KALENDER DER WEEK ZATERDAG 1 APRIL 1933 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 ALPHEN AAN DEN RIJN. Verloren geld. Door D. V. uit Bodo- graven werd bij de politie aangifte gedaan, dat zijn echtgenoote in de Vinkebuurt gis terenmorgen een taschje had verloren met om. een portemonnaie inhoudende een be drag ad ƒ7.Volgens V. waren aldaar niet anders dan twee muzikanten gepas seerd, die later door de politie in de Raad huisstraat werden aangehouden. Het ble ken te zijn P. H. de S. en H. R. Zij beken den bet taschje te hebben gevonden. Na dat zij het geld hadden gedeeld hadden zij het taschje in den Rijn geworpen. Het geld dat nog in hun bezit was, werd weer aan V. ter hand gesteld. Nieuwe zaak. Door den heer W. van der Louw, alreeds bekend uit de adverten ties in ons blad, werd aan den Gouwslui- schen weg een speciale inrichting geves tigd voor het vervaardigen van doodkisten en al wat daarmede in verband staat. Spe ciaal wordt de aandacht gevestigd op het volledig inrichten van rouwkamers; een nieuwe branche alhier. De model-kamer, die de ondernemer deze week had inge richt en ons ter bezichtiging was gesteld, deed ongetwijfeld zien, dat hier vakkundige handen, aan den arbeid waren geweest. NIEUWVEEN. Werkloozen. Bij den agent der ar beidsbemiddeling stonden per 27 dezer 30 werkloozen ingeschreven. 5 personen wer den door de gemeente.ijke werkverschaffing te werk gesteld. Personalia. Tot onderwijzer aan de Christelijke school te Dinteloord (N.-B.) is benoemd onze plaatsgenoot, de heer J. Vos- sepoel. Overleden: Pieter van Rijn, 77 j. Wil em Hendrik Hacquebord, 68 j. Bau- ke de Grouw, 38 j. Vertrokken: J. M. van Emster, naar Bloemendaal; A. Lantinga, naar Den Haag; D. de Wit en gez.. naai Mijdrecht; J. Vosse- poel naar Weesp; A. Blijleven en gez., naar Voorschoten. ZOETERWOUDE (Dorp). Volksbond. Donderdagavond verga derde de plaatselijke afdeeling van den Nederl. R. K. Volksbond in het patronaat alhier. De voorzitter, de heer van Haas trecht, opende de vergadering met gebed, en heette allen aanwezigen hartelijk wei- kom, spreekt hierbij den wensck uit dat, gezien de belangrijkheid van punt 5 der agenda, deze avond wederom een succes mag heeten voor den Volksbond, waarna hij den secretaris verzoekt de notulen van de vorige vergadering voor te lezen, welke zonder op- of aanmerkingen onder dank voor den samensteller worden goedgekeurd. Naar aanleiding van den beschrijvings brief voor den Centr. Raad wordt de ver gadering een vrije bespreking gegeven en wordt hierna de brief punt voor punt be handold. Na grondige bespreking wordt be- sdoten den afgevaardigde een vrij mandaat te geven. Voor de rondvraag op den Centr. Raad wordt namens de afdeeling gevraagd of het Hoofdbestuur de kwestie gewestelij ke vergaderingen wil bespreken, met de af gevaardigden op den Centr. Raad, welke vraag vergezeld gaat van een toelichting. Ten aanzien van het schrijven van de af deeling Vlissingen wordt ook den afgevaar digde een vrij mandaat gegeven. Naar aan leiding van een schrijven van de Coöp. De Eendracht wordt besloten, dat eerst het bestuur van den Volksbond zal confereeren met de propaganda-commissie van den Volksbond uit Leiden, en enkele bestuurs leden van de Coöp. „De Eendracht". Hier na komt het kardinale