WOENSDAG 22 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 r. Maandagavond te 7.15 uur kwam de raad der gemeente Veur in openbare vergade ring bijeen. Voorzitter: burgemeester W. Keijzer. Secretaris: H. J. van Delft. Aanwezig alle leden. De voorz. opent de vergadering met ge bed, waarna de notulen onveranderd wor den goedgekeurd. Het nieuwbenoemde lid van den Raad, den heer Zuidwijk (vacature F. van Heinin gen) legt dan de vereischte eeden af, waarna de voorz. hem gelukwenscht met zijne benoeming en hoopt op een prettige en aangename samenwerking. De heer Zuidwijk dankt den voorzitter voor zijn hartelijke woorden en zegt te zullen trachten de voetsporen van zijn voor ganger te volgen, waarbij hij op de mede werking van allen rekent. Enkele ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen, terwijl de voorz. mededeelt, dat het braod-weksys- teem in werking is en allen hiervoor kun nen opbellen Leidschendam 130. Een en ander zal nog nader en duidelijk worden bekend gemaakt. Een verzoek van de R.-K. Christelijke Vakbonden te Veur om kostelooze ver strekking van geneeskundige hulp en ge neesmiddelen aan werkloozen wordt ge zonden naar B. en W. om praeadvies. Wethoudersbenoeming. Benoeming wethouder (vacature-F. van Heiningen). De heer Koerts vraagt, of de functie van wethouder vereenigbaar is met de functie van secretaris-penningmeester van het I Burgerlijk Armbestuur en of men hiermede geen moeilijkheden krijgen kan. De voorzitter antwoordt, dat B. en \V. I deze zaak ook hebben onderzocht, doch I hebben hiertegen geen enkel bezwaar kun- Inen vinden. De vraag is, of de kas van het Burgerlijk Armbestuur een Gemeente- I kas is en of het secretaris-penningmeester schap een gemeente-bediening is. De secr.- penningmeester is gewoon lid van het Burgerlijk Armbestuur en wordt door de leden zelf gekozen. Hij is geen ambtenaar. De heer Koerts zegt, dat hij hier en daar zijn licht heeft opgestoken, doch dat men het hierover nog niet eens was. De heer Raaphorst heeft dezelfde be zwaren. Na nadere uiteenzetting door den voorz. wordt tot stemming overgegaan en wordt tot wethouder gekozen met 9 van de 11 stemmen (1 blanco en 1 tegen de heer Schrader) de heer L. C. de Koning. De heer De Koning dankt de leden voor het in hem gestelde vertrouwen en zegt, ofschoon het niet gemakkelijk is een man als de reer Van Heiningen te vervangen, Idat hij zijn beste krachten zal geven voor de gemeente, waarbij hij rekent op de me- dewerking van den voorz., den wethouder cn alle Raadsleden. f De voorz. wensoht hem geluk met zijn j benoeming. Hij hoopt, dat hij met denzelf- I den ijver zal blijven voortwerken als tij- dens ziin tijdelijk wethoudersschap, in wel- I ken tijd hij zijn sporen reeds verdiend heeft I en hoopt, dat God hem de kracht zal ge- V ven om zn taak goed en vol ijver te kun- I nen volbrengen. De commissie voor het I* lichtbedrijf. Benoeming lid Commissie van Beheer Lichtbedrijf der gemeenten Veur en Stomp- De heer Raaphorst vraagt, of degene, die benoemd wordt en dus het vertrouwen I heeft van den Raad, ook gelegenheid krijgt I zijn taak te vervullen zonder dat hij hier- I van schade lijdt of anders vergoeding ont- I vangt van de geleden of te lijden