VRIJDAG 24 MAART 1933 DE LEP">SCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 WAPENS EN MUNITIE TE R DAM GEVONDEN. In plaats van margarine Woensdagavond zagen eenige recher cheurs van de centrale recherche op het StieJtjesrlein te Rotterdam een auto staan met drie mannen er bij, die bezig waren eenige doozen uit den auto te laden. De politiemannen meenden, dat zij hier met een geval van smokkelen van ongeban- derolleerde margarine te doen hadden en grepen dus in Bij onderzoek beek, dat de margarinedoozen een groote partij wape nen bevatten. Niet minder dan 63 revol vers en 03 pakken, elk inhoudende 25 doos jes met 24 stuks patronen. Wat de bedoe ling is geweest met deze revolvers staat nog niet vast. Vermoedelijk was het plan om ze in Botterdam aan den man te bren gen. De mannen bij den auto werden aange houden. Het waren de 30-jarige monteur C. F. H. uit Dordrecht, een sigarenwinke lier van het Noord Eiland te Rotterdam en een werkloos koopman uit Katendrecht te Rotterdam. De mannen zijn op 't hoofd bureau in bewaring "gesteld. Vastgesteld werd, dat de wapens en de munitie uit Zwijndrecht kwamen. De auto is in beslag genomen. RUMOERIE VERGADERING TE ZUTPHEN. Woensdagavond heeft ir. Mussert voor de Nationael-socialistische partij een le zing gehouden in de tot de laatste plaats gevulde schouwburgzaal te Zutphen. Nau- weliiks was do spreker begonnen of ge tracht werd door fluiten en hoesten den voortarang der vergadering te beletten. De onruststokers werden door de talrijke van elders aanwezige in uniform gekleede par- tiigenooten met behulo van de politie op j niet onzachte wijze uit de zaal verwijderd. Na de pauze werden vragen gesteld. De politie had een zware taak met het hand haven van de orde in de stad en had uit gebreide maatregelen getroffen. Voor den aanvang der vergadering moesten herhaal delijk charges worden uitgevoerd. Bij aan komst va* de auto's met pavtijgenooten uit Wapeningen werden drie ruiten van de wagens ingeworpen. Bü een bekend partij genoot werd een spieclruit ingeworpen. Id het hotel „du Soleil" werd oen ruit vernield en drie stinkbommen naar binnen geworpen. Ook op andere plaatsen moes ten winkelruiten het ontgelden. De agenten werden met steenen en glas gegooid. Na afloop der vergadering had zich een groote menigte op de Rozengracht verza meld in afwachting van de bussen met fas cisten die daar moesten passeeren. De po litie liet de wagens echter de richting De venter nemen waardoor zij ongemoeid ble ven. Herhaaldelijk moest de politie nog handelend optreden. Zij werd met stee nen bekogeld. Gevoelige klappen werden uitgedeeld. Het was reeds nacht toen de rust terugkeerde. INBRAAK IN KATHOLIEKE KERK. Te Broeksittard ontdekte een der pa- ters-missionarissen van het H. Hart, die aldaar het rectoraatskerkje besturen, vóór de eerste, Mis 's morgens, dat er in dit kerkje was ingebroken. Door het stukslaan van de ramen der sacristieën hebben de daders zich toegang verschaft en alles doorzocht. De brandkast was opengebro ken, doch de H. Vaten, welke daarin be waard worden, waren geheel onaangeroerd gelaten. Het is waarschijnlijk dat'de die ven naar geld gezocht hebben, doch te vergeefs. Volgens de gevonden sporen heb ben ze langs