O MAANDAG 3 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 UIT DE RIJNSTREEK GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP UIT DE OMGEVING HILLEGOM. De Bloemenvelden. In de eerste helft der vorige week ging het met de bloemen groei in zeer snel tempo. Door de daarop gevolgde koude en zonvermindering is er eenige „stagnatie". Paschen zal de velden op hun mooist zien. Thans bloeien de Cro- cussen en Narcissen. De Hyacinthen laten sporadisch de kleuren zien. Paschen valt dit jaar bijzonder gunstig: de geheele Paasch- vacantie kan een zeer druk bezoek worden tegemoet gezien. Wegverbreeding. De wegverbreeding St. Martinus-kerkRemise vordert goed. Daarmee zal de gevaarlijkste bocht in de kom der gemeente verdwijnen. Het hek op breede steenen voeting rond de villa is ge reed en de heg verdwijnt. Een aanvang is gemaakt met het afbreken van het hek dat voor de remise-huizen stond. Ook de hui zien is, laten we onbesproken! De gemeente legt er direct een trottoir. Het is niet uitgesloten, dat een en ander nog voor Paschen gereed is. Burgerwacht weer opgericht. In het gebouw Patriminium aan de Van den En delaan werd een vergadering gehouden om te komen tot wederoprichting van de Hille- gomsche Burgerwacht. De voorzitter der Commissie, Burgemees ter Mr. D. F. Pont. leidde de vergadering. Spr. opent met een woord van welkom aan de talrijke aanwezigen. Zeer breedvoerig zette spr. uiteen, waarvoor de Burgerwacht moet dienen en hij achtte 't in verband met. den tegenwoordigen woeligen tijd zeer ge- wenscht. dat de sedert eenige jaren opge heven Burgewacht opnieuw wordt opge richt. Het instituut heeft tot taak in op roerige tijden het wettig gezag te helpen handhaven en vrijheden en rechten der in gezetenen te beschermen. Burgemeester Pont benoemde daarna tot commandant den heer Hensums, Inspecteur van politie en tot plaatselijk leider den heer J. van Roode. Staande de vergadering gaven zich 65 aanwezigen als lid op. In de eerstvolgende vergadering, die een feestelijk karakter zal dragen, zal de eed of belofte worden afge legd. Wethouder Vermeer zette hierna op zeer duidelijke wijze uiteen, hoe er in het alge meen door de Burgerwacht gewerkt wordt. De commandant spoorde de aanwezigen aan, de oefeningen trouw te bezoeken, waardoor dan spoedig een vrienden verband sal worden gelegd. Hierna dankte de Burgemeester allen voor de betoonde belangstelling en sloot de vergadering. Pinda-mannetjes. Door de politie wor den de z.g. Pindamannetjes zooveel moge lijk uit onze gemeente geweerd. Zoodra een agent zoo'n koopman ziet wordt hij krach tens het ventverbod op de tram gezet en huistoe gestuurd. In hoeverre dit goed ge zien is laten we onbesproken. Werkzoekenden. Het aantal werkzoe kenden in deze gemeente is volgens de laat ste opgave der Gemeentelijke Arbeidsbeurs thans 547 tegen 563 de vorige week. De af name gaat langzaam. Geboren: Johannes Hendrikus, z. v. E. J. Ruigrok en J. Verhoeven. Wilhel- mina Louise, d. v. H. P. ten Hoopen en E. M. Companjem Ondertrouwd: J. Brinkman en J. van Dijk. H. Termaat en B. EJas. Gevestigd: W. Eettema, Mariastr. 18; P. C. van den Hoorn, Hoofdstr. 125a; A. van der Linden, Stationsweg 36; C. M. Mooyekind, Mariastr. 44; G. J. Treur, Van Meerbeekstr. 15; H. G. van der Zanten, Sta- tionsweg 88; L. Grollman. Hoofdstr. 77. Vertrokken: L. Arentsen naar Den Haag, Cyprusstr. 162; C. A. C. Schepper, naar Amsterdam, Tuyl van Serooskerken- weg 58; J. Breede veld naar Haarlem, Ael- bertsbergstr. 