MAANDAG 10 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. ^Ernstig auto-ongeval. Gisteren, Zon dagavond reed een luxe-auto, bestuurd door H. J. L. S. uit Arasterdam, op den Rhijnge-esterstraatweg nabij het gesticht „Duinzicht" onder deze gemeente in de richting Amsterdam. Op genoemde plaats liepen een paar kin deren op den weg, waarvoor S. deed uitha len. De auto slipte hierdoor en reed in schuine richting naar het rijwielpad, waar weer andere personen liepen. Om deze ook niet te overrijden stuurde S. op de sloot aan met het gevolg, dat de auto geheel in de sloot terecht kwam. De inzittenden, de vrouw van S. en zijn zwager B. diens vrouw en dochter werden allen verwond door glasscherven van den auto. B. en diens vrouw waren er het ernstig ste aan toe en hadden diepe snijwonden aan het hoofd en handen. De gewonden^ zijn in genoemd gesticht „Duinzicht" binnen gebracht, waar dr. Hu- genholtz uit Oegstgecst hulp verleende. Vandaar zijn zij per ziekenauto van Van Nieuwkoop naar het Academisch Zieken huis te Leiden vervoerd. De auto is door Van den Ameelo uit de sloot gehaald. TER AAR Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer B. Brouwer, die als marechaussée werkzaam was te Oud-Vroenhoven, is heden benoemd tot gem. veldwachter te Boskoop. De nog jeug dige leeftijd in acht genomen is dit een mooie promotie. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Kiesvereeniging. Vrijdag j.l. hield de R. K. Kiesvereeniging Boskoop een propa- ganda-avond in het vereenigingsgebouw. Te 8 uur opende de voorzitter deze vergade ring met een woord van welkom, waarna door allen aanwezigen het „Roomsche Blijdschap" werd gezongen. Hierna hield de spreker van dezen avond, de heer Drs. P. Kasteel, uit 's Gravenhage, een enthousiaste rede over liet ondenverp: „Wii, Katholieken, en de huidige politiek m Nederland". Met groote aandacht werd deze met vuur uitgesproken rede gevolgd. Na deze toespraak werd door allen gezon gen „Aan IJ, o Koning der Eeuwen" en sloot de voorzitter deze vergadering met een woord van dank. Kostelooze inenting. Burgemeester en Wethouders alhier maken bekend, dat op Woensdag 12 April a.s. dos namiddags om half drie uur, de gelegenheid zal zijn open gesteld tot kostelooze inenting en herinen- ting van de ingezetenen, die zich daartoe in het gymnastieklokaal der Openbare Lagere School aanmelden. Voor een juiste vennel- ding in de vaccinebewijzen van de namen en voornamen en geboorte-data, ia het ge- wensoht, dat bij het nazien worden mede gebracht de trouwboekies der ouders of geboorte-bewijzen der kinderen. Geboren: Adrian us Johannes, z. van A. C. J. Benschop en J. van Dam. Theo dora Albertha Maria, d. van A. A. M. Evers en P. M. Borst. Mart-inus Pieter, z. van P. van den Berg en M. Bijland. Henry Anthonie, z. van D. Loef en A. Gelderblom. Wilhelmina^ d. van K. van Kleef en A. A. Boer. Ondertrouwd: N. van Oort en J. Troost. N1EUWVEEN. Kiesvereeniging. Be katholieke wet houder van Amsterdam, mr. G. C. J. D. Kropman, heeft Vrijdagavond voor de R.K. Kiesvereeniging alhier, een rede gehouden met het oog op do a.s. Kamerverkiezingen. De opkomst mocht althans voor Nieuw- veen goed genoemd worden, en met recht mosren we ons daarover verheugen. Nadat de waarn. voorzitter, de heer H. S. Ran, de vergadering had geopend met den chr. groet en allen welkom had ge- heeten, in het bijzonder den geachten spre ker. deed do heer C. Hoogervorst als se cretaris mededeeling van enkele huishou delijke puntjes. Tevens memoreerde spr., dat de heer Kropman twaalf jaar geleden eveneens in Nieuwveen het woord had ge voerd voor de R.