VRIJDAG 7 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 LISSE. P. van Bezu. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik u plaatsing van on derstaande, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Zaterdag 8 April zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer P. v. Bezu werd aange steld als Correspondent van Lisse voor de Katholieke pers; bijna al die jaren ook voor de Leidsche Courant. Ik wil deze gelegenheid aangrijpen, om den heer van Bezu langs dezen weg te ïe- liciteeren met dit feit en hem openlijk dauk te zeggen voor al betgene, wat hij door zijü arbeid voor Roomsch Lisse heeft gedaan. Zij, die in latere jaren op politiek of so ciaal terrein zijn gaan arbeiden, weten niet, wat voor vruchtbaar werk door den heer van Bezu is geleverd. En herinneren zich een misschien wel wat té critisch ge schreven verslag. Maar wij, die van de oude garde zijn, zouden hier meer over kunnen schrijven. Eén feit, waarbij ik persoonlijk zeer nauw betrokken was, wil ik hier vermel den. En dit geval vooral is het, dat mij naar de pen doet grijpen. Een 20 jaar geleden kwam de drang naar ▼oren in de R. K. organisaties om ook het arbeiders-element in den Raad te brengen Toen dit openlijk in vergadering werd ge zegd en door de pen van Bezu geschreven, en bij herhaling in steeds krachtiger ter men betoogd, was het van Bezu, die naast Correspondent ook bestuurslid was van de R. K. Kiesvereeniging, die onze candidatuur met kracht voorstond. Wat dit toen was voor een daad van kloek optreden, begrijpt men pas ten volle, als men zich in gedach ten in dien tijd wil terugplaatsen. En dan te weten, dat zijn patroon mede in het be suur zitting had, die zich wel op een zeer breed standpunt plaatste, maar een an dere oandidaat voorstond. Met dit aan te halen wil ik aantOónen, dat de heer v. Bezu de Roomsche zaak in het algemeen steeds gediend heeft en di9 der arbeiders in het bijzonder. Wij zouden hem gaarne dan ook langs deze weg open lijk dank zeggen voor zijn verrichte arbeid en den wensch er aan toevoegen, dat de Goede God hem gezondheid moge schen ken, om zijn door ons zeer gewaardeerde arbeid voort te zetten. Mogen ook anderen op dien dag blijken geven, dat zij met bovenstaande instem men. Met dank, P. WARMERDAM CJ.zn. Volksbond. Gisteravond werd een groote propaganda-vergadering gehouden, welke in samenwerking tusschen R.K. Volksbond en R.K. Coöperatie op touw was gezet. Bij verhindering van den heer J. A. Kolk man, voorz. der Federatie, werd dezen avond het woord gevoerd door den heer Haver uit Utrecht. De voorz. van den R.K. Volksbond, den heer C. Schrama, zeide in zijn openings woord, dat er op coöperatief gebied nog veel te wenschen over was. Wat is hiervan de oor zaak? Dat komt omdat er op talriike plaat sen personen in het bondsbestuur zitten, die zelf een winkel hebben, hetgeen hun belet een coöperatie te vormen. Het is goed gezien van de Federatie, een actie op touw te zetten, om coöperaties te vormen,, waar dit noodig blijkt. Hiervoor is een propaganda-maand georgani seerd, welke begonnen is 15 Maart j.l. Hierna werd het woord gevoerd door den heer Haver, die uiteenzette wat een coöpera tie is en welke groote voordeelen daaraan voor de arheiders verbonden zijn. Een dankbaar applaus beloonde spr. voor zijn leerzaam Dropagandistisch woord. Hierna sprak de heer A. H. Schrama, een woord van nrrtost terfen de regeering, welke een saneeringsplan zal uitvoeren, waardoor zij. particuliere bakkerijen, en cooperatie- bakkerijen bedwongen zullen worden dezelfde prijzen te handhaven van het brood. Hierna was aan de orde een gratis verlo ting, welke een aardig