DINSDAG 28 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 HET RADIO-DISTRIBUTIE BEDRIJF. Zooals bekend is, ligt het in het voorne men, om zoodra de krachtens artikel 33 van het Radio-reglement vereischte toe stemming van den Minister van Waterstaat is verkregen, naast de programma s van de beide Nederlandsche omroepstations ook die van buitenlandsche omroepstations door het Gemeentelijk Radio-distributie- bedrijf te doen doorgeven. In dat geval zullen op grond van de bepaing van het vóórlaatste lid van art. 13 der Radio-ver ordening de abonnementsprijzen met 0.50 per maand moeten worden verhoogd. In verband met de huidige voor velen moeilijke tijdsomstandigheden en de gun stige ontwikkeling van het bedrijf achten commissarissen der Lichtfabrieken bet echter niet gewenscht den abonnements prijs thans te verhoogen, zoodat zij in overweging geven bet voorlaatste lid van art. 13 der bovengenoemde verordening te doen vervallen (artikel VI van de con cept-verordening); zij verwachten, dat het aantal geabonneerden daardoor zal toenemen, terwijl bij verhooging van den abonnementsprijs groot gevaar voor verlies van abonné's bestaat. Van de gelegenheid, welke aldus gebo den wordt, maken commissarissen gaarne gebruik om nog enkele andere wijzigingen in de Radio-verordening voor te stellen, welke in de practijk noodig of wenschelijk zijn gebleken. Ter toelichting daarvan mo ge het volgende dienen. Artikel I. Het gestelde in art. 3, eerste lid, sub 3, dat de gemeente voor schade wegens eventueelen inbreuk op auteurs rechten beoogde te vrijwaren, kan verval len. nu de rechterlijke macht blijkens de jurisprudentie de radio-distributie-bedrij ven daarvoor niet verantwoordelijk stelt. In de plaats daarvan is het echter ge wenscht, zulks op het voetspoor van de Gas- en Electricteitsverordening, een be paling op te nemen, krachtens welke de aansluiting kan worden geweigerd, indien het aan te sluiten perceel te ver van de bestaande radio-netten is verwijderdin dat geval kunnen dan, overeenkomstig het bepaalde in het tweede lid. aan de aanslui ting bijzondere voorwaarden worden verbon den. terwijl op grond van het bepaalde in het derde lid, zoowel van een weigering van de aansluiting als van de gestelde bij zondere voorwaarden beroep op uw Colle ge openstaat. Art. II. De voorgestelde aanvulling van art. 5 derde lid, heeft de strekking duidelij ker dan thans te doen uitkomen, dat alleen breek-, metsel-, timmer- en verfwerken binnenshuis voor risico en rekening van den aanvrager zijnde werken bui tenshuis zijn daarentegen voor rekening van het bedrijf. De bepaling is van den aanvang af in dien zin toegepast. Artikel IV. Het voorgestelde nieuwe der de lid van art. 7 beoogt het gebruik of mede-gebruik van een radio-aansluiting door derden, bewoners van een niet aan gesloten perceel, te voorkomen. Artikel VII. Commissarissen achten het zeer gewenscht, dat Burgemeester en Wethouders niet alleen bij het veroorza ken van schade of hinder, doch ook bij overtreding of niet naleving van eenige be paling van de Radio-verordening bevoegd zijn den geabonneerde zoo noodig een boete op te leggen. Daartoe strekt de voor gestelde aanvulling van art. 17. RECHTZAKEN DE CRISIS-VARKENSWET. Kwestie der ongestempelde varkens. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Wijnveldt, nam Maandag con clusie in de zaak van J. Bdoor het kan tongerecht te Amersfoort, veroordeeld we gens vervoer van varkens, die niet voorzien waren van een oormerk, zooals is voorge schreven bij art. 11 van hot Crisisvarkens besluit. Deze oormerken mogen echter slechts worden aangebracht door een bij de Nederlandsche Varkenscentrale aange sloten gewestelijke organisatie. Deze laat ste mag slechts varkens van leden stem pelen en B. heeft geweigerd, van de be treffende organisatie (gewestelijke var kenscentrale Utrecht) lid te worden. De rechtbank te Utrecht bevestigde dit vonnis. Het Nederlandsche Staatsrecht is met deze regeling geenszins geschonden. De wetgever kan nu eenmaal bepalen, wat hij oirbaar acht, ook al is het ongewoon. Mr. Wijnveldt, concludeerde tot verwer ping van het beroep. De Hoooe Raad zal 24 April arrest wijzen. Voor B., die namens een groep var kenshouders optrad, heeft mr. H. H. Ste- neker uit Amsterdam o m. overmacht ge pleit, aangezien de boeren niet gedwongen zouden kunnen worden, zich bij een pri vaatrechtelijke organisatie aan te sluiten tenzij haar statuten bij de wet zouden zijn Mr. Wijnveldt achtte dit beroep op over macht onjuist. Kwestie inzake huis slachtingen. De Kantonrechter te Amersfoort heeft den varkenshouder W. veroordeeld we gens het verrichten van een buisslachting (varken) zonder machtiging van de Neder landsche Varkenscentrale ingevolge het Crisisvarkensbesluit (art. 7 lid 1). De rechtbank te Utrecht vernietigde echter dit vonnis en ontsloeg den verdach te van rechtsvervolging omdat h.i. bedoeld artikel niet zou steunen op art. 6 sub 2 der Crisisvarkenswet. In deze zaak heeft de advocaat-gene raal bij den Hoogen Raad. mr. Wijnveldt, conclusie genomen. Hij merkte daarbij op, dat de wetgeving ten aanzien van het hier besproken geval ongetwijfeld de kenmer ken van haast draagt, welke bij crisiswet geving niet kan uitblijven. Het is z.i. on aanvechtbaar, dat art. 7 van het besluit veel meer regelt, dan onmiddellijk uit art. 6 der wet kan voortvloeien, daar het de bevoegdheid regelt tot het doen van huis slachtingen, waarover de wet zelve ver der niet spreekt. Hij achtte derhalve het vonnis juist gewezen en concludeerde tot verwerping van het beroep. Arrest; 24 April. VROUW DOODGESTOKEN. Voor de rechtbank te Maastricht heeft gisteren terecht gestaan J. J. S., geboren te Sittard. 26 jaar oud. gedetineerd ter zake van doodslag op A. M. W. Creutzer, op 13 Januari jl. te Hoensbroek, nadat beiden in gezelschap van zekeren Nijst. in een herberg waren geweest. Minnenniid was vermoedelijk de oorzaak geweest Na de vrouw een steek in de borst te hebben toegebracht, had verdachte het slachtof fer, toen zij op den grond lag, nog 26 ste ken gegeven. Het O. M. eischte 10 jaar gevangenis straf. SPORT VOETBAL ANTWERPEN—AMSTERDAM. Hef Amsterdamsche elftal. Naar wij vernemen is het Amsterdam sche elftal, dat op Zaterdag 8 April a.s. te Antwerpen tegen Antwerpen uitkomst aU volgt samengesteld: Doel: De Boer (Ajax). Achter: Diepenbeek (Ajax) en Calden- hoven (DWS). Midden: Van Deyck (Ajax). P. do Boer (Blauw Wit) en Uiterwijk (AFC). Voor: Volkers (Ajax) aanvoerder, De Jong (Zeeburiga), Van Reenen (Ajax), Lungen (AFC) en Mulders (Ajax). De wedstrijd vindt plaats op het Beer- sohotterrein en vangt om half drie aan. WATERPOLO C. J. M. V. I-DE ZIJL I 2-3. Gisterenavond speelde de Zijl I te Den Haag in de Zweminrichting de Regentes een vriendsohappelijken wedstrijd tegen O. J. M. V. I. Het was een wedstrijd, waarbij het aan spanning niet heeft ontbroken daar beide ploegen vast besloten hadden de overwin ning te bekken. De rust h-°k - »n met gelijken stand (11). Het einde kwam met een 32 ovorwinn' s der Leidenaars. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De extra Competitie. De uitslag van den wedstrijd Hollandia IPoort van Cleef I voor de extra com- petitie L. B. B. luidt: B. Teegelaar (P.v.Cl.) 443 30 57 14.76 J. C. v. d. Berg (Holl). 290 29 57 10.00 W. F. K. 170 43 18 3.95 P. M. v. d. Berg 207 42 23 4.82 A. L. Iterson 115 35 15 -3.28 J. Remmerszwaal 106 34 29 3.11 G. Teegelaar 104 44 14 2.36 P. Bloot 86 43 8 2.00 P. y. Cleef 2 en Hollandia 0 punten. De stand der le afd. extra comp. L. B. B. luidt: gesp. gew. gel. verl. v.t, pnt. P. van Cleef I 4 2 2 124 6 Gr. Laken I 4 2 2 10—6 6 Hollandia I 6 13 2 11—13 5 Hollandia II 4 13 313 1 De stand der 2e afd. extra comp. L. B. B. luidt; D. O. S. II 5 2 2 1 12—8 6 P. v. Cleef II 5 2 2 1 11—9 6 't Gr. Laken II 5 2 2 1 11—9 6 O. G. 6 14 1 11—13 6 Hollandia III 5 1 '4 713 2 SCHAKEN DE COMPETITIE VAN DEM HAA^^rM hom- De wedstrijd tusschen Leidsch Schaak genootschap I en het F~-"° II was geëindigd in den stand: 3.52.5 en 4 afgebroken P' "en. De besli-sx..g van den arbiter luidt: 2e bord: G. Bosscha (L.) wint van Dr. W. Eu we. 10e bord: Ir. J. Westra wint van B. v. Be r kei. De partijen van W. Demmendal en M. M. Segaar werden remise verklaard, zoo dat de einduitslag een 6.53.5 overwin ning voor de Leidsche club is geworden. De stand in deze groep is nu de volgende: gesp. gew. gel. verl. v.t. tot. L. Sch.gen. I 5 4 1 31 -18 9 Disc. Die. II 5 4 1 32 5-17.5 8 Res. Sch.cl. 1 4 2 2 19.5-20.5 4 H. W.kw. I 5 1 1 323 -27 3 Disc. Disc. Ill 4 1 3 15 -25 2 H. Arb. S.cl. 15 1 4 19 -21 2 De laatste wedstrijd in deze groep wordt gespeeld op 30 Maart a.s. tusschen de Re sidentie Schaakclub I en Disc. Disc. III. De uitslag hiervan is tevens beslissend voor de bezetting der laatste plaats. D. D. III moet minstens '4 punten behalen, om gelijk te kunnen komen met de Haag- sche Arbeidersschaakclub I. WIELRENNEN DE OPENINGSWEDSTRIJDEN TE GOUDA. Zondag 2 April zal de nieuwe wieler baan te Gouda worden geopend om twee uur door den Burgemeester van Gouda. Het startschot zal gelost worden door Jan Pijnenburg. Er zullen sprintwedstrij den worden verreden, terwijl voorts een koppelwedstrijd op het programma staat over twee uur. Aan den start zullen o.m. verschijnen Wals. Van der Horst van den Heuvel, Homma, van der Linde, Braspen ning, Bogaert. Klaas van Nek Jr., Van Diik. Van Rossum enz. LUCHTVAART UITBREIDING LUCHTVERKEER. Met Ingang van 1 April. Op Zaterdag 1 April treedt een nieu we uitbreiding van den vooriaarsdienst van het luchtverkeer in werking. Daar mede wnrdt een nieuwe uitbreiding UJ luchtverbindingen naar en van Nederland gegeven. In de eerste plaats valt de her vatting van den dienst van de K. L. M. van Hamburg, welke