DE MAN DIE EEN STAD PLUNDERDE DINSDAG 4 APRIL 1933 JE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 5 April. Huizen, 1875 M. NCR V-Uitzending. 8.00 Schriftlezing. Meditatie. 8.15—9.30 Gramofoonpl. 10.00 NCRV-Dameskoor. 10.30 Morgendienst o. 1. v. de. I. Groe nen berg. 11.0012.00 Trio v. d. Horst m. m, v. C. HengeveJd (viool). 12.15 Gr&mofoonpl. 12.30 Vervolg concert. I.15 Orgelcoudbrt. 2.002.45 Landbouwcauserie door G. J. A. Zwijnenberg. 3.00 Ghr. Lectuur. 3.30 Concert. A. Hermes (alt), G. Beths (viool) en P. Halsema (piano). 5.00 Kinderuur. 6.00 Causerie door dr. F. J. Krop. 6.30 Economische causerie door M. G. Groen. 7.00 Afgestaan. 7.45 H. Sneevliet (evtl. E. Bouwman) Tweede Kamerverkiezingen. 8.00 NCR V-Harmonie-orkest o. 1, v. P. v. d. Hurk m. m. v. het Utrechtsch Dubbel- kwartet o. 1. v. W. Schuileman. 8.45 Verkiezingstoespraak v. d. Nat. So cialistische Partij. 9.00 H. J. Bekkering: Mogelijkheden van dezen tijd. 9.3010.45 Vervolg concert. oa. 10.00 Vaz Dias. 10.4511.30 Gramofoonmuziek. Hilversum, 296 M. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedrijven: De Flierefluiters o. 1. v. H. de Groot, L. Fuld (zang). II.00 R.V.U. Otto van Tussenbroek: Schoonmaaktijd. 11.30 Orgelspel J. Jong. 12.00 De Notenkrakers o. 1. v. D. "Wins. 12.30 Vervolg orgelspel. 12.45 Vervolg orkestconcert. 1.10 Vervolg orgelspel. I.25 Vervolg orkestconcert. 2.00 Voor de Vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 VARA-Kleinorkest o. 1. v. Duchant. 6.30 RVU. Meta Reidel: Hoe moeten wij zingen 1 7.00 Concert. J. Jong (orgel) en A. de Booy (zang). 7.30 V erkiezingstoespraken. 7.45 Causerie. 8.00 Verkiezingstoespraken. 8.15 Poolsch concert m. m. v. A. Mosz- kowski (viool), A. v. Doorn (oello), O. Mosz- kowski-Èlia9 (piano), J. Feitkamp (fluit) en Berthe S er oen (sopraan). 9.10 Vaz Dias. 9.20 VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot. 10.00 Evergays vocaal en instrumentaal ensemble: orkest en zangsolisten o. L v. E. Swerkoff. II.00 VARA-Varia. 11.0512.00 VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot. Da ven try, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.0511.20 Lezing. 12.20 Orgelspel Q. MacLean. 1.05 Grosvenor House-orkest o. 1. v. R. A. Goddere. 2.20 Gramofoonpl. 3.20 Piano-recital door B. Mason. 3.35 Sted. orkest Bournemouth o. L v. Sir Dan Godfrey m. m. v. E. Isaacs (piano). 5.05 Orgelspel R. Foort. 5.35 Kinderuur. 6.50 Schumann-Piano-recital door O- Dixon. 7.10, 7.25 «n 7.50 Lezingen. 8.20 Jack Hylton en zijn Band. 9.20 Berichten en lezing door Sir Erio Drummonjl over den Volkenbond. 10.20 BBC-orkest o. 1. v. V. Hely-Hutchin- son. 11.15 Voordracht. 11.2012.20 Roy Fox en zijn Band uit het Kit-Oat- Restaurant. ..Radio-Pari»", 1724 M. 7.05 Gramofoonpl. 11.35 Concert d. h. Omroeporkest. 11.50 Orgelconcert, door G. T. Desserre. 12.25 Vervolg orkestconcert. 6.04 Gramofoonpl. 8.05 Dito. 8.20 Concert door l'Assoc. des Concerts Lanioureux. M. m. v. orkest en solisten o. 1. v. Mathieu. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert uit Rest. „Wivex". 2.20 Viool-recital R. Sörensen. 2.503.50 Omroeporkest o. L v. Reesen. 4.204.50 Gramofoonpl. 7.05 Radio-tooneel. 7.20 Werken van oude Meesters door so listen (fluit, hobo, viool, zang en cembalo). 8.251.20 Dansmuziek door verschillen de Bands. Langenberg, 473 M. 6.25 en 10.40 Gramofoonpl. 11.20 Concert o. 1. v. Caspar. 12.20 Concert door ldein-orkest uit Münster. 1.50 GramofoonpL 4.20 Solistenconcert. 7.20 Gramofoonpl. - 8.20 Werag-orkest o. 1. v. Buschiötter m. m. v. H. Beiz (piano). 10.0511.20 Concert o. L v. Erich Klosz. Rome, 441 M. 8.05 Vooretelling uit een theater. Brussel 508 en 338 M. 338 M.: 11.20 Omroeporkest o. 1. v. F. André. 