VRIJDAG 24 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 RECHTZAKEN NASLEEP VAN EEN ONGELUK. Chauffeur, die onder Haarlem de Poo'sche wereldreizigers aanreed, berecht. Op den laten avond van den lsten Sep tember van het vorig jaar is op den Am- sterdamschen straatweg, even voor den overweg van de Haarlemmermeerspoorlijn een ernstig ongeluk gebeurd, dat drie men- schenievens heeft gekost. Om kwart voor elf reed daar een drie wie.ïg voertuigje, dat door trappen werd voortbewogen en waarin een Poolsche oor logsinvalide. met zijn vrouw en drie kinde ren, twee meisjes en een jongetje, gezeten waren. Het gezin maakte een wereldreis en had op Koninginnedag een bezoek aan do hoofdstad gebracht. Het wagentje werd achterop gereden door een zwaren vracht auto van den sueldienst Amsterdam Den Helder, bestuurd door J. F. S. uit Den Hel der. Toen deze het voertuigje op enkele Meters afstand genaderd was, werd hij ver- b ind door de lichren van een tegemoetko mende auto. Hij heeft daardoor het wa gentje met gezien, temeer omdat het geen althans een /eer gebrekkig achterlicht had Kr volgde een aanrijding, waarbij het voer tuigje zoo goed als geheel vernield werd De Poolsche ooriogsinva ide werd op slag gedood 'e vena's zijn 12-jarig dochtertje Zijn vrouw en zijn vijf-jarig zoontje werden zwaar gewond; het zoontje overleed den volgenden dae in het ziekenhuis. Slechts een meisje van 1? maanden bleef vriiwel ongedeerd. Dp .foodsrhe gemeente te Haar- em zorgde er vnor dat de vrouw en haar dochtertje verpleegd werden en heeft on langs op het graf van den vader en de twee kinderen een eenvoudig gedenkteeken doen plaatsen. De chauffeur van den vrachtauto hepft Donderdagmuidag voor de Haarlemsche rechtbank teteehr gestaan terzake van het veroorzaken van dood door schuld. Er wa ren dertien getuigen gedagvaard, waaron der de weduwe van den Pool. die weer ge- aee! he"steid is. Ir. H. Zoete ief Norman uit Oesterbeek werd a.s deskundige gehoord. De conclusie van zijn uitvoerig rapport was. dat de rem men en de verlichting van den vrachtauto niet in orde waren, doch dat de aanrijding toch ook zou zijn gebeurd als dit wel het geval was geweest. De verlichting van het voertuigje was. zooals ook uit de getuigen- verkaringeu bleek, zeer onvoldoende. Het O.M waargenomen door mr. J. van den Burg, was van oordeel dat het wagen tje een voertuig was in den zin der wet en dus niet op het rijwielpad thuis hoorde. De minimum verlichting welke de wet voor een dergelijk voertuig vereischt. was aan- Verdachte heeft zeker schuld. Causaal ver band tusschen den slechten toestand der remmen en de ver ichting van den vracht auto achtte het O.M. aanwezig, dat ten slotte éèn maand hechtenis en zes'triaartden intrekking van het rijbewijs eischte. De verdediger mr. H; van Zutphen vroeg, vrijspraak op grond van de verklaring van den deskundige en van een arrest van den Haag<chen Raad. volgens welk arrest het wagentje wei degelijk als een rijwiel be schouwd moet werden en dus niet op den weg thuis behoorde. De rechtbank zaï op 6 April uitspraak doen. DE OVERVAL "nop TE BERKEL- ENSCHOT. De B"ednsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak teen dc tweedên ver dachte van den overval met roof te Bêr- ke1 Fnschot. Deze de ?3-jari?e vfircnscé- ?e' O. J. R.. uit Amsterdam, die men den 40-jari?en wever W A. K. on .19 Januari jl. een overval pleet-de. cm een winkel in Bcke'-Enchet nadat beiden een dag te voren tevens een nosing tot c1?ef«t~! had den trede,an in het crebóuw van de R. K. We-'-b'eclenve-e^niQ-in.g