gedurende den win ter was opgeheven te verme'den. De dienstregeling heeft ten opzichte van ver leden jaar wijziging ondergaan; de vlucht duur is verkort. oa. ten gevolge van het feit dat Bremen niet meer wordt aango- loonen. Na vertrek om 11.45 uit Amsterdam be reiken de vliegtuigen na reehtflrteeksone vlucht Hamburg om 14.45 uur. In omge keerde richting is het vertrekuur uit Ham burg op 10.10 uur bepaald Het aankomst uur te Amsterdam op 12.15. Van Rotterdam bestaat bij vertrek om 11 uur een rechtstreeksche aansluiting op Hamburg. Voorts geeft de nieuwe dienst te Am sterdam aansluiting naar en van Londen en Parijs. De passage- en bagageprijzen hebben een aanzienlijke verlaging onder gaan, terwijl de thans algemeen op het luchtnet ingevoerde korting van 30 pet. op den prijs van hpt biljet van de terugreis van een retourbiliet ook voor Hamburg van toepassing is. Naast deze nieuwe ver binding blijft de Scandinavian Air Express de snelle transito-verbinding, welke Engo- land. Frankrijk en Nederland dagelijks met Scandinavië verbindt, bestaan. Voorts vangt de dienst op de lijn van de Deutsche Luft Hansa naar het Ruhr- gebied. naar Midden- en Zuid-Duitschland en Zwitserland weer aan. Het vliegtuig, dat des ochtends te 8.15 Amsterdam ver laat, landt achtereenvolgens te Essen Mülheim. Dusseldorp, Keulen en Frank fort en komt 13.30 te Mannheim aan. Te Keulen bestaat direct aansluiting naar HalleLeipzig, BresTau en Gleiwitz; te Frankfort naar Stuttgart, Freiburg, Neu renberg A4;;n/.y,0« De verleden jaar aanmerkelijk verlaag de tarieven voor personen en bagage blij ven onveranderd. De retourreductie van 30 pet. is ook hier van toepassing. Ten slotte dient nog de belangrijke ver binding AmsterdamRotterdam—Essen MülheimHalle—LeipzigPraag van de Cechoslovaaksche luchtverkeers Mij. ver meld te worden. Deze dienst, welke thans reeds voor het vijfde jaar in exploitatio genomen wordt, had aanvankelijk met on bekendheid bij het reizend publiek te kam pen, doch mag zich sinds eerverleden jaar in een toenemende belangstelling verheu gen. Ook op deze lijn is de vluchtduur, dank zij het in dienst stellen van driemo- torige Fokker-verkeersvliegtuigen, inge krompen. De passageprijzen zijn opnieuw eenigszins verlaagd. In verband met de versterking van de handelsbetrekkingen met Cechoelovakije. waarvan den laatsten tijd vooral met het oog op Rotterdam sprake is, moge aao deze lijn toenemende beteekenis worden toegekend. Intusschen is het instellen van de rechtstreeksche luchtverbinding Rot terdam—Essen van niet minder belang. Het vertrek is uit Rotterdam op 10.45; do aankomst te Essen op 12.35 bepaald. In omgekeerde richting verlaat het vliegtuig Essen te 14.35 en komt te 15.10 te Rotter dam aan. KERKNIEUWS HET GOUDEN FEEST VAN FRATER THE0PHILUS. Gelukwcnsch van Z. H. den Paus. Het Gouden Klooeterfeest van den eerw. Frater Theoptiilus is bijgewoond door den zeereerw, frater Superior en diens assi stent den eerw. Frater Jovinus zoomedo door een afvaardigmg van de Amsterdam sche en van de Rotterdamsche oud-blindeu. Acte de présence gal' verder de heer Frans Kooken, leeraar M. O. Duitsch die namens de oud-ieerhngen den jubilaris toesprak. Voorts werd het woord gevoerd door den oud-inwoner, den blinden