DONDERDAG 23 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 PATERS FRANCISCANEN. H.H Wijdingen. Op Zondag „Laetare" 26 Maart a.s. zal Z H. Exc. Mgr. Dr. Guiielmus Lemmens, Bisschop van Roermond, in de kloosterkerk S. Hieronymus van de Paters Minderbroe ders te Weert de H.H. W ijdingen van het Diakonaat en Prieeterschap toedienen aan de volgende fraters: Het H. Diakonaat aan fr. Adjutor Riet- jen6 uit s-Gravenhage, fr. Dismas van Ga len uit Over veen; fr. Diodorus Polane uit Utrecht; fr. Rutgerus Hermans uit Heijt- huijzen; fr. llluminatus Everts uit Adam; fr. Monaldus Goemans uit Hiiiegom; fr. Iiumilianus de Klem uit Bergharen; fr. Vitalicus Spendei uu Delft; fr. Remedius Deken uit Hem en Venhuizen; fr Florimun- dus Schouten uit Gouda; fr. Werner Cher- min uit Kerkrade; fr. Uthanasius Kwaai- taal uit Breda; fr. Armandus Pex uit 's-Gravenüage; fr Juniperus Gronheid uit Delft; fr. Hubertus Nieuwenhuijsen uit Amsterdam; fr. Herbeitus Timmermans uit 's-Gravenhage; fr Eulbertus Laurant uit Wijchen; fr Aquino v Liebergen uit Venlo; fr. C ementius Schoonbrood uit Maastricht; fr. Wulstan Groothuizen uit Alkmaar; fr. Victorieus van dei Luur uit 's-Gravenhage; fr. Castulus v d. Eijnden uit Groenlo; fr. Salvinus Duijnstee u:t 's-Gravenhage. Het H. Priesterschap aan fr. Abdon van Beek uit Amersfoort; fr. Guido Roordink uit Amsterdam: fr. Nicetas v. Workum uit Arnhem; fr. Mariophilus Celie uit Nieuwer Amsteifr. Livarius Versteeg uu Hilver sum; fr. A oysius Bodewes uit Baarn; fr. Gedeon Stol uu Leiden; fr. Clarennus Sraathof uit Lei mui den; fr. Massaeus Toussaint uit Kerkrade; fr. Silvanus v. d. Meer uit Hijnsaterwoude; fr. Asca- nius Willems uit Sdtard; fr. Aemilianus v. Heel uit Amsterdam; fr. Sebaldus Linders uit Mook; fr. Severianus v. Waesberghe uit 'Rotterdam; fr. Bartholus Geauff uit 's-Gra venhage; fr. Sigibaidus Hogenboom uit Oudewater; fr. Tobias Bastiaansen uit Roosendaal; fr. Felix Jan?zen uu Delft; fr. Angelus Stokman uit Haarlemmer meer; fr. Trudo de Ruiter uit Amster dam; alle van de Orde der Minderbroeders. BINNENLAND KERKVERVOLGING IN MEXICO. MOORDAANSLAG OP EEN PETESTER. Terwijl Father Martin Lamera een* avcnd-godsdienstoefening verrichtte in zijn kerk in lrapauto werd hij plotseling door een communist overvallen, die den grijzen priester met een dolk doodstak. De dader Luis Garcia, werd door de opgewonden menigte acntervotgd en gegrepen en dusda nig toegetakeld, dat hij aan de bekomen verwonuingen is overleoen. In de laatste dagen is de kerkvervol ging weer in heftigneid toegenomen, Fa ther Betancourt werd gevangen genomen op het oogenblik dat hij bezig was om aan 3t«0 kinderen in zijn kerk godsdienstonder wijs te verschatten. Een ander priester, l'afch. Uidanivia, dio hierbij tegenwoordig was, trachtte de politie te overtuigen, dat F. Betancourt niet in strijd met de wet handelde daar de dienst verricht werd in een door de regeering geautoriseerde kerk. Daarop werd ook F. LIrdamvia gearres teerd; in de ge\angonis werd de priester zoozer mishandeld, dat hij daags daarna is overleden. KINDEREN STEENIGEN DE POLITIE. AI3 reactie op deze feiten hebben kin deren beneden 12 jaar een onbesuisde daad gesteld, die echter de algemeene veront waardiging typeert, bewapend met stok ken en steenen deden zij een aanvai op de politie, die 2ich genoodzaakt zag om mili tairen en de brandweer te hulp te roe pen. Er werd een priester en enkele kinderen gearresteerd. Een groote menigte