AGENDA MAANDAG 27 MAART 19o„ DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht id den morgen van 27 Maart 1933, medegedeeld door bet Kon Ned Meteor. Instituut te De Bilt Hoogste barometerst.: 773.5 te Valentia. Laagste barometerst.: 751.3 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 25 Maart: Meest zwakke Oos- r* 'jj| telijke tot Noorde- -v. 1 droog weer, weinig verandering in tem- peratuur. Het gebied van hoogen luchtdruk reikt in een een lang gerekte strook van de Oostzee tot de Azoren. Daalgebieden uit een depressiegebied dat zich uitstrekt van 50 gr. N. B. en 35 gr. W. L. tot in de Poolzee, trekken tusschen IJsland en Schotland door en doen de barometer af wisselend dalen en stijgen op IJsland en langs de Noorsehe kust. Terwijl over ge heel Europa het weer onbewolkt is met zwakke winden, valt er in het Noord-Wes ten nog steed regen. Ook in Zuid-Frank rijk is het weer minder gunstig en val len eveneens kleine hoeveelheden regen. Alle bovenluchtwaarnemingen in Duit-sch- land geven hooge atmosfeer-temperaturen met groote droogte en zwakken wind uit Oost tot aan de stratosfeergrens. Het ziet er nog niet naar uit dat groote verande ringen in het weertype zich zullen voor doen. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drie 15.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ®A: Van Maandagnamiddag 6.54 uur tot Dinsdagmorgen 5.15 uur. HOOG WATER. Op Dinsdag 28 Maart te Katwijk v.m. 3.58 uur en nam. 4.13 uur. BIJZ. VRIJW. LANDSTORM „ZUID-HOLLAND: WEST". Gewestelijke schietwedstrijd Loosduinen. In het nieuwo schietgebouw van de Loosduinsche Burgerwacht, aan den Hout weg te Loosduinen, werd Zaterdagmiddag een Gewestelijke schietwedstrijd ge opend, die georganiseerd is door de Loos duinsche afdeeling van den B. V. L. voor alle afdeelingen van het district „Zuid-Hol land: West". De belangsteling bij de opening was zeer groot. Aanwezig waren o.m. de comman dant van het V. L. S. K. „Zuid-Holland: West", Res. Majoor J. P. Boots, en de le den van dc Gewestelijke Commissie, de heeren L. G. Royyaards, voorzitter, D. J. Karres, secretaris on C. Wildenberg, bur gemeester Th. P. J. Eisen van Naaldwijk, Jhr. ir. Röell, directeur van de W. S. M., notaris M. J. Telcbuys uit Loosduinenle den van de Plaatselijke Commissie van Loosduinen, de heeren R. J. O. Menten, eerevoorzitter, Q. A. Nederpel, voorzitter, H. Vlaardingerbroek, secretaris, dr. A. J. W. Boekelman, ds. G. Venema en J. W. Kempff, de Plaatselijke Leider. Tal van af deelingen waren reeds opgekomenwe zagen de leiders van Den HaagSport- kwartier res. kapitein J. Kruisvan Den Haag Cenrtum de w.n. leider res. eerste lui tenant F. L. van Furth; van Naaldwijk rest. eerste luit. J. C. Capteijn; van Bode graven de heer C. van der Veer; van 's-Gra- venzande de heer P. van Oostenvan Poeldi'k de heer M. van Holst; van Hoek van Holland de heer J. B. Benard. Na een welkomstwoord van den heer Ne derpel, hield de heer L. G. Ro3raards, voor zitter van het Gewest, een openingsrede, waarin hij hulde bracht aan de Loosduin sche afdeeling voor de organisatie van de zen wedstrijd spr. bracht dank aan de heeren Kempff, voorzitter, en T Zaal Pzn., secretaris van de wedstriidcommissie. Mo ge deze wedstrijd, zoo besloot spr., de geest van kameraadschap in ons Gewest versterken. Nadat majoor Boots het eerste schot ge lost had kreeg de heer R. J. O. Menten, dc eere-voorzitter der afdeeling het woord, die van deze gelegenheid gebruik wilde maken de afdeeling een nieuw vaandel aan te bieden. Het keurig-bewerkte vaandel, waaraan het Landstormsymbool, de land man, met het geweer aan den schouder, niet ontbrak, werd binnengebracht, en na dat een zeer hartelijk applaus geklonken had, heeft eerst de heer Kemrff, en later de heer Nederpel, den heer Menten zeer hartelijk bedankt voor zijn medeleven in de Landstormbewegine. Daarna werd het Wilhelmus gezongen, en een driewerf hoera op H, M. de Konin gin uitgebracht. Vervolgens ving de wed strijd aan. In den loop van den middag heeft de burgemeester van Den Haag. jhr. mr. dr. L. H. U. Bosch Ridder van Rosenthal een bezoek aan den wedstrijd gebracht. KERKNIEUWS BENOEMINGEN IN HET BISDOM HAARLEM. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Pastoor te Amstelveen den weleerw. heer J. J. H. Raken, tot Pas toor te Oud e-W e t e r i n g den weleerw. heer P. J. Aarts, thans Kapelaan te Am sterdam (H. Maria Magd.) en tot Rector van het 8t. Jozefhuis te Poeldijk den wel eerw. heer F. P. H. Goossens. thans Kape laan te Voorburg (O. L. Vr. Hem.). PRIESTERWIJDINGEN. Bisdom Roermond. Z. H. Exc. Mgr. dr. G. Lemraens, bisschop van Roejmond, zal Zaterdag 1 April a.s. in de kerk van het Groot-Seminarie te Roer mond de H. Priesterwijding toedienen aan de volgende eerw. heeren Seminaristen: J. Berden, Blerick; G. Berix. Meer&-Els!oo; G. v. d. Beuken, Meterik-HorsiJ. Boost, Heit- huijsen; W. Friedrichs, Eygelshoven; A. Geurts, Geij6teren; J. Ho bets, Kerkrade; P. Hoogers, Horst; J. Janssen. Tilburg; H. Jochems, Meijel; P. Keybets Terwinselen; L. Petit, Meerssen; N. Prompers, St. Geer- truid; J. Reinartz, Waubach; J. Rtemers- ma, Maastricht; A. v. Rijswijck. Wel erlooi; L. Systermans, Meerssen-BroekhemP. Teeuwen. Tegelen; W. Wermeling, Eijgels- hoven; H. Wetzeler, St. Pietersrade-Chê- vremont. MGR. BRANDSMA ERNSTIG GEWOND. Bij een auto-ongeluk in de missie. Men meldt uit Kavirondo (Kemja) aan de „Nieuwe Dag dat aan Mgr. G Brandsma, Apo6to.isch Prefect der Mill-Hill missie in Kavirondo een ernstig ongeluk is overko men. Zijn auto waarin hij vijf zusters Ursuli- nen naar Kakamega bracht slipte en sloeg over den kop. De Zusters kwamen er met den shrik af, doch Mgr. Brandsma kwam onder de auto te liggen, kreeg zware inwendige kneuzingen en brak een zijner armen op twee plaatsen. Men bracht den gewonde naar Nairobi waar Mgr. thans in het ziekenhuis wordt verpleegd. NIEUWE VERSCHIJNINGEN IN BELG IE? De houding van den Bisschop van Luik. In ons blad van Donderdag 23 Maart hebben wij aan de Brusselsche „Standaard" een mededeeiing ontleend betrelreude den voorloopig gunstigen indruk, dien het re laas der gebeurtenissen te Banueux, waar de 11-jarige Mariette Béco volgens haar zeggen verschijningen van de H. Maagd heeit gehad, op den bisschop van Luik, Z. H. Exc. Mgr. Kerkhots, heeft gemaakt en welke indruk in de ietwat onduidelijke Vlaamsche formuleering aldus werd weer gegeven: „Het geheel der voorgelegde feiten is volkomen aaneensluitend en gunstig voor de thesis van de waarachtigheid der ver schijningen". De Brus-selsche „Stanaard", die ook ge meld had, dat Mgr. Kerkhofs bot bouwen van een kapel ter plaatse en het organisee- ren van bedevaarten zou hebban aanbevo len ontving nu van Mgr. Kerkhofs een nadere mededeeling, waarvan de tekst ais volgt luidt: „Zonder den op ons gunstigen indruk der ons megedeelde feiten te willen ontkeD nen, en zelfs verlangend dat, om alle uit do lucht gegrepen voorstellingen te voor komen, een nauwgezet relaas, van objec tieven aard, omtrent deze gebeurtenissen zou worden gedaan, hebben wij nochtans geen oordeel willen vellen over deze fei ten en hebben wij ons ook onthouden het bouwen eener kapel en het inrichten van bedevaarten aan te bevelen". „Msbd." LAND- EN TUINBOUW PRIJSBEHEERSCHING IN DEN LANDBOUW. Dat is het doel van het Landbouwcrisis fonds. De bevoegdheid, die de regeering krijgt om de teelt der gewassen te beperken, is geschied om tot een prijsbeheerscking te komen, luidde hel oordeel van