WAALS 2 6 8 9 1 ZATERDAG 25 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 WONINGBOUWVEREENIGING „ONS BELANG" Aanleg en onderhoud van tuinen. Gisterenavond had bovengenoemde vereeni- ging, in overleg met de bestaande Tuintjes- commissie, in gebouw „Prediker" haar leden uitgenoodigd tot het bijwonen van een lezing met lichtbeelden, over het onderwerp: „Aanleg en onderhoud van tuinen bij volkswoningen", te houden door den heer Joh. Jonker, opzichter der gemeente-plantsoenen alhier. De voorzitter, de heer Gerritse, opende de bijeenkomst met 'n welkomstwoord tot de aan wezigen, in 't bijzonder tot den spreker van dezen avond. Spr. zeide, dat, al is de opkomst niet groot te noemen, het toch zeker voor den heer Jonker de moeite waard is zijn causerie te houden. Hij is zoo langzamerhand voor de woningbouwvereenigingen 'n zeer geziene figuur geworden, temeer, daar de heer Jonker steeds bereid is om een ieder, die liefde heeft voor 'n mooien tuin, met raad en daad bij te staan. De opzet van dezen avond is, aldus de voorz., de deelname aan de tuintjes-wedstrijden be langrijk grooter te doen worden. Na deze korte inleiding gaf spr. het woord aan den causeur, die begon te zeggen, dat, als iemand 'n mooie woning heeft, hij ook zeker 'c mooien tuin wil bezitten. Het is haast on afscheidelijk van elkaar: en dat deze gedachte steeds meer tot de bewoners doordringt, bewijst wel het feit, dat bezitters van een stukje grond steeds meer hun best doen, om dit om te zetten in 'n lusthof. Het behoeft niet altijd veel geld te kosten: 'n goede kijk en smaak, met 'n beetje tijd-opoffering, is wel het voor naamste. Om dit den leden van „Ons Belang" meer bij te brengen, is 't doel van deze causerie. Spr. vertelde vervolgens, hoe in de 16de eeuw er in hoogere standen al liefde bestond voor mooie tuinen: en o.a. kening Lodewijk tot de tuin-architecten gerekend mag worden Dat kleinere lieden beschikten over 'n stukje grond bij hun woning was 'n utopie. Eerst veel later kwam hier kentering in. Vooral bij de oprich ting van woningbouwvereenigingen werd ter dege rekening gehouden met hetgeen nu overal en in elke stad te constateeien is: achter de stukje grond en veelal ook vóór de nng. Maar nu is 't de taak van de bewoners dien grond te benutten en het om te werken in smaakvolle tuinen, dat het aspect van de stad op hooger niveau brengt en 'n genot is voor eigen oog. Spreker zette daarna op duidelijke wijze uiteen, wat of het eerste werk is voor bet in orde brengen brengen van den tuin: aan leg, spitten, vervolgens mesten, aanleggen van e.v. paden, aanschaffen van planten en van wien men die moet betrekken wat ook dit is een groote factor voor volkomen voldoening snoeien enz. Elk Dunt werd door spreker zoo als we dit van hem gewoon'zijn glas helder onderhanden genomen en 't was voor de aanwezigen 'n genoegen spr. te hooren. Hij gaf tal van aanwijzingen hoe wèl, hoe niét ge werkt moet worden, teveel om dit hier te rele- Alvorens nu over te te gaan tot het vertoonen van de plaatjes, waarop schitterende tuinen uit de bouwvereenigingen .Ons Doel", „De Eendracht' en ..De Tuinstadswijk" voorkwa men van welke laatste vereeniging ook wel roet hu'p van gemeertewege, werd