trok in optocht naar tel hoofdbureau van politie om te protesteeren tegen het machtsmis bruik der politie. EEN ZIEK PRIESTER GEARRESTEERD Fr Angel Huidobro uit San Christobal Ecalepoc in den staat Mexico, die ernstig ziek te bed lag, werd door 16 politieagen ten overvallen onder bedreiging met "e- voivers in een auto gesieept en naar de ka zerne van loluca vervoerd. De omwonende katholieken, d.e hun beminden herder wil den onl-zPtten, werden met geweld terugge drongen van de auto. Fr. Huidobro stond niet ais priester geregistreerd en. naar men zegt, zon hij hebben deelgenomen aan een godsdienstoefening in San Christobal Eea- tei.ee. Twee missiezusters, Marta Gallardo Flo- res en zuster Rafacle Gutierrez, werden te Guadalajara gearresteerd onder beschul diging, dat zij de wet op den eeredienst hadden geschonden. De overige 15 Zusters van het klooster werden na een ernstige waarschuwing weer vrijgelaten. BEBOET WEGENS PROTEST TEGEN EEN POLITIEAGENT. Fr. Julio Vertis, Pastoor van de Paro chiekerk van O. L. Vrouw van den Carmcl in Ce sta-d Torreon (Staat CoahuilaJ was bezig niet het uitdeelen van speelgoed en iekkt-rnijen aaD arme kinderen ten hui/.e van een der parochianen, toen hij werd ge arresteerd door een inspecteur van politie de ouders der kinderen en de buren wisten echter te beietfen, dat de priester gevan kelijk werd weggevoerd. Toen Fr. Verti3 bij de betrokken autoriteiten protesteerde wegens een poging tot un.ecntmalige vnj- hcids-berooving kreeg hij nog een boete van 50 Pesos en werd onmiddellijk in arre=t gestold. Later werd de priester weer vrij- gebircn maar de boete werd met kwijtge scholden. STEUN AAN kOLLEN 1 REKKERS. Bij het afdeelingsonderzoek door de Eer ste Kamer van het wetsontwerp, houdende 6teunveileening ten behoeve van bollen- trekkers, in de gemeei.te Ter Aar, Alkema de, Nieuwkoop en Woubrugge werd be toogd, dat hier geen sprake is van steun- verieening aan een noodlijdend bodrijf. Het voorste' toch wordt gedaan, dengenen, die ren geioïge van een mislukten handel in bloembollen schulden hebben gemaakt, do belf, dier schulden uit 's Rijks kas te ver goeden. De vraag rijst, of er in den lande niet tal van anderen in even benarde om standigheden verkeeren en mitsdien op de zelfde gronden aanspraak mogen maken op hulp van overheidswege. Zou daartoe wor- don overgegaan, dan kwam men tot onmo gelijke consequenties. Het bad bevreemding gewekt, dat aan den gekozen vorm van steunverlesning niet de voorwaarde was verbonden, dat oók pro vincie en gemeenten bijdragen zouden ver strekken. Men weet. dat het bedoelde wetsontwerp in de Tweede Kamer zonder hoofd, stem ming is aangenomen. Het zal er ook in de Eerste Kamer wel doorgaan; de (door en kelen of door velen?) gemaakte bezwaren zai de Minister ongetwijfeld welen te weer leggen. Hoe men den e'sch meent te mogen stol len, dat ook de desbetreffende gemeenten (waar bijna heel- de bevolking te lijden heeft van de crisis) mee-steunen, begrijpen wij niet. GEEN GEWENSCHT OPTREDEN! 