WOENSDAG 22 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht tn den morgen van 22 Maart 1933, medegedeeld door hei Kon Ned Meteor. Instituut te De Bilt Hoogste barometerst.: 777.5 te München. Laagste barometerst.: 743.4 te lsafjord. Verwachting tot den avond, van 23 Maart: Matige Zuid-Ooste lijke wind. licht tot half bewolkt, droog weer, iets zachter. De hooge drukking bleef nog in betce- kenis toenemen Oost-Noord-Oostwaarts. en de depressie heeft zich hoofdzakelijk Noordwaarts uitgebreid. Reeds de volgen de begint zich nu over de Golf van Bis- caye uit te breiden, zoodat toenemende Zuid-Oostelijke winden te wachten zijn. Neerslag van beteekenis viel alleen in Ierland. Schotland en Noord-Scandinavië. In de Golf van Biscaye waait een Zuid- Oosterstorm, die ook in Ierland en Wo*t- Engeland krachtigen wind geeft, in Noord- Scandinavië waait een sneeuwstorm, in Schotland waait het krachtig uit het Zui den; overigens is de wind matig of zwak, met fraai zonnig weer over een groot deel van Frankrijk, Zwitserland. Duitsch- land en Scandinavië. Er is verdere stij ging van temperatuur te wachten, zonder dat voorloopig nog veel kans op regen komt. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drie 10.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 6.45 uur tot Donderdagmorgen 5.28 uur. HOOG WATER. Op Donderdag 23 Maart te Katwijk des voomi. 1.05 en nam. 1.31 uur. heid voor den plaatselijken wetgever om boven het algemeene minimum uit te gaan, naar gelang dat noodig i9. Op dezen grond zou de minis'ter overwegend bezwaar heb ben tegen een uniforme regeling. Niemand, die zioh behoorlijk gedraagt, zal van den burgemeester eenigen hinder ondervinden. Alleen zij, die de perversiteit van dans en alcohol zoeken, zullen m het vinden daarvan bemoeilijkt worden. Met betrekking tot de vrees van schade voor bet bedrijfsleven merkt de minister op, dat het zedelijk en sociaal belang van het volk, dat moet worden beschermd, ver re uit gaat boven het hierbij betrok ken economische belang. Be drijven, die bloeien of staande blijven door het kwaad, dat zon krachtig mogelijk be streden moet worden, moeten veranderd worden of verdwijnen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: d.'-ctoraal-examen wis- en natuurkunde met hoofdvak scheikunde de heer H. Frencken (Roermond); candidaals examen wis- en natuurkunde let ter A de heer A. C. Zaanen (RotterdamJ, id. letter F mej. A. C, B. Dekking (Leiden). WAT ZAL ER VAN ONZEN GULDEN WORDEN? We moeten ons niet tevreden stellen met gerust te zijn. Wat er gebeuren gaat in Amerika weet nog niemand en men kan zich aileen trach ten te verdiepen in de verschillende mo gelijkheden. In ons land zijn we zoon beetje geschrok ken. Mocht Amerika den gouden standaard verlaten of zelfs mookt Amerika de goud- panteit van den dollar wijzigen, dan zou den wij Hollanders, zoo lezen wij in „Theo- door Gilissen's Berichten hoe langer hoe meer geïsoleerd staan met onzen in den werkelijken zin kostbaren gulden. Een paar dagen van aandeelhausse en obligatie^aan- bod hebben wij achter den rug en de schrik is er nog niet uit. Wel hebben belangrijke financiers hun meening gegeven, maar wij kunnen en het zoude ons eigenlijk verwonderen als wij het konden daarin geen gedocumenteer de geruststelling vinden. Mr. L. J. A. Trip verklaarde als presi dent van onze centrale bankinstelling, dat bij al het mogelijke zoude doen om de goudwaarde van den gulden te handhaven. Dit zal hij stellig doen, maar hij zal slechts resultaten kunnen bereiken, indien hij ge holpen wordt op eon wijze, die