12.30 Omroepkloinorkest o. 1. v. Leemans. 4.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 5.20 GramofoonpL 5.60 Omroepkleinorkest o. L v. Leemans. 6.35 Gramofoonpl. 7.20 Dito. 7.50 CeUo-recitaL 9.50 GramofoonpL 508 M.: 11.20 Omroepkleinorkest o. 1. Leemans. 12.30 Omroeporkest o. 1. v. F. André. 4.20 Dansmuziek. 5.35 GramofoonpL 5.50 ZangVoordracht. 6.05 Gramofoonpl. 6.20 Saxofoon-recital. 7.20 Gramofoonpl. 7.25 Ibsen-programma (declamatie en gra mofoonpl.). 9.30 Gramofoonmuziek, Z e t e o, 1633 M. 7.20 „Wundersame Liebeageschichte dor schonen Magellono und dos Grafen Peter aus der Provence". Tokst van L. Tieck. Lie deren van Brahms. 8.35 „Die Eiiel", hoorspel. 9.35 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Concert uit Königsberg o. L v. Eugen Wil eken. Gemeentelijk Radio-distributiebedrijf te Leiden. 3e Progamma. Woensdag 5 April: van 11.2013.50 uur: Langenberg; van 13.5017.45 uur: Daven- try; van 17.45—20.20 uur: Warschau; van 20.2024.uur: Daventry. GEMENGDE BERICHTEN VRACHTAUTO IN HET DAMSTERDIEP De twee inzittenden verdronken. Gistermiddag om vier uur is een ledige vrachtauto van de firma J. Roggen, han del in zandsteen en grint, gevestigd aan het Winschoterdiep te Groningen, welke op weg was naar Winneweer om te laden tusschen Ten Post en Garrelsweer, ver moedelijk door een defect aan de stuur inrichting, in de bocht van den weg. te genover de steenfabriek van de firma Bol huis, in het Damsterdiep gereden. School kinderen zagen den wagen slingeren en daarna in de diepte verdwijnen. De inzittenden, de 16-jarige A. Roggen zoon van den firmant, en de ongeveer 30- jarige chauffeur T. Arkes, wonende in de Molenstraat te Groningen, konden eerst na twintig minuten door omstanders, die te hulp waren geschoten, uit de cabine worden bevrijd, en op het droge worden gebracht. Dokter van der Meer kon toen slechts den dood oonstateeren. D00DELIJK ONGELUK ONDER G0GH. Eén doode. Gisteren werd van de Geldersch-Duit- sche grens gemeld, dat onder Gogh (Did.) een auto uit Nijmegen, op weg naar Dus- seldorp op een zanderig gedeelte van een binnenweg, was omgeslagen. De drie in zittenden de heeren v. H. uit Nijmegen en mevrouw L. geraakten onder den wagen. De heeren wisten zich te redden, maar mevrouw L. bleek gestikt te zijn, toen men haar onder den wagen vandaan haal de. De politie te Gogh heeft de auto in beslag genomen, en een der beide heeren, die aan het stuur had gezeten voor nader onderzoek voorloopig in bewaring gesteld Het slachtoffer was ongeveer dertig jaar oud. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Man overleden, toestand van zijn zuster ernstig. Toen omwonenden gisterenmorgen op merkten, dat het ongewoon stil bleef in het huis van de familie Schaal te Warfum, waarschuwden zij de politie, die zich met geweld toegang tot de woning verschafte. Binnengekomen ontdekte zij, dat de beide bewoners door kolendamp bedwelmd te bed lagen. Een nader onderzoek toonde aan, dat de 80-jarige heer Schaal reeds was overleden. De toestand van zijn iets jongere zuster is zeer ernstig. ONDER HEISTELLING GEDOOD. Te Jutfaas is door tot nu toe onopge helderde oorzaak een paal van een hei stelling bij de inaanbouw zijnde fabriek van „De Handelskamer" aan den Kanaal- weg gebroken. De opzichter Klaas sen uit Den Dolder kreeg de heele stellage op het lichaam en werd op slag gedood. DYS ENTER I EG EV ALLEN TE BEILEN. Drie kinderen overleden. Te Tiendeveen onder de gemeente Beilen zijn eenige eigenaardige sterfgevallen voor gekomen. Het vierjarig zoontje van den her H. Bosman uit Zwinderen dat