't Komt den laatsten tijd nog al eens voor, dat studenten, cok katholieke stu denten, op een soort .'evolutionaire wiizc uiting geven aan hun misn'egen of ver ontwaardiging over immoreele vertoo- n ju een of handelwijzen. Deze weck ik te Nijmegen. Hierover lezen we in de „N. R. Crt." van van morgen Maandag hebben studenten van de r.k. universiteit de z.g. Sanitas-winkel aan de Lange Brugstraat met eieren bekogeld, omdat de exnloitant aan hun eisch, dat de Neo-Malthusiaansche mid- de^n uit de etalage zouden worden ver wijderd. geen gevolg wilden geven. Door verkeerde worpen werd ook de pui van een aangrenzende banketwinkel in het geel gezet. De heer Beukema, voorzitter van de s.d. fractie, .heeft het gebeurde gisteren in den raad ter sprake gebracht. Ook m verband met het feiK dat studenten in de Gelderlander hebben geschreven! dat deze zaak voor hen nog niet 111't is. In den laatsten nacht is een aan de Hedelstraat gevestigde Sanitas-winkel met kalk besmeurd. Hij vroeg waar het heen moet als de studentensystemen na volging vinden. Door hun optreden is onder de bureerij een gevoel van onrust veroorzaakt. Hij verzocht den voorzitter dringend tegen handelingen, als de ge wraakte, zoo krachtig mogelijk op te treden. De beer Verhey (r.k.) deelde mede, dat namens zijn fractie een onderzoek naar de oorzaak van de eierwerperij wordt ineesteld, dat nog niet zoover is gevorderd dat hij den voorzitter zou kunnen verzoeken, de zaak eventueel in de commissie voor de strafverordenihgen te brengen. Hh hoorde me' belan-zstelling dat de heer Beukema daden als de ge pleegde afkeurde en hoonte. dat derge- liike daden steeds door hem veroor deeld* zouden worden. De voorzitter zeide dat. ook al zouden in den winkel dingen worden geëtaleerd, die in strud met de wettel"ke voor schriften ziin, hij niettemin de handel wijze van de studenten zou afkeuren. Alvorens zijn houding cmtrent het ge beurde te benalen, wersohte hij het po litierapport af te wachten. De heer Beukema verweet den heer Verhey, dat deze de zaak vertroebelt. Hij, spreker, had gezegd, de diepere grond van het gebeurde bui'en beschou wing te zullen laten, doch de heer Ver hey wenschte eerst te onderzoeken, of de motieven van de studenten juist zijn. Het werd ten langen les'e een zeer onverkwikkelijk debat, waarbii alles en nog wat werd gehaald. Einde'nk slaafde de voorzitter er in het te sluiten onder herhaalde toezegging .'an een ernstig onderzoek". HOOGE RAAD'. Voordracht aan de Tweede Kan-er ter vervulling van een vacature. De Hooge Raad der Nederlanden heeft de volgende voordracht ter ver vulling van een vacature in dien Raad aan de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal doen toekomen, teneinde daarop te kunnen achtslaan bij het maken der nominatie voor de vacature van een raadsheerplaats, ontstaan door de be noeming van den Raadsheer dr. L. E. Visser, tot vice-president van dien raad: le: dr. G. A. Servatius. vice-oresident V" de arr. r^ehtbank te Amsterdam; 2e: dr. J. E. van der Meulen, vice-pre sident van de arr. ~ech+bank te Utrecht; 3e: dr. P. van Resteren Altena, Raads heer in het gerechtshof te Amsterdam; 4e: dr. J. 1. R. Sinmnehe Damsté, di recteur veneraal der belastingen; 5e: dr. F. J. A. Hiunk rechter in de arr. rechtb-<nk te 's-Gravenhage; 6e: dr. F. G. Sche fema. hoogleeraar aan de gemeentelijke universiteit te Am sterdam. R. K. MIDDENSTANDSBOND. Een Diocesaan Voorschotinstituut gesticht. In 1931 werd door den R. K. Midden standsbond in het Bisdom Haarlem een Commissie ingesteld tot onderzoek van oe vraag, op welke wijze door den Bond de oprichting en de goeae werking zou kun nen worden bevorderd van plaatselijke of gewestelijke voorschotfondsen voor den R. K. Middenstand. Hei rapport dezer commissie werd be handeld op den Voorjaar8 Centrale Raad 1932, die zich met de conclusies van het rapport geheel vereenigde. De Commissie stelde voor, dat zou wor