DONDERDAG 23 MAART 1933 OF L£F>SCHE COURANT EËRSlTi Bf AD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT ■aat waarnemingen verricht >n den morgen van 23 Maait 1933. medegedeeld dooi het Kon \ed Meteur. Instituut te De Rilt Hoogste barometerst.: "779.4 te Kopenhagen Stettin. Laagsto barometerst.: 737.5 te Reykjavik. Verwachting tot den avond van 24 Maart: Matige Ooste^jke tot Zuid-Oostelijke wind, helder tot licht bewolkt, droog weer, iets wanner. Do hooge drukking is weer toegenomen en bereikte in het centrum in Denemarken bijna 780 m.m. De depressie beeft zicb weer vooral naar IJsland verplaatst de dalinz uit de Golf van Riseaje trok naar de Midellandsche Zee: alleen in Ierland, in Spanje en aan de Noorsche kust brengt de depressie regen. Op het vasteland is bi;na overal de lucht weinig bewolkt met l'cl'te ochtendvorst in geheel Duitschland. In Scandinavië nam over het algemeen de vo-ct af, op IJsland steeg de temperatuur paatselijk tot 10 graden Celsius boven normaal, alleen op Groenland en Spits bergen houdt de strenge koude aan. Voor onze omgeving blijft nog droog weer met langzaam stijgende temperatur te wach ten. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drie 8.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 6.47 uur tot Vrijdagmorgen 5.25 uur. HOOG WATER. Op Vrijdag 24 Maart te Katwijk voorm. 1.56 uur en nam. 2.13 uur. schen, aldus spreker, als zij het kostbaar ste wat zij in hun kweekerij hebben en waarvoor zij jaren kracht en toewij ding hebben gegeven, als bijna waardeloos product verhandeld zien. Spreker hekelde de vakgenooten, die de uit/iek-methode huldigen of i<i:eeringshu)p niet wenschen. Egoisme komt in deze zware tijden vooral voor den kleinen kweeker niet te pas. Het saneeringsplan achtte spreker een zonne straal in het vak. De voorzitter memoreerde vervolgens de blijvende vriendschappelijke verhouding met andere organisaties. Het ledental zou hij nog wel met 200 pet. vermeerderd wil len zien. Mei steun op God en met een krachtig geloof zullen in de toekomst de tegenspoe den overwonnen worden. Deze gedachre gaf spreker de vergadering mede. De secretaris, de heer A. Raaphorst Hz las het jaarverslag voor. Het ledental be droeg 1 Januari 1033 bijna duizend bleef gelijk De exploitatie-rekening sloot met een nadeelig saldo van 537.40, de balans sloot met 4741.71. Tot tweeden rechtskundig adviseur werd benoemd mr. Gerritsen te HiUegom. Het huishoudelijk reglement werd wijzigd en verlenging van den duur der staten wordt aangevraagd. De keuringsdienst. Van de afdeeling Voorhout was voorstel ingekomen, om de directie het Genootschap op te dragen. Ie trachten om een definitieve uitspraak te verkrij gen van den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen, of de keuiing van narcissen te velde, door den Keurings dienst van de Vereeniging ..De Narcis'; geëischt kan worden en zoo niet. om dan een definitief antwoord van dien dienst te verkrijgen, of de keuiing geschieden mag en kan door den Plantenziektenkun digen Dienst. Het komt Voorhout voor, dat het niet juist is, dat een Staatsinstelling den eisch kan stellen om bollen te laten keuren bij 'een zoogenaamde particuliere instelling. zender zich verantwoordelijk te stellen voor de handelingen daarvan. Op advies van het hoofdbestuur werd dit voorstel aangenomen, zocdat een de finitief antwoord op deze prinoipieele vraag thans verwacht kan worden. Wetenschappelijke Berichten Dr BENDIENS EXPERIMENTEN. Een belangrijk rapport uit Liverpool. De „Biil.sh Medical Journal bevat een beiangryk rappoit van Dr. E. Cronin Lowe, te Liverpool, betreftende lesuitaten, ver kregen u.et de meihode van kan&eioado: zook' van onzen landgenoot, dr. ri. G. licn- dien. in totaal werden 600 patiënten met on zonder kankerachtige uitwassen omloi- zocct, en in meer dan 95 procent der ge vallen bleek er verband te bestaan tus- sctien de., khnisci.en toestand en de resul taten van dr. Bendiens bioedouderzoex