schade. De voorz. zegt, dat de vergadering van I de commissie van beheer niet op een ande- I ren tijd kan worden gesteld B. en W heb- Iben steeds alles medewerking verleend, doch moeten overal rekening mede hou- I den. Zij kunnen geen vaste belofte afleg- I gen om de vergadering anders te stellen. GEMEENTERAAD VAN VEUR Wat een schadevergoeding betreft, dat is niet mogelijk. Als iemand benoemd wordt in een of andere commissie en hij kan zijn taak niet naar behooren vervullen, dan moet hij bedanken. Do heer Raaphorst is het met een en ander lang niet eens en merkt op, dat als de commissie iemand als lid wil weren, zij dat gemakkelijk kan doen, daar de verga deringen te stellen op een tijd, dat dat lid niet aanwezig kan zijn. De voorz. protesteert tegen deze uitla ting van den heer Raaphorst, als zou de commissie iemand met moedwil willen weren. Hierna wordt vergegaan tot stemming. Bij le stemming waren de stemmen over 6 leden verdeeld. Bij de 2e vrije stemming verkregen de heer Zandwijk 4 en de heer Schrader 4 stemmen, zoodat een herstem ming plaats had tusschen deze heeren, waarbij de heer Schrader met meerderheid van stemmen werd gekozen. De heer Schrader, die reeds had te ken nen gegeven niet voor een benoeming jn aanmerking te willen komen, zegt wegens drukke werkzaamheden des Zaterdags de benoeming niet te kunnen aanvaarden.' Hierna had een nieuwe stemming plaats waajbij.de stemmen wederom over diverse leden waren verdeeld. Bij de 2e vrije stem ming .verkreeg de heer Koerts 5 en de heer Zandwijk 4 stemmen. Bij herstemming tus schen deze 2 heeren verkregen beiden 5 stemmen. Ten slotte werd bij de 4e stem ming de heer Koerts met 7 stemmen geko zen. De heer Koerts dankt voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopt zooveel mo gelijk zijn best te doen in het belang der bedrijven, waarbij hij rekent op de mede werking van alle leden der commissie. Bij het punt voorziening in vacatures in hoofdstembureau, tevens Centraal stem bureau en stembureaux voor de verkiezing van leden der Tweede Kamer en de Prov. Staten worden gekozen, resp. als voorzit ter, leden en plaatsv. leden, ten 1ste de heeren L. C. de Koning, Th. Raaphorst, J. Hendriks en J. Koerts, ten Tweede de heeren A. Zandwijk en J. Koerts en ten 3e de heer L. C. de Koning. Voorstel toekenning presentiegeld, be doeld in art. 1 der steunregeling voor werkloozen. De heer Koerts zegt, dat hij het met dit voorstel niet eens is, zeer zeker zijn de werkzaamheden der commissie niet ge ring en dikwijls verre van prettig. Hij wil echter liever een controleur benoemen, om dat de commissie niet kan uitzoeken, wat een controleur kan uitzoeken. De voorz. merkt op. dat hij in de be noeming van een controleur hier in deze gemeente weinig heil ziet. Hij is wel be reid deze zaak in B. en W. te bespreken en nader te onderzoeken. De heer Borst zegt reeds vorig jaar te hebben aangedrongen op een controleur, doch nu Stompwijk geen controleur heeft aangesteld, heeft het voor eur z.i. ook geen zin. De heer Raaphorst wil de zaak uitstel len tot de begrooting. Hij is van meening, dat de Commissie de zaken beter onder de oogen kan zien en kan controleeren dan een controleur. Hij is tegen het voorstel