ZATERDAG 1 APRIL 1933 OE LEIDSCHE COURANT utRDE BLAD PAG. 11 BUITENLAND ONTWAPENING. HET VREDESPACT. De details van Mussolini's vier mogend- heden-plan. De „Matin" publiceeit den tekst van het voorstel van Mussolini voor een viermo- gendheden-pact. Het pact bestaat uit zes artikelen en steit voorop, dat tus&uüen de vier contrac- teerende mogendheden een vredespolitiek gevoerd zal worden, waartoe, indien noodig, andere landen kunnen toetreden. De viermogendheden oonstateeren de noodzakelijkheid van een herziening der vredesverdragen, overeenkomstig de clau- sulen van het volkeubondsstatuut en aan vaarden deze herzien mg als een principieel punt hunner overeenkomst. Zij verk.aren tevens, dat dit principe der herziening van vredesverdragen slechts kan worden uitgevoerd onder auspiciën van den volkenbond en in den geest van vertrouwen en solidariteit tot wederzijdsche voldoening. Frankrijk, Engeland en Italië verklaren, dat, ingeval de ontwapeningsconferentie geen definitieve resultaten bereikt, de rechtsgelijkneid, die aan Duitschiand is toe gekend, van effectieve beteekenis moet wor- den. Duitschiand verplicht zich, deze rechtsge lijkheid tot stand te brengen m de étap pes, welke dit land zul.en worden voorge schreven en hiervan niet af te wijken. De vier mogendheden verplichten zich, op dit gebied de positie van Hongarije en Bulgarije te veranderen. In zaken betreffende de politiek in en buiten Europa verplichten zich de vier con- tracteerende mogendheden, om zooveel mo gelijk een gemeenschappelijke gedragslijn te trekken. Bovengenoemde politieke overeenkomst van wederkeerige goede verstandhouding en samenwerking, die zoo mogelijk binnei den tijd van drie maanden aan de parle menten der vier contracteerende landen ter goedkeuring zal worden voorgelegd, heeft een geldigheisduur van tien jaren en wordt stilzwijgend na af.oop van deze periode voor opnieuw tien jaren verlengd, tenzij een der contracteerende partijen, een jaar voor den afloop, van zijn uittreden heeft kennis gegeven. Het viermogendheden-pact zal worden gereguleerd bij het algemeene "Secretariaat van den volkenbond. OOSTENRIJK DE ONTBINDING VAN DEN SCHUTZBUND. Verzet der socialisten verwacht. Met volledige instemming van de regee ring heeft bondskanselier Dollfuss, zooals wij reeds gisteren hebben gemeld, gelast, dat de republikeinsche Schutzbund in ge heel Oostenrijk ontbonden moet worden. Elke tegenstand tegen deze verordening zal met alle ten dienste staande midde.eu worden onderdrukt. De getrouwe bevolking wordt verzocht zooveel mogelijk orde en tncht te handha ven en de regeering te ondersteunen en met alle ten dienste staande middelen de in standhouding van de veiligheid van den staat te verzekeren. Bondstroepen bezetten de patronenfabriek van Hirtenberg. Gisterochtend is een compagnie van de bondstroepen naar Hirtenberg vertrokken, om de patronenfabriek aldaar te bezetten. De Neue Freie Pret.se bericht, dat het doel van deze bezetting is. de ltaliaansche' ge weren, welke hier gerepareerd worden, voordat zij naar Italië worden teruggezon den, te beschermen opdat geen particuliere legerformatie er zich van meester kan ma ken. Opwinding te Weenen. De Weensche correspondent van de Vooruit meldde gisteren, in verband met bovenstaand bericht, aan zijn blad: De sociaal-democratische partij heeft de arbeiders opgeroepen tot een scherpen strijd tegen dit besluit. De arbeidersklasse van geheel Oostenrijk is tegen hedenmid dag gemobiliseerd. Vanmorgen vroeg heeft de regeering te Weenen een groote demon stratie van het bondsleger georganiseerd, met hot doel, de bevolking te