attractie was. Gekomen aan het einde dankte de voorz. allen voor de onkomst, en hooote dat allen 't gesprokene ter harte zullen nemen. Gunning. Burg. en Weth. dezer ge meente hebben aan den heer A. Meeuwis- scn, alhier, gegund den bmiw van een ad ministratie-kantoortje op het perceel hoek •Heereweg-Bondstraat voor de door hom in geschreven som van 1090. Geboren: Petronella, d. van J. Mes man en A. M. W. van der Hulst. Jozef, z. van J. Mes-man en A. M. W. van der Hulst. Wijnand. z. van J. Th. van Turen- houfc en A. van Vliet. Wilhclmina There- sia., d. van A. Ge er lings en W. M. de Jong. Ondertrouwd: G. T. Doeswijk 26 j. te Lisse en B. F. Arrachart 22 j. te Haar lemmermeer. G e t r o u w dO. Porssixis te Alkmaar en A. C. Scheepmaker te Lisse. J. J. Smid en J. Kulk, beiden te Lisse. Overleden: Maria Christina Fran- cisca van der Eerden 59 j. L. Kromwijk 63 j.', echtg. van H. W. Jan&sen. Gevestigd: J. Rhijnsburger uit Nieu- wer-Amstel. A. G, Verhaar uit Benne- broek. A. Th. J. van den Berg uit Hil- legom. L. Schalk uit Haarlemmermeer C. Vuijk uit Alkemade. H. de Groot cn gezin uit Haarlemmermeer. M. de Jonge uit Goes. B. van Meohelen uit Amersfoort. A. M. X. Groenen uit Gorin- ehem. Vor trokken: P. Bax en gezin naar Haarlemmermeer. Wed. P. F. Kulk geb. v. Leeuwen naar Hillegersberg. J. J. van Rij-ssel en gezin naar Haarlemmenneer. T. B. van Dam naar Ermelo. A. O. Scheepmaker naar Alkmaar. J. M. van der Lans naar Haarlem. HAARLEMMERMEER Polderver gad ering. In het Polderhuis te Hoofddorp had een vergadering plaats van Hoofdlingelanden van den Haarlemmermeerpolder. Afwezig waren dc heeren van Lennep, de Kok en Verkuijl. De voorzitter, de heer van Dorsten, opende de vergadering en deed enkele mededeelin- gen over de aanwezige kasmiddelen en de aanwezige brandstof aan de watermachines. Met de invordering van de polderlasten over 1932 is men zoo soepel mogelijk geweest en ten aanzien van de nalatigen is een regeling getroffen. Na openbare inschrijving is de levering van grind gegund aan den laagsten inschrijver a 1.83 per M3. Het vernieuwen van de brug- gencomplexen aan den Vijfhuizerweg hoek Hoofdweg en Venneperweg is gegund aan de Lnkhuizer Beton Maatschappij voor f 63500. Het verbeteren van den Sloterweg (Zuid) is opgedragen aap de Ned. Basalt-Mij. te Zaan dam. De verlaging van de opstalrechten is bij 't dagelijksch bestuur in studie. Met het oog op enkele gerezen moeilijkheden kon nog geen beslissing worden genomen. Van Ged. Staten is de gewijzigde keur van den polder goedgekeurd terugontvangen. De heer van Lennep werd met algemeene stemmen tot Heemraad herkozen. Hierna had een bespreking plaats over het lot van „de Cruquius". Bij het bestuur is van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs een schrijven ingekomen waarin werd te kennen gegeven dat het Instituut het betreuren zou wanneer tot afbraak van dit mooie gebouw zou worden besloten en deze machine liever zag behouden als werktui|kundig technisch museum, of iets van dien aard. Medegedeeld werd, dat het bestuur wilde antwoorden, dat men in beginsel bereid is, mede te werken aan de instandhouding van de Cruquius en dat door het Instituut dan voor het gemaal, ter rein en dienstgebouwen een erfpacht van 1 per jaar zal moeten worden betaald. Na eenirfe discussie werd hiertoe besloten. Het kohier van den omslag voor 1933 werd goedgekeurd. Overeenkomstig het rapport van de finan- cieele commissie Werd besloten tot het aan gaan van een tweetal geldléeningen, een van 75.000 k f 4VX pet. bij de Levensverzekering van het N O.G., voor wegenverbetering en een van 45.500 4VJ pet. voor bruggenbouw. Ir. Bijl gaf