denzelfden, weg weer do sa cristie verlaten. DE JACT OP DEN ONTSNAPTEN WOLF. ....en eenige keeren een hond gevangen. Do jonge Canadeesche wolf, die Dinsdag uit zijn hok in de Rotterdamsche Diergaar de is ontsnapt, heeft in de buitenwijken en de randsemeenten de laatste dagen heel wat consternatie verwekt. Men schijnt over het algemeen erg ongerust te zijn, hoewel dat absoluut niet noodig is, want het dier is voor menschen en kinderen on gevaarlijk, het is eerder zoo schuw, dat het voor de menschen op de vlucht zal slaan. De mogelijkheid bestaat, dat de wolf zich aan hoenders, schapen of lammeren zou vergrijpen. Hoe het ook zij, iedereen is op zijn hoede en zoo kon het gebeuren dat Schiebroek in rep en roer werd gebracht, omdat de wolf was gesienaleerd. Moeders haalden ijlings hun kinderen in buis. man nen renden de straat op, gewapend met knupnels. netten, touwen en doeken om het dier te vangen, hetgeen na eenig spek takel gebeurde. De buit werd in een schuur tje gevangen gezet, men waarschuwde de politie en den directeur van de Diergaar de. En toen de autoriteiten in het schuur tje kwamen met oppassors die kisten, touwen en netten bij zich hadden ston den ze voor een hond. zoodat het dier on der gejuich van de nieuwsgierige menigte zijn vrijheid terugkreeg. Een Rotterdammer, die op visite ging bij familie in Voorburg, hoorde, dat men daar zoo'n lieven hond had gekocht voor 2.50, maar het beest deed wat vreemd, was schuw en blafte niet. De Rotterdam mer lichtte zijn nog onkundige familie in over den losloopenden wolf en nu rees de vTees, dat men den wolf in huis had ge haald. Onmiddellijk werd het dier naar den tuin gebannen, nadat eerst foto's van voor. van opzij en van achteren waren gemaakt. De foto's werden meegenomen naar de Maasstad, om ze den directeur van de Dier gaarde te toonen. Toen de directeur ze zag, wist hij niet of het gefotografeerde dier de wolf was, de oppasser meende dat het best kon en daarom trok men wederom goed geoutilleerd naar Voorburg, om het dier te gaan halen. Daar had men een angstigen nacht achter den rug en moeder de-vrouw had, naar ze zolf verklaarde, geen oog dicht gedaan, omdat ze nu mis schien een wild dier in haar tuin had lig gen. De vrees werd weggenomen, want ook hier had men slechts met een onschuldi- gen. ietwat schuwen hond te doen. Nauwelijks terug van de expeditie naar Voorburg, kwam het bericht, dat de wolf in Overschie wae gevangen. Weer trok men er volledig uitgerust op uit, en toen bleek, dat jongens het dier hadden gezien op een land tusschen het nieuwe kanaal en de ceintuurbaan. Waar hij nu was wisten ze niet, maar ze hadden een dier gezien, dat op een wolf leek en van een kip was geschrokken. Eén van de oppassers vond die opmerking heelemaal niet zoo dwaas, want de jonge Canadeesche wolf heeft nog nooit een kip gezien, zoodat hij daar best schichtig voor kan zijn. Hoe het ook zij, de wolf was nu in geen velden of wegen meer te zien en het land, moerassig en vol plassen, kon men niet gaan zoeken. Men bleef nog wat talmen, tot tan slotte een van de menschen heel ver weg ,iets" zag achter een boschje. De wolfMen wachtte vol spanning, het kwam te voorschijn en het was een haas Toen is men maar weggegaan. De wolf loopt