z. van P. Pols en M. Helmigh. Maar ten, z. van A. van Zanten en J. Mes. Francois, z. van J. Imanse en C. D. Schalk. Jacobus Wilhelmus, z. van W. J. Bijl en A. C. J. Betjes. Genardus Marinus, z. van J. van Draren en M. C. A. Schönhage. Adrianus, z. van W. Smit en A. K. Ba- rendregt. Petronella Johanna, d. van L. Smits en M. H. Braohem. Hendrikua, z. van A. van Amerongen en G. A. Wiardi. Martijntje, d. van J. Hagen en N. M. v. d. Spek. Johannes Bartholomeus, z. van J. B. van Kampen en Th. v. d. Zwan. Ondertrouwd: W. A. van den En- de, 32 j. en A. D. de Vink 23 j. E. van Zadelboff 25 j. en R. C. T. Roos 24 j. L. G. Brouwer 20 j. en D. K. Berg 22 j. Getrouwd: G. van 't Hof 27 j. en N. Dol 23 5- Overleden: Walter Wilhelm, 4 mnd., z. van C. C. Stütterheim en F. M. Dannen- dat de caféhouder niets met de cocaïne had uit te staan. De „rechercheurs" hebben daarop den man vrij gelaten en den Rotter dammer zgn. gearresteerd. Later is geble ken, dat men hier niet met rechercheurs had te doen doch met een paar handlangers van den Rotterdammer. De politie heeft de zaak onderzocht en dezer dagen is het gehikt de mensohen, die in dit complot werkzaam zijn geweest, al len te arresteeren. ihauer. Klaas, 16 p., z. va-n K. Leegwater en G. L. de Smit. Geertje Truida de Vries, 27 j., ongh. d. van J. H. de Vries en T. Oberman. Gevestigd: Herman O. van Driel van Rotterdam. Hendrik van Vossen van Dubbeldam. Elisabeth Hartingsveld van Aalsmeer. Elisabeth Ohr. Knook van Heemstede. Frans A. H. Bos van Medem- blik. Lena Jansen-wed. J. Windig van Amsterdam. Humphreij R. Cramer van Deventer. Gerritje le Clercq-wed. Los van Leimuiden. Petronella Arends van Ben- nebroek. Johanna P. Barthel van Haar lem. Anna N. Fe-hres-wed. I. de Boer van Amsterdam. Maria Boero van Ber gen (N.-H.)Roelof J. Brettsohneider van Enschede. Grietje Crezee van Klundert Jacob J. van Dam van Rotterdam. Cornelis Duijster van Amsterdam. Ge rard A. van Ham van Klundert. J. Gijs- bortus van Heijningen van Amsterdam. L. Dirkje van den Oever van Rijnzaterwou- de. Louisa A. Cotjers vara Nieuwer-Am- stel. Berendina M. van de Palssohe van Amsterdam. -Maria Zwetsloot-wed. C. P. vander Geest van Hillegom. Catharina Verduin-wed. Van Egmond van Leimuiden. Theodorus P. Scholten van Bovenkar- spel. Hendrika van der Zaag van Heem stede. Cornelis J. Bouterse van Nieuwer- Amstel. Vertrokken: Arathonie van Nieu- wenhuijzen, naar Haarlem; Cornelia Dek kers, naar Haarlem; Bulten Hagens, naar Vlaardingen; Adrianus Mulders naar Am sterdam; Ale de Haan. naar Haarlem; Petrus O. van der Hoorn, naar Hillegom; Cornelis Tukker, naar Alphen aan den Rijn; Cornelia L. van der Veen, naar Wor- mer; Gijsbert J. Treur, naar Hillegom; Harm de Groot, naar Lisse; Lena Schalk, naar Lisse; Sjieuwke F. Dijkstra, naar Gaaster land; Marius Tjalma, naar Rotter dam; Matthijs C. Kwaak, naar 'Rotterdam; Aaldrik Wolthuis, naar Muntendam; Johan na Zoon, naar Bergen (N.H.). KATWIJK. Arbeidsbeurs. Aan het arbeidsbureau staan op heden ingeschreven 642 personen, waarvan 16 opperlieden, 64 grondwerkers, 16 timmerlieden, 12 metselaars, 158 losse arbeiders, 154 landarbeiders, 120 visschers, 40 kuipers, 10 binnenschippers. Hiervan zijn 566 gehuwd o kostwinner. Ook zijn in geschreven eenige jongens beneden 16 jaar. KATWIJK AAN DEN RIJN. Hanze. Gisterenavond hield de R. K. Middenstandsver. „De Hanze" een leden vergadering in het Parochiehuis. De voor zitter, de heer M. C. v. d. Berg, opende de vergadering met gebed, riep de leden een welkom toe en hierna in het bijzonder de Z.eerw. heer Pastoor Buys, die voor de eerste maal in de vergadering van De Han ze tegenwoordig was. Spr. bracht in herin nering wat Pastoor Schiphorst voor de vereeniging was geweest en sprak de wensch en de verwachting uit, dat de ver eeniging aan Pastoor Buys eenzelfde leids man moge hebben. Na de notulen volgde ingekomen