WOENSDAG 22 MAART 1933 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 BINNENLAND DE NATIONALE VOLKSHULDE AAN PRINS WILLEM I TE DELFT. Reeds is een en ander medegedeeld over de nationale volkshulde te Delft, die op 17 April, Tweeden Paaschdag, zal plaats heb ben en georganiseerd is door het Dietseh- Studenten Verbond, het Algemeen Neder- landsch Verbond en het Nationaal Jonge ren Verbond. In verband met het vorderen van de organisatie daarvan heeft de voor zitter vau de initiatiefnemende vereeniging het Dietsch-Studenten Verbond, de heer F. J. J Besier, in een persconferentie eenige aanvullende mededeelingen over deze hul- debetnogihg gedaan. Met vertegenwoordi gers der beide andere organisaties vormt de heer Besier de Wilhelmus van Nassou- we-Commissie. Omtrent de eerste voorbereidingen deel de de heer Besier o.a. mede, dat reeds in Maart 1031 in de kringen van het Dietsch Studenten Verbond besloten werd, dat het Verbond zijn deel zou bijdragen in de hul de .aan Prins Willem van Oranje. Uit den aard van zijn wezen richtte het D. S. V. het eerst zijn aandacht op academische herdenking. Maar al spoedig, toen ook naar buiten begon te blijken, dat er allerlei plaatselijke herdenkingen en één centrale herdenking in het Amsterdamsche Con certgebouw zouden komen, die slechts door een min of meer beperkt aantal personen konden worden bijgewoond, achtte het Verbond het noodig een centrale en open bare volkshulde in te richtene omdat aan het geheele Nederlandsche volk de moge lijkheid moest worden gegeven zijn trouw te belijden aan den Prins, die van de Ne derlanders een bewust volk heeft gemaakt, zijn leven daarvoor heeft gegeven en daar door zijn geslacht in het midden van dat volk heeft geplaatst. Deze herdenking, waaraan ieder die er- ként. dat wij allen boven politieke en gods dienstige verschillen ons Nederlander schap gemeen hebben, moet kunnen deeL- nemen, moet meer worden dan alleen een gemeenscbappeijke beleving en uiting van ons volksbewustzijnzij moet tevens een gelofte inhouden. Daarom spreken alle deelnemers het uit, trouw te zullen blijven aan ons volk en ,,met den Prins te staan gereed". Daar de organisatie niet tot de academi sche jeugd beperkt mocht blijven was het Nationaal Jongeren Verbond de aangewe zen organisatie tot samenwerking op bree der basis, waartoe de principieele toezeg ging in Juni 1932 werd verkregen, zoodat na de zomerrust een gemengde Wilhelmus van Nassouwe-Commissie aan het werk kon gaan. Daar de meest uiteenloopende groepen in deze hulde werden betrokken, vindt men op de lijst van het aanbevolingscomité en op die der sprekers een bonte mengeling dooreen: Katholiek en Socialist, Hollander en Vlaming enz. Maar de eenheid in die verzamelde massa zal eerst werkelijk tot uiting komen, niet d ooeargemzen en uiting komen, niet door gezamenlijk luiste ren naar sprekers, koorzang en beiaard spel, doch door gezamenlijk doen, door zang en gezamenlijk uitspreken van de woorden van trouw, die bewaard zullen blijven op den in den kerkmuur te onthullen gedenksteen. Een afmarsch van de Markt met vaandels en bloemengroet voor den onthulden steen zal het eind van dezen denkdag zijn. Een gezamenlijke stoet naar de Markt en kranslegging door alle deelnemende groepen bij het grafmonument van den Prins, zooals eerst in de bedoeling lag, is practisch onuitvoerbaar gebleken. De Com missie zal vergezeld van afgevaardigden van alle vereenigingen en plaatsen van te voren een krans leggen. Na afloop echter zal het koor van de Nieuwe Kerk in ge reed zijn gebracht om ook de andere deel nemers in groepen langs