punt van de agen da, n.l. te trachten om te komen tot een Coöp. inkoopvereeniging van winterprovi sie. Nadat de voorzitter het wezen en wer ken van deze instelling had uiteen gezet, en het voordeel van massa-aankoop had besproken, gaven zich staande ter verga dering reeds velen op. Tevens zij hier nog medegedeeld, dat het do bedoeling van hot bestuur is, om alleen plaatselijke brandstof- fonhandelaren in te laten schrijven en de laagste inschrijver de massa te gunnen. Er was nog een schrijven ingekomen van den Districtbestuurder, den heer van den Ak ker, dat deze op Vrijdag 7 April a.s. een cursusavond komt geven, waar de voorzat ter allen verwacht. Bij de rondvraag deelde de Geestelijk Adviseur mede, dat zij, die gebruik wen- schen te maken van de retraitepenning, zich bij hom konden melden en geeft tevens een aansporend woord aan hen die nog nimmer ter retraite gingen, z.g. wegens de kosten, van deze gelegenheid gebruik te maken. Nadat verder alle vragenstellers tevreden zijn gesteld, sluit de voorz. na eerst een kort gebed gestort te hebben •voor den onlangis zoo tragisch om het le ven gekomen pater Eusebius, met den chris- telijken groet, de vergadering. „Hulp in Nood" bracht op 1.76. U zit fijn droogt De menschen, die In der y regen loopen, vragen L V niet, om mee te moger rijden; zij zijn al tevreder als U ze niet van boven to onder met modder bespatl ALS MEN ZICH ZELF BEHEERSCHT. door H. S. De Lindenhof, de groote boerderij aan de Duitsche grens was reeds eeuwen lang in bezit van de Familie Lindner. Op dit uitgestrekte landgoed diende Karei Schram sedert vele jaren als knecht. Reeds onder den vader van den tegenwoordigen eige naar had hij steeds trouw gewerkt. Hij was ongehuwd gebleven en was aan zijn patroon gehecht met een onbaatzuchtige en opof feringsgezinde liefde en trouw, die in den tegenwoordigen tijd, nu de machines de menschen verdringen, a s een steeds zeld zamer wordend verschijnsel moet worden vermeld. Reeds een menschenleeftijd werk te hij op het hof, hij was vertrouwd geraakt met iederen steen van 't huis en hij zorgde buitengewoon goed voor de beesten waar mee hij het ze dzaam best kon vinden. Hij deed zijn werk met een zekere soort lank moedigheid die geen ontevredenheid kent. Hij leefde gelukkig omdat hij bijna geen behoefte had. Tusschen den heer des huizes en hem bestond een hee, vriendschappelijke verhouding. Maar Schram zou het nooit gewaagd hebben om te vertrouwelijk te worden of iets te doen of te zeggen wat hem in zijn ondergeschikte betrekking niet passend leek. Ook onder het personeel was de oude knecht zeer gezjen omdat iedereen eerbieu had voor zijn groote ondervinding en levenservaring. Hij spraK weinig maar recht uit. Hij schaamde zich voor geen en kel werk, en daarom genoot hij een dusda nig vertrouwen van zijn heer dat hem het geneele bedrijf werd toevertrouwd, omdat de eigenaar door zijn burgemeestersambt en talrijke andere betrekkingen zoodanig in beslag genomen werd dat hij zelf niet meer in staat was om heel de boerderij behoorlijk te beheeren. Karei Schram had slechts een persoon lijken tegenstander: Hans Lindner de eeni- ge zoon van den burgemeester die zijn uiter ste best deed om binnen enkele jaren de leiding van het bedrijf over te nemen. Hij was