HIER'! Dat is W RECHTS DINSDAG 28 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 DE WAPENSMOKKELHANDEL. Partij revolvers te Wychen ontdekt. De recherche te Nijmegen ia in samen werking met de politie te Wychen bij Nij megen op het sojr gekomen van een Ne- deriandsch-Beigische combinatie, welke zich speciaal toelegde op den smokkelhan del van wapens uit België, via Nederland naar Duitschland. Bij den pluimveehouder van den H. op den Valendries te Wychen werden in oe bergplaatsen \an v. d. H. een partij revol vers met daarbij behoorende ammunitie ge vonden. Van d. H. en diens Belgische zwa ger werden in arreat gesteld en gevanke lijk naar Arnhem overgebracht. DE INBRAAK TE HEESCH. Gestolen effecten onder puin teruggevonden. Bij voortgezet onderzoek in verband met de brutaie inbraak Dij den gemeen te-ontvanger te Heeseh, heeft de mare chaussee de gestolen effect n gedeelte lijk teruggevonden. Zij lagen onder puin verborgen. Geslaagde inval te Enschede. 'Zaterdagnacht heeft de politie te En schede een inval gedaan in een perceel in do omgeving van de Lipperkerkstraat, be woond door zekeren H. Zij heeft een partij van 52 automatische pistolen in beslag ge nomen, terwijl met juist bezig was deze te verhandelen. Ze waren waarschijnlijk voor Duitschland bestemd. Nader wordt gemeld: Reeds tijdens de groote Twentsche tex tielstaking het vorig jaar liepen in En schede hardnekkige geruchten, dat beken de communisten aldaar in het bezit zoudeo zijn van een partij vuurwapenen. Een nauw keurig onderzoek werd ingesteld, terwijl verschillende personen werden verhoord. Een en ander bleef echter zonder resul taat. Inmiddels kreeg de politie aanwijzingen, dat zich inderdaad eenige partijen vuur- wapenen bij particulieren in Enschede moesten bevinden. In verband met het on derzoek werd een bekend communist in gezelschap van een Duitscher gearresteerd en aan een langdurig verhoor onderworpen, ook nu bleven de nasporingen zonder re sultaat. Opmerkelijk was het intueschen, dat van uit Enschede aan „De Tribune' werd ge schreven, dat het de politie aldaar bekeud was, dat zich in de stad een groote partij vuurwapenen bevond, doch dat zij er zich niet om bekommerde, aangezien een en an der in het bezit was van fascistische ele menten. De politie bleef echter ongestoord haar gang gaan. Zij spande de draden van haar onderzoek steeds breeder uit en vormde als het ware een net om den verboden han del. Dat deze handel er was, stond bij haar vast. Men had althans duidelijke aanwij zingen, dat meermalen eenige partijen wer den verkocht Zoo werd de chauffeur van 5t H., van een expeditie-onderneming, die een geregelde verbinding onderhoudt tu3- schen Twente en Breda, er ernstig van ver dacht, dat hij hoeveelheden wapens van <le Belgische grens in zijn wagen meenam, om die in Enschede af te leveren. Dezer dagen was het bekend geworden, dat in een per ceel in de omgeving van de Lipperkerk straat, bewoond door H. een partij pistoleu zou worden verhandeld. De politie was op haar qui vive. Onder leiding van een drie tal inspecteurs werd de geheele omgeving Zaterdagavond ongemerkt afgezet en ge wacht tot het meest geschikte oogenblik, waarop tot een inval zou kunnen worden overgegaan. Omstreeks 12 uur middernacht werd het betrokken perceel omsingeld en trad een der inspecteurs het huis van de achterzijde binnen. De personen, vier in getal, waren volkomen verrast. Hun werd gelast de han den omhoog te houden en zich niet van hun plaats te verwijderen. Er lag een partij van 50 automatische pistolen, gemerkt M.S. en van licht kalibei, op tafel. Men was juist bezig een en an der te verhandelen. De partij werd onmiddellijk in beslag ge nomen en in een gereedstaanden auto naar het politiebureau vervoerd. Ook de betrok kenen, zekere H., S. en van 't H. werden naar het bureau vervoerd, waar zij aan een streng verhoor werden onderworpen. Tegen