het monument te laten gaan. Waar het voor de eerste maal is, dat in Nederland een dergelijke openbare plech tigheid wordt ingericht, doet de commis sie een dringend beroep op aller "mede werking. Wie zich te voren opgeeft door storting van 0.25 op giro 181672 (mej. Schenk, Botterdam), met vermelding deel neming Delft, ontvangt het speldje en het programma en is verzekerd van een be hoorlijke plaats. Luidsprekers zullen het gesprokene over de geheele Markt hoor baar maken en de ordemaatregelen zijn van dien aard. dat iedere deelnemer de plechtigheid aldaar kan bijwonen; ge tooid met het deelnemersspeldje zal men zich den weg tot de Markt door politie en orde-commissarissen gebaand zien, mits niet in een van politieke richting getuigen de kleedij, want dit zal dien dag in Delft niet worden geduld. De Spoorwegen verminderen voor 17 April hun prijzen tot minder dan de helft der huidigen en kondigen massa-vervoer af, d w.z.. ieder die minstens drie dagen te voren bij den stationschef een retourtje voor Delft aanvraagt, krijgt deze korting. Het programma voor de herdenking is thans vastgesteld als volgt: 13 uur: kranslegging op het graf, waar bij ds. J. J. Stam zal spreken over: Prins Willem als leidsman. Intusschen beiaard spel. 13.30 uur: Plechtigheid op de Markt. 1. Wilhelmus. Ie strophe. 2. Generaal C. J.-Snijders: Prins Wil lem Vader des Vaderlands. 3. O. Heer die da er des Hemels Tente spreyt. (Valerius Gedenckklanck). 4. Ant. van Duinkerken. Prins Willems beteekenis voor alle Nederlanders. 5. Drs. H. Brugmans: Prins en Volk. 6. Wilhelmus, laatste strophe. 7. Dr. A. Jacob: Prins Willems Ideaal, Ons ideaal. 8. Koorzang: Waar een volk leeft, leeft een recht. (René de Clercq) deze bun del is niet in den handel, doch te verkrij gen op het secretariaat door storting van ƒ0 75 (giro 181672, vermelding waarvoor). Aflegging van den eed van trouw onder lei ding van ds. J. D. Domela Nieuwenhuis Nijegaard met de woorden van Verschaeve. Wij heffen hart en handen Voor bet heil der Nederlanden En zweren vast den eed: (en zweren als met eed) Tot doodsbeproefde trouwe, Wilhelmus van Nassouwe Met U te staan gereed. 10. Wilhelmus, 6e strophe. 11. Onthulling van de gedenksteen. 12. Afmarsch met vaandel en bloemen groet langs dezen steen door alle deelne mende groepen en personen, op muziek van de aanwezige muziekvereenigingen. Einde der plechtigheid 16 uur. Van buiten 'Delft worden minstens 20.000 deelnemers verwacht. Ten slotte ligt het nog in de bedoeling, dat de deelnemers allen door het koor in de Kerk zullen loopen bij bet wegtrekken van den stoet, dus ook langs het graf van Prins Willem I. KIEZERS VAN 24 JAAR. Welbewust zoo geregeld. Wij hebben melding gemaakt van de be zwaren van den Haagschen heer Koops tegen het feit, dat op de kiezerslijst enkele personen staan die bij de verkiezing nog geen 25 jaar zijn. Deze zaak is bij de kies recht-herziening van 1929 echter welbewust zoo geregeld en van eenige strijdigheid met de wet is geen sprake. Het is een gevolg van de vervroeging der geldigheid van de kiezerslijst van_ 15 Mei tot 1 Anril. Er is echter geenerlei tegenspraak met de grond wet. die slechts den 23-jarigen leeftijd voor het kiesrecht vordert. De geheele zaak ts bij de wetswijziging grondig onder het oog ge zien en de actie des heeren Koops is tot misjukking veroordeeld. „Vooruit". WERKTIJDREGELING ZUIVEL INDUSTRIE. De minister van oeconomische zaken en arbeid heeft ook vóór 1933—'34 voor de zuivelindustrie een vergunning tot afwij king van de 48-urige werkweek toege staan. De toegestane overwerkvergunning bedraagt voor