een jonge kerel van middelmatige ge stalte en hij had een prachtig voorkomen, 't Was werke.ijk een knappe verschijning, maar hij kon soms zeer onoordeelkundig en ondoordacht te werk gaan, hij was driftig en opvliegend van aard. Tegen het perso neel kon hij soms vreeselijk uitvallen om enkele oogenblikken later weer uitermate vriende.ijk te zijn. Hij haatte de knechts en de meiden die liever aan Schram gehoorzaamden dan aan hem, omdat zij een deskundige leiding noo- dig hadden. Hans Lindner bemerkte heel goed, dat hij feitelijk niets te zeggen had Hij had den naam dat hij de boerderij be heerde, maar Schram gaf in alles de beslis sende leiding aan. Deze ging ongestoord zijn gang en hij deed altijd precies wat hij voor den goeden gang van zaken in de boerderij nuttig of noodig oordeelde. In huis echter had hij buitengewoon veel ach ting en eerbied voor den zoon van zijn pa troon. Hij is natuurlijk van zelfsprekend dat hij met dezen onervaren opvliegenden jongen man herhaaldelijk in botsing kwam. De jonge boer dacht dan later steeds dat hij het gewonnen had, maar per slot.van reke ning werd het toch gedaan zooals Schram gezegd had en later bleek dan weer dat de oude knecht goed gezien had. Hans haatte die zelfstandigheid van den knecht vreese lijk, ofschoon hij moest erkennen dat de oude Schram zeer groote verdiensten had. Hoe ouder Hans Lidnner werd des te meer gespannen werd de verhouding tus schen hem en den knecht. De eigenaar van de Lindenhof bleef voorloopig nog werke loos toezien zonder eenige maatregelen te nemen om verbetering in deze verhouding te brengen. Dat was immers toch onbegon nen werk. Zijn verstand moest zijn knecht gelijk geven, maar als zijn hart sprak dan helde hij weer over naar de meening van zijn zoon, die zoo precies op hem geleek boen hij zelf nog jong was. Hij had lang na gedacht om een vreedzame oplossing voor deze moeilijkheid te vinden, maar hij kon geen beslissing nemen, dat wist hij ook want anders zou het beheer der boerderij schade lijden. In de week na Kerstmis vond hij dan ook een oplossing die volgens eer en geweten de beste was. Iedere keer als het Nieuwjaar was kwam Schram met zijn pet in z'n hand in de ka mer van den burgemeester om namens het geheele personeel van de boerderij hun heer veel heil en zegen te wenschen in het nieuwe jaar. De woorden kwamen zoo maar hortend en stootend uit den mond van den knecht die niet in staat was om in welge kozen woorden een toespraak te houden bovendien in zijn Zondagspak was hij nooit op zijn gemak. Hetgeen hij echter zei was van harte ge meend en hij kon het dan ook zoo zeggen dat de heer des huizes de waarheid zijner woorden kon voelen. En wat aan den vloed van woorden mocht ontbreken, dat werd weer goed gemaakt door den glans die uit zijn oogen straalde en de oude knecht was altijd blij dat hij z'n zware nieuwjaarsplicht weer vervuld had Maar op dien Nieuwjaarsmorgen had de boer van den Lindenhof een heel bijzondere verrassing voor Schram. Toen Lindner den knecht bedankt had en zelf ook zijn wen schen voor het personeel had kenbaar ge maakt, bood hij Schram een stoel aan. Zelf ging hij in de kamer met groote passen op en neer, omdat hij den juisten toon niet kon vinden. Eindelijk kwam hei groote woord eruit, hij moest zich