intimideeren. Zij liet een groote parade houden, waarbij het bondsleger met auto's, waarop machine geweren en houwitsers zijn gemonteerd, door de straten trok. De poging om de ar beiders hierdoor te intimideeren, heeft de tegenovergeste.d uitwerking bereikt. Over al stroomen de arbeiders naar de partijge bouwen om aanwijzingen tot afweer, die op het oogenblik nog geheim worden gehou den, in ontvangst te nemen. Men moet aan nemen, dat het in den loop van heden of hedennnacht tot ernstige conflicten zal ko men. De sociaal-democraten pogen het verbod te ontduiken. Wolff bericht uit Weenen De ontbinding van den republikeinschcn Schutzbund wordt door de rechtsche par tijen levendig toegejuicht, maar van links, speciaal met verwijzing naar het blijven be staan der organisaties van andere partijen, scherp becritiseerd. In sociaal-democratische parlementaire kringen verklaart men, dat er feitelijk niets veranderd is. In een oproep van de sociaal democratische partij heet het dat er dade lijk „Ordnerschaften" opgericht moeten worden, die echter geen vereenigings- maar een partij-organisatie zijn. Het is de p.icht van alle „Schutzebiind.er" tot deze nieuwe organisaties toe te treden. Het aantal „Ordner'' zal binnen acht dagen tot het dubbele van het aantal leden van den repu- blikeinschen „Schutzbund" opgevoerd wor den. Een tegenzet van Seitz. Beuter meldt uit Weenen: AU gouverneur van Weenen heeft burge meester Seitz onmiddellijke ontbinding van de vereeniging „Wiener Heimatschutz" ge last. JOEGO-SLAVIE GEEN MUITERIJ OP DE VLOOT. Gisteren ontvingen wij een bericht uit Belgrado, dat op de Joego-Slavische vloot te Cattaro en Spalato een groote poging tot muiterij ondernomen zou zijn. Op verscheidene schepen, het vlaggen schip „Dalmatia" inbegrepen, zou de Kroa tische en de groene vlag van de Boeren- Internationale gehesohen zijn. De schepen probeerden uit te loopen, doch men wist hun den weg uit de bocht van Cattaro af te snijden. Het agentschap Avala deelt echter mede: wij zijn gemachtigd mede te deelen, dat het door het persagentschap van de „Tele- graphunion" verspreide bericht over een muiterjj onder de matrozen der oorlogsma rine te Cattaro en Spalta van iederen grond ontbloot en van a tot z verzonnen is. CHINA WEER STRIJD BIJ DEN GROOTEN MUUR. Zware artillerie in actie. Gisterochtend om 7 uur is in de nabij heid van Tsjoemenkau over een groot ge bied, een hevig gevecht begonnen tusschen Ohineesche én Japansche troepen, waarbij aan beide •zijden van de zware artillerie ge bruik werd gemaaktde Cineezen begon nen reeds des morgens vroeg met een zwaar bombardement, dat door de Japan ners werd beantwoord. Men vreest, dat dit gevecht ernstige gevolgen zal hebben. Nabij Fengning (in Jehol) zijn de Japan sche troepen er in geslaagd het leger van generaal Trfng Joe-lin te verslaan. De ver blijfplaats van generaal Tang is onbekend zijn 20.000 soldaten vluchten naar het wes ten, achtervolgd door de Japanners. Ongeregelde benden hebben een trein, die op weg was van Pogranitsja naar Ohar- bin, nabij den Matausj-tunnel tot ont sporing gebracht, waarbij een twintigtal personen zijn gedood of gewond. De Mands- joerijsch een Japansche soldaten, die zich in den trein bevonden, slaagden er tenslot te in de benden te verdrijven, waarbij twee Japansche soldaten werden gedood en vijf gewond. WIL JAPAN HEEL MONGOLIË „VRIJMAKEN'' Van Chineesche zijde wordt medegedeeld dat officieren van den Japanschen genera- len staf in de provincie Tsjakar geld fi nancieren, om later geheel binnen- en bui- ten-Mongolië van Ohina te kunnen losruk ken. Verscheidene Mongoolsclie vorsten