organist Jo Ver beek te Leeuwen-Boven. Velen van bier en elders, geestelijke en burgerlijke over heid verschenen om den jubilaris te com plimenteeren en een vloed van telegram men en felicitatiën stroomde binnen. Z. H. den Paus zond den Pauselijken Ze gen met vollen aflaat met eigenhandige onderteekening, waarin met diepen eer bied en gelukkige waardeering werd keu nis genomen. Heel den dag door klonken de vreugde tonen den gevierden gouden jubilaris ter eere die voor al dat hartelijke huldebetoon in volle erkenning dank zei. Moge het hem j zijn gegeven nog vele gelukkige jaren van gezegende werkzaam heden als der Blinden Vader te beleven. PATER W. DE VEER S.J. t Zondagmorgen te ongeveer G uur is in het St. Antonius-ziekenhuis te Utrecht, alwaar hij werd verpleegd, op 70-jarigen leeftijd overleden de Zeereerw. Pater W. de Veer SJ. De mededeeling, dat Pater de Veer be diend wat», heeft in velen een schok doen varen en een bang vermoeden wakker ge roepen, dat aan dit rijke priesterleven spoedig een einde zou komen. Toch hadden we, hoewel we wisten, dat zijn gezondheids toestand den laatsten tijd veel te wensohen overliet, nog een stille hoop, dat er een gunstige wending in den toestand van Pa ter de Veer zou komen, maar het heeft niet zoo mogen zijn. God heeft dezen edelen priester thans •tot Zich geroepen, om hem bet eeuwige loon te geven voor zijn onvermoeibaar strij den hier op aarde voor Christus' Kerk en het kost ons moeite te realiseeren, dat Pa ter de Veer niet meer is. Zijn markanten kop met het gelaat, waarop steeds een open, we zouden bijna zeggen kinderlijke lach lag uitgespreid, ge tuigenis van een echte katholieke levens blijheid en die gesierd was met fijne zilve ren lokken, welke er een eerbiedwaardige uitdrukking aan gaven, zullen we niet meer zien. Pater Willem de Veer S.J. word gebo ren 5 Maart 1863 te Zoetermeer en studeer de bij de Paters Franciscanen te Megeu. In 1880 trad hij in de Sociëteit van Jezus en ontving in 1894 de Heilige Priesterwij ding. Daarna was hij leeraar te Culemborg en te Katwijk en velen hebben daar van de talenten, die God dezen priester geschon ken bad, geprofiteerd. Vervolgens was hij ©enigen tijd aJs ka pelaan te Nijmegen werkzaam, doch ztjn wetenschappelijke kennis deed hem dan roepen naar Amsterdam, waar hij benoemd werd tot voorzitter van Geloof en Weten- sohap en tot Moderator der Studentenver- eeniging „St. Thomas Aquinas'' te Amster dam en de Studentenvereewging „St. Augustinus" te Leiden. Onder de studenten, die hij met tact wist te leiden, was Pater de Veer een beminde persoonlijkheid en noode zagen zij hem naar Rotterdam vertrekken. Hier was hij eveneens ©enigen tijd als ©en ijverig zielverzorger werkzaam, doon in 1921 werd Utrecht zijn woonplaats en vanuit het oentrum des lands trok hij als een nieuwe St. Franciscus Xaverius. uit, om missies te prediken en retraites te lei den. Het was een genot naar hem te luis teren, want Pater de Veer was bijzonder gezegend met de gave der welsprekend heid. Voor de parochianen der St. Aloysius- kerk, in welker pastorie Pater de Veer ver blijf hield, was het een verrassing, wan neer deze priester den kansel beklom. Dit gebeurde echter Blechbe zelden, want meestal vertoefde hij buiten de