V "2 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 11 un DE OMGEVING HILLEGOM. Sluiting Tuinbouwwintercursus. Dins dagavond had in de Openbare Lagere School de laatste les plaais van den tuin bouwwintercursus 1931-1933 in het bijzijn van talrijke belangstellenden. Aanwezig waren de geheel voltallige commissie van toezicht, afgevaardigden van Bloembollen cultuur en Kweekersgenootschap, de Rijks- tuinbouwconsulent en hoofd der Tuinbouw school te Lisse, de heer K. Volkerz, bene vens verschillende tuinbazen van verschei dene vooraanstaande firma's. De heer W. A. van der Wal hoofd van den cursus, opende de bijeenkomst met een welkomstwoord in het bijzonder tot den heer Volkerzs, dien hij met zijn herstel na een langdurige ziekte feliciteerde. Vervolgens gaf hij een uiteenzetting van hetgeen op algemeen tuinbouwgebied op de ■chool wordt geleerd; de jongens worden niet speciaal klaar gemaakt voor het bloem- bollenbedrijf, hoewel dit natuurlijk hier het hoofdvak is, maar na het volgen van den cursus kunnen zij met hun kennis in el- ken tak van het tuinbouwbedrijf terecht. Spreker hoopte dat de patroons bij de keuze van jong personeel rekening zouden houden met de behaalde diplomas. De hierop volgende openbare les gaf al leszins de overtuiging dat de lessen vrucht dragend waren geweest. De heer van der Wal behandelde scheidkunde en meststof fen; de heer van Egmond bodemkennis, bloembollenplanting enz. en de heer Gal- jaard uit Leiden glascultuur enz. Er waren slechts weinig vragen waarop de jongelui niet direct het juiste antwoord wisten. Üp verzoek van den heer van der Wal reikte de heer Volkersz aan alle 16 leer lingen het diploma uit met eer hartelijke toespraak. Spreker kan zich volkomen ver- ecnigen met den wensc-h van den heer van der Wal inzake de patrconskeuze. Het re sultaat van dezen cursus is zeer bevredi gend: 4 leerlingen met een puntcnaantal ver boven normaal. Een woord van hulde en dank brengt hij aan de commissie van toezicht en het onderwijzend personeel. Namens Bloembollencultuur en de Com missie sprak de heer Bin; namens het Kweekersgenootschap de heer P. Goemans Az., en de heer J. Goemans Jaspz. even eens namens do Commissie. Vele hartelijke woorden werden gewissel. Namens de leerlingen bood Jan Vink den heer van der Wal een fraaie bloemtafel met" bloeiende plant aan; den heeren vaq Eg- mond en Galjaard werd een bloeiende plant geoffreerd. Hierna sloot de heer van der Wal de bij eenkomst met een kort kernachtig woord tot de jongens. KATWIJK AAN ZEE. Tragisch. Nadat de werkman J. Hoek zijn vrouw naar de tram had gebracht en hij per fiets huiswaarts zou keeren, viel hij in de Burgerdijkstraat van zijn rijwiel en wa-s onmiddellijk dood. Een beroerte bleek hem te hebben getroffen. LISSE. Verkeersongeval. Gistermiddag kwam het zoontje van den heer de L. op den Hee- reweg alhier van achter een juist passeeren- de tram vandaan toen hij tegen een voor bijrijdende auto opliep. Een ernstige hoofd wonde was het gevolg dezer onvoorzichtig heid. welke verbonden werd door den heer M de Graaf, arts alhier. De chauffeur van de auto treft hier geen schuld. Politie was terstond aanwezig. Roodvonk. Binnen deze gemeente is in de afgeloopen week een geval van de be smettelijke ziekte rondvonk geconstateerd. RIJNSBURG Bloemenhandel. Het is wel een teleur stelling voor de bollentrekkers, dat na