ir. T.1P. Huisman, secretaris-penningmeester vaJi de Holl. Mij. van Landbouw, wiens meening de „Tel.' over het wetsontwerp tot stich ting van het „Landbouwcrisisfonds'' vroeg. Dan heeft men de kwestie van de beper king van den rundveestapel. Dit is in het belang van de Crisiszuivelwet en ook van een goede werking van de Crisisvarkens- wet. Het moet mogelijk zijn de fondsen van de Crisiszuivelwet zoo noodig niet alleen te besteden voor toeslag op de zuivel, maar ook tot het verkrijgen van een toekomstige sterke positie van de zuivel. Als men door beperking van den veesta pel den prijs van de melk kan verhoogen. laat men het directe belang even schieten voor een toekomstig belang. Als de regee ring kan ingrijpen bij een beperking van den rundveestapel, is dit ook van belang voor het Gnsisvarkensfonds. Het is van veel belang te probeeren om tot een steunregeling voor land- en tuin bouw te komen, die evenredig is voor &l- lerloi bedrijfstypen. Het is mogelijk, dat op het oogenblik een bepaald bedrijfstype laat ons nemen van oudsher geschikte teelt van tarwe, bieten en vlas voor een zeer groot percentage beteeld wordt met die gesteunde gewassen Daarnaast komen bedrijfstypen voor, die op grond van vroegeren verbouw weinig of geen bieten mogen telen en practisch al- Andere bladen schrijven HET LEVENDE LIJK VAN THaLMANN. In Duitschland zijn de laatste weken er gerlijke dingen gebeurd, maar niet zóó er gerlijk, of de Communistische en Socialis tische pers hier te lande deed er nog een schepje op met bloederige verhalen. Maar nu de slachtoffers zelf aan het woord ko men wordt die dikdoenerij verdunt tot: wat werkelijk is geschied. De T ij d schrijft ervan: Hot is begrijpelijk, dat socialistische en communisticche persorganen erop ge brand zijn, Hitier en de nationaal-socia listische hergeboorte van Duit-schland in een slechts gerucht te brengen. Maar zij mogen daarom niet do openbare mee ning vervalschen. En wat op dit gebied „De Tribune" en „Het Volk" aandurven, is een hoon voor de eerlijke journalistiek. Eerstgenoemd blad heeft dagenlang vol gestaan met sensationeele onthullingen over mishandelingen van Thalmann, zijn dagelijksche bloedige afranselingen in de cel door de politie enz., en het twee de berichtte zelfs uit positieve bron zijn vermoording. Thans zijn behalve Thalmann ook an dere socialistische en communistische ge vangenen door vertegenwoordigers van de Duitsche en de buitenlandsche pers te Berlijn bezocht. De gevangenen ver klaarden allen, dat zij aiet over slechte behandeling hadden te klagen. Thal mann zelf deelde mee, dat men hem geen haar had ge krenkt, en van de gapende hoofdwon den, die hij volgens de in buitenlandsche bladen verschenen berichten, zou heb ben opgeloopen noch van litteekenen konden de journalisten iets ontdekken. DE BAGAGE VAN HET CENTRUM. Noodgedwongen heeft het Duitsche Cen trum voor de machtswellust van de Hifcle- rianen moeten buigen, om te voorkomen dat in het Rijk de Katholieken (die er nog ster ker in de minderheid zijn dan in Neder land) als geminachton zouden worden be schouwd en als geminachten zouden worden behandeld. De Socialistische pers ,blijkt voor deze tactische overwegingen weinig waardee ring te gevoelen. Daarover bekapittelt hen het Huisgezin: Indien het Centrum aan de Hitler-poli- tiek, zij het met reserve, adhaesie heeft betuigd, dan zal het zich waarborgen hebben verschaft, dat een einde was ge komen aan onrechtmatige en onwettige handelingen tegenover wie ook. Joden zoowel als sociaal-demooraten en com munisten. Een terreur-politiek behoort niet tot de politieke bagage van het Centrum, en onder geen beding kan het daarmee instemming betuigen of daai-voor ver antwoordelijkheid aanvaarden. De heer Vliegen heeft geen dag