van B. en W. De heer Koerts wil dit punt aanhou den en eerst nog eens overwegen. Weth. de Konig merkt op, dat het Veur is geweest, welke tegen een controleur is geweest. Hij zet de bezwaren, welke er tegen een controleur zijn, uiteen en ziet het voordeel hiervan niet in. Hij is altijd tegen presentiegeld geweest, doch wil dit geld, nu Stompwijk het ook geeft, ook aan ie leden van Veur geven. Het voorstel van B. en W. wordt hierna met 92 stemmen verworpen. Het voorstel tot vaststelling voorschot ten gemeentelijke vergoeding, overeenkom stig art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 'over 1933 ten behoeve der besturen van de bijz. la-gere scholen wordt na een vraag van den heer Borst en na toelichting door den voorz., z.h.s. goedgekeurd. Hierna sluiting. Berichten reeds geplaa g in een gedeelte onzer vorige opname. LEIDEN. J. A. VAN HAMEL. Vijftig jaar notaris. Vandaag is het vijftig jaar geleden, dat de heer J. A. van Hamel hier ter stede werd benoemd tot notaris. Joost Adriaan van Hamel werd den 30en Maart 1847 geboren te Twello, alwaar zijn vader arts was. Na de lagere school doorloopen te heb ben legde de heer Van Hamel zich toe ou de studie van het notariaat en was ver scheidene jaren op een notariskantoor werkzaam. In 1870 werd hij benoemd tot candidaat- notaris en ging als zoodanig naar Nederl. Indië, terwijl op 18 Juli 1882 zijn benoe ming tot notaris volgde te Oldemarkt bij Zwolle. Deze plaats veranderde hij op 21 Maart 1883 met Leiden, als opvolger van notaris Broekhof, zoodat de heer v. Ha mel dus heden vijftig jaar het notarisambt hier ter stede uitoefent. Niettemin was het vandaag toch erg stil in zijn woning aan de Steenschuur. De jubilaris heeft *edert eenisen tijd last van zijn bronchitiskwaal. welke hem noopte het bed te houden. Vandaar, dat ook was verzocht van dit jubileum geen melding te maken. Evenwel, de vlaggen in de omgeving van de woning aan de Steenschuur toonden he den overduidelijk, dat het jubPeum toch niet opgemerkt voorbij is gegaan. Hoe kan het ook anders, waar de heer Van Hamel een zoo bekende persoonlijk heid in de Sleutelstad was. Want hij be woog zich op velerlei terrein. Noemen we slechts zijn lidmaatschap van den raad, liggend in de periode 6 Sept. 1887—6 Sept. 1927. Gedurende 18 jaren was hij tevens wethouder dezer gemeente en vooral als zoodanig kwam hij met tal van menschen in aanraking. Dat bleek vandaag ook bij de vele schriftelijke gelukwenschen, die de heer Van Hamel heden in ontvangst mocht Mr. Rosefeld, advocaat en pro. cureur Het Ned. Indisch Too. neel. Cor Ruys zien wij hier niet zóó dikwijls en daarom verheugde het ons buitenge woon. hem gisteravond weer eens te zien spelen en zijn kostelijke Joodsche humor te genieten. Cor Ruys als mr. Rosenfeld. dat moest een lachsucces beteekenen en dat werd het ook. Nog zelden is op een abonne mentsvoorstelliiLg zoo luidruchtig gela chen. Mr. Rosenfeld niet Rosenboom, want dat is een „sof-tak" van de familie! is advocaat en procureur, zooals hij zelf zegt, maar in werkelijkheid een gocheme zaak waarnemer, die bij een echte prinses bin nendringt om te zien of er ergens beslag op valt te leggen. Want de lieftallige prin ses, die overal schulden