hen ia proces verbaal opgemaakt wegens overtreding van de vuurwapenwet. Er bestaat een ernstig vermoeden, dat deze handel in vuurwapens in communisti sche handen is. De wapens worden vanu't België naar Enschede getransporteerd, waar zij dan aan Duitsche partijgenooten worden verkocht. l ===^=^^^======53 Dat soudt U zoo'n fietser of automo bilist wel willen toes c hr eeuwen, als hij zonder noodzaak op het midden of links van den weg rijdt. Geeft het goede voorbeeld: Houdt rechts 23 STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad vergadert op Maan dag 3 April 1933, des namiddags te twee uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Alge meen'5 Steenshuur 21. Te behandelen onderwerpen: 1. Onderzoek van den geloofsbrief van het nieuw benoemd raadslid, den heer H. van Weizen. 2. Benoeming van 4 Schoolartsen voor het tijdvak 1 April 19331 April 1934. 3. Voorstel tot het verleenen van eer vol ontslag aan A. L. van Beeck uit zijn betrekking van leeraar aan het Gymna sium. 4. Voorstel tot verhuring van eenige perceelen wei- en teelland. 5. Voorstel tot verhuring van het voor gebouw 'van het perceel Vischmarkt no. 19 aan Mej. W. G. Dijkzeul, te Haarlem. 6. Voorstel tot verpachting van de ex ploitatie van den Burcht en de Graanbeurs alsmede van het voormalige z.g. Notaris huis, aan A. Backer. 7. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst van ruiling van grond_ gele gen in de gemeente Oegstgeest met de firma A. van der Kwast en Co. 8. Voorstel tot verkoop van eenige ter- reingedeejten, kad. bekend gemeente Oegstgeest, Sectie B nos. 1914 en 410, aan het Rijk. 9. Voorstel tot verkoop van een gedeel te bouwterrein aan den Lammenschans- weg, hoek Koninginnelaan, kad. bekend gemeente Leiden. Sectie M No. 4658 (ged.) aan M. S. van Straten q.q. 10. Voorstel tot verkoop van een gedeel te bouwterrein aan de van den Brandeler- kade, hoek Thorbeckestraat, kad. bekend gemeente Leiden, Seotie M no. 4912 (ged.) aan F. J. Libot. 11. Prae-advies op het verzoek van de Afd. Leiden e.o. van de Ned. Banketbak- kersvereeniging om ontheffing van de be palingen van de Winkelsluitingswet voor Zondag 16 April (eerste Paaschdag). 12. Voorstel tot beschikbaarstolling van gelden ten behoeve van de herstelling vernieuwing van de Vischbrug. 13. Voorstel tot vaststelling van een verordening houdende wijziging van ie verordening van den 20sten April 1931 (Gemeenteblad no. 14) betreffende de aan sluiting van particulieren aan het Gemeen telijk Radio-distributie-net. 14. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening krachtens art. 15 der Geldschie- terswet. 15. Voorstel: a. om de Gemeentelijke Bank van Lee ning met ingang van 1 Mei 1933 tevens werkzaam te doen zijn als Geldschiet- bank in den zin der Geldschieterswet; b. tot vaststelling van een verordening houdende reglement van de Gemeentelij ke Hulpbank (Gemeentelijke Hulpbank en Geldschietbank) te Leiden. DE GELDSCHIETERSWET. Met ingang van 1 Maart 1933 is in wer king getreden de wet van 28 Januari 1932 tot wettelijke regeling van het geldsohie- tersbedrijf (Geldschieterswet). In art. 15 van deze wet is aan den Gemeenteraad de bevoegdheid gegeven, onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten, te bepalen: 1. eischen, waaraan localiteiten, waarin een geldschietbank zal worden gehouden, moeten voldoen, 2o. de bijzonderheden, welke in het re gister, bedoeld in art. 14 der wet moeten worden vermeld, 3o. een model van dat register, 4o. uren, gedurende welke de geldschiet- banken gesloten moeten zijn, 5o. dat in het perceel, waarin een geld schietbank gehouden wordt, zekere beroe pen of bedrijven niet of niet zonder toe stemming van B. en W. uitgeoefend mo gen worden of zekere bezigheden niet of niet zonder deze toestemming mogen ge schieden. Commissarissen van de Gemeentelijke Bank van Leening zijn van oordeel, dat het, met het oog op de te verwachten aanvragen om toelating van particuliere geldschietbanken, wenschelijk is een ver ordening, als bedoeld in art. 15 der wet, in het leven te roepen. Aangezien zoo danige verordening is een strafverorde ning (art. 52 der wet bedreigt straf tegen overtreding), moet zij door de desbetref fende Commissie worden voorbereid. Daar toe is een ontwerp opgemaakt. In art. 1 van deze ontwerp-verordening zijn de eischen, waaraan de localiteiten eener particuliere geldschietbank moe'.