BLUE BAND VERjüCH GEKARND MET 40% ROOMBOTER fflatjciwaiie l|i DINSDAG 11 APRIL 1933 DE LEIDSi [DSpHE COURANT VIJFDE BLAD PAG. 17 GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIGE AUTOBOTSING. Een meisje zwaar gewond. Zondagnacht zijn op het kruispunt VaJ- kenburgerweg te Heerlen twee auto's te gen elkaar gebotst. Een meisje uit Maas tricht, dat in een der auto's zat, vloog door de voorruit, waarbij bijna haar geheele neus werd afgesneden; zij liep opk verwondin gen aan een der oogen op, welk oog zij waarschijnlijk zal moeten missen. GEVAARLIJK VUURTJE STOKEN. Een 16-jarig meisje verbrand. Te Zoelmond nabij Culemborg was Za terdagmorgen een 16-jarig meisje bezig, een stapeltje oud behangselpapier te verbran den, waarbij haar kleeren in brand ge raakten. Het meisje liep hevige brandwon den op en is, naar het „Hbld." meldt, ten gevolge daarvan 's middags overleden. KIND BIJNA DOODGEBETEN DOOR EEN HOND. Het dier was al te goed gedresseerd.... Uit Lonneker wordt aan de „Tel." ge meld: Over de vraag of men hondendres- suur al dan niet moet afkeuren is men het niet eens. Maar in het algemeen verdient het zeker afkeuring, dat iemand het roof dierinstinct in zijn hond opwekt op een dusdanige wijze, dat het dier voor vreem den levensgevaarlijk is. Een dergelijke dres- •uuh kan zeer ernstige en droevige gevol gen hebben hetgeen gisteren helaas maai weer al te duidelijk is gebleken. Zekere W. te Glanerbrug zette zijn rijwiel in de gang naast zijn huis. Zijn hond beval hij de fiets te bewaken. Het beest vatte zijn taak al te ernstig op. Toen n.l. het driejarig kindje van K. den hond zag en met uitgestrekte handjes op hem toeliep om hem een ape nootje te geven, sprong het dier woedend op het kind toe. Voordat iemand te hulp kon snellen, had de hond het arme kind een aantal bloedige beten toegebracht. Dr. Oldeboom, die het kind terstond behandel de, achtte den toestand zeer ernstig. Wan neer het kind het leven er af brengt, zal het lichamelijk toch geschonden blijven. Tegen den hondendresseur is proces-ver baal opgemaakt. TRIBUNE INGESTORT. - Banken bij voetbalwedstrijd te zwaar belast Zondagmiddag, na den wedstrijd S.C.H. —Quick te Nijmegen, toen er nog een straf schop na een protest gegeven moest wor den, gingen honderden mensohen op de twee rij hooge zitplaatsen rondom het S.O. H.-veld staan, zoodat deze banken te waar belast werden. Plotseling begaven de stut ten zich en vielen de banken uit elkaar met het noodlottig gevolg, dat verscheidene menschen onder de planken kwamen te lig gen. Drie van hen, waaronder een meisje en een vrouw, werden vrij ernstig gekneusd aan de beenen, zoodat zij per brandcard naar hun. woning moesben worden ver voerd. Naar wij van officieele zijde vernamen, ondervinden de gewonden geen ernstige gevolgen van het ongevaL BOERDERIJ AFGEBRAND. 