stad voor het geven van zijn conferenties. Hij heeft volgens het Evangelische woord het licht met onder de korenmaat gesteld, maar met de van God ontvangen talenten gewoekerd en alom in den lande zijn be zielend woord doen hooren. Bekend zijn van hem de Advent-confe- rentie, welke ieder jaar m de kapel van het ziekenhuis St. Joan de Deo voor de le den van de vereeniging „Geloof en Weten schap", waarvan hij ook te Utrecht de mo derator was, werden gegeven en waaruit zijn veelomvattende bennis duidelijk bleek. Ook op letterkundig gebied heeft Pater de Veer zich bewogen en weinigen zullen weten, dat hij een der grondleggers was van het bekende maandschrift Boeken schouw". Hij was n.l. mede-oprichter en re dacteur van „Lectuur", waaruit later „Boe kenschouw" ontstaan is. Van hem versche nen ook gedichten, die zich kenmerkten door een zuivere en ongekunstelde poëzie en wij herinneren ons uit een bundel, die jaren geleden verscheen, een vers, waarin Pater de Veer zeer subliem de bloemen bezong. Pater de Veer schreef menig arti kel voor „Het Centrum" en zijn bijdragen werden door onze lozers zeer op prijs ge steld. Ook zijn talrijke lezingen en toespraken werden meer dan eens gebundeld en dan denke wij vooral aan de voordracht, welke Pater de Veer zoo vaak hield over zijn con frater, den bekenden volksdichter Pater Bernard van Meurs, met wien hij in de pastorie aan de Wijnhaven te Rotterdam had samengewoond. Wanneer hij over Pa ter van Meurs sprak, verkreeg zijn steui een bijzonderen warmen toon en de toe hoorders leerden dezen eenvoudigen pries ter-dichter, die ons katholieke volk zooveeJ goeds had gegeven, met al zijn goede eigen schappen kennen. Zóó Pater van Meurs schilderen, dat kon alleen Pater de Veer, aan wiens voorbeeld hij zich scheen te spiegelen in een grooten eenvoud. Hij zooht geen menschelijke eer, maar als een fiere zoon van Ignatius werkte li«j onvermoeid aan het veredelen der zielen voort, tot meerdere eer van God, in de overtuiging, dat God hem eens rekenschap zou vragen over het beheer van de van Hem ontvangon talenten. En knielend aan de doodsbaar van dezen edelen en begaaf den priester, van wien we met grooten weemoed afscheid nemen, denken we aan het sonnet „Bedenk', een der gedichten van den overledene, waarmee we willen beslui ten: Al mocht ge, als morgenzonne schoon, Een lichtkrans dragen om de slapen, En zou, wat heerlijk is geschapen, Benijdend opzien naar uw kroon, Al vlogen voor uw koningstroon De volk'ren op een wenk te wapen Of kon uw hand de bloemen rapen, Die 't weeld rigst Eden spreidt ten toon Bedenk! eens voert met wreeden staf De dood uw lichaam naar het graf, Uw ziel ten rechterstoel des Heeren. Uw daden toetst Zijn evenaar; Is 't goed te licht, is 't kwaad te zwaar, Wie zal dan 't vrees'lijk vonnis keerenï In onze menschelijkheid zijn we geniet, wanneer de ziel van dezen priester voor Gods rechterstoê! verschijnt, maar bidden wij toch, dat de eeuwige rust zijn deel zal zijn. „Tijd". „De Thabor" Bisschoppelijke Retraitehuis Eendrachtsstraat 93, Rotterdam. 