D'NSDAG 28 MAART 1933 OUDEWETERING. Vertrek Pastoor Raken. Gister in den loop van den dag werd be kend, dat Pastoor Raaen, die sedert fe bruari 19:24 onze parocnie heelt bestuurd, zou gaan vertrekken wegens zijn benoe ming tot pastoor te Amstelveen. Velen zal dit bericht onaangenaam hebben verrast. Pastoor Raken bestuurde toch met fcainie en vaste hand de hem toevertrouwde geioo- vigen en groot was zijn liefde vooral voor de jeugd. Als de beste gedachtenis aan zijn pasto raat zal steeds de R K. Jongens- en. Meis jesschool blijven getuigen, die onder zijn bestuur werd opgericht en later nog werd uitgebreid. Ook de kerk is zeer verfraaid door de nieuwe beschildering en het aan brengen van wandtegels. Moge Pastoor Raken onder Gods ze sen in zijn nieuwe parochie nog vele vrucht bare Priesterjaren doorbrengen. KATWIJK. Arbeidsbeurs. Aan bet bureau der ar beidsbemiddeling staat op heden ingeschre ven 733 personen. Hiervan zijn 22 opperlie den, 81 grondwerkers, 22 timmerlieden, 5 schilders, 15 metselaars, 179 losse arbei ders, 163 landarbeiders, 143 visschers, 29 kuipers, 10 scheepmakers, 11 binnenschip pers. Hiervan waren 85 pet. gehuwd of kostwinners. DE KWAKEL. Kiesvereeniging, Woensdag 29 Maart des avonds 7 uur zal in cafe C. Pouw een algemeene vergadering genouden worden door de R. K. Kiesvereeniging „Uithoorn II", waarop een onzer candidaten van Dis trict HaarlemHelder, de heer Jac. Groen, als spreker zal optreden. Alle kiezers worden verzocht deze ge wichtige vergadering bij te wonen, 't ls jammer, dat de neer Groen niet later dan 9 uur kan vertrekken. Laten wij den spre ker niet teleurstellen, en op tijd aanwezig zijn. De verkiezingstijd is weldra daar. De tijden zijn te gewichtig. Men kome dus allen N00RDWIJK. Vergunningen. Door Gedeputeerde Staten is aan de firma L. A. Roozen ver gunning verleend voor den verkoop van sterken drank in het klein alleen aan lo geergasten voor gebruik ter plaatse in het pand Rembrand weg 7. Door Burgemeester en Wethouders ts een vergunning verleend voor het venten met ijs in deze gemeente gedurende het jaar 1933 aan de firma b'. van der Kloot te Leiden en aan de beeren P. van Bone-uien, L. Duindam en G. J. Ammeraal allen te Noordwjjk. Ontsierende reclames. Van Gedepu teerde Staten is bericht ingekomen, dat bij hun College geen bezwaar bestaat tegen de verordening tot wering van ontsieten- de reclame buiten het landelijk gedee-te der gemeente, zoodat deze thans door Bur gemeester en Wethouders is afgekondigd en in werking getreden. Het is dus thans verboden zonder vergunning van Burge meester en Wethouders reclames aan re brengen of te hebben aan muren getimmer ten of gebouwen voor zoover deze vanaf den openbaren weg of het strand af zicnt- baar zijD en niet binnenshuis voor eigen zaak zijn aangebracht. Reclames die reed3 thans aanwezig zijn hebben eerst vergun ning noodig van Burgemeester en Wethou ders 1 Januari 1934 mits van het bestaan van zoodanige reclames binnen een maand aangifte wordt gedaan aan Burgemeester en Wethouders. SASSENHEIM. Transportarbeiders. Gisteravond had onder leiding van den heer J. Kortekaas, voorzitter van den R. K. Volksbond, een bespreking plaats om te komen tot een onderafdeeling van R. K. transportarbei ders. Voor deze gelegenheid was een dis trictbestuurder uit Den Haag aanwezig om in breede trekken uiteen te zetten, wat het zeggen wil