in Tilburg, en bo vendien nog èVers een fiets hadden ge- sto'on we-rl verooTWd tot ia ar ert 6 maande-i gevan^pniestrcf onde* af trek der preventieve hechtenis. De tecren den endA-en dader is nog aangehouden tot 6 April. STPAO°ERSnBAMA TE EG MOND-B INNEN. Naar wij vernemen is de officier van justitie, die ontslag van reclitSvervo'gittg had geë'Sctit. in hoosrer beriep gegaan tégen het vriisnrekende vonnis van de rechtbank te Alkmaar iëgens d°n jachtop ziener. d;e in den nacht van 23 November een nood'otrg schot loste óp een êtrooper te "PVmond Binrten. Thans 7a I een behandeling van de Zaak voor het Hof te Amsterdam vólgen. HUISVREDEBREUK. Vóór de Haarlemsche rechtbank stónden gisteren terécht drie mannén, beschuldigd van huisvredebreuk in het kantoer Vati de cacaó-fabriek van Kamphuys te Köög aan den Zaan. De directie had één aantal ar beiders ontslagen wegéns inkrimping en eenigen gaf zij onverplicht nog een vacan- tietoeslag, anderen kregen dit niet omdat zij door hun gedragingen in dé fabriek de directie hiertoe déden besluiten. Ongeveer veertig man verklaarde daar mede géért genoegen te nemen, zij drongen de fabriek binnen tot in hét kantoor van de directie en eischten den bijs ag onde bedreigingen; hetseen geweigerd werd. Het O. M merkte óp dat tegêii dergelijke handelingen krachtiger dient te worden op getreden; dit is éen ernstig géval vart huis vredebreuk. daarom eischte sor. di'e maan den gevangenisstraf, vóór ieder der ver dachter INBRAKEN TE WARMOND. Gedurende de laatste maanden van het vorig jaar werden te Warmond een serie inbraken gepleegd, veelal in de z.g „land huisjes'. De politie slaagde er in de hand te leggen op een bende, we ke gedurende geruimen tijd het dorp en de omgeving on veilig. maakte. Gistermorgen stond voor de Haagsche rechtbank een viertal jeugdige misdadi gers terecht. Het eerst werd behandeld de zaak tegen drie hunner, n.l. den 20-jar. N. J. C. B., den 23-jar. A. H. E. en den 22-jar. B. J. v. d. H. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de beiden eerst een bezoek hadden gebracht aan de woning van mej. de wed. K., nadat zij zich toegang hadden verschaft door ver breking van een raampje en dat zij zich o.a. een bedrag van 40 aan bankpapier toe eigenden. Gedrieën hadden zij ingebroken in eenige"landhuisjes, toebehoorende aan de heeren P. en van D., waar de jongens ales medenamen wat van hun gading .vas. Naar de president opmerkte, hebben de jongelui tijdens hun operatiën nogal aardig huisgehouden. Her O.M, waargenomen door jhr. mr. Van Asch van Wijck, nam in zijn requisitoir de jongens geducht onder handen en wees er op. dat 1e feiten waarvoor zij thans te recht stonden, slechts een gedeelte uit maakten var betgeen zij op hun kerfstok hadden, want gebleken is, dat de jongens niet voor geweldpleging terugdeinsden. Ge zien het ernstige karakter der geplepgde feiten, requireerde de officier tegen B. en E. ieder S maanden en tegen v. d. H. 5 maanden gevangenisstraf. De verdedigers van de jonge'ui wezen op de heerschende werkloosheid, welke er mede toe heeft bijgedragen, dat de jongens uir het rechte 9poor zijn geraakt. De rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen. UIT VREES VOOR DEN DEUR WAARDER. De 24-jarige garderobier P. C. L. te Lei den 7Ï"V» vfl"» dp tt-----h(s -e.p' t bank te verantwoorden gehad te zake van opzettelijke brandstichting in het door hem bewoonde perceel aan de Heerengracht no. 92 te Leiden, waarin een winkelzaak, weike hij voor zijn schoonvader beheerde, geves tigd