HUISHOUDZEEP ZATERDAG 25 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht >n den morgen van 25 Maart 1033, medegedeeld door het Kon Ned Meteor. Lnstnuut te De Bilt Hoogste baromcterst.: 778.9 te Danzïg. Laagste barometerst: 747.2 te Vardö. Verwachting tot den avond van 26 Maart. Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuid- Oostelijke wind. Helder tot licht be wolkt. Droog weer. Iets zachter over dag. De hooge drukking verplaatst haar centrum langzaam Oostwaarts, maar handhaaft zich in onze omgeving en na de uitbreiding van de depressie in het Noorden die de vorst uit Scandinavië vrij wel heeft verdreven, volgt daar weer drukstijging. Op IJsland blijft de barome ter nog dalen. Het vasteland heeft bijna overal onbewolkt weer met plaatselijk lichte och tend vorst. Ook m Engeland en Zuid-Scandinavië is het zonnig weer. zoo dat Sarna na 12 gr. vorst des middags 8 gr. dooi meldde. In Noord-Scandinavië waaien krachtige Westenwinden. Ierland heeft zwaar bewolkte lucht Op IJsland waait het in het Zuid-Westen stormach tig uit Zuid-Oost. De vooruitzichten blij ven voor de beide volgende dagen gunstig LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drie 8.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS Van Zaterdagnamiddag 6.50 uur tot Zondagmorgen 5.20 uur; van Zondagna middag 6.52 uur tot Maandagmorgen 5.18 uur. HOOG WATER. Op Zondag 26 Maart voorin. 3.00 uur en nam. 3.13 uur en Maandag 27 Maart v.m. 3.29 uur en nam. 3.44 uur te Katwijk. LKRülb KAMER De politiek in de Radio. Aan de orde is de voortzetting van de Postbegrooting. De heer Van der Hoeven (C.H.) kantte zich tegen de politiek in de radio uitzendingen. De heer IJsselmuiden (U.K.) be toogt, dat de binnenlandsche postdienst hoofdzaak moet blijven. Te zwaar wordt de dienst belast door de luchtpost, wel ke voor een belangrijk deel niet op deze rekening thuis behoort. Bezuiniging moet in de eerste plaats elders gezocht worden dan in de postbestelling. Wat de rusttijden betreft, deze laten niet ge noeg ruimte voor een goed gezinsleven bij velen van dit personeel. Er is bij den P. T. T.-dienst te veel vrouwelijk personeel. De stemming van bet personeel is thans zeer slecht, ten gevolge van het systeem van bezuiniging. De heer Van (Jitters (A.R..) acht het 't beste alle politiek in. den aether te verbieden. De heer De Zeeuw (S.D.) bestrijdt de voornemens tot naasting der ge meentelijke telefoonnetten te Amster dam, Rotterdam en 's-Graven hage; dit is technisch niet noodig. Het weren van do politiek uit den aether acht spr. onnoodig en onge- wenscht. Spr. oefent critiek op de wijze, waarop de radiocencuur wordt uitge oefend. De heer S m e e n g e (Lib.) betreurt de inkrimping van het aantal postbe stellingen, vooral ten plattelande. De heer F o c k (Lib.) bespreekt den luchtpostdienst op Indië. Aangedrongen is op een commissie van onderzoek, de minister wil daarvan niet weten, het te kort van e.ken weke'ijkschen tocht be draagt ƒ30.000, voor de helft door indië te dragen. De heer Steger (R.K.) wijst op het nut van de radio in dezen tijd van werk loosheid; ze is ee.i machtig hulpmiddel om het volk staatkundig te ontwikke len. Men zegge door de radio gerust wat er verkeerd is in de politiek, en geve de middelen aan ter verbetering. Ongetwijfeld is de radic voor politieke doeleinden te misbruiken; daaraan paai en perk te stellen, daartoe wil spr. gaar ne medewerken De minister van Waterstaat, de heer R e y m e r, spreekt waaideering uit voor degenen, d:e aan het hoofd staan van het Staatsbedrijf der P. T., waar duizenden personen werkzaam zijn en de noodzake lijke bezuiniging groote moeilijkheden bracht. Wat de personeelsbezetting met vrouwen betreft, daaromtrent moet reke ning worden gehouden met den aard van het