wij direct nog naar voren hopen te brengen. Dr. C. J. K. van Aalst zeide terecht, dat hij niet kon overzien of de bankmoeilijkhe- den aanleiding waren geweest tot het op do moratoria gevolgde embargo dan wel of de internationale toestand op monetair ge bied hieiaan schuldig was. Hij zeide verder, dat op zichzelf een ver laging van den dollar onzen gulden niet aantaste en speculeerde op het koe.e hoofd van den Hollander. Ook mr. H. A. van Nierop kon nog geen heidere diagnose stellen. Zijne opmerking, dat er voor üolland geen enkele reden is om den toestand in Amerika met eenige ongerustheid voor Nederland aan te zien en zijn conclusie, dat, hetgeen in Amen ka gebeurde, slechts gunstig voor den gulden is, hebben wij niet beg epen. Ook de heer van Nierop gelooft niet, dat Holland zich ongerust zal maken. Slechts twee mogelijkheden. We moeten ons niet ongerust maken want het belet ons het hoofd koel te houden, maar als we den heer Trip willen steunen in zijn pogingen om den gulden te handha ven, moeten we met of zonder embargo op Amerikaansch goud ons niet tevieden stel len met gerust te zijn. Dan moeten we be grijpen: dat de waarde van onzen'gulden o.a. af hankelijk is van een vertrouwen in dit devies. dat Holland de grootste moeite zal heb ben om het evenwicht te herkrijgen en, of te bewaren met zijn concurrent-staten, die hetzij door psychische hetzij door finan cieele veranderingen in een beteren toe stand zijn gekomen dan wij, dat zelfs bij bezuinigingen door loonsver laging in particuliere bedrijven de over schotten voor langeren tijd gering zullen zijn en dienovereenkomsig ook van de be lasting-inkomsten voor den Staat geen hoo ge verwachtingen gekoesterd mogen wor den. dat het derhalve de hoogste tijd is, dat de oogen geopend worden, van de voor ouzo staatshuishouding verantwoordelijke perso nen en van de massa, voor zoover ze een rem vormt voor een financieel goed beleid van de overheid. Naar ons oordeel, "in het midden latende of de gulden op huidige goudpariteit ge handhaafd dient te worden of niet, zijn er slechs twee mogelijkheden. Of we voeren drastische bezuinigingen door of onze huis houding loopt vast. In het laatste geval zal hel vertrouwen in onzen gulden zijn opge zegd en zullen de pogingen van den heer Trip gefaald hebben al lang voor dit uit hoofde van de tekorten zelf te verwachten zoude zijn. Wij mogen met do Araerikaansche aan gelegenheid zelve niet te maken hebben, in zooverre het embargo op goud 't gevolg moch zijn van vrees voor den dollar, op grond van niet sluitende begrootingen en het uitblijven van correctieve maatregelen kunnen wij er allicht een nuttige aanwij zing in vinden voor ons land. „Geld." DE BETEEKENIS VAN DE PARTIJ STEMMING OP 5 MAART. Een wapenschouw van vrijwillige plichtsvervulling. Er zijn lieden, die een groote virtuosi teit aan den dag leggen in het hanteeren van stemmincserfcrs Wanneer do biljetten nauwelijks uit de bus zijn geschud, trach ten zij reeds conclusies te trekken uit par- tieele uitslagen. Men kan min of meer phi- losophisch mijmeren over het. nut van der gelijke verrichtingen, een zekere sportieve trek kan er niet aan worden ontzegd. Sport kan frischheid en kracht bevorderen en zoo kunnen ook dergelijke verkiezings verschijnselen verfrisschend werken. Van grooter beteekenis is natuurlijk het totale resultaat als uiting van een volk om zelf over zijn eigen zaken en zijn veigen lot mede te beslissen. De partijstemming op 5 Maart was maar een voorproef. Het directe doel was, dat de partijleden, die van hun recht gebruik wil