met zijn broertje bij J. Kroesx in Tiendeveen lo geerde. werd Donderdagmiddag plotseling ziek. Gistermorgen was het jongetje reeds overleden, nog voordat een dokter bij het ventje was geweest. Het broertje is Vrij dag ziek geworden en Zaterdagmorgen overleden. .Ook de overige leden van het GEWELDIGE BRAND TE DREUMEL. ACHT HUIZEN IN VLAMMEN OPGEGAAN. VEERTIG PERSONEN DAKLOOS. Omstreeks middernacht is in de Oude Dorpsstraat in Dreumel een geweldige brand uitgebroken. Het vuur ontstond ver moedelijk tengevolge van een defect in den schoorsteen in de woning van den landbouwer J. van Oort. Aangewakkerd door den vrij feilen wind breidde de brand zich snel uit. Doordat de uit steen opgetrokken boerderijen alle met riet zijn gedekt, sloeg het vuur in zeer korten tijd naar een zevental andere huizen over, nl. naar de boerderijen van Krijn Sas, G. Hol, H. Broeders, H. Sas, gezusters van Echtejd en M. Luijten en verder naar het winkelpand van de wed. Verbrugge; win kelierster" in kruidenierswaren, tabak, si garen enz. Binnen een kwartier stonden al deze huizen als een fakkel te branden. gezin zijn ongesteld. Bij hen vertoonen zich dezelfde ziekteverschijnselen, n.l. koorts en diarrhee. Het tweejarig dochter tje van den heer D. Mulderij, buurman van J. Kroesen, overleed Zaterdag onder de zelfde omstandigheden. Men vermoedt hier te doen te hebben met dysenteriegevallen. De oorzaak wordt gezocht in het gebruik van drinkwater uit de wijk, waaruit beide gezinnen het water betrokken. „Tel." DUBBELE 'BOERDERIJ IN VLAMMEN. Alles plat gebrand. Gistermorgen omstreeks vijf uur is brand uitgebroken in de kapitale boerderij, be woond door de gezinnen Van Roosendaal en Van Meurs te Erlecom in de Ooy. Hot vuur greep met groote snelheid om zich heen, zoodat de bewoneT» overhaast de vlucht moesten nemen. In minder dan geen tijd stond de geheele boerderij met stallen en schuren in lichte laaie, zoodat van de inboedels niets gered kon worden. Zeven koeien,* een varken en eenige biggen kwa men in de vlammen om. Een groote voor raad hooi en stroo. alsmede de landbouw werktuigen gingen in de vlammen verlo ren. De oorzaak van den brand is onbe kend. De schade wordt door verzekering gedekt. BOERDERIJBRAND TE UDEN. Al het vee verbrand. Zondagavond omstreeks half negen is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de boerderij van den heer Peeters aan den Provincialen weg te Uden. Tijdens het uitbreken van den brand was de vrouw al leen thuis. De boerderij met stallen en schuren brandde totaal af. Drie koeien, twee varkens en ongeveer vijftig kippen kwamen in de vlammen om De inboedei ging geheel verloren. De schade wordt door verzekering gedekt. FELLE BRAND TE LEEUWARDEN. Graanmalerij uitgebrand. Gisteravond ongeveer zeven uur is te Leeuwarden een felle brand uitgebroken in de graanmalerij van den heer J. de Vries aan de Tonslagerij bij de Dokkumer Ee. De brand greep direct zeer snel om zich heen en weldra stonden ook de naast liggende pakhuizen, waarorder dat van den fouragehandelaar v. d. Leest in brand De brandweer rukte met groot materiaal uit en bestreed met vier motorspuiten •werkende met ongeveer 14 stralen. het vuur. De omliggende huizen zijn ontruimd De brand is waarschijnlijk uitgebroken door broeiing. Nader vernemen wij nog. dat de brand De brandweer van Dreumel die over een handspuit beschikt, kon tegen de vuur zee niets uitrichten en moest zich beper ken tot het nat houden van het eerstvol gende op ongeveer 50 meter afstand gele gen huis. Het gelukte haar dit perceel te gen het overslaan van vuur te vrijwaren, waardoor een verdere uitbreiding van den brand werd voorkomen. De