georganiseerd te zijn in een transportarbeidersbond op maatschappelijk en godsdienstig terrein. Na deze uiteenzet ting werd 't woord aan de vergadering ver leend en door enkele aanwezige ragen ge teld, welke door den spr. werden beant woord. Vervolgens ging men over tot in schrijven van leden, waarvan er 6 opgaven geschieden, en 4 welke reeds verspreid lid waren, zoodat de vereeniging is opgericht met 10 leden. Natuurlijk is dit voor Sas- senheim tekort en het voorloopig bestuur, bestaande uit de heeren Braun, Ovormeer en v. d. Weijden, vertrouwt dan ook, dat elk die transportarbeider is, zich zal aan sluiten by deze afdeeling Medegedee d werd, dat a.s. Zaterdag weer vergadering is, waar dan definitief de afdeeling zal ge ïnstalleerd worden. Voor de rondvraag was geen animo. De vergadering werd daarna met gebed gesloten. TER-AAR. Auto slaat over de kop. Door nog on bokendc oorzaak sloeg de auto van den heer N., die vanaf richting Kattebrug kwam rijden, over den kop, even voorbij het Pa- peveer. De auto was een weinig bescha digd, persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Toen de zaaJc weer was nagezien, kon de eigenaar zijn reis vervolgen Ben en an der bracht toch nogal voel p.ubliek op de been. De 2e steun-uitkeering. Naar wij ver nomen heeft de Centrale Veiling voor de 2e Bteun-uitke«>ring een bedrug ontvangen van 8óO0.Direct is er een aanvang ge maakt ou» de verschillende berekeningen te inaken, opdat zoo spoodig mogelijk uit- keermg kan pLaaU hebben. I WARMOND. Schilderswerkplaats afgebrand. Gistermiddag klonk door deze gemeente het geroep brand. Een schilderswerkplaats, behoorende aan den heer A. J. Haverkoro, waar men doende was electrisch celluloid- reclameplaten te bespuiten, stond in lich terlaaie. Door de aanwezigheid van ben zine en olie vond de brand voldoende voed sel en in een oogenblik was de wérkplaats met aangrenzende broeikas van den heer v. d. Y'ooit in een vuurzee herschapen. Bei de gebouwen brandden tot den grond toe af. De omliggende perceelen hadden veel van het vuur en de groote hitte te lijden en bekwamen veel waterschade. Door het krachtig optreden der brandweer bleef de brand beperkt tot de werkplaats en ge noemde broeikas. Vermoedelijk is kortslui ting de oorzaak. Veel van de aanwezige inventaris was niet verzekerd. Een 15-tal konijnen kwamen in de vlammen om. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Woensdag a.s. des voormnl- dags 10 uur in openbare vergadering bijeen ter benandeling van de navolgende agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek vernou- ging steunnorm der 'werkloozen. 3. intrek king raadsbesluit art. 71 t<m 175 en 177 der gemeentewet. 4. Verzoek van de gemeen'o Heem.se om adhaesiebetuiging verminde ring belastbare opbrengst ongebouwde eigendommen. 5. Adr.aesiebetuiging adres gemeente Kerkrade ter uitvoering art. 205 der L.O.-wet 1920. 6. Tijdelijke salanskoi- ting ambtenaar ter Seoretarie en onder wijzers nuttige handwerken. 7. Benoeming diverse commissies. 8. Voorschot conform art. 101 der O.L-wet aan de bijzondere scholen. 9. Vaststelling kohier hondenbe lasting. 10. Verzoek plaatsing houten zo merwoningen. 11. Aanvulling verordening op het zwemmen. 12. Afstaan grond mevr. Ketelaar Peek. 13. Ontslagverlening en benoeming lid Com. tot Wering van School verzuim en de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. 