maakt, bezit geen «cent meer. en haar faillissement dreigt. Zij zelf weet daar niets van en het is vooral door mr. Rosenfeld dat zij 'f precaire van haar positie gaat beseffen. Mr. Rosenfeld heeft echter, behalve negotie-inzicht ook een week hart en als men de charmes van Eline Pisuisse in aanmerking neemt is het ook niet te verwonderen, dat hij zijn hart kwijt raakt aan de lieftallige prinses. Hij haalt haar uit de moeilijkheden op een zeer handige manier en hoewel zeif tot over zijn ooren verliefd, zoekt hij zelfs een echten graaf voor haar om mee te trouwen, daar hij weJ inziet, dat hij geen partij is voor een prinses. En na dit klaar gespeeld te hebben, gaat hij weer over tot de orde van den dag. Het is een amusant spel, dat bovendien door de Joodsche gijn van Cor Ruys wordt tot een klucht. Het stuk wordt gedragen door Cor Ruys, doch dat neemt niet weg, dat het speJ van de overige actrices en ac teurs niet in 't niet verzonk. Zoo was Jacq. Reule een temperamentvolle Hongaarsche graaf en Pierre Myin een prachtstuk van een stijven kamerdienaar een „zenu- -portier" zei Cor Ruys! Geerta Chris- pijnMulder een moederlijk© huishoud ster enz. enz. Het wae een echt leuke avond. UIT DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE. Kind overreden. T Hedenmiddag werd het 7-jarig zoontje van den heer Sprijt uit de Torensiraat door oen luxe-auto overreden. Het kind werd vrij ernstig gekneusd aan armen en beenon en moest onder geneeskundige behandeling worden gesteld. Jubileum. De heer P. Vonk, die 25 jaar bij de firma K. Wezelenburg Zoon a.s boomkweekersknecht is werkzaam ge it, werd bij de herdenking van dit feit door den heer T. Wezelenburg op hartelijke wijze geluk gewenocht en ontving daarbij een gouden horloge. Van het personeel der firma werd hem daarbij een gouden ketting aangeboden. Aanbesteding. Bij de gehouden aan- steding van een burgerwoonhuis, annex post-, telegiaaf- en telefoonkantoor in de Torenstraat, voor rekening van den heer S. de Bruin alhier, zijn aannemers geworden heeren Groen en Bregman van Benthui zen. Inbraak in het station. Ongewenschte bezoekers hebben zich door het uitsnijden van een ruit toegang verschaft tot het ge bouw van het station HazergwoudeKou dekerk op de lijn Leiden—TJtrecht. Ze heb ben getracht de brandkast te forceeren of mede te nemen, maar dat is hen niet ge lukt. Er wordt niets vermist. Een geldzakje dat zij medegenomen hadden, maar dat niets bevatte, is later op het Stationem placement teruggevonden. LAATSTE BERICHTEN EERSTE KAMER Voortgezet wordt de behandeling van de begroeting van Economische Zaken en Arbeid. De heer De B r n ij n (R.K.) betoogt, dat de crisis een roep is om gebondenheid in het internationaal ruilverkeor. Spr. schetst de veel te lange arbeidstij den van het personeel in het hotel-, café- en restaurantbedrijf. Spr. dringt aan op contingenteering van draadnagels. De Kamers van Koophandel moeten meer bescheidenheid in acht nemen bij de opvatting van hun taak. De heer Ter Haar (Ch.