nog een overzicht van de we gen, die reeds verbeterd waren en welke aan de beurt zijn om in een betere conditie te worden gebracht. Na afloop der zitting brachten de heeren een bezoek aan „de Leghwater" om de nieu we bemalingsinrichting in bedrijf te zien. KATWIJK. Tuinbouw. Stond het er de vorige week of we het einde van Maart ook hei einde van het mooie weer zouden hebben, nadien i-s dit weer gewijzigd en thans lijkt het of April even abnormaal belooft te wor den wat het aantal uren dat de zon schijnt betreft, als Maart, welke maand dit jaar al zeer abnormaal mooi was. Alles is dan ook bijzonder vroeg dit jaar en zelden hebben ide tuinders een voorjaar beleefd, dat zoo zonder teeenspoed kon worden doorgewerkt, 't Is druk met vroege aard appelen planten. Sommigen komen deze week hier al mee gereerl. hetgeen ook zeer vroeg is. De aewassen der bloemen staan best en de bloemendagen zullen dit jaar rond Paschen vallen. Het winterseizoen wordt de volgende week gesloten. Dan zal de laatste veiling van winternroducten ge-houden worden en op Donderdag 20 April houdt de Tuinbouw- vereen. K. en O. haar jaarvergadering. Daarmede is dit seizoen dan gesloten. RIJNSBURG. Tuinbouw. Begrijpelijk dat de winter- producten met een dergelijk mooi voorjaar allesbehalve goed gevraagd zijn. De jonge groenten vliegen de grond uit. Wie zou dan roode of gele kool, uien of selderieknollen begeeren. Yoor het produet breekpeen wordt nog redelijk betaald, van 4.80 tot 6.90 per 100 K.G. Uien kunnen niet meer opbrengen dan f 0.70 tot 0.90 per 100 K.G. Roode kool van 4.80 tot 6.90. Gele kool van 2.80 tot 4.40 per 100, Selderieknollen varieerend van 3.30 tot 4.60 per 100 stuks. SASSENHEIM. Hoog bezoek. Gistermiddag bracht de Egyptische gezant bezoek aan onze gemeente. Op de kweekerij van de firma's Warnaar en Frijlinck werd den hoogen bezoeker en de drie dames die in zijn gezelschap waren, rond geleid, terwijl na afloop daarvan het gemeen tehuis werd bezichtigd, alwaar tevens de thee werd gebruikt. Later in het seizoen hopen zij hun bezoek te herhalen. Vereeniging Nederl. Fabrikaat. Voor een tjokvolle zaal draaide gisterenavond in het K.S.A.-gebouw de hoogst interessante film van de vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat". Een der bestuursleden sprak een kort inlei dend woord, waarin hij een en ander mede deelde uit de geschiedenis der vereeniging, welke werd opgericht in het jaar 1915 en sindsdien, en vooral thans een nuttige propa ganda voert voor het gebruik van Nederland- sche waren. Van de 80 films die de vereeni ging van verschillende Nederlandsche indus trieën in hun archief hebben, werden er een tiental vertoond, die de vele aanwezigen aan genaam hakken ha^'^-fohouder) en een mooie ontspanning boden. De mooie opnamen gaven een interessant Deeld van het wordingsoroces en de herkomst van de vele nqttige artikelen die wij dageliiks om ons heen hebben en ons Aan het eind werd een verloting gehouden voor een mooie collectie geschenken, die door meerdere fabrikanten gratis waren afgestaan. Personalia. Door den kantonrechter te Leiden is onze plaatsgenoot S. Th. Reeuwijk benoemd als scheepsmeter, Ontspanning werkloozen. Met ingang van 3 April is het lokaal voor ontspanning der werkloozen gesloten. In den afgeloopen winter werden Vele ge2ellige uren doorge bracht en is meermalen gékainpd om levens middelen, welke dankbaar zijn aanvaard. Trekhonden. Dinsdag a.s. wordt alhier de jaarlijksthe keuring van trekhonden ge houden. Des morgéns om half tien moeten de honden volledig uitgerust voor het gemeente huis worden voorgeleid. Vergunning. Door den heer P. van der Ploeg van Hillegom.is aan B. en W. vergun ning gevraagd tot het doen plaatsen van een ondergrondsche benzinebewaarplaats met meetpomp, voor het perceel Rijksstraatweg 73 Bloempjesdag. Zondag a.s. zal een bloempjesdag worden gehouden ten bate van het S.a.n.t.o.s.