WAALS n n 3> Haarlemmerstraat 130-136 BERICHT iDINSDAG 28 MAAR? 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waamemingeD verricht in don morgen van 28 Maart 1933, medegedeeld door het Ron Ned Meteor. Instituut te üe Bilt Hoogste barometerst.: 768.6 to Yarmouth. Laagste barometerst.: 742.8 te Vestmanoer Verwachting tot den avond van 29 Maart: Zwakke tot matige veranderlijke wind, later uit Westelijke richt in gen. toene mende bewolking, weinig of geen re gen, iets kouder overdag. Tengevolge van het verder doordringen van de depressie over Scandinavië en van die op den Oceaan is het hobge drukge- bied afcrenomen en verplaatst het zich naar Midden-Europa waardoor ons land geleidelijk onder den invloed der Weste lijke winden zal komen en de onbewolkte periode zal eindigen, al behoeft nog niet dadelijk regen te worden verwacht, omdat de Oostenwinden in de bovenlucht nog voortduren. In Noorwegen is reeds vrij- veel regen gevallen en duurt de regen nog voort in het Zuiden, op de Britsche Eilan- aen viel niets van beteekenis. het vaste land b'eef nog vrijwel geheel droog, en in Frankrijk en Zuid-Duitschland houdt het fraaie weer nog aan. De ochtend tempera tuur daalde in Engeland en Schotland plaatselijk tot onder het vriespunt, over dag zijn echter overal vrij hooge tempera turen bereikt, alleen Scandinavië houdt nog koel weer. LUCHTTEMPERATUUR. Temperafur des middags te half drie 14.4 gr. O. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.! Van Dinsdagnamiddag 6.56 uur tot Woensdagmorgen 5.13 uur. HOOG WATER. Op Woensdag 29 Maart te Katwijk v.m. 4.28 uur en nam. 4.43 uur. „DE STORMER" EEN GEVAAR VOOR HET KATH. GELOOFSLEVEN. De z.g. Stormersbe weging, welke in De'.ft onder oen groep katholieke kiezers haar zetel heeft en zich nogal eens heeft be roepen op de democratische denkbeelden van Paler dr. G. Vrijmoed, is gaandeweg in een door haar uitgegeven orgaan tot al lerlei excessen gekomen, zoodat de Pas toors van Delft zich genoodzaakt zagen, een ernstige waarschuwing tegen bedoeld periodiek tot de geloovigen te richten. Uit het jongst-versohenen nummer van het apologetisch blad „De Bourdon", even eens te Delft verschijnend, blijkt thans door het antwoord, dat Pater Vrijmoed daarin geeft op een desbetrefefnde vraag, dat ook Z.Eerw. de Stormersbeweging, met name haar orgaan, als gevaarlijk voor het Katholieke geloofsleven beschouwt. Pater Vrijmoed O.F.M. schrijft n.l., in antwoord op de vraag van zekeren v. A.: „Ik heb er heel geen bezwaar tegen om uw vragen openlijk in „De Bourdon" te behandeien. Integendeel, ik verheug er mij over, dat ik zoo ongezocht de gelegenheid krijg, om ook mijn meening in deze open lijk te zeggen. U vraagt mij, wie eigenlijk de leider of de leiders zijn %an het ge ruchtmakend veertiendaagsche blad „De Stormer". U zult wel bedoelen te vrageu wie eigenlijk degenen zijn, die dat blad schrijven. Tot mijn spijt moet ik u daarup het antwoord schuldig blijven en het feil dat niemand van de buitenstaanders eigenlijk precies kan zeggen, wie de ver antwoordelijke schrijvers zijn is alleen reeds voldoende om er met groote reserve tegenover te staan. Men kan wel zeggen, dat het niet allereerst aankomt op wie iels zegt, maar op wat er gezegd wordt, maar deze bewering geldt zeker niet ten opzich te van een blad, dat zich speciaal tot onze katholieke gemeenschap wü richten en te gelijk van kritiek op onze katholieke ge meenschap overvloeit. Zoo ooit, dan heelt hier diezelfde katholieke gemeenschap het recht om te weten, uit welken geest of gees ten deze kritiek voortkomt. Dit nog daar gelaten, heb ik er ook geen bezwaar te gen om mijn meening te zeggen over