"""Abdijsiroop Hij dacht ia een HOESTBUI te blijven ZATERDAG 25 MAART 1933 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD t*AU. 15 GEMENGDE BERICHTEN DOOR TRAM OVERREDEN EN GEDOOD. De 36-jarige mej. S. uit Hengelo (Geld.) is door de stoomtram van „De Graafschap'' nabij de hoenderfokkerij „Buitenzorg" over reden en gedood. DOODELIJKE VAL. Bij het verrichten van werkzaamheden op den hooizolder van zijn woning, had de heer J. v. d. Ven uit Wanssum het ongeluk, naar beneden te vallen. De ongelukkige overleed eenigen tijd la ter, tengevolge van de bekomen hersen schudding en inwendige kneuzingen. AARDBEVING IN ZEELAND. Gelukkig niet ernstig. Gisteren werd aan het Meteorologisch Instituut te De Bilt bericht ontvangen uit Zeeland, dat daar Donderdagavond te 7.07 uur een aardbeving waB gevoeld. Door de seismografen te De Bilt is om dezen tijd een zwakke storing, opgeteekend. Personen, die de aardbeving hebben waargenomen, worden uitgenoodigd, hunne bevindingen aan het Meteorologisoh Instituut te de Bilt mede te deelen. FELLE BRAND TE ALPHEN AAN DE MAAS. Twee kapitale boerderijen, een timmer manswerkplaats en hooischuur vewoest. Uit Alphen aan de Maas wordt aan de „Tel." gemeld: Het dorpje aan de Maas heeft gisteravond een brand beleefd zoo als het in geen jaren gekend heeft, waar door twee kapitale boerderijen, een tim mermanswerkplaats en een hooischuur en landbouwschuur totaal in de asch zijn go- legd. Het vuur nam zulke geweldige afme tingen aan, dat aanvankelijk gevreesd werd, dat 'n gedeelte van het dorp, net z.g. Kerkeind, door de vlammen zou worden verwoest. Slechts aan de omstandigheid, dat de felle wind tijdens den brand sterk afnam, is het te danken geweest," dat de brandweer, die met buitengewoon groote inspanning het blussohingswerk verrichtte, er in geslaagd nog grooter onheil te voor komen. Omstreeks zeven uur zagen omwonenden, dat het stroodak van de voorraadschuur van den alleenwonenden bejaarden land bouwer A. Hol, die midden in de bebouw, de kom van de wijk Driehuis onder deze gemeente is gelegen, in lichte laaie stond. Het vuur verspreidde zich met groote sneiheid en in een minimum van tijd was het gebouw, waarin groote voorraden graan geborgen waren in een ziedende vlammen zee herschapen. Weinige oogenblikken la ter hadden de vlammen reeds het dak van de belende boerderij aangetast. Dit alles ging zoo razend snel in zijn werk, dat de buren, die van alle kanten te hulp snel den, geen kans meer zagen om eenig huis raad uit het brandende perceel te redden. Met groote moeite slaagde men er in het vee en een paard uit de stallen te bevrij den. Aangewakkerd door den kraohtigen wind sloegen de vlammen over naar een nabijgelegen hooiberg van de boerderij, be woond door den zoon van landbouwer Hol. Gestadig breidde de vuurpoel zioh uit. Achtereenvolgens werd nog de groote boerderij van denzelfden eigenaar en een timmermanswerkplaats door de hoog op laaiende vlammenzee aangetaet. Inmiddels was de dorpsbrandweer op de plaats des onheils verschenen. Nog steeds dreigde er verdere uitbreiding. Een fel-roode gloed kleurde den avondhemel boven het Maas land rood. Uit de omliggende dorpen trok ken honderden nieuwsgierigen naar den brand om het fantastische schouwspel ga de te slaan. BRAND TE ROTTERDAM. Gisteravond omstreeks half aoht is brand ontstaan in een woning op de tweede ver dieping van pand 414 aan