-fonds. Het bestuur yer- trouwt, dat voor dit doel, n.l. steun aan Nederlandsche tuberculeus onbemiddelde stangenooten mild zal worden geofferd. „St. Deus Dedit". Gisteravond hield de Landarbeidersbond „St. Deus Dedit" een goedbezette ledenvergadering in het- Patronaatsgebouw. De voorzitter, de heer N. v. d. Zwaan, opende met een kort wel komstwoord. Daarna werden de notulen onveranderd vastgesteld. Als mededeeling werd bekend gemaakt, dat het bestuur plan heeft in overleg met den Volksbond aan huiseigenaren een verlaging aan te vragen voor degenen, die meer dan 2 verwonen Hiervoor komt niet in aanmerking de wo ningbouw vereeniging „Vooruitgang", welke reeds tweemaal het voorbeeld heeft gege ven. Vervolgens bespreekt de voorzitter het bëtalen der contributie en waarschuwt ,de leden, dat zij, die 4 weken niet betaald hebben, zullen worden geroyeerd. Daarom moet de contributie, al is het zwaar, wor den bijgehouden. Voor de ongehuwden werkloozen zal worden aangeklopt bij deu Volksbond, of men iets kan doen. Vervol gens werd een wijziging kenbaar gemaakt in de werkloozenkas, waaruit bleek, dat men 39 weken achtereenvolgens betaaid moet hebben om te kunnen trekken en dat men niet van terugwerkende kracht kan betalen. Dus niet vroeger dan 1 Maart. Het lidmaatschap eindigt bij den leeftijd van 65 jaar. Alleen zij die voor Juni 1933 65 jaar zijn, ontvangen nog uitkeering tot 70 jaar. Alsnu komt in bespreking een zomer - actie, welke door den voorzitter wordt uit eengezet. In de geheele bollenstreek zal a.s. zomer door de besturen getracht worden, alle ongeorganiseerde patroons het con tract te laten teekenen, wat in het belang is voor de organisaties zoowel van de werk nemers als van de werkgevers. Vervolgens werd de steunnorm eens be sproken, welke hier ter plaatse niet van de slechtste is te noemen, daar deze even redig staat' met het contractloon, dat hier is aangenomen. Bij, de rondvraag werden nog enkele vragen gesteld van onderge schikt belang, waarua (Ie voorzitter dank te voor de groote belangstelling en de ver gadering sloot met den chr. groet. Geboren: Cornells, z. van C. Vis en P. M. Glasbergen. Overleden: J. W. N. Bakker drie da.gen, z. van J. W. -N. Bakker en S. M. v. d. Tang. M. v. d. Stok 71 j., wed. van J. W. Heydeman. Gevestigd: A. Ruigrok van Rotter dam Vertrokken: A. W. Moerkens naar Rotterdam. A A. H. Witteman naar Heemstede. E. Tb. Göhen naar Voor hout. TER AAR Geboren: Cornelia Maria d. van C. J. v. ZaalLek Alida Margaretha Theresia d van A. PoelwiikHeemskerk. Ove.rleden: Maartje Tensen 32 j. Ge v e s t i g dP. Broer van Alphen R. Nauta van Alphen, Vertrokken: A. C. Verlaan naar Oegst- geest B. Boer naar Winschoten M. van Winkel, naar Amsterdam W. J. Zijerveld naar Nieuwer-Amstel. WOUBRUGGE. Been gebroken. Tijdens het voetbal spel kreeg het zoontje van den heer den O. een zoodanige trap tegen het been, dat dit lichaamsdeel brak. Dr. Loth verleende heelkundige hulp. Dc knecht van den veehouder N. ge raakte met een met één paard bespannen voertuig op den Achterweg op hol. De knecht werd van den wagen geslingerd en kreeg een wiel over de beenen. Per auto werd hij naar zijn woning vervoerd. Heb paard kwam aan de hoeve tot staan. Werkloosheid. Op den laatsten Zater dag der maand stonden bij het orgaan der arbeidsbemiddeling ingeschreven: timmer lieden 7, metselaars 1, fabr.arb. 36, landarb. 30, kant.pers. 1, monteurs 1, schipperskn. 