de inhoud van bet blad. Wanneer ik dan eveneens niet de een of andere persoou- lijke, maar de gemeenschapsmaafcstaf aan leg, dan meen ik niet beter te kunnen doen, dan hier openlijk te onderschrijven wat de vier pastoors onzer stad daar onlangs over hebben openbaar gemaakt. Het is ook mijn persoonlijke overtuiging dat men op deze wijze niet mag voortgaan en dat onze ka tholieke gemeenschap bet recht en de plicht heeft om zich daartegen te verweren op de wijze, zooals dat bij monde van de Pastoors dezer stad geschiedde. Men kan de subjectieve en persoonlijke bedoelingen van diverse schrijvers volkomen intact la ten. Men mag zelfs veronderstellen, dat ze de oprechte bedoeling hebben om door hun onbarmhartige kritiek de katholieke ge meenschap te dienen, maar dit alles belet niet, dat deze kritiek en vooral ook de wijze waarop ze wordt uitgeoefend aan zeer velen moer kwaad dan goed doet. Dit blad bouwt niet op, maar breekt af het vertrou wen tusschcn ons katholieke volk en zijn geestelijkheid en daarom werd het terecht gesignaleerd als een gevaar voor het ka tholieke geloofsleven". VERMEERDERING INKOMSTEN HOOGER ONDERWIJS. Verhooging der college-gelden. Ingediend is bij de Tweede Kamer een wetsontwerp tot wijziging en aanvulling der Hooger-Onderwijswet, welk ontwerp strekt tot uitvoering van de overeenkom stige voorstellen, welke de Commissie- Weiter in haar rapport in overweging geeft, en heeft ten doel de inkomsten van het hooger onderwijs te vermeerderen. In de eerste plaats wordt voorgesteld opheffing van do vrijstelling van betaling van collegegeld, nadat dit viermaal is be taald, met dien verstande, dat de vigeeren- de bepaling, dat de verplichting tot beta ling vervalt, wanneer de betrokkene het exameVi met civiel effect heeft behaald, in tact blijft. Deze maatregel strekt tot bet verkleinon van de marge tusschen de kosten, welke voor den Staat het gevolg zijn van het on dernemen van een studie en de bijdrage daarin van den student. Hij vindt zijn ver dediging in de ongunstige tijdsomstandig heden, welke het Bijk dwingen de uitga ven óók door vermeerdering vah inkomsten te beperken. Als tweede maatregel wordt voorgesteld verhooging van het collegegeld tot 400. na verloop van een voor elke studierichting te bepalen aantal jaren sinds de betrok kene voor het eerst werd ingeschreven, welk aantal jaren den normalen studieduur voorstelt, waarin een studie kan leiden tot het examen, waaraan civiel effect is ver bonden. Deze maatregel beoogt een prikkel in het leven te roepen, om de studie in een onder normale omstandigheden passenden tijdsduur te volbrengen. Het schijnt niet onbillijk, dat hij,, die langer studeert zon der daartoe door bijzondere omstandighe den te zijn gedwongen, hiervoor een ver hoogde bijdrage betaalt. Ook hiervan is, behalve misschien een vermindering van het aantal studenten, een financieel voor deel te verwachten, dat in de gewijzigde tijdsomstandigheden zijn rechtvaardiging vindt. Er kunnen zich echter gevallen voor doen, waarin de toepassing van dezen maatregel tot een onbillijkheid zou lei den. Te denken valt hierbij aan een lang durige ziekte, het verrichten van militai ren dienst. Daarom wordt in het ontwèrp de mogelijkheid geopend, in bijzondere ge vallen, ter beoordeeling van den minister, van de betaling van de voorgestelde ver hooging van het collegegeld voor een of eer jaren dispensatie te verleenen. Ten derde wordt voorgesteld afschaf fing van de bepaling, dat in geval van af wijzing, voor de eerste herhaling van een examen geen betaling van examengeld ordt gevorderd. Van dezen maatregel mag, naar de minister meent, verwacht orden, dat de