gepauzeerd. Na de pauze 'had de vertooning plaats en kregen we allereerst op het doek te zien de mooie idvlle plekjes in de Hortus, de Witte Singel, gemeente-plantsoenen en de tuinen van genoemde vereenigingen. De plaatjes werden op bevattelijke wijze door den heer Jonker •toegelicht. Aan duidelijkheid ontbrak het ab soluut niet Ana 't einde gekomen, was de voorz. zeker aler tolk, toen «lij dep heer Jonker hartelijk dank bracht voor zijn keurige causerie; den heer J. H. Smit voor zijn medewerking en be diening van de lantaarn en het Wijkgebouw „Levendaal" voor het in bruikleen geven van bet doek. Spr. hoopte, dat het zal bijdragen tot meer ambitie voor 'n geordenden tuin en tot een grooter aantal deelnemers aan den tuintjes- wed«-t-ijd, want dit was de opzet van dezen avond. Hij dankte alle aanwezigen voor de betoon de belang«*e"ing en sloot dezen zeer geslaag den avond, die zeker zijn vruchten zal af werpen voor tuinliefhebbors. BIOSCOPEN. T'ianon. De film „Chou-Chou", een Amerikaansch product van al te tuchtigen inhoud en waar in tevens nogal los met huweliiksprincipen wordt omgesprongen, noopt ons het program ma van deze week ongeschikt te verklaren. Casino. Dat iemand in een spanne tijds een reeks avonturen kan beleven, ondervond Herbert Schmitt, de held uit de film: „D-trein 13 heeft vertraging". Als deze heer met zijn jonge vrouw in dezen D-trein naar Berlijn terugkeert, vindt men de spoorbaan opgebroken om een extra-trein, waarin de president van een petroleum-maat- schappij reist, te doen ontsporen. D-trein 13 krijgt daardoor een oponthoud van drie uren er. Schmitt besluit die uren tusschen negen uur 's avonds en twaalf uur 's nachts te benutten om in 't kleine Duitsch-Poolsche grensplaatsje op verkenning uit te gaan. En aldra komen de avonturen in zoo'n groote hoeveelheid, dat we ze niet kunnen beschrijven, doch waarvao we wel willen zeggen, dat ze het publiek in adem- looze spanning houden. Voor de pauze: ..De Pierewaaier", een klucht vol dolle situaties. Van de eene, malligheid vervalt men daarin op de ander: echt eeu rol prent om eens hartelijk te lachen. Het voorprogramma, waarin een cultureele film „Dansend hout" en het interessante Hol ler,dsch nieuws, vormt met bovengenoemde rolprenten een mooi geheel voor volwassenen. Luxor. De film „Menschen in 't hotel", vervaardigd naar het boek van Vicky Baum, wijkt op ver schillende plaatsen van het oorspronkelijke gegeven af. De rolprent is een sobere weergave van het geschreven boek, maar ondanks dit kunen we de feiten en toestanden, zooals deze in een groot hotel kunnen voorkomen, toch niet aanvaarden. De geest van deze rolprent blijft a-moreel, weshalve we een bezoek niet kunnen aanbevelen. Het vliegongeval aan de Waalhaven. Men schrijft ons: Groot is de verslagenheid in de Leidscbe Zweefvliegclub over hel tragi sche ongeval, den heeren Muntinga en Cremers overkomen. Daar beide heeren het voornemen hadden, instructeur te worden voor het zweef vliegen bij de D.S A., hadden zij zich ter op leiding in laten schrijven als lid der Leidscbe Zweefvliegclub en woonden verschillende Za terdagen en Zondagen de oefeningen aan de Maaldrift bij. Nog Zondag 1.1. toonde de heer Cremers zijn