DINSDAG 28 MAART 1933 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 UIT DE OMGEVING NOORDWIJK. Volksbond. ln een siechts matig be- zocute Uijeenkomst hieid üe R. iv. Volks bond aid. Nooruwijk naar zie jaarvergade ring onder voorzitterschap van den teer 1'. Smit, die, gezien de zeer groove agenda vau dezen avond, met enkele korte wuoruen Je G. Adv., Kap. Meemsaerk en de aanwezige •leden ueikom neeite. De notulen werden onuer dank goedgekeurd. Deze waren aan leiding, aat de lieer A. Meijer dank bracht aan leden en Destuur, voor net blijk van er- kenteiijkneid tem door de arbeidersbewe ging gesoüonken, waarvan tem wel bet meest had getroffen, dat alle onderatd. zoo spontaan tieraan hadden bijgedragen. Medegedeeld werd, dat een nieuwe on deratd. was opgerictt en wel een Üotaak- en Damclub, waarvan alle Volksbonuled^n lid kannen worden. De contributie bedraagt 5 oent per week. De gelegenheid tot ont spanning voor werkeloozen in het Juvo- naatsgebouw, loopt 31 Maart ten einde. Ecnter door de s.ecnte tijdsomstandigheden en het soms nog minder mooie weer, neeit de besturenraad besloten, de geiegenhetd alsnog open te stellen tot 30 April, echter met dien verstande, dat gedurende deze maand geen thee zal worden verstrekt, daar de tinancien dit niet meer toelaten. De bespieding over deelname aan de Wil lem ae Zwijger-herdenking werd met su.- zwijgend gepasseerd. Aan het bestuur werd in deze een vrij mandaat gegeven en tevens opgedragen een bespreking aan te vragen met B. en W., om zekere mistoestanden eerst uit den weg te ruimen. Zoo dit n.et plaats heext, zal zeker geen enkel lid aan deze huldiging deememen. Alsnog werd medegedeeld, dat de heer W. Augustinus tot secretaris der afd. was gekozen. Enkele ingekomen schrijven werden voor kennisge ving aangenomen. Hierna volgde tiet jaar verslag van den secretaris, hetwelk dank baar gewaagde over hetgeen de atgei re den voorzitter, de heer A. Meijer, m die 10 jaren voor den Volyksbond heeft tot stand gebracht, waarna nog de jaarversla gen van 10 onderaid. werden voorge.ezen. De voorz. bracht dank aan den secretaris voor voorlezing en vaststelling dezer gege vens. Het jaarverslag van de Coöperatieve Verbruiksvereeniging D.S.S. gaf den voorz. aanleiding deze instelling bij de leden warm aan te bevelen en mede te dee en dat April een propaganda-maand voor ae Coöp. zal zijn. Een plaatselijke commissie is dienaangaande reeds saamgesteid en spr. vertrouwd, dat zeker alle arbeiders op de te houden propaganda-avoud zullen tegen woordig zijn. Het jaarverslag vaa den pen ningmeester gaf aan een sluitend bedrag van 2519.10, met als voordeelig saldo 229.90. Ook dezen functionaris werd dank gebracht voor zijn omvangrijk werk. Na mens de controle-commissie deelde de heer B. Steenvoorden mede, dat do beseheiden van den penningmeester in de beste orde zijn bevonden. Bespreking bestuursbeleid gaf niemand aanleiding dit punt m te leiden, waaruit wel blijkt, dat het werk van het bestuur in het algemeen wel de volle goedkeuring wegdraagt. Het bestuur had dit, punt op de agenda geplaatst, naar aanleiding van be weringen, als zou de Katholieke Besturen raad niet mee willen werken in het belang der arbeiders en wel inzake een door de Modernen ingeluidde beweging tot het verlagen van gasprijzen. De voorzitter il lustreerde duidelijk dat een eventueels ver laging een verslechtering zou be teekenen voor de arbeiders, reden waarom door de Katholieken deze actie niet is gestouud. Op een gehouden gecombineerde besturen