de maken, zelf zouden vaststellen, wie als vertegenwoordigers naar de Tweede Ka mer zouden worden afgevaardigd. Om daar na te vormen één front, teneinde op de al dus vastgestelde lijsten zooveel mogelijk stemmen te verzamelen. De uitslag kan onmogelijk aan eenieder en overal volle bevrediging brengen. Maar wat wij ditmaal na de stemming hebben be luisterd, wettigt volkomen dezen algemee- nen indruk: er is op 5 Maart goed werk ge daan; uit de stemming is onze partij krach tig en eensgezind naar voren gekomen! Maar er is uit de stemming nóg een con clusie te trekken, die uitermate belangrijk is voor onze positie op 26 April. De op komst bij de partijstemming is een zeker teeken van onze levende kracht. Wij zwelgen niet in macht en in getallen. Maar 't kan toch dienstig znn uit getallen leering te trekken. Over het algemeen is bij de politieke partijen in Nederland de situatie deze. dat zij aan leden hebben ge organiseerd ongeveer 1/10 gedeelte van het" aantal kiezers, dat op haar lijsten zijn stem uitbrengt. Bij de S.D.A.P., welke men niet geheel ten onrechte ziet als model van „stramme organisatie'', is het niet anders. In het vorig nummer van dit blad is het totale aantal leden onze partij op 1 Januari 1933 vermeld: 374.377. Dat beteekent dus. dat meer dan 1/3 -an het aantal kiezers, dat zijn stem uitbrengt op de lijsten der R. K. Staatspartij, in de partij georgani seerd is. Dat beteekent ook, dat bij de of- ficieele stemming andere partijen, in vee! ruimere mate dan wij, het moeten hebben van meelooper6, van de kleurlooze m'dden- stof. Onze kern is steviger, en dat kan niet anders dan onze kracht op 26 April verhoo- gen. En van dien kern hebben op 5 Maart 263.438 leden aan de partij-stemming deel genomen, geheel vrijwillig, zonder eenigen stemplicht; 263.439, dat is rond 70% van t t-»t~le ar-ntil 1" mee", veel meer dan ooit te voren. Al d:e partijleden zijn opge komen, niet omdat er zulk een felle strijd was ontbrand om bepaalde favorieten. De voorbereiding van de stemming, zoowel als de uitslapen, sluiten elke eedachte aan on evenwichtig onderling strijdgewoel uit. De groote opkomst wettigt siechts deze conc'usie: de stemming op 5 Maart was een machtige wapenschouw van vrijwillige 'dichtvervulins. Ons katholieke volksdeel heeft willen toonen, dat het gereed staat voor den strijd op 26 April. Indien ieder partijlid, dat op 5 Maart aan de stemming heeft deelgenomen, op 26 April, behalve zijn eigen stem, slechts vier stemmen weet te verzekeren voor de lijst der R. K. Staats partij. zijn wij een heel ei"d in de eoede richting. Zooveel propagandist kan ieder in zijn omgeving wel zijn. En vooral daarom is 5 Maart uitermate nuttig geweest. Want niets is bemoedigen der, niets is beter in staat het werk te schragen dan ééndrachtige plichtsvervul ling „Hsgez.' LETTEREN EN KUNST „DE KUNST IN NOOD". Bijzondere rredewerking van H. M. de Koningin. Het Comité tot verzorging der uitgave „De Kunst in nood", dat zich ten doel stelt, een uitgave in zes deelen te doen verschijnen met reproducties van schil derijen en teekeningen van onze Neder- landsche beeldende kunstenaars en met specimina van het werk onzer dich ters, schrijvers, componisten enz., van welke deelen de opbrengst geheel onzen noodlijdenden kunstenaars zal ten goede komen, bericht ons, dat H. M. de Ko ningin in zeer verheugen den vorm Hare medewerking heeft toegezegd en wel door voor ieder van deze zes deelen een reproductie van een harer schilde rijen en teekeningen af te staan, die als losse bijlage bij deze deelen zal worden gevoegd. Zooals