-H.) komt te gen dit laatste op. Spr. houdt voorts een pleidooi voor „het warme kadetje." De heer Serrarens (R.K.) zegt. dat er tegenwoordig wel andere zorgen zijn dan die voor een lekker ontbijt. Wijzende op den omvang der werkloosheid, betoogt spr., dat niet alle werkloozen ooit weer in het productieapparaat kunnen worden opgenomen, zelfs niet bij verkorting van den arbeidstijd. We mogen niet halsstarrig vasthouden aan het vrijhandelsstelsel. De heer Ruiter (R.K.) wil krachtige maatregelen van onze regeering tegen het onzen export belemmerende Duitschland. Spr. waardeert de voornemens on 200.000 stuks melkvee aan den veestapel te onttrekken alsook d© werking van dt crisis-varkenswet. MOORDAANSLAG TL HEEMSTEDE. Man schiet op zijn gescheiden vrouw. Hedenmorgen heeft de 55-jarige Z. een moordaanslag gepleegd op zijn 45-jarige vrouw, die in do Voorhelmstraat te Haar lem woont De man. die reeds meer dan 2 jaar van zijn vrouw gescheiden leeft en in Heemstede woont, had haar heden morgen opgezocht en haar gevraagd hem te helpen, daar hij in financieele moeilijk heden verkeert. Toen de vrouw weigerde heeft hij met een revolver tweemaal op haar geschoten. De man is daarna de straat opgeloopen. waar hij aan twee pas- seerende dames vertelde, wat hij had ge daan. De dames waarschuwden een in de nabijheid wonenden slager, die de politie en een dokter opbelde. Men vond de vrouw in de huiskamer op den grond lig gen. Zij werd door een schot in den rug getroffen. Haar toestand is zorgelijk. De dader heeft zich zelf op het hoofdbureau van politie gemeld. HUISZOEKING BIJ COMMUNISTEN TE HEERLEN. De politie te Heerlen heeft hedenmor gen bij verschillende communisten aldaar huiszoekingen verricht, waarbij in totaal 20 invallen zouden zijn gedaan. Omtrent het resultaat der huiszoekingen en omtrent het motief hiervan is nog niete bekend. DE BRAND OP DE „MAASSTROOM." Schip en lading niet beschadigd. Naar wij van de zijde van de directie van de Hollandsche Stoomboot Maatschap pij vernemen, heeft de brand aan boord van de „Maasstroom" van dezo reoderij geen ernstige gevolgen gehad. Volgens door haar ontvangen berichten is het sohip niet beschadigd en geheel zeewaardig. Ook do lading heeft geen schade opgeloopen. Do brand is vermoedelijk ontstaan in de hut van de steward. De oorzaak heeft men niet kunnen vaststellen. Door het buitengewoon actief optreden van het scheepspersoneel, is men erin geslaagd den brand in de kiem te smoren en hem te beperken tot de hutten cn eenige sa lons, waarover in de telegrammen sprake is. De blussching geschiedde met eigen brandmiddelen, terwijl ook de hulp van de brandweer word ingeroepen. Het schip zal zijn reis gewoon voortzet ten en via Sv ansoa naar Amsterdam ko men. Ook daarna zal het schip gewoon in de vaart blij en. De aan boord aangerich te schade zal tijdens de vaart worden her steld. TELEGRAMMEN MACHTIGINGSWET IN DEN SJEM AANGENOMEN. Buitengewone bevoegdheden voor president en regeering. WARSCHAU 22 Maart. (V.D.) De Pool- sohe Sjem heeft gisteren met de stemmen van alle afgevaardigden der regeenngspar- tijen voor de door de regeering ingediende machtigingswet aangenomen. Van te voren had Minister-president Prystor een korte rede gehouden, waarin hy er op wees dat Poien in de huidige eco nomische crisis geheel op eigen krachten was aangewezen. Daarom moest het open bare leven in Polen op geheel nieuwe grondslagen worden opgebouwd. Door