was. L. was in den vroegen morgen van 9 Fe bruari j.l., terwijl zijn vrouw s iep naar be neden gegaan, aiwaar hij in een kamer achter den winkel met behulp van lucifers eerst een schoor,teenlooper in brand stak en vervolgens een man'el. we ke in een kast hing en waarvan hij de deur sloot. Vervol gens begaf hij zich naar den winkel, alwaar hij een winkelopstand in brand stak. Na deze transacLes ging L. rustig naar boven en begaf zich te bed, afwachtende totdat er alarm zóu worden gemaakt. Zulks géschieélde naar Zijn zeggen na ver oop van een uur. Verdachte bekende den brand ■opzettelijk te hebben gesticht. Als reden voor zijn zonderling eedrag gaf hii op, dat hij een niafió in huurkoop had en deze niet verder kon afbetaien. De presiden* wees L. er op, dat het toch veel eenvoudiger zou zijn geweest, indien hij de piano dan maar aan den eigenaar had teruggegeven temeer waar verdachte persoonlijk seen be>ans bij den brand ko" hebben, omdat de zaak. die niet al te best ging, aan zijn schoonvader toebehoorde. Verder b eek. dat de bedeelde piano was aangeschaft, terwijl I. in staat van faillis sement verkeerde en voorts dat er reëels eerder brand was uitgebroken, waarvan L. verdacht werd dezen opzettelijk te hebbeti veroorzaakt. L. ontkende door iémand an ders té zijn opgestookt en volhardde bij het verhaal van de piano. Het O. M., waargenomen door jhr. mr. van Asch van Wijck. wees op het g-oote ge vaar dat voor de omwonenden boven den winkel woonde een be'aard echtoaar dre'sde en' meende gezien de antecedenten van L. en den ernst van het misdrijf, een g-voenge 4oraf te moeten eisehen, we ke Hij stu de oy 3 jaar. Mr Scholvinck uit Warmond, voor L, pleitend verzocl.t de rechtbank een nader onderzoek naar diéns geestvermogens te doen instellen. Vonnis 6 Apfli a.s. INBRAAK TE HILL EG OM. Drie matin-en die te Hillegcm in den rtacht van S 9 Januari in éen bazaar had dén ingebroken en daarna in een wnónhuL te Hëemstêdé. zijn door de reob'bark te Haar'pm veroordeeld pndpr$"heirlen|ij!t tof twee jaar, een iaa*. de derde tot acht maan den gevangenisstraf. ,.Ër bestaat niets mooiers als de eerste groote liefde ,.Ja. maar ik ben met jou-toch óók wél tevreden, Mas". UIT DE OMGEVING HILLEGOM Personalia. Te Haarlem slaagde voor het examen kraamverzorging onze plaatsgenoote niej. M. Juffermans. Kraamverzorging. Door de afd. Hllle- gom van den Ned. R.K. Vrouwenbond werd het Initiatief genomen om te komen tot een vereenigng voor R.K. kraamverzorgsters dflibr gediplomeerde R.K. kraamverzorgsters. Hopen we dat dit fonds krachtige steun moge vin den: in een groote gemeente met veel groote gezinnen zal zij veel goeds tot stand brengen, De R.K, Volksbond steunde het mooie doel reeds met een. bijdrage van 50 voor dit eer ste jaar. Hanze. Gisteravond hield de afd. Hille- gom van „De Hanze" een ledenvergadering in hotel „Flora". De opkomst was schitterend. De voorzitter, de heer P. Klaver, opent te rond half 9 de vergadering en spreekt zijn i'ieugde, uit over de aanwezigheid va zoo veel leden. Ook voor het bestuur stemt de groote toename van het ledental tol groot blijdschap: niet minder dan 17 leden worden thans voorgedragena Medegedeeld wordt, dat het bestuurslid Kopners altoos nog ongesteld is, toch is de toestand iets vooruitgaande. Nog wordt mede gedeeld, dat het bestuurslid NijmanRusman verhinderd is deze vergadering bij te wonen. De voorz. stelt vervolgens de leden in de ge legenheid zich nog eenige praktische legiti- matiebewezen extra te verschaffen, waarvoor zich nog enkele