-n voldoen, vervat. Art. 2 regelt het model van het register bedoeld in art. 14 der Geldschieterswet, terwijl de artt. 3 en 4 betreffen de daarin te vermelden bijzonderheden. Art. 5 bepaalt de sluitingsuren voor de geldschietbanken, waarbij zij opgemerkt, dat volgens art. 11 der wet op Zondagen en algemeen erkende Christelijke feestda gen het geldscbietersbedrijf niet mag worden uitgeoefend. Art. 6 beoogt te voorkomen, dat be paalde zaken in hetzelfde perceel als een geldschietbank zijn gevestigd, waarvan de relatie met zoodanige bank ongewenscht is te achten. Art. 7 ten slotte bevat een algemeene bepaling. Wij laten hier eenice artikelen volgen: Artikel I: De localiteiten, waarin een particuliere geldschietbank wordt gehou den. moeten voldoen aan de volgende eischen: 1. het perceel, waarin de localiteiten zijn gevestigd, alsmede de toegang tot de localiteiten moeten gelegen zijn aan een openbaren weg van tenminste 6 meter breedte: 2. de localiteiten eventueele trappen, gangen en portalen, welke toegang geven tot of de verbinding vormen van de locali teiten, daaronder begrepen moeten ge durende de uren. dat de bank voor het publiek is open gesteld, naar het oordeel van Burgemeester en Wethouders, be hoorlijk verlioht zijn; 3. de localiteiten moeten op naar het oordeel van B, en W. afdoende wijze ge scheiden zijn van tot woning bestemde ruimten; 4. de localiteiten mogen niet in onmid dellijke verbinding staan met andere lo caliteiten in hetzelfde perceel, waarover anderen dan de houder van de bank of zijn gemachtigde overeenkomstig art. 8 lid 2 der geldschieterswet de beschikking of medebesohikking hebben; 5. de localiteiten moeten bestaan uit tenminste twee niet als woonruimte in gebruik zijnde vertrekken, welke een hoog te moeten hebben van tenminste 2.50 me ter en waarvan het eene een oppervlakte moet hebben van tenminste 12 M2., het andere van tenminste 18 M2. B. en W. zijn bevoegd om zeer bijzon dere redenen van het in het vorive lid onder 1 bepaalde vrijstelling te verleenen. Art. 5. De houder van een particuliere geldschietbank is. onverminderd het be paalde in artikel 11 van de Geldschieters wet verplicht, ziin bank voor het pub'iek gesloten te houden op Maandag. Woens dag. Donderdag en Zaterdag vóór S uur voormiddags en na 6 uur des namiddags en op Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur des voormiddags en na 9 uur des namiddags. Art. 6. In het perceel, waarin een par ticuliere geldschietbank wordt gehouden, is het handel drijven in. te koop aanbie den, koopei^. verkoopen. huren of verhu ren van goud. zilver, edelgesteenten, luxe artikelen, meubelen, huishoudelijke be- noodigdheden, kleederen. rijwielen eneet- en drinkwaren verboden. Het verbod van het vorige lid is niet van toepassing voorzoo ver gehandeld wordt met schriftelijke toestemming van B. en W. „GEMEENTELIJKE HULPBANK." Nu de Bank van Leening voortaan ook als geldschietbank in den zin der Geld schieterswet werkzaam zal zijn. achten B. en W. het noodig, dat die dubbele functie ook in den naam der Bank tot uitdruk king komt. opdat het publiek dadelijk wete met welke soort, van bank het te doen heeft; aldus wordt mede in den geest van den wetgever gehandeld, die voor parti culiere geldschietbanken als regel het ge bruik van den naam „Geldsehietbank" eischt en het bezigen van een anderen naam aan de goedkeuring van het Colle ge van