zou den reeds groote geldsommen van de Ja pansche regeering hebben gekregen. De Japansche ambassadeur te Nanking dementeert deze berichten, welker juist heid echter van Ohineesche regeeringszijde wordt volgehouden. BUITENL. BERICHTEN OVERSTROOMINGEN OP DE FIDSJl- EILANDEN. Het Noordelijk deel van het Viti Levu- eiland is door ernstige overstroomingen ge teisterd. De nederzettingen van de suiker- maatschappij aldaar zijn door het water weggespoeld, waarbij vier personen zijn verdronken. Ook op de andeer eilanden is zeer veel regen gevallen, terwijl de zee zeer hoog etaat. RUIM 100 MILLIOEN TELEFOONS. Europa op de eerste plaats. In de Laaiate tien jaar is het aantal te lefoons met 70 procent gestegen. Ln de ge- heele wereld zijn thans 101.401.420 telefoons in gebruik, waarvan de meeste in Europa waar op elke 200 personen gemiddeld 1.2 tot 2 telefoon». In Azië is het aantal telefoons sedert 1921 met 153 prooent gestegen. Vooral in Japan is het gebruik aanzienlijk toegeno men. Afrika blijft eenigszina ten achter. Hier werden sedert 1921 slechts 247.000 nieuwe toestellen geplaatst tegen 520.100 in Austra lië. In Denemarken wordt het meest gebruik gemaakt van de telefoon. De stad met de meeste telefoons is San Francisco, waar gemiddeld ruim 40 toestel len per 100 inwoners zijn, Stockholm staat op de tweede plaats met 30, dan komt Hel- singfors met 14, Parijs met 13 en Berlijn met 12, Londen heeft 10 en Tokio 4 tele foons per 100 inwoners. Het aantal toestellen is sedert 1930 met 5 pet. achteruitgeloopen. NED. OOST-INDIE BRIGADE IN ATJEH AANGEVALLEN. Europeesch sergeant licht gewond. Aneta seint uit Buitenzorg: De gouver neur van Atjeh meldt, dat gistermorgen een brigade marechaussée op den weg Tangsé-Lam Meulo, afdeeling Pidië, werd aangevallen door een gewapenden Atje- her. De Europeesche sergeant Vogelsang werd licht gewond. De aanvaller werd neer gelegd. STADSNIEUWS A. R. K. A. De afd. Leiden van bovengenoemde Vereen, heeft haar jaarvergadering gehouden in de Burcht. De vice-voorzitter opent de vergadering met den chr. groet, heet de aanwezigen welkom, maar spreekt zijn leedwezen uit over de ge ringe opkomst der leden. Zes nieuwe leden werden geïnstalleerd. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken bevonden zich twee bedankjes van leden wegens ver trek; een schrijven van de Propagandaclub „Dr. Schaepman" om toetreding tot lid van deze club, waarvan de contributie 0.25 per jaar bedraagt. Adres is: den heer Lombert, Statonsweg 8a, alhier. Verder een schrijven van de orgaancom missie, omtrent eventueele wenschen en bemer kingen, welke in de afdeeling leven. Van het hoofdbestuur was goedkeuring in gekomen van het huishoudelijk reglement van groep 6. Alsnu kreeg de 1ste secretaris het woord voor het uitbrengen van het jaarverslag over 1932. Hij wijst erop, dat er in dezen tijd een groote dosis moed noodig is, een jaarverslag samen te stellen, daar men in een verslag lie ver mededeelingen doet van aangenamen aard, en wat toch is het tegenwoordig een triest beeld: loonsverlaging bij Rijk, Provincie en Gemeenten is aan de orde van den dag, om niet te spreken van ontslag, wachtgeld, etc. Op de eerste plaats brengt hij een woord van dank aan den geestel. adviseur, die ge heel en al met de afd. Leiden medeleeft. Ver der memoreert hij het aftreden van den heer Manders als voorz. (wegens drukke werkzaam heden). Het bestuur onderging verder geen verandering. In 't afgeloopen jaar werden vijf leden en vijf bestuursvergaderingen gehouden. Waren laatstgenoemde bijna steeds voltallig, eerst genoemde konden en moesten veel beter be zocht