raad moesten de modernen dit erkennen, toch blijven zij doorgaan op dit stokpaard je, waaruit spreekt, dat niet de gasprijzen- verLaging hier het doel is, doch dat dit moet dienen als propaganda voor de Socia listen nu de verkiezingen in het zicht zijn. De bestuursverkiezingen wegens perio diek aftreden van de heeren Joh. Vink, J. Caspers, J. Passchier en W. Augustinus, had tot uitslag, dat allen bij eenige candi- daatstelling werden herkozen, ln de con trole-commissie werden benoemd de heeren J. v. Abswoude, A. Ottevan'ger en C. de Ridder. Na de gebruikelijke rondvraag, waarvan door enkelen gebruik werd. ge maakt, sprak de voorzitter nog een ernstig woord, waarna hij vooral allen opwekten in deze economisch slechten tijd veel te bidden om uitkomst. Hierna volgde sluiting met den chr. groet. UIT DE RIJNSTREEK KOUDEKERK. POGING TOT ROOFMOORD. De politie kwam er nog bijtijds achter. Gisterenavond te omstreeks elf uur, heeft de politie alhier, in samenwerking van den Hooge Rijndijk en den recher cheur O. uit Leiden, in een bergplaats van den caféhouder Boers aan 't Zwaantje een belangrijke arrestatie verricht van een tweetal personen n.l. een vroegere knecht van B., de 24-jarige H. van Haren en een (handlanger, zekere P. P. Uit het verhoor van dit tweetal bleek, dat van H. zijn vroegeren patroon hier zat op te wachten met de bedoeling hem bij zijn thuiskomst neer te slaan en hem van zijn geld te berooven. Uit den aard der zaak was het hem bekend, dat zijn vroegere patroon 's Maandagsavonds meestal iaat thuis komt. Voor dit doel had hij een straatsteen in zijn bezit met 'n vlijmscherp mes.-Gelukkig dus, dat do politie vroegtijdig heeft inge grepen, daar anders zeker B. bij zijn thuis kom/»!. slachtoffer was geworden van een gruwelijken roofmoord. v. JT., die lot alles in staat blijkt, heeft reeds te voreu tweemaal bij B. ingebroken, .waaronder één keer voor een aanzienlijk bedrag aan geld werd vermist. Hiervoor bevond hij zich nog maar korten tijd in vrij heid. Het tweetal is hedenmorgen op transport gesteld en overgebracht naar het Huis van Bewaring te 'sGravenhage. Aanrijding. Tengevolge van het onver wachts oversteken van den rijweg, werd Zondagmiddag het 7-jarig dochtertje van don stoker B. d. W. in de Hoogewaard al hier aangereden door een motorfiets, be stuurd door zekeren H. uit Overschie. Mei een lichte hersenschudding en een hoofd wond werd het kind opgenomen en in de ouderlijke woning binnen gedragen, alwaar dr. Vlaanderen alhier heelkundige hulp verleende. De duorijder, den timmerman M. alhier, kwam hierdoor te vallen en bezeerde zijn pols. Volgens ooggetuige werd slechts met een matige gang gereden. HAZERSW0UDE. Kiesvereniging. Gisteravond verga derde de R. K. Kiesvereeniging „Algemeen Belang-' in het café Verhaar aan den Rijn dijk. De vergadering was zeer druk bezocht; er waren ongeveer 100 leden tegenwoordig. De voorzitter de heer N. P. Kaptein, opende de bijeenkomst op de gewone wijze. De secretaris, de heer A. J. Pannebakker, gaf een mooi overzicht van de werkzaam heden der kiesvereeniging in het afgeloo pen jaar. Uit bet verslag van den penningmeester, den heer P. de Jong, bleek, dat de ont vangsten hadden bedragen 354.54'/s en de uitgaven 96.75, alzoo een bate van 237.791/* De aftredende bestuursleden werden met bijna algemeene stemmen herkozen, name lijk de heer N. P. Kapiein, P. de Jong Czn., W. Lommerse en R Koot. Te 8.15 uur verscheen ter vergadering de heer Paul de "Waart uit Amsterdam, die als spreker zou optreden