j vliegvaardigheid op dit terrein, toen een plat- i selinge windvlaag het toestel dreigde tegen den giond te slaan, met groote koelbloedigheid een unrmale landing uit te voeren. Met den heer Cremers is een jong enthou- j siast vlieg- en zweefvlieglid voor ons land I verloren gegaan". m BUITENGEWONE AANBIEDINGEN Geldig vanaf het verschijnen dezer courant tot uiterlijk MAANDAGAVOND TRICOT DAMESHEMüEN extra lang met ronde hals. uiterlijk tot Maandagavond van 0.67 H voor 0.4P KERKNIEUWS 25 JAREN PRIESTER. Woensdag 29 Maart vieren hun zilveren priesterfeest de zeereerw. paters Minder broeders-Franciscanen, Petrus Nielen, Heerlen; Willibaldus ten Brink, Woer den; Telicianus Smitsz, missionaris, Bra zilië; Henricus Brandsma, Delft; Cassianus Hentzen, Maastricht; Arnold us Smitz, Leiden en Cornelius Romeijn, Vorden. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Gestolen. Terwijl mej. F. gisteravond even bij 'n familielid in de Hooftstraat op be zoek was en z;ij haar rijwiel voor diens woning had gezet, kwam zij bij haar terugkomst tot de minder prettige ontdekking, dat de aan het rij wiel bevestigde tasch, om. inhoudende een portemonnaie met inhoud was verdwenen. Aanrijding. Op den hoek Stationstraat kwam gistermiddag een luxe auto met een vrachtauto in botsing Eerstgenoemde wagen werd daarbij zwaar beschadigd, zoodat het voertuig naar een garage moest worden ge sleept. Persoonlijke ongelukken vielen niet voor. Brand. Gistermorgen even 7 uur brak brand uit ten huize van v. E. in de Raadhuis straat. Aanvankelijk liet zich de brand, die ontstaan was op den zolder, dreigend aanzien, doch omwonenden, die onmiddellijk ter hulp sr.elden. slaagden er nog in het vuur te blus- zchen. Een ledikant en bed benevens eenige kieeren waren reeds een prooi der vlammen geworden. De spoedig ter plaatse zijr.de mo terspuiten, behoefden geen dienst te doen. BOSKOOP Auto met revolvers aangehouden. Door de Rijkspolitie uit Alphen a. d. Rijn iu samenwerking met de gemeentepolitie al hier .is gisteravond op den Koninginneweg aangehouden een auto uit Rotterdam, welke bleek te bevatten een zeventigtal brownings, benevens 1700 scherpe patronen, verpakt in actetasschen. De bestuurder F. S.. benevens twee andere inzittenden werden gearresteerd doch na verhoor weer op vrije voeten gesteld. De auto met inhoud werd door de politie in beslag genomen. De revolvers waren bestemd om in Boskoop verkocht te worden. Met welk doel is nog niet beeknd, maar gevaarlijke plannen werden, naar het schijnt, niet beoogd. Reeds drie weken werd de auto te Boskoop verwacht. Jubileum van den burgemeester. Woens dag is de dag herdacht, waarop voor tien jaar, de burgemeester dezer gemeente de edeHcbtb. beer P. A. Colijn ,het ambt van burgemeester aanvaardde. In al die jaren zijn verschillende werken tot stand gekomen. Zijn initiatief heeft hiertoe zeer veel bijgedragen- De raadsleden, in samenwerking met de ge meenteambtenaren, besloten, den burgemeester in intiemein kring te huldigen. Deze huldiging vond plaats in de ruime gezellige raadszaal, -welke voor deze gelegenheid een leeslelijk aan zien had gekregen. De familie Colijn werd per auto van huis gehaald en welkom geheeten door wethouder