2, losse werklieden 9, schilders 3. Het aantal is 15 minder dan in de vorige maand. Geboren: Dirk, z. van D. Hoogen- doorn en P. de Vries. Gevestigd: P. J. Zkaan van Alphen J. van Egmond van Zevenhoven. E. .M. van Arkei van den Haag. P. D. Boo gaard van Alkemade. D. Ph. Bontenbal van Bennebroek. E. Jongerius van Rijns burg.. A. Roosemalen en gezin van Nieuwveen. P. C. Hoogendoorn van Was senaar. J. C. van Dongen en gezin van Koudekerk. D. Evers van Rijnzaterwou- de, G. van Ravenhorst van Bodegraven. Vertrokken: G. Stigter en gezin naar Leimuiden. E. Otte naar Mechelen. K. Hillebrand en gezin naar Wassenaar. W. B. van der Pöuw Kraan naar Al phen. R. J. Bloemberg naar Berkel en Rodenrijs. G. van der Zwan naar Rijn- zaterwoudé. J. A. ostra naar Alphen. H. IJpma naar Alphen. J. Kruize en ge zin naar Alplien. J. Vei'zaal naar Was senaar. G. M. Grandia en gezin naar Rijnzaterwoude. M. Grandia naar Ouder kerk a. d. IJsscl. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Geslaagd. Aan de Modevakschool der Eerw. Zusters in het St. Joseph Gesticht al hier, slaagden gisteren de volgende leerlingen voor het examen „Lingerie", afgenomen door de R. K. Vereeniging tot bevordering van in dustrie-onderwijs voor meisjes, ,St„ Anna": F. Spek, M. Huisman, S. v. Niekerk, Th. Rem merswaal, G. v. Nierop en W. v. Vulpen, ter wijl voor het examen „Costumière" slaagde mej. J. Janmaat alhier. Verkooping. Bij de gisteren ten over staan van notaris H. B. J. v. d. Kreke te Aar- landerveen gehouden verkoopen ih het hotel „De Vergulde Wagen" werd het heerenhuis met garage aan de Stationsstraat alhier bij afslag verkocht als volgt. Het perceel in bod staande op f 8200, werd afgemijnd op f 2200 door den heer H. Jongenburger alhier. Geboren: Bertha, d. v. Govert van de Laar en Wilhelmina Scheffers. Aa'.tje, d. v. Bastiaan Morgenrood en Anna Cornelia van der Haven. Anna Wilhelmina Caro line. d. v. Aren Cornelis Mijs en Marie Emi- lde Ott. Jannetje, d. v. Gijsbertus van Ginkel en Antje Voorbij. Catharina Adriaria Lidwina, d. v. Cornelis Adam van Vliet en Catharina Anto.nia Koot. Adri- ana, d. v. A rent Houtman en Cornelia Wil helmina Jacoba Moen. Rudolf Erik, z. vM Jacobus Diederik Jan Waardenburg en Henrietta Cornelia van Cappelle. Corne lia, d. v. Teunis van der Roest en Hendrika Adriana Johanna Goebel. Overleden: Maria Geers, oud 65 ja ren, Echagenoote van Gerrit van Winkel. Klaas Hoogteijling. oud 78 jaren, Echtge noot. van Stijntje Offers. Lambertus van Zwietan, oud 6 weken. Johann Bernard Gustav Neerschülte, Echtgenoot van Hele na Pouw. Ingekomen: Cornelis Tukker, Hooft- straafc 242, van Haarlemmermeer; Johan nes van Zwietan, Oudshoornsche weg 54a, van Amsterdam; Agnita W. P. Zambeek, Julianastraat 62. van Katwijk; Sietje C. van den Hoorn. Groeneweg 26, van Koude kerk; Andries Ritmeester en gezin, Steek- terweg 84. van Hazerswoude; Pieter Steeg- stra. Zuideinde 10, van Oostdongeradeel; Aafje en Arnóldus Haak, Raadhuisstraat 44. van Borne; Adrianus en Cornelia Haak, Raadhuisstraat 44 van Hengelo (O.); Ma ria van der Neut, Hoornstraat 9. van Lei den; Gerarda J. van der Helm, Groeneweg 20, van Zevenhoven; Gijsbertha Uithol, Woubrugsche weg 62. van Woubrugge'; Jan T. Langelaar, Vinkebuurt 25, van Zwam- merdam. V er trokken: Willem van Wijnen, naar Krimpen aan de Lek; Adriana G. Schumacher, naar Nieuwer Amstel; Adri ana M. Wi'brug, naar Sassenheim; Aletta M. P. Quint-Knaap en dochter, naar Utrecht; Bastiaan van der Wal, naar Zwammerdara; Leonardus Vink en gezin, naar Zoeterwoude; Klinkje Nauta, naar Ter <var Hermina A. Zekveld, naar Vlaar- dingen; Jennigje Dubbink, naar Hellen- doorn; Johannes G. Kingma, naar Wym- britseradeel; Wilhelmina P. Tysterman, naar Nieuwkoop; Jan Verduyn, naar Zei- hem; Wilhelm J. Bauer en gezin, naar Apeldoorn; Sjouwke Meijer, naar Slochte- ren; Sa-ron P. Westmaas. naar Bennebroek; Jan van Dam. naar Leusden; Adrianus van Sprang en gezin, naar Boskoop; Catharina Korenhof, naar Leiden. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Maandag 10 Aoril des avonds te 7.30 uur. 1. Opening. 2. Installa tie van de niex:w benoemde raadsleden M. Luetenburg en K. Stapper. 3. Ingekomen stukken. 4. Benoeming van een wethouder. 5 Benoeming van een hoofd der openb. la gere school. 6. Praeadvies inzake het adres om huurverlaging van de huizen der wo- ninsbouwstipktincr in de Prinsenstraat. PI. Crisiscomité. Deze week werden in dank ontvangen :2 heerenhoeden, 1 paar damesschoenen, 1 naar damespantoffels en 1 overhemd, terwijl 5 pond levensmiddelen werden uitgereikt. Gem. Slachtuis. In het gemeentelijk slachthuis alhier zijn gedurende de maand Maart geslacht: 58 koeien, 56 varkens, 9 graska 1 veren, 5526 nuchtere kalveren, 7 gei ten, 19 schapen. Getrouwd: P. A. Verhagen 32 j. en D. E. Verboom 23 j. Gevestigd: J. P. F. Messer van Utrecht. J. A. Koning van Sint Lau rens. H. van Wensveen van Reeuwijk. P. Verduijn en gezin van Vlist. S. Meerma en gezin van Kouderkerke. J. M. Fokker van Zevenhoven. A. J. Wal raven van Kamerik Wed. Schneider Krejoik en gezin van Zeist. Vertrokken: J. M. van Velzen naar Driebergen—Riisenbure. A. van de Berkt naar L. R. Weide. A. en C. Edel man naar Oudewater. T. van Halen, naar Amsterdam. E. J. van Velzen eii gezin naar Zwammerdam. HAZERSWOUDE. Coop. Boerenleenbank. Op Woensdag 5 April 1933 werd odor de Coop. Boerenleen bank „HazerswoudeKoudekerk" haar 34e algemeene vergadering gehouden in café T. de Bruin te Koudekerk, welke door 94 leden werd bijgewoond. Nadat de vergadering was geopend door den heer Ant. van Egmond, voorzitter van den Raad van Toezicht der Bank, welke na de aanwezige leden een woord van welkom te hebben toegesproken en een overzicht te heb ben gegeven van de werkzaamheden der Bank in het afgeloopen jaar en ook in verband met de moeilijke tijdsomstandigheden in den land en tuinbouw, de maatregelen door de regee ring getroffen, te hebben besproken, werd overgegaan tot het lezen derwnotulen der laat ste vergadering. Vervolgens werd aan de orde gesteld de rekening en balans over het afgeloopen jaar, waarvan wij het volgende vermelden: De balans sluit op een totaal bedrag van 923.883.89 en geeft de volgende becijfering: debet: inhoud der kas op 31 Dec. 1932 22.428.72, uitstaande voorsch. f 566.757.80. Tegoed in loopende rekeningen: a. rekening houders /209.178.25, b. aandeelen Centrale Bank en grondkap. Bank f 410.c. effecten f 92.192.50, d. deposito-obligaties Centrale Bank 19.500, e. postchèque en girodienst 2.019.09, f. meubilair en materiaal 251. g. diverse rekeningen f 7.303.85. En nog tevo ren rente van voorschotten f 2.433.51 en nog te vorderen rente van effecten f 1.409.17 en credit: schuld aan de Spaarbank 843.003.11. Schuld in loopende rekening: a. Rekening houders 30.038.60, Centrale Bank 11.695.75 c. reservefonds f 24.271.91, d. bijzondere re serve 12.000, e. diverse rekeningen f 718.77, saldo winst f 2.155.75. De rekening vermeld aan ontvangsten: inlagen der spaarbank f 393.215.80, terugbetaalde voorsch. ƒ170.969.38 Ontvangsten in loopende rekening: a. van re kening-houders 512.467.65, b. van de Cen trale Bank 322.702.34, c. van postrekening 201.413.51, d. uitgelote effecten f 12.500, e. coupon-rekening f 7.242.76, f. diverse rekenin gen 116.015.48 en aan ontvangen