met het onderwerp „De R. K. Staatspartij". Uitvoerig ging spreker behandelen, hoe het voor ons katholieken een gewetens plicht is te stemmen op de lijsten der R. K. Staatspartij, waarschuwde voor ai die klei ne verbrokkelingen, die niet anders a s na deel voor de grooie R. K. partij kunnen zijn, vooral waarschuwde spreker voor de grenzelooze critiek op hel regeeringsbeieid en wees vooral de aanwezigen met klem op het feit dat becritiseeren heel wat eenvou diger is dan daden stel.en. Nog diende zich aan een zekere heer Wij- "tenburg, die eenige critiek uitoefende op verschillende uitspraken en aanhalingen van den heer de Waart en het standpunt van de Volkspartij verdedigde. De heer de Waart wees deze Volkspar- tijer op het zeer gevaarlijke van hun actie en weerlegde in algemeene trekken 't on gemotiveerde optreden dezer katholieken. De voorzitter was zeer zeker de to k der vergadering, toen hij den heer de Waait bedankte voor zijn leerzaam betoog. De leden der R'. K. Kiesvereeniging kun nen het bestuur dankbaar zijn voor het or- ganiseeren van dezen avond en wij hopen allen dat in de naaste toekomst nog veie malen flinke sprekers voor onze kiesver eeniging zullen optreden. LAATSTE BERICHTEN IN EEN RESERVOIR KOKEND WATER GEVALLEN. Hedenmorgen is de heer A. S., adjudant directeur der Coöperatieve Stoom Zuivel fabriek te Dongen, in een reservoir met kokend water gevallen. Met ernstige brandwonden overladen is hij naar het St. Elisabethgasthuis overgebracht. Zijn toestand is zorgelijk. TELEGRAMMEN STAH'.HELM ONTWAPEND IN BRUNSWIJK. VOORBEREIDING VAN EEN CONTRA REVOLUTIE? Massa-arrestatie. BRUNSWIJK 27 Maart. (V.D.) Naar of ficieel vanwege het Brunswijksche st-aats- ministerie wordt medegedeeld, is op bevel van den Brunswijkschen minister van bin- nenlandsche zaken, Klagge, order gegeven, dat in het geheele land Brunswijk de Stahl- helmpolitie moet worden ontwapend. De redenen van dezen maatregel. De Brunswijksche minister van binnen- lanusehe zaken deelt olficieel mede: De Stahlhelm, afdeeling Brunswijk, heeft sedert eenige dagen heele scharen leden van de ontbonden en verslagen Marxisti sche organisaties opgenomen. Heden heeft deze beweging van toetreding tot don Stahlhelm een massaal karakter aangeno men. Honderden voormalige rijksbanier- leden, sociaal-democraten en communisten, trokken in deel gesloten afdeelingen en onder bescherming van de Stahlhelm-hulp- politie naar het wachtlokaal van den Stahl helm in het gebouw van het plaatselijk zie kenfonds. Voortdurend werd „Frei Heil, Front Heil, en Bot Front" geroepen. Voor het gebouw en in de aangrenzende straten schoolden opgewonden massa's communis ten en sociaal-democraten samen, uit wier midden dreigende kreten tegen Adolf Hit ler en tegen de N.S.D.A.P. opstegen. Ter wijl de Stahlhelm dit duldde nam het roo- de gepeupel, dat sedert weken zich niet meer uit zijn schuilhoeken gewaagd had, een dreigende houding aan tegen nationaal- 8ocialisten en Hitler-jongens. Hot kwam zeifs tot mishandelingen van Hitler-jon- gens door Stahlhelmleden. Tengevolge vaa deze ongehoorde houding van den Stahl helm, waardoor het succes van de natio nale verheffing in Brunswijk ten zeerste in gevaar werd gebracht, maakte zich van de bevolking der stad een onbeschrijfelijke opwinding meester. Minister KL&gges zag zich toen gedwongen in te grijpen. Schupo werd ontboden en naar het ziekenfondsge bouw gezonden, terwijl S.A. en S.S. de plei nen en straten in de omgeving afzetten en schoon veegden. De