32 Stuks vee omgekomen. Gisteren is te Son de boerderij van den landbouwer P. V. afgebrand. Zes koeien, 23 varkens en drie paarden kwamen in de vlammen om. Oorzaak onbekend; verzeke ring dekt de schade. MOLEN AFGEBRAND. Te Reusel is door onbekende oorzaak de steenen windgraan- en oliemolen van A. Coppens afgebrand. Alles was verzekerd. OUDE MAN GEROOFD. De daders aangehouden. J.l. Maandag heeft een drietal personen, afkomstig uit Enschede, te weten B., W. en van V., een bezoek gebracht aan Gra- dus Wegdam, iemand, die al tal van jaren in groote verlatenheid leeft in een hut op de Buurserheide, nabij de Zoddebeek. Men heeft den bejaarden man voor eenige oogenblikken naar buiten weten te lokken en toen de gelegenheid benut om de spaar duitjes van den kluizenaar yveg te rooven. De oude man kwam later tot de ontdek king, dat hij een bedrag van 30 kwijt was. Eerst Zondag kreeg de politie van het geval kennis. Het mocht gelukken de daders te Enschede op te sporen. Eerstgenoem de twee zijn gearresteerd. De derde per soon ie in de richting Zwolle vertrokken en zijn aanhouding is binnenkort te ver wachten. Op de aangehouden personen be vond de politie een bedrag van ongeveer negen gulden, dat van dezen diefstal af komstig is. Zij bekenden en werden naar Almelo overgebracht. MAN LEVENSGEVAARLIJK GESTOKEN. In de Lindenlaan te Enschede is een vechtpartij ontstaan tusschen eenige per sonen, die de opbrengst van 130 door hen vervaardigde Palmpaschen in sterken drank hadden omgezet. Een hunner, een berucht type uit Enschede, werd met een mes in de borst gestoken. In het R. K. ziekenhuis bleek, dat een der longen was geraakt. De toestand van het slachtoffer is gevaarlijk. De dader is aangehouden. CA I.*' L-DELFT S y 'OTJtS tfe LET OP DE ZWALUWEN. Medewerking gevraagd voor een onderzoek naar den trek van den boerenzwaluw. Uit de reeds vroeger bij de Nederland- sche Phaenologische Vereeniging ingeko men gegevens omtrent den trek van de boerenzwaluw zijn eenige merkwaardige voorloopige conclusies getrokken, voor wel ker bevestiging het echter noodig is, dat gedurende één trek-seizoen een zoo groot mogelijk aantal waarnemingen in Neder land wordt gedaan. In verband hiermede rioht het bestuur van bovengenoemde vereeniging tot alle belangstellenden in den lande het verzoek, in de eerstkomende dagen nauwkeurig te letten op het arrivoeren van de eerste boe renzwaluw in him omgeving, en datum en uur van die waarneming zoo spoedig mo gelijk te melden aan den heer G. Wolda (voorzitter van de vogelkundige sectie der Ned. Phaenologische Vereeniging), Boroles- park 10, Wageningen. Wanneer men tevens nog kan opgeven, op welken datum 5 en op welken datum 10 of meer vogels aanwezig zijn, zal dat zeer op prijs worden gesteld. Het resultaat van de enquête, dat bij de verwachte groote medewerking spoedig be kend kan zijn, zal in de pers worden bekend gemaakt. Het onderzoek heeft uitsluitend betrek king op de boerenzwaluw. UIT DE RADIO-WERELD Voortaan bevat Blue Band 40 allerfijnste roomboter onder Rijkscontrole terwijl de prijs onveranderd blijft 30 cents per half ponds pakje. Blue Band handhaaft dus haar naam als Hollands beste standaardmerk! Koopt „Blue Band-kwaliteit"— niets andersI Programma's voor Woensdag 12 April. Huizen, 1875 M. NCRV-Uitzending. Overijeselsche Radio-Dag. 8.00 Opening v. d. Overijsselsche Dag door ds. C. v. d. Zaal m. m. v. Ohr. Gem. Zangver. „Uno Animo" o. L v. S. Bodewes. 8.20 Concert door Uno Animo o. L v. S. Bodewes en Gramofoonpl. 9.00 Zang door Jeanne Tuyton (sopraan). 9.30 Causerie. 