37 Apr.:Dames 4 dagen 15..P. Be nedict.; 1822 Apri.: Jonge dames 4 dagen lü.P. Jezuiet; 26—29 Apr.: Leerl. M. U. L. O. ƒ6.50, P. Francisc.; 11 Hei: Jeugd Tertiarissen 6.50, P. Francisc.; 9 11 Mei: Gehuwden ƒ6.50, P. Dominie; 1518 Mei: Meisjes 6.50, P. Dominic.; 2124 Meis: Meisjes ƒ6.50, P. Passioniot; 29 Mei1 Juni: Gehuwden ƒ6.50, P. Capu- cijn; 69 Juni: Francisc. Tertiarissen ƒ6.50, P. Francisc.; 1114 Juni: Meisjes die roeping voelen v. h. Relig. leven 6.50, P. Jezuiet; 1922 Juni: Gehuwde dames ƒ8.50, P. Francisc.; 27—30 Juni: Ongehuw- den f 6.50, P. PassioiU6t; 36 Juli: Ver loofde Meisjes 6.50, P. Carmeliet; 1013 Juli: Meisjes Euch. Retr. 6.50, P. Fran ciscaan; 1619 Juli: Jonge Dame» ƒ8.00, P. Oapucijn; 23—26 Juli: Meisjes Congr. ƒ6.50, P. Francisc.; 2629 Juli: Moisjca Congr. 6.50, P. Augustijn; 1—5 Aug.: Jonge dames 4 dagen 10.—, P. Carme liet; 69 Aug.: Meisjes Congr. 6.50, P. Jezuiet; 912 Aug.: Meis;-es Congr. 6.50, P. Dominic.; 15—18 Aug.: Jonge dames 8.50, P. Augustijn; 22—25 Aug.: Dames Onderw. 10.—, P. Jezuiet; 27—30 Aug.: Meisjes 6.50, P. Jezuiet; 2730 Aug.: Meisjes 6.50, P. Augustijn; 3—6 Sept.: Meisjes M.U.L.O. ƒ6.50, P. Francisc.; 69 Sept.: Meisjes 0.50, P. Passionist; 11—14 Sept.: Gehuwden ƒ6.50, P17—20 Sept.: Jonge dames ƒ8.50, P. Francisc.; 2023 Sept.: Meisjes ƒ6.50, P. Oapucijn; 2528 Sept.: L. H. Familie e. anderen 6J0. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. MARNIX VAN SINT ALDEGONDE (uitr.) pass. 24 Maart Perim. POELOE ROEBIAH (uitr.) arr. 27 Mrfc. POELAU TELLO (uitr.) pass. 26 Maart Ouessant. TABTNTA (thuisr.) arr. 27 Maart te Marseille. TAJ ANDOEN vertr. 25 Maart van Ba tavia naar Amsterdam. KON. NED. STB. MIJ. BACCHUS arr. 27 Maart van Bilbao te Gibraltar. BRION, Bordeaux naar Amsterdam, pass.27 Maart voorin. 10.15 uur Dungeness GANYMEDES vertr. 27 Maart van Al giers naar Malta. JUNO vertr. 27 Maart van Porto Era- pedocle te Catania, OBERON, Valencia naar Rotterdam, pass. 27 Maart nam. 12.45 uur Dungeness. RHEA arr. 26 Maart van Rethymno te Calamata. TELAMON vertr. 23 Maart van King ston. AURORA, Rott.-Vigo pass. 25 Maart Bevezier. HAARLEM vertr. 27 Maart van Ameter dam naar Hamburg. HEBE. Rott.-Melilla, pass. 25 Maart te Duneeness. STELLA. Rott.-San Juan P. R., pass. 25 Maart Dungeness. HOLLAND-AFRIKA LIJN. NIJKERK (uitr.) arr. 26 Maart te Mom- bassa. HOLLAND—BRITSCH INDIE LIJN HOOGKERK (thuisr.) vertr. 26 Maart van Calcutta. STREEFKERK vertr. 27 Maart van Hamburg naar Antwerpen. HOLLAND—00ST-AZIE-L1JN. OUDERKERK (thuisr.) arr. 26 Maart te Mantia, KON HOLL. LL0YD. KENNEMERLAND (uitr.) arr. 26 Mrt te Antwerpen. KON. PAKETV. MIJ. SIBEROET arr. 24 Maart to Batavia, VAN SPILBERGEN Batavia-Kaapstad vertr. 25 Maart van Pt. Louis. (Maur.). ROTTERDAMSCHE LLOYD. DEMPO (thuisr.) pass. 27 Maart Perim. KOTA PINANG (uitr.) pass. 27 Maart Fini8terre. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALPHACCA (uitr.) pass. 25 Maart Fer nando Noronha, STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AJAX. JapanRotterdam vertr. 25 Mrfc van Port Snid. AUTC'MEDON. Japan-Rotterdam ver trok 26 Maart van Sjanghai. CACHAS. .Tanan naar Rotterdam arr. 27 Maart te Singapore. EURYBATES, Rott.-Japan arr. 25 Mrt te Sjanghai. LAERTES. Java-Amsterdam vertr. 2-3 Maart van Colombo. MYRMTDON vertr. 25 Maart van Gra- vesend naar Hamburg. E' (l LIJN JONGE JOHANNA arr. 25 Maart van Hamburg te Leith.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11