Stahlhelm-hulppolitie werd ontwapend, van hondeiden in burger gekleeden, die zioh in het gebouw bevuil den, werden de namen genoteerd, terwyl heele pakken ingevulde inschrijvingen in beslag werden genomen. Onder de in be slag genomen papieren bevinden zich le denlijsten van gesloten Schupo-formaties en plaatselijke sociaal-democratische groe pen, van rijksbannierleden van deze groe pen, van rijksbanierleden van deze groe- de Stahlhelmleiders bewust de Marxisten in hun organisatie bijeenbrachten. Verder is geconstateerd, dat de Schupo-afdeeliu- gen op bevel en in afspraak zich tot den Stahlhelm hebben gewend, teneinde op deze wijze den strijd te kunnen voeren te gen de N.SJ3.A.P. en de nationale verhef- fing. V erscheidene in het gebouw aanwezigo Stahlhelmleiders en alle daar aangetroffen in burger gekleede personen zijn gearres teerd, verdacht van voorbereiding van een contra-revolutionnaire onderneming. Ook de nationaal-socialistische staatslei ding van den groep Brunswijk geeft een verklaring uit, die gelijken inhoud heeft. TWEE PERSONEN BIJ BRAND OM HET LEVEN GEKOMEN. REGEN SBURG 28 Maart. (V.D.) In het dorp March in beneden-Beieren werd de boerderij van den landbouwer Aigner ge heel door brand vernield. Twee knechts, die niet tijdig gewekt konden worden, raak ten door den rook bedwelmd en konden zich mei meer in veiligüeid brengen. Den volgenden morgen weiden hun half ver koolde lijken tusschen de puinhoopen van de boerderij gevonden. COMMUNISTISCHE DYNAMIET- AANSLAG ONTDEKT. FUERTH 28 Maart. (V.D.) ln den afge- loopen nacht werden te Fuerth ongeveer zestig communisten gearresteerd, die vet dacht worden medeplichtig te zijn aan de voorbereiding van een dynamietaanslag, die op de stedelijke gasfabriek te Fuerth zou plaats hebben. De politie is in het bezit gekomen van geheime mededeelingen, waarin de aan slag aangekondigd werd. De gasfabriok werd in verband hiermede reeds Maandag avond door politie en S.A. bezet. ALLE COMMUNISTEN IN PRUISEN UIT- DE GEMEENTERADEN UITGESLOTEN. BERLIJN 28 Maart. (VJ).) De Rijkscom missaris voor het land Pruisen, vice-kanse- lier Von Papen, deelt door bemiddeling van den officieelen Pruisischea persdienst mede: De Pruisische Commissaris van Binnen landsohe Zaken (Rijkscommissaris) heeft by bijzonder decreet van 20 Maart bepaald, dat de vertegenwoordigers der Communis tische partij in Duitschland niet mogen deelnemen aan zittingen van gemeentera den daar zij allen verdacht worden van hoogverraad. Zij mogen derhalve niet tot de zittingen worden uitgenoodigd. DE NAZI'S EN DE JODEN. Begin der afweeractie tegen de propaganda in het buitenland. GLEIWITZ, 28 Maart'. (V.D.). Heden morgen begon in Opper-Silezië de Natio- naal-Socialistische afweeractie tegen de propaganda in het buitenland in verband met de vervolging der Joden. Voor de meeste Joodsche zaken stonden SA-posten die de koopers ervan af hielden de zaken te betreden. De politie bemoeide zich niet met deze actie; aangezien zich geen inci denten voordeden. Ook te Schwerin. district Warthe, wa ren alle Joodsche zaken gesloten. Aan een bloedige catastrophe ontsnapt. BRUNSWYK, 27 Maart (V. D.). - In zake het gebeurde in Brunswyk schrijft de „Braunschweigische Landeszeitung" oa: „Wanneer niet alle teekenen bedriegen zijn wij Maandag in Brunswyk te nauwer- nood op het laatste oogenblik aan een bloedige catastrophe ontsnapt. Honderden Marxisten, die zich reeds Stahlhelmleden waanden, hadden zioh bewapend, totaal waren volgens de politie tegen midder nacht in 't