den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam, doordat de be woner, de heer J. Aandeweg, een branden de petroleumkachel verplaatste. Het reservoir viel uit de kachel, doordat de knip los zat. In een minimum van tijd stond de geheele voorkamer in lichte laaie. Het vuur breidde zich zoo snel uit, dat, toen de brandweer ter plaatse verscheen de voorkamer en de tusschenkamer in een vuurzee waren herschapen. De bewoners verlieten in allerijl hun huis en de bewoners van de eerste verdieping, de familie Th. Schellen, moesten door po litie en brandweerlieden naar buiten wor den gebracht, omdat zij aanvankelijk hun woning niet wilden verlaten, hoewel er ge vaar bestond dat ook daar het vuur zou doordringen. De brand liet zich in het begin zoo zwaar aanzien de vlammen sloegen aan de voorzijde sterk uit dat men het raadzaam achtte de motorspuit te ontbieden, die eohter geen werk heeft behoeven te doen. Do vlammen hebben de zoldering door gebrand, zoodat al spoedig ook de voor kamer op zolder in brand stond. Het vuur sloeg een oogenblik uit het zolder- ruim, maar spoedig werd water gegeven, zoodat ook daar het vuur weldra was ge doofd. Na een klein uur had men den brand geheel onder den knie en kon het mate riaal gaandeweg inrukken. Met twee stra len heeft men den brand gebluscht. De onder de woning gelegen sigarenwin kel van den heer Th. van der Goorbergb heeft veel waterschade gekregen. „Vele |aren aan de borst te sukkelen en 's nach's hoestbuien die wel een half uur duurden, dat was mijn vroeger leven. Slapen deed ik weinig en eten, ho maar! Radeloos klaagde ik mijn nood aan een Dultsche vriend. Dexe raadde mij Abdij siroop aan. Ik lachte erom, maar kocht den volgenden morgen Abdijsiroop. Na gebruik van 3 lepels van dat wondermid del, voelde ik al verlichting en na 5 fles- schen was ik heelemaal genezen, zoodat ik mij nu weer prettig voel, goed slaap, kortom een gelukkig mensch ben." (Origineel ter Iniage) LK.lt '»-H. BijHoest - Griep Bronchitis - Astbm» Voor de Borat" Alom verkrijgbaar.Thans Fl. I.-,FI. 1.50, F1.2.73 A&MJS1R00P-B0NB0N5 (Gestolde Abdijsiroop» TIMMERFABRIEK TE PANNINGEN UITGEBRAND. Door onbekende oorzaak is Donderdag avond te Panningen brand uitgebroken in de timmerfabriek, toebehoorendo aan den heer H. Aangewakkerd door een kraohti- gen wind greep het vuur snel om zich heen. Spoedig stond het perceel in lichtelaaie. Weldra vatte ook een aan de overzijde van den weg gelegen woning vlam, doch door krachtig optreden kan hier erger worden voorkomen. De aangrenzende perceelen der timmerfabriek konden ook, hoewel deze waterschade opliepen, behouden blijven. De sohade wordt door verzekering gedekt. „Tel." HEIDEBRAND TE SOESTERBERG. Gistermiddag om kwart voor vier ont stond achter het geniekamp te Soesterberg een groote heidebrand. De vlammen zijn door de brandweer van Soesterberg, bijge staan door een aantal burgers, spoodig ge doofd. Ongeveer 5 H.A. heidegrond zijn verbrand. Een oogenblik heeft een in de nabijheid van het brandende terrein gele gen kruitmagazijn ernstig gevaar geloopeu. VAN HET SMOKKELFRONT. MARGARINE-SMOKKEL. Vrachtauto te Venlo aangehouden. Donderdagmorgen omstreeks half vijf passeerde een vrachtauto de Maasbrug te Venlo. Bij het tolhuis moest de auto stop pen om bruggeld te betalen. De bestuurder verminderde slechts de vaart van den wa gen, terwijl de bijzittende medepassagier uit