B. en W. bindt. Met den door B. en W. voorgestelden naam ..Gemeentelijke Hulpbank (Gemeentelijke Bank van Lee ning en Geldschietbank)55 hebben Commis sarissen zich bij nadere overweging kun nen vereenigen. Verder stellen B. en W. o. m. nog de volgende wijzigingen voor: Art. 5 (nieuw). Bij gebreke van eenige bepaling daaromtrent in bét reglement, treedt tot dusver de Directeur als secre taris van Commissarissen op. Op grond van zuiver zakelijke overwegingen hebben Commissarissen thans verzocht het regle ment in dien zin aan te vullen, dat het secretariaat, evenals dat van de meeste andere commission, door een door B. en W. aan te wijzen ambtenaar ter secreta rie wordt waargenojnen, waartegen bij ons uit den aard der zaak geen bezwaar bestaat» Art. 8 (nieuw). Art. 7. tweede lid (oud) bepaalt, dat de ambtenaren van de Bank met uitzondering van den Directeur, door Commissarissen, den Directeur gehoord, worden benoemd. Zonder dat daarin ook maar eenigermate critiek mag worden ge zien op de wijze, waarop deze bevoegdheid door Commissarissen is gehanteerd, ach ten B. en W. het met het oog op onze verantwoordelijkheid beter, dat het be noemingsrecht voortaan aan hun College wordt opgedragen, dat vooraf Commissa rissen omtrent de benoemingen zal hoe ren. Art. 27 (nieuw). In het eerste lid is een bepaling opgenomen, krachtens welke ook aan personen als aldaar onder b en c be doeld, die niet in de gemeente Leiden werkzaam zijn, noch aldaar hunne woon plaats hebben, gelden ter leen bunnen worden verstrekt; de Directeur behoeft dan echter daartoe de uitdrukkelijke machtiging van Commissarissen. Deze bepaling, waarvan in de pra-ctijk de wenscbelijkheid is gebleken, beoogt het mogelijk te maken o.m. aan het personeel van de Noord-Zuid-Hollandsche Trara- wegmaatsehappij, voor zoover dat daar aan behoefte heeft, op de minst drukken de voorwaarden hulp te verleenen. Het oude lie lid is voorts vervangen door een iets ruimer geredigeerd nieuw 13e lid. Art. 30 (nieuw). Art. 29 (oud) is in dien zin gewijzigd, dat voor alle geldleeningen op schuldbekentenis, onverschillig of zij per week, per maand of bij langere ter mijnen worden afgelost, het administratie loon op 2 pet. van de uitgeleende geld som is gesteld, tot een maximum van 3.voor de leeringen beneden 100. is dit tarief iets gunstiger voor den lee- ner dan het bestaande. Aangezien het ad- ministratieloon nu ook bij de geldleenin gen met wekelijksehe aflossing dadelijk in zijn geheel van het ter leen te verstrek ken bedrag zal moeten worden afgehou den, hetgeen mede een vereenvoudiging van de administratie beteekent, behoort het zesde lid van art. 27 (oud) te verval len. ONTSLAG LEERAAR. Onder verwijzing naar de desbetreffen de bij de adviezen van Curatoren van het Gymnasium en den Inspecteur der Gym nasia geven B. en W. den Raad in over weging den heer A. L. van Beeck. met in gang van 1 September a.s. eervol ontslag te verleenen uit zijne betrekking van leeraar aan het Gymnasium. (De heer v. Beeck, die 29 Maart a.s. 6S jaar wordt, is leeraar in de geschiedenis en de aardrijkskunde). VERHURING LAND. In een Ingekomen Stuk van dit jaar schreven B. en W. dat zij nog nader een voorste] zouden doen omtrent de verhu ring van de perceelen tuinland c.a. ten Zuiden van den Haagweg. tot dusver in gebruik bij de N.V. Sajetfabrieken P. Clos en Leembruggen. Voorts moet nog wor den voorzien in de verhuring van de per ceelen weiland in den Stadspolder. waar van aan A. J. Rodenburg de pacht is op gezegd. De N.V. Sajetfabrieken P. Clos en Leembruggen stelde de perceelen sectie O. Nis. 671. 672 én 738, groot 3.41.45 H.A als volkstuintjes ter beschikking van haar personeel. De vennootschap wenscht deze gedragslijn niet te blijven volgen, doch met. financiëelen steun van haar is door het personeel opgericht de „Vereeniging tot aanleggen en onderhouden van Volkstuin tjes P. Clos en Leembruggen55, we'ke ver eeniging bereid is het land voor den tijd van drie iaren. gerekend te zijn inffegaan 1 Maart 1933. te huren voor den prijs van f 180.