zelf beheerschen en zijn stem klonk qrg onzeker: Ik heb eens met m'n vrouw gepraat en wij hebben besloten om jon 'n onbezorgden ouden dag te verzekeren. Om je groote diensten voor ons te beloonen behoef je van nu af niet meer te werken, en je krijgt toch je gewoon weekgeld uitbetaald en je moogt ook bij ons blijven wonen, omdat ik maar al te goed weet, dat jij je ergens anders niet meer thuis zoudt gevoelen. Ik hoop dat je lang in ons midden zult blijven 1 Ik bedank je nogmaals hartelijk voor alles wat je voor ons gedaan hebt en ik wensch je nog veel gelukkige jaren en volle tevredenheid des harten. Toen hij uitgesproken had kon hij op het gezicht van Schram zien dat deze ver schrokken was. Hij stond zoo verbaosd dat hij geen woord kon uitbrengen. Moeizaam st)ond hij op van zijn stoel en als wilde hij zijn heer bedanken voor zijn goedheid reikte hij hem de hand. Omdat hij zichzelf te goed beheerschte durfde hij zijn verwar ring niet te laten blijken. Maar de boer van den Lindenhof bemerkte heel goed dat Ka rei heelemaal van streek was. Toen hij later met zijn vrouw daarover sprak, lachte deze omdat zij den ouden Schram zoo goed ken de. Zij had altijd bezwaar gemaakt tegen deze pensioenneering. maar de boer had al haar bezwaren weggeredeneerd. Het was maar goed dat niemand getuige was geweest van dit gesprek dat op Nieuw- ja.arsdag 's morgens reeds tusschen beide mannen had plaat* gehad, want Karei Schram stond den volgenden morgen weer heel vroeg op en ging naar de stal om naar de koeien te zien. Mei dezelfde b'ijdschap waarmede hij reeds zooveel jaren zijn plicht gedaan had, ging hij ook thans in het nieuwe jaar weer aan het werk. Maar hij zorgde er wel voor om ergens ook maar een enkele kleine maatregel te treffen waardoor de zoon van den boer ook maar in het minst gestoord zou kunnen worden. Zoo geraakte de knecht langzamerhand op den achtergrond. Doch dit gebeurde niet dan nadat de boer zijn zoon geducht de waarheid had gezegd. Want hij wist maar al te goed dat trouwe plichtsbetrachting bij den arbeid altijd het levensdoel van den ouden knecht waren ge weest; dat was het licht van het nieuwe jaar dat telkens voor Karei was opgegaan. Hij herinnerde zieh ook weer de spreuk die hij van zijn ouden vader op zijn 6terfbed geleerd had: „Gij moet de knecht die bij u dient weten te verontschuldigen; Denk er om dat ook hij een mensch is evenals gij zelf". WEEKAGENDA R.K. VEREENIGINGEN TE LEIDEN. NED. R.K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN Secr. Leliestraat 7. Zondag. Het Bondsgebouw geopend van af zeven uur. Maandag. Rechtskundig Bureau vooi de leden van de afd. Leiden en Omstre ken, 's avonds van 6.308 uur Bondsge bouw. Steenschuur 15. Maandag. Grafische Studieclub 8 uur. Maandag Gecombineerde besturenverga- dering St. Raphael 8 uur. Dinsdag Propaganda vergadering kap persbedienden 8 uur. Dinsdag Ledenvergadering Slagersge zellen 8 uur. Dinsdag Ontspanningsavond voor de vrouwen der R. K. Werkloozen. 