Van de 25 gevallen, waann net experiment niet tot resultaat scheen te voeren, waren er eenige, waarin kanker gecompliceerd was door een ernstigen septischen toe stand. Het onderzoek was dan negatief. In de overige gevallen was het gedeeltelijk po sitiei voor zoover geen kanker geconsta teerd kon worden of wel het wees niet op een werkelijk kankerachtig gezwel en bet feit, dat een positief resu.taat verkregen werd kan, volgens dr. Cronin Lowe, eer. bewijs zijn van ontvankelijkneid voor kan ker. Worden andere omstandigheden, gegrond op nauwkeurige bijzonde.heden omtrent de verschillende ziekten der onderzochte pa tiënten in aanmerking genomen, dan lever de de proef in niet minder dan 98 proc. der gevallen een juiste diagnose op. Dit treilende resultaat doet opnieuw de vraag rijzen waarom andere onderzoekers geen succes gehad hebben, en waarom «Ie proef in de beslissende reeks experimenten niet bevestigd werd, hetgeen ernstige kritiek op het geheele beginsel met zich brengt. Evenals dr. Bendien meent diens collega to Li vei pool, dal de aangeweuue chemica liën nauwkeurig genormalisec.d moeten worden, daar de samenstelling van verschil lende zendingen sadium vanadate schijnt te varieeren. Ook moeten de bij de proef gebruikte glazen buizen genormaliseerd worden wat de grootte betreit, en de groot ste nauwgezetheid moet in acht genomen worden bij het aimeten van de kleine hoe veelheden van het gebruikte bloed-serum en van reagentia. Verder neeft dr. Cronin Lowe een wijziging ingevoerd, hierin be staande dat de proef uitgevoerd wordt in drie afzonderlijke series van buizen. In een daarvan is het 3erum onverwarmd, in een ander is het oen half uur lang verwarmd, en in het derde is het behandeld met ethei Dr. Lowe legt er den nadruk op, dat een volmaakte diagnose alleen kan worden ge steld indien de reactie in elk dezer drie series bestudeerd wordt. Een ander punt van eenig belang mei betrekking tot het aldus aangewende Ben- dien experiment, is dat de graad van kwaadaardigheid der tumors op deze wijze kan worden bepaald, zoodat de waarschijn lijke resultaten der behandeling nauwkeu rig voorspeld kunnen worden. Waar een bevredigende en klaarblijkelijke genezing plaats gehad heeft, blijkt de bloedreact.e weer normaal, en in eenige gevallen heeft weder-versehijning eener positieve >c- rum reactie een terugkeer van den kankei aangekondigd eenige maanden, vóór dc/c door de gewone ondcrzoekingsmiddclen ge constatcerd kon worden. Na een operaHe zou het wenschehjk zijn kankergevallen door deze proef te doen volgen met het oog op verdere behandeling. Deze treffende bevestiging van dr. Ben- diens werk maakt het moeilijk te begrij pen waarom het zonder meer door de auto riteiten verworpen is, besluit het blad. we oorzaak zijn, dat de heele kwestie op- Wellioht 7a 1 het succes van dr. Cronin Lo- nieuw aan de orde gesteld wordt. VOORSCHOTEN ALTAARCONSECRATIE gP „BIJDORP" Door Mgr. den Bisschop. Ter gelegenheid van het zilveren professie- leest van de algemeen overste der Dominica nessen, Congegratie van de H. Catharina van Senen, de eerw. zuster Hortensia dat 30 DE HOOGE DUITSCHE IN VOERRECHTEN OP EIEREN. Men meMfc ons uit Barneveld: De groote verkoophal van de eier markt te Barneveld bood heden in den vroegen morgen een beeld zooals oenen, ue eerw. ruswi - April wordt Sr.ierd - rijn door dr verschil- deze gemeente met de grootste vr.je eler- lvr.de hutzen dezer congregitie gelden bijeen- m.rkt van ïvederland nog ntmmer te gebracht om aan de algemeen overste een ge- ACADEMIENIEUWS UIT DE OMr.FVlNG LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heeren J. de Brauw (Den Haag); TH. A. Bruna (Voorburg); K. H. Gaarlandt (Gouda) en K. W Zieleman (Schiedam); doctoraal examen rechtsgeleerdheid vrije studie de heer C. C. Orütner Den Haagl; doctoraal examen ethnologie de heer J. F. E. Eijnaar (Paramaribo). LEIMUIDEN Uit een Spaansche gevangenisf Een in woner dezer gemeente, de