de cabine sprong en naar het tolhuis toe.iep teneinde het dubbeltje voor brug geld af te dragen. Door toevallige omstan digheden had de tolgaarder dien nacht vrij van dienst en had een politie-agent deze functie zoolang overgenomen. De agent vertrouwde de verdachte haaBt van den autobestuurder niet, kwam uit het tolhuis naar buiten en liep in de richting van de langzaam voortrijdende auto. Toen de chauffeur dit bemerkte wilde hij vol gas geven en er met den wagen van door gaan. De agent was hem echter te vlug af. Deze sprong op de treeplank van de auto, hield den bestuurder een revolver onder den neus en sommeerde hem te stoppen. Zonder eenig verzet voldeed de chauffeur aan het gegeven bevel, en werd hij door den agent in het tolhuis binnengevoerd, waarna de auto onderzocht werd. Het bleek dat de lading uit 700 kg. Duitsche marga rine bestond. De chauffeur F. V. uit Venlo verklaarde dat de gesmokkelde margarine voor een afnemer te Helmond bestemd was. De medepasagier G. v. R. eveneens uit Venlo, had kans gezien het hazenpad te kiezen, toen hij bemerkte dat de affaire dreigde mis te loopen. Tegen V. en v. R. is proces-verbaal op gemaakt. De margarine en de auto zijn door de po litie in beslag genomen. „Msb/ KOFFIE ONDER BRUINKOOL BRIKETTEN. Twee smokkelaars aangeschoten. De douanebeambten hebben Donderdag en Woensdag aan de Duitsch-Hollandsche grens, onder den rook van Kerkrade, weer goede vangsten gedaan, die opnieuw bewij zen, dat do smokkelarij nog welig tiert en welke geraffineerde smokkeltrucs worden aangewend, om de smokkelwaar met ont duiking van de invoerrechten van ons land naar Duitschland te brengen. Donderdagochtend had twee keer een ernstige botsing plaats tusschen beambten en smokkelbenden, die aangeroepen werden doch op de vlucht sloegen. Toen do beamb ten met scherp schoten, werden twee der vluchtelingen gewond. Zij derden naar het ziekenhuis overgebracht. Zes smokkelaars werden gearresteerd en 300 pond koffie in beslag genomen. In het Wanndal werden Woensdag even eens zes smokkelaars aangehouden en 600 pond koffie in beslag genomen. Aan het grenskantoor Pannesheide werd op een vrachtauto, beladen met briketten, beslag gelegd. Onder'de briketten bevon den zich 2700 pond koffie. De chauffeur, die in het bezit was van va:sche douane-papie ren, werd in arrest gesteld. UIT DE OMGEVING DE VEENSCHE VEILING IN 1932. DE UITBETALING DER STEUNGELDEN Donderdagavond hield de R.-K. Ooöp. Tuinderver. te Roelofarendsveen haar 14e jaarverg. in do Pancratiuazaal, welke goed was bezet. 135 leden waren aanwezig. Om ruim half acht opende de voorzitter, de heer G. van dor Meer, op de gebruike lijke wijze de vergadering, waarna hij het woord gaf aan den geest, adv., kap. Meere- boer, om eenige waardeerende woorden to wijden aan den zoo plotseling overleden secretaris der vereeniging, den heer van Ruiten. De eerw. spr. schetste in welge kozen woorden do goede hoedanigheden en capaciteiten van wijlen den heer van Rui ten, hoe hij zich als secretaris voor de ver eeniging hoogstverdienstelijk heeft ge maakt, daar hij van de oprichting der ver eeniging af zijn beste krachten hieraan heeft gegeven. De heer van Ruiten, aldus spr., was een man van grooten eenvoud, die niet prat ging op zijn talenten maar een man van helder inzicht, die steeds een goeden kijk had op de «aken en er steeds naar streefde, om de eenheid in de ver