-K. Staatspartij. Spr. houdt een krachtig pleidooi voor het behoud van de- eenheid in de partij, de eenheid, waaraan afgescheiden katho lieke partijtjes knagen. Spr noemt het een dwaasheid, dat zij de partij zijn uitgeloo- pem Zij verliezen uit heb oog, wat do Ka tholieken drie eeuwen lang van de libera len hebben moeten verduren. Door hun afscheiding vertragen zij do opraa.rsch der Katholieken, die een veertig jaar heeft aangehouden en waarin onschatbaar voel bereikt is. Ik neem desnoods alles over, wat julie wilt verkrijgen, maar ik verwijt jullie, dat je uit de partij gegaan bent, al dus spr. Gedurende de veertig jaren is er veel ruzie gemaakt in de partij, maar tegen de verkiezingen worden do meeningsver- schillen steeds opzij gezet en alleen het ééne groote doel, het demonstreeren van onze groote politieke eenheid, wordt dan voor oogen gehouden. Mot verdeeldheid is niets te bereiken, maar in eenheid zeer veel. Daarom is het onze plicht op 26 April onze stem te geven aan den heer Locrak ker, de eerste van lijsst 25. Een langdurig en krachtig applaus dankt den spr.^ voor zijn fijne, uiterst duidelijke rede, die een zeer aandachtig gohoo-r vond. Van de gelegenheid om vragen te stel len wordt gebruik gemaakt door de heeren P. Wijfje en P. Spr. in 't Veld. De eerste roert het idee van een staatshypotheek- bank aan, waar in de bladen reeds veel over geschreven is. Mr. Kropman zegt er principieel geen tegenstander van te zijn. Woth. Hogervorst moet zich verdedigen tegen den heer Spr. in 't Veld, die be weert, dat de wethouder tot viermaal toe niet in het minst blijk heeft gegeven van belangstelling voor de besprekingen, die gevoerd zijn tusschen do gemeente en de R.-K. organisaties. De beklaagde zegt, dat hij nooit verzocht is bij de conferenties te genwoordig te zijn, ofschoon de tegenpartij het tegendeel verklaart. Mr, Kropman raadt in het algemeen samenwerking aan tusschen de katholieke raadsfractie en de organisaties. Nadat de voorz. spr. hartelijk dank brengt voor zijn keurige rode, wordt de vergadering tegen tien uur op dc gewone wijze gesloten. Stand werktoozencijfer. Het aantal werkloozen, dat bij de arbeidsbeurs staat ingeschreven, is in de afgeloopen week we derom met 3 teruggeloopen,, zoodat het aan tal thans 27 bedraagt. Bij de gemeentelijke turfstekerij zijn er 5 werkloozen in dienst. Kostelooze inenting. Op Woensdag a.s. van 89 uur v.m. staat de gelegenheid open tot kostelooze inenting en herinenting ten huize van den gemeente-arts, dr. B. Nout. IJking maten en gewichten. In deze gemeente zullen de maten en gewichten herijkt worden op Donderdag, 13 dezer, van v.m. 11 tot n.m. 2.30 uur in hot Geheelont houdersgebouw. De gewichten moeten schoon en roestvrij aangeboden worden. Geboren: Hendrika, d. v. D. Spek en W. van Harten. Gehuwd: Jac. van der Leden en N. H. Jonker. Gevestigd: J. W. Alberts, van Am sterdam; J. H. Wolmorstett, van Renkum. Vertrokken: M. Zemel, naar Sant poort; C. H. Bakker, naar Reeuwijk; O. Vlaskamp, naar Warmond; D. de