heer H., ontving dezer dagen een brief die te Barcelona gepost was. Uit dezen brief bleek, dat een zekere Duart in de gevangenis zat. Hij zou eigenaar ziin van een kofter. welke zich in Duitschland zov bevinden. In deze koffer bevindt zich een bedrag van 189 000 dollars. Om weder in het bezit van dit bedrag te geraken, verzoekt hij H., de proceskosten te betalen en zich in verbinding te stellen met een zijner vertrou wensmannen. Komt het bedrag terug dan zou I H H. een derde deel ontvangen. De o"derteekening van den brief luidde als volgt: Duarl Lista Corycos 947 Bemfayo Valencia (Espana). Botsing. De heer B. M. reed zonder licht op zijn rijwiel, het gevolg was dat hij in bot sing kwam met een voetganger. Het kwam zoo aan, dat B. M. een ernstige schouder fractuur :kwam, de voetganger kwam er zon der letsel af. De werkloosheid neemt al. Bij het cor respondentschap der Arbeidsbemiddeling staan 42 personen als werkzoekenden ingeschre\en. Electrisch licht aan het Tolhuis. De Sted. Lichtfabrieken te Leiden zijn deze week met het 'eggen van den kabel naar het Tolhuis begonnen. Binnen eenige weken zal het Tol huis van electrisch licht voorzien zijn. Bij dit werk zijn een 15-tal Leimuidensche werkloo- zen te werk gesteld. Geboren: Aagje Bertha d. van H. Liebe- ton en T. Maat Nicolaas Johannes z. van J Groen in 't Wout en M. Bi, -meer. Cor nelia d. van G. van Dam en A. Greenewoud. Overleden: Cornelis Brus 60 j. Gevestigd: P. Rijneker, uit Nieuwveen P. J. van Tol uit Amsterdam mej. M. A. Bol, uit Wijenen G. Stigler en gezin uit Woubrugge. Vertrokken naar: Nieuwrveen D. Zemel - naar Edam J. M. Stam naar Bennebroek M. J. 3. van J3n Akker naar Koudekerk r. r—, AVerS1nM- G. Trip en gezin naar Zwollerkerspal J. Poldervaart naar Ter Aar: A. Aartmin naar Amster dam P. M. van Gaas naar Haarlemmermeer wed. G. van Egmond. schenk aan te bieden. Dit geschenk bestaat uit een nieuw altaar in de kapel van het Moederhuis alhier. dat hedenmorgen door L. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenenl :s gecon- Mgr. was reeds gisterenavond in het Pen sionaat aar gekomen. Na de plechtigheden der consecratie werd een pontificale H. Mis opgedragen, waarbij piesbyter assistens was de hoogeerw. heer A. H. M. J. Homulle, deken van Leiden, tioondiakenen de zeereerw. heeren Th. Beu kers, pastoor te Leiden en G. Meysing, pas toor te Wassenaar; diaken de zeereerw. heer C v. Mierlo te Voorburg, sub-diaken de zeer eerw. heer G. Klaverwevden, pastoor te Zoe- terwoude (Kruisheerenklooster); ad baculum pastoor J. Hillen (Montfortaan), ad mythram pastoor J. Vijverberg te Leiden, ad librum ka pelaan L- Brabander te Voorscholen, ad gre* rntale rector J. Groot, „Duinzicht", Oegstgeest, aa candelam rector A. Niekel te Wassenaar, ceremoniarius de zeereerw. heer H. W. Ag- terof, secretaris van het Bisdom. In het Priesterkoor hadóen plaats ginomen de hoogeerw. pater Schaap, provinciaal der Dominicanen en de hoogeerw. heer mgr. Bek kers. rector van Huize „Bijdorp". Na de H. Mis hield de Bisschop een tref fende predicatie naar aanleiding van de woor den van het einde der consecratie-plechtig heid: „Omnis terra adoret Te" en naar aan leiding van de woorden uit de Préfatie. Mgr. wees op de voorafbeelingen in het Oud Ver bond van dit altaar van het Nieuw Verbond: het altaar waarop hel bloed vaD Abel vergoten werd, het altaar waarep Melchisedech zijn of fer bracht, het aitaar waar Abraham zijn zoon Isaac neerlegde. Mgr. feliciteerde de Zusters met dezen ge- denkwaardigen dag. In den namiddag is de Bisschop naar Haar lem teruggekeerd. SASSENHEIM Autohusdienst naar Noordwijk. Ged. Sta ten van Zuid-Holland hebben besloten om aan Jac. Heemskerk, te Vogelenzang, vergunning te verleenen tot het in werking brengen van een autobusdienst van Noordwijk-aan-Zee (tram-station) over Noordwijke.