108; M. E. Rusman naar Haar lem, Hasselaersplein 25. KATWIJK. Geboren Gerritje, dochter van P. de Vries eD M. de Beet Johan, zoon v. H. van der Maaden en A. D. van Ame- rongen Maarten Cornelis Jan, zoon van Jan van Beelen en H. Ouwehand Ger- rit, zoon van G. van Duijn en T. van der Plas. Ondertrouwd: N. Kuyt en T. Haasnoot M. Heijvogel en J. Hoek C. de Winter en W. van Duyvenbode. Getrouwd: O. Nekeman en A. Minnee. Overleden Johannes Lambertus Looijesteijn oud 2 jaren zoon van H. Looye- steijn en M. v. d. Laan Teunis Guyt oud 66 jaar echtgenoot van M. van der Werf Cornelis de Best oud 18 jaar zoon van A. de Best en N. Hoek Cornelia Hou wer oud 60 jaren dochter van M. Houwer en H. van der Bent. LISSE. Verloting. B. en W. dezeT gemeente hebben aan de Vereeniging voor Pluim vee en Konijnensport „Lisse en Omstre ken" vergunning verleend tot het verloten van een toom kippen en een raskonijn on der de bezoekers van de tentoonstelling, welke gehouden zal worden op 30 Decem ber 1933 en 1 en 2 Januari 1934. Trekhondenkeuring. De op 20 Maart jl. in deze gemeente gehouden keuring van trekhonden had het navolgende re sultaat: aantal honden hetwelk gekeurd i® bedroeg 9; afgekeurd 1; goedgekeurd 8; het aantal trekhondenhouders werd met 8 verminderd wegens het niet meer bezitten van een trekhond. De keuring werd ver richt door den heer J. Kraak, dierenarts, alhier. N00RDWIJKERH0UT. Droevig ongeval. Zaterdagmiddag is het 4-jarig zoontje van den heer J. v. d. Berg-Lampe, toen hij op het land was waar zijn vader werkte te water geraakt en in een sloot verdron ken. De vader mistte op een gegeven mo ment de kleine en toen hij ging zoeken vond hij het kind. Dr. Wösten heeft door toepassing van kunstmatige ademhaling gepoogd de levensgeesten weder op te wekken, dooh het was te laat. Hij kon tenslotte niets anders doen dan den dood oonstateeren. 25-jarig jubileum F. J. van Eeden. Zaterdag vierde de heer F. J. van Eeden, assistent bij de Ned. Spoorwegen, station Noordwijkerhout, zijn 25-jarig ambtsjubi leum. Des morgens werd de jubilaris met zijn echtgenoote en twee kinderen het ver sierde kantoor van het station binnenge leid, waar het personeel voorzoover de dienst het toeliet, aanwezig was. Namens de Directie der spoorwegen werd de jubilaris gecomplimenteerd door den controleur den heer Van Run. Hij memoreerde dat van Eeden in 1926 overgeplaatst werd naar Noordwijkerhout tevoren was hij werkzaam op de stations te Den Haag, Berkel, Pijnacker en Roe- lofarendsveen. De spreker kenschetste den heer van Eeden als een hoogstaand amb tenaar en een zeer serieus man. De controleur bood aan het einde van zijn speech een oorkonde aan en een en veloppe met de gebruikelijke inhoud Hierna nam de heer Meijer, chef van het Station alhier het woord, die den heer v. Eeden feliciteerde ook namens het perso neel, hij roemde hem als een plichtsge trouw ambtenaar en een goed kameraad, de chef sprak de hoop uit dat in de toe komst dit zoo zou mogen blijven. Als aan denken bood de heer Meijer vervolgens namens het personeel een fraaie klok aan De jubilaris dankte hierna allen voor hun felicitaties en de waardeerende woor den, waarna ©en druk bezochte receptie volgde. SASSENHEIM. Politiebond „St. Michael''. Tot geeste lijk adviseur van de afd. Warmond en Om streken van den R. K. Politiebond „St. Michaël" is, in plaats van Pastoor A. J. Oudejans te Warmond, benoemd kapelaan. K. Westerkamp, alhier. Het nieuwe sportveld. Binnen korten tijd zal Sassenheim een tweede sportterrein bezitten, hetwelk wordt