rente en voorschotten f 28.002.49, ontvangen rente in loopende rekening 11.379.27, ontvangen ren te der Centrale Bank f 221.52, ontvangen ren te van coupons ƒ25.650, en diverse ontvang sten /1.392.11. De rekening vermeld aan uitgaven: terugbe taald aan de spaarbank f 589.193.17, gegeven voorschotten f 149.500, uitgaven in loopende rekening: a. aan rekening-houders f 510.594.42 b. aan de Centrale Bank f 218.732.78, c. aan Postrekening f 203.218.48, d, coupon-rekening 7.242.76, e. aan diverse reken, ƒ203.218.48, d. coupon-rekening f 7.242.76, e. aan diverse rekeningen ƒ111.245.82, Voorts uitgegeven* rente aan de Spaarbank f 33.908.12. Uitgege ven rente in loopende rekening f 1.079.25, ren te Centrale fBank f 945.53, bijdrage Centrale Bank en fondsen f 1.662.36, afschrijvingen ƒ572.15 en salarissen en diverse uitgaven 7.943.50. Nadat de voorz. nog heeft medegedeeld, dat de nog verschuldigde rente van voorschotten, ongeveer geheel is binnengekomen, wordt de rekening en balans goedgekeurd. Hierna werden de verkiezingen gehouden wegens periodieke aftreding: de heer N. P. Kaptein werd met 84 stemmen herkozen als lid van den Raad van Toezicht en de heer J. A, Heemskerk met 85 stemmen als lid van 't Bestuur der Bank. Nog eenige huishoudelijke besprekingen worden gehouden in verband met het uitge bracht verslag door den kassier en mededee- lingen. betreffende de gezonde toestand der financiën der Centrale Raiffeisenbank te Utrecht. Hierqa sprak de voorz. nog een opwekkend woord tot de leden, in verband met de moei-- lijke tijdsomstandigheden, en sprak hij den wensch uit, dat zij met Gods zetfen en steun dit iaar door mogen komen en dat bet vol gende iaar gezegd zal kunnen worden: de vooruitzichten voor den land- en tuinbouw geven weer hoop op een bestaan. Hij dankte voorts de aanwezigen nog voor hun medewerking V>ii de hetmndelmrf der ver schillende punten der agenda en sluit hierna de vergadering. Geboren: Johannes Jozef z. van B. P. Boers en M. Cl rijs. Willem z. van H. L an geveld en M. Bogaards. Johannes Petrus z. van Ch. de Groot en C. M. va-n den Akker. Overleden: (te Diemen) Hilletje van Dam 48 j. (Te Leiden) Willempje van RiisseL geh. met Jac. Brouwer 65 j. Ondertrouwd: C. Rademaker 29 j. en A. C. van Veen 23 j. Gehuwd: W. van Straten en W. Ver kerk. NIEUWKOOP. Geboren: Adriana Maria d. van A. A. Ruiterman en G. W. van Beek. Overleden: A. van der Weijden 69 j. wed. van W. Kooijman. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. MARNTX VAN SINT ALDEGONDE, arr. 6 April van Amsterdam te Batavia. TANIMBAR (uitr.) pass. 5 April Gi braltar. KON NED STOOMB MIJ. BARNEVELD (thuisr.) wordt 7 April nam. te Liverpool verwacht. BOSKOOP (thuisr.) vertr. 5 April van Buenaventura naar Cristobal. CLIO, València naar Rotterdam pass. 6 April Gibraltar. NEREUS arr. 6 April van Danzig te Stettin. NERO vertr. 6 April van Bilbao naar Santander. TRAJANUS arr. 5 April van Genua te Alexandrië. OBERON vertr. 6 April van Amsterdam naar Rotterdam. ORION arr. 6 April van Hamburg te Amsterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. NIEUWKERK (uitr.) vertr. 6 April van Antwerpen. HOLLAND-AMERIKA LIJN. LOCHKATRINE, Pacifiekust naar Rot terdam arr. 5 April te Bellingham. LOCHMONAR, Rett, naar de Pacifick. vertr. 5 April van Cristobal. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INDRAPOERA (uitr.) arr. 6 April te Southampton. JACATRA (thuisr.) pass. 6 April te Perim. ROTTERDAM—ZUID-AMER3 KA LIJN. ALCYONE vertr. 6 April van Rotter dam naar Montevideo. STOOMVAART MIJ OHEAAN. ATREUS vertr. 6 April van Amsterdam naar Londen.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10