-bout en Voor hout naar Sassenheim (St. Bernardusstichting) en omgekeerd onder zekere voorwaarden. DE ONBEWAAKTE OVERWEG TE NOOTDORP. Belanghebbenden weten een oplossing. De burgemeester van Stompwijk. de heer W. J. Keyzer en de burgemeester van Nootdorp, de heer H. C. A. M. Schölvinck, bet beu aan den Minister van Waterstaat een adres gezonden in verband met de op heffing van de bewaking bij den zeer ge vaarlijken spoorwegovergang der Electr. Spoor SchcveningenRotterdam, te Stomp wijk—Nootdorp, aan den Veen weg. In het adres wordt den Minister dank betuigd voor 't persoonlijk onderzoek, dat Z Enc. de vorige week ter plaatse heeft ingesteld. Opgemerkt wordt, dat. indien de Minister \an de zijde der Ned. Spoor wegen veel verzet zou ontmoeten, om de bewaking van den overweg weer in te voe ren. de beide adressanten zieh met een andere oplossins tevreden zouden stellen Oneeveer 700 M. van den thans onbe- waakten overweg, bestaat een bewaakte overweg van een polderpad, waarvan slechts weinigen gebruik maken. Ingevol ge overeenkomst met het polderbestuur mogen de Spoorwegen daar de bewaking niet opheffen. Adr. nu, meenen, dat het polderbestuur bereid zal zijn medewerking te '-erleenen deze bewaking te doen op heffen, ir. ruil waarvoor de bewaking aan den Veenweg weer zou moeten worden ingevoerd, daar het polderbestuur over tuigd N van de noodzakelrkheid genoemde bewaking te doen geschieden. Mededeeling wordt gedaan, dat de auto bus-maatschappij Vios, de autobuslijn NootdorpVeurLeidschendam heeft op geheven, wegens het gevaar aan den onbe- waaktan overweg, temeer omdat vlak bij de spoorlijn Gouda—Den Haag is gelegen en de aldaar passeerende treinen het door hun geraas onmogelijk maken electrische treinen te hooren aankomen. Het bestuur der R.-K. school aan den Veenweg zet voorts uiteen, dat bij de ouders der school gaande kinderen, die viermaal per dag den overweg, waar per dag ruim 100 treinen rijden, moeten passeeren. groote ongerust heid bestaat. Hoewel door het genoemde schoolbestuur steeds den kinderen een ge leider wordt medegegeven, is de ongerust heid toch niet weggenomen. De beide burgemeesters verzoeken den Minister daarom met aandrang te willen besluiten den overweg weer te doen bewa ken, dan wel adressanten in onderhande ling te doen treden met hei polderbestuur ter vervanging van de bewaking als aan gegeven. VERBREEDING OOS lEINDERBRUG TE HILLEGOM Vanwege den Rijkswaterstaat is heden aan besteed het verbreeden en gedeeltelijk ver nieuwen van de Oosteinderbrug in den Rijks weg no. 8 HaarlemSassenheim, onder de gemeente Hiilegom. bij km. 34 3. Laagste in schrijvers waren J. Linzel en J. Bos te Den Haag voor 7.179. markt van Nederland nog nimmer zien is geweest. Aan de verbittering over de maatregelen, welke de Dui sohe regeering ten aanzien van de H lland- sche eieren getroffen heeft; maatregelen, die zoo ongeveer neerkomen op een verbod van den export van dit smakelijk product naar het Duitsche Rijk, was uiting gegeven door het ophangen in gencemde haal van een geweldig schild, waarop in greote zwarte letters het op schrift w'as aangebracht: ,,Als Duitsch land onze eieren niet koopt, kunnen wij geen Duitsche producten blijven koopen ünderteekend: de gezamenlijke land bouworganisaties. Naar aanleiding van deze manifestatie hebben wij op het gemeentehuis een onderhoud gehad met den Burgemeester van Barneveld, den heer J. Westrik, alsook met de heeren W. H. Schimmel en H. Koudijs, vertegenwoord:gers van het „Pluimveebureau Barneveld". Op onze vraag, waarom B. en W. het spannen van het doek met bedoeld op schrift hebben toegestaan, antwoordde de Burgemeester ons, dat dit geschied is enkel en alleen omdat naar de mee ning van B. en W. a«.n onze. landgenoo- ten moet worden duidelijk gemaakt, dat het te dwaas is om als Duitschland ons zoo hinderen gaat in onze export nog Duitsche waren op te nemen. En wanneer zulks, aldus onze zegsman gelijk hier bet geval is, in kalme ern stige bewoordingen geschiedt, en niet in hoogdravende dreigende taal, dan is er zeer zeker alle reden om daarvoor