de zuivelfabrieken 106 of 117 uur per jaar, voor fabrieken van geconden seerde melk- en melkproducten in alle ge meenten en voor de melkinrichtingen te Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Arn hem, Nijmegen en Apeldoorn 137 uur en voor de overige melkinrichtingen 110 uur per jaar. HET DREIGEND CONFLICT IN DE STEENINDUSTRIE. Naar de oplossing? In de Zaterdag te Arnhem en Nijmegen buitengewoon druk bezochte vergaderin gen van de R. K. 6teenfabrieksarbeiders- bond, waar duidelijk voor den dag kwam hoe groote ontstemming er bij de arbeiders heerschte over de houding der werkgevers, zooals die de vorige week uitvoerig in ons blad werd uiteengezet, werd meegedeeld, dat Maandag te Lobith met de werkgevers aldaar een conferentie zou worden gehou den. Die conferentie heeft, naar wij vernemen, er toe geleid de oplossing van het dreigend conflict een niet geringe stap nader te brengen. Er is in deze bijeenkomst van werk gevers en werknemers een compromis tot stand gekomen, waarvan acte werd opge maakt. Deze acte van compromis bevat het be sluit, dat de oude collectieve arbeidsover eenkomst tot 1 April 15)34 blijft gehand haafd, waarmee het gehate en veelomstre den fabrieksreglement van de baan is. Aan den rijksbemiddelaar mr. Josephus Jitta zal voorts worden verzocht bij arbi trage uitspraak te doen over de verlaging welke er moet worden toegepast op de Ico nen en tarieven, prooentsgewijze eventueel op de sociale vergoe-dingen. „Volkskrant". Verslechtering van de arbeidsvoorwaarden bij de Nederlandsche Tram. In de conferentie tusschen de directie der Nederlandsche tram en de vertegen woordigers van de hoofdbesturen der spoorwegorganisaties werd, naar wij ver nemen, door de directie meegedeeld, dat zij door de omstandigheden gedwongen was verschillende verslechteringen in de loonen en andere arbeidsvoorwaarden van haar personeel aan te brengen. Om het tegenwoordige inkomen van hot personeel zooveel mogeiijk te doen behou den, stelde zij voor om de stortingen in het pensioenfonds tijdelijk stop te zetten, zoo wel voor het personeel als voor de directie Bij de berekening van het pensioen zal deze termijn dan buiten besohouwinig blij ven. Dientengevolge zal een nieuwe loonre geling worden ingevoerd op een basis van 85 procent van het loon zooals dit m hot R. D. V. is vastgesteld. Op deze regeling zal dan nog eene tijdelijke korting van 3 procent resp. 4 procent worden toegepast. De periodieke verhoogingen zullen met circa 25 procent worden verminderd. Verschillende vergoedingen, zooals ko- lenpremie. oliegelden, verblijfkosten enz. zullen met 10 procent tot 15 procent wor den verminderd. De standplaatstoelage zal geheel komen te vervallen. In de uitkeering bij ziekte zal eene wijzi ging worden gebracht en voorts zullen de uitkeeringen alsmede de termijn waarover deze uitkeeringen worden verleend in over eenstemming worden gebracht met wat dienovereenkomstig in de Ziektewet is be paald. Een en ander zal op 1 April e.k. moeten ingaan. De vertegenwoordigers der organisaties hebben geen anderp toezégging gedaan dan dat zij deze voorstellen ter kennis van hun ne leden zullen brengen. „Volkskrant". EEN MERKWAARDIG VERLOOP DER WEERSGESTELDHEID Zondagmorgen 19 dezer verscheen voor de Westkust van Ierland een diepo depres sie, waarvan verwacht kon worden, dat zij, evenals zoovele voorafgaande, een Noord oostelijke richting zou inslaan. Inplaats hiervan trok zij in den loop van de vol gende vier en twintig uren met groote snelheid in Oostelijke richting over Enge land, het Zuidelnk gedeelte van de Noord zee en Denemarken