afloop der trekkerij 't zoo slecht dreigt te worden, of eigenlijk al is. Stond het er aanvankelijk voor alsof er nog een boterham zou worden verdiend, thans blijkt zulks geheel anders te znij. De winst die in den beginne werd ge maakt, gaat thans geheel verloren. De prijzen zijn zeer slecht en de aanvoer is nog van be- leekenis. Er werd betaald voor tulpen per dozijn: Theeroos 914 ct., Vuurbaak 1316 ct., La Reine 68 ct., Prosperity 610 ct., Flamingo 710 ct., Gele Prins 10—13 ct., Pr. van Oostenrijk 810 ct., Cramoisie Brillant 69 ct., Herman Schlegel 711 ct., Murjllo 711 ct., Victoir d'Olivierre 811 ct., Peach Blossom 1015 ct., Mr. v. d. Hoeff 1016 ct., Ibis 814 ct., William Copland 812 ct., Bartigon 812 ct., William Pitt 8—13 ct. Nar cissen per 100 3055 ct. VOORSCHOTEN. Gunning. Aan de aannemers firma gebroeders de Gra-af alhier is opgedragen het amoveeren van het perceel Haag- weg no. 32 hoek de Genestetstraat te Lei den en het ter plaatse bouwen van een café met woning door den architect A. Kraan te Oegstgeest. Uitreiking van diploma's. Alhier is gehouden een twee-jarige Rijkstuinbouw- eursus, welke gisteren is geëindigd. Door de leeraren De Jong en Noest zijn gister avond de diploma's uitgereikt, welke wer den behaald door de leerlingen: A. van Santen Cz., D. Nachtegaal. H. van San ten. Joh. Nell, P. van der Krogt. D. Teu- nisse. W. Waasdorp en L. v. d. Krogt. Bij de uitreiking dezer diploma s was de com missie van toezicht bestaande uit de hee ren: L. C. de Jong. W. T. Lekkerkerker en J. H. Bremen. Eén der leerlingen, de heer P. van der Krogt dankte namens zijne medecursisten de leeiaren voor hun gegeven onderwijs en bood als blijk van waardeering een beplante schaal aan. z R0EL0FARENDSVEEN. Bloembollencultuur. Gisteravond hield do Aldeehng Roelofarends\een der Alg. Yereemgmg voor Bioemboliencultuur en H.B.G. een vergadering, welke ook toegan kelijk was voor met-leden in verband met de bespreking over een plaatselijk op te richten bloemveihng. De vergadering was tamelijk goed bezocht. De voorzitter, de neer J: van Ruiten Hz., opende te acht uur de vergadering en heet alle aanwezigen van harte welkom. Spr. zette uiteen, dat niet-leden natuurlijk geen stemrecht hadden, dooh speciaal waren uit- genoodigd voor de bespreking „Verplicht veilen". Hierna werden door den secretaris de notulen van de vorige vergadering gelezen en daarna zonder opmerkingen goedge keurd. Omtrent het saneeringisplan ontspon zich een levendige discussie. Nu kwam aan de orde het punt „ver plicht veilen". De voorzitter zette het plan uiteen, waarna breedvoerig van gedachten werd gewisseld. In beginsel werd een vei ling opgericht en een commissie benoemd om deze zaak verder uit te werken. Besloten werd aan den secretaris, den heer P. C. van Zaal, een gratificatie te ver- leenen van 25.— als vergoeding voor zijn veeleischende werkzaamheden in het afge- pen jaar verricht. Nadat van de rondvraag door verschil lende leden gebruik was gemaakt, sloot de voorzitter op de gebruikelijke wijze de ver gadering. Ziekenhuisfonds. Gisteravond vergaderde de Vereeniging R.K. Ziekenhuisfonds St, Vin- centius k Paulo in de St. Pancratiuszaal. Dé voorz. opende de vergadering met een woord van welkom én den christel. groet. Bij het inleidende woord bracht voorzitter in her- nr.ering het 10-jarig bestaan der vereeniging. Spr. zeide, dat wel