10.00 Vervolg zang. 10.30 Morgendienst m. m. v. zang en or- 11.00 Concert door M. Hagenbeek (so praan), J. B. Renseen (viool) en A. C. Wil- leumier (orgel). 12.15 Concert door de Ohr. Zangveroeni- ging „Looft den Heer" en Dubbelmannen- kwartet „Laus Deo" o. 1. v. J. A. Ketel m. m. v. H. Sohoonderbeek (declamatie). 2.00 Causerie. 2.30 Beiaardconcort door B. de Bruin. 3.15 Landbouwpraatje. 3.45 Concert door Kinderkoor en Mond- accordeonclub. 4.30 Causerie. 5.00 Kinderuur. 6.00 Causerie. 6.15 en 6.30 Lezingen. 7.00 Afgestaan. 7.45 Ned. Ohr. Persbureau. 8.00 Verkiezingsredevoering. 8.30 Afgestaan. 8.45 Concert door het Chr. Zwolsch Man nenkoor en de Chr. Muziek vereeniging „Da vid" o. 1. v. E. v. d. Berg m. m. v. dr. C. N Impeta (spreker) en A. Wapenaar (decla matie). ca. 10.00 Vaz Dias. 11.15—11.30 Gramofoonmuziek. Hilversum, 296 M. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 VARA-Kleinorkets o. 1. v. P. Du- ohant. Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedrijven: Fr. Nienhuys en C. Rijken (voordracht), VARA-Kleinorkest o. 1. v. P. Duchant. 12.00—1.45 De Notenkrakers o. 1. v. D. Wans en Gramofoonpl. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel Joh. Jong. 6.00 Dr. D. M. Levy: De Jood en de Vre- desgedachte. Gramofoonpl. 6.30 RVU. Meta Reidel: Hoe moeten wij zingen. 7.00 Nieuw-Noderlandsche muziek door J. Stotijn (hobo), mevr. T. Stotijn (sopraan) en Max Vredenburg (piano). 7.30 Verkiezingsredevoering v. d. S.D.A.P. 8.00 Uit het Conoertgebouw, A'dam: Ju das Macca-baus", oratorium van Handel. De Stem des Volks, Amsterdam; Kinderkoor „De Jonge Stem", VARA-Philharmonisch orkest, Jan Nieland (orgel), To v. d. Sluys (sopraan), Emmy Hammesfahr Piittbach alt), Michel Gobets (tenor), Hendrik Koning (bas). Leiding: A. Krelage Jd. 10.00 Verzekeringspraatje door J. A. Ber- ger. 10.20 Vervolg „Judas Macoabaus". 11.00 Vaz Dias. 11.15—12.00 Huldiging van Henrietta Da vids in het Grand-Theater te Amsterdam. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein, Berichten. 10.0&—10.20 Lezing. 11.20 Orgelspel Q. MacLean. 12.05 Grosvenor House-orkest o. 1. v. R. A. Goddere. 1.20 Gramofoonpl. 2.20 Piano-recital O. Dixon. 2.35 Sted. orkest Bournemouth o. 1. v. Dan Godfrey en Adrian Boult. 4.05 Orgelspel R. Foort. 4.35 Kinderuur. 5.20 Berichten. 5.50 Corelli'e Vioolsonates door Eda Ker sey. 6.10, 6.25 Lesingen. 6.50 BBC-Theater-orkest o. 1. v. S. Ro binson. M. m. v. het Radio-mannenkoor. 8.05 Lezing. 8.20 Berichten. 8.40 Lezing. 8.55 BBC-orkest o. 1. v. Adr. Boult. 10.00 Voordracht. 10.0511.20 Dansmuziek door Roy Fox en zijn Band. „Radio-Paris" 1724 M. 7.05 GramofoonpL 11.35 Concert d. h. Omroeporkest. 11.50 Orgelconoert G. T. Desserre. 12.25 Vervolg orkestconcert. 6.00 en 6.40 Gramofoonpl. 8.05 Radio-tooneol m. m. v. artïston v. 3. Comédie Francais© o. L v. J. Valmy-Baysse. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert uit Rest. „Wivex". 2.204.20 Omroeporkest o. L Grön- dahl. 7.20 Gevarieerd programma m. m. Gel- lin en Borgström (harmonica). 8.40 Zang door S. Sahiorbeok. A. d. vleu gel: Jensen. 9.35 Fransche muziek d. h» Omroeporkest o. 1. v. Reesen. 10.2011.35 Dansmuziek uit National- Soa la. Langenberg, 473 M. 6.25 en 10.40 Gramofoonpl. 