Rooy, naar Rijswijk; M. Hus, naar Steenbergen; G. van Vliet, naar Alkemade. NOORDEN. Drankbestrijding. Gisteravond hielden in de St. Franciscuszaal Kraisverbond en Mariavereeniging een ledenvergadering, waarin allereerst herdacht werd het ge storven medelid mej. A. Kooijman-van der Weijden. Goedgekeurd werd een voorstel aan do Bondsvergadering om te bovorderen, dat het halfmaandeliiksch orgaan „Dc Kruisba nier" tegen verlaagden prijs beschikbaar komt voor massa-verspreiding onder niefc- leden. Overgelegd wordt een ontwerp met kostenberekening voor een vaandel. De prijs is 100.aanwezig 60.en overwogen wordt voor Het restant een speldjesdag te organiseeren. Men zal eerst echter overleg plegen met het Hoofdbestuur. Besproken wordt een circulaire over een jeugdleiders cursus, vermoedelijk te houden in Amers foort. De offerweek-enveloppe zijn evenals vorige jaren voor de Goede Week weer rondgezonden. Uit het Rottordamsch or gaan De Lichtkogel worden eenige interes sante punten naar voor gebracht. Besloten wordt na Paschen huis aan huis het strooi biljet te verspreiden „Even tijd voor.. Besproken wordt nog het bevorderen van huisvlijt onder de jeugd, het organiseeren van een cursus aan de hand van het mooie pas verschenen boek „alcoholisme en drank bestrijding", de rondgezonden circulaire aan de leden en belangstellenden, een op 26 Juli te organiseeren feestje voor de St. Anna-kinderen en voorts wordt bereids een idee geopperd voor den jaarlijkschen groo- ten propaganda-avond, dat insloeg. Hierna sluiting. Gevestigd: T. E. van der Ent Braat uit Breda. G. Zijp uit Wcesp. F. J. Post uit Woerden. A. 0. Beredijk uit Alphen a. d. Rijn. M. A. van der Tol uit 's Gravenhage. W. van Leeuwen uit Uit hoorn. A. C. Burggraaf uit Zegveld. J. Rijlaarsdam uit Nieuwveen. L. P. Nat zijl uit Gouda. Vertrokken: L. van der Sar naar Bodegraven. T. Bon naar Utrecht. H. Aa-rtse en gezin naar Alphen a. d. Rijn. ZEVENHOVEN, Inenting. Op 13 April a.s. is er gele genheid tot kostelooze inenting ten huize van dr. Lucardie alhier,' 's morgens om 9 uur. Trouwboekje meebrengen. Kerkschapen. Bij de verkooping van do 74 kerkschapen werden er 56 aangekocht door de Centrale-Uitvoer-Commissie voor den prijs van 17.10 per stuk. De overige werden op de markt verkocht. Nog zij ver meld, dat 11 lammeren zijn afgevallen door verschillende oorzaken. WILT U IETS WETEN? Vraag: Hoe moet men hoofdkaas be reiden? Antwoord: Neem een varkenskop of een kalfskop met toevoeging van 1/4 spek. Varkenskop of kalfskop goed gaar koken. Het spek koken en in dobbelsteentjes snij den en alles te zamen vermengen met azijn en bouillon. Men gebruikt voorts kruiden en e©n weinig zout en peper. Ook kan men er fijngesneden augurkjes aan toevoegen. V raag: Als iemand in een andere ge meente met de a.s. verkiezingen zijn stem plicht vervult, maar in een ander kiesdis trict, ontvangt hij dan op dat stembureau een stembiljet met de lijsten van het district, waar de kiezer woonachtig is, of moet hij stemmen op de lijst volgens het district waar hij stemt? Antwoord: Wie in een anderen kies kring stemt, stemt op de lijst van dien kies kring. LAATSTE BERICHTEN EEN REGEER1NGSPENNING. Omtrent den Regeeringspenning, gesla gen ter gelegenheid van de herdenking van de geboorte van Prins Willem van Oranje, door do