kun nen wachten om in de „Voorwaarts" het Centrum onder hoon en smaad te be delven. Toch is het niet onwaarschnijlijk, dat aan het Centrum zijn geestverwan ten in Duitschland een betere be handeling zullen hebben te leen gesteund worden in hun tarwebouw. In dit geval is het toch redelijk, dat de steun aan den landbouw zoo gemaak' wordt, dat allen in gelijke verhouding en naar behoefte profiteeren. Men moet het geheel kunnen overzien en daarom is een zeer ingrijpende bevoegd heid een volksbelang. Het moet niet zoo zijn dat de eene groep geholpen wordt, ter wijl de andere ten onder gaat. De steun, dien de boer geniet van een bepaalde wet, moet niet alleen dienstbaar kunnen worden gemaakt aan andeer steun maatregelen, maar ook aan gewassen, dip nu nog niet onder die steunbepalingen val len. Zoo is het denkbaar, dat als in het a.s. voorjaar de oppervlakte aan erwten is ge inventariseerd bij den tarweteler via de tarwe-organisatie aan den tarweteler dc verplichting wordt opgelegd niet meer erwten te verbouwen dan op grond van ge- wensehte benerking is berekend. Iemand die zijn runveestapel b.v. niet beperkt, zooals wellicht in de toekomst zal worden voorgeschreven, zou daardoor kun nen worden gedwongen door uitsluiting van de Crisiszuivelwet of Crisistarwewet of van beide. Een algemeene bevoegdheid in han den van een verstandige leiding is ten slot te de eenige weg om tot een houdbare po sitie in den toestand van land- en tuinbouw te komen. SPORT WIELRENNEN Leidsche Ren- en Toeristvereen. „Swift." Gistermorgen is de laatste wedstrijd ge reden der maand-competitie, die nu ging over den korten afstand. De 500 meter die de A-klassers moesten rijden, werd gereden in match deux, waarbij aan den winnaar van elke match één punt werd gegeven, de 2e aankomende kreeg 2 punten. De totaal uitslag is ge worden le. W. Graafmans 5 p.; 2. J. Riet hoven 6 p.; 3. A. v. Egmond 7 p.; 4. Th. Wurzer 8 p.; 5. Chr. de Vonk 9 p.; 6. Th. de Roode 11 punten. De B-klassers reden een 300 m. sprint evenals de A-klassers met als uitslag: 1. C. Paats met 7 p.; 2. R. Riethoven 8 p.; 3. P. Rietbroek 9 p.; 4. M. v Aart v. Ruiatn; Stafleu; v. Tuin, allen met 11 p.; 5. C. de Roode en H. Deters elk met 13 punten. danken dan Hitler him had toege dacht. DE ALLERBESTE VORMEN VAN WERKLOUZENZORGI In de Maasbode is er onlang® op ge wezen hoe „Het Volk" in strijd met de waarheid durfde beweren, dat er niet bezuinigd was op Defensie. Thans bevat het blad een artikel met de koppen: „Werkverschaffingsregeling is over de geheele linie onvoldoende". „Ook op dat gebied moeten we voor waarts". „Alleen onze dwingende macht zal dat kunnen bereiken". „Daarom: versterk de S.D.A.P." Hoe doortrapt onwaar deze voorstel lingen zijn, bewijst het feit, dat de soc.- dem. jeugdleider Koos Vorrink op 30 Ja nuari te 's-Gravenhage verklaarde: „Op het gebied der werkverschaffing hebben we in Nederland ervaring. Gedre ven dcor de Nederlandsche arbeidersbe weging (dat is volstrekt niet alleen do socialistische, laat staan de politieke S.D.A.P., red. Msb.) heeft de regeering op dit stuk een der allerbeste vor men van w e r k1o o z e n z o r p gebracht, die tot het beste behoort, dat er op de wo- reld bestaa t". Deze passage ontbrak in het verslag, dat de soc-dem. pers van de Haagsche vergadering gaf, maar de waarheid van het feit is daarmee gelukkig niet wegge- wischt. „DE TELEGRAAF" WORDT ANTI REVOLUTIONAIR Er heersoht in Nederland bij deze verkie zingen een „opgewekt" politiek leven. Zelfs een blad als De Telegraaf, dat anders sensatie-nieuwtjes als de meeste gewichtige uitingen der menschelijke samenleving be schouwt, heeft aan haar lezers een stem bus-advies gegeven. Een merkwaardig ad vies, luister maar: Ons blad is niet