acht genoem de huizen brandden tot den grond toe af. De bewoners moesten in nachtgewaad vluchten. Zij werden, ongeveer 40 in getal, voorloopig bij buren en familie onderge bracht. Ondanks het nachtelijk uur waren nagenoeg alle bewoners van het dorp naar de plaats van den brand gekomen. Ook de burgemeester was ter plaatse. Persoonlij ke ongevallen hebben niet plaats gehad. Wel is het 3 maanden oude kind van den heer van Oort nauwelijks aan den vuur dood ontsnapt. Men had het kind in de wieg onder een afsteek van de boerderij gezet. Daar vond een der brandweerlieden de baby toen de wieg reeds vlam had ge vat. Het kind was echter ongedeerd. De schade, die op ongeveer 80.000 wordt ge schat, wordt door verzekering gedekt. omstreeks twaalf uur als bedwongen kon worden beschouwd. Een gedeelte van de brandweer, welke later met in totaal 20 slangen het vuur bestreed, kon toen in rukken en er bleven slechts twee motor spuiten voor de nablussching achter. Deze zou echter nog wel den geheelen nacht in beslag nemen. De malerij welke tevens als opslagplaats voor graan enz. diende en ongeveer 20 m. lang en 5 m. breed was, is geheel uitgebrand. Slechts de muren ble ven overeind staan. Het rinkhuis van 'en fouragehandelaar v. d. Leest kon door krachtig optreden van de brandweer be houden blijven. Er bestond een oogenbük echter groot gevaar voor de in genoemd pakhuis ingebouwde transfor voor het elec- trische net. De schade welke vrij aanzienlijk zal zijn kon nog niet bepaald worden. Alles was op beurspolis verzekerd. BRAND IN ZANDV00RT. Een begin van brand, dat zioh ernstig liet aanzien, door het vele licht brand bare materiaal, dat in de toonzaal en win kel aanwezig was, ontstond vanmiddag om half drie in de radiocentrale van den heer Geuzendam aan de Groote Kracht te Zandvoort. De brandweer was onmiddel lijk ter plaatse en wist met twee slangen op do waterleiding het vuur meester te worden. Door de snelle uitbreiding van het vuur kon niet verhinderd worden, dat de geheele benedenverdieping uit brandde. De bovengelegen woningen ble ven gespaard. De oorzaak van den brand is vermoedelijk kortsluiting in het ont vangtoestel der Centrale. OUDE MOLEN VERBRAND. Zaterdagnacht is te Diepenveen de ko renmolen van de Coöp. Landbouwvereeni- ging aldaar, een van de mooiste oude mo lens van Overijssel, door brand vernield. Ten gevolge van gebrek aan water viel aan blusschen niet te denken. De brandkast, bevattende oa. een bedrag van 1700 heeft goed weerstand geboden aan het vuur. De ooi zaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. De molen was in 1753 gesticht als oliemolen en m 1865 verbouwd tot korenmolen. OP STRAAT AANGEVALLEN EN BEROOFD. Vier verdachten gearresteerd. Een ongeveer 60-jarigen aannemer te Den Haag had dezer dagen in gezelschap van een „dame'' per auto verschillende café's aldaar en in Wassenaar bezocht. Zij kwamen aan het slot van den avond te recht in een café aan de Paviljoensgracht, vanwaar de aannemer 's nachts half één naar huis terugkeerde. Zonder het te weten werd hij echter door twee mannen gevolgd. Deze individuen heb ben bij de Glasblazerslaan den aannemer overvallen en neergeslagen, waarna zij hem van zijn portefeuille, inhoudende ongeveer 340 beroofden. De aannemer is later in den nacht door de politic aangehouden wegens openbare dronkenschap. In verband hiermede heeft de politie Maandag aangehouden de 42-jarige juf frouw B. W. S., wonende Paviljoensgracht, de 33-jarige H. M. van Dijckstraat, de 30- jarige olieventer P. A. V. v. DijckBtraat en de 32-jarige H. L. G. uit de Wateringsche- straat, de laatste wegens heling. Bij hem werd 170 in beslag genomen. Alle gear resteerden hebben bekend en zijn in po- litiebewaring. FEUI» L.ETON. ROMAN VAN AVONTUUR door 8VEN ELVESTAD. 