opgeven. Ingekomen is een verzoek van de afd. R.K. Vrouwenbond om subsidie voor de op te richten vereeniging vcor R.K. Kraamverzorging. Het bestuur meent als vereeniging daaraan niet te moeten beginnen, hetgeen nader wordt toegelicht, Nog is ingekomen een verzoek voor een bijdrage van bet Comité der Prins Willem- herdenking: dit wordt om dezelfde reden af gewezen. Daarna worden in bespreking ge bracht de punten der Centrale der 3 Mid- derstandsvereenigirgan. Eerst wordt het oor deel gevraagd inzake een winkelweek in dit viorjaar; wordt afgevlagd, Vervolgens komt in behandeling geld geven voor een of ander doel en dan nog een cadeau toe. Besloten werd iemand van de Kamer van Koophandel voor de 3 vereenigingen met een lezing over dat instituut te laten komen. Ver volgens wordt besproken een onderhoud tus schen de Centrale en Vreemdelingenverkeer ter plaatse. De voorz. van V. V. V. zet een en ander uiteen, wat door de vergadering wordt geac cepteerd. Tot afgevaardigde naar den Centra- ien Raad van 3 Mei'wordt benoemd de heer Schute-Kuoerjanus, secundus de heer Mathot. Nog vverdt medegedeeld, dat op Donderdag en Vrijdag der Paasch- en Pinksterweek de winkels tot 10 uur geopend mogen blijven, op de Zaterdagen dier 2 weken tot 11 uur. Volgende vergadering zullen de leden voor stelen bereiken voor eventueele verlaging der rentributie. Hierna rondvraag en suiting. KATWIJK. De Pastoor neemt afscheid. In het Parochieblaadje van Katwijk aan den Rijn heelt de scheidende Pastoor, de zeeieerw. heer J, Schiphorst, het vol^emie dankwoord geschreven: „ALs ik nu voor de laatste maal het mij zoo na-aan-het-hart-liggende parochie blaadje opmaak, voel ik de waarheid van het Duitsche Spreekwoord: -Scheiden doet wee, óf w-at de Franscben zoo mqoi zeg génÖcih éi dé tl is oen beetje sterven. Hoewel Z. Exc. de Bisschop mij een mooie groote paroch.e en kérk ter besturi.ig heeft gegeven in Amsterdam, een uitver kiezing die dankbaar moét aanvaard wor den, valt het scheiden van hét mij geliefde Katwijk ftiij zwaar. En waarom? Omdat ik afscheid moet hemen van véél wat mij innig hef is gewor den, van een innig devote kerk die ik schoon heb mogen opsieren, van een echt Katholieke kudde, die mij mijn I.e.ste Weiisch: „haar dichter bij God to brengen'. Zoó trouw involgde. van mijn lieve kinuéien op mijn heerlij ke Schóól, waar èeh voorbeeldig perso neel en eert schitterende kindermis nog méér bijbraoht als allésfi de aardsche kun digheden, van mijn prachtige congregaties, waar van ik mij Zóóveel Voófstélde voor de toe komst, van mijn lief rusthuis, waarop ik zoon beetje trotsoh was, dat ik dit aan mijn parochie héb kurtrten geven, én ja eindelijk van nog honderd andere dirtgért waarom mijn hart schreit bij dit afscheid Van al die vriéndelijke menschen hier, Katholieken éh niet-Katholieken, die mij aitijd even hartelijk behandelden, van die nooit rustende vrienden, die al tijd bereid waren té helpen als ik in zor gen zat, van dat móóie koor. dab ik altijd weer zal missen, Van dó góede tuincommisSie die maar nooit genoeg is te waardeeren en zoo Ont zaggelijk véél vóór mij én dé kerk gedaan hééft, van al die weldoeners, die altijd weer al les voor hun pastoor overhadden, van al die vereenigingen, die nooit tegen maar altijd Tiet precies in mijn geest werk ten of ik ér bij was Of niét, en dan van dat zonnige huis en die pas Ontluikenden tuin, die heerlijke zee en die schitterende bloemenvelden O, laat tóch niemand mij meer vragen waarom hét Scheiden mij zwaar valt. En daarom heb ik ook als