naar de Oostzee. Haar oertrum waarin barometerstanden beneden 735 m M. voorkwamen, passeerde daarbij Maandagmorgen vroeg op vrij korten af stand van ons land, waarbij gedurende en kele uren stormachtig weer met wind uit het Zuidwesten heerschte. De barometer daalde daarbij tot onseveer 740 m.M. en daar de depressie snel wegtrok, terwijl in het Westen een invallende koudo Noorde lijke luchtstroom een snelle druksstijging veroorzaakte, volgde kort na 8 uur op den laagsten stand een buitengewoon snelle stiiging, die in iets minder dan 24 uren ruim 30 m.M. bedroeg. Dit is wel een van de allersnelste en grootste drukstijgingen, die hier in een groot aantal jaren zijn vooreekomen. Wiï kunnen de snelle onkomst van deze stormdepressie wel rangschikken onder de gevallen, waarin de snelle weersverande ring geheel bij verrassing zioh voltrekt. Bovendien is bet in dezen tijd van het jaar min of meer ongewoon, dat een stormde pressie de bovengenoemde koers neemt en ten slotte is het ongewoon, dat na een zoo bijzonder snelle drukstijging niet dadelijk een nieuwe depressie opkomt, maar dat het weer rustig wordt en geheel opklaart. Intusschen bleek uit de weerberichten van Dinsdag dat een nieuwe en vrij diepe depressie in het Westen boven den Oceaan is verschenen, waarmede voorloopig de toe- strooming van koude lucht uit het Noorden in West-Europa belet wordt en dus zach ter weer verwacht kan worden. BEPALINGEN MAXIMUM-SNELHEID UIT DEN TIJD? Voorstel tot afschaffing in Den Haag. B. en W. van Den Haag stellen den raad voor, artikel 91 der Algemeene Poli tieverordening zoodanig te wijzigen, dat voor de wegen binnen de bebouwde kom toegestane maximum-snelheid voor motor rijtuigen van 30 kilometer komt te verval len. In de toelichting schrijven B. en W. dat in het algemeen kan worden vastge steld, dat de bepalingen over maximum snelheid met haar volstrekt gemis aan le nigheid uit den tijd zijn. In een groeiend aantal buitenlandsche steden wordt zij dan ook afgeschaft, terwijl een verscherpt toezicht van de verkeerspolitie ervoor in de plaats treedt. HET B0TER-MENGGEB0D. Verhooging van het percentage? Naar het „Handelsblad" verneemt moet ernstig rekening worden gehouden met de mogelijkheid, dat eerlang het mengper- centage van boter door margarine, dat se dert het inwerkingtreden der Crisis-zui- velwet 25 bedraagt niet onbelangrijk zal worden verhoogd, zelfs tot 60 pet. toe. Gezien de ongekende export-moeilijkhe den voor onze boter (de uitvoer daalde reeds van 27 millioen kg. in 1929 tot 20 millioen kg. in het achter ons liggende jaar), benevens de sedert dien ontstane moeilijkheden voor onzen kaasexport (Duitschland, dat ruim 40 pet. van onzen kaasexport afnam, heeft het invoerrecht verhoogd van 20 op 60 mark) is in do ko mende maanden een zeer groote boter- produetie te verwachten, te meer daar Duitschland vooral de vettere kaassoorten importeerde. Het groote teveel aan boter zal nu be streden worden door een verbooging van het mengpereentage. Echter zal door de zen maatregel de margarineprijs niet veel mogen stijgen. TEGEN DE VIVISECTIE. Adressen aan den Minister en aan den Paus. De heer H. W. Knoest in Den Haag heeft een adres gezonden aan den Minis ter van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, waarin hij namens 6597 mede- onderteekenaars protesteert tegen de proefnemingen op dieren door dr. H. de Jong to Amsterdam. Hij dringt aan op een ernstig en onpartijdig onderzoek en meent dat een onderzoek door den gezondheids raad niet voldoende waarborgen voor on partijdigheid biedt. Ten slotte vraagt adressant de regeering