11.20 Concert door klein orkest. 12.20 Concert o. 1. v. Eysoldt m. m. v. solisten. 3.50 Concert o. v. Klosz. 6.20 „Der Ozeanflug Köhl tmd Hüne- feld", spel van W. Blcy. 7.25 Concert door kloin-orkest. 8.20 „Proserpina", epel van Goebhe. Mu ziek van Seckendorf. Dirigent: Busöhköb- ter. 9.05 „Nanie" van Fr. v. Schiller. Muziek van Brahms. M. m. v. gem. koor en orkest o. L v. Zimmermann. 10.0511.20 Concert door klein or keet, Rome, 441 M. 8.05 Voorstelling uit een theater. In de pauze: Causerie. Brussel, 338 M. en 508 M. 338 M.: 11.20 Omroepkleinorkest o. L 1. Leemans. 12.30 Concert uit Antwerpen. 4.20 Spaansche muziek. 5.20 Gramofoonpl. 6.05 Saxofoon-recital. 7.20 Orgelconcert. 8.20 Dansmuziek. 9.30 Gramofoonpl. 508 M.: 11.20 Concert uit A 12.30 Omroepkloinorkost o. 1. mans. 4.20 Dansmuziek. 4.30 Fragm. u. d. „Johannespaasion", Bach. 6.20 Gramofoonpl. 7-20 „L'Arlósicnne" va/n Daudet. Muziek van Bizet. Dirigent: F. André. 9.30 Max Alexys' orkest. Zeesen, 1635 M. 7.20 Kyber-Herdenking. 8.20 Bruckner's 6de Symphonie A gr. t 10.2011.20 Concert uit Königsberg o. L v. Eugen Wilcken. Gemeentelijl Radio-distributiebedrijf te Leiden. (3e programma). Woensdag 12 April: 8—13.50 uur: Langen berg; 13.5016.20 Daventry; 16.2017.50 Brussel (VI.); 17.50—19.20 Nortlh Regional? 19.20—afloop Brussel (Fr.). Een wilde hond in Heerlen. Het schijnt vast te staan, dat de ver woesting in het hertenkamp te Heerlen is aangericht door een wilden hond. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is het beest opnieuw bezag geweest thans in een boerderij in de onmiddellijke nabij heid, waar vier konijnen doodgebeten wer den. Ook heeft het beest aahter de koeien gejaagd, welke zoo beangst werden, dat ze door een prikkeldraadversperring zijn gerend. Het beest schijnt zioh overdag schuil te houden. Er wordt nu jacht op gemaakt. FEUILLETON. DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH Naar het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). Kruisverhoor. Juffrouw Pamela Haswell zette behoed zaam haar lorgnet op den aristocratischen neus recht, vouwde haar handen in den schoot en begon, na een inleidend kuchje, de nieuwe gouvernante te ondervragen. Met de onvergelijk snelle opmerkingsgave, die slechts de leden van het zooals men het wel noemt zwakke geslacht bezitten, had zij alle bijzonderheden betreffende klee ding, uiterlijk en manier van optreden in zich opgenomen. En daar juffrouw Baxter eveneens tot het vrouwelijk geslacht be hoorde, had zij precies hetzelfde gedaan, hoewel zij in haar positie van jong meisje, dat een betrekking zoekt, haar eventueel aanstaande meesteres niet zoo.op haar ge mak aan een inspectie kon onderwerpen als deze haar. Ze had zich echter toch in zooverre een oordeel gevormd, dat ze de vrouw tegenover zich, die, naar ze veron derstelde, de schoonzuster van meneer Dawson was, een vriendelijke, oude dame vond, zoo niet scherp van tong, dan toch scherp van waarnemingsvermogen, met iets over zich, dat ouderwetsche principes ver ried. „Hoe is uw naam voluit?" klonk juf frouw Pamela's vraag. „Anita Dolores Jean Euphemia Baxter", antwoordde het meisje met een flauw glim lachje. Ze wist, dat