42) Hij belde z'n huishoudster en verzocht haar alles op tafel te brengen, wat zij gis teravond voor hem opgediend hadbrood, boter, vleesch, melk enz. Krag liet alles vlug inpakken en gaf 't den rechercheur mee. 'n Onderzoek op 't laboratorium van 't politiebureau wees uit, dat de levensmiddelen geen verdachte be- standdeelen bevatte, enkel 't zout bevatte een abnormaal hoog percentage Veronal. Nu begreep Krag alles. En of ander ge heimzinnig mensch had hem op die manier een slaappoeder toegediend. Z'n huishoudster vertelde hem, dat zij juist gisteren 'n nieuwen voorraad tafel zout opgedaan had, tegelijk met andere waren, welke zij bij haar kruidenier besteld had. Het zoontje van de buurvrouw had, zooals gewoonlijk boodschappen voor haar gedaan. Krag liet het ventje komen. Hij deed 'n zonderling verhaal: Toen de kruidenier de boodschappen in z'n mandje gelegd had en hij op weg naar hie" was, kwam een man hem nagerend, blootshoofd en 'n linnen jas aan. Hij zei 'n nieuwe bediende te zijn en dat de baas verkeerde boodschappen meegegeven had. Hij vroeg even 't mandje te mogen zien, en telde de boodschappen na. Neen, had hij toen gezegd, dat baas moet zich toch vergissen en maakte beleefd z'n excuses. Het jongetje had overigens niets bijzonders opgemerkt en had de boodschappen aan Krag's huishoudster afgegeven, zonder iets van 't voorgevallene t-e vertellen. Nu wist Krag, waarom hij zoo vast en zoo lang geslapen had en was tevens weer een ervaring rijker, hoe voortreffelijk en tot in de kleinste bijzonderheden de sluwe bende haar planen ontwierp. Hij onderzocht nu vlug z'n woning. Hij probeerde de verschillende deursloten en op die wijze werd 5t hem duidelijk, hoe de inbreker te werk was gegaan. Met 'n loo- per had deze 't tuinpoortje geopend en was toen de tuin ingegaan. Aan de achter zijde van 't huis had hij een tevoren met zeep ingesmeerde ruit uitgesneden en was door dit gat in de keuken gekomen en ver der in Krag's slaapkamer. De sleutel van 't schrijfbureau had hij natuurlijk aan de sleutelring van den deteetivq gevonden. Al deze feiten stelde Krag in minder dan een kwartier vast. Nu maakte hij zich gerged om weer naar 't politiebureau te gaan. Snel wandelden zij voort, om zoo spoedig mogelijk een taxi te bemachti gen. Aan de ongewone drukte en de sfeer van onrustige gejaagdheid in het politiebureau, was duidelijk te merken, dat er is bijzon ders voorgevallen moest zijn. Politie-agenten, inspecteurs en recher cheurs in uniform en civiel renden door el kaar. In de kamer van den chef was men doende een der werkvrouwen een formeel verhoor af te nemen. Krag moest onwille keurig: lachen, toen hij dit grappig tooneel zag. De vrouw stond huilend voor den chef en stamelde telkens snikkend en ont daan, dat zi; onschuldig was, dat zij er niets aan doen kon en zelfs mishandeld was geworden. De chef stampte ongeduldig op den vloer. „Dat weet ik, dat weet ik welriep hij. ,U hebt het niet met opzet gedaan, maar u hebt hem toch helpen ontvluchten." „Mag ik er misschien iets meer van we ten V' vr->eg Krag, zich naast de vrouw neerzettend. „Het was' gisteravond", begon de vrouw snikkend. Do clief onderbrak haar: „Wat zij vertelt, hangt aan elkaar als droog zand. Maar ik begrijp nu toch zoo ongeveer wat er gebeurd is." Krag keek hem vragend aan. Hij was werkelijk nieuwsgierig om te vernemen hoe de ontvluchting mogelijk geweest-was. ,.U herinnert zich dien suffigen juwee- lendiefï" zei de chef. „Gelukkig hebben we hem nog vast. U had gelijk, hij is