14. Ontslag-aanvraag C. O. de Vroomen als gemeente-opzichter. 15. Rioleering terrein VVaienkamp. 16. Aan gaan geidleening ƒ55.000.—. 17. Comptabi liteit. 18. Ontheffing schoolgeld en honden belasting. 19. Wat verder ter tafel zal wor den gebracht. Jaarvergadering „St. Mathias". De R. K. Muziek-, Zang- en Tooneel vereeniging „St Mathias" houdt Vrijdag a.s. een alge meene jaarvergadering in Hotel de Zon, waarin ojn. zal worden voorzien in twee vacatures in het Hoofdbestuur, waarbij door1"het bestuur zijn candidaaigesteld de heeren Walenkamp en Joh. Sikkmg. W0UBRUGGE. Hoe moeilijk het was in Leiden te komen. Welk een moeilijke reis en opofferingen onze vaderen zich oudtijds moesten ge troosten om Leiden te bereiken, zullen wij vernemen uit een vraag van den Gouver neur van Zuid-Holland den 30sten Juii 1847, gedaan aan den burgemeester vau Hoogmade, tevens burgemeester van Kou dekerk, den heer N. Samson. Deze gaf het volgende schriftelijk ant woord. „Dat het Landpad van Hoogmade naar Lejden veel te wenschen overlaat, dat de hekken op gezegd pad, met gevaar ovor- klommen moeten worden, dat twee draai- planken over Wateringen, men van ieder persoon twee en een halve cent berekende, (nog wel bekend ,,'t vier duits plankje dat die draaiplanken zonder leuning zijn en bij sterke wind zeer gevaarlijk. De vaste hekken zijn: drie in de Boschpolder onder Woubrugge en drie onder Leiderdorp en nog twee vaste hekken in de Munnike- en Zijlaansche polder en dat daar ook nog een plank ligt die zeer smal is, dan nog des winters 'de onbegaanbare dammen ui die polders". Verdei schreef genoemde burgemeester: „Bij menschen heugenis is ten allen tij den dat de weg geweest naar Leiden en heeft die ongehinderd plaats gehad, als dat door die eigenaren word belet, zoude de ingezetenen van Hoogmade, die de markt moeten bezoeken, niet anders dau per vaartuig moeten doen, en bij inbre kend ijs als opgesloten moeten beschou wen". De burgemeester verzoekt den Gouver neur: „dat hij gelaste, dat die hindernis sen worden weggenomen opdat de passa ge te voet meer voegzaam kan geschie den". Blijkbaar is daarover gedelibereerd, doch er was nog geen onteigeningswet. Ten ein de raad verzocht de beer Samson of Ged. Staten bun tusschenkomst wilde verleenen, bij schrijven van 21 October 1847, om voor rekening van de Gemeente Woubrugge, Ai- kemade en Hoogmade zelf hekken, plan ken en Dammen te verbeteren. Dat laatste geschiedde dan ook bij de vaste hekken kwamen „overstappen". Geen wonder dan ook, dat vóór het jaar 1847 tal van Hoogmadesche vrouwen, zel den of nooit in Leiden kwamen, als men denkt, dat acht hekken overkloinmen moest worden en drie gevaarlijke planken betreden. Interessant is ook het verslag dat bur gemeester Samson deed omtrent de pasto rij, doch dit zullen wij de volgende week melden. Waarom de eigenaren vaste hekken plaatsten, weten wij omtrent ©en ander landpad, n.l. „de Ruygkade", het pad naar Leiden voor Woubruggers, vóór 1730, toen de s Molenaarsweg is aangelegd. Dat pa-d mocht niet met vee worden be treden. Toch geschiedde dit van tijd tot tijd. Vandaar dat in 1010 bij de tegenwoor dige hoeve van den landbouwer Kroes ie Hoogmade, een vast hek werd geplaatst, hetwelk in 1918 daar nog stond en misschien nu nog. DE I.EIDSCHE COURANT Gemeenteraad. De Burgemeester de zer gemeente heeft tegen Donderdag a.s. te 9.30 uur ten