de nieuwe machtigingswet krijgen de president der republiek en de regeering alle wetgevende bevoegdheden, met uit zondering van die tot wijziging van de grondwet. Priesterlijke bevoegdheden aan nationaal- socialistisch abt ontnomen. MUENOHKN 22 Maart. (V.D.) De „Baye- rische Kurier" verneemt van welingelichte kerkelijke zijde, dat de Heilige Stoel den abt Alban Schachleiter alle priesterlijk© bevoegdheden en het uitoefenon van kerke lijke functies heeft verboden. De abt Alban Saohleiter hangt openlijk het nationaal-so- cialisme aan en heeft tweemaal niet vol daan aan de aanmaning, om zioh in een klooster te begeven. Op 6 Maart j.l. is bem een ultimatum gesteld, waaraan hij mot beeft voldaan, zoodat hem thans zijn ker kelijke bevoegdheden zijn ontnomen. MARKTBERICHTEN BURGERLIJKE STAND LEIDFN Geboren: Nico, z. van O. v. Rhijn en J. Fleur. Frederika Johanna, d. van J. van Houten en S. M. Pardon. Maria Francisce Antonia Josephina, d. van W. D. v. Kampen en H. E. Trcl. Jozef Jo- hannee, z. van L. A. v. Sobagen en M. C. Looving. G e h u w dL. R. Oldeman jm. en E. M. C. Duyfjes jd. Overleden: J. F. Landesbergen wedn. 87 j. W. Siraoh wodn. 80 j. Casino: Trianon: Luxor: BIOSCOPEN. Volwassenen. Afgekeurd. 's Graven haagsche melk veiling Ö.00 6.30 per 100 liter. STOMPWIJK, 21 Mrt Eieren. Aanvoer 9622 st. Henneneieren 1.952.05, kipeieren 2.15—2.90, eendeieren 2.202.50, ganzen eieren 5-7. KATWIJK AAN DEN RIJN, 21 Maart. Groentenveiling. Per 100 stuks: Roode kool 810.90, Bele kool 2.703.30, Knolselderie 3.70—4.10. Per 100 K.G. Uien 0.80—1.10, Peen 4.75—6.75. WOERDEN, 22 Maart. Kaas. Aanvoer 28 partijen kaas. Met rijksmerk le kwal. 24—26, 2e kwal. 21—23. Handel matig. Effectenkoersen Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN AMSTERDAM, 22 Maart. Vee. Tor vee markt waren heden aangevoerd: drie wa gons geslachte runderen uit Denemarken. 255 vette kalveren: le kwal. 5466 cent, 2e kwal. 4652 cent, 3o kwal. 3444 cent per kg. levend gewicht; 135 nuchtero kal veren 250450 per stuk; 501 varkens: vleeschvarkens. wegende van 90110 kg. 3738 cent, zware 3436 cent en vette 33 34 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht: Vette kalveren zeer korten aanvoer, han del tamelijk slecht en oploopende prijzen. Nuchtere kalveren tamelijken aanvoer, handel stil en constante prijzen. Varkens korten aanvoer, sleepende handel en prij zen als Maandag. VEUR, 21 Maart. Ejerenveiling Café „Het Wapen van Veur". Aangovoerd: 41364 stuks. Prijzen: 39572 kippeneieren 2.60—3.00, 1726 eendeneieren 2.0O—2.20 en 66 ganzeneieren 711 per 100 stuks; 164 kippen 0.651.25, 5 eenden 65 cent, 67 konijnen f 0.302.00 en 49 duiven 15 25 cent per stuk. TER AAR, 21 Maart. Groentenveiling. De handel was traag te noemen, vooral van spinazie, slaprijzen schikten nogal, spinazie 28 cent per kilo, sla 2.409.00 wittekool 3.504.20, radijs 1.802.60, prei 1.70. spruiten f 9.90. dunsel 4 cent per kg. vellen per kist 55 cent. VOORSCHOTEN, 21 Maart. Vrije veiling Prijzen: kippeneieren 2.50—3.10, een deneieren 2.803.00 per 100 stuks; kip pen 2080 cent, hanen 0.601.10, konij nen 0.80—2.00 per stuk. DEN HAAG, 21 Maart. Veiling v. Land en Tuinbouwproducten N V. (Nieuwe Groenlenmarkt. Bloemen- en