nog altijd vrij rond, aldus lezen we in het ..Hbld.", en al is hij dan on schadelijk, de bewoners van de buitenwij ken en de randgemeenten zijn er nog niet al te gerust op. VOETBAL OM DEN ZOMERZORGBEKER. De L. P. S. V. II speelde gisterentegen het Post-elftal om den Zomerzorg-beker. De politie-reserven wonnen met 72. De stand van dit tournooi is nu; L. P. S. V. II 4 wedstrijden gesp., 6 pnt., de Post 2 wedstrijden gesp., 2 punten. Tram Boys 2 wedstrijden gespeeld 0 punten. LEIDSCHE VOETBALBOND De Zaterdagmiddag-competitie. Het wedstrijdprogramma voor morgenmid dag luidt: le klasse: A.R-C. IL.R.C. I 3A uur; S.C.O. IRijnsb. B. I 4 uur. 2e klasse A: L.R.C. II—F. Pacta II 3A uur. 2e klasse B: Terleede IIWoubrugge I 4 uur. Quick B IIIO. Clubje I 3A uur. 3e klasse A: Rijnsb. B III-L.R.C. III 3A uur. O. Clubje IITerleede III 3A uur. F Pacta III—A.R.C. Ill 4 uur. 3e klasse B: S.L.F. IIIO. Clubje III 5A uur. Katwijk II—S CO. III 3A uur. F. Pacta IV—Quick B 5 3A uur. Juniores: Terleede-Rijnsb. B. 2A uur. F. PactaRouwkoop 2A uur. S.C.O.L.R C. (al 2A uur, L.R.C. (b)Katwijk 3A uur. (Lisserdijk). RUGBY BELG IE—NEDERLAND. Het is Zondag een belangrijke dag voor de volgelingen van de rugby-sport, daar het Nederlandsche vijftiental in Antwer pen den tweeden landenwedstrijd- van iit seizoen speelt. De nederlaag tegen West-Duitschland heeft bewezen, dat Nederland, wat rugby betreft nog maar in de kinderschoenen staat, doch niettemin mag men tegen de Belgen op rehabilitie rekenen. Het vorige seizoen werd de reeks v»d wedstrijden tegen de Belgen geopend met een gelijk spel. n.l. 66, dooh sindsdien hebben zoowel onze buren a-le onze jongens flinke vorderingen gemaakt. Deze tweede ontmoeting zal zeer zeker van beter speel- gehalte zijn, vooral wanneer wij de teams van verleden jaar en thans met elkaar ver gelijken. De Hollandsche aanval is geheel gewijzigd, terwijl ook de verdediging hee' wat versterkt is. Jammer is wel, dat Van Aanholt en Van der Wal niet van de par tij kunnen zijn. Voor hen zullen Feitz en Kroener medespelen. De ontmoeting zal plaats vinden in Wil- ryck bij Antwerpen, terwijl bij onze tegen standers uitfluitend spelers van Belgische nationaliteit zullen uitkomen. Moge het een fraaie wedstrijd worden waarin de sterkste partij de overwinning zal weten te behalen. Naast dezen internationalen wedstrijd zullen te Amsterdam nog twee wedstrijden plaats vinden. De ARVC speelt tegen Hil versum, terwijl de A AC op de Sintelbaan den strijd aanbindt tegen de combinatie van DSRC (Delftache Studenten). WANDELSPORT DE 40 K.M.-MARSCH DER L. W. S. V. Zooals reeds eerder gemeld, zal Zondag a.s. de 40 km. marsch der Leidsche Wan delsport vereeniging plaats hebben, waar aan omstreeks 200 personen zullen deelne men. De start is te 10 uur. De route is als volgt: Den Burcht, Burg- steeg, Breestraat, Hoogewoerd, Hooge Rijndijk, rechtsaf Kanaalweg, Vrouweweg, Zoeterwoude, Stompwijksche Vaart, Stomp- wijk, naar Leidschendam, Veenestraat, Vlietburg over, linksaf, dan rechtsaf, Dam straat, Damlaan, linksaf Voorburgsche weg, even voorbij viaduct rechtsaf, Park laan, dan rechtsaf Laan van N. O. Indië Einde, dan rechtsaf Bezuidenhoutsche Weg en even voorbij Overboscb linksaf brug over en door