E. Guldemond. In zijn toespraak schetste hij den burgemeester als een zeer werkzaam man, en wees tevens op zijn meer dan gewoDe be tekenis voor Boskoop. Door de jaren is bet gebleken, dat hij was de rechte man op de juiste plaats. Dagelijks staat hij voor zijn ge meentenaren klaar. Staande boven de partijen heeft hij steeds in al die jaren bet gemeente belang mogen dienen. Nadat het woord nog gevoerd was door de heeren wethouder van Gelderen. A. Brand Pz. 0 Mesman, P. Loef, de secretaris mr. F. A. P.elmstrijd en den heer A. E. Stijkel. namens de ambtenaren, dankte de burgemeester allen, die aan deze voor hem zoo aangename en ver rassende huldiging hadden medegewerkt Gedurende de bijeenkomst werd een sere nade gebracht door de Chr. Harmonie „Con- ccrdia". Hierna is men nog geruimen tijd gezellig bijeen gebleven. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente zal Dinsdag a.s., des namiddags te 7 uur ten gemeentehuize in vergadering bijeenkomen. Arbeidsbemiddeling. Bij den agent der arbeidsbemiddeling alhier, staan momenteel 376 werkzoekenden ingeschreven, waaronder der: 1 letterzetter. II grondwerkers, 9 schil ders, 23 timmerlieden, 1 electricien, 1 stuka door, 3 opperlieden, 2 loodgieters, 1 bagger man, 3 spanemakers, 4 kistenmakers, 1 riet- mattenmaker, 1 mandenmaker,' 4 houtbewer kers. 2 schoenmakers, 4 scheepsmakers, laan houder 1 plaat- en bankwerker. 1 ijzerwerker, 1 monteur, 1 metaalbewerker, 2 bakkers. 255 boomkweekers e.a. vakgen., 1 reiziger 2 chauf feurs, 1 melkbezorger, 1 schipper, 1 hulpbe- steller (postl, 1 radio-telegrafist, 1 fabr. ar beider en 35 arbeiders zonder bepaald beroep HAZERSWOUDE Kiesvereeniging. Op Maandag 27 Maart a.s vergadert de R.K. Kiesvereeniging „Alge meen Belang", des avonds te 7 uur bij de we duwe Verhaar aan den Rijndijk. Op deze ver gadering zal als spreker optreden de heer Faul de Waart te Amsterdam. GRASL. 2PERS. LAKENS met linnen kant, uiterlijk tot Maandagavond van 1.15 voor O.KP LEGERHF MD van waschecht tropical, uiterlijk tot Maandagavond van 0.75 voor 0.6? GER. BADHANDDOEKEN in frissche kleuren, uiterlijk tot Maandagavond van 0.20 voor 0.16 Indanthren Linnen DAMES JASSCH0RTEN met pellerine, uiterlijk tot 'Maandagavond van 1.67 voor 1A7H MOQUETTE SCH00RSTEENL00PERS in mooie kleuren en dessins uiterlijk tot Maandagavond van 2.15 voor 1.65 GORDIJNSTOF 120 c.M. oed Indanthren, handweefeftect, uiterlijk tot Maandagavond va 0.42 voor 0.?9 X Zeer sterke MATTENKLOPPER extra reclame, uiterlijk tot Maandagavond van 0.34 voor 0.?5 BROOD- of B00DSCHAPMANDJES zeer sterk, uiterlijk tot Maandagavond van 0.62 H VOOr 0.40 Partij prima Cocos WERKB0RSTELS zoolang voorradig en uiter lijk tqt Maandagavond van 0.07 voor 0.04^ Al deze speciaal-aanbiedtngen zijn wer- xelijk koopjes Profiteert er dus van. Maandag zijn onze Magazijuen tot hall twee gesloten HAARLSTRAAT J 130-136 LEIDEN Wat anderen er van zeggen Nachtelijke aanbidding leden Stille Omgang. Bij besluit van onzen HoogwaardigeD Bisschop is dan onze nachtelijke aanbid ding komen te vervallen. Toch kunnen wij aan onze sohoone voornemens gehoor ge- van, al i$ het dan op een andere wijze. A's nu al onze leden, dié zich hebben opgege ven of zioh nog