aangelegd op een terrein grenzende aan de Menneweg tegen over het woningcomplex „de Kooi''. Dit sportveld wordt spee.baar gemaakt voor de plaatselijke voetbalvereniging „Teylingen'' en de korfbalclub T.O.Pen ondergaat een zoodanige bewerking, dat het een bui tengewoon geschikt sportpark belooft te worden. Het land wordt gedolven en ge draineerd, welk werk wordt uitgevoerd door vakkundige menschen, welke uit den post werkverschaffing door rijk en gemeente worden betaald. Het geheele terrein zal be vatten een ruim speelveld voor voetbal en tevens een terrein voor athletiek en voor beoefening van den korfbal. Het terrein is omgeven door een mooie beplanting. Ook zullen geheel nieuwe kleedkamers worden geplaatst. Het geheel belooft een schitte rend sportpark te worden, waar de vereeni ging „Teylingen" trotsch op kan gaan. Dit gunstig gelegen terreiD is ongeveer op ge lijke afstand uit de kom der gemeente ge legen als het voormalige sportterrein „Sporthof", zoodat het geen bezwaar is om de wedstrijden op dit sportveld te bezich tigen. Moge Teylintgen zich daarbij in den vollen zin des woords ontplooien en daar tot groote bloei geraken. Filmavond. Donderdag 6 April zal de vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat'' een gratis filmvoorstelling geven over de Ne- derlandsche industrie. Deze avond bedoelt in hoofdzaak de aanwezigen meer bekend heid te geven van hetgeen in Nederland wordt geproduceerd. Behalve toepasselijke muziek worden de aanwezigen nog in de gelegenheid gesteld om op een verloting prijzen te winnen. K. J. V. Gistermorgen is het voor de jongens van de Kath. Jeugd vereeniging een groote dag geweest bij de sluiting van de winterperiode. Te 7 uur werd een H. Mis opgedragen door den eerw.-Directeur, waarbij het ge heele bestuur en de jongens der K. J. V. ter H. Tafel naderden. Na de H. Mis had een gemeenschappelijk ontbijt plaats in het K.S.A.-gebouw. De directeur hield hierbij een korte toespraak tot de jongens, van wie er 6 overgingen naar de St. Joseph- Gezellen. Tegelijkertijd werden weer 7 op genomen in de K. J. V. Spreker spoorde allen aan getrouw de leiding te volgen en hoopte hen bij het eerstvolgende seizoen allen weer geschaard te zien onder dezelf de leiding. Verder werd nog een bespreking gehou den om a.s. zomer een expositie te houden van zelf gekweekte bloemsoorten, waarvoor a.s. Zaterdagavond opgaven kunnen ge schieden in het K.S A.-gebouw. Hierna bleef men nog eenigen tijd bijeen. Verkiezingsmanifest. Gistermorgen bij het uitgaan van de Hoogmis werd door een viertal onbekende personen een manifest uitgereikt voor de R. K. Volkspartij, het welk geschiedde zonder toestemming van de geestelijke overheid. Concours. De plaatselijke muziekver- eeniging „Crescendo" za] op 2en Pinkster dag op concours gaan te Oostzaan. Zij zul len uitkomen in de afdeeling supeiioren met de ouverture Hamet van C. E. Bach. ALPHEN AAN DEN RIJN Nutsambachtsteekenschool. Onder veel belangstelling werd Zaterdagavond de cursus der Nutsambachtsteekenschool officieel geslo ten in tegenwoordigheid van het bestuur. De voorz., de heer H. van Kleef, heette de tal rijke aanwezigen hartelijk welkom. Over het geheel had de cursus een normaal verloop. Om trent 't verdere overzicht van den cursus gaf dc voorz. hierna den directeur, den heer W. van Diest, gelegenheid tot het uitbrengen van zijn goed verzorgd en keurig jaarverslag, waaraan wij het volgende ontleenen: Evenals in het vorig jaarverslag reeds is op gemerkt, zijn ook dit jaar de