den opgericht een Diocesaan Instituut in den vorm van een stichting. Het stamkapitaal van deze stichting ware bijeen te brengen als feestgave aan den Bond, bij gelegenheid van zijn 25-jarig bestaan. Het bestuur van het Diocesaan Instituut zou tot taak hebben de oprichting van plaatselijke of gewestelijke voorechotfond- sen m het diocees te bevorderen. De voorschotfondsen zouden worden op gericht als zelfstandige stichtingen. Maar het Diocesaan Instituut zou leiding heb ben te geven aan de werkzaamheden der fondsen, de voorwaarden bepalen, waarop credieten zouden worden verleend en toe zicht houden op do geste der plaatselijke stichtingen. Het ziheien feest van den Bond is sinds dien achter den rug. Bij gelegenheid van dit feest werd een bedrag van f 2360.als stamkapitaal vo-n een te stiobten Diocesaan Voorschotinsti tuut bijeengebracht. Op de bondsbegroc- ting 1933 werd zooals ook in de komen de jaren zal geschieden een bedrag van 100.tot versterking van het stamka pitaal van het Instituut uitgetrokken. Het Bondsbestuur verzocht aan de bo vengenoemde Commissie eveneens de ver dere uitwerking van deze zaak ter hand te nemen, waaraan door de Commissie be reidwillig werd voldaan. Tot leden van het Bestuur van het Dio cesaan Voorschotinstituut werden door het Bondsbestuur benoemd de neeren W. Boon, te 's-Gravenhage, J. Th. Peters te Amster dam en A. Steeman te Rotterdam. De stichting „Diocesaan Voorschotinsii- tuut van den R. K. Middenstandsbond in het Bisdom Haarlem" werd in het leven geroepen bij akte van 13 Maart 1933, gepas seerd door Notaris H. M. J. Janssen te "s-Gravenhage. In een op denzelfden dag gehouden ver gadering. waar de bestuurderen door den Bondsvoorzitter, den heer O. J. G. Stru.y- cken. met een toepasselijk woord werden geïnstalleerd, verdeelde het bestuur van het Diocesaan Instituut de functies als volgt: voorzitter: J. Th. Peters; secretaris: W. Boon; penningmeester: A. Steeman. Besloten werd den zetel van het Insti- tutu te vestigen op het Centraal Hanze- bureau, Hooge wal 10, Den Haag, door we.k Bureau tevens de administratie van het Diocesaan Instituut zal worden gevoerd. Het Diocesaan Instituut is thans in wer king getreden. Thans kunnen derhalve plaatselijke of gewestelijke voorschotfond sen worden opgericht om bij het Diocesaan Instituut te worden aangesloten. Nieuwe plaatselijke of gewestelijke fond sen kunnen worden opgericht en bestaande instellingen kunnen worden opgenomen in het verband met het Diocesaan Instituut. Het Diocesaan Instituut zal zelt geen voorschotten verleenen aan individueeio middenstanders. De taak van het Diocesaan Instituut is 'alleen liet nemen van initiatief tot de op richting en het steunen van voorschotfoud- sen van R. K. Middenstands-Vereenigingen en Gewestelijke hederalies van R. K. Mid denstands-Vereenigingen in het Bisdom Haarlem, alsmede het oefenen van boe- zicht op die Voorschctfondsen. Het Diocesaan .Instituut kan aan voor- schotfondsen, rechtspersoonlijkheid be zittende in den vorm van een stichting, volgens door het Hoofdbestuur van den Bond vastgestelde statuten renteloos een bedrag ter leen verschaffen, ten hoog ste ge;ijk aan bet bedrag van het eigen kapitaal van het voorschotfonds. Het bestuur van het Diocesaan Instituut doet dn renteloos ter leen verschafte be drag ten goede komen aan de andere cre diteuren van deze voorschotfondsen, wan neer en voor zoover een voorschotfonds blijkt een verlies te hebben geleden, groo- ter