Rijksmunt, vernemen wij de volgen de bijzonderheden. Het leven en strijden van Prins Willem vertoont talrijke hoogst boeiende facetten, die allo waard zouden zijn hun weerspiege ling op het duurzame metaal te vinden. Bij het doen van een keuze hieruit voor den Penning, dien de Nederlandsche Regeering ter herinnering van 's Prinsen geboortejaar 1933 deed vervaardigen, is het beeld geko zen van den man, dien het Wilhelmus laat zeggen. „Mijn Schilt ende Betrouwen Sijt Ghij o Godt Mijn Heer". Het beeld van den Strijder, die, het zwaard afgelegd, zich buigt voor Hoogere Macht, door Wie hij zich in gunst en on gunst der tijden, geleid heeft gevoeld. De tegenzijde van den penning geeft 's Prinsen veelzeggende zinspreuk: „Saevis tranquillus in undis'' weer, d.i. Rustig temidden van de woedende baren, waarvoor reeds ia zijn tijd het ijsvogeltje, met zijn ietwat legendarisch nest, dat ongehinderd op de golven zou drijven, lot een sprekend zinnebeeld is ge stempeld. Ons volk, in bijna al zijn geledingen, ziet in Prins Willem nog steeds terecht den Grondlegger van onzen Staat. Daarop be rust een diepgewortelde vereering, ver sterkt nog door de wetenschap, dat een sterk streven naar verdraagzaamheid in zoo veel, dat de menschen verdeeld hield, een van de sprekende eigenschappen van Prins Willem is geweest-. De thans uitgegeven penning kan dienen om deze vaderlandsche gedachte levendig te houden. Daarom wordt do medaille waarvoor Oswald Wenckebach de ontwerpen vervaardigde, op verschillen de wijzen en zoodanige voorwaarden be schikbaar gesteld, dat zij onder het bereik van zeer velen kan komen. De 'Rtogeeringspenning wordt verkrijg baar gesteld in -1 uitvoeringen. Bovendien worden nog voor ruime verspreiding (b.v.' ter uitreiking aan schoolkinderen) draag- ponningen beschikbaar gesteld. Crisis-Zuivel Centrale. Met het oog op de a.s. feestdagen geeft do Crisis-Zuivel Centrale belanghebbenden in overweging te zorgen, dat aanvragen om geleidebiljetten enz., bestemd voor vervoer op 1418 April, uiterlijk Donderdag *13 April a.s. te haren bureele worden inge diend. Vernieuwing Spanjaardsbrug. Gcd. Staten van Zuid-Holland hebben Heden in het gebouw van het Prov. bestuur aanbesteed het maken van den onder bouw der Spanjaardsbrug, met bijkomende werken, onder de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Laagste inschrijver was: G. A. Koning te Voorschoten voor 62.380. HAAGSCHE RECHTBANK. Voor den Haagsche politierechter Jhr. Mr. Feith, werd heden voortgezet de be handeling van de zaak tegen de Gebrs. de B. te Zoeterwoude, die bij verstek zijn veroordeeld, ieder tot. een geldboete van 2000.met vervangende hechtenis wegens ontduiking van de benzinebelas ting. Deze verdachten zouden op 2 Ja nuari van het vorig jaar door den beek houder V. een opgave van de in een tank aan den Haagweg te Leiden aanwezige benzine bij den ontvanger te Leiden heb ben ingediend, welke opgave volgens de meting van de ambtenaren veel te laag zou zijn geweest. Geconstateerd was dat na het leegpompen van de tank er 4100 liter meer uitkwam dan opgegeven was, terwijl er daarna nog-een groote hoeveel heid benzine, welke om technische redenen niet uitgepompt kon worden, in de tank was, welke hoeveelheid op 2500 liter was geschat. Bovendien was dc boekhouder niet bevoegd tot het doen