worden. Op 1 Januari 1932 telde de afdeeling 96 leden en op 31 December 84. Dit terugloopen van het ledental is het gevolg van de oprich ting der afdeeling „Bollenstreek". Verder brengt hij verslag uit over de ver schillende, groepen. Hij spoort den leden dier groepen aan propagandistisch te werken on der die ambtenaren, die nog geen lid van A. R. K. A. zijn. De pers, een onmisbaar stuk propaganda, met name de „Leidsche Courant", brengt bij dank voor het opnemen van verslagen en mededeelingen. De voc >rz. dankt den secretaris voor het uit gebreid verslag en voor het groote werk, wat hij voor de afdeeling verricht. Hierna kreeg de penningmeester gelegenheid verslag uit te brengen. Het bleek, dat ook de financiën terug waren geloopen, eveneens het gevolg van de oprichting eener nieuwe afdee ling. Van de kasnazieners was verslag inge komen, dat 2ij alles in orde hadden bevonden, waarvoor de penningmeester eveneens den dank van den voorzitter had te incasseeren. Bij de verkiezing van twee bestuursleden werden de aftredende heeren Gertsen en Gij- bels herkozen. Hierna had verkiezing voorzitter plaats, met gevolg, dat de heer Heemskerk bijna alle stemmen op zich vereenigde. Hij nam de be noeming met een dankwoord voor het ver trouwen in hem gesteld aan, verzocht de hulp van zijn medebestuurders, vooral van den secretaris en van alle leden, opdat er tot heil van de vereeniging gewerkt kan worden. Daarna wordt hij door den vice-voorzitter geinstalleerd. Als kasnazieners worden de heeren E. Duijm en P. Bergers aangewezen. Als de geestel. adv. ter vergadering kombt, wordt dezen door den nieuwen voorzitter wel kom geheeten, die op zijn beurt den nieuwen voorz. een hartelijk welkom toeroept, erop wijzende dat hij in de plm. 7 jaren van zijn adviseurschap van A. R. K. A. (hij was n.l. reeds eerder adviseur van de afd. W. Fries land) geen enkele vereen, zoo als deze heeft zien toenemen. Hij wijst erop, dat het voor zitterschap, door de samensteling van leden van verschillende takken van dienst niet een voudig is. Hij zal naar best vermogen den nieuwen voorz. steunen en hoopte dat de plan nen die deze zich koestert de afdeeling tot nieuwen bloei te brengen, mogen slagen. Als afgevaardigden naar 't Congres worden de voorz. en secr. en als plaatsvervangers de heeren Pellekoorne en van Mil aangewezen. Hierna heeft de behandeling van de con gres-agenda plaats, waarbij wordt aangedron gen, dat de toelichting op de begrooting wat ruimer wordt opgevat; deze toch is zoo sober en er is zoo goed als niets in te vinden. Verder drong de vergadering erop aan, dat aan 't congres mededeling zou worden gedaan van de reden van 't aftreden van den voor- maligen bondsvoorzitter. Bij punt 11 der agenda: bespreking viering derde lustrum, kon de vergadering geen be sluit nemen een commissie, bestaande uit de heeren Kriek, A. Bergers en Herreur werd be noemd, die omtrent een en ander spoedig aan het bestuur verslag zal uitbrengen. Na ampele bespreking werd besloten toe te treden als lid van „Katholiek Leiden". Bij de rondvraag hield de .secretaris nog een gloedvolle speech voor de propaganda. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorz. de vergadering met den chr. groet. Bij de Leidsche spaarbank ia in de vorige maand (Maart 1933) Ingelegd 436.061 48, en terugbetaald 468.530.09; 131 nieuwe inleg gers zijn ingeschreven en 156 boekjes werden geheel uitbetaald. Het tegoed der 18.372 integers, inclusief 1.383 deelnemers aan den Afhaaldienst, be droeg einde Maart 8.271.856.81. In 4.738 posten is in deze maand door den Athaaldienst 13.525 ontvangen. Examen van Apothekers-assistent: geslaagd zijn de dames G. van der Veen (Rotterdam), G. J. Smid (Rotterdam) en J. Versteegh (Koela-Radja). GEMEENTERAAD. Verkoop grond. Aan de agenda van de Raadsvergadering op Maandag a.s. is nog toegvoegd: Voorstel tot verkoop van een gedeelte bouwterrein c.a. aan den Rijnsburgerweg, hoek Wassenaarscheweg N.Z. kad. bekend gemeen te Leiden, Sectie P, No. 940 ged. aan prof. dr. W. F. Suermondt. Van prof. dr. W. F. Suermondt is een ver zoek ingekomen om van de gemeente voor den bouw van een heerenhuis te mogen koo- pen een perceel grond en water, in totaal plm. 1800 M2., gelegen aan den Rijnsburger weg, hoek Wassenaarscheweg Noordzijde. De met adressant gevoerde onderhandelin gen hebben tot overeenstemming geleid om trent verkoop van bedoelde gedeelten grond en water tegen den prijs van f 15 per M2. en onder de bij de gemeente gebruikelijke voor waarden, R. K. COMITé VOOR WERKL00ZEN- ZORG. Triduüm voor de R. K. Werkloozen. Maandag 3 April begint in de kerk van den H. Lodewijk een Triduum voor de R. K. Werkloozen, met een H. Mis om 10 uur, 's middags te 4 uur Lof, onder de H. Mis en onder het Lof preek. Dinsdag en Woensdag H. Mis en Lof als op Maandag. Donderdag 's morgens plechtige sluiting van het Triduum, H. Mis met Algemeene H. Communie, voor de deelnemers van het Triduum, na afloop gemeenschappelijk ont bijt (plaatB zal nog nader worden bekend gemaakt). De oefeningen en predikaties zullen ge geven worden door den zeereerw. heer Rec tor ft. Reijnen. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft goedgevonden, dat de H Communie op 6 April a.s. voor de deelnemers aan het Triduum der R. K. Werkloozen gelden kan voor Paasoh-Communie. AFSCHEID F. O. H. W. KESSELRING In het Kamerlingh Onnes Laboratorium had gistermiddag het afscheid plaats van den heer F. O. H. W. Kesselring als hoofd van een der glasblazerijen in genoemd laboratorium. Aanwezig waren o.a. mevr. de wed. prof. dr. H. Kamerlingh OnnesBijleveld, mevr. prof. Keesom, mevr. prof. De Haas, prof. dr. W. H. Keesom, prof. dr. W. J. de Haas, dr. C. A. Crommelin, voorts de assistenten van bet laboratorium, de collega's van den heer Kesselring, een aantal studenten en de leer lingen der instrumentmakersopleiding. De se cretaris van Curatoren was door ambtsbezig heden verhinderd aanwezig te zijn. De heer Kesselring werd allereerst toege sproken door prof. Keesom, directeur der eerste afdeeling van het laboratorium, die er op wees, dat een terugblik in het verleden den heer Kesselring wel tot groote tevredenheid moest stemmen. Nadat mr. Kesselring aan de vakschool te Ilmenau zijn opleiding had geno ten, werd hij door prof. Kamerlingh Onnes „ontdekt". Spreker haalde oude herinneringen op uit den tijd, toen het herhaaldelijk breken van de glazen buizen, die voor bepaalde proeven noo dig waren, het vertrouwen ln de toestellen deed verliezen en de onderzoekingen schade deed. Nauwelijks was echter mr. Kesselring aan het laboratorium verbonden of de buizen sprongen niet meer, zoo gehoorzaam schenen zij te zijn aan hun maker. Niemand kon dit verklaren, ook waarschijnlijk mr. Kesselring zelf niet. Vooral ook in het koelen van glas bezat hij groote bekwaamheid. Door zijn vak manschap had langzamerhand iedereen hem noodig en werd het tempo in het laboratorium door het werktempo van mr. Kesselring be paald. Dit leidde er toe, dat gegadigden bij zijn werktafel op de afwerking gingen wach ten om aldus eenige pressie uit te oefenen en het eerst een voor eigen proef begeerd werk stuk in handen te krengen. Prof. Keesom dacht met genoegen terug aan die aangename en ge zellige uren in