Plantenvei- ling. Tulpen: Bartigon 811 cent, Rau- wenhoef 10 cent. Copland 10 cent alles per bos, seringen 516 cent, Call's 8 cent, Prunus 4 cent, Violieren 4 cent, Sncuw- bal 4 cent alles por tak. Rozen: Columbia 4 cent, Roselandia 3 cent, Iloadloy 5 cent alles per stuk, Hyacinthen 1.101.30 per 100 stuks, Orchideeën 0.95, Convallaria 38 cent per bos van 20 stuks, Olivia 90 ct., Palm 70 cent, Azalea 40—60 cent, Cyrto- nium 6 cent alles per stuk. katjes 8 cent per bos. Coniferen 14 cent. Rhodonden- drons 30 cent. Japansche kers 24 cent, Goudenregen 19 cent, sneeuwbal 12 cent, stamrozen 11 cent, Azalea Mollis 7 cent. Eieren. 50 kg. de duizend f 1.S51.88. 54 kg. de duizend 1.901.95. 60 kg. do dui zend f 2.112.17, 63 kg. dc duizend J 2.17 —2.19. 68 kg. de duizend 2.45—2.51. 61 kg. bruine 2.172.20 per 100 stuks. Het totaal aantal verkochte eieren bedroeg heden 75.000 stuks. Edammerkaas 95 cent, Leidsche kaas broodmodel 46 cent, beide por stuk, mclknoteering van de vrije 22 Maart 1933 L.K. Heden. I Industrie: Alg Kunstz. Unie 2»V« 29'/, Berkel» Pntenl 161/, Hulvó Doltt ertv. A 577, 56 Kuchen m Accousi >7. '1W7e Ned Ford 1007, 109»/, Philips Gsm. Bezit 1W7, 112'VS Uni Lever 87»/, 0"»/, Petroleum: Kon Olie 1.5 142»/, Pcrlak 82 Rubber: A dam Rubber 517, 541/, Deli Bal. Rubber 21 21 Vico 267, 26 Serbadjsdi 16»/, 1« Scheepvaart: Oude Vaart J Nod. BcheepvUnio <0'/, 49 tlude Buot 12 Mijnbouw: 12'/, Boetoo 12'/, Alu Exploratie Mi 122 122 Suiker: B V A'dam 1 186 18"/, Vorstenlanden 40»/, Java Cultuur 124»/, 122 N 1 SU. 60»/, 78 Tabak: Deli Mij. 128 121 Seuembab 136»/, 181 Deli Bat Tabak 1481/6 145 Oostkust 16»/, 15 Amerlk. Fondsen: Arn Smelting 16V, 147, Anaconda 6»/, Aas (ia# Elect? 1»/, "»/4 Bethlehem Steel 14'/, 13'/, Cities Service 2»/, 2 Central Public. 7M Continental Oil 6 7. 5»/» Cod Aviation 4»/,, Int Nickel »"As Kennecott Copper 10»/m Milwaukee "7m Id Prel 2'/, Koeapori Tin Plat» 55'/, 52 North American 21»/, 19'/, Nevada 5»/l. 4»/» Shell Union 4'Via 4%, United St Leather «7, 8 Union Pacific 786/, 76 Wabash 2 2 Tidewater Aas Oil 3%, 37» United St Stee1 80'/, 28"/m/9 WISSELNOTEERTNGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn Londen New York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Boeda pest 59.14» f2 8.49 2.48 50 9 743/4 34 61 47.881'2 12.781 /2 21 00 43 52»/2 37.90 45.05 T371 /2 Prolongatie: 1 pet BEURSOVERZICHT. van gisteren. De Amsterdamsche fondsenmarkt ha«l een lusteloos verloop.' De ondernemings lust was zeer gering en do koersen waren meorendeels iets (ager. Do zwakkere hou ding van Wallstreet en de koersdaling van Unilevers als gevolg van verkoopon vooi Londensche rekening deden de stemming afbreuk, terwijl voorts de onzekere poli tieke situatie de kocrsstclling der aandee- len schade deed. Van dc Olicwaardcn had den Kon. Olies ecnig aanbod te verwer ken, dat de koers der aandeelen op lagei niveau bracht. Het verlies beperkte zicb •echter tot 1 pet. Dc Araerikaansche oli» soorten golden eveneens iets lager. Van de Industrieelen waren Unilevers bepaald flauw. Behalve bovenvermeude verkoopon oefenden de jaarverslagen der Duiteche doohtermijn een ongunstigen invloed uit.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3