van aangifte, zoodat er volgens dp wet geen aangifte had plaats gehad. De rijksavocaat vroeg, na het door de verdachte gevoerde verweer, dat de niet aangegeven hoeveelheid slechts miniem was, vernietiging van het vonnis en ver oordeeling van verdachten ieder tot een geldboete van 300.subs. 2 maanden hechtenis. Na pleidooi van Mr. Geelkorkon, die o-m. betoogde, dat, indien de opgave volgens den ontvanger juist zou zijn geweest, die wel als geldig zou zijn erkend, werd het vorstckvonnis door den politierechter be krachtigd. EEN PHI LI PS-0CTR 0 0 l-KWESTIE. Het Haagsche Gerechtshof heeft Heden bevestigd een vonnis van de Haagsche rechtbank, waarbij is ontzegd de vorde ring van de Handelsvennootschap onder de firma „Nederlandsche Radiowerken" to Utrecht tot vernietiging van het Neder- landscho octrooi 13345, waarvan de N.V. Philips Gloeilampenfabrieken te Eindhoven houdster is en van welk octrooi de con clusie luidt: „Inrichting voor het verster ken van electrische stroomen, waarbij de te versterken stroomen worden gevoerd in de rooster keten van oen ontladingstoestel, hierdoor gekenmerkt, dat in de plaatketen daarvan een niet-inductieve weerstand is geschakeld, welke tevens in de roosterke- ten van een tweede electrisch ontladings toestel is aangebracht". AUTOMAAT EN WINKELSLUITING. Dc Hooge Raad wees heden arrest in de zaak van P. H. L. Jamin, die op een Zon dag te Rotterdam na 5 uur een banketwin- kcl open had en banketwaren had verkocht door middel van een „automaat'', die in den winkel stond welke open was voor den verkoop van consumptie-ijs. De rechtbank te Rotterdam oordeelde, dat hier van een automaat geen sprake was omdat het toestel toezicht vereischte en sprak een voroordeelend vonnis uit, waar tegen de heer J. cassatie aanteekende. Dit cassatieberoep heeft de Hooge Raad heden verworpen. TELEGRAMMEN STRAATGEVECHT MET BANDIETEN TE LENINGRAD. MOSKOU, 10 April. (V. D.) In den laatsten tijd heeft ©en bandietenbende te Leningrad verscheidene brutale over vallen op staatsondernemingen gedaan, staatsgelden geroofd en een aantal be ambten gedood of gewond. De G.P.oe slaagdo er eindelijk in, de verblijfplaats van do bende te ontdekken, doch bij een poging tot arrestatie werd door do ban dieten krachtig verzet geboden. Zij be stookten de G.P.oe-beambten met hand granaten en rcpeteerrevolver8, waardoor één beambto werd gedood en drie ge wond. De G.P.oe beantwoordde het vuur, waarbij vier bandieten werden gedood. De overige acht werden gearresteerd. DEENSCHE ORGANISATIE VAN FASCISTEN. KOPENHAGEN, 10 April. (V. D.) Eenige Kopenhaagsche bladen weten te berichten, dat Vrijdagavond in ©en be sloten bijeenkomst een Deensohe fascis ten-organisatie is gesticht. De oprich ting van deze nieuwe beweging zou in de laatste twee maanden zijn voorbereid door geheime bijeenkomsten in geheel Denemarken, en aan de bijeenkomst te Kopenhagen zou zijn deelgenomen door 150 vertegenwoordigers, die ongeveer 15.000 aanhangers zouden vertegenwoor digen. Het program der nieuwe organi- satio kcort zich tegen den partij- en klassenstrijd en wil daarvoor in de plaats stellen de volksgemeenschap en een doel 5 bewuste nationale leiding. De organisa tie stelt zich op het standpunt van hot privaat bezit. Tot voorzitter werd de margarine-fabrikant Andersen gekozen en op 21 April a.s. zal te Kopenhagen de eorste groote openbare vergadering worden gehouden. Tegenover de pers verklaarde Andersen, dat de beweging in engeren zin noch fascistisch, noch nat.