een voorstel te doen aan den Volkenbond tot het treffen van een internationale regeling van het vivisectievraagstuk. Ook aan den Paus heeft de heer Knoest een adres gezonden, waarin hij hem ver zoekt zijn invloed aan te wenden tegen de vivisectie. DE HEER BRAAT HEEFT GEEN GELUK. De zomertijd duirt dit jaar langer dan in 1932. In antwoord op de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid, den heer Braat betreffende den langeren duur van den zomertijd in 1933, vergeleken met dien van hot vorige jaar, deelt minister Ruys de Beerenbrouck thans mede, dat bij het be palen van ingang en einde van den zomer tijd voor dit jaar, gelijk gebruikelijk, ra- kening is gehouden, met den datum van invoering van de nieuwe dienstregeling der spoorwegen en tevens met het tijdstip, waarop naburige landen weer tot den nor malen tijd overgaan. Dit brengt mode, dat in 1933 de duur van het zomertijd langer zal zijn dan ten vorigen jare. toen deze duur, in verband met het vallen van Pinksioren op 15 Mei, bijzonder kort was. De talarleering van jeugdige kantoor bedienden. Er is wellicht geen groep werknemens, bij welke de invloed der huidige economi sche crisis zich zoo sterk doet gelden in den vorm eener gecamoufleerde doch des niettemin absolute loonsverlaging als bij de jeugdige kantoorbedienden. Reeds se dert jaren geldt voor de kantoorbedienden de usantie, dat door jaarlijksche verhoogin gen de kloof tusschen het aanvangssaliri® op omstreeks 15-jarigen leeftijd en bet sa laris, hetwelk op 25 a 30-jarigen leeftijd wordt genoten, geleidelijk wordt overbrugd, 't Spreekt a. h.w. vanzelf, dat hot uitblij ven van deze periodieke verhoogingen, boe- wel zulke oogenschijnlijk geen salarisverla ging beteekent, tengevolge van het voort durend oudor worden der betrokkenen, in werkelijkheid tot daling van het loonpeil leidt. De juistheid van deze opmerking wordt aangetoond in het „Rapport betreffende de salaneering der jeugdige kantoorbedienden in 1932", hetwelk door de NeJerlandscho Vereeniging ven Christelijke Kantour- en Handelsbedienden een dezer dagen is uit gegeven. Genoenmde Vereeniging heeft nJ. in het najaar van 1932 een onderzoek ingesteld naar de positie van het jongere kantoor personeel. Dit onderzoek had betrokking op don loopbaan, de saiarieering, do func tie, den werktijd, werkloosheid, opleiding, enz. Het is beperkt gebleven tot de vijf groote steden, n.l. Amnerdain, Rotterdam, 's-Gravenha<ge, Groningen en Utrecht, ter wijl met het oog op het doel van dit on derzoek: belichting van de positie van het jongere kantoorpersoneel, siechts leden kantoorbedienden dezer vereeniging, die den 25-jarigen leeftijd nog niet hadden bo- reikt, in dit onderzoek zijn betrokken. Uiteraard kunnen we er met aan den ken alle in dit rapport, dat overigens zeer sober is gehouden, opgenomen becijferin gen over te nemen. We doen dan ook slechts hier en daar een greep. Als gemiddelde aanvangssalarissen wor den termeid voor Amsterdam ƒ361.Rot terdam 295.—, Js-Gravenliage ƒ306.—, Groningen 123.Utrecht 293.en voor de vijf steden tezamen 291.per jaar. Uit het desbetreffende overzicht blijkt, dat 't gemiddeld salaris per jaar in deze vijf grooie steden tezamen bedraagt op een leeftijd van 15 jaar f 257.16 jaar ƒ314. 17 jaar ƒ381.18 jaar ƒ460.19 jaar 555.20 jaar 662.21 jaar 762. 22 jaar 825.23 jaar 1048.24 jaar ƒ1176.