de glasblazerij doorgebracht. Hij herinnerde voorts aan de prachtige werk stukken, die in de zaal tentoongesteld waren en waarover hij eergisteren reeds heeft ge schreven. Nu is de tijd gekomen aldus vervolgde prof. Keesom dat de last die op mr. Kes selring drukte, op jongeren zal overgaan, doch wij gelooven stellig, dat de werkzaamheid van hem zelf daarmede niet zal zijn afgesloten; in zeker opzicht zal hel dus geen afscheid zijn Nadat prof. Keesom ook namens de Cura toren woorden van waardeering had gespro ken, bood hij mr. Kesselring een album met foto's aan, waarin op de eerste bladzijde staat vermeld: „Aan F. O. H. W. Kesselring, die meester stukken uit glas wist te scheppen, zijn kunst aan anderen leerde en door beide den bloei der natuurkunde hier en elders bevorderde. 30 Maart 1933. Het Kamerlingh Onnes La boratorium". Voorts sprak prof. dr. W. J. de Haas, di recteur der Ilde afdeeling, mr. Kesselring toe. hoe zijn de tijden veranderd: vroeger hield prof. Kamerlingh Onnes zelf een wakend oog over het laboratorium; nu zou zooiets niet meer mogelijk zijn. Prof. de Haas herinnerde zich de oude glasblazerij als iets aparts; met het geruisch van de vlammen en de glim lichtjes op het glas had ze iets gemoedelijks en mr. Kesselring paste daarin. De nieuwe glasblazerij bad naast de vele voordeelen Iets tegen, n.l. geen zonnige kant, evenals de ge zondheid van mr. Keshelring. Spr. hoopte dat in de toekomst door meerdere rust zijn kwaal zal verminderen. Spreker achtte mr. Kesselring een groot kunstenaar, die als leeraar der Vereeniging tot Bevordering van de Opleiding tot Instrument maker der Nederlandsche glasblazerskunst heeft omhoog gevoerd en hij meende uit naam van allen, ook namens de vele oud-leerlingen in het buitenland, aan zijn groote dankbaar heid uiting te moeten geven, Namens de Vereeniging reikte prof. de Haas aan mr. Kesselring de Musschenbroek-medail- le uit Vervolgens sprak dr. Crommelin namens het wetenschappelijk personeel en gaf uiting aan de gevoelens van dankbaarheid, die allen be zielden, die bij de constructie van toestellen van de uitnemende bekwaamheid van mr. Kes selring partij hadden kunnen trekken. Voort» legde spreker den nadruk op de internationale beteekenis van mr. Kesselring's werk en wees erop hoevele zijner oud-leerlingen in het bui tenland werkzaam waren en hoe de vacantie- cursussen in het glasblazen telkenjare buiten landers naar Leiden deden komen. Tenslotte bood spreker namens het wetenschappelijk personeel aan mr. Kesselring een polychrome Delftsche schotel aan. De heer Flim, bedrijfscbef van het cryogeen laboratorium, zeide met mr. Kesselring steeds met veel geooegen samengewerkt te hebben cn bood namens het personeel zijn collega een foto-toestel aan. Tenslotte sprak nog de leerling Sanders woorden van dank namens de leerlingen, voor wie mr. Kesselring een uitstekend leermeester is geweest. Hij twijfelde er niet aan of hun leermeester zou nog menigmaal een kijkje in de glasblazerij komen nemen. Nadat spreker nog dank had gebracht na mens de vereeniging van Matthesianen, over handigde ook hij namens de leerlingen een souvenir. Na afloop van deze toespraken bleven de aanwezigen nog geruimen tijd in vriendschap pelijk samenzijn bijeen. Ondtrofflclerenvereen. StMartlnus". Donderdagavond hield de afd. Leiden van bovengenoemde vereen, een druk bezocht» ledenvergadering, die in hoofdzaak was be legd, wegens het vertrek van haar voorzitter, de heer W. Geene, die als adj.-onderoff. van 't 4e R. I., den mil. dienst, als een der „slacht offers" van de bezuiniging bij het leger, met pensioen op 1 April gaat verlaten. Aanwezig waren de geestel. adv., en 't H.B.