-socialistisch doch zuiver Deensch was. Men wilde niemand imitecren, dooh zijn eigen weg gaan. Effectenkoersen Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 10 April 1933 Industrie: AJg Kuustz. Unie Borkels Pntent Calvd Delft crt. r. A Kucbonm Accouet Ned Ford Philips Gem. Bezit Uni Lever Petroleum: Kon Olie Perlak Rubber: A'dam Rubber Deii Bat. Rubber Vico Serbadjadi Scheepvaart: Oude Vfiart Nod. 6choepr'Unio Oude Boot Mijnbouw: Boeton Alg Exploratie Mi Suiker: H V A dam Vorstenlanden Java Cultuur N I S Tabak: Del) Mij. Senembah Deli Bat Tabak Oostkust Amerik. Fondsen: Am Smelting Anaconda Ass Gas Electr Bethlebem Steel Cities Service Central Public. Continental Oil Gen Aviation Int Nickel Kennecott Copper Milwaukee ld Pref. Keesport Tin Plate North American Nevada Shell Union United St Leather Onion Pacific Wabash Tidewater Ase. Oil United St. Steel L. K. 1V< U/s 54 U V) 5'Via 41:!/i6 3V2 Ü31/4 U/s 3%) 301/, Hedon. I 28 141/, 47 i"A« 1096/s 107»/, 88 2'Vs ,5 17. 10»»/, 1097, 867, 141»/, 81'/s 1421/^31/, 81 55'/, 55 237, 1«7. 2, 16 «V» ,8 12»/, 487, 121/, li»/, 121 111/, 120 179 39 1237, 807, 179 40 123 80 105 1167, 118 14 1031/74 1167, 1167, 14 i«"A. '716 IV, 15"/^ "7l6 5/u «7* 16»/, 77» I7s 187l8/7, 27, 6'/w/7l 1 V« 18/4 55l/3 17 V» baWa 47/g/5 SWlB W/l6 65 iVa 37/gAYis SOWS WISSELNOTEERTNGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Berlijn 57.75 Londen 84 71 New York2.477/8 Parijs 9 75 Brussel 34.58 Zwitserland 47.871/„ Milaan 12.68 Madrid 20.971/,, Oslo 43.40 Kopenhagen 37.85 Stockholm 44.85 Weenen Praag 7.371/2 Boedapest BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Maria Oatharina Johanna, d. van S. A. Meerburg en S. M. Brouwer. Ondertrouwd: P. L. v. d. Kerkhof jm. 33 j. en J. T. Ammerlaan jd. 2S j. J. v. Schoonderwocrd don Bozemer 20 j. en B. Pot jd. 23 j. M. Janson jm. 23 j. on P. Molenaar jd. 20 j. J. H. Moonen jm. 29 j. ©n C. M. v. Oosten jd. 23 j. P. do Keizer jm. 21 j. en J. C. Monfils jd. 21 j. J. S. v. d. Werff jm. 28 j. en J. M. C. Bak ker jd. 26 j. M. J. v. d. Endo jm. 31 j. en 0. v Wclzen jd 29 j N. Lardé jm. 24 j. en C. A. Stijger jd. 20 j. W. Vorboom weduwnaar en E. Vcilbricf weduwo. Overleden: W. H. Brakel wedn. 77 j. J. Zandvliet wedn. 91 j. J. W. A. Orb wedn. 81 j. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Luxor: Trianon: MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 10 April. Vee. Ter veo- markt werden heden aangevoerd: 1 wa gons geslachte runderen uit Denemarken; 618 vette koeien: le kwal. 57—62 cent, 2© kwal. 4355 cent en 3e kwal. 3310 cent per kg. slachtgewicht; 125 melk- en kalf- kooien 95—100 per stuk; 195 vette kal veren: lo kwal. 56—60 cent, 2o kwal. 42 55 cent, 3e kwal. 3210 cent per kg. levend gewicht; 221 nuchtere kalveren 1.503.50 per stuk; 118 schapen 11—15 por stuk; 667 varkens: vlecsch varkens, wegende van 90110 kg. 39'10 cent, zware 37—38 cent en vette 3335 cont por kg. .slachtgewicht 30 paarden GO110 per stuk. Overzicht: Runderen grooton aanvoer, kalnicn han del en prijshoudond. Vette kalveren groo- ten aanvoer, vluggen handel on prijshou dend. Varkens matigen aanvoer tragen