gewoon in den poü- tieken partijstrijd in te grijpen en wij zullen dat ook bij deze verkiezingen niet doen. Daarentegen ligt het wel in onze lijn de algemeene problemen te formulee ren, waarom het gaat. Indien wij de ver- kiezingslectuur doorbladeren, dan valt het op, dat geen enkele staatsman de nooden van den tijd zoo scherp heeft om lijnd als de heer Col ij n, dat in zijn vier punten heeft gedaan. Dat is -geen toeval. Sedert de dagen van Abraham Kuyper hebben de anti-revolutionnairen meer dan eenige andere partij aangevoeld wat er in de ziel van het gewone voik omging. Wij erkennen dat, omdat wij in het program-Colijn een basis zien voor vruchtbare samenwerking voor vele groe pen, die met de anti-revolutionnaire be ginselen even weinig te doen te hebben als ons blad. De Anti-Rev. per6 is over deze bijval niet gesticht Men wete wel, schrijft de Rotter dammer, dat men dan stemt op den anti-revolutionair Colijn. die noch de re volutie, noch het fascisme oogluikend zal begunstigen, doch zonder meer kiest voor de ordinantiën in Gods Woord ge geven voor gezag en vrijheid. De algeheele klasseering van deze com petitie is hierdoor geworden voor de A.- klassers: 1. A. v. Egmond met 12 p.; 2. Jï Riet hoven 13 p.; 3. J. v. Verschoor 16 p.; de wedstrijd van gisteren heeft hij niet mee gereden. doordat hij in Roosendaal zou deelnemen; 4. W. Graafmans 22 p.; 5. Th. de Roode 26 p.; 6. Chr. de Vink 28 p.; 7. Th. Wurzer 31 p. Einduitslag van de B-klassers: 1. O. Paats met 10 p.; 2. J. v. Ruiten 13 p.; 3. R. Riethoven 17 p.; 4. J. v. d. Tuin 20 p.; 5. M. v. Aart 22 p.; 6. C. Ouwehand 25 p.; 7. C. Stafleu 27 p.; 8. C. de Roode 29 p.; 9. W. Reeman 33 p.; 10. J. Riet broek 33 p.; 11. W. de Roode 37 p.; 12. A. v. d. List 38 punten. Bij den wedstrijd van gisteren heeft W. Graafmans kunnen constateeren wat het beteekent een serieuse training te volgen en de talrijke supporters hebben daarvan genoten. Tweeden Paasohdag zal J. Verschoor deelnemen aan de openingswedstrijden te Ginneken. Om daarbij tegenwoordig te zijn zal er voor supporters een groote tou ringcar gehuurd worden. VOETBAL DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. URUGUAY NEEMT DEEL. Thans heeft ook Uruguay zich aangemeld als deelnemer, voor de wereldkampioen schappen, welke het vo gend jaar in Ita lië zullen worden gehouden. Hierdoor is het aantal deelnemende landen tot dertig gestegen. ZWEMMEN NIEUW WERELDRECORD. Do Amerikaansche zwemmer Medeta heeft een nieuw wereldrecord gevestigd op de 300 Meter crowi-slag. Zijn tijd bedroeg 3 minuten 25.8 seconden. Heb oude record stond op naam van den Eranschman Taris met drie minuten 27.6 seconden. LEEST MET AANDACHT DE ADVERTENTIE-PAGINA'S! LEIDEN. Maandag. R. K. S. V. „St. Augustinus", voordracht prof. Berg, Eigen Huis 8.45 uur. Woensdag, R. K. Vereeniging van Ge zinshoofden, jaarvergadering in „Den Burcht", 8.30 uur. Donderdag, jaarvergadering A. R. K. A., „Den Burcht", 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt" van Maandag 27 Maart tot en met Zondag 2 April a. s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807; en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85. VAN ONZE ADVERTEERDERS MIES EN MARY ZIJN GEKOMEN. Uit onze advertentie-rubriek heeft ieder een kennis genomen van de komst van Mies en Mary. De dames zijn thans gekomen, d.w.z. liet Haagscb Modehuis heeft Zater dag hare poorten voor het publiek open ge steld en 't mag geen wonder heeten, dat de belangstelling ervoor overweldigend is ge weest. Dat bleek Zaterdagmorgen bij de of- ficieele opening, waar ook vertegenwoordi gers van gemeentebestuur en Kamer van Koophandel blijken van belangstelling ga ven. Zoo zagen we o.m. wethouder Vrijen- hoek en den heer Kropveld. Die