gebouw van het plaatselijke ziekenfonds behalve 200 Stahlhelmleden 1100 sociaal-democraten en communisten geconcentreerd. Men kan op zijn vingors uitrekenen wat deze concentratie van ver bitterde Marxisten voor gevolgen zou hebben gehad. De houding der Duitsch-Nationalen. BRUNSWIJK, 2S Maart. (V. D.). De voorzitter van de Duitsch-Nationalen in Brunswijk en de President van de Lands- organisatie der D. N. V. P. in Brunswijk, hebben in verband met de gebeurtenissen in den afgeloopen nacht verklaard, dat de Duitsche-Nationale Volkspartij ernstige bedenkingen togen het gebeurde heeft en dat de Duitsch-Nationale Volkspartij thans nog geen Marxisten in haar organisatie man opnemen. Slechts de beproefde Natio nalisten kunnen thans de nationale ont wikkeling doelbewust en rustig naetre- ven. De D. N. V. P. voert den strijd tegen het Bolsjewisme schouder aan schouder met de N. S. D. A. P, in onverminderde kracht, daar het Bolsjewisme nog geenszins is uit geroeid. Rijksminister Seldte bij Goering. BERLIJN, 28 Maart. (V. D.) Naar de „B. Z. am. Mittag" meldt, heeft de Eerste Bondsleider van de Stahlhelm Rijksminis ter Seldte, het onderzoek van de gebeurte nissen in Brunswijk zelf ter hand genomen. Nog hedenochtend heeft hij een bezoek ge bracht aan den Rijksminister van Binnen- landsche Zaken Goering. Nog heden is een officieele verklaring van de Bondsleiding der Stahlhelm te verwachten. De voornemens van de Rijksbanier in Brunswijk. BRUNSWIJK, 28 Maart. (VD.). Over den toestand in het land Brunswyk publiceert de politie een communiqué, waarin wordt medegedeeld: In het res taurant Meyerhenke in Negenborn werden 34 leden van de Rijksbanier goarrestcord. Zij verklaarden bij hun verhoor, dat zij do actie van hun organisatie wilden voortzet ten onder do vlag van den Stahlhelm, om daardoor hun doel te blijven nastreven, hetgeen zoo niet meer ging. Om zich aan onderzoekingen te onttrekken, sloten zij zioh bij de Stahlhelm aan. 1350 personen in arrest. BRUNSWIJK, 28 Maart. (V. D.). Omtrent de gebeurtenissen van den afge loopen nacht kan nog worden medegedeeld dat de vorhooren den geheelen nacht voortduurden. Bij de wachten, die verschil lende straten bezet houden, verzamelen zich nog steeds groote massa's. Do ingan gen van het gebouw der plaatselijke zie kenkas worden streng bewaakt. De onge veer 1350 gevangenen zijn over de vier ver diepingen van het gebouw verdeeld. Bij de gearresteerden zijn veel wapens gevonden. Onder hen bevinden zich vele recidivisten uit de beruchte buurten der stad. De ver- hooren werden hedenmorgen in groepen van vijf voortgezet. Over het definitieve lot der gevangenen is nog geen beslissing genomen. Bij de plaats gehad hebbende botsingen is een aantal personen gewond. De zieken wagens hebben den geheelen nacht gere den en alleen in het landsziekenhuis zijn meer dan 20 personen bipnengebracht, die over het algemeen aan het hoofd gewond zijn. Een arbeider ligt met een schot in de buik in levensgevaar. De treheele Stahlhelmleiding van het land Brunswijk is behalve den leider Win ter, die nog in den afgeloopen nacht naar Berlijn is vertrokken om rapport uit te brengen, gevangen genomen. Do leider van de Landsorganisatie Brunswijk van de Stahlhelm Schrader uit Wolfenbuettel, is hedenmorgen gearresteerd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 27 Maart. GrOentenveiMng. per 100 stuks: roodekool 2.80—7.40, sa- voyekool 1.605.20. pieterselie 1.10 2.00, prei 1.10—2.50. radijs 2.40—5.80, kropsalade 3.0012.40, selderie 0.50 1.40. per 100 kg.: kroten gekookt 24, witloof 712, postelein 3540, spina zie 10—16, uien 1.0O—1.50, wortelen 1.608.00, spruiten I 1017, spruiten II 3—8. 