omstandigheden in de bedrijven nog zeer moeilijk. Op vele plaatsen is dat ook van invloed op het leer lingen-tal der scholen, gelukkig kunnen wij echter mededelen dat, dank zij de door het bestuur getroffen maatregelen, het aantal leer lingen aan onze school gelijk gebleven is. De cursus begon op 4 October 1932 met 169 leer lingen. De verdeeling der leerlingen over de klassen was als volgt: le kl. 36 waarvan niet bevorderd konden worden, 4 werden voor waardelijk bevorderd, 1 leerling bleef weg zonder kennisgeving, 29 werden bevorderd; 2e kl. 32 leerlingen, waarvan 1 niet bevorderd, 2 voorwaardelijk, 1 met opmerking dat hij bij niet volgen van alle lessen (wiskunde) verwij dering zou volgen, 1 leerling werd na ernstige aanmaning tot' ijver door de ouders van de school genomen, 29 bevorderd; 3e kl. 36 leer lingen, waarvan 1 niet bevorderd en 3 voor waardelijk, 32 gaan naar de 4e kl.; 4e kl. 31 leerlingen, 2 niet bevorderd wegens te veel verzuim, 1 leerling om dezelfde redenen voor waardelijk bevorderd. 28 bevorderd 5e kl. Het getuigschrift kan worden uitgereikt v. vakteekenen timmerlieden met lof aan den beer A. Snel en id. aan T. de Rijk; voor vak teekenen metselaars aan C. Heemskerk, A. v. Helde, W. Bogaard, W. v. Wageningen Azn. en H. v .d. Linden. Voor macbineteekenen aan J. D. v. Berkel; C. Eijkelenboom; W. Oosten- brugge; J. v. 't Hout Voor vakteekenen schil ders aan D. Rademaker *en vakteekenen aan G. M. van Leeuwen. Aan 1 leerling kon geen diploma worden uitgereikt door het verlaten van den cursus en aan 1 leerling wegens het ontbreken van* cijfers voor wiskunde. 6e leer jaar aan C. Wittebol een getuigschrift voor hout en marmerschilderen. Behoudens een en kele uitzondering kunnen wij tevreden zijn over gedragen en vlijt der leerlingen. 33 leer lingen hadden geen enkele verzuim, waarvoor aan hen een belooning wordt toegekend. Door niet minder dan 16 leerlingen werd een werk stuk ingeleverd, n.l. A. Snel: Engelsche trap; C. Ver: schenkelkap; C. Lok: hoekkepersant; G. v. Klaveren: kozijn met draairaam; K. Schorel id.; G. v. Wieringen id.; gebrs. C. en A. Valentijn: model motorjacht; P. Oudshoorn: zwaluwverbinding; A. Vermaas: kabelaanslui ting met installatie; C. Heuzen telegraafinstal- latie; W. Verhoef: inductiespoel; H. G. M. v. Leeuwen: galvanometer; Jac. Doeland: moto renontsteking; B. T. v. d. Kwaak: kabelaan sluiting; Adr. Bijl: lichtinstallatie en C. Bo gaard: zuigpomp; hiervoor worden door het bestuur de gebruikelijke belooningen uitge reikt. In het bestuur der school werd be noemd in de vacature-van Diest de heer H. Laros, terwijl tot secretaris-penningmeester werd benoemd de heer A. Verruijt. De direc teur besloot hierna zijn verslag met den wensch, dat de school het volgend jaar weer een groeiend leerlingenaantal terug zal mogen zien. De voorz., de heer H. van Kleef, bracht den direct, hierna'dank voor z'n keurig verslag en deelde nog mede, dat bericht van verhinde ring was ingekomen van B. en W., terwijl hij nog welkom heette den heer J. Hengeveld, oud-leeraar der school. Complimenteerde ver volgens de leerlingen aan wie een diploma of getuigschrift kon worden uitgereikt en bracht den leeraren dank voor het door hen gegeven onderwijs. Voor de aanwezigen bestond gelegenheid de tentoonstelling der vervaardigde werkstukken in het schoolgebouw te bezichtigen. Jubileum. Zaterdag herdacht onze plaats genoot, de heer C. de Geus, zooals reeds eer der gemeld, zijn 25-jarig jubileum als brugge- knecht aan de brug ovef den Ouden