—. Aan de hand van de verkregen gegevens en met gebruikmaking van die, welke zijn opgenomen in deel I van het „Rapport om trent de enquéle naar de arbeidsvoorwaar den van kantoorbedienden", in 1927 door bovengenoemde vereeniging in samenwer king met de bedienden-organisaties „8t. Franci6cu6 van Aasisië" en „Mercurius' uitgegeven, is een overzicht samengeteld, waai-uit blijkt, hoezeer de salarissen de jeugdige kantoorbedienden in de gemeen ten met meer dan honderdduizend inwoners sedert 1921. het jaar waarin het hoogtepunt werd bereikt, zijn gedaald. Verder wordt in dit rapport met onder scheidene becijferingen aangetoond, hoe deze daling van het salarispeil van het jeugdige kantoorpersoneel niet is veroor zaakt door toepa«6ing van loonsverlagin gen, want die werden er betrekkelijk slechts weinig geconstateerd, doch door het op groote sohaal inhouden dor periodieke verhoogingen. Als we in aanmerking nemen, dat de be cijferingen van dit rapport zijn gebaseerd op den toestand in de groote steden, terwijl die in de provinciesteden en op het platte land nog ongunstiger is, en rekening hou den met de opmerking aan het slot van bet rapport gemaakt, dat die antwoorden, welke voor tweeërlei uitleg vatbaar waren, in den icgel in gunsttgen zin zijn opge vat, dan kunnen we niet anders constatee- ren aldus de „Tijd" dan dat hier aan gaande de saiarieering ontstellende cijfers worden geboden. SOCIALISTEN VOOR CENSUUR. Zooals men weet, zijn vooral communis ten en socialisten erg gebeten op de film „Morgenrot", waar, volgens hen, oorlogs propaganda in zit. Anderen denken daar anders over. Intusschen heeft nu de Plaatselijke Am sterdamsche Raad der S.D.A.P. in naam van „ongeveer 50.000 modern georganiseer de arbeiders en 13.500 leden der 8.D.A.P." (vermoedelijk reeda vervat in de 50.000}, een protest uitgebracht aan den Ned. Bios coopbond, van wien geëisoht wordt, de film terug te nemen. Het belangrijkste hiervan lijkt ons voorshands, dat hier de S D.A.P. vóór oen- auur is. Nu het in haar kraam te pas schijnt te komen. Het wordt gemotiveerd met do mode- deeling, dat de film „bij een groot deel der toeschouwers gevoelens van walging wekt". Een en ander te onthouden, als eens weer bij. anderen gevoelens van walging worden gewekt en de b.D.A.P. tegen cen suur ijvert! „Res." KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS BLINDENZORG EN SCHOONMAAKTIJD. De zon schijnt en de lente wenkt, Dat doet den vrouwen goed, Omdat de lente schoonmaak is, Dat zit haar in het bloed. De bezems komen voor den dag, De borstels slaan op hol, Langs plinten, hoeken en plafond Marcheert de ragebol. Maar wie zijn arbeid goed begint, Dat is met wijs beleid, Besteedt eerst aan 't materiaal, Dat noodig is, zijn tijd. Die neemt geen doek, die ruil is of Vuil water, dat is klaarf Die neemt geen bezem zonder steel Geen borstel zonder haar. Welnu, de blinde, wien de zon Nooit in de oogen lacht, Voor wien de dag gelijk is aan Het duister van den nacht, Die lente kent noch jaargetij En die geen schoonheid ziet, Mist desondanks den arbeid van Zijn eigen handen niet. Zij maken louter op den t-aat Wat uwe schoonmaak eisoht, De borstels, bezems en zoo voort Die liggen nu geprijsd. Holp nu u zelf en help ook hen, Op u rust al hun hoop, Ga naar hun expositie heen, Aanschouw, wees wijs en koop! TROUBADOUR. De verkoop van de werkstukken der blinden wordt gehouden in hot gebouw Pieterskerkgracht 9 vandaag en morgen van 912 en van 25 uur. NED. 00ST-INDIE DE BEMANNING VAN DE „ZEVEN PROVINCIËN". Lichte arrettanten krijgen meer vrijheid. Aneta seint uit Batavia: De lichte ar restanten van de „Zeven Provinciën" waar toe zij behoorden, van wie dadelijk bleek, dat zij niet aan de muiterij zelve hadden meegedaan, kregen sedert het begin van deze week meer bewegingsvrijheid. Oa word hun passagieren toegestaan. Tot