eeniging te bewaren, en nu is hij zoo plot seling in het volle van zijn werkzaamhe den van ons heengegaan, om, naar wij ho pen, reeds het loons voor al zijn goede werken van God te ontvangen. Spr. stelt hem aan de leden tot voor beeld, vooral wat betreft zijn Btreven naar eenheid en verzoekt ten slotte de verga dering met hem een kort gebed te storten voor zijn zielerust, waaran volgaarne werd voldaan. Nadat vervolgens door den tweeden se cretaris de notulen werden gelezen, welke onveranderd werden vastgesteld, was het woord aan den directeur den heer N. Wa genaar, voor het uitbrengen van het jaar verslag over 1932. Het gaf een duidelijk beeld van den treurigen economischen toe stand en de moeilijke tijden, waarmede de tuinbbuw^ nog steeds heeft te kampen, en wel in die mate, dat de steun van de re geering moest worden ingeroepen. Het is dan ook te begrijpen, dat onder deze om standigheden de veiling haar rekening met een nadeelig saldo moest sluiten; niette min is 't reservekapitaal nog wel zoo groot, dat dit tekort nog ruimschoots kan worden gedekt, en door toevallige baten bestaande uit de provisie der Bteungel- den is- het reservekapitaal weer met circa 2000 vermeerderd. Voorts zijn er in het geheel 229 veilin gen gehouden waarvan 77 bloemen- en 152 groentenveilingen. Aan bloemen was ge veild voor een bedrag van j 81081.47 en aan groenten voor ƒ515904,33, alzoo een totaalomzet van 576.995.80. Ook werd nog even aangestipt het bezoek van H. M. de Koningin vergezeld van H. K. H. Prin ses Juliana op 22 April 1932. Het is alleen maar jammer, dat dit Koninklijk bezoek verband hield met de moeilijke en treuri ge omstandigheden waaronder ons bedrijf gebukt gaat; niettemin werd dit bezoek op zeer hoogen prijs gesteld en H. M. was dan ook zeer voldaan over den geregelden gang van zaken op de veiling. Met een dankwoord aan het bestuur en raad van toezicht voor de medewerking in het af- geloopen jaar ondervonden en Gods ver trouwen in de toekomst eindigde dit uitge breid verslag, waarvoor de voorzitter aan den directeur een hartelijk woord van dank bracht. Het financieele verslag kon algemeen de goedkeuring van de vergadering weg dragen. Uit het rapport van den accoun tant bleek, dat de geheele boekhouding en administratie in orde was bevonden, en het gaf voorts een duidelijk beeld van den financieelen toestand der vereeniging over eenkomstig het aan de leden uitgereikt financieel verslag. Bij de verkiezing der drie aftredende bestuursleden werden de heeren J. van der Meer, N. Bakker weder bij acclamatie herkozen, doch tegen het aftredend bestuurslid J. de Jong was door een der leden als tegencandidaat gesteld de heer P. Akerboom, zoodat hiervoor een stemming moest worden gehouden; deze stemming had tot uitslag, dat de heer J. de Jong weer met meerderheid van stemmen werd herkozen. Onder dank voor 't in hen gestelde vertrouwen namen allen hun her benoeming aan. Ook de aftredende leden van den raad van toezicht de heeren C. Pouw en de Koning werden weer bij ac clamatie herkozen en namen eveneens hun herbenoeming aan. Daarna volgde het rapport van de bezui nigingscommissie, hetwelk bij monde van den heer P. Bakker werd uitgebracht; dit rapport bracht aan het licht dat deze com missie zich ernstig van haar taak heeft ge kweten, maar toch tot de bevinding is ge komen, dat niet in die mate is bezuinigd kunnen worden, zooals do