stukken, voornamelijk betrek king hebbend op de Centrale raadsverga dering te houden in Den Haag op 10 Mei a.s. Het waren b.v. stukken betrekking heb bend op het Incasso-bureau, het weder- zijdsoh lidmaatschap van Stands- en Vak organisatie, het te stichten Diocesaan Voorschotinstituut, die achtereenvolgens behandeld werden en waarvoor de afge vaardigde vrij mandaat kreeg. Een propa- gandacommissie werd op voorstel van een der leden gevormd uit het bestuur. Een voorstel van een desbetrefefnd bureau oui een praatavond te houden over belasting zaken werd voor kennisgeving aangenomen. Tot afgevaardigden voor de Centra-Je Raadsvergadering werd gekozen de heer Jac. Rietveld, plaatsvervanger de heer L. v. Paridon. Bij de rondvraag kwam ter spra ke de regeling van het kampeerterrein der gemeente, bij zakenmenscben bekend, tul. dat leveranciers aan den kampeerbewaar der 10 pet. moet sorten. Besloten werd zich in verbinding te stellen met de Christ. Mid- denstandsvereeniging en de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer die werkzaam zijn om een betere regeling te verkrijgen. Na nog enkele minder belangrijke vragen raam de Z.eerw. heer Pastoor het woord, die zeide, dat het hem een genoegen zal zijn om als adviseur van De Hanze mee te werken om de middenstandsvereeniging zoo mogelijk tot hoqgere bloei te brengen. Z.eerw. bracht dang aan zijn Eerw. voor ganger wiens werk hij graag zou voortzet ten. Spr. hoopte hiervoor ook op de volle medewerking der leden, waarvan hij ook de beste verwachtingen koesterde. De voorzitter dankte voor deze woorden en sloot hierna met gebed. LEIDSCHENDAM. Wit-Gele Kruis. Vrijdagavond te 8 uur hield het Wit-Gele Kruis te VeurLeid- schendam hare jaarvergadering in het Pa^ tronaat. De pastoor openfc de vergadering met den chr. groet en heet allen hartelijk wel kom, waarna de notulen worden gelezen en onveranderd onder dank worden goedge keurd. De secr., de heer A. A. Bontje, brengt een breedvoerig en keurig jaarverslag uit, waarin hij memoreerde het overlijden van den voorzitter, den heer vara Heiningen, en zijn vele verdiensten voor de vereeniging, waardoor hij lang in dankbare herinnering zal blijven. Uit het verslag stipten wij o.m. aan, dat het ledental op 31 December 1932 in totaal bedroeg 613. Er werden uitge reikt 281 verplegingsartikelen en terugbe zorgd 232. Door Zuster Claudia werden 1628 huisbezoeken verricht. Ook voor de T. B. C.-bestrijding was veel gedaan. Het consultatiebureau voor zuigelingen werd bezocht met 127 kinderen. Consultatie door de dokter verstrekt 1026 en door de Zuster 120 maal thuis bezocht. De cursus E. H. B. O. voor dames werd flink bezocht, hierbij werd aan dr. van Zeeland, die dezen cursus belangloos leidde, hartelijk dank gebracht. Ook de cursus E. H. B. O. voor heeren wordt flink bezocht, zoodat alles op een gestadige vooruitgang wijst. Ook uit het financieel verslag van den penningmeester mochten wij constateeren, dat het afgeloopen jaar alleszins tot tevre denheid stemde. Secretaris en penning meester had-den voor hun vele en keurige werk een hartelijk dankwoord van den voorzitter en een verdiend applaus der vergadering te accepteeren. In de Verificatiecommissie werden be noemd de heeren de Groot en den Langen. Bij de verkiezingen van 5 bestuursleden wegens overlijden van den voorzitter en het periodiek aftreden van mej. A. van Veen, die zich niet herkiesbaar stelde en de heer A. A. Bontje en uitbreiding van het bestuur met 2 leden, werden op voordracht van het bestuur met vrijwel algemeone stemmen herkozen de heeren A. A. Bontje en geko zen de dames HaagenVieveen en Van Heiningen en de heeren dr. van Zeeland en H. Mol. De rondvraag bracht niets bijzonders, waarna de voorzitter allen lan-kt voor de opkomst en het vertrouwen in het bestuur gesteld en dan de vergadering sluit met den chr. groet. Jubileum. 