laatste woord Sléchts dit; dank. allerhartelijkste dank voor allés, voor al!eh. dié mij het leven hiei in Katwijk gemaakt hebben tót de heerlijk ste jaren van héél mijn priésterlijken loop baan. God moge het u rijkelijk zegenen; de rest zeg ik Zondag wel". LEIMU IDEN. VREESELIJK ONGELUK Kindje kreeg heet water over 't lichaam. Gistermiddag had een twee-jarige kleine van H, Tj. de Boer alhier het ongeluk zich deerlijk te branden aan den inhoud van een theepot, welke op 'n lichtje stond op de thee tafel. De gansche inhoud kreeg de kleine over het lichaam, waardoor het vreeselijke brand wonden on" De brandwonden waren zoo ernstig dat dr. Stapensea er geheele stukken vel van het lichaampje moest verwijderen. Hoewel voor het leven gevreesd wordt, leeft de kleine nog. Gemeenteraad, Do raad dezer ge meente vergadert Woensdagmorgen te 10.30 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Vast stelling notuon. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming lid commissie tot wering van schoolverzuim, in de vacature van den heer A. van Loon. 4. Benoeming brugwachter aan de Bilderdam. 5. Verpleegkosten van een ingezetene in een sanatorium. 6. Comp tabel besluit. Inenting. Op Donderdag 30 Maart a.s. zal ten gemeentehuize alhier gelegenheid be staan tot kostelooze inenting door dr. Stapen sea van hier, Des voormiddags 11 uur. LISSE Inbraak. In den nacht van 22 op 23 Mrt. j 1 is ingebroken in het perceel van den heer Sdrogist, alhier. De tot nog toe onbekende daders hebben zich aan den achtergevel door cpenschuiving van een raam toegang verschaft. Alvorens binnen te komen hebben zij de aan de binnenzijde voor het raam opgestelde fles- schen en bussen moeten verwijderen, met ge volg dat door de politie prachtige vingeraf drukken zijn vastgelegd evenals een goede af druk van een schoen in den tuin. De drogist, die tevens verkooper is van rentezegels ver mist aan zegels een bedrag van ongeveer 3 f 409. De politie doet ijverige nasporingen. Geboren: Margaretha Arendina d. van H. van Waveren en C. van Eijk. Ondertrouwd: C. Porssius 39 j. te Alk maar en A. C. Scheepmaker 27 j. te Lisse. Overleden: Petronella Goedemans 66 j. echtg, van J. Jelierse. Gevestigd: W. C. Smit uit Amsterdam T. Tos uit Katwijk Vertrokken: J. H. Kruit naar Oegst- geegt M. van Marsbergen en gezin naar Amsterdam H. C. van Schie naar Haarlem mermeer. NOORDWIJK Het eerste kievitsei. Door den heer Hub. v. d, Raad is alhier in den Noordzljderpolder het eerste kievitsei gevonden en is door hem aangeboden aan H.M. de Koningin. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantenkunde. De maandelijksche vergadering van genoemde Maatschappij gehouden in hotel Royal had dezen keer wel een groote bijzonderheid en el, dat er zoo weinig van Flora's kinderen op deze vergadering tegenwoordig waren. Wij kunnen dit een bijzonderheid noemen en hopen dat het een bijzonderheid blijft, want juist de bloemen en planten geven altijd een zoo bijzonder prettig cachet aan deze ver gaderingen, onder de eminente leiding van den voorz., den heer H. de Boer. De opkomst was zeer goed, waarover de voorz. zijn genoegen uitsprak. Dat zoo wéinig bloemen of planten op de taféls sierden, weet spr. aan den overgangstijd, nu men staat bij dc wisseling van kastbloemen naar de bloemen uit de vrije natuur. Na lezing der notulen werd meegedeeld, dat deze vergadering eerder was vastgesteld, doch doordat ook B. B. C. toen vérgaderde, is deze vergadering uitgesteld. Het jaarver slag van den secretaris releverde eén prettige en