dan het bedrag van het eigenkapitaal van het voorschotfonds. Voorschotten aan de individueele mid denstanders zullen worden verleend door de plaatselijke of gewestelijke voorschot- fondsen. Ook deze zullen worden opgericht in den vorm van aparte zelfstandige stichtingen waar van het bestuur wordt benoemd door het bestuur der R. K. Middenstandsvereen»- ging ter plaatse. De Voorsohotfondsen zullen zich verdere gelden kunnen verschaffen door het uitge ven van obligaties, rentende ten hoogste 3 pet., tot een bedrag van ten hoogste dris maal de som van het eigen kapitaal van het fonds en het bedrag, dat het fonds ren teloos ter leen heeft ontvangen van het Diocesaan Voorschotinstituut. Deze obligaties zullen moeten worden geplaatst, overal daar, waar sj'mpathie voor het doe! dezer voorschotfondsen zal kunnen worden verwacht. Alle werkzaamheden" voor de fondsen zullen kosteloos moeten worden verricht. Voorschotten zullen alleen worden ver 'eend aan leden der organisatie ten be hoeve van hun bedrijf. Aan den Minister van Binnenland sche Zaken is bereids verzocht te willen bevor deren, dat het Diocesaan Voorschotinsti- tuut van den R. K. Middenstandsbond in het Bisdom Haarlem worde aangewezen als oentrale rechtsr ersoon in den zin van art. 2, 2e lid, sub c der Geldschieterswot. opdat de bij het Instituut aa;i te sluiten voorschotfondsen niet zullen behoeven te worden beschouwd als geldschieters in den zin dezer wet. EEN CRISIS-AARD APPEL-CENTRALE? Plannen voor bijslag van 25 ct. per 100 kilogram. Betreffen c'a den steun voor de con sumptie-aardappelen zal waarschijnlijk opgericht worden een Crisis-Aardappel centrale, door welke bemiddeling een bij slag van 25 ct. per 100 Kg. zal werden uitbetaald over de aardappelvoorraden, welke op een nader te bepalen datum aanwezig zullen blijken te zijn. Deze worden op ettelijke millioenen geschat. Voor dezen steun zullen alle consump tie-aardappelen in aanmerking komen, behalve de aardappelen, welke in de aardappelmeelfabrieken verwerkt zullen worden en de aardappelen, welke bene den de maat van 33 m.M. blijven. De uitbetaling van den steun zal, om de administratiekosten zoo laag mogelijk te houden, geschieden via de geweste lijke Tarwe-organisaties, terwijl zooveel mogelijk de handel beiast zal worden om bij den landbouw te controleeren hoe veel aardappelen deze beeft. Het vorenstaande is medegedeeld in een vergadering der Centrale van Ver- eenigingen voor den aardappel-, groen ten- en fruithandel te s'-Gravenhage. Besprekingen zijn in deze bijeenkomst nog gehouden over de bij het Uitvoer- controlebureau ondergebrachte uienkeu- ring. VISCHINVOER IN BELGIE. Contingent voor Nederland. De ,.Moniteur" kondigt aan. dat voor het tweede kwartaal aan Nederland een contingent vaan 28.855 kw-ntalen visch, uitgezonderd haring, is toegestaan. INVOERBEI-EMMPRING VAN EIEREN. Koelhuis-wetie 1932 weer In werking? De invrerbelemmering in Dtiitschland van Nederlandsche eieren is besproken in een bes tuursverv dering der Gel- dersch-Overijse'sche Mij. van Landbouw, te Arnhem gehouden onder leiding van mr. A. G. A. Rir.d»r van Rapperd. De afdeeling Stroe aehtte het ge- wenscht, in verband met de invoerbe- lemmeringen het Koelhuiswetje 1932 weer in werking te stellen. In verband bier mede is een t^eeram gezonden aan den minister van Economische Zaken, waarin het verzoek overgebracht is. „Tel." CONSUMPTIEMELK-REGELING. Vaststelling der zuivelwaarde. Naar wij