zouden opgeven voor deze aanbidding, op de door hen, aangegeven tijd thuis deze devote daad eens verrich ten! Laten wij ons dien nacht eens allen de moeite getroosten een haJf uurtje te wa ken, ons in den geest wendend tot onze schoone broederschapskerk, biddend en hulde brengend aan onzen Goddelijken Meester in Zijn Heilig Sacrament en aldus een aanbiddenden kring vormend om Zijn heilige Woning. Misschien zijn er ook nog wel huisgenooten. die er voor in aanmer king komen en met ons willen nederknielen en bidden. Moge het zoo zijn. Venite adoremui. Leiden, Maria Boodschap 1933. Storingen bij radio-ontvangst. Herhaaldelijk worden klaohten geuit over gestoorde radio-ontvangst, als gevolg van bet gebruik van electrische apparaten in de naaste omgeving. Hiertegen is tot nu toe ui onze stad weinig of mets te doen. In diverse groote gemeenten bestaau voor het gebruik van dergelijke apparaten bepalingen, welke bepaalde uren voorschrij ven of maatregelen vragen, waardoor -ie storing opgeheven wordt. Hier ter stede kan men helaas nog naar hartelust de ge noegens van een buurman, erger nog, van heeie stadsgedeelten, vergallen. Het is nu de bedoeling van het bestuur der Leidscbe Radio-Vereeniging om te trachten, zoo mogelijk ook te Leiden voor- sohriften voor het gebruik van storende apparaten te verkrijgen. Daartoe is echter de steun noodig van allen, die bovenge noemde hinder ondervinden of nog heb ben. Het bestuur verzoekt dezen personen dan ook dringend, even een kaartj-e te wil len sturen met omschrijving der storing en zoo mogelijk met opgave van den stoorder aan het adres van het secretariaat der I.. R. V., Koninginnelaan 17, Leiden, waarvoor bij voorbaat dank. Aan de Redactie van dit blad onze op rechte dank voor de welwillende plaatsing van dezen oproep. Bestuur Leidscbe R a d i o-V ereeniging. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Afgekeurd. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST Volksbond. De leden worden eraan herin nerd, dat morgenochtend te 7 uur een H. Mie met algemeene H. Communie zal worden opge dragen. Te half 11 wordt een H. Mis opgedra gen voor de levende en overleden leden van den Volksbond. LAATSTE BERICHTEN WINKELHUIS AFGEBRAND. Hedennacht omstreeks drie uur is brand uitgebroken in de woning van de weduwe J. Balster te Nieuwe Pekela. In een uur tijds was de woning, waarin ook een goud smidswinkel gevestigdwas, uitgebrand. Een manufacturenwinkel, die naast het bran dende perceel was gevestigd, bekwam wa terschade. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de vrij aan zienlijke schade. BOERDERIJ AFGEBRAND. Hedennacht is door onbekende ooreaak de boerenbehuizing van den heer J. En gels, bewoond door den heer J. Keizer, staando aan de Oudelaan te Zuidbroek, tot den grond,toe afgebrand. Het vee kon gered worden. De inboedel ging zoo goed als geheel verloren. De schade wordt door verzekering gedekt. AANRIJDING OP 0NBEWAAKTEN OVERWEG. Hedenmorgen moest de 28-jarige melk rijder M. van S., die met zijn vrachtauto van Doodewaart naar Opheusden reed, voor een hem tegemoet komende auto vlak voor den onbewaakten overweg wachten. Hierdoor en door het weer op gang ma ken van de auto lette hij onvoldoende