gemeentehuize een open bare vergadering belegd van den eemecn- teraad. Aan de orde zullen worden gesteld: notulen en mededeelingen; ingekomen stukken; voorstel tot vaststelling der ko hieren hondenbelasting; idem verbe'.erings- belasting 1933; idem tot verleenen van af schrijving schoolgeld; idem tot verkoop van een perceel grond aan de provincie; idem tot verhuur van het grasgewas langs den 's Molenaarsweg; idem tot benoeming van een gemeente-commissaris in liet be stuur der Woningbouw vereeniging; idem tot het benoemen van 2 leden der Commis sie van toezicht op het lager onderwijs te Woubrugge; idem tot benoeming van den gemeente-werkman in gemeentedienst; Prae-advies op een 3-tal ingekomen ver zoekschriften; Rondvraag. IJsclub. In hotel „Swama" hield de IJsvereeniging haar jaarlijksche vergade ring onder leiding van den heer Chr. van der Nagel. Uit de verslagen bleek, dat do vereeniging momenteel 113 leden telt. De inkomsten over het afgeloopen jaar hebben bedragen 344.07 en de uitgaven 170.37, alzoo een voordeelig saldo groot 173.70. Na stemming werden de aftredende be stuursleden, de heeren Chr. van der Na gel, J. Westmaa9, W. van Luiing en O. Westdijk herkozen, die deze benoeming aannamen. Bij de rondvraag werd de mo gelijkheid besproken te komen tot het aan leggen van een ijsbaan door het aanschaf fen of daarvoor huren van een perceel land wat gemakkelijk onder water kan worden gezet. Uit de besprekingen bleek, dat hier over voeling wordt gehouden met het Ge meentebestuur en zal te zijuer tijd niet aan de aandacht van het bestuur ontgaan. Hierna volgde sluiting van de druk be zochte vergadering. Inenting. Op Vrijdag a.s. zal gelegen heid worden gegeven tot kosteloos in- en herinenting en wel ten huize van dr. Loth des njn. half twee en voor de buurtschap Hoogmade des n.m. half drie in het Ge meentelokaal aldaar. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De raad dezer Ge meente vergadert op Donderdag, 30 Maart a.s., des avonds te 8 uur. Agenda: 1. Inge komen stukken. 2. Voorschotten kosten van instandhouding bijzondere' scholen. 3. Ont slag en benoeming voorzitter commissie van toezicht op den Gem. Dienst der Ar beidsbemiddeling en Werkloostieidsverze- kering. 4. Voorstel tot het geven van namen aan straten. 5. Idem tot wijziging van de Algemeene politieverordening. 6. Idem tot goedkeuring aanleg van een straat. 7. Idem tot aankoop van grond voor aanleg plant soen. 8. Besluiten comptabiliteit. 9. Recla mes Schoolgeld. Crisisbloem. De verkoop van de cri- sisbloem ten bate van het plaatselijk crisis- comité heelt opgebracht de som van 135.72. Aan de dames, die zich met deo verkoop hebben belast een woord van dank. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Boerenleenbank. Door de coöperatieve Boerenleenbank te Bodegraven- is een ver plichte ledenvergadering uitgeschreven morgenavond te 7 uur in het Beursgebouw. Op dien avond zal tevens op eenigszius feestelijke wijze het 25-jarig bestaan her dacht worden. Aan de rekening en balans over bet jaai 1932 is het volgende ontleend: De balaas sluit met een saldo winst van 3068.46. De spaarbank ontving 434.473.74, terwijl werd terugbetaald 498.S80.21. In totaal op de spaarbank gestort J 709.821.96. Schuld in loopende rekening aan rekeninghouders 52.559.56. Te goed in loopende rekening van rekeninghouders 392.154.73. Uitstaan de voorschotten 180.827.12. Reserve 35.358.65. Prins Willem-herdenking. Het pro gramma van den algemeenen herdenkdag van Prins Willem is thans vastgesteld op Dinsdag 2 Mei en luidt aldus: 3 uur: Kin deroptocht. Kinderfeest, muziek en zang 4.30 uur: Gymnastiek door de 4 plaats, ver- eenigingen. 