het Bosch naar Roomhuis. Rust (half uur). Roomhuis, Waalsdorper- laan. Buurtweg, langs De Kievit. Groot Haesebroeckshce Weg, rechtuit Bakkers Hagenlaan. rechtsaf Pauwlaan, linksaf Leidsche Weg, naar den Deijl, rechtsaf Papenlaan. linksaf Voorschotensche Weg. naar de Vink, rechtsaf Haagweg, Noord einde, Breestraat, den Burcht. DAMMEN Damclub „Gezellig Samenzijn". De uitslagen der voortgezette borden wedstrijden luiden: GeerlingA. H. Jansen 02 Goddijn—v. Daalen 1—1 v. Bakkum—v. VeUen 2o Stipdonk—W. ter Haar 2—0 Blomv. Roode afgebr. A. ter HaarDingjan 20 KleinG. Jansen 20 W. LovinkSlootjes 20 A. DubbeldemanPbilipse 20 BrandtBonte 02 Tb. LovinkBelt 20 v. d. Veer—Philipfie 2—0 Bontjev. Bakkum 20 BonteSlootjes 20 GeerlingsG. Jansen afgebr. v. d. VeerBelt 20 Geerlinga—Goddijn (ret.) 0—2 BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De extra-competitie. De uitslag van den wedstrijd O. G. Hollandia 3 voor de extra-comp. L.B.B. luidt: N. de Jong (Holl.) 87 41 10 2.12 J. Pauw (O.G.) 115 41 15 2.60 G. Pluimgraaf! 75 32 8 2.34 J. Gressie 37 31 6 1.19 H. v. Manen 45 43 8 1.04 D. Piket 69 40 10 1.G0 N. Kieen 42 32 6 1.31 J. de Ru 56 32 5 1.75 O.G. 2 punten. Hollandia 0 punten. De uitslag van den wedstrijd P. v. Cleel 2't Gr. laken 2 voor de extra-comp. L.B.B, luidt: N. N. res. (Gr. I.) 63 38 8 1.65 A. Iterson (P. v. Cl.) 138 38 27 3.03 I. v. d. Wijngaard 89 45 13 1.97 H. de Roo 103 44 16 2.35 N. N. 69 30 12 2.30 H. Koet 81 29 14 2.79 W. v, d. Wijngaard 68 49 9 1.38 J. v. d. Burg 72 48 14 1.50 't Gr. laken 2 punten. P. v. Cleef 0 pun ten. De uitslag der partij C. Jongeling—J. Bruininckg luidt: te Leiden: C. Jongeling D.O.S. Haag 408 48 37 8,50 J. Brumincks D.O.S. L. 500 48 65 10.41 te Leidschendam: J. Brumincks 500 30 48 12 82 C. Jongeling 259 38 43 6AJ PAARDENSPORT ALS DUINDIGT OPENT. De programma's voor de eerste Duindigt middagen zijn voor de drafnummers als volgt samengesteld: 17 April (Tweede Paaschdag). I. (2.15 uur) Asta-prijs. Afstand 1750 me ter. Prijzen 250 en 25. Bij 10 of meer paarden 300 en 25. Pr ij zendraverij 4de kl. Ontheffing volgens de bepalingen. Be lasting voor iedere gewonnen f 300 20 m- II. (3.05 uur) Amaliaprijs. Afstand 2030 meter. Prijzen 250 en 25. Prijzendra- verij le klasse. Paarden, welke 4000 of minder gewonnen hebben, gaan van start. Belasting voor iedere meerdere gewonnen 2000 20 meter. III. (3.30 uur) Alwinaprijs. Afstand 2010 meter. Prijzen f 250 en 50. Prijzendrabe- rij 2de en 3de klasse. Paarden, we'ke 900 of minder hebben gewonnen, gaan van start. Belasting voor iedere meerdere ge wonnen 800 20 meter. Paarden, met een winsom van f 2500 of meer. we'ke in 1933 een of meer le prijzen in Nederland ge wonnen hebben. 20 meter. IV. (4.10 uur) Eerste Heerrijdereprijs, Afstand 2010 meter. Prijzen f 250 en 25. Handicap le klasse. Open voor paarden, welke het eigendom zijn van leden der Ne derlandsche Heerrijdersclub, te rijden door werkende leden dier club. Sluiting dor inschrijvingen: Vrijdag 31 Maart. Zondag 7 Mei. I. (2,15 uur) Brunhildeprijs. Afstand 1750 meter. Prijzijn 250 en 50. B- 10 of meer paarden 300 en 25. Prijzendraverij 4de klasse voor paarden tot en met 8 jaar, welke nog geen 600 gewonnen hebben. Belasting voor iedere gewonnen 