op den treinenloop. Toen hij den overweg had bereikt, bemerkte hij dank zij het krachtig fluiten van de locomotief, dat uit de richting Nijmegen een personentrein naderde. Krachtig remmen aan beide zij den kon een aanrijding niet meer voorko men. De auto werd van voren gegrepen en tot aan de cabine zoo goed als geheel ver nield. Van S. bekwam wonder boven won der slechts lichte verwondingen aan ge zicht en handen. Een mede inzittende broer werd uit de auto geslingerd doch kwam met den schrik vrij. Een inzittend hondje werd gedood. Met 10 a 15 minuten vertraging kon de trein de reis hervatten. GEEN FASCISTEN IN BURGER WACHTEN. In een aantal gemeenten in ons land hebben de commandanten der burger wachten een circulaire ontvangen van den Inspecteur der Burgerwachten, waarbij hun wordt medegedeeld, dat personen, die lid zijn van een fascistische vereeniging, behooren te worden uitgesloten van de Burgerwacht TELEGRAMMEN DE HANDELSPOLITIEK VAN ITALIë- ROME, 25 Maart (V. D.) Bij het debat over de landbouwbegrooting in den Se naat werd Vrijdag medegedeeld, dat de ltaliaansche regeering voor den zomer alle handelsverdragen zal opzeggen, wel ke de ltaliaansche regeenrg in strijl acht met de belangen van Italië. Zomertijd In Enqeland, Frankrijk en België. LONDEN. 25 Maart. (V. D.) In den nacht van Zaterdag op Zondag wordt in Engeland, Frankrijk en België de zo mertijd ingevoerd. Deensch schip verbrand. KOPENHAGEN, 25 Maart (V. D.) Het motorsch'p „Fremad" uit Augusten- burg is op weg naar Kopenhagen ten zuiden van Möen doo- brand vernield. De bemanning wist zich in de redding boot in veiligheid te stellen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 24 Maart. Groentenveifing. per 100 stuks: roodekool 3.207.80, sa- voyekool 1.605.40, pieterselie 1.00 1.90, prei 1.002.40, radijs 1.506.80, kropsalade 3.6012.50, selderie 080 1.90. wortelen 12-»-16, per 100 kg.: kro ten gekookt 24, witloof f 712, boe renkool 611. postelei 35—40, spina zie 1015 uien 1.001.50. wortelen f 1.608.00, spruiten I 10—17, spruiten II 3-7. 25 Maart. Boter. De prijzen van bo ter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (controle) f ,1.60, prima boerenboter 1.351.45. Aangevoerd: 27 achtste en 12 zestiende vaten, wegende 660 kg. Handel goed. Eieren. Aanvoer 24271 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.002.50 en eendeneieren 1.802.30 per 100 stuks. Handel goed. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Hendrikus Jocabus Petrus z. van J. Eerland en H- J E. de Vries Salo mon z. van M. J. v. d. Kwartel en M. v. Wezel Petrus Johannes Maria z. van P. C. Steen voorden en P. C. de Lange Cornelis z. van B. Hoogstraten en M. v. Horssen Elisabeth Philippine Maria d. van W. J M. Zandvliet en M. A. E. Mandl Jannetta Petronella d. van Y v. Egmond en J. Vonk. Overleden: A. Koevoet m. 70 J. M. Loef m. 23 j C. de Best i. 18 j. C. J. Zoet z. 18 d. G. Ruijter m 62 j. Turfmarkt van 20 tot en met 25 Mrt. Aangevoerd 100 stuks fabrieksturf, Prijzen 7.00—9.00 per 1000 stuks. VEUR, 24 Maart. GrOentenveiling. kropsla le soort f 6.007.80, 2e soort 3 5, stoof&la 20—28 cent, spinazie 20—40 cent per 4 kg. snijboonen 1.40 per 100, radijs J 4.50—R.20. VINKEVEEN, 24 Maart. Groentenvel- llng. Wagenaars 1.52 per kg.; kropsla 7 cent per krop. rabarber 7 cent per boe, spinazie 8—14 cent per kg.; witlof I 12 15 cent en II 69 cent per kg. KATWIJK a. o. RIJN, 24 Maart. GrOen tenveiling. Per 100 stuks: roodekool 7.50 —9.80, gele kool 2.503.10 en knolseldo- rie 3.004.10; per 100 kg.: uien 8090 cent, peen 4.757.40. ALPHEN a. d. RIJN, 24 Maart. Groen- tenveiling. Spinazie f 12—16.