6.30 uur: Optocht met muziek. 7.45 uur: Concert van de Mondharmonica club. 8 uur: Muziek, zang en sprekers op de Nieuwe Markt. NOORDEN. Ernstig ongeval. Zondag ruim drie uur passeerden twee rijders per motorfiets on2e gemeente, waarvan de een .uit Rotte»- dam en de ander uit Amsterdam kwam, beiden met dame als duo-zitster. Bij de R. K. kerk is de weg geasfalteerd, doch eenige meters verder wordt nog volop aan don weg gewerkt. Dit was blijkbaar niet opge merkt, zoodat eerstgenoemde rijder met zijn motor ging schuiven in de dikke laag keislag en zoodoende over den weg sloeg. Door toegeschoten hulp werden beide met gehavende kleeren vanonder de motor ge haald. De duorijdster had ook het bewust, zijn verloren en werd in het Café Kuif binnen gedragen. Geestelijke hulp wa« da delijk aanwezig. Na korten tijd arriveerde ook de dokter uit Ter-Aar. Deze consta teerde lichte hersenschudding, zoodat zij niet vervoerd mocht worden. De toestand is ernstig doch nog niet levensgevaar lijk. Pees doorgehakt. De arbeider G. de B., alhier, had het ongeluk bij het hakken van hout in zijn hand te bakken, waardoor een pees werd doorgesneden. Dr. Koert legde een eerste verband; waarna hij ter verdere behandeling in de kliniek van het Academisch Ziekenhuis is opgenomen. 4- Andere bladen schrijven FASCISTEN ZIJN OOK REVOLU TIONAIR. De Reeeering heeft het lidmaatschap van de Burgerwacht onvereenigbaar ver klaard met het lidmaatsohap van een van de vele fascistische organisaties. Daarover is heel wat te doen. Vooral de liberale kranten geven blijken van ont stemming, waartegenover de Volks krant het volgende opmerkt: De fascisten willen voor het ge zag opkomen, zeker, maar voor een ander gezag dan dat onze Grondwet erkent, die zij naar Italiaansch en neo-Duitsch model willen fatsoenee ren. De liberalen sohijnen eenzijdig te- gén één soort revolutionairen te velde te willen trekken; vermoede lijk hebben zij te veel goede ken nissen onder sommige fascistische stroomingen, zooals ze waarschijnlijk straks, tot hun nadeol, bij de Ka merverkiezingen zullen ervaren. De regeering heeft intusschen wel gedaan, bij haar zuiveringsproces niet halverwege te blijven staan, doch in een instituut, dat aan haar ondergeschikt is en dat zij desnoods moet kunnen hanteeren. den toegang te weigeren aan wie zich, naar hun leer en optreden, den vijand der re geering moeten voelen. DE ONMOGELIJKE MOGELIJK HEID. Uit een artikel van mr. Marohant in de Vrijzinnig-Democraat: Wij zijn nog altijd als sedert de stichting onzer nartij, van oordeel, dat de medewerking van de S. D. A. P. zoo niet noodzakelijk, dan toch ge-wensoht zou zijn. Deze ech ter heeft in den laats ten tijd geen gelegenheid verzuimd om die samen- werking te bemoeilijken. Zij beeft de zeggenschap van de vertegen woordigende 'iehamen verplaatst naar eigen partii-instanties, in striid met den eisch der parlementaire de mocratie; zij heeft het democrati sche en het revolutionaire beleid, die onvnreeniffbaar zijn, tegelijk in toeoassing gebracht; en zij verde digt. door het onmogelijke als mo- geliik voor te stellen, een