300 20 meter. Ontheffing vol gens de bepalingen. II. (3.05 uur) Bambinoprijs: Afstand 2010 meter. Prijzen 250 en 25. Prijzen draverij 1ste klasse voor Nederlandsche paarden. Paarden, welke 2000 of min der hebben gewonnen, gaan van start. Belasting voor iedere meerdere gewon nen 1000 tot 4000 20 meter; boven f 4000 voor iedere gewonnen 2000 20 m. III. (3.30 uur) Butterflyprijs: Afstand 2050 meter. Prijzen 250 en f 25. Prijzen draverij 3e en 4e klasse. Belasting voor iedere gewonnen 500 20 meterè Onthef fing voor 3- of 4-jarigen volgens de bepa lingen. IV. (4.10 uur). Tweede Heerrijdersprije. Afstand 2010 m. Prijzen 250 en 25.—. Handicap le klasse. Open voor paarden, welke het eigendom zijn van leden der Ned. Heerrijdersclub, te rijden door wer kende leden dier club. Sluiting der inschrijvingen: Vrijdag 21 April. Het Draverij Comité is voor 1933 als volgt samengesteld: G. Haremaker, N. de Jager, W. Jochems, P. Oly, dr. D. J. Ub- bels en F. G. B. de Wijs. Betrekkingen: F. G. B. de Wijs, rech ter; W. Jochems, baancommissaris; P. Oly starter en handicapper. LUCHTVAART EEN PANDER AFGEGLEDEN. De heer Cremers verdronken. Gistermiddag om kwart voor 2 is het Pandertoestel PH-ADW een Nash-toestel van de Nat. Luchtvaartschool boven het Westelijk gedeelte van de Waalhaven te Rotterdam, in een bocht afgegleden. In het toestel zaten de studenten Cremers en Muntinga. beiden studenten aan de T. H. te Delft. Het toestel kwam ter hoogte van Pier 8 in het water terecht en begon snel te zinken. Een paar bootjes, die in de buurt voeren, schoten ijlings te hulp en het ge lukte den heer Muntinga nog uit het toe stel te trekken. Met een gebroken linker arm en een hoofdwond is hij in het zieken huis aan den Coolsingel opgenomen. De heer Cremers is met het toestel in de diepte verdwenen. Beiden waren gebrevetteerd als vliegers en woonden in Den Haag. Nader wordt gemeld: Het toestel is ter hoogte van Pier 8 dicht aan den kant tusschen twee schepen terecht gekomen. Van den wal af is ter stond de wachtman Van Rooy met een bootje er naar toegegaan. Het gelukte hem een lijn aan de zinkende machine te bevestigen. Inmiddels hadden andere te hulp geschotenen dpn heer Muntinga uit zijn benarde positie bevrijd. Weldra was ook de politieboot no. 2 ter plaatse. Deze liet een dreg zakken en sleepende op deze dreg en op de lijn van den wachtman is de Politie 2 er in geslaagd het geheel on der water verdwenen toestel van Pier 8 naar Pier 7 te verhalen. Dit is gedaan, omdat Pier 8 een stijlen kant heeft en Pier 7 zacht glooiend is. Het gelukte in den loop van den middag de machine bo ven water te brengen. Het stoffelijk overschot van den heer Cremers zat nog met riemen op de be stuurdersplaats bevestigd. Nadat het was losgesneden is het per politieboot naar het bureau aan de schiehaven vervoerd. Het vliegtuig is zwaar beschadigd; de vleugels zijn gebroken. POSTVLIEGTUIG IN SNEEUWSTORM Het van Belgrado naar Boekarest ver trokken postvliegtuig is op de bergen na bij Paratchin neergestort na gedurende drie uren tegen een sneeuwstorm te heb ben opgetorn. De vijf inzittenden werden gewond, twee van hen ernstig. Het toe stel werd vernield. ZEPPELIN-HAVEN NABIJ BARCELONA. Op grond van de onderhandelingen, wel