deze lichte arrestanten behooren officieren, on derofficieren en andere schepelingen. Krijgsraadzitting niet openbaar. Aneta seint uit Batavia: De zitting van den Krijgsraad zal wel met open deuren, doch niet in het openbaar plaats vinden. Een en ander op grond van artikel 118 van het desbetreffendo reglement. Eventueel zal de Krijgsraad nog op een andere plaats dan te Soerabaja zitting hebben. Dit laatste punt vormt een juridische dis puutkwestie, waarover een nadere beslis sing kan worden verwacht. Indien de Krijgsraad te Soerabaja zitting houdt, zal dit plaats vinden in do Goobong-ka- zerne. 462e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) lete klasse, 3de Wet Trekking van Woensdag 22 Maart 1033 IIOOGE PRIJZEN 2O0C0.— 14916 1.000.— 8208 13737 400.— 7364 7608 17718 200.— 7838 8059 100.— 10063 10408 11098 11908 15472 17303 Prijzen ran 20.— 22 86 103 109 166 175 212 228 294 347 360 366 370 302 403 525 695 676 762 831 901 968 1032 1119 1129 1166 1166 1176 1195 1214 1222 1247 1392 1414 1418 1424 1456 1473 1480 1606 1609 1723 1730 1816 1861 1963 1961 2039 2179 2196 2242 2261 2394 2474 2480 2522 2606 2693 2697 2701 2723 2733 2742 2777 2866 2896 2945 2966 3007 3013 3065 3105 3111 3119 3128 3165 3175 3289 3367 3524 3534 3623 3739 8768 8769 3846 3881 3908 3908 4018 4054 4093 4100 4285 4311 4349 4377 4486 4620 4591 4667 4695 4699 4706 4733 4734 4735 4757 4763 4802 4836 4873 4899 4008 4928 4097 6007 5143 6239 5243 6245 5273 5309 6365 6391 6421 5461 5630 6687 6643 6663 6886 6717 6719 6807 6000 5963 6043 6064 6072 6105 6122 6144 6140 6209 6276 6330 0389 6469 6600 6540 0567 6050 6673 6717 6710 0735 6796 6815 0888 6888 6904 6942 6965 6963 6968 6988 7021 7068 7234 7304 7329 7404 7475 7600 7613 7022 7688 7721 7819 7835 7843 8006 8071 8134 8140 8104 8246 8271 8308 8384 8402 8423 8470 8484 8575 8592 8608 bU19 8680 8777 8806 8813 8810 8822 8873 8883 8892 8938 9000 9081 9129 9180 9190 0200 9207 9222 9301 0507 9610 9031 9685 9708 9730 9785 9854 9932 9933 9960 9964 0994 10001 10012 10125 10129 10108 10261 102:0 10320 10349 10383 10429 10435 10400 10506 10619 10529 10594 10716 10811 10819 10821 10833 10836 1U974 10900 11127 11261 11374 11402 11407 11478 11493 11490 11547 11716 11779 11787 11841 11894 11906 11934 11954 11975 12039 12114 12122 12128 12J50 12231 12263 12260 12269 12280 12297 12331 12346 12365 12378 12448 12467 12516 12548 12553 l 'J .82 12597 12614 12721 12723 12750 12808 12995 13007 18021 13028 13041 13053 13083 13084 13122 13106 13258 13313 13323 13380 13421 13439 13448 13490 13627 13540 13568 13631 13047 13662 13713 13733 13760 13767 13799 13810 138.7 13881 13894 13972 14045 14233 14288 14294 14302 14513 14519 14630 14690 11010 14078 14766 14E03 14E09 14874 14024 14977 16038 15118 15139 16142 16241 16248 16313 15320 15326 16376 15377 163E9 16442 15456 15474 15592 15680 15680 15751 16818 15061 16097 16102 16138 16249 10314 16327 16371 16379 16422 16437 16445 16479 10622 16559 16022 16645 10648 16685 16691 16094 16729 16732 16771 10783 16811 -6818 163u2 16872 16887 16944 16947 17004 17033 17140 17171 17263 17367 17375 17400 17425 17427 17428 17436 17458 17466 17664 17693 17726 17706 17817 17826 171128 18013 18074 18120 18168 18102 18421 18431 18570 18670 18668 18696 18743 18776 18796 18837 18849 18904 10918 18930 19020 19051 19093 19100 19119 19171 19192 19239 10252 19283 19369 19396 19444 19445 19557 19611 19747 19793 10830 19849 19037 19941 0019 20041 20046 20047 20203 20224 20140 20441 '0455 20048 20701 20793 20812 20840 20874 20946 :O906 20984 20998

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7