Rijn in de Bruggestraat alhier, in dienst van den Prov. Waterstaat. De jubilaris die dezen dag in huiselijken kring doorbracht, werd des mor gens te zijnen huize gecomplimenteerd en toe gesproken door den heer P. B. Sips, bouw kundige v. d. Prov. Waterstaat te Gouda, ver gezeld van den technischen ambtenaar Struik, benevens den chef-brugwachter den heer P. Penders alhier. Deze toespraak ging vergezeld van de aanbieding van een getuigschrift voor 25 jaar getrouwen dienst benevens een enve loppe met inhoud. Ook het verdere van den dage bereikte den jubilaris nog tal van geluk- wenschen en blijken van belangstelling. Aanrijding. Zaterdag had de melkrijder v. D. met zijn brik, met daarvoor bespannen paard het ongeluk aan Gouwsluis L. Z., tegen een aanplakbord te rijden, waardoor dit en de wagen belangrijk werd beschadigd. De aanrij ding werd veroorzaakt toen v. D. met zijn wagen genoemde brug kwam afrijden en een luxe auto ook de brug wilde passeeren, waar voor geen voldoende ruimte bleek. v. D, deed aangifte bij de politie. BODEGRAVEN Overtreding vleeschkeuring. Verleden week werd door de ambtenaren der belasting in samenwerking met de gemeente politie bij een inwoner dezer gemeente een hoeveelheid versch geslacht vleesch aangetroffen, dat noch voor de belasting noch voor de keuring was aangegeven. Tegen den bewoner werd proces-verbaal opgemaakt we gens overtreding der Slachtwet en der Vleesch- keuringswet. Het vleesch werd inbeslaggeno- men en overgebracht naar het slachthuis alhier NIEUWKOOP Hel oude raadhuis. De Zangvereeniging Amicitia en de Muziekvereeniging Eensgezind verkregen toestemming om althans voorloopig in het oude raadhuis haar repetitiën te houden De Raad dezer gemeente vergaderde Vrijdag j.l. Alle leden aanwezig. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De ingekomen stukken wor den voor kennisgeving aangenomen. De voorz. deelt mede dat de belooning toe gestaan aan den heer W. H. Bosscha, werk zaam ter secretarie, voor de werkzaamheden terzake van steunverleening en werkverschaf fing, eindigt op 30 April a.s. Aangezien het zich laat aanzien, dat de steunverleening en werkverschaffing ook n& 30 April a.s. zal blij ven voortduren, stellen B. en W. voor de toe gestane belooning tot 1 Januari 1934 te con- tinueeren. Aldus besloten. Aan de orde is thans het voorstel van B. en W. om met de N.V. Nationale Levensverzeke ringsbank te Rotterdam een geldleening aan te gaan groot 43.000 h pari tegen 4M pet., loop tijd 40 jaren. Van deze leening wordt een be drag van 31000 aangewend voor schoolbouw en 12000 vo:or bestratingen. Met alg. stem men wordt het voorstel van B. en W. aange nomen. Verder worden in verband met bovenge noemd besluit de noodige wijzigingen aange bracht in de begrootin'f 1933. De voorz. deelt mede, dat taxatie heeft plaats evonden van het terrein, waarop de school zal worden gebouwd. De waarde van het terrein is getaxeerd op 11500. B. en W. stellen voor, den grond voor dezen prijs aan de Vereeniging tot Oprichting en Instandhou ding van een Ned. Herv. School alhier, over te dragen. Door de heeren D. de Haas, G. Groenendijk en I. J. Klaver worden ten aanzien van deze taxatie verschillende inlichtingen gevraagd, welke door den voorz. worden verstrekt. Met alg. st. wordt het voorstel van B. en W. aan genomen. Daarna wordt op voorstel van B. en W. met algem. st besloten 80 opcenten te heffen op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting, BOSKOOP Werkloozencomitó. Dezer dagen hield het