heusch zoo dom niet. En dan hebben we ook nog den roodharigen kellner." Krag knikte laefhend. „Juist, maar nu den man, dien wij niét meer hebben." „Aan Thollon hebben wij te danken, dat Ferro ingelicht was. Thollon heeft den Italiaan geheime teekens gegeven, toen wij hen samen confronteerden, zooals u te recht vermoedde. Anders kan ik niet vr-- klaren, hoe Ferro op de hoogte gebra1 En hij was drommels goed op do hoogic. Dezen ochtend om vijf uur zat hij volkomen voorbereid in z n cel. En niemand anders dan Thollon kon hem ingelicht hebben".. „Dat stond voor mij reeds lang vast", verklaarde Krag. „Goed ging de chef verdc-. „en nu vertelt de werkvrouw hier, <lat gister avond 'n meneer bij haar kwam, die haar twintig Krone,n bood, als zij direct mee wilde gaan, om 'n woning wat op te knap pen. De zaak kon geen uur uitstel lijden. Deze vrouw ie belast met 't reinigen van de gangen in t gebouw hier, en begint el- ken morgen om vijf uur haar taak." Krag lachte hartelijk, alsof hij nu reeds begreep, wat er verder gebeurd was. ,.Zij ging n.tt dien persoon mee", ver telde de chef door. „die haar naar 'n huiB in de Waterstraat bracht. Daar aangeko men presenteerde hij haar eerst een kop koffie Ik hoef er zeker niet bij te vertel len, dat zijn vanaf 't oogenbük, dat zij de koffie dronk, tot 't moment dat zij weer tot bewustzijn kwam, zich niets meer weet te herinneren." „Dat is niet noodig", antwoordde Krag, „en evenmin is 't nuodig, om mij, te vertel len, dat inplaats van deze vrouw een ge heel ander persoon kwam om de gangen schoon te maken." Op dit oogenbük brak de vrouw opnieuw i in een erbarmelijk snikken los en 't duur de gcruimen tijd, voor men haar wat gekal meerd had. De pclitieben: 'i^ -^'h pll»n trcuv.v- gierie op de reci.o e meld hadden, vermoedden nie' .1 r 1 '>t om de zen tijd een v .-eindeling ue breede trap pen van h"t poluieburtau besteeg. noze onbekende, blijkbaar 'n buitenlan- droeg een groote actenmap onder den a.m. Hij had haast, veel haast. ..Het was een nog betrekkelijk jong per soon. Hij geleek noch op den beweeglijke Ferro, noch op den doramen Thollon, noch op den geleerden d'Albert. Z'n kleeren za ten onder "t stof. Waarschijnlijk was hij juist met den trein gearriveerd. Deze man zou de oplossing brengen. Een oplossing, die niemand van het politiecorps had kunnen vermoeden, zelfs Asbjorn Krag niet. XL Terwijl do vreemdeling door het gewoel in de breede hall van 't politiebureau zijn doel, de recherche-afdeeling, trachtte te bereiken, was aldaar het onderzoek naar de onverklaarbare ontsnapping van Ferro nog in vollen gang. Do werkvrouw werd in het huis in de Waterstraat vastgehouden. Intueschen had een lid van de bende zich van haar attributen meester gemaakt: haar emmers, bezem, dweil en andere voorwerpen, noodig voor het uitoefenen van haar beroep en was daarmede gewapend, den volgenden ochtend, even na vijf uur, in het poütebureau verschenen. De betrokkene had zich met onmisken baar talent als werkvrouw verkleed en do wachthebbende agent had dan ook geen oogenbük geaarzeld, om haar, zooals ge woonlijk, binnen te laten. Zij rommelde 'n tijdje met haar emmers cn bezems in de voorhall, doch toen de an dere werkvrouwen haar aanspraken om de nogal wiidloopende ochtendconversatie in te zetten, kreeg zij plots een hevige, benau- v hoestaanval cn trok dieper het ge bouw in. De als werkvrouw verkleede misdadiger moest geweten heben, in welke cel Ferro opgeborgen zat. Met een geniaal gecon strueerd mechanisme was het hem gelukt, de deur te openen en zich toegang tot den Italiaan te verschaffen. fWordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9