11 April a.s. herdenkt de heer D. Visser, ploegbaas bij de Ned. Spoorwegen den dag, dat hij voor 25 jaar bij de Spoorwegen in dienut trad. Aanvan kelijk was de jubilaris werkzaam bij den aanleg van de lijn Den Haag—Rotterdam Hofplein, na voltooiing werd de heer Vis ser aangesteld door de Z. H. E. S. M., wel ke na de fusie overging in het verband der Ned. Spoorwegen. Ofschoon een beschei den man, neemt de heer Visser ter plaatse een vooraanstaande plaats in en wel door zijn 12-jarig directeurschap van de zang- vereeniging „Morgenrood" en zijn 17-jarig bestuurschat) van de Brandstoffenvereeni- ging „Ons Belang". Het zal den jubilaris op dien da-g zeker niet aan blijken van belangsteling ontbre ken. N00RDWIJK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagmiddag te 2 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Me-' dedeelingen. 3. Vaststelling notulen. 4. a. Verslag commissie tot wering van school verzuim. b. Versla-g vleesohkeuringsdienst. 5. Mededeeling va-n B. en W. inzake rente vergoeding art. 205 L.O.-wet. 6. Wijziging verordening tot geslotenverklaring van we gen voor het verkeer met motorrijtuigen. 7. Voorstel van B. en W. inzake ontheffing winkelsluitingswet op „bollen-Zondagen". 8. Advies inzake verzoek „Echo -der dui nen" betreffende muziektent. 9. Ontheffing zekerheidstelling van den gewezen ge meente-ontvanger, den heer L. A. deRoohe- fort Dijk. 10. Voorstel tot tijdelijke korting op salarissen gemeente-personeel. 11. On gevallen-verzekering van het brandweer personeel. 12. Adres Noord, winkeliersver- eeniging inzake herziening waterleidingta rieven. 13. Crediet voor aansluiting jeugd herberg in het Langeveld aan electriciteibs- en waterleidingnet. 14. Voorstel tot verla ging van pacht voor landerijen. 15. Crediet voor reparatie Westeinderbrug. 16. Vergun ning voor aanleg gedeelte straat in wei- Plug en orediet voor aanleg. 17. Voorstral tot aankoop van grond aan den Jan Kroons- weg van D. Mooije-kind. 18. Crediet voor vernieuwing van de Kwakel bij de gasfa briek. 19. a. Voorstel tot wijziging van de parkeerplaatsen aan den Noord boulevard en exploitatie daarvan, b. Verhuring tegel terrassen Noord boulevard. 20. Advies inza ke verzoek tot het verleenen van uitweg Beeklaan. 21. Vaststelling kohier honden belasting. Muziektent aan zee. Burgemeester en Wethouders stellen aan den raad voor op bepaalde voorwaarden een bijdrage uit de gemeentekas te verleenen van 500 voor het stichten van een muziektent te Noord- wijk aan Zee aan „De Eoho der duinen'' aldaar. De Noord-Boulevard. In verband met het doortrekken va-n den Noord Boulevard naar den vuurtoren op de volle breed+ra, stellen Burgemeester en Wethouders den i*aad voor te besluiten, dat deze boulevard, die tot heden varaaf den Oranje weg slechts in één richting mocht worden bereden, thans over de geheele lengte voor het ver keer in beide richtingen zal worden open- WARM0ND. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te komt Woensdag a.s. des namiddags acht uur in openbare vergadering bijeen, ter be handeling van de navolgende punten: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming onder wijzer der Openbare Lagere school. 3. Be noeming correspondent der Arbeidsbemid deling en Secretaris der werkloozen-com- missie. 4. Steunregeling. 5. Comptabiliteit. 6. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. Drankwet. De vergunning van de So ciëteit „de Kaag" staande voorheen tran name va-n het bestuur dezer Sociëteit is thans overgeschreven op de Koninklijke Zeil-, Roei- en Motorsportvereeniging „de Kaag" en gesteld in een vergunning voor een gewone inrichting voor maatschappe lijk verkeer. LEEST MET AANDACHT DE ADVERTENTIE-PAGINA'S! ST0MPWIJK. Geboren: Johanna Maria Petronella, d.v. H. J. Jannink en P. J. H. v. Linl^ Hendrik Jan, z. v. H. J. v. Zwieten en A. Smeding. Johannes Gerardus Anthonius, z. v. J. G. Haket en