— per H.A. en per jaar. met welken prijs, naar de meenine van B. en W. ge noegen kan worden genomen. Als gegadigde voor de pacht van de per ceelen sectie N Nis. 177 en 178 (ged,), in totaal groot 2.78.50 H.A.. heeft zich aan gemeld J. Roeloffs. die bereid is voor de ze perceelen. bij een pachttijd van drie jaren, gerekend te zijn ingegaan 1 Jan. 1933, een huur te betalen van 100.per H.A. en per jaar. Een verhuring op dezen voet is naar de meening van B. en W. aanvaardbaar. De Vereenicring tot Aanleg en Onder houden van Volkstuinen „Ons Genoegen" te Lejden, heeft verzocht een gedeelte van het perceel sectie O. No. 173. groot 1.32.80 H.A.. te mogen huren, ten einde daarop volkstuintjes aan te lengen. waardoor dus dat terreingedeelte tot teelland zal wor den omgezet. Aangezien het land daar door in de toekomst een hoogere pacht waarde zal verkrijgen, bestaat hierteeèn. aldus B. en W. geen bezwaar. De Vereeni- ging heeft bij een huurtiid van rlrie jaren, gerekend te ziin insregaan 1 Maart 1933. een huurprijs geboden van 110.per H A. en per jaar. welke priis, aldus B. en W. eveneens aannemelijk is. B. en W. merken bij het vorenstaande nog op, dat in alle gevallen de huurprij zen op ziin minst genomen aansluiten bij don vermelden, on grond van een deskun- dic advies vastcesteMpn maatstaf, volgens welken bii een huurtiid van drie jaren mo menteel voor weiland een pacht kan wor den bedongen van f 100.per H. A. en per jaar en voor teelland van 160.per H.A. en per jaar. Omtrent verhuring van een gedeelte weiland in de Stadspolder zullen B. en W. nog nader een voorstel doen. Verhuring percjel Vischmarkt. Op 30 April a.s. loopt de huur af van het rerceel Vischmarkt 19, dat bij raads besluit van 18 Mei 1931 in gebruik cege- ven is aan Mej. W. G. Diikzeul, te Haar lem voor de som van ƒ.600 per jaar. Van de huurster is een verzoek ingeko men om bedoeld voorgebouw weder te mogen inhuren van maand tot maand, voor den prijs van 37.50 per maand en overivens onder de thans geldende voor waarden. Hoewel de géboden huurprijs belangrijk lager is dan die, welke thans betaald wordt, is het College van B. en W. met de Commissie van Fabrigage van oordeel, dat in dit geval daarmede genoegen kan worden genomen. VERPACHTING VAN „DE BURCHT". Ingevolge Raadsbesluit van 11 April 1932 werd voor den' tijd van één jaar, in gaande 1 Mei 1932, bij verlenging aan den heer A. Backer tegen den prijs van 2863.70 verpacht de exploitatie van „De Burcht" c.a. De verpachting geschiedde slechts voor den tijd van één jaar met het oog op de toen in overweging zijnde verbouwings plannen. Inmiddels werd bij raadsbesluit van 10 October 1932 omtrept deze plannen een beslissing genomen, door beschikbaarstel ling van een bedrag van 30.000 voor de uitvoering van de in genoemd voorstel vermelde noodzakelijke verbeteringen van het gebouwencomplex. Uiteraard zal tijdens de verbouwing de exploitatie niet op den gewonen voet kun nen worden voortgezet. Aangezien echter algebeele ontruiming op korten termijn voor den pachter zeer bezwaarlijk is, heeft deze verzocht, ook gedurende de verbou wing de exploitatie te mogen voeren voor zoover de werkzaamheden dit toelaten. Bij onderzoek bleek zulks mogelijkde met den pachter gevoerde .onderhandelingen hebben geleid tot een regeling op de vol gende basis: 1. de verlenging van de pacht ge schiedt voor den tijd van één jaar, dus Ubt 1 Mei 1934, behoudens de bevoegdheid Uitsluitend verkrijgbaar In de oran|e bandbulsjes van 20 labl. 70 cis. en oranjezakles van 2 labl. 10 cis. van de gemeente om de huur tegen 1 Jan. 1934. of tegen een lateren datum, op te zeggen, mits met inachtneming van een termijn van drie maanden; 2. het gebruik van het complex zal zoo danig