studenten zich na degelij ker voorbereiding voor een examen zullen opgeven dan thans in sommige gevallen schijnt te geschieden. Een bekorting van de studie zal hiervan somtijds tot gevolg kunnen zijn. Bovendien zal deze maatre gel vrij zeker vermindering van het aantal examens ten gevolge hebben dit moet van groote beteekenis geacht worden, nu vele hoogleeraren door het groot aantal mens zwaar belast zijn. Ook hier zullen zich bijzondere gevallen kunnen voordoen, waarin het billijk dat. indien een candidaat is afgewezen, voor de eerste herhaling van het examen geen betaling wordt gevorderd. Ten slotte wordt voorgesteld de mogelijkheid te openen, voor onderwijsbenoodigdheden, die aan de studenten worden verstrekt, van hen betaling te vorderen. Bouwfonds ten behoeve van de vestiging dep E.E. Paters Benedictijnen te Egmond, Totaal vorige opgave 4.735. Ingekomen giften en toegezeg- de bijdragen van 1824 Maart: H. W. te A. 2.50 P. J. C. te R. ,2.50 C. H. te A. 5.- W D. v. H. te Rt 1.50 A. B. te R. 2.50 N.N. 22.67 A. v. W. te U. 25— Dr. N. J. F. M. K. te R. 10— N.N. te A. 2.50 Th. J. v. S. te E. 2.50 H. J. Z te H. 2.50 N.N. te A. 2— Ter eere van Sint Jozef, N.N. te O. 0.50 V. T. te H. 1.25 Ter eere van den H. Jo seph, J. W. te R. 2.50 Ed. Br. te H. 25— Mr. J. H. te Zw. 10— Jos. S. te H. 2.50 Ingekomen bij de St. Paulus Abdij, Oosterhout (N.B.): H. G. M. C. te Z. 20— J. en M. B. te H. 20— Past. de W. te N. 25 J. de K. te R. 20— Mgr. A. S. te H. 10— A. J. M. D. te O. 10— Zusters te R, 50— Dr. J. Tb. P. te H. 250 I Bij alle aankoopen boven Een Gulden ontvangt U leuke SURPRISES EEN INTERNATIONALE OPLICHTER. Een bekende internationale oplichter in Roemeenseche origine stond vandaag in hooger beroep terecht voor het Hof te Amsterdam wegens valschheid in ge schrifte en gebruikmaking van dit val- sche geschrift. De man had 16 Sept. 1931 20 gestolen Aravel-chèques, ieder groot 50 dollar, uitgegeven door de American Ex press Cy en staande op naam van N. Cislee. aangeboden bij de firma Oyen en Zonen te Haar'em. Hii had de chéques af- geteekend en het geld ontvangen. In De cember van dat jaar werd hij te Nice gear resteerd en 7 maanden later uitgeleverd aan de Nederlandsehe Justitie. De recht bank te Haarlem veroordeeMe den man tot 3 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Hij hield daar evenals voor het Hof zijn onschuld vol. De bankdirecteur herkende hem echter nertinent evenals een hotel houder te Haarlem, waar hij gelogeerd had. De man is reeds in verschillede greo- .w steden van Eurona voor soortge'ij. feiten veroordeeld. De procureur-generaal requireerde bevestiging van het vonnis, doch met dien verstande dat 4 jaar gevan genisstraf geëischt werd De verdediger mr. F. Pauwels drong aan op clementie in den vorm van pftrek van het voorarrest. Arrest op 13 April. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen geneeskunde de hee- ren H. B. S. P. Slagter (Overveen), J. Collet (Leiden); oeconomisoh doctoraal examen Indo logie de heer W. H. Overbeek (den Haag). STADSNIEUWS 405.- Totaal 5.2C2.92 Giften voor dit deel worden uitsluitend aangekomen ten kantore van de Firma Theodoor Gilisscn te Amsterdam, Nieuwe Doelenstraat 12-14, Gironumer 23435. DE RIJNBRUG. Voor zoover hoodig woidt cr op ge wezen, dat de Rijnbrug (gelegen si hen de Rijnstraat en den Nieuwen Rijn) is verboden voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen en rijtuigen. Het «chi.nr dat fet allen met dit bod op de hoogre zijn. want men ziet nog meermalen auto's en rijtuigen over de brug rijden. Men ste't. zich op die \\ij2e bloot aan een proces verbaal. Aanbestedingen. Door den directeur van Gemeentewer