financieel beleid, dat ons tot den ondergang moet voeren. Als zij zich niettemin aanbevolen houdt voor medewerking aan een democratisch Kabinet met bnruerliike nsrtnen. moet zij oen radicaal rechtsomkeert on alle drie punten voor mogelijk houden. HET DUITSCHE N. V. V. DRAAIT BIJ. Reeds is de hoonende houding gesig naleerd. d'e de roode ners tegenover het Dnitsehe Centrum aanneemt. Deze houding van de sociaal-demo craten is' toch wel in hooge mate vrij moedig, merkt de Residentiebode op. Immers, wat heeft do Duitsche Sociaal-Democratie gedaan om zich tegen do Hitler-terreur te bescher men? Niets, maar dan ook niets! Hij heeft zich zonder eenig verzat door de HitJertroepen tegen den muur laten zetten. Leiders als een Braun, zijn naar het buitenland ge vlucht en laten vandaar weten, dat zij voorshands niet naar Duitschland terugkeeren. De machtige Duitsche vakbeweging heeft bij monde van den sociaal-democraat Leipart oen verklaring afgelegd tegenover Hitier. waarbij niet minder dan de Duitsche Sociaa 1-D e m o- cratie verloochend werd en de vakbeweging, om Hitier te behagen en goedguncrig te stem men, verklaart alle banden met de partij te hebben doorgesneden. ..De Sociaal-Democraat" van 18 Maart j.l. verklaarde, dat de Duitsche par tij in de meest moeilijke omstandig heden, daar thans staat zelfs ver laten door haar vrienden. Niet», maar dan ook niets, heeft men van die zijde gedaan om zich te ver weren. En desondanks zet men nu een groot mond op tegen het Katb. Centrum, omdat dit zich niet tegen deze volmachten heeft verzet. LEEST MET AANDACHT DE ADVERTENTIE-PAGINA'S! NIEUWKOOP. Aanrijding. De 68-jarigo A. Kwakken- bos, alhier, werd Zondagavond, terwijl hij rechts van den weg liep por rijwiel aange reden door mej. K. uit Noorden. Do man kwam te vallen en was vrij erg gewond aan een been, terwijl zijn broek gescheurd was. Tegen mej. K. is proces-verbaal opge maakt WOERDEN. V. E. P, Naar men ons mededeelde is ihedon een aanvang gemaakt met de alge- TWEEDE BT AD PAG. 7 HET „VANGEN" VAN WERK LOOZEN. In De Bezem, fascistisch blad voor Nederland trof ons tussoben veel go- schetter en geschreeuw, het volgende aan het adres van de S D. A. P. De conclusie, weike het blad uit deze be schouwing trekt, laten wij het gaarne. „De Bezem" bespreekt de fanfares van de Arbeiderspers om de weraloozen to trekken, en merkt op: Denkt hot blad nu waarlijk, dab de 400.000 werkloozen nog te vangen zijn met een program van eischen voor een actieve werkloozenpolitiek? Indien de S. D. A. P. steeds blijft weigeren om regeeringsverant.woor- delijkheid te dragen, doordat zij voorwaarden voor deelneming stelt, die nimmer verwezenlijkt kunnen worden, moet zij niet do onbe schaamdheid hebben van het for muleeren van een program van eisohen voor actieve werkloozenpo litiek. Dit is zoo gemakkelijk voor oppositiepartijen. Reeds veel te lang heeft dit spel geduurd, waardoor er steeds minder menschen invliegen; men wordt en is er beu van. De werkloozen zijn alleen met krachtige daden geholpen. Het speculeeren met psychologische argumenten, waarin de S. D. A. P. zich ©en meester ge toond heeft, hebben nu wel bij de groote massa's afgedaan. Daar valt niets meer mee te bereiken, omdat de psychologische gesteldheid van de werkloozen zoo is veranderd, dat zij daar niet meer vatbaar voor zijn. IN ALLE BESCHEIDENHEID 1 Het drama in de