vverkloozencomité een vergadering voor de wekrloozen in het Vereenigingsgebouw. De voorz., kap. Fransse, opende deze bijeen komst met den chr. groet, waarna hij een over zicht gaf van de verrichte werkzaamheden. De secretaris, de seer Th. Pannebakker leest de notulen der vorige vergadering, welke onver anderd werden vastgesteld. De voorz. bracht hierna dank aan de leden van het comité voor de hulp, welke zij heb ben verleend. Spreker stelde voor, de ontspan- ningsgelegenheid ,voor de werkloozen met in gang van 1 April a.s, te sluiten. De penning meester kreeg hierna het woord, en bracht verslag uit van den financieelen toestand. De heer Van der Staak sprak een woord van dank aan den voorz. en penningm., aan wiens beheer het te danken is, dat nog een batig saldo in kas is, zoodat mogelijk een volgend seizoen het gebouw weer voor ontspanning kan worden opengesteld. Nadat met algemeene stemmen het voorstel van den voorz., n.l. met 1 April tot sluiting van de ontspanningsgelegenheid over te gaan, was goedgekeurd, werd deze vergadering ge sloten. KOUDEKERK De poging tot roofmoord. De dader van de poging tot roofmoord in den avond van 27 Maart, op den caféhouder A. B. van 't Zwaantje aan den Hooge Rijn dijk, onder de gemeente Hazerswoude, zijn vroegeren knecht, de 24-jarige H. v. H., afkom stig uit Rijsenburg, thans zwervende en ge domicilieerd te Rotterdam, heeft voor den burgemeester aldaar een volledige bekentenis algelegd, dat het zijn bedoeling was om B. hij zijn thuiskomst neer te slaan, te berooven en hem in den Rijn te werpen en vervolgens met de auto van B. de wijk te nemen in de richting Amsterdam. v. H. is overgeleverd aan de Justitie te Den Haag. Werkloosheid. Het aantal ingeschrevenen bii het agentschap der arbeidsbemiddeling al hier, is sedert de vorige opgave met 19 ver minderd en bedraagt thans 107, waarvan 23 gedeeltelijk werkloos. Geboren: Gerrit z. van G. Dorrepaal en M Kastelijn. Ondertrouwd: W. M. de Regt 26 j. en W. Visser 20 j. O v er 1 e d en: Cornelia Been 78 j. echtg. van J. Raas M. Loef, 23 j. NOORDEN Onderwijs/ubileum. 1 April was het 25 jaar geleden, dat onder pastoor J. P. H. Ramakers de St. Antonius- school geopend werd, waarbij levens de heer N. J. M. Klaus den dag herdacht, waarop hij gedurende 25 jaar als hoofd werkzaam was ge weest, Met het oog op den vastentijd is de feestelijke herdenking uitgesteld tot Donder dag 27 April a.s. WOERDEN Propaganda-avond Vrij. Landstorm. De propaganda-avond van de afd. Woerden van den Vrijw. Landstorm is schitterend geslaagd. De opkomst van leden en belangstellenden was zeer groot te noemen. De voorz., de heer Timmerman, opende deze avond met 'n wel komstwoord aan de in grooten getale opgeko men leden, maar vooral ook aan kapitein 01- d.ert van 't Centraal Magazijn alhier, den se- cietaris van de afd. Westelijke B, V. L. en verder aan alle andere autoriteiten, die blijk van hun belangstelling gegeven hadden. Spr. hoopte, dat de B. V. L. in Woerden in nog grooter groei en bloei zou komen te staan. Hierna had de installatie plaats van pater waarop bjj de vaststelling der begrooting 1933 gerekend is. Vervolgens wordt op voorstel van B. en W. mt alg. stemmen besloten het presentiegeld der leden voor de steflabureaux, die daarvoor in aanmerking komen, vast te stellen op 4. Aan de orde is thans het voorstel van B. en W. om aan de muziekvereeniging „Devote", een subsidie over 1932 toe te kennen van f 60 aan de vereeniging het Wit-Gele Kruis geen subsidie toe te kennen, omdat de