werk. De heer IJsselmuiden spreekt over een bitteren geest onder het postpersoneel. Hij zij met zulke uitdrukkingen voorzichtig. De tijden zijn moei yk. In een vergadering eischen te stellen is gemakkelijk. Hier en daar zijn de diensten wat verzwaard, maar men houdt zich aan de 51-uren week. On juist is wat de heer IJsselmuiden zei, n.l. dat men zijn best zou doen zoo karig mo gelijk af te komen van een vergoeding voor nachtdiensten en derg. Maar men moet rekening houden niet alleen met de belan gen van het personeel, maar ook met die van het publiek. Bij de zendtijdverdeeling is spr. te werk maar naar de geestesstroomingen. Hij heeft als maatstaf genomen het aantal luis teraars. Er was een vereeniging. die zich algemeen noemde, maar het niet was, aan gezien andere omroepvereemgingen ook de noodzaak voelden te bestaan. Spr. is ten deze niet bekeerd. Spr. heeft een advies van den Radio- raad gekregen inzake het weren van poli tiek uit den aether. Hij heeft den raad naar aan eiding daarvan inlichtingen gevraagd, welke hem dezer dajien hebben bereikt. De eensuur is zoo objectief mogelijk geschied. Zoolang spr. minister is, zal hij niet toe laten een vergiftiging van het volk en een ondermijning van gezag en goede zeden. Maatregelen daartegen zijn in voorberei ding. De Kamer neemt hierna de postbegroo- ting z.h.s. aan. Do vergadering wordt te halfvier ver daagd tot Dinsdagmiddag half twee. „HOOG DE R.-K. VOLKSPARTIJ". DONDERS HEEFT DE ZAAK BED .NDERD Onze Vaan, anders zoo luidruchtig wapperend en klapperend, hangt deze week half-stok. „Partijgenooten, kameraden, er is iets bij de candidaatselling gebeurd, dat heel erg isHet hooge woord moet er uit. de candidaatstelling zooals die nu officieel is, is niet die van de partij, maar van een troepje intriganten." Aldus het klaag lied van het Vaantje. Wat is er gebourd? Wie heeft het ge daan Laten wij „Onze Vaan" aan het woord om zelf te vertellen, wat er gaande is: In onze partij is op de meest vrije en democratische manier over de num mering der voorloooige candidaten ge stemd Zonder advies! Op één afdee- ling na. Die afdeeliqg is Tilburg! En door die eene afdeeling zijn alle ande re geterroriseerd en gesaboteerd. Dit zullen wij bewijzen. Vooraf een stukje voorgeschiedenis. De afd. Tilburg was altijd een nogel aan onze doodkist. In een gemeente, waar op onze partij pl.m. 6000 stemmen worden uitge bracht, waar wij 6 raadsleden bezit ten, kwam het ledental nooit boven enkele tiertnllen uit. Abonné's op ons orgaan hadden wij bijna niet. Partij boekjes en brochures gingen er weinig heen. Insignes werden niet besteld. Totdatde candidaatsteling in zicht kwam. Toen ging het ledental sprongsgewijze vooruit en passeerde in de laatste weken zelfs de 200. Al wekte die plotselinge toeloop achterdocht, het P. B. heeft in uiter ste lankmoedigheid en goeden trouw geen tegen-maatregelen genomen. Aan de statuaire vernlichtingen werd vol daan. Door het C. B. werden aan Til burg het voorgeschreven aantal stem biljetten toegezonden. Zij werden nauwkeurig ingevuld, de uitslag opge maakt. Aan den vorm ontbrak niets Des te meer aan den geest. Wat bleek? Op de plaatselijke favo rieten. de H H. Arts en Donders wa ren alle nummers 1 en 2 toegepast. Mr. Arts kreeg 2596, Donders 2477 punten. Daartegen kan geen bezwaar gemaakt worden. Maar wat wel verdacht voor kwam, was, dat Wesseling maar 321 punten kreeg. Bij Arts was Wesse ling 2275 punten, bij Donders was hij 2165 nunten achter-, Bii het nazien der bil'etten kwam Wesseling op meer dan 80 bilietten heelemaal niet voor. Dezelfde truc is ook op Houtsma's candidatuur toegepast, maar dat la ten wij buiten beschouwing, omdat daardoor het eindresultaat geen ver andering heeft onderpaan. Overigens is het natuurlijk even ernstig. Die