men weet, staat het Comité „De Kunst in nood" onder bescherming van Z. Ex. mr. J. Terpstra, minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en van de burgemeesters der gemeenten Amsterdam, Rotterdam en 's-Graven- hage. STADSNIEUWS AVONDTEEKENSCHOOL VAN DEN NED. R.K. VOLKSBOND Openbare les en tentoonstelling. Als afsluiting van een leerjaar, waarbij aan verschillende leerlingen weer het diploma kan worden uitgereikt, heeft de directeur van de avondteekenschool van den Ned. R.K. Volks bond, de heer C. van Heusden, de goede ge dachte gehad aan de .tentoonstelling der ge maakte werkstukken openbare lessen te ver binden, zoodat alle belangstellenden en voor al natuurlijk de ouders der leerlingen van de opleiding en de vorderingen der leerlingen kunnen kennis nemen. Deze tentoonstelling, waaraan verbonden openbare lessen, wordt gehouden in het school gebouw in de Van der Werfstraat, waar gis teravond reeds velen van hun belangstelling deden blijken. De directeur, de heer Van Heusden, was zoo vriendelijk zelf ons rond te leiden, waarbij dan de leeraren der ver schillende afdeelingen aan de hand der ten toongestelde werkstukken de noodige inlich tingen verstrekten. Zoo namen wij kennis van den aanvangscursus in Hollandsche taal en mathesis en vervolgens van de lijn- en projectieteekeningen der eer ste twee cursussen. In de tweede cursus heeft een splitsing plaats naar de verschillende vak ken als bouwkundig teekenen, machineteeke- nen, constructieteekenen enz. en wat de leer lingen dan geleerd wordt, toonen de tentoon gesteld werkstukken zeer duidelijk. Zoo ontvangen bij het bouwkundig teekenen timmerlieden., metselaars, kortom alle vaklie den, die bij het bouwen van huizen e.d. te pas komen, nauwkeurig onderricht,ieder in hun vak, zoodat ieder onderwerp tot in de fijnste details in teekening wordt gebracht. Met recht kan hier van prachtig hoofdelijk, onderwijs worden gesproken. Interessant was vooral ook de sdhilderafdee- ling, waar ook een vrouwelijke leerlinge, mej. Goddijn, een hoekje had, waar'zij de door haar vervaardigde prachtige werkstukken, schilderingen op zijde, liet zien. Prachtige teekeningen als reclame-ontwer pen bekoorden hier het oog, waarbij ter il lustratie diene vermeld, dat een dezer leerlin gen reeds een opdracht kreeg van de Ned. Spoorwegen voor de vervaardiging van een reclameplaat. Ook de marmerstalen en vooral het moei lijke boetseeren. noodig bij de opleiding van stucadoors, verdient een eervolle vermelding. Vanzelfsprekend is deze beschrijving zeer onvolledig, maar een volledige beschrijving te geven van wat ruim 200 leerlingen in een jaar leerden en vervaardigden, moet wel haast onmogelijk worden genoemd. Bewezen wordt hier intusschen, welk een prachtig vakkundige opleiding zoovele jon gens in deze avondteekenschool krijgen en voor velen zal het dan ook zeker interessant zijn deze tentoonstelling en openbare lessen Donderdagavond a.s. van 79 uur te bezoe- Hedenavond zal de filmactrice Hertha Thiele een bezoek brengen aan Leiden, waar zij in het Trianon-theater zal worden ontvangen. Na afloop van het gewone avondprogramma zal vertoond worden de film „Dat erste Recht des Kindes" („Aus dem Tagebuch einer Frauenarzin") in welke film Hertha Thelie de hoofdrol speelt. Wij hebben van deze vertooning niet eer der melding gemaakt en moeten de bijwo ning er van zcfer ontraden. R.K. BOND VAN GEZINSHOOFDEN Het bestuur van den R.K. Bond van Ge zinshoofden zendt ons het volgende ter op- Woensdag 29 Maart a.s. zal door de afdee- ling Leiden een ledenvergadering worden