28 Maart. Vette Varkens. Totaal aan gevoerd 232 stuks waarvan 211 zwaar 32 33 cent en 21 licht 3032 cent per kg. levend gewicht ln centen. Handel vlug. ROTTERDAM 28 Maart. Vee. Ter vee markt aiangevoerd: 172 paarden, 1571 ma gere runderen, 360 vette kalveren; 81 gras kalveren, 14 varkens en overloopors, 6 bokken of geiten; 1057 vette runderen; 1732 nuchtere kalveren, 157 schapen of lammeren en 8 biggen. Prijzen per half kg: koeien 12—15, 20—24 en 27—29 cent, ossen 1418, 1921 en 2425 cent, stieren 13 16, 1718 en 2022 cent; vette kalveren 2530, 35—40 en 4550 cent. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 105 215, stieren 40250, graskalveren 20 45, werkpaarden 100230. slachtpaarden 90180, hitten 4090, nuchtere fok- kalveren 714, nuchtere slachtkalveren 35. kalkoeien 115235, pinken 50 85, vaarzen 80125, biggen 510, big gen per week f 0.40—0.80. Overzicht: De aanvoer van vette koeien en ossen was zeer groot, handel tamelijk, prijzen gelijk aan die van gistereneen best beest ging 1 cent boven noteering. Stieren tamelijke aanvoer, flauwe handel, onveranderde prij zen. Vette kalveren groote aanvoer, han del iets beter, doch prijzen iets lager; een enkel best kalf ging tot 2.5 cent boven no teering. Op de magere markt was de aan voer van melk- en kalfkoeien flink, han del tamelijk en goed prijshoudend. Jong vee ruime aanvoer, tamelijke handel, voor al in vaarzen; dezelfde prijzen gemakke lijk te bedingen. Nuchtere fok- en slacht kalveren zeer gToote aanvoer, voor den dood iets vlugger, voor het levend stroef, prijzen bleven vrijwel gelijk. De aanvoer van graskalveren was klein, handel niet vlug, terwijl de prijzen op dezelfde hoogte bleven. De aanvoer van werkpaarden enz. was tameli;k ruim, handel zeer stroef, prijzen stationnair. Biggen kleine aanvoer tamelijke handel, prijzen iets stijver. De aanvoer van schapen was niet groot, de handel tamelijk en de prijzen als gisteren. 11568 runderen, 691 paarden, 2733 vette kalveren, 8025 nuchtere kalveren, 2151 schapen en lammeren, 62 biggen, 39 bok ken. 3 ezels en 3347 varkens. BODEGRAVEN, 28 Maart. Kaas. Aan gevoerd 86 partiien Goudsche kaas waar onder 83 met rijksmerk. totaal 3707 stuks wegende 33.363 kg. prijs met rijksmerk le soort 25.0026.50, 2e soort 2124. Handel matig. Z0ETERW0UDE, 28 Maart. Veiling „Ik leer nog" Aanvoer 6591 eieren. Prij zen: kippeneieren 2.302.50, eenden eieren 2.002.20 per 100 stuks, kaas 16 24 cent per pond, kippen 60—85 cent, hanen 85 cent, duiven 18 cent en konij nen 0.251.60 per stuk. DEN HAAG, 27 Maart. Veiling v. Land en Tuinbouwproducten N. V. (Nieuwe BURGERLIJKE STAND LEIDFN 1 ***""- Geboren: A'rnoldus Johannes z. en Gerardus Jozef z. van H. H. Dijesel- bloem en Th. C. Langeveld Albert-ha d van J. Mulder en Th. J. Henneken Josephus Antonius Gertrudis Maria z. van J. F. G. Versteijnen en H. E. Ver haar Anna d. van L. Ravensbergen en J. W. v. Haarlem Nicolaas z. van A v. Hooidonk en M. A. Nieboer Leonardus z. van L. Boelee en E. E. Badey Albcrtina d. van Th. C. W. Rothuis en C. J. Smink Abraham z. van W. Goudkuil en J. P. Hofland Niesje d. van G. v. d. Zwan en N. Blan- kestein Elisabeth Anna d. van F. O. A Kuipers en J. Sannts Anthonius Karei Jozef z. van L. F. v. Steenbergen en M. M. Vinkestein Pieter z. van E.. Habraken en F. Nieuwenhui.isen. Overleden: van Heusden zn. 2 mnd. Th. v. Bieren m. 76 j. Iv. C. v Ark m. 52 j. C. C. Wesselingh dr. 37 j. I. G. van den BosohSpaarga ren vr. 36 j. A. RoskamWens veen. wede. 68 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Afgekeurd. Groentemarkt). Fruit- en Groentenveiling eieren 60 kg. de duizend 2.10—2.13 en 68 kg. de duizend 2.46 per 100 stuks. Edam mers 94 cent per stuk. Amerik. 