handel en do prima kwaliteit varkens iets hoogero prijzen cn do andere als vorige week. ROTTERDAM, 10 April. Ve®. Tor vee markt aangevoerd: 710 koeien en ossen, 461 vetto kalveren, 923 varkens 011 over- loopers, 433 schapen of lammeren. Prijzen per half kg.: koeien 1215, 202-1 en 27— 29 cent, osson 14—16, 2022 on 2126 cent vette kalccrcn 27.535, 4045 en 5055 cent, overj. lammeren 613 per stuk, varkens 1414.5 cn 15.5 cent. Overzicht: De aanvoer van koeien en osson was '/nor groot; do handel was matig; do prijzen ondergingen weinig verandering; een on kel best, boost ging tot 1 cent boven ncv- toering. Puik paaschvoe beduidend hoogor in prijs. Stieren niet genoteerd wegens to weinig aanvoer. Vetto kalveren zeer ruim aangevoerd. De handel was redelijk. Over do geheelo linie hoogero prijzen; dc le kwal. gingen vlug weg, oen prima best kalf ging nog tot 5 cent boven notccring. De aanvoer van schapen cn lammeren was ruimer dan vorige week Maandag. Dc handel was stil; iets lagere prijzen. Var kens iets ruiraor aangevoerd. Do handel zeer kalm, en de prijzen gelijk aan dc vo rige weck, ofschoon de aanvangsprijs een halve cent lager was. BOSKOOP, 8 April. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks; Golden Op helia 1620 cent, Hadlcy 20—12 cent, Briarcliff 1525 cent, Mac Keiler 22-*35 cent, Wilh. Kortlos 2025 cent, Phoebo 1824 cent, Rosalandia 1830 cent, Kil- ham 2332 copt, Else Poulson 40—61 conb Orango porfect.ion 2235 cent, Aug. Nouek 1625 cent, Diversen: Lathyrus 010 cent. Iris 20 oent, Tulpen 0—12 cent, Bolerruan 1120 cent, Nolly Mioaa 15—25 cent, Ce- ra sus Hisakura 2.00—2.50, Seringen in soort 2510 cent, llhod. Alice 2030 cenfc idem Pink Pearl 2035 cent, idem Cataw- bienne 1525 cent, Azalea 15—30 cent, Azalea per stuk 40 cent. VEUR, 8 April. Groentenvciling. Eng. komkommers lc soort 17, gele komkom- mors lo soort 1924, 2e soort 1418, kropsla f 3.50—650, 2o. soort l.SO-XSO, stoofsla 712 cent, spinazie 15—30 rent p. 4 kg., postelein 28—34, rabarber 511, snijboonen 0.801.30 per 100, radijs 1.80—4.50, R0EL0FARENDSVEEN, 7 April. Bloemenveiling. Pr. van Oostenrijk s cent, Rose Gristelin 7 cent, Cramm. Brill. 8 et-., Coul. Gard. 13 cent, Will. Copland 0—9 cent, Barligon 9—12 cent, Will. Pilt 9—10 cent, Pr. Elisabeth 11—12 cent, Mad. K re- lage 1112 cent, Lo Notre 10 cent, Pride of Haarlem 5—7 cent, Pr. dor Nederlanden. 7 cent, Rosa Bella 14 cent, Beppy 12 cent per dozijn, narcisson 0.50—1.00 nor 100 boe. Groentenvciling: Aardbeien 03 cent, per doosje; spinazie 79 cent per kg., sit* 2.304.90 per 100 krop. DEN HAAG, 8 April. Veiling v. Land, en Tuinbouwproducten. N. V. (Nieuwe! Groentemarkt). Bloomen- on Plantonvei- ling. Tulpen: Bartigon 811 cent, La Fiancéc 9 cent, Ooulour Cardinal (V—8 cent William Pitt 8—9 cent. Thorbccko 67 cent alles por bos; Anemonen 911 cent per bos. Seringen: witte cent. Stepban 5 cent, Spath 78 cent. idem vertakt 34 cent, alles per tak, sneeuwbal 46 cent per tak; Rozen: Headly 45 cent, Colunv biai 4 cent, Rosolandia 35 cent alles pci st.uk. Plumosa 1113 cent, Sprengori 7—9 cent alles per bos; Azaleastruikjes 45—56 cent, groote Azalea tot 1.60, Hortensia 1.001.25, Hangers 2430 cent alles per pet, blauwe Regen 1.30 per pot, Rhodoiv dendrona 1720 cent per stuk.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3