enorme voorsprong kon door al le andere afdeelineen pezamenlijk niet meer worden ingehaald. Zoo werd de einduitslag mr. Arts, Donders, Wesse- line. Had (dus) Tilburg, zooals alle an dere, fatsoenlük gestemd, dan was de volgorde op de officieele lijst pewor- den: 1. Mr. Arts, 2. C. D. Wesseling, 3. F. Donders. Precies zooals de heele partij het gewild en verwacht had. Hier zal de meest naieve niet meer aan toeval of goeden trouw denken Hier was opzet in het spel. Wat trouwens door i n- gewijden prif werd toegege- ven. Om den een naar boven te dringen, moest de ander op de meest impertinente wijze naar beneden ge trapt worden. Ontzag men zich niet, om alle ander partijleden te dupeeren en de partij in de oogen der buitenwe reld te blameeren. En de hoofdaanstichter was de betrokken Candi da a t zelf! Dit alles wordt des te erger, omdat Donders wist, dat Wesseling alles ge daan had, om uit niëteitsoverwegingen Arts No. 1 gecandideerd te krijgen; ondanks het hom bekend was, dat Wesseling, mocht hij onverwacht No. 1 geworden zijn, zijn plaats onvoorwaar delijk aan Mr. Arts zou hebben afge staan Donders is ongetwijfeld zeer popu lair in de partij. Aan deze populariteit heeft hij zelf met één klap moedwillig een einde gemaakt. Erger nog is, dat hij onbe hoorlijke practijken in onze mooie par tij heeft geïntroduceerd. Dat hij een hoogst ernstig precedent heeft ge steld. Mocht dit slechte voorbeeld na volging gaan vinden, dan zal de anar chie hoogtij gaan vieren. Dan is de naam der R.-K. V. P. naar den blik sem. Dit kan en mag de partij niet dulden 't Is jammer voor de Volkspartij, dat zij naar goeden raad niet heeft willen luiste ren. Bij zijn optreden een half jaar ge eden in Concordia hebben we voor den heer Felix Donders gewaarschuwd De heer Don ders beschouwde alles wat de Regeering deed als geraffineerd, geniepig en nog eens geraffineerd. Wij veroorloofden ons toen de opmerking, dat men zelf wel buitengewoon geraffineerd moeBt zijn, om al.e daden van de Regeering op zulk een slinksche, sluwe wijze te kunnen uitleggen. De feiten hebben thans bewezen, hoe geraffineerd de heer Donders zijn eigen partij om den tuin leidt, en wij kunnen de verontwaardiging van den heer C. D. Wesseling levendig voor stel en. „Persoonlijke gevoeligheden zijn ons ab soluut vreemd"' schrijft de Leider. Wanneer iemand dat in 't openbaar vertelt, mag men aannemen dat hij het zelf meent. Maar vélen, die den heer Wesseling kennen, heb ben den indruk, dat de Leider ten opzichte van zichzelf te goeder trouw" dwaalt. Hoe is anders te verklaren, dit korte antwoord Ln de correspondentie: J. H., te H. Kopij kwam voor deze week te laat. Moet uiterlijk Zaterdag avond hier zijn. Paatsing volgende week. Voorkeurstemmen z ij n bij ons geoorloofd. Op de candidaatstelling kan deze door ons gespatieerde zin geen betrekking heb ben, want deze was: „Zonder advies 1" Doch waarop heeft deze uiuating dan wel be trekking? De waarschuwing voor den heer Donders is tevergeefs geweest. De voormannen der Volkspartij schrijven en praten steeds als of niet menschen maar aartsengelen in bun partij zitten temidden van een verdorven wereld van Staatspartijers. Zij leuren met bijbelteksten en spreken op huiselijke toon over de heiligste zaken. Maar de aartsen gelen tronen in den hemel. Op aarde zijn slechts menschen. En menschen blijven menschen. KERKNIEUWS VEERTIGJARIG KLOOSTERJUBILEUM In het Gestioht „De Heibloem" te Heyt- huizen (L.) herdenkt morgen de Eerw. Broeder Engelmundus (in de wereld Willeui Winters uit Hazerswoude-Rijndijk) den dag, waarop hij vóór veertig jaren zijn intrede deed in de Congregatie van O. L. Vrouw van Zeven Smarten. Na eerst in Amsterdam (Elandstraat) te zijn geweest, was hij achtereenvolgen.' werkzaam in „De Heibloem" te Heythui- zen en „Stokershorst" te Nederweert, „Harreveld" te Lichtenvoorde en de laat ste jaren wederom in „De Heibloem". Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week allen Vrijdag en Zater dag audiëntie verleenen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Propaedeutisch examen Godgeleerdheid mej. H. S. de Geer (den Haag); candidaat-s-examen Godgeleerdheid de heeren P. C. van Leeuwen (den Haag) en A. R. Scholton (Hardegarijp); Candidaats examen Nederlandsc-he let teren de heer A. P. A. B. Sciaroni (den Haag); doctoraal-examen geschiedenis mej. A. Barendrecht (Rijswijk); Candidaats-examen rechtsgeleerdheid de hccren A. M, Stuvt (den Haag) en M. Blei Wijsman (den Haag). STADSNIEUWS MINDERWAARDIGE JAM Huismoeders opgepast. Het is gebleken dat in den laatsten tijd ge- tiacht wordt minderwaardige jam of huishoud- jam aan winkeliers te verkoopen. Veelal ge schiedt deze verkoop contant of onder rem bours, zoodat de winkelier, wanneer deze waar door den keuringsdienst wordt bemon sterd. niet het minste verhaal op den leveran cier beeft. Den winkeliers wordt derhalve aan geraden bij den aankoop van jam of huis- hctidjam eenitfe voorzichtigheid te betrachten. Er zij op gewezen, dat aan den Keurings dienst van Waren gelegenheid bestaat mon sters van waren aan welker deugdelijkheid wordt getwij'eld gratis te doen onderzoeken en dat de directeur van dezen dienst (Morsch- weg 1) bereid is aan belanghebbenden over deze zaak nadere inlichtingen te verstrekken. WILHELMUS VAN NASSOUWE-COMM. Opvoering historisch drama „Willem de Zwijger", op Donderdag 30 Maart. In verschillende grootere plaatsen van ons land, waar een algemeene herdenking naar aanleiding van den 400sten geboortedag van prins Willem I van Oranje voor de burgerij niet door de overheid zelf wordt ingericht, wordt deze door of vanwege het Algemeen Nederlandsch Verbond ter plaatse ter hand genomen. Voor de studentenwereld ging in al de aca demiesteden gelijk initiatie! uit van het Dietsch Studenten Verbond de algemeene Nederland- 9che Studentenvereeniging, welke aan alle uni versiteiten en hoogescholen een Wilhelmus v, Nassouwe-commissie in het leven riep. Deze Wilhelmus van Nassouwe-commissies arbeiden overal in samenwerking met de aan wezigen plaatselijke vereenigingen, zoo van burgers als van studenten. Op het programma van alle bedoelde com missies komt de opvoering voor van hel too- neelstuk „Willem de Zwijger", door den Vlaamschen tooneelschrijver en oorlogsinvalide Paul de Mont géschreven, en te spelen door het „Nationaal Vlaamsch Tooneel". Met dit stuk wendt de Leidsche Nassouwe- commissie zich evenzeer tot de Leidsche bur gerij als tot de studentenwereld. Het stuk is immers een der beide, welke door het Alge meen Nederlandsch Verbond, als voor de her denkingen van 1933 waardig, op den voorgrond gebracht en aanbevolen werden. Te meer is daarvoor reden, sinds het ..Willem de Zwijger- comité" voor de burger-herdenking op 24 April a.s. het andere stuk. „Vader des Vader lands" van Veterman, daar dit belangrijk grootere financieele lasten medebrengt, niet ter vertooning heeft kunnen overnemen. De Mont brengt den prins als de grootste nationale figuur der Nederlanden. Geen be voegd tooneelgezelschap in het Nederlandsche taalgebied leeft zoo uitsluitend voor de uit beelding van de zuiverst moge'ijke nationale gedachte als het ..Nationaal Vlaamsch Too neel" voortzetting van het „Vlaamsche Volkstooneel", aan het IJzerfront geboren, eerst door dr. de Gruvter en later vooral ook door Johan de Meester geleid. Het historisch drama ..Willem de Zwijger" werd o.ra. reeds te Rotterdam. Utrecht, Gro ningen en Amsterdam vertoond, voor uitver kochten schouwburg en onder de medewerking, aanbeveling of aanwezigheid van alle ter zake