commissie zich dat had voorgesteld. Dit is dan ook wel een bewijs dat het bestuur haar taak steeds goed vervuld en aan alle zaken haar aan dacht schenkt; datgene waarop nog bezui nigd kon worden werd aan de vergadering kenbaar gemaakt wat algemeen de goed keuring kon wegdragen. Nog deelde de directeur mede, dat weer een tweede steunuitkeering zal plaats heb ben en wel tot een bedrag van 5000 over de volgende productenvoor peulen vanaf 30 Mei 0.50 per 100 K.G.voor doperwten en capuciiners eveneens 0.50 per 100 K.G.dikke boonen vanaf 22 Augustus25 Sept. 0.75 per 100 K.G. Augurken fijn en fijnbasterd 1.20 per 100 K.G.; tomaten van 16 Juli tot 31 October van 0.70 per 100 K.G. en voor tomaten van 31 Oct. tot 31 Dec. ƒ1.70 per 100 K.G. De directeur deed de toezegging dat de ze gelden zoo spoedig mogelijk aan de be trokken tuinders zullen worden uitbetaald mede uit bezujnigingsoogpunt ontstond thans een lange discussie op welke wijze de uitbetaling aan de tuinders in het ko mende seizoen zal geschieden. De mee ningen hieromtrent liepen nogal uiteen. Het meerendeel der vergadering waa er wel voor deze uitbetaling weer te doen plaats hebben zooals dat altijd de gewoon te is geweest n.l. door de twee daarvoor aangestelde personen, die het geld iedere week bij eiken tuinder aan huis komen be talen. De heer J. Bakker, kassier van de Coöp. Boerenleenbank zag er geen be zwaar in deze uitbetaling over de bank te doen geschieden en zou dit voor het alge meen plaatselijk belang wel wenschelijk achten. Daar echter op dezo vergadering hieromtrent nog een definitief besluit kon worden genomen kreeg het bestuur de machtiging om hierin naar eigen goeddun ken een regeling te treffen. Door den di recteur werd nog medegedeeld, dat het veilingspercentage voor 1933 door het be stuur weer is bepaald op 7 maar dat aan- gaande de steunwet door regeering weer minimumprijzen zullen worden vastgesteld en een regeling worden getroffen om voor alle producten, die onverhoopt weer moe ten vernietigd worden toch aan den tuin der de minimumprijs uit te betalen, maar dan zal hiervoor voor alle producten nog een half procent worden geheven. Het eventueel tekort zal de regeering dan zelf aanvullen. Wanneer dit echter geschiedt, zullen de veilingen weer onder rijkscontro le komen te staan en zal ook van regeo- ringswege het verplicht veilen worden in gevoerd. De heer O. Huigsloot vraagt of de veiling ook nog onder de één procent- omzetbelasting valt. De directeur zegt dat hiervan nog niets bekend is, maar is van meenig, dat dit niet het geval zal zijn daar dit niet geldt voor coöperatieve vereeni- gingen. Nadat ten slotte de directeur nog aan de vergadering had medegedeeld, dat de directie een nieuwe nummering heeft inge voerd en dat alle leden voor al hun pro ducten eenzelfde nummer hebben, sloot de voorzitter op de gebruikelijke wijze de ver gadering. HILLEG0M. Vrouwenbond. De afdeeling Hillegom van den R. K. Vrouwenbond hield gisteren in Hotel Sistermans haar jaarvergadering. De belangstelling was best. De Presidente. Mej. C. Graauw, opent de vergadering met den Chr. groet on heet allen hartelijk welkom, in het bijzonder Kapelaan Diepenbrock, spreker van dezen avond. De secretaresse leest vervolgens de notu len, die onveranderd onder dank voor de trouwe weergave worden goedgekeurd en geteekend. Vervolgens werd medegedeeld, dat de feestavond dit jaar