ke dr. Eckener heeft gevoerd met de re- peering van Catalinië en den gemeente raad van Barcelona, is besloten een lucht schiphaven te bouwen nabij Barcelona. Of ook een vliegveld voor vliegtuigen zal worden aangelegd, staat nog niet vast. De kosten van de Zeppelin-hal worden op 200.000 peseta geraamd. KERKNIEUWS NIEUWE VERSCHIJNINGEN IN BELGIE? Te Banneux, een gehucht tusschen Lou- veignée en Tancrémont, aldus lezen wij in de Brusselsohe „Standaard", heeft een elfjarig meisje, Mariëtte Béco, acht ver schijningen gekregen van O. L. Vrouw. Zij zijn Zondag 15 Januari begonnen en duur den tot 2 Maart. Ziehier een beknopt relaas der feiten: Mariëtte Béco, is de oudste van zeven kin deren uit een huisgezin zonder geloof. Noch de vader, noch de moeder, noch het meis je gingen ter kerk, er was zelfs geen kruis beeld in huis. Alleen twee kleine plaatjes van O. L. Vrouw. De vader, als socialist, had vier maan den geleden zijn dochtertje zelfs verboden nog naar de catechismus te gaan, „par haine des curés", zegt hij. De moeder ging evenmin ter kerke, zij hield haar Paschen. Noch de vader, noch de moeder konden bidden. Een eigenaardigheid: Eén keer per week bad het meisje, nl. op Zaterdag of Zondag haar rozenkrans. Onze Lieve Vrouw is aan het meisje verschenen rond 7 uur savonds. De ver schijning zeide: „Ik ben de Lieve Vrouw der armen" (Je suis la Sainte Vierge des Pauvres), ik kom hier voor de zieken en voor de bedrukten, ik zal de armen hel pen. De verschijning heeft driemaal het meis je geleid naar een kleinen vliet, waar de ouders het water gingen putten, een klei nen vliet nabij den boschkant. Op den weg van den voortuin van het huis tot aan den kleinen vliet hield de versóhijning drie maal stil en bad. Op den steen nabij den vliet zette de verschijning haar voet, waarop een gou den roos glansde. De verschijning boóg zicb over den waterput en liet haar ro zenkrans daarin glijden. Zij heeft tot het meisje gezegd: „Ik kom hier tot opbeuring der kranken, ik kom hier voor alle natie6. voor alle zieken," Zij beeft een kapel gevraagd, zij deed de handenoplegging over het kind en maakte over haar het teeken des kruises. eiken keer, daarna zeggende: „Bónsoir. Au re voir!" Zij heeft het kind een geheim ingefluis terd. Op 2 Maart bad de kleine, onder zwa- ren regen, drie rozenkransen in den voor tuin. Toen stak er plotseling een hevige wind op, de regen was weg, O. L. Vrouw, zegt zij, verscheen haar. De verschijning zeide haar: „Ik ben de Moeder van den Verlosser, de Moeder van God. Bid veel". Weder de handenoplegging, de zegen en een door droefheid omwolkt gelaat. Daarna zei de verschijning: „Adieu I" Het Brusselsche blad meldt dan verder, dat er op het oogenblik zoowat 25 genezin gen bekend zijn, door middel van het wa ter van den vliet, dat door de verschijning werd gezegend. De vliet welt op in het „bois de Ban neux", dat sedert vele eeuwen aan de ar men toebehoort en noch gekocht, nooh verkocht mag worden. De opbrengst is voor de armen. Een merkwaardige om standigheid is, dat Mariëtte Béoo werd geboren op 25 Maart 1921, den feestdag van Maria Boodschap, die toen op Goeden Vrijdag viel. Volgens de Brusselsche „Standaard" heeft Z.H. Exc. Mgr. Kerkhofs, bisschop van Luik, nadat