aangewezen autoriteiten. Voor het welslagen ook te leiden en wegens het cultureele belang van deze tooneelopvoe- ring werd een eere-comité samengesteld. Hierin namen zitting Z. Exc. de minister van Defen sie, de burgemeester, de rector-magnificus der universiteit, hoogleeraren, vooraanstaande bur gers en studenten-vertegenwoordigers. De algemeene toegangsorijs is 2. Voor leden van een aantal algemeen Nederlandsche, nationale en algemeen-cultureele vereenigin gen, geldt evenwel een tot 1 50 verminderde prijs, op vertoon van lidmaatschaoskaart. Met name biedt de commissie de korting aan le- o'en van: A'g. Nederl. Verbond. Burgerwacht, 3 October-Vereeniging. Koninginnedag, Natio naal Jongeren-Verbond, Nederl. Zuid-Afri- kaansche Vereeniging. Ver. van reserve-officie ren, Onze Vloot, benevens aan leeraren, on derwijzers en militairen. Het is onmogelijk gebleken, de prijzen (nog te verhoogen met rechten) lager te stellen. Dit wordt door de commissie betreurd, daar een avond, die als een algemeene hulde aan prins Willem is op te vatten, het karakter van volks- hulde dient te dragen. Om aan dit karakter uitdrukking te geven, wordt bet rangen-onder scheid opgeheven, behoudens enkele noodza kelijke uitzonderingen. De veriooning is vastgesteld op Donderdag avond 20 15 uur in den Schouwburg. Kaart verkoop te Oe<*stgeest werd opengesteld bij Van der Veen's Boekhandel, te Leiden bij Van Zwicht, alwaar ook de plaatsbespreking is. (Zie advertentie). LEIDSCHE DAMESBEURS Pub*oI er op! Dan zjjn in een ommezien handeu, ruw en rood van huishoudelijk of welk ander werk ook, weer zacht, gaai' en blank 8226 Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. B. en W. van Leiden, gezien het verzoek van D. Zaalberg om vergunning tot het oprich ten van een stoomwasscherij en strijkinnchting op hét perceel Warmonderstraat 18, gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinderwet, geven ken nis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag den 8sten April -1933 des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraal 125 (Bur. van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven, om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dal niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet vcor het Gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hun bezwaren mon deling toe te lichten. Drankwet. B. en W. van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat: a. J. H. S. Jaspers, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoraing van een verlof B voor den verkoop uitsluitend van al- ccholvrijen drank voor gebruik in het perceel Haarlemmerstraat no. 197, alhier; b. de Leid sche Voetbal- en Athletiekverg. „U. V. S." te Leiden ,een verzoek heeft ingediend ter beko ming van een verlof B voor den verkoop uit sluitend van alcoholvrijen drank voor gebruik in de cantine, staande op haar terrein aan den Kanaalweg, alhier, nabij den overweg in de spoorlijn LeidenUtrecht AGENDA LEIOEN. Maandag. R, K. S. V. „St. Augustinus", voordracht prof. Berg, Eigen Huis 8.45 uur. Donderdag, R. K. Vereeniging van Ge zinshoofden, den Burcht, 8.30 uur De Zondagsdienst der huisartsen te Leiden wordt waargenomen door de dok toren Bruins Slot, P. van Es, Jasperse, Niemer en Starck. De Zondagsdienst der huisartsen wordt te Uegstgeest waargenomen door dr. Hu- genbolz. Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Maart a.s. waargenomen door apotheek: O. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523. ivooi PRIMA KWALITEIT 2 Dubbeie stukken, te zamen 0yo qJ 2 Reuzen dubbele stukken. gew. 700 gram, samen voor Gisteravond heeft in de Stadsgehoorzaal de opening plaats gehad van de Eerste Leidsche Damesbeurs, goerganiseerd door enkele parti culieren uit Den Haag. Aan deze beurs nemen een 60-tal standhou ders deel, waarvan ruim 20 uit Leiden. De beurs is tot en met 29 Maart geopend van 1.30 —5 uur en van 7 30—11 uur Deze beurs biedt hoe kan het ook an ders dé nieuwste snufjes op allerlei, vooral huishoudelijk gebied. We zien er o.m. nieuwe waschmachines met gasverwarming en droogketel voor huishoude lijk gehnttk, kunsthandwerk, nieuwe schoen- poetsm'ddelen. stofzuigers, hoeden, koffers, spaarkassen, schrijfmachines, rekenmachines, «erder brood, koek en banket, azijn en gedis tilleerd, meelo-oducten. fruit, bloemen, vor men voor gebak en allerlei huishoudelijke ar tikelen, gasfornuizen, haarden, enz. enz. te veel om on te noemen. Ook attracties ontbreken niet, er is muziek er zang, vooral in den foyer, bet geheel geeft een ^'»,,:'<on indruk. In Je kleine zaal is een tentoonstelling van schilderijen en tapiiten gearrangeerd, waar van na afloon der beurs publieke veiling zal plaats h<>uben. De afdeeling Leiden van den Ned. B'inden- bend heeft voor haar producten een hoekje der zaal ter beschikking gekregen en bet be stuur vertrouwt, dat de bezoeksters der beurs niet zullen verzuimen een bezoek aan dezen stand te brengen. In den foyer treedt Paul Duval op als confe rencier met mr. Max, die tevens zijn vijftien jarige tooneelloopbaan herdenkt, als caricatu rist. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 4364. Alphensche Kwasten en Borstelhandel Gebr. Verhoeff, Alphen a.d. Rijn, Burg. Visserstraat 8' 12. Door uittreding van den vennoot K. L. Verhoeff is de vennoot schap onder firma ontbonden. Hel bedrijf wordt voortgezet onder den naam: Gebrs. Ver hoeff, door den overblijvenden vennoot: J. Chr. Verhoeff, als eenig eigenaar. De uitslag van de gisteren gehouden veiling van perceelen is als volgt: Ten overstaan van de notarissen: mr. H. M. A. C. Coebergh: huis Waard- gracht 175, in bod 900, kooper de heer S. v. Kins voor 1020: huizen Oranjegracht 32a en Molensteeg 22 uit de hand verkocht. Huis Oude Riin 100 niet gegund. A. J. C. van der Heijden: huis Wite Rozen straat 54/54a, in bod I 5300. kooper de heer H J. A. van Giffen q.q. voor 5600: winkel huis Nieuwsteeg 16 in bod f 5900. kooper de heer E. P. Mugge voor 5901huis Haarlem merweg 57c, in bod f 4500, kooper de heer H. Regeer q.q. voor I 4725. H. M. Markusse: huis Kagerstraat 24, ln bod 6600. koopoer de heer G. W. Proper q.q. voor 6600; huis le Haverstraat 36. in bod 990. koooer de heer H. J. .Slewe q.q. voor 1015; h"is Klikstraat 4 in bod 380, kooper de heer W. F. Brands q.q. voor 380. Overige perceelen niet gegund. Onderstaand schrijven met 40 handteekenin- gen van bewoners is verzonden aan B. en W. dezer gemeente: „Ondergeteekenden, bew'oners van de Sie- bc'dstraat. Decimastraat, Medusastraat, Lage- Fijndiik. Heerensingel. Nipponstraat en omge ving, deelen uw geacht college beleefd mede, dat sedert eenige maanden behoorlijke radio- ontvangst onmoge'Uk wordt gemaakt door het gebruik van een z g. massage-apparaat. Dit ap paraat, dat aangesloten is aan het lichtnet, veroorzaakt een zoo hevige storing in de ra dio, dat de toestel'en moeten worden afgezet Waar de radio zulk een belangrijke plaatsin het raaat°chaDDeliik gebeuren inneemt, doen endergeteekez-den, die toch eveneens gebrui kers ziin van de stedelijke e'eclriciteit, een be leefd doch dringend beroep op uw college, om door het treffen van maatregelen, aao de zen zeer hevigen overlast een einde te maken. Zij mogen uw college eerbiedig verwijzen raar bepalingen, welke in dit verband gesteld zijn door de gemeenten Rotterdam, Den Haag, enz., waar in de electricileitsvoorwaarden be- pali-gen zün oogenomen, die óf storingen vrij maken óf bet gebruiken op vastgestelde uren van massage-apparaten voorschrijven.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2