in onze eierenhal ©en plaats af te staan. Laat men in Duitschland maar hooren, wat men hier, in dit bekende pluimvee centrum, van meening en van voorne men is. De Duitschers kunnen op geen stukken na de vraag naar eieren uit hun eigen kippenstanel voldcen. Waarom moeten zij ons dan, juist nu, in de grootste productiemaanden, bewerken met zulke hooge invoerrechten? Dat is geen goe de nabuurschap en het is dan ook best te begrijpen, dat in onze kringen van de pluimveehouders de gedachte leeft: „De Duitschers mogen gedenken, dat wij, als ons het leven onmogelijk wordt gemaakt, geen afnemers meer kunnen zijn van Duitsche waren en dat wij dan óók een beroep zullen moeten doen op onze mededburgers, opdat ook zij geen Duitsche produten meer koopen. Wij vroegen den Burgemeester ver volgens, of hij eenig resultaat kon mel den van zijn verzoek aan het Neder- tandsche publiek: ,.Eet meer eieren!" ,,Gelukkig wei", antwoordde de heer Westrik. „ji ontving vele brieven en briefkaarten, zelis in versvorm, waarin mij gemeld wordt: „Wij zullen aan uw verzoek voldoen". „Tot mijn groote vreugde vernam ik bovendien, dat het verbrüik inderdaad grooter wordt". Ook kreeg ik groote en kleine bestellin gen voor eieren, welke ik dankbaar door geef aan verschillende handelaren, terwijl oa. de maatschappij „De Korenschoof te Utrecht een flinke eieren-eet-reclame orga niseert en naar ik hoor, met succes. Iemand heeft, zeide de Burgemeester verder, de opmerking gemaakt: .Het is toch een rare tijd Eerst hoorde je: ..Eet meer brood, meer visch. meer vleeseh" en nu weer: „Eet meer eieren". Ik b ijf bij mijn verzoek en ik doe dit met te meer gerustheid omdat ik op al die ver zoeken één uitzondering maak, n.l. deze: het „Eet meer eieren5' is geen blijvende aansporing, doch is slechts geldig voor on geveer twee maanden. Dan redden de pluimveehouders zichze f wel door strenge beperking van bet aantal kippen, is de overproductie voorbij, dan vervalt mijn ver zoek en k^e-ier ik den wensch, dat ik er nimmer meer mee behoef terug te komen. Daarom b'ijft de mededeenng aan Duitschland: ,.A s gij onze eieren niet koopt, kunnen wij geen Du tsche producten blijven koopen" het verzoek aan de Neder- landsche bevolking gelden: „Eet meer eieren". Op onze vraag, of bereids bij de regee ring eenigerlei optreden tegen de Duitsche maatregeen ten aanzien van de Nederland- sche eier-export is aangedrongen, werd ons van de zijde van de heeren Schimmel en Koudijs geantwoord, dat zij zulks, evenals de burgemeester zelf. reeds meermalen heb ben gedaan, zonder dat dit tot nu toé eenig resultaat heeft opge everd. Men mag echter niet vergeten, zoo voeg de de heer Schimmel hieraan toe. dat een protestbeweging beter kan uitgaan van het particulier initiatief dan van de overheid, aangezien het tenslotte toch van het pu bliek afhangt, of er al dan niet Duitsche producten zu.len worden gekocht. Mede daarom is het dan ook van het grootste belang dat op alle markten in ons land een actie als men thans te Barneveld is begonnen, op touw wordt gezet; het ïgt toch voor de hand, dat slechts van een een drachtig optreden tastbare resultaten bun nen worden verwacht. De heer Koudijs liet vervolgens een ernstige waarschuwing hooren tegen de economische gevaren van het kippenhouden uit liefhebberij. In normale tijden, zeide hij. bestaat hiertegen n:et het minste bezwaar doch thans nu a lerwegen en niet be' minste op het gebied der pluimveeteelt groote nood heerscht. is het zeer zeker veel voordeeliger om eieren te koopen. dan om zelf uit liefhebberij kinpen te houden, die voor den bezitier voor het meerendee ver lies opleveren lb maak hierbij uiteraard een uilzondering voor de speciale „sport- fokkers". Bovendien ben ik van oordeel, dat ook Gemeenteliike Aankondigingen Drankwet. B. eti W. van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat I. van Engel, te Leiden, een ver zoek heeft ingediend ter bekoming van een slijtvergunning (vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein, uitsluitend voor gebruik elders dan ter plaatse van ver koop) in het perceel Hoogewoerd 29, aldaar. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 23 Maart 1933. Schouw van wegen, lanen, enz. B. en W. van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat te beginnen op Maandag 3 April e k., krachtens het bepaalde bij artikel 17 der verordening van den 6den Juli 1899 (Ge meenteblad no. 15), laatstelijk gewijzigd bij de verordening van den 9den Juli 1928 (Ge meenteblad no. 22) op wegen, lanen, straten, enz., en wateringen en slooten, schouw zal worden gedreven over alle wegen, lanen, pa den, straten, kaden, pleinen, hofjes, stegen, sloppen of poorten en gangen, benevens de daarin gelegen of daartoe behoorende brug gen en andere kunstwerken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn, enz, zonder verhin dering door of vanwege rechthebbenden, voor het publiek verkeer open staan, alsmede over alle wateringen en slooten, en de riolen ter vervanging daarvan gemaakt, benevens de daartoe behoorende sluizen, duikers, buizen, toegangskokers en dergelijke werken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 23 Maart 1933. AGENDA LEIDEN. Donderdag, R. K. Prop. Club, „Dr. Schaepman", jaarvergadering Den Burcht, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Maart a.s. waargenomen door apotheek: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523. de pluimveehouders, die hun bedrijf uit oefenen om daarvan te leven, eveneens al hun materiaal onverbiddellijk moeten op ruimen, voor het geval hun bedrijf geen winst meer oplevert. Indien op deze wijze de pluimveeteelt wordt ingekrompen, loopt de eierenproduc- tie terug en is de best mogelijke gelegen heid geschapen om de pluimveehouderij weer loonend te maken. Beide heeren vroegen vervolgens nog onze aandacht voor een be.angrijk argu ment, waarmede blijkbaar van Duitsche zijde geen of niet voldoende rekening wordt gehouden. Als Duitschland zoo was hun betoog geen eieren van ons koopt, heeft een der gelijke politiek ;n algemeene verarming tot gevolg van een belangrijk deel van de Ne- derlandsche bevokingen het is nu eenmaal een vaste economische wet. dat de vermin derde koopkracht, die in ons land door het Duitsche systeem geschapen wordt ook zon der eenige boycot-actie, onverbiddelijk in zeer sterke mate haar funesten invloed op de Duitsche industrie zal doen gelden. UIT DE RIJNSTREEK KOUDEKERK TWEELING SAMEN IN DEN RIJN GEVALLEN Gelukkig beiden nog gered. Terwijl gistermorgen de ruim twee-jarige tweelingen van den graanhandelaar C. v. d. B. alhier op het afgesloten erf liepen te spe len, zijn beide kinderen in een onbewaakt oogenblik door een openstaand hekje in den Rijn gevallen. Gelukkig dat het ongeval door de moeder en' omstanders spoedig ontdekt werd, terwijl inmiddels toegeschoten personeel met een roeiboot de zinkende kinderen bewusteloos uit het water ophaalden. Een toevallig passeerende reiziger mocht het genoegen smaken door toepassing van kunstmatige ademhaling de levensgeesten bij beide kinderen op te wekken. STADSNIEUWS COLPORTAGE AAN DE KERKEN. Wij wezen er dezer dagen op, dat bij het uitgaan der kerken herhaaldelijk gecolpor teerd wordt met bladen en strooibiljetten van dissidente groepen onder de Katholie ken. 't Behoeft niet gezegd, dat zulks geschied zonder goedvinden en met tegenzin en on der afkeuring der plaatselijke geestelijk heid. Wij willen vertrouwen, dat een dergelijke colportage voortaan achterwege 2al blijven. Voor het examen machineschrijven van den Algemeenen Stenogralen-Bond slaagden: de dames A de Boer. A. H. Scboondergang. al hier; mej. S E. Sluiter, Voorschoten en de heer C. J. van 't Hul te Oegstgeest. Idem voor kantoorstenograaf in de Ned. taal: mevr. B. R. Dros—van Nierop te Oegst geest .(Allen opgeleid door de Pontschool, Steenschuur 14).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2