ge houden en wel de z.g. jaarvergadering. Wan neer het bestuur door middel ook van dit ar- tikeltie deze vergadering onder de aandacht der leden wil brengen, ten einde hen op te wekken vooral deze vergadering bij te wonen, is dit vooral hiervoor, dat op bedoelde verga dering een belangrijk punt zal behandeld worden, n.l. contributieverhooging in verband met het fonds moederschapszorg. Het is reeds bekend, dat eenige maanden geleden een besluit is genomen een dergelijk fonds in te richten, ten einde bij gezinsver- roeerdering een geldelijke uitkeering te doen, zcoals dit reeds in verschillende afdeelingen van den Bond beslaat en waarvan de weu- schelijkheid meermalen was te kennen ge geven. De uitkeeringen op goede basis te rege- leD is echter een zeer moeilijke zaak. Een cir culaire werd aan alle leden toegezonden met verzoek zich te verbinden bij elke gezinsver meerdering onder de leden een vaste bij drage te geven, waaruit de uitkeeringen zou den geschieden. Zeer veel leden hebben in deze toezegging gedaan, anderen wilden wel een vaste jaarlijksche bijdrage geven, met de zeer juiste meening, dat men dan wist, wat men te betalen had. Hoewel alzoo een groot gedeelte dus in ééns of in anderen vorm hun f.nancieele toezegging deden, was dit niet bij allen het geval, waarbij allen vooral de o.i. ook gegronde vrees koesterden, men geen zeker heid had, tot welk bedrag gevorderd kon wor den. Toch moet de éénmaal aangevatte zaak doorgang vinden, waar vooral bij vermeerde ring van het huisgezin zware financieele offers aan elk gezin gesteld worden en het recht op een uitkeering kan bijdragen tot eenige ver lichting der zorgen. Zeer ernstig heeft het Bestuur overwogen wat in deze te doen en heeft eindelijk deze oplossing gevonden door de financieele hulp van alle leden, ongeacht of men later van zulk een uitkeering zou genieten, hiervoor in te roepen. De eenvoudigste, doch meest solide weg hiervoor, was een kleine contributiever hooging, welk voorstel a.s. Woensdag zal wor den behandeld. De bedoeling hiervan is, dat de meerdere contributie-opbrengst alléén en uit- sJuitend zal dienen voor dit fonds, waardoor dus iedereen precies weet, wat hij er jaarlijks aan bijdraagt. Het groote belang van de zaak noopt het Bestuur de leden op te wekken, allen de ver gadering van a.s. Woensdag" 29 Maart bij te wonen, waar nog nader op de regeling van deze zaak zal worden ingegaan. N. Z. H. T. M. Driemaandelijksche bijeenkomst directie en personeel. Als gebruikelijk had gistermiddag ten hoofdkantore de Noord-Zuid-Hollandsche lramweg-Maatschappij aan de Leidschevaart te Haarlem de driemaandelijksche bijeen komst van de Directie met vertegenwoordigers van de 3 vakorganisaties plaats. In de eerste plaats kwam aan de orde het verzoek tot wijziging van de regeling, welke omvat de maatregelen, welke genomen worden in gevallen van telaat in dienst komen. Na dat de Directie verklaard had. dat haar was gebleken, dat die regeling steeds mild wordt toegepast en dat niet uitsluitend naar den let ter daarvan wordt gehandeld, deelde de des betreffende vakorganisatie mede, met die ver klaring tevreden te zijn gesteld. Vervolgens werd van gedachten gewisseld over de toepassing van de regeling van den nachtarbeid door weg- en bovenleidingperso- neel, hetwelk eindigde met de toezegging van de Directie, dat meer gelijkheid in de toepas sing in de groepen Noord- en Zuid-Holland zoude gebracht worden en dat alsnog zoude worden nagegaan of eenige wijziging zoude gebracht kunnen worden in den duur van den nachtarbeid, indien deze meer