- lid de heer Grobben. Bij 't agendapunt: verkiezing nieuwe voor- ziter, verzocht de heer Kramp 't woord en bracht naar voren de beteekenis van het ver trek en het verlies van zulk een voorzitter, die vanaf 1912 de afd. Leiden had bestuurd. Een commissie, bestaande uit de heeren Kramp en Van Riet, boden den scheidenden voorz. een prachtige lamp aan. De heer Geen» dankte de vergadering zichtbaar geroerd voor dit bewijs van erkentelijkheid. Hierna verkeeg de geestel. adv. het woord die de heer Geene in enkele korte woorden schetste als een zeer bekwaam persoon en hem dank bracht voor het zeer vele goed» werk, wat hij al die jaren voor „St. Martinus" had gedaan. Vervolgens dankte de heer Grob ben namens het hoofdbestuur en hoopte dat de heer Geene zijn rust zou krijgen, al i» het dan ook gedwongen. Als voorz. stond hij bovenaan en daar in 1933 een gedenkboek uitgegeven wordt ver klapte de heer Grobben, dat de daden van den heer Geene daarin aangegeven zouden worden. Door velen werd nog het woord ge voerd en allen voelden, niettegenstaande aan deze vergadering een feestelijk tintje was ge geven, dat de afd. Leiden iets ging missen, wat niet zoo gauw terug te krijgen is. De he«r Geene dankte de verschillende sprekens en hoopte als er iets in 't burgerleven was, waar voor hij in aanmerking zou komen, de zelfde waardeering te mogen onderinden. Hierna werd als voorzitter gekozen de heer Th. Kramp. Ora pl.m. 10.45 uur werd de vergadering ge sloten. In de laatstgehouden ledenvergadering d»r Maatschappij voor Toonkunst werd bet voor stel tot wijziging der „Wel" met algemeen» stemmen aangenomen, waarna in de daarop volgende bestuursvergadering de wijziging van het Reglement voor de Muziekschool met al gemeene stemmen werd goedgekeurd, Handelsregister K. v. K. W Ij z i g i n g e n: 833. Stoom-, wasch- cn strijkinrichting B. Spronk, Leiden, Witte Sin gel 14. Bovengenoemde handelszaak is omge zet in een naamlooze vennootschap onder den ioam: Wasscherij Spronk, N.V. (Ned. Staats courant 29 Maart 1933, Bijvoegsel Nr. 600). Dir.: B. Spronk, Leiden. Maatscb. kapitaal: J 25,000, waarvan geplaatst en gestort: 20.000. 2225. N.V. Voorheen H, Brandt Zonen, Leiden, Oude Varkensmarkt 5. Expeditie, auto handel en garage, enz. Uittr. Dir.: C. H. Brandt, Leiden, d.d. 27 Maart 1933 4183. N.V. tot voortzetting van de zaken voorheen gedreven onder den naami Algemeen Werktuigkundig en Eleclrotechnisch Bureau „Electra". Leiden, Oude Varkenmarkt 3. Uitr. Dir. C. H. Brandt, Leiden, d.d. 27 Mrt. 1933 2197. J. F. A. Haverman, Leiden, Stalionspl. J, exploitatie v. buffetten station Leiden. Uittr E.: J. F. A. Haverman, Leiden, d.d, 1 April 1933. Wijz. handelsn. in: J. G D. Haverman. N E.: J. G. D. Haverman, Leiden. 3642. Naaml. Vennootschap Nieuwkoopsch» Stoomsmederij voorheen N. G. Bon. Nieuw koop, Zuideinde 89. N. Dir.: A. Bon Czo., Nieuwkoop. Nieuwe inschrijving. 6188. Wed. P. Verdegaal Zonen, Voorhout, Engelschelaan 49. Bloembollenexport. Wed. M. C. Verdegaal —Prins, Voorhout ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in dc rechtsgeleerdheid op proef schrift getiteld: „De wetsontduiking in het Internationaal privaatrecht" de heer G. Bee- laerls van Blokland, geboren te 's Graven- hage; tol doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift, getiteld „Contribution h l'étude de la fortune" Literaire de l'arioste en France de heer S. Keijser, geboren te Tessel. Geslaagd: candidaats-examen klass. letteren raej. E. Hulshof f Pol (W a s s e n a a r).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11