geschieden, dat de goede gang van do verbouwingswerkzaamheden niet wordt belemmerd 3. de pachtprijs zal bedragen 1431.85, gebaseerd op halve exploitatie-mogelijk heid 4. in de overeenkomst zal een bepaling worden opgenomen, dat bij het eindigen van de nieuwe pacht zoowel door den pach ter als door de gemeente kan worden ge vorderd, dat de inventaris, voor zoover de ze aan den pacht toebehoort, tegen taxatie prijs door de gemeente wordt overgeno men. Ruiling grond. Met een voorstel van de Commissie van Beheer óver de gestichten „Endegeest5', „Voorgeest" en „Rhijngeest" om met de firma A. van der Kwast en Co. te Leiden een overeenkomst tot ruiling van grond gelegen in de gemeente Oegstgeest, aan te gaan, kunnen B. en W. zich vereenigen. VERKOOP GROND AAN HET RIJK. Voor den aanleg van een weg bewesten Oegstgeest heeft het Rijk de beschikking noodig over aan onze gemeente toebehoo- rende grond in verband hiermede is van het Rijk een aanvraag ontvangen om deze terreingedeelten te mogen koopen. De terzake gevoerde onderhandelingen hebben tot een accoord gevoerd in dien zin, dat de verkoop zal plaats hebben te- geen een bedrag van 2.334.20 in totaal. VERKOOP PERCEELEN BOUWTERREIN. Van den heer M. C. van Straten, alhier, is een verzoek ingekomen, om van de ge meente te mogen koopen een perceel bouw- terrein aan den Lammenschansweg, hoek Koninginnelaan. Tegen inwilliging van dit verzoek bestaat bij B. en W. geen be zwaar. B. en W. stellen daarom voor, aan adres sant te verkoopen een gedeelte bouwter rein aan den Lammenschansweg, hoek Ko ninginnelaan, groot' pl.m. 1565 M.2, voor den prijs van 12.per M.2, voor zooveel be treft het met V aangegeven gedeelte, groot pl.m. 825 M.2, en voor den prijs van 12.50 per M.2, voor zooveel, het overige gedeelte, groot pl.m. 740 M.2, aangaat, en verder onder de overgelegde voorwaarden. Van den heer F. J. Libot, alhier, is een verzoek ingekomen om van de ge meente te mogen koopen een perceel bouw terrein aan de Van den Brandelerkade, hoek Thorbeckestraat. Met den adressant is overeenstemming bereikt omtrent den verkoop van het ter rein, groot pl.m. 466 M.2, tegen den prijs van 12.per M.2 HERSTEL VISCHBRUG. Een ingesteld onderzoek heeft uitgewe zen, dat de metselspecie van het noorde lijke gewelf der Vischbrug, voornamelijk door inwatering, geheel vergaan is, tenge volge waarvan algeheele vernieuwing, van het gewelf dringend noodzakelijk is. Voorts is gebleken, dat ook aan het zuide lijke bruggewelf enkele herstellingen zullen moeten worden uitgevoerd. Onder mededeeling, dat met het oog op het onmiddellijke gevaar, hetwelk de brug in haar bestaanden toestand oplever de, reeds een aanvang met de vernieu- wings- en herstellingswerkzaamheden is gemaakt, geven B. en W. den Raad derhal ve in overweging door vaststelling van een overgelegden begrootingsstaat een bedrag van 6.000 ter beschikking te stellen ten behoeve van de herstelling en gedeelte lijke vernieuwing van de Vischbrug. De sluiting op 1sten Paaschdag. De afdeeling Leiden en Omstreken van de Nederlandsche Banketbakkers Vereeni ging heeft verzocht aan haar ontheffing te verleenen van de bepalingen der Winkel sluitingswet voor Zondag 16 April a.s., den lsten Paaschdag. Op een overeenkomstig verzoek van de afdeeling met betrekking tot den lsten Kerstdag werd, in overeenstemming met het voorstel van B. en W. ter zake, door den Raad in zijn zitting van 19 December j.l. afwijzend beschikt. Ook ten aanzien van het onderhavige verzoek achten B. en W. geen termen aan wezig om inwilliging daarvan te bevorde ren. Schoolartsen. B. en W. geven den Raad in overwe ging mej. Dr. C. Hovens Gréve en de hee- ren H. P. Veldhuyzen, W J. E M. Simons en A. J. B. Poortman weder in hunne be trekking van schoolarts te bestendigen en zulks voor het tijdvak van 1 April 19331 April 1934. KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10