bedraagt dan 9H uur. De Directie zegde toe gevolg te geven aan den wensch, om de loonderving tengevolge van de toepassing van den carenzdag bij het 3e en elk volgend ziektegeval in een kalenderjaar te doen geschieden door wekelijksche inhou dingen van 1. De inwilliging van het verzoek om de dage- lijksche arbeidsregeling in de werkplaats te Haarlem te wijzigen verklaarde de Directie in beraad te willen houden, totdat uit een te houden referendum zoude blijke, dat werkelijk de meerderheid van het betrokken personeel aan eene dergelijke wijziging de voorkeur geeft; aangezien de Directie de regelingen van den dagelijkschen arbeid voor het kantoor- en het werkplaatspersoneel te Haarlem gelijk wil maken, zal billijkheidshalve ook eerstbedoeld personeel in dit referendum betrokken worden. Met betrekking tot het feit, dat wérd ver ondersteld, dat aan wegwerkers en bovenlei dingmonteurs z.g. koffiegeld niet was toege kend niettegenstaande zij ingevolgde de be staande regeling daarop aanspraak konden ma ken, deelde de Directie mede, dat de desbe treffende toekenning was geschied, hoewel on verplicht wegens zeer bijzondere omstandig heden en wel voornamelijk omdat het betrof het verrichten van werkzaamheden van aan leg en niet van onderhoud op de geëlectrifi- ce lijn LeidenHeemstede. De Directie lichtte uitvoerig toe, dat bij de vaststelling van het loon van bet personeel der 2e Noord-Hollandsche Tramweg Maatschappij, dat met ingang van 1 December 1932 in voor- loopigen dienst der Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij is overgegaan, vel met den 1234-, resp. 25-jarigen diensttijd bij eerst genoemde Maatschappij is rekening gehouden Bij eenige wijziging van den opzet daarvan kunnen evenwel sommigen hoewel niet ocgenblikkelijk in de toekomst daarvan eenig voordeel genieten. De Directie verklaar de zich bereid daartoe over te gaan. Nadat nog enkele onderwerpen van minder belangrijken aard en verscheidene gestelde rondvragen waren behandeld, werd de bijeen komst gesloten. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. B. en W. van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan G. J. Verberg en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een zuivelinrichting in het perceel Levendaal Nis. 81, 83 en 85, hoek Geerestraat. kadastraal bekend gemeente Lei den, sectie E no. 1608. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN,, Secretaris. Leiden, 22 Maart 1933. AGENDA LEIDEN. Woensdag K. J. M. V. „St. Peter Kanis'', Eigen Huis, 8.30 uur. Donderdag, R. K. Prop. Club, „Dr. Schaepman", jaarvergadering Den Burcht. 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Maart a.s. waargenomen door apotheek: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18. Tel. 523. EEN MOOI BUITENKANSJE. Rentekaart een kostbaar bezit. Men schrijft ons: In een der dorpen behoorende onder den Raad van Arbe^ Leiden overleed in Augus tus 1920 een arbeider nalatende een weduwe van 53 jaar en een rentekaart. waarop s echts 17 zegels van 60 cents waren ge plakt. Dit was gedurende het eerste jaar een voldoend aantal om de weduwe, bij het bereiken van deD 60-jarigen leeftijd, in 't genot van weduwerente te stellen. Even wel gebeurde dit niet, daar de weduwe hiervan blijkbaar niet op de hoogte was en de Raad van Arbeid in de eerste maanden van zijn bestaan nog niet van deze geval len speciaal aanteekening hield. Later ge beurde dit wèl. De weduwe werd in Augustus 1927'60 jaar. doch onbewust van haar rechten op weduwerente, vroeg zij niets aan. Enkele weken geleden werd het geval door de