8 uur. Woensdag. Ledenvergadering R. K. Volksbond met lezing en lichtbeelden te 8 uur. Woensdag. R. K. Kelnersvergadering 's nachts 12 uur. D°nderdag Bestuursvergadering R. K. Werkmeesters 8 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eenigmg „Pulchri Studio" 8 uur. Zaterdag. Spaar- en Voorschotbank 78 uur. Brandstoffencommissie 78 uur. Bibliotheek 7.308.30 uur. Ziekenkas 7 uur. Op het zittingsuur van de Bibliotheek is er gelegenheid te sparen voor de Re traite, Spaarkaarten op aanvraag ver krijgbaar: Maandag, Dinsdag, Woensdag, en Donderdag Triduum R. K. Werkloozen. Maandag opening Triduum in do Kerk van de H. Lodewijk, 's morgens H. Mis met Preek, 's middags Lof met preek. De oefeningen van dit Triduum, wor den gegeven door den ZeerEerw. Heer Rector R. Reijnen. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9. in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag te 8 uur H. Mis voor den Wel- Eerw. Heer G. Kemperman in de St Lo- dewijkskerk. Zondag is de zaal geopend van 12.30 u. tot 2.30 uur, en van 7 uur tot 10.15; ver plichte bijeenkomst van 8.15 tot 9.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting van de St. Jo seph's Spaarkas. De Spaarkas wordt waargenomen door de heeren Leon Bayer en C. van Oerle. Van 1 tot 2 uur bibliotheek. Na het Lof prijsbiljarten en kegelwed strijden. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10 15 uur. 8.15 Dam wedstrijden. 8.30 uur Maandelijksche afrekening voor de Zelateurs van het St. Petrus Liefde werk. Dinsdag 8.30 uur verplichte maandver gadering Afd. Gehuwde Gezellen. Voor en na de inleiding van den Eerw. Vice Prae- ses Kruisjaswedstrijden en kegelwedstrij den. Ieder gehuwd Gezel is propagandist voor onze maandvergadering. Woensdag. 8.15 uur Liedertafel „Sebas tian Schaffer". 8.30 uur vergadering Raad v. Bestuur. 8.30 uur Repetitie Tooneelclub „Adolf Kol ping". Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. 8.15 uur Biljartwedstrijden. Vrijdag. 8.15 uur Symphonie „Franz Schweitzer", allen op tijd. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur. 8.15 uur kegelclub „De Poedelaars". lederen Zondag van 1 tot 8 uur en iede ren Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Lees bibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereemging. Verdere mededeelingen: Dinsdag 11 April a.8. te 8.45 uur verplichte Maandver gadering Afd. Gezellen. De leden van de Studieclub die wenschen deel te nemen aan de Excursie op 2den Pinksterdag kun nen daarvoor sparen bij den Penningmees ter F. de Keuning. ST. PETRUSPATRONAAT. Rapenburg 52. Zondag Van 12 «uur Leesbibliotheek. 4.30 Ontspanningsbijeenkomst. Gele genheid tot sparen. Maandag 8.30 uur repetitie tooneelclub K. N. G. Dinsdag 8.15 uur Aloysiusgroep. Woensdag 7 uur Tarsiusgroep. Donderdag 8.16 uur Don Bosco-groep. Vrijdag 8.15 uur repetitie tooneelclub K. N. G. Zaterdag 5 uur huisvlijtclub. Van 89 uur Leesbibliotheek. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 9 uur Morgengebed en H. Mis met preek. Onder de H. Mis Algemeene H. Communie. Om 1010.15 uur ontbijt, om 10.1511.30 uur Ontspanning voor Afd. I. Om 5.30 uur Lof met Lijdensmeditatie, waarna ont spanning voor alle afdeelingen, om 6.30 uur Bibliotheek en Spaarbank. Maandag 89.30 uur Teekenen. Dinsdag 6.30—7.30 uur vlecht- en car- tonnagewerb jongste afdeeling. Woensdag 34 uur Zangles. Donderdag 6.30—7.3C uur Vlecht- en Cartonagewerk hoogste afdeeling. 7.309.00 uur Sloyd. Zaterdag 6 uur Gymnastiek jongste af deeling. 7 uur Gymnastiek hoogste afdeeling. 