rekening geen nadeelig slot heeft en aan de vereeniging voor Wijkverpleging een subsidie van Z200 te verleenen. De heer Klaver wijst er op, dat de overge legde rekening van het Wit-Gele Kruis niet is vermeld geworden het nadeelig slot der re kening 1931, zoodat er over 1932 een tekort is. De voorz. stelt in verband met deze opmer king voor deze subsidieaanvraag aan te hou den. Aldus besloten. Verder informeert de heer Klaver of het salaris van de wijkzuster ook is verlaagd ge worden, evenals voor de gemeenteambtenaren, omdat bepaald is geworden dat de van ge- meehtewege gesubsidieerde vereenigingen ook de salarissen van haar personeel moeten ver minderen, De voorz. zegt dat de verlaging van de salarissen van de ambtenaren is ingegaan 1 Januari 1933, zoodat dit over. 1932 nog niet noodig was. Het voorstel van B. en W. met betrekking tot „Devote" en de wijkverpleging worden met alg. st. aangenomen. Bij de rondvraag vraagt de heer D. de Haas wanneer het voorstel van B. en W. te wachten is omtrent het salaris van den geneesheer voor de vaccinatie. De voorz. zegt dit toe voor de eerstvolgende vergadering. De heer Groenen dijk vindt dat het bordje „school" bij de be waarschool verkeerd staat. De heer Klaver zegt, dat de arbeidswet niet wordt nagevolgd en vraagt of de politie daarop geen toezicht houdt. De voorz. zegt dat deze vraag hier niet thuis hoort. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorz. de vergadering. LEEST MET AANDACHT DÉ ADVERTENTIE-PAGINA'S! Engels, kapelaan alhier, als lid der Commissie van den B. V. L. Vervolgens werden enkele films vertoond betrekking hebbende op den Landstorm, o.a. 'n grooten Landstormdag in Arnhem en een film van den zoo zeer geslaagden Landstorm dag in Den Haag, alwaar men 'n groot défilé "f* van de leden van den B. V. L. voor ver schillende hooge autoriteiten, waaronder wer den opgemerkt, de minister van Defensie, rar. dr. Deckers, en de minister van justitie mr. Donner. Deze films, wat aan 't luide applaus te hooren was, vielen zeer in den smaak van 't publiek en direct hierna trad de pauze in. Na de pauze trad als spreker op de secre taris van de afd. Westelijke B. V. L., die zcide 'n kort woord te willen spreken voor de pro paganda van den B. V. L. en hierbij spoorde hii vooral de leden aan om 'n zoo groot moge lijk aantal te krijgen, wat vooral bij den poli- tieken strijd in dezen tijd zoo wenschelijk is. Na deze korte maar gloedvolle toespraak, leidde spreker een film in, die handelde over de werking en behandeling van kruisers, tor pedojagers en over de inrichting van 't water vliegtuigenkamp „De Mok", welke film spr. speciaal had meegebracht, wegens dc beroerin gen die de muiterij op de „Zeven Provinciën" teweeg had gebracht en hij 't publiek wilde laten zien, hoe alles zich op zoo'n kruiser afspeelt. Tot slot werd dan deze film afgedraaid, die werkelijk zeer interessant de oefeningen met kruisers en alles wat daarbij behoort, te zien gaf. Daarna bracht ook nog de voorz., de heer Timmerman, dank aan allen, maar vooral aan den secretaris van de afd. Gewestelijke B. V. L.-commissie, den heer mr. Geldorp Meddens, voor 't welslagen van dezen avond. Hierna werd door allen staande het Volkslied gezon gen en was deze propaganda-avond ten einde. Zij nog opgemerkt dat 't fluitistenkorps „De Vriendschap", 't muzikale gedeelte verzorgde. TE HOOG! Dat is mis! En een rietslamp, die te hoog gericht is, verblindt anderen. Dat is óók misl 20

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11