administratie der Sociale verzeke ring ontdekt en werd de weduwe, die in middels en leeftijd van 651/» jaar bereikt heeft, in het genot van haar weduwerente gesteld met ingang van den dag, waarop zij den leeftijd van 60 jaar bereikt had. Daar het weduwepensioen 187.20 per jaar bedraagt, komt zij dus ineens in 't bezit van de met onaardige som van ruim 1030. en verder haar gehee.e verdere leven van 3.60 per week. En dit alles op grond van een rentekaart. waarop slechts voor 10.20 geplakt was (17 zegels van 60 ets,). Of de rentekaart ook een kostbaar bezit is! Ver. tot Bevordering der Belangen van Slechthoorenden. Gisteravond hield de afd. Leiden van bovengenoemde vereeniging weer een bij eenkomst; ditmaal niet in het Volkshuis, zooals dat de gewoonte is, doch in „Oud Hortuszicht". Doordat de presidente, mevr. Kranen- burg-Siemens, door ziekte in haar gezin niet aanwezig kon zijn, opende de vice- voorzitter, de heer Mater, dezen avond. S;>r. had door drukke werkzaamheden de laat ste bestuursvergadering niet kunnen bij wonen, moest nu plotseling invallen sn vreesde daardoor wat onbeslagen ten ijs te zullen komen, wat echter erg meeviel. Op het programma stond vermeld, dat mededeelingen gedaan zouden worden over het verloop van de tentoonstelling. De heer Mater deelde in een kort verslag mede het prettige en gunstige verloop, waarvan in een vorig bericht reeds melding was ge maakt. Echter kwamen nu de finantieele resultaten ter sprake, en het is gebleken, dat de afd. in alle opzichten tevreden mag zijn. Er is een batig saldo van ƒ714.69, waarvan in de afdeelingskas f 285.87 wordt gestort. Na dit verslag kregen we onder leiding van mej. Driessen een kwartiertje liplozen. De leidster maakte er op attent, dat zij voor dezen keer bijzondere moeilijke zinnen had opgegeven, omdat van de deelnemers of deelneemsters twee der besten zouden gekozen worden, die dan in aanmerking konden komen voor deelname aan den lip- leeswedstrijd te Amsterdam. De hoogste punten werden behaald door de dames M. van der Reijden en M. van der Weijden. Een gTootere zaal dan gewoonlijk werd deze keer gehuurd, omdat het bestuur op veel bezoek gerekend had en het is daarin niet teleur gesteld. De leden en vooral de nieuwe leden wa ren in grooten getale opgekomen Op het programma was iet-s geheel nieuws voor de avonden. De oabaretclub „De Cocktail'', gevormd door de heeren Groenewegen, He- genbartb en Westen, was. zoo vriendelijk geweest haar welwillende medewerking voor dezen avond aan te bieden. Het is alleen maar jammer, dat deze drie heeren niet eerder temidden der slechthoorenden zijn geweest, want de aardige geestige lied jes. die zij zoowel voor als na de pauze ten beste gaven, zijn er bij allen goed ingeval len, wat wel bleek aan den gullen harfc- liiken lach en het flink applaus. De heer Mater, die hun - aan het einde van den avond namens alle aanwezigen hartelijk dank zei, sprak dan ook de hoop uit, dat dit optreden slechts een voorproefje ge weest mag zijn en „De Cocktail" nog eens weer van haar prestaties zal doen blijken. De heer Mater sloot den avond met een prettige mededeeling, n.l. dat een der jongste leden, de heer P. van Ommen, den avond te voren zoo gelukkig was geweest plotseling zijn gehoor terug te krijgen. Al len loven met hem mee en wenschon hem van harte toe, dat de groote vooruitgang van blijvenden aard zal zijn. Te half elf ging de vergadering zeer voldaan uiteen, j De volgende bijeenkomst zal gehouden wor- i den in het Volkshuis op 25 April a.s.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2