8 uur Ontspanning. HET CLUBHUIS „ST. ANT0NIUS". Zondag 4.30 uur Contributie betalen en ontspanning voor jongens onder de 14 jaar 7.30 uur ontspanning voor jongens boven de 14 jaar. Maandag 6.30 uur Teekenclub. Dinsdag 8.15 Sportclub. Woensdag 3.30 uur Botanieclub. 6 uur Postzegelclub, jongste afd. 6.45 uur Postzegelsclub hoogste afd. 6.45 uur Zaagclub jongste afd. 7.30 uur Esperantoles. 7.45 uur Zaagclub hoogste afd. 8.15 uur Tooneelclub. Vrijdag 7.30 uur Groep K en P. Allen worden verwacht. Zaterdag 7 uur Contributie betalen. Bi bliotheek en spaarbank. ZITA-VEREENIGING. Pieterskerkkoorsteeg 15. .Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 810.20 uur. DE GRAAL. Voor Leiden en alle stootbrigades. PASSIE-ZONDAG. In de H. Mis v. d. dag vervalt in het voet gebed de Psalm „Judica". Na den Introi- tus en na het gebed bij de handVassching (Lavabo) het „Gloria, Patri" (Eere zij den Vader). ZONDAG 2 April. Passie-Zondag. Mis: Judica. 2e gebed v. d. H. Franciscus van Paula. Credo. Vandaag begint de eigenlijke Lijdenstijd. Ten teeken van rouw zijn de kruisbeelden en de beelden van den Zaligmaker en de beelden van de heiligen overal in de kerk bedekt met een paarse doek. Christus is ter dood veroordeeld. Hij vraagt aan God Zijn taak te bepleiten en de waarheid Zijner onschuld te doen uit stralen. (Introitus). Hoewel onschuldig moet Hij toch lijden, 't Is de wil van den Vader, dat Hij als Middelaar van net Nieuw-Verbond, als Hoogepriester, Zijn egen Goddelijk Bloed aanbiedt tot zuive ring en verlossing der menscihheid. ('Epis tel). Mensch, gelijk wij, huivert Christus voor het lijden. God moge Hem daarom verlos sen uit de handen Zijner vijanden. Maar toch: de H. wil des Vaders geschiede. Heer, leer Mij Uwen H. Wil volbrengen (Gra duale; Tractus). In het H. Eangelie doet Christus Zich duidelijk kennen als de Zoon van God, waardoor nog meer uitkomt de waarde van Zijn H. Lijden. Hoe billijk is het toch, dat wij God voor de levenbren gende weldaad der Verlossing, voor het Gedachtenisteeken van Christus' Lijden, het Allerhéiligst Altaarsacrament, loven uit geheel ons hart en Zijne heilige geboden onderhouden. (Offertorium; Communio). MAANDAG 3 April. Mis v. d. Maandag in de Passieweek: Miserere. 2e gebed voor Kerk of Paus. DINSDAG 4 April. Mis v. d. H. Isidorus, Bisschop, Belijder en Kerleeraar: In medio. Gloria. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Dinsdag. Credo. Kleur: Wit Of de Mis v. d. Dinsdag: Exspecta. 2e ge bed v. d. H. Isidorus. De H. Isidorus, Bisschop van Sevilla in Spanje (7e eeuw) is één der meest bekende Spaansche strijders geweest tegen de ket terij van Arius. Ook heeft hij groote ver diensten voor de kerkelijke tucht. WOENSDAG 5 April. Mis v. d. H. Vin- centius Ferrius, Belijder: Os Justi. Gloria. 2e gebed v. d. Woensdag in de Passieweek; 3e A Cunctis (om de voorbede der Heili gen). Laatste Evangelie v. d. Woensdag. Kleur: Wit. Of de Mis v. d. Woensdag: Liberator. 2e gebed v. d. H. Vinoentius; 3e A Cunctis. Door zijne voortdurende prediking over het laatste oordeel heeft de H. Vincentius, van de Orde der Dominicanen, vele bekee ringen bewerkt. DONDERDAG?6 April. Mis v. d. Donder dag in de Passieweek: Omnia. 2e gebed voor Kerk of Paus. VRIJDAG 7 April. Feestdag van de Ze ven Smarten van Maria. Mis: Stabant. Glo ria. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Vrijdag in de Passieweek. Credo. Prefatie van Maria (invullen: En U om de doorbo ring). Kleur: Wit. Of de Mis v. d. Vrijdag: Miserere. 2e ge bed en laatste Evangelie v. d. zeven smar ten. N.B. Wegens den eersten Vrijdag is ge oorloofd een Votiefmis v. h. H. Mart. Mis: Cogitationes. Gloria. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Vrijdag. Credo. Prefatie v. h. H. Hart. Kleur: Wit. ZATERDAG 8 April. Mis v. d. Zaterdag in de Passieweek: Miserere. 2e gebed (voor de Ker); 3e voor den Paus. N.B. Als niet anders wordt aangegeven geen Gloria en geen Credo. De Prefatie v. h. H. Kruis. Kleur: Paars. Zaterdag 2 uur oadetten en Muloclub. Onze afspraak van verleden week gaat door hoor. Zaterdag van half zeven tot half acht contributie betalen, daarna repetitie in de Gym. zaal in de v. d. Werfstraat. Zondag Pic-nicdag te Rotterdam. Contributie betalen 's avonds na de me ditaties van 89 uur. 8 uur zang en musschenclub. Maandag 7.45 uur H. Mis. 's avonds geen enkele club in het club huis. Groote repetitie in de Stadsgehoor zaal. Aanvang half aoht. Maak, dat je daar present ben. Niemand blijft weg, zonder schriftelijke kennisgeving. Dinsdag geen groote repetitie wel dans- repetitie in clubs in het clubhuis. Zoo ook Vrijdag en Zaterdag weer koorrepetitie. Woensdag 1.303 uur en van 3.004.30 uur Kruiskinderen. 8.009.30 uur reidansen, naaien en knippen. Donderdag 56 uur Gym. Afd. A. 67 uur Gymn. Graalleden, 8.159.15 uur Gym. Afd. B. 810 uur mandoline. 8.009.30 uur reidansen, handwerken, houtzagen, handwerken voor de kapel, huisvlijt, weven, trommelen. Vrijdag 56 uur Gym. Afd. Kleinen. 6.308 uur naaien en knippen. 8.009.30 uur naaien, knippen en rei dansen. GRAALWACHTEN. Ook jullie, worden Maandag om half acht in de groote Burchtzaal verwacht. Zorg, dat je allemaal present bent. Nie mand blijft weg zonder kennisgeving. Excelsior, Alleluia, Vooruit! IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: ZONDAG. 2e gebed v. d. Z. Leopold van Gaiches; 3e v. d. H. Franciscus van Paula. MAANDAG. Mis v. d. Z.Z. Gandulphus van Binasco en Joannes van Pinna, Belij ders: Confiteantur. Gloria. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Maandag; 3e A Cunctis. Kleur: Wit. Of de Mis v. d. Maandag: Miserere. 2e gebed v. d. Z.Z. Gandulphus enz. DINSDAG. Mis v. d. H. Benedictus van Philadelphia, Belijder: Justus. Gloria. 2e gebed v. d. H. Isidorus; 3e v. d. Dinsdag. Credo. Laatste Evangelie v. d. Dinsdag. Kleur: Wit. Of de Mis v. d. Dinsdag: Exspecta. 2o gebed v. d. H. Benedictus; 3e v. d. H. Isi dorus. DONDERDAG. Mis v. d. Z. Maria-Cres- centia Hoss, Maagd: Dilexisti. Gloria. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Donder dag. Kleur: Wit. Of de Mis v. d. Donderdag: Omnia. 2e gebed v. d. Z. Maria-Crescentia. VRIJDAG. 2e gebed v. d. Z. Guilielmus van Scili, Kluizenaar; 3e v. d. Vrijdag, fn de Mis v. d. Vrijdag: 2e gebed v. d. zeven smarten; 3e v. d. Z. Guilielmus. ZATERDAG. Mis v. d. Z. Julianus v. d. H. Augustinus, Belijder: Justus. Gloria. 2e gebed en laatste Evangelie v. cl. Zaterdag; 3e voor don Paus. Kleur. Wit. Of de Mis v. d. Zaterdag: Miserere. 2e gebed v. d. Z. Julianus; 3e voor den Paus. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10