hem door kapelaan Jawin te Banneux een verslag was overhandigd, waarin verklaringen van getuigen, als zijn eerste oordeel uitgesproken: „Het geheel der voorgelegde feiten is volkomen aaneensluitend en gunstig voor de thesis van de waarachtigheid der verschijnin gen." De bisschop acht het zelfs wenschelijk, dat nauwgezette feitenmededeeling van informatie ven aard over de gebeurtenis sen plaats heeft. In het verslag en de getuigenissen, voor gelegd aan den bisschop van Luik leest men. dat, kennisnemende van de berichten omtrent de verschijningen te Beauraing, personeD te Banneux en elders besloten onmiddellijk een novene te houden tot „Onze Lieve Vrouw van Beauraing" waar in twee dingen: 1. Een teeken om de ver schijningen van Beauraing openbaar voor het volk te bevestigen; 2. als bevestiging dat Onze Lieve Vrouw van Beanrainor de bekeering der^ zondaars zal bewerken, zulke bekeering te Banneux te doen plaats vinden. Deze novene zoo leest men wenJ gehouden door den kapelaan van Ban neux, en twee kloostergemeenschappen baden met hem mee: de Zusters van het H. Hart van Maria te Ter Hulpen en de Clarissen van Verviers. De E. P. Bonifa- cius del Marmol nam er eveneens aan deéT evenals de familie del Marmol dn Oketi- fontaine". „Msbd." PATER N. VAN W0RKUM O.F.M. Naar het „Rechte Spoor" mededeelt zal een der oudrleden van „St. Raphael", die op 4 October 1925 op zijn verzoek eervol ontslag kreeg bij de NederL Spoorwegen te Oldenzaal, aanstaanden Zondag al6 fra ter Nieetas van Workum in het Franciscar nerklooster te Weert de H. Priesterwijding ontvangen. RETRAITE. In het St. Clemensretraitenbuis te Noordwjjkerhout zal in de Goede Week een retraite worden gehouden voor Hee- ren van den Gegoeden Stand. Deze re traite begint op Maandagavond om 7 uur en is geëindigd op Witten Donderdag om half één. De vergoeding bedraagt 15. Aanmelding bij de Directie. Tel. 6048. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ NEDERLAND. JOHAN VAN OLDENBARNEVEtT, (thuisr.) arr. 23 Maart te Suez. KON NED ST00MB MIJ. ACHILLES arr. 23 Maart van Alexan dria te Burriana. AJAX vertr. 23 Maart van Musel naar Oporto. AMAZONE arr. 23 Maart van Barcelo na te Tarragona. BACCHUS arr. 23 Maart van Passages te Bilbao. BDEGRAVENO vertr. 23 Maart van Hamburg naar Antwerpen. BRION arr. 23 Maart van Amsterdam te Bordeaux. FAUNA arr. 23 Maart van Catania te Venetië. PERSEUS arr. 22 Maart van Danzig te Stettin. BHEA vertr. 23 Maart van Alexandria naar Rethvmeo. VULCAN US vertr. 23 Maart van Rot terdam naar Arasterdam. KON. HOLL LL0YD. WATERLAND (uitr.) vertr. 23 Maart Bremen naar Hamburg. KON. PAKETV. MIJ. BARENTSZ vertr. 22 Maart van Mahe naar Penang. N. ZEELAND vertr. 22 Maart van Mel bourne naar Singapore. ROGGEVEEN arr. 21 Maart van Bang kok te Reunion. H0LLAN0—AFRIKA LIJN. MELISKERK (uitr.) arr. 23 Maart te Bei ra. ROTTERDAMSCHE LL0YD, KOTA NOPAN (thuisr.) vertr. 23 Maart van Londen naar Rotterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AENEAS vertr. 22 Maart van Tientsin naar Rotterdam. ANTENOR, Dairen-Botterdam arr. 21 Maart te Londen. LAERTES, Ja va-Amsterdam vertr. 21 Maart van Padang. LYCAON Rotterdam-Japan pass. 21 Maart Perira.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10