M. E. O. v. d. Helm. Pietrar Diderik, z. v. P. D. v. Benenkom en M. M. de Jong. Jacobus Theodorus, z. v. P. J. Sebel en J. A. van Beek. Josephue Cornelius Jacobus, z. v. O. J. van Kan en C. J. A. de Koning. Ondertrouwd: Johannes Jacobus Verhagen en Johanna Apolonia Stijnman. Jacobus Wilhelmus v. Schie en Petro nella Thedo-dora van Santen, Z0ETERMEER. Hereeniging der beide gemeenten. Mjaandag 10 dezer, gd-ster, had de oandi daatstelling plaats van de leden van de Commissie va-n Advies inzake de vereeni ging van de gemeenten Zoetermeer en Zeg- waart, als bedoeld bij artikel 158 der Ge meentewet. Ingeleverd werden een 3-tal lijsten. Door de R. K. Staatspartij zijn de vol gende candidaten gesteld: 1. A. Baars, 2. A. G. de Groot, 3. J. Berk, 4. C. Havenaar en 5. A. J. J. van Well. Door de kiesvereenigingen van A. R. Par tij, -S.G.P. en V.B. zijn de volgende candi daten gesteld: 1. J. Hoogendam, 2. J. N« van Ree uw ijk, 3. J. M. van der Tas, 4. A. Huijsman, 5. A. M. Kalis vaart, 6. P. Bax- meie-r en 7. J. O. van Dorp. Door eenige tegenstanders van de ver eeniging werden de volgende candidaten gesteld: 1. B. Brinkers Sr., 2. Jos. Karens Lzn., 3. L. Koetsier, 4. M. Bos Az., 5. Joh. van Linde, 6. A. van Puffelen en 7. O. J. van Dijke. De beslissing over de geldigheid van de op gister ingeleverde lijsten en over de handhaving van de op die lijsten voorko mende candidaten zal op Donderdag 13 April a.s„ des avonds 8 uur worden beslist. Hoewel getracht is, zonder stemming de verkiezing te doen plaats hebben, is dit door de oppositie van de tegenstanders der vereeniging niet mogen "gelukken. De stem ming zad worden gehouden op 10 Mei sa Op de R. K. lijst komen zoowel vóór- als tegenstanders van de vereeniging der ge meenten voor. ZEGWAART. Hereeniging der beide gemeenten. Evenals te Zoetermeer had gister, TÖ dezer, de oandidaatstelling plaats voor de leden van de Oommissie van Advies inzake de vereeniging van de gemeenten Zoeter meer en Zegwaart, als bedoeld bij artikel 158 van de Gemeentewet. Er werd één lijst ingeleverd door de ge zamenlijke kiesvereenigingen. Wat in Zoe>- termeer niet mogelijk was, werd hier door de besturen van de kiesvereenigingen be reikt, n.l. de verkiezing tra doen plaats heb ben zonder een stemming te 'houden, bij en kele oandidaatstelling dras. Oandidaat werden gesteld: 1. H. Balvert, R. K. Staatspartij; 2. A. van der Spek A.A. Partij; 3. J. Akkerman, O.H. Partij; 4. D. D. Ceelen, V.B.; 5. W. A. van Reeuwijk, H. G.S.; 6. A. Kraal, 6.G.P.; 7. A. O. Goetland, SD.A.P. De beslissing over de geldigheid van do op gister ingeleverde lijsten en over de handhaving van de op die lijsten voorko mende candidaten zal op Donderdag 13 April e.k„ des avonds 7 uur worden be slist. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. POELAU LAUT (thuiar.) pass. 8 April Gibraltar. POELAU ROEBTAH arr. 10 April van Amsterdam te Batavia. POELAU TELLO (uitr.) pass. 8 April Perim. TA BI AN vertr. 8 April van Batavia ra. Amsterdam. TALISSE vertr. 10 April van Amster dam naar Antwerpen. KON. NED ST00MB MIJ. AJAX arr. 10 April van Amsterdam te Kopenhagen. BENNEKOM vertr. 10 April van Am sterdam naar Hamburg. BRION, Bordeaux naar Amsterdam, pass. 10 April voorm. 10.45 uur Dungenese. GANYMEDES arr. 10 April van Istan- bid te Bourgas. MEROPE vertr. 10 April van Oran naar Palermo. NERO arr. 10 April van Musel tra Oporto TRAJANUS arr. 10 April van Alexan- drië te Piraeus. VULCANUS arr. 10 April van Rotter dam te Barcelona. HOLLAND00ST-AZIE-LIJN. SEROOSKERK (uitr.) arr. 9 April te Manilla. ZUIDERKERK (thuisr.) vertr. 10 April van Tientsin. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. MTRMIDON, Amsterdam-Swansea pas seerde 9 April Mumbles. PHILOCTETES, Japan n. Rotterdam, vertr. 10 April van Tientsin. PHRONTIS Java^-Amsterdam, pass. 10 April Gibraltar.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 18