—, Duni»el f 1620.—, Spruitkool f 10—12.per 100 K.G. Radijs f4—4.50, Seldery f23.por 100 bos. Kropsla I f 8—12.Kropsla II f 46.per 100 stuks. Eierenveiling. Aanvoer 13200 stuks. Kippeneieren f 22.80, Eendeneieren f 1.50 —2.— per 100 stuks. R0EL0FARENDSVEEN, 24 MaarL Bloemenveiling. La Reine 67 ct., l'r. van Oostenrijk 710 cL, Murillo 9 ct., WilL Copland 710 ct., Bartigon 1015 ct., WilL Pitt. 12—14 ct., Pr. Elisabeth 16—20 ct, Zwanenburg 1415 ct., Rosa Bella 19 ct. Canada 9 ct. King Harold 7—8 ct, per do zijn. Narcissen 704.70 per 100 bos. Sla f5 per 100 krop. Dunsel 6 ct. per K.G. TER AAR, 24 Maart. Centrale Veiling. De handel was vlugger te noemen als Ding dag. Sla f 4.20—8.90, Vellen 55—70 cent, Spinazie per kilo 610 ct per kilo. Radijs f i «o4.]0, Dunsel f 6.109.10, Preij f 1.60, Raapstelen f 1.50, Postelein per kilo 25 ct. Witlof f 11.1013.10, Spruiten f 12.10. Uien f 2.102.50, Kroten f 1.Savoye kool f 3.10 3.30. Sjalotten f2. BOSKOOP, 24 Maart. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Verdun 4053, Golden Ophelia 32. Echo 4066, Reading 5072, Oranje perfection 4070, Butterfly 5477, Mac Keiler 6080, Willi. Kordes 2333, Covell 6078, Orléans Rose 4566, Kilham 4570, Briancliff 3252, El- se Poulsen 70. Edith Helen 601.Lathy rus 1015, Viburnum opulus 21. Anemonen 18—22, Tulpen 10—14, Calla 40—50, Cera- 9U8 Hisakura 1.80—230, Seringen Legrey 60—90, Rhod. Pink Pearl 4080. Rhod. Dr. Endte 40, Rhod. Catawbiene 30—40. Hor tensia p. stuk 31—36, Genista p. stuk 32, Azalea p. stuk 50, Eieren p. 10 stuks 24. Effectenkoersen Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 25 Maart 1933 L.K. Heden. I Industrie: Alv Kunstz Unie 30l/4 Merkel# Patent 16»/, 16i/a Calvé Delft crt. v. A 54 54 Kuchen in Accuubi »w/l5 Ned Ford 1081/, 10b 1/2 Philips (Jem. Bezit 1131/, IPJVa Cru Lever 851/j 941/a Petroleum: Kon Olie 14J»/, HI 1/2/74 Perlak 811/, 8U/a Rubber: A dam Rubber ie/» 54 Deli Bat Rubber 20»/, 20 Vtco 25 Serhadjadi 16»/, 15 Scheepvaart: Oude Vaart S Ned. 8cheepvUnio 60 «Va Oude Huut 121/3 Mijnbouw: 11»/, Boetun 12 Ata Exploratie Mi 122 122 Suiker: H V A dam 180»/, ISO Vorstenlanden 4H/, Juvü Cultuur 124V, 124 N 1 S D. 781/4 Tabak: Deli Mij. 1241/, 1241/4 Seneciibah 133 133 Deh Bal Tabak 145l/o 145 Oostkust 16»/i 14 Amerlk Fondsen: Am Smelling 14»/, u*/4 Anaconda 2"/„ 7*/l6 As» <»a» Elect! 1"/.» 1% Bethlehem Steel •14 14 Oil tee Service 2 2»/* Central Public. ''16 8/s Continental Oil 66V1» 4'/w 58/4 Cen Aviation Int Nickel 8% Kennpeott Copper 10 10 Milwaukee n«ts 1% Id Pre» 2»/# Keebj.ur' Tin Plai 65 55 North American 19»/, l»®/4 Nevada 5 bVg SIipII I'nton 4llAa 45/s United ^t 1 eathei 31 »l/a I'mun Pacific 73»/, Wahasb 1 '/jc 2 Tidewater Ass Oil 37/, United St. Stee' 291/4 291/4

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3