deze lange en plech tige opsomming nooit naliet indruk te ma ken. „Lieve hemel, een prinses houdt er niet meer namen op na dan u. Mag ik misschien vragen of u van Spaansche of van Schot- sche afkomst bent?" „Mijn vader is een Schot, mijn moeder was een Spaansche. Ik ben geboren in Guatemala, in Midden-Amerika, en opge voed in Engeland." ,Dus een Schotsche", verklaarde juffrouw Pamela na eenige minuten van overpein zing, „want een kind heeft de nationaliteit van den vader. Maar u hebt gedecideerd iets Spaansch in uw uiterlijk. Wilt u eens daar bij het raam gaan staan, zoodat ik u goed kan zien 1 Mijn oogen zijn niet meer, wat ze waren." De gouvernante voldeed aan het ver zoek. „Ik lijk op mijn moeder juffrouw Has „Juffrouw Pamela, alstublieft", viel de oude dame haar in de rede. „Mijn nicht, de dochter van wijlen mijn broer, was juffrouw Haswell, totdat zij trouwde en mevrouw Dawson werd. Na een kort, doch gelukkig huwelijksleven van vijf jaar scheidde zij van deze wereld en liet Julius en Julia, de tweelingen, die u zult moeten onderwijzen, in onze hoede achter." „Dus u is de tante van.dr. Dawson?" „De aangetrouwde tante, om nauwkeurig te zijn en de oud-tante van de tweelingen. Ale u hier blijft en een innerlijke stem zegt mij, dat dit het geval zal zijn moet u mij juffrouw Pamela noemen, omdat mijn lieve vader altijd wilde, dat ik zoo ge noemd werd. Mijn vader zag mij ook" de oude dame werd vertrouwelijk, een tee- ken, dat haar bezoekster haar beviel „zoo graag met krullen en daarom draag ik die nog steeds uit piëteit voor zijn nagedachtenis." En ze schudde de grijze pijpekrullen, die haar vriendelijk gelaat omlijstten. Ze droeg een halsdoek van fijn linnen, bevestigd met een medaillon broche; een lange, gouden ketting daalde neer op haar ceintuur, waarin zich juf frouw Pamela's groot gouden horloge be vond. Ze had de voeten in zwart-fluweelen rijglaarzen gestoken en haar heele hou ding en wijze van doen waren volkomen in overeenstemming met haar kleedij. Dit an tieke, stijfjes-deftige, naar een mode van ettelijke tientallen jaren geleden gekleede vrouwtje, deed een bekoring van haar uit gaan, die de gedachte wekte aan gedroog de rozenblaadjes en lavendel en aan de hoofsche dagen van weleer, toen de men schen nog tijd hadden om plechtstatig met elkaar om te gaan. „Ja", verklaarde juffrouw Pamela, toen de gouvernante bij het raam was gaan staan, op peinzenden toon, „u bent heel aantrekkelijk" en de oude dame had gelijk. A ;ta Baxter was lang en gracieus; ze had een mooi en intelligent gezicht en rustige beschaafde manieren. Haar matte teint kwam n*g sterker uit door het gib zwarte haar. Haar kleine handen en voe ten, haar ovaal gelaat, haar kleine mond en fijngevormde neus waren in elk opzicht vol maakt. Maar het meest-opvallend en het meest-bekoorlijke aan haar waren de oogen, met hun donkerblauwe kleur, haar Noordelijke afstamming verradend en met een verdroomden gloed in hun onpeilbare diepten. „Niet het gewone type van een modern meisje", mompelde juffrouw Pamela, hard op denkend, zooals ze vaker deed. „Ik gruw van die golf- en tennisspelende, autorijden de, bridgende en rookende vrouwelijke wezens, waarvan iedere