'appolen Snowboy 4.peren 2.602.80, b,:de per kist. appelen: Culemans 9 cent. Goud- reinetten 26 eent. Brederode 1517 cent, Ben Davidsappelen 19 cent alles per kg.; sinaasappelen per 150cr kist 3.003.10, 200ers sinaasappelen 4.90, citr.enen 2.20 boide per kist, Hollandscho Bloom- kool 1012 cent per stuk, Italiaansche bloemkool 15ers 3.18ers 2.10 beide per krat, komkommers 15 cent per stuk, snijboonen 1.30 er 100 stuks, aardappe len Eipenh. 65 cent. Blauwp. 75 cent per H.L., Rapen 1.35, roodekool 2.95, gele kol 2.55, uien 1.00. peen 1.70 alles per 100 kg., soldorio 70 cent, prei 5060 cenf, radijs 1.302.80 alles por 100 bos, raapstelen 1.001.20 per 100 bos, sla 5.40—6.10, per 100 stuks, spinazie 6062 cent per kist van 4 kg., gek. kroten 5 cent, spruiten 6 cent. stoofsla 26 cent por kist ongek. kroten 25 cent per kist. conservon: andijvie halve liter blik 9 cent. snijboonen halve liter blik 10 oent, zuurkool l.fjt per 25 liter blik. R0EL0FARENDSVEEN, 27 Maart. Bloemenveiling. Pt*, van Oostenrijk 8 ct., La Reine 5 cent, Murillo 8 cent, Will. Cop land 68 cent, Will. Pitt 11 cent, Barti- gon 8—14 cent. Le Notre 1012 cent, Pr. Elisabeth 1314 cent. Pride of Haarlem 13 cent. Rosa Bdla 15 cent. Zwanenburg 1317 cent per dozijn. Narcissen 0.70 2.90 per 100 bos. sla 4.90 per 100 krop, Dunsel 89 cent per kg. Vanaf Woensdag dageliiks veiling. VINKEVEEN, 27 Maart. Groentenvei ling. Wagenaars 1.54 per kg.; kropsla. 48 cent per krop. vellen 4055 cent per kist. rabarber 6 cent per bos, spinazie 10 15 cent, witlof I 12J15 cent en witlof II 6 cent per kg. W1SSELNOTEERINOEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn Londen New York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid - Oslo Kopenhagen Stockholm VVeenen Praag Boedapest Prolongatie: 1 pet 8EURS0 VERZICHT. van gisteren. De handel op do Amsterdauische effec tenbeurs was bijna geheel tot stilstand go- komen. De tallooze vraagstukken op eco nomisch en politiek gebied vertroebelen bet overzicht over do huidige situatie en houden het publiek ervan terug actief aan den beurshandel deel te nemen, zoodat ook de beroepsspeculatie gedwongen is haar transacties tot het minimum te be perken. De voortgezette daling in Unile vers kon de affaire in dit fondB nauwelijks stimuleeren. Bij kleine omzptten moest het papier wederom 2.5 pet. prijs geven. Daarentegen lagen Philips vast en 1 pet. hooger, Ned. Ford gedrukt, terwijl van Aku's een hooger koers tot stand kwam. In Oliewaarden was het zeer rustig. Bij kalmen handel stelden Kon. Olies zich iels beneden de vorige slotkoersen. Ook do Amerikaansche soorten stelden zich iets lager. Rubbers nauwelijks prijshoudend, terwijl ook Suikers zich met lagere notee ringen tevreden moesten stellen. Voor H. V. A.'s trad zelfs een gedeeltelijk horstel in. Tabakken goed van toon al bleven de koerswinsten, die de Sumatra-soorten in casseerden. beperkt. Scheepv. en Mijnw. kalm en weinig veranderd. Amesrikanen prijshoudend. Duitsche ob'igatics konden zich herstellen. Ned. Staatsfondsen ble ven goed op peil. 59.15 8.48V„ 2.48 15 9 753 8 34 58 47 87 12.76 20 43 40 37 85 44.90 1:371/,

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3