gehouden zal worden op 27 April a.s., waarna nader gesproken werd over de op te richten vereeniging voor R. IC. Kraamverzorging. Besloten werd de opbrengst van heb tra^ ditioneele busje ditmaal te bestemmen voor een versierde kaars ter eere van de H. Li- dwina van Schiedam. Candida ton voor de opengekomen be- stuursplaatsen kunnen worden ingediend bij de secretaresse, onderteekend door misntens 5 leden. Hierna werd het woord gegeven aan Kapelaan Diepenbrock, die een politieke lezing hield over het onderwerp: „De taak der Katholieke vrouw voor en aan do stem bus". Een daverend en verdiend applaus bekroonde deze interessante lezing. De presidente bracht daarvoor hartelijk dank. Vervolgens bracht de secretaresse haar jaarverslag uit, waaruit bleek de groote activiteit der vereeniging. De penningmees- teresse sloot haar boeken met een mooi batig saldo. Nog werd een verloting gehouden voor de jaarlijksche Retraite. Er zullen gratis 4 ge huwde en 3 ongehuwde leden aan kunnen deelnemen. Hierna de rondvraag en sluiting. De le den hebben weder een zeer nuttige en leer- zamen avond gehad. Been gebroken. Gisteren kwam het 10- jarig zoontje van den heer van Lierop, Molenlaan, bij het spelen op de speelplaats der Joannosschool zoo te vallen, dat het ventje bewusteloos bleef liggen. Dr. Ver- sluijs verleende de eerste geneeskundige hulp en gelastte overbrenging naar het Aca demisch Ziekenhuis, waar bleek dat een been gebroken was. Nadat dit boen gezet was en een gipsverband gelegd, kon het kind vervoerd worden naar huis. V.V.V. De Hillegomsche Vereeniging van Vreemdelingenverkeer heeft in zijn gis teren gehoouden Bestuursvergadering met op 1 na algem. stemmen besloten een schit terende Gids van Hillegom met Wandel- kaart uit te geven, die met 14 dagen ge reed zal zijn. Het wordt een mooi en prak tisch stuk werk. KATWIJK AAN DEN RIJN. Pastoor Schiphorst Het zal zeer velen begrijpelijk voorkomen dat aan het vertrek van Pastoor Schiphorst uit deze parochie nog iets buitengewoons verbonden is. Een Parochiepastoor ais Pastoor Schiphorst met zijn ontelbare vrienden en bekenden in alle kringen, gaat niet zoo „doodgewoon" heen. De R. K. Vereeniging „Katholiek Katwijk'* opgericht tijdens het pastoraat van Pastoor Schiphorst, heeft twee afscheidsavonden ge organiseerd. Een voor de georganiseerde jeugd op Woensdag 29 Maart, des avonds te 8.15 uur in het parochiehuis en een voor de andere parochianen doch dan boven 25 jaar, ook in het Parochiehuis. Op hetgeen op die avonden gebeuren zal mogen we niet voorii'itloopen. Daar komen we dus later wel op terug. Het staat wel va6t dat onge veer de gehee;e parochie van deze gelegen heid zal willen gebruik maken om den scheldende pastoor de hand te drukken. Die buiten bovengenoemde catagoriën val len doen het best om, indien ze alsnog van hun belangstelling wi.len doen blijken, dit schriftelijk te doen daar do ruimte in het parochiehuis niet toelaat andere personen dan die genoodigd zijn, te ontvangen. ALKEMADE Werkloosheid. Bij bat agentschap der Ar- beidsbemiddelijk staan momenteel 142 arbei ders ingeschreven waarvan 101 landarbeiders, 31 bouwvakarbeiders, 7 metaalbewerkers en 3 schippersknechts. In de werkverschaffing zijn bovendien nog 21 arbeiders geplaatst. Geboren: Adriana d. van L. J. Kerkvliet en A. A. de Prie Elisabeth Alida, d. van J. Lek en M. C. Koek. Jan Johannes z. van W. van den Berg