man, die zich res pecteert, een afschuw behoort te hebben. Vindt u ook niet, juffrouw Baxter?" „Ik begrijp niet goed, wat u bedoelt", stamelde het meisje haastig en verlegen. Vrijwel geen woord van de alleenspraak van de oude dames was tot haa-r doorge drongen met droomerige, droefgeestige oogen had ze naar de vredige lieflijkheid van grasvelden en booraen gestaard en ze hoopte vurig, dat ze hier een veilige haven zou mogen vinden. Juffrouw Pamela ging nog stijver rechtop zitten vooh zoover dat tenminste moge lijk was. „Voordat ik n aanneem zou ik u aanneem, zou ik graag willen weten, of u zich overgeeft aan de onvrouwelijke ge noegens, die ik zooeven noemde?" „Neen", antwoordde het meisje en ze kon dit bescheid met een gerust hart ge ven, want wanneer ze al deelgenomen had aan allerlei mondaine amusementen, dan was dit altijd tegen heug en meug ge schied. Haar diepste verlangens gingen een geheel andere richting uit; een rustig be staan tusschen waarlijk beschaafde en no bele menschen huiselijkheid, natuurschoon en kunst trokken haar vrij wat meer aan dan het rumoer en de klatergouden ver strooiing, die in de woelige wereld als sur rogaat van waarachtig levensgeluk dienen. De oude dame knikte goedkeurend. „Zoo moet het ook zijn, willen Julius en Julia behoorlijk opgevoed worden. Mijn aange trouwde neef is een geleerde; hij gaat hee- lemaal op in zijn wetenschappelijken ar beid. Hij houdt rioh becdg met historische studiën en oude kunst en literatuur, moet u weten; hij schrijft boeken, die door zijn vakgenooten buitengewoon worden gewaar deerd, maar", voegde ze er met een ondeu gend lachje bij, „ik wil u wel eerlijk beken nen, dat een eenvoudige ziel als ik er geen jota van begrijp. Ze wemelen som* van Grieksche teksten. Hij woonde vroeger in een tuinstad bij Londen, maar om zioh heelemaal ongestoord aan zijn werk te kun nen wijden, is hij uit de buurt van de groo te stad weggetrokken en heeft zich op dit eenzame plekje wereld, dat hij op oen voetreis door de eenzame binnenlanden van Essex ontdekt had, een villa laten bouwen. We voelen ons hier allemaal heel gelukkig mijn neef gaat op in zijn werk, de kinde ren genieten van de gezonde buitenlucht en ik houd ook meer van de stilte en het vredige dorpsleven dan van de stadsdruk te. De natuur is hier schitterend, dat is een voornaam ding, nietwaar? Maar om op de kinderen terug te komei. Dr. Daw son lean zich, verdiept als hij in zijn studie is, niet voldoende met ze bezig houden. Mijn overleden nicht, Barbara, heeft mij op haar stergfbed gevraagd Voor het huis de kinderen en haar echtgenoot te zorgen. Tot nu toe heb ik mij zelf aan de opvoeding van Julius en Julia gewijd, maar mijn huis houdelijke beslommeringen laten mij niet voldoende tijd om hen naar behooren te onderwijzen. Daarom heb ik een adverten tie geplaatst voor een gouvernante en uw brief maakte dadelijk een bijzonder gusti- gen indruk op mc. U hebt een prettig uiterlijk, een aangename stem, uitstekende manieren en ik geloof, dat u gezond ver stand bezit. Uw vader of uw moeder of wellicht allebei, moeten er een zeer goede opvoedingsmethode op na hebben gehou den." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 17