ken werd hedenmorgen namens B. en W. aanbesteed: het uitvoeren van rioleerings- en bestratingswerken on een terrein ten noorden van de Munnikenstraat. Ingekomen waren 11 bileten, waarop als volgt was ingeschreven: M. Timmers, Lei den 2380. H Veld, Leiden 2285, Jac. Warnaar. Leiden 1921, P. J. Oorver. Lei den 1888, H. Baen en H. Steenkist, Haar lem 1884, P. Snoekers. Leiden 1775, N.V. Houtgraaf en Bolse-broek, Bloemen- daal 1746, H. C. Heemskerk, Leiden ƒ1664, L. J. v. d. Geer en Stuifzand. Leiden 1599. Sehouls, Leiden 1597, W. F. Mar- celis, Leiden 1539. Voorts is aanbesteed: het verrichten van wit-, saus- en silicaatwerken enz. in meentegebouwen e.dHierop was als volgt ingeschreven: Jac. Kukler perc. I ƒ235, II ƒ550, III ƒ449, IV ƒ600, V 650, 818. Fred. A. Wempe: I ƒ461, II ƒ319, III ƒ121, IV 429. V 564, VI 793. Fa. Verhoef: I ƒ618. II 365, III 270, ƒ348, V 373, VI ƒ667. Burgers. Noord- wiikerhout: III 120, N.V. Stucadoovsbe- drüf v.h. P. de Best: I 305, II ƒ170, III f 139, IV 290, V 339, VI 439. v Berg: I ƒ550. III ƒ155. V ƒ420, S. Mevgaarden: III 275, IV 375. Voor zooverre geen woonplaats is ver meld is deze Leiden. Handelsregister K. v. K. Wijziging: 4773. „Tokio", Katwijk a. Zee, Voorstraat 52, Boekhandel en huish. artikelen. Tevens wordt handel gedreven onder den naam: Gebrs. de Jong. Opheffing: 1513. Firma Warmer dam en Beelen, n liquidatie. Alkemade. Rijpwetering D. 26a. Handel in granen gedistilleerd. Den ingeschrevenen voor den dienst plicht uit deze gemeente voor de lich ting 1934, die van den Burgemeester een kennisgeving hebben ontvangen om voor den Keuringsraad te verschijnen, wordt in herinnering gebracht, dat de zittingen van dien Raad zullen aanvangen op 29 Maart a.s. en wel in de inentingslokalen van het Elisabeth's Gasthuishof aan de Oude Vest No. 25 alhier. Omtrent dag en uur van aanmelding raadplege men bedoelde kennisgeving. VERHOUDING KOLONISEERENDE OVERHEID EN MISSIE. Voordracht van prof. dr. C. C. Berg voor „Sanctus Augustinus". Op uitnoodiging van de R.-K. Studen tenvereniging „Sanctus Augustinus" al hier heeft prof. dr. C. C. Berg gisteravond in het „Eigen Huis" een voordracht gehou den over de toepassing van de Katholieke principes aangaande overheid en volk in de koloniale gebieden en de verhouding der koloniseerende overheid in de Missie. De praeses der vereeniging, de heer J. F. M. Molkenboer, heette in zijn openings woord Prof. Berg hartejijk welkom en wijdde vervolgens enkele woorden aan de nagedachtenis van den Zondagmorgen te Utrecht overleden pater W. de Veer S.J., die vóór 'n dertigtal jaren moderator van S. Augustinus is geweest en daarna tot eerelid werd benoemd. Hierna was het woord aan prof. Berg, die zijn betoog in 'n aantal stellingen had verwerkt, welke als volgt luidden: Gebiedsuitbreiding kan rechtmatig .en: door occupatie van onbewoond ge bied b. door vreedzame kolonisatie (koloni satie in den engeren zin); tengevolge van een actie tegen een vreemden staat, die zich schuldig heeft gemaakt aan een positieve schending van het natuurlijke volkenrecht d. tengevolge van een actie tegen een vreemden staat, die- zich schuldig heelt gemaakt aan een negatieve schending van het natuurlijke volkenrecht In de gevallen bedoeld onder c. en d., bepaalt, als steeds, de oorzaak van de ac tie den omvang en den aard der midde len, uiteraard behoudens de eischen der moraal. De verovering van een koloniaal gebied verschilt niet wezenlijk van elke andere gebiedsuitbreiding, zoodat het bovenstaan de ook op dit bijzondere geval past. Afgezien van het ontstaan kan een vreemd gezag rechtmatig bestaan: indien het gebied, waarover het zich gevestigd