belangstelling was dan ook daarom wel verdiend, wijl het hier het eerste groo te bouwwerk betrof op de doorbraak aan het Spui te Den Haag. Geheel in oveeen- stemming met het Spui en de Groote Marktstraat is het gebouw proportioneel opgetrokken. Om elf uur, toen de zeer talrijke genoo- digden zich met directie, familie en perso neel op de eerste etage verzameld hadden, hield een van de directeuren een korte toe spraak, waarin hij oju. zeide: „Gedeelde vreugd is dubbele vreugd", zegt het spreekwoord en u zult begrijpen, dat. nu- datgene, wat ons jaren door heb hoofd heeft gespeeld tot werkelijkheid is geworden, wij onze vreugde moeilijk kun nen bedwingen. Nu zijn wij er ons ongetwij feld van bewust, dat de tijden, waarin wij leven, geenszins aanleiding tot jubelen ge ven, maar toch kan het geen kwaad te er-, kennen, dat enthousiasme en optimisme de factoren zijn, die thans, evenals in normale tijden, succes brengen. Hoeveel verder zijn wij thans! In ruim 5 jaar tijd heeft het „Modehuis" zich een vasten kring van cliënten gevormd. Het principe immers: „Liever 1 tevreden cliënt dan 10 verkochte mantels of japonnen" spreekt boekdeelen. De dames weten, dat zii bij het „Haagsch Modehuis" naar har telust kunnen rondkijken en dat zij het middelpunt vormen van deze zaak. Zonder haar gunst blijft ook deze ruimte leeg en kil. En alleen dan heeft de klank van de neergetelde guldens bij de cassa voor ons muzikale waarde, wanneer hij vergezeld gaat van den tevreden glimlach van den cliënt De directie bracht vervolgens hulde aan de architecten, de heeren Simons en van Braningen, alsmede aan de uitvoerders van het werk en wees er met voldoening op, dat bij den bouw zooveel mogelijk de Ned. In dustrie-belangen waren behartigd. Vervolgens werd het woord gevoerd door een der leden van het concern uit Rotter dam, Amsterdam, Utrecht, Nijmegen en Leeuwarden, door den heer Kropveld na mens de Kamer van Koophandel, die o.m. wees op den levenswil, welke uit dit zaken- monument sprak, door den arcitect, den heer Simons, die lof bracht aan de aanne mersfirma, de Intern. Gewapend Beton Mij. te Breda en aan de talrijke leveranciers van onderdeelen, waarbij spr. de eendrach tige samenwerking roemde, welke tot het bereikte succes had gevoerd. Nadat vervolgens de directeur van de I. G. B. te Breda in een humoristisoh ge tint speeohje woorden van dank en geluk- wensch had gesproken, werd namens het personeel het woord gevoerd door den chef, die der directie aanbood een gedenk- raam in glas en lood, waarin aangebracht het portret van don vader der directie leden, die van 1869 tot 1930 de zaak met vaste hand bestierde. Dit gedenkraam is aangebracht in de directiekamer. Tot slot sprak een der directeuren een woord van dank voor de vele goede wen- schen en voor de aanbieding van het hulde blijk van het personeel. Hij wees er hierbij op, dat de zaak thans 99 jaar bestaat en dat de van fijnen smaak getuigende hulde aan hun onvergetelijken vader een blijk van dank uitlokte in den vorm van een radio-installatie voor het personeel in de ontspanningszaal. Na een korte pauze, waarin den gasten eenige ververschingen werden aangeboden, sprak nog de heer Coppens, de vader van Mies en Mary, zooals hij zichzelven noem de en deze leidde bij de aanwezigen in mevr. Caroline van Dommelen, die een aar dige causerie hield over: de vrouw en de mode. Hierna werd door dc genoodigden een rondgang gemaakt door het gebouw, dat getuigt van degelïiken smafik en goeden op zet en dat 'n heerlijk'rustigen indruk maakt. .Des middags werd het gebouw voor het publick opengesteld ter bezichtiging en be grijpelijkerwijs werd hiervan door duizen den en duizenden gebruik gemaakt.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2