goede samenwerking van bestuur en leden. Hel minder prettige Was, dat door de tijdsom- standighedne het ledental was teruggeloopen van 110 naar 86 leden, Het jaarverslag van den penningmeester sloot over 1932 met een nadeelig saldo van f 10.62. Tot controle-com missie werden benoemd de heeren W. Bos man en P. v. Dam. Beiden functionarissen werd dank gebracht voor hun keurig verslag. Bij de bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van de heeren H. de Boer en J. v. Schorten werd herkozen H. de Boer en geko zen W. Bosman. In de bestuursvacature werd gekozen J. v. Schouten. Hierna werden de di ploma's uitgereikt van de Hyacinthen-éXposi- tie, keurig op naam gesteld doof den heer MiddsTham. Spontaan werd hierna bésloteii deel te ne men aan de Willem de Zwijger-herdenking, waarvoor reeds een aantal leden zich opga ven. Verdere plannen werden in handen ge- gegeven van het bestuur. Hierna hield de voorz. een causerie over de wijze van bestui ving onzer bloemen, waarbij men de bloemen in verhouding tot de insecten als haar bestui- vers kan verdeelen in 7 groepen. Zoóals steeds wist de heer met zijn onderwérp de aanwezi gen te boeien. Een flink aantal leden gaven zich hierna nog op voor de te houden Lathy rus- en Chrysanthen-tentoortstelilng van elgeh gekweekte bloemen, zoocUit Ook deze exposi ties in de toekomst veel beloven. Hierna volgde rondvraag en sluiting. RIJNSBURG. Tuinbouw. De voorraad wirtterproduc- ten raakt gelukkig ten einde. De kwaliteit gaat ten zeerste afwijken doch Ook de prij zen zijn Zeer laag. Alleen voor het artikel breekpeen is voor redelijké prijzen nog goede vraag. Ze brengt van 4.606.70 per 100 K.G. op. Roode kool in de goede soort gaat voor f7.1010.50 per 100 doch voor gele kool zijn de prijzen Véél lager, variee- rend van 2.60—8 80 per 100. Ook niét tlien is het ttög niets gedaan. Ze bréngen van 0.65—0.95 per 100 K G. op. Knobel- derie wordt verkocht tegen 3.C04.10 póf 100 in de geste soort. Andere bladen schrijven DE JODEN-VERVOLG ING IN DU ITSCHLAND. De Volkskrant wijst er op, dat de pei^s inzake de Joden-vervolging in Duitschland niet mag zwijgen. Ze moet Bpreken. En het blad vervolgt dan: „Wanneer of de getroffenen ons sym pathiek of antipathiek zijn in Duitsch land teeen communisten en Joden geweld dadig, buiten de wét om en tegen de wet in, wordt opgetreden, dan mag de pers niet zwiigen onder aanvoering van wat creen verontschuldiging is: wij hebben met Duitsche zaken niets te maken of: ze luis teren toch niet naar ons. Maar erger nog dan zwijgen is goedpra ten. en dit goedpraten van de terreur in Duitschland ontmoeten wij in een Bcrlijn- sche corresoondentie in de „N. R. Crt." Wij begrijpen.dat buitonlandsche cor respondenten te Berlijn min of meer het zal wel meer zijn onder censuur staan, dat ze voorzichtig moeten zijn in hun uit latingen en waardeeringen, willen ze niet als ongewenschte vreemdelingen over de grens worden gezet. Maar daarom behoeft men nog niet goed te keuren wat afkeuring verdient en wat men, indien het verschijnsel zich in Ne derland voordeed, als de ergerlijkste tiran nie, zou brandmerken, en behoeft men zeer ernstige feiten niet als wissewasjes voor te stellen. Dat Joodsche 'geneesheeron uit de zie kenhuizen, Joodsche rechters uit de recht zaal worden verdreven, moet men volgens den correspondent als een feit aanvaar den: de leus van vandaag is: „Duitschland voor de Duitschers", en Joden zijn immers geen Duitschers. Breng deze redeneering naar Nederland over, en vraag u dan af hoo de „N. R. Ort." zich zou houden indien hier tegenover do Joden word in toepassing gebracht wat haar oorrespondent als oen feit aan vaardt. Van de gewelddadigheden tegenover de Joden laat do correspondent zoo goed als niets over: het zou kinderachtig zijn, jon- gonsgrapren in de eerste blijdschap der overwinning zwaar te laten wegenook Nederlandscbe Joden hebben wel „op hun gezicht gekregen", mHar zoo nauw moet men niet kijken; Tsjechische en Poolsche Joden zijn er ..niet goed afgekomen" als dé Nederlandsohe. doch. niet waar, dat zijn meer Polen en Tsjöében. In dezen trant, vertélt dé correspondent gemoedeliik en opgewekt wat den Joden wedervaren is. Het officieels Jodendom in ons land, vertegenwoordigd door ziin beste mannen, heeft we' tecren de mishandelingen, ziin geloofsgenooteh aangedaan, genrotesteerd, maar de heeren hebben het veel te ernstig opgenomen: er is eigdnlijk geen wolkje aan de lucht. Wanneer con corresnondent ZÓ6 de fei ten weergeeft, ware zwijgen, hoezeer naar onze meening afkeurenswaardig, nog be ter." OUD-ADE. Biljart. Gisteravond speelde onze plaats genoot, de heer J. v. d. Hulst, de reeds lang ir de pen zlj"de biljart-wedstrijd van 500 car. cadre tegen den heer G. Heemskerk uit Am sterdam, kampioen van Nederland, klein bil jart le klas, in café Antoon Richard van Gelder te Aalsmeer. De belangstelling voor dezen wedstrijd was enorm. Dé uitslag was als volijt; ,1. v. d. Hulst 500 29 82 17.24 G "eemskerk 275 28 44 9.82 Wij feticiteeren de heer v. d. Hulst met deze zeer mooie praestatie. Na aflnon overhandigde de eigenaar een praéhtirf ''keurstel aan den winnaar. Hiermede was de voor bi'iart-Iiefhebbers, mooie genotvolle avond ten einde. SA^SSENHEIM. Móttlcet'oólder. Donderdagmorgen werd in hotel ..Hét Bruine Paard" de jaar- liikscbo In»elftnden-vérgadcring gebonden door dé" MnHigérpólder. De voorzitter, de heef J. W. Morbus, onende dezö vergade ring met en woord van welkom en wees op het verheugende feit. dat de omslag over 1932 beneden de raming kon blijven. Im mers, aldus sor., was voor 1932 begroot een omslag Van f 13.per H.A., over 1932 kon niet een omslag van 12.worden vol staan, Aanwezig waren Ingelanden, die in to taal konden uitbrengen 24 stemmen. Het maximum-aantal stemmen, dat door de ge zamenlijke Ingelanden kan worden uitge bracht, bedraagt 56. Nadat verschillende mcdédcelingen waren gedaan werden de notulen van de op 22 Maart 1932 gehou den vergadering vastgesteld. De rekening over 1932 werd vervolcrenS vastgesteld aan inkomsten op 1.767.36 1/2 en aan uitga ven op 1.503,59, zoodat het batig saldo bedroég 263.7J 1 '2, De begrooting voor 1933 werd vastgesteld aan inkomsten en uitgaven on 2,366 90 1/2, De post „onvoor zien", zijnde de raming van het. batig sal do ovér 1933. is 103.651/2. Do omslag werd voor 1933 begroot op 12.pór H.A., makende Over de grootte van den polder, zijnde 91.09.40 H A., M.063.13. Door do commissie voor hot onderzoek der reke- nig oVér 1932. bedoelde bij art. 136 van het Algemeen Poklerréglement voor Rijnland, werd rapport uitgebracht ovef haré con trole. De commissie, bestaande uit de heeren J. Nijssen, W, v, d. Vlugt en J. Versluijs, had de stukken in orde bevonden. De commis sie voor het onderzoek der rekening over 1933 wérd samengesteld uit do heefen J. Versluijs, J. Nijssen en "W. V. d. Vlugt. Tót laatsverv. leden werden benoemd do hee ren L. P. Zonneveld, Mart. v. d. Vlugt en C. W. Prin-s, Hierna volgde sluiting van deze vlot vcr- loopen vergadering.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 13