R. K. Volkspartij is door ons Zaterdag reeds meegedeeld. In ,Onze Vaan" beklaagde de heer Wesse- ling zich er over, dat hij „op de meest pertinente wijze naar beneden is getrapt, om den ander naar boven te brengen". De Maasbode heeft zioh ©en kos telijk stukje herinnerd, dat in een der vorige nummers van Onze Vaan heeft gestaan. Het luidt als volgt: „Onze partij vormt een politieke eenheid, waar liefde, discipline en geestdrift een onderlingen wedstrijd houden, een voorbeeld, zeggen wij in alle besohcidenheid, voor ande ren.... ANTIREV. GAAN GEHEEL VRIJ UIT; DE R. K. EN DE CHR. HIST. ELK 50 pet. SCHULD. '1 In de Gelderlander schrijft mr. A. baron van Wijnbergen een artikel onder het opschrift „Christus' Koningschap in de politiek". Wij ontleenen daaraan de volgende pas sage: „Sedert November 1925 is de Christelijke politiek hier te lande min of meer slapend geweest. Straks na de verkiezingen zal wel licht het moment komen, waarop zal moe ten worden beslist, of ze zal worden ge wekt, dan wel voor goed ter ruste zal wor den gelegd. Welnu, die beslissing zal niet alleen afhangen van ons, maar zorgen wij er voor met overgroote zorg, dat, mocht ze onverhoopt uitvallen in ongunstigen zin, wjj ons niets, maar dan ook ten eenenmale niets te verwijten hebben. 't Is, wanneer, na plaats gehad hebbende verstoring, nieuwe banden moeten wordou geknoopt, meestal niet goed de schuld vraag scherp te stellen. Toch achten «o het nuttig ook teneinde geschiedverval- sching te voorkomen to zeggen, dat, naar onze schatting, ten opzichte van don onbehage lijken toestand der laatste jaren, de anti-revolutionnairen geheel vrij uitgaan en voor elk der beide andere partijen do schuld kan gesteld worden op 50 pet. Go- lijk wo echter opmerkten, is het beter daarover thans niet te discussieeren. Zaak is het, dat, zonder nu op anderen te let ten of over anderen te praten, wij, katho lieken, deze weken den katholieken kiezers weer duidelijk maken, welke do beteekenis is der Ohnstelijke Staatkunde en waarom wij die met alle kracht hebben te bevorde- Wij vertrouwen dan toch in ieder geval nè de verkiezingen meer te vernemen over die schuldvraag: „Hoe komt het, dat sedert November 1925 de Christelijke politiek hier te lande min of meer slapend is geweest'I De heer Van Wijnbergen acht het beter, daarover thans niet te di^pussieeren, maar intusschen heeft hij de schuldvraag geste'd en beantwoord. Een motiveering van dit antwoord zal iemand als de heer Van Wijn bergen zeker niet achterwege willen laten. heele verbetering van hot V.E.P.-veld aan den Utrechtscho Straatweg. Door energie ke pogingen van V.E.P.'s leider» heeft men eindelijk gevolg kunnen geven aan de reeds lang bestaande plannen. Het veld zal ge- effend worden en van een nieuwe afraste ring voorzien. Een naar de eischen des tij Ja ingericht kleedlokaal met een bescheiden tribune zullen eveneens verrijzen. De werk zaamheden zullen waarschijnlijk een 4-tal weken vorderen. Gestolen. Bij het gebouw Dili gen tia. in de Pannenbakkerijen is een splinter nieuwe regenjas ontvreemd, die buiten hing. De politie doet onderzoek naar den dader. Smokkelaars. Door drie ambtenaren der Crisiszuivehvet werd alhier een auto aangehouden en in beslag genomen wogen* het vervoeren van Duitsche margarine. Do eigenaar van de auto was oen zekoie D. uit Gouda.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7