vernemen heeft voor het tijdvak 19 Maart tot en met 1 April de regeerings- commissaris voor de consumptiemelkrege- ling de zuivelwaarde vastgesteld op 41/» ct. hetgeen in vergelijking met de zuivelwaarde van het tijdvak 5-19 Maart, de eerste pe riode waarvoor de regeling gold. een ver laging van een halven cent beteekent. Op basis van deze zuivelwaarde van 4J/j ct. heeft de Melkfëderatie thans de volgen de prijzen vastgesteld: voor eerste klasse melk 5 3'3 ct.; 2e klasse melk 5'/. ct.; 3e klasse melk 5 14 ct.. alles per liter. De hef fing werd vastgesteld op 3 ct. „Tel." STAATSAANKOOP VAN „HOOGE VELUWE"? Regeeringsvoorstel weldra te verwachten. Naar de ,.Tel." verneemt, komt de re geering vandaag of mo een met bet voorstel aan het parlement, om van het Krö'ler-conrern aan te koopen het land goed Hooge Veluwe" te Hoenderloo, met. de bedoeling dit landgoed uitein delijk te bestemmen tot ..Nationaal na tuurpark". Daartoe zai dan een stich- tine in het leven geroepen worden. Het betreffende landgoed is een aan eengesloten complex, midden op de Ve luwe van 6040 H.A.: heidevelden (2270 H.A.), zandvlakten (185C H.A.V naald- en loofhout (resp. 1250 en 470 H.A.), water en cultuurgrond (200 H.A.), met autowe gen, 34 huizen of boerderijen, het St. Huberbusslot en een poortgebouw. MR. DR. WESTERMAN EN DE POLITIEK. Ontslag gevraagd uit den Haagschen gemeentedienst Naar wij vernemen, heeft mr. dr. W. M. Westernian, eervol ontslag gevraagd als rererendaris Ier gemeentesecretarie van s-Gravenhage, zulks in verband met het feit, dat B. en W. hem naar aanleiding van de aanvaarding eener Kamercandidatuur voor het Verbond voor Nationaal Herstel van de functie van chef van het kabinet van den burgemeester hebben ontheven. Op een tot hem in dit verband gerichte vraag, deelde mr. Westerman mede, dat hij gemeend heeft zich bij deze gedragslijn, welke zonder precedent is, en welke, prin cipieel gezien, tot gelijksoortige maatrege len tegen al van andere ambtenaren zou moeten leiden, niet te moeten neerleggen. Hij heeft daarom de eenig mogelijke con sequentie uit het voorgevallene getrokken en om ontslag verzocht. Mr. A. C. CRENA DE I0NGH t Op 75-jarigcn leeftijd is heden te 's-Gra venhage overleden mr. A. C. Crena de long oud-lid van Ged. Stalen van Zuid-Holland en bekend voorvechter op het gebied van het nijverheidi-onderwij>. Voorts was de heer Crena vroeger o.m. wethouder van de gemeente Dordrecht, kantonrechter aldaar en lid van den oentraieu raad van beroep te Utrecht. SCHEEPVAART OP DE DUITSCHE RIVIEREN. Op het Duitsche gedeelte van den Rijn, op de Elbe en op de Oder zullen Duitsche ladingen slechts door Duitsche schepen mo gen worden vervoerd. De ladingen, die uit het buitenland komen, zullen eveneens door Duitsche schepen vervoerd moeten worden. Voor bet geheele Duitsche stroomgebied zal een Rijks-Scheepvaartverband worden gesticht, aldus luidt een V. D.-bericht uit Duisburg. Een bevrachtingscommissie zal de tarie ven en maximum vrachten vaststellen. De minimum bestaansloon garandecren. Do rijksspoorwegen zullen gedwongen worden de tegen de binnenvaart gerichte tarieven op te geven en speciale tarieven in te voe- ren*voor het vervoeren van vrachtgoederen' naar de havens voor de binnenvaart. „Tel." IN HET BELANG DER SLECHTH00RENDEN. De Vereeniging tot Bevordering der Belangen van Slechthoorenden mag dit jaar herdenken, dat ze voor 25 jaar werd opgericht (27 Maart 1908). Ze is uitgegroeid tot een