heeft, momenteel niet tot zelf standig bestaan in staat is; b. indien de opheffing er van het ple gen van een grooter onrecht zou beteeke- nen dan het bestendigen er van. Aan den plicht van welke overheid ook om het gezag uit te oefenen, waar en wanneer zij klaarblijkelijk met uitsluiting van welk ander gezag ook daartoe in staat is, beantwoordt de plicht van het betref fende volk om die overheid daadwerkelijK als zoodanig te erkennen, "behoudens de eischen van de moraal.. Bij een groot verschil in cultuurni veau tusschen „moederland" en „kolonie" of tusschen de bevolkingsgroepen van een „kolonie" onderling kan de determinatie van het begrip „algemeen welzijn" per deel van het geheel zoozeer verschillen, dat organi satie der wederzijdsche betrekkingen op do basis van staatkundige eenheid practisch ongewenscht is. 5. In dat geval gelde: a. dat slechts wanneer de bevolking van een bepaald gebied volstrekt niet in staat is om uit zichzelf een overheid voort brengen, de volledige souvereinitejt toe valt aan den overheerscher b. dat anders de souvereine rechten slechts aan den overheerscher toevallen voorzoover de eigen overheid tot de uit oefening ervan onbekwaam is; c. dat in de beide gevallen sub a. en b. bedoeld de overheerscher optreedt als plaatsvervangende locale overheid die functie een eigen taak heeft, wel te on derscheiden van haar taak in het moeder land. 6. Z.g. achterlijkheid van een volk is niet op zichzelf, doch kan slechts gevolge- lijk een negatieve schending zijn van het natuurlijke volkenrecht. Derhalve schiede het zoogenaamde beschavings opvoedingswerk van het moederland als zoodanig dus anders dan in de functie bedoeld in 5 c. slechts gevolgelijk niet als doel op zich. Derhalve behoort ko loniale politiek niet te berusten op het principes van opvoeding tot zelfbestuur of tot cultureele gelijkwaardigheid. Dit doet niets af aan den plicht van ieder individu om naar vermogen anderen deelachtig te maken aan hoogere cultuur goederen, waarvan hij de drager is. 7. In het geval bedoeld onder 4. be hoort het moederland, zoo mogelijk, slechts op te treden als mandataris der volkeren gemeenschap. 8. Bij gegronden twijfel aan de com petentie van den overheerscher, zoowel in het algemeen, als in een bepaald onde: deel. van zijn beleid, behooren koloniale bevolkingsgroepen zich te kunnen beroepen op een onpartijdig gerechtshof. 9. Koloniale bevolkingsgroepen hebben het recht tot revolutie in dezelfde gevallen als waarin welk ander volk ook dit recht heeft, behoudens de eischen van de mo raal. Prof. Berg sprak in zijn inleiding ter loops over de drie eerste stellingen, die de rechtmatigheid van gebiedsuitbreiding be handelen, om zich daarna hoofdzakelijk te bepalen tot de stellingen i en 5. Spreker betoogde daarin o.m., dat de oplos sing van het conflict tusschen de mensch- heid in het algemeen, die behoefte heeft aan de opname van alle bieden der aarde in het vrije verkeer, van de volkeren der z.g. koloniale gebie den, die behoefte hebben aan gelegenheid om hun bijzondere cultuur-historische om standigheden in een langzaam tempo aan te passen aan de eischen van den nieuwen tijd, gelegen is in een curateele, die na mens de menschheid in haar geheel wordt uitgeoefend, door een verantwoordelijk mandataris van den Volkenbond. Verdei dat deze mandataris zich dient to houden aan de taak. die hij te vervullen heeft, zoodat hij alleen voor zoover zulks onont- komelijk is, zich bezighoudt met z.g. opvoe dingswerk, daar dit feitelijk steeds ont wrichtend werkt en dus slechts de volvoe ring van de taak, die de ihandataris te ver- Zij die zich per 1 April a.s. wenschen te abonneeren op „DE LEIDSCHE COURANT", ontvan gen de voor dien datum verschij nende nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Gemeentelijke Aankondigingen GELDSCHIETERSWET. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat de Naamlooze Vennootschap Handel maatschappij in Roerende Goederen, „Vesta" v.h. firma C. Eeuwens en Cie., gevestigd en kantoor houdende te Am sterdam, heeft verzooht om toelating tot het houden van een geldschietbak in het perceel Pieterskerkgracht No. 20, al hier, onder den naam Voorschotbank der N.V. Vesta v.h. firma C. Eeuwens en Cie te Amsterdam. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 28 Maart 1933. ONTEIGENING. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat afschrift van het proces-verbaal der op 6 Maart 1P33 in deze gemeente ge houden zitting van de Commissie uit Gedeputeerde Staten der provincie Zuid- Holland, tot het aanhooren van bezwa ren tegen het plan van onteigening voor den bouw van een nieuw Raadhuis en het verbreeden van c:e Koornbrugsteeg, ter Secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage is neergelegd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 28 Maart 1933. APCMnA X A LEIOEN. Woensdag, R. K. Vereeniging van Ge zinshoofden, jaarvergadering in „Den Burcht", 8.30 uur. Donderdag, jaarvergadering A. R. K. A., „Den Burcht", 8 uur. r4v6*-«i il/ De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Maart tot en met Zondag 2 April a. s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807; en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85. vullen heeft, tegenwerkt. Wel kan de over heid in een koloniaal gebied opvoedend werk verrichten, doch slechts als plaats vervangende locale overheid; in deze func tie kan zij dit zoo doen als een behoorlijke inheemsche overheid dit gedaan zou heb ben de maatregelen, die zij dus treft, moeten blijven binnen het kader van de in heemsche cultuur en haar ontwikkelings mogelijkheden. Op deze voordracht volgde een korte ge- dachtenwisseling, waarop de heer Molken- boer prof. Berg hartelijk dankzegde voor zijn lezing. ACHTSTE LUSTRUM „SANCTUS AUGUSTINUS". Wij herinneren nog eens aan de voor dracht van Prof. Deitrioh von Hilde brand, uit München, welke morgriiavond in het Groot Auditorium der Universi teit zal worden gehouden. Deze voordracht vormt de inleiding van de herdenking van het achtste lus trum der R. K. Studenten vereeniging „Snactus Augustinus". Belangstellenden hebben dozen avond Vlijen toegang. ST. ANTOMUS CLUBHUIS. Woensdagavond zullen de clubs niet doorgaan. Alle leden worden te 7 uur in de Hartebrugskerk in 't Lof ver wacht. Te 8.15 uur Tooneelclub. R. K. Handelsreizigersvereeniging. De R. K. Ver. van Handelsreizigers, afd. Leiden, nield vorige week een al gemeene verga lering. De notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken wor den voorgelezen en voor zoover noodig behandeld. Volgt herstemming voor een lid in het hoofdbestuur. Na aangename gedachtenwisseling wrrdt opgericht een debatingsclub in de afdeeling. Negen le den traden voorloopig toe. meerderen kunnen zich bij den secretaris opgeven. Voorloopig be,gin Donderdagavond ia Pasehen ten huize van den voorzitter. De geestelijk adviseur geeft eenige richtlijnen en zegt zijr. steun toe. De heer Reizevnort neemt de voorlco- pige leiding on rich. Van de rondvraag wordt een goed ge bruik gemaakt, waarna sluiting volgde met den chr. groet. Door de politie alhier ziin aangehou den de 19-jarige W. F. v. A. en de 17- jarige G. H., die zich op 14 Maart had den schuldig gemaakt aan diefstal van een karpet uit een tuin in de Cobet- straat.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2