en A A. van Lit. Pelro- nella Cornelia d. van J. Th. van der Meer en S. C. van der Meer. KATWIJK. Personalia. Aangezien het vrachtgoe- derenvervoer der N.Z.H. Tram, naar we vernemen, per 1 April a.s. door v. Gend k Loos zal worden besteld, zal de besteller, de heer J. C. öchrama van hier worden overgeplaatst. De heer Schrama heeft bijna 21 jaar alhier dienst gedaan als besteller bij de N.Z.H. Tramwegmaatschappij. Wat de volgende standplaats van den heer Schrama zal worden ia nog met bekend. Vanaf 1 April zal v. Gend Loos de vracht goederen thuis bezorgen. LEIDSCHENDAM Volksbond. Maandagavond a.s. om 7.30 uur houdt de R.K. Volksbond alhier een leden vergadering in het Patronaat. Agenda: Ope ning, notulen, ingekomen stukken, rede v. d. geestelijk adviseur kap, v. Vugt, onderwerp: „Hernieuwing". Beantwoording vragenbus. Rondvraag. LISSE Inbraak. In aansluiting op ons bericht van gisteren, omtrent den inbraak bij den heer S., alhier, kunnen wij mededeelen dat er een bedrag van ruim Z800 is ontvreemd aan rente zegels in plaats van 3 k f 400, zooals wij gis teren vermelden. Door den heer S„ wordt een belooning van 100 uitgeloofd aan dengene, die aanwijzingen kan doen, welke er toe leiden, dat de zegels worden opgespoordI Nog een inbraak. In den nacht van 23 op 24 Maart hebben ongewenschte bezoekers een poging gedaan om de woning van den zeer- eerw. pastoor Sentenie binnen te dringen. Doordat men evenwel leven hoorde was men gewaarschuwd en hebben de bezoekers zich teruggetrokken, zoodat het hier tot een poging is gebleven. Er wordt niets vermits. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Eer is in geen enkel opzicht verbetering te bespeuren in den bloemenhandel of in de prijzen. De trekkers verliezen iederen dag veel geld niettegen staande de inkoopprijzen der bollen laag zijn geweest. Betaald werd voor tulpen per dozijn: La Reine 0—9 ct.; Murillo 7—12 ct.; Vuurbaak 813 ct.; Couleur de Cardinal 1418 ct.; Prins van Oostenrijk 812 ct.; W. M. Valk 8—13 ct.; Flamingo 610 ct.; Herman Sohlegel 6—9 ct.; Mr. v. d. Hoef 1117 ct.; Duchesse de Parma 18—20 ,ct.; Peach Blossom 10—15 ct.; Generaal de Wet 15—21 ct,; William Pit 7—10 ct.; Bartigon 8—12 oL; Le Notre 8-13 ct.; William Cop land 713 ct.; Elisabeth 1317 ct.; Narcis sen per 100 2050 ct.; Hyacinthen 0.80— 1.70. OUDEWETERING Te water. Gistermorgen geraakte mej. B., doordat een plank van de waterstoep losliet te water. De brievenbesteller Horsman kon haar nog juist zijn cape toewerpen en haar op die manier weer op het droge brengen. Mej. B. had reeds veel water naar binnen ge kregen. Door het kordaat optreden van den heer Horsman is alles nog goed afgeloopen. TER AAR De wontnghuren. Een 20-tal huurders van de Bouw-commissie-woningen hebben een schrijven gericht aan de Bouwvereeniging, waarin zij zich verzetten tegen de huidige huurprijzen. Zij willen een gulden huur-verla- ging. Naar wij vernemen heeft de Bouwvereeni ging in eerste instantie besloten, dat de on derteekenaars hun schrijven in moeten trekken FAILLISSEMENTEN Uitgesproken! W. M. Bodaan, schoenmaker te K a t- wijk aan Zee. Cur.: C. Punt te Noord- wijk. Opgeheven: W. M. Steinwegs to Wassenaar. J. C. Vink, bloembollenkweeker, te N o o r d w ij k. W. H. Schmal, (bloemisterij W. H. Schmal), S t o m p w ij k. LEEST MET AANDACHT DE ADVERTENTIE-PAGINA'S!

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 15