vereeniging van meer dan 6000 leden, goed- en slechthoorende. In die 25 jaar zijn opgericht scholen voor slechthoorende kinderen te Amster dam, Rotterdam en Den Haag. In Lun- teren verrees het vacantie- en rustoord der vereeniging „Ons Landhuis", waar goed- en slechthoorenden een heerlijk verblijf vinden tegen matigen pension- prijs. waarbij on- en minvermogden uit het Anna Fonteijnfonds kunnen worden bijgesprongen. In Soest vindt men het Centraal Magazijn, waarin alle mechani sche en eleotrische hoorappar.aten zijn saamvebracht en waar onder leiding van mejuffrouw Tine Marcus de slechthoo renden met veel liefde en groot geduld worden geholpen aan hot instrument, dat hun het best past. Ook hier, in den vorm van een „Instrumentenfonds", de financieele steun, waar die nocdig is en gevraagd wordt. Mocht de reis naar Soest te veel bezwaar geven, dan vindt men over 't geheele land in verschillende plaatsen proefkisthouders, die een klei ne sorteering hoorapparaten in beheer hebben. Voor Amsterdam en omgeving geeft de ruime collectie in Ons Eigen Huis, Vondelstraat 142. voldoende kous. De vereeniging bepaalt zich niet tot hulp aan enkel leden. Allen zijn welkom. Niet leden evengoed als leden. Ook in Bandoeng. Batavia. Djocjacarta, Sema- rang en Paramaaribo kan men terecht. De vereeniging wenscht de herdenking van het 25-jarig bestaan in te zetten met een Bloempjesdag op 10 Mei aan staande voor de vorming van een „On derwijsfonds". Dat 10 Mei daarvoor ge kozen is h«ugt sam^n met de verjaardag van Tine Marcus, die mede de vereeni ging heeft opvericht en in a' die jaren haar stuwkracht is geweest. De meeste instellingen in de vereeniging zijn te danken aan haar initiatief. Nog altijd werkt de thans bijna 72-jarige „Moeder der Dooven". die zelf reeds twin*'g jaar haar eigen stem niet meer hoorde, voor oaar slechthoorende m?demensch-»n. En lelkens verheugt ze er zicb weer in, als de techniek voor de slechthorenden iets beters heeft gevonden We wenschen de Vereeniging, die reeds zoovelen tot zegen is geweest, ^ce' suc ces bij alles wat ze nog mag on Vrne- ntn in het belang van de slechthooren den. Vrijaf voor militairen op 1 Mei. In do legerorderp is opgenomen een mi- nisterieele kennisgeving, waarbij, in ver band met de viering van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana dit jaar op 1 Mei, is bepaald, dat dien dag na 1 uur dienst als op Zondag zal worden verricht. Hetzelfde geldt voor de onder het depar tement van defensie ressorteerende burger lijke rijksdienaren. „U hebt drie brillen, professor?" „Ja, de een gebruik ik om te lezen, <le ander heb ik voor de straat". „En de derde?" „Die gebruik ik om naar de twee an dere te zoeken." 462e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) l8t« Klasse. 4de lijst Trekking van lionderdac 23 Maart 1D33 HOOGE J'ItIJZEN No. 11793 I 1000.— No. 13380 400.— *,0 Frtlzen van 20.— „548 038 lö6ü 2370 2617 3104 2o°2 3647 4152 4274 4416 445» 1545 4849 4058 6250 6269 6716 6780 2 2??2 8150 8174 8413 8783 8947 8064 .n?£o 9053 9108 0183 9208 6668 9634 10170 10610 10683 10806 10845 10868 10891 10907 H020 11309 11321 11737 11850 12246 12424 1.-824 12997 13127 13139 13270 13274 13277 13357 i33?7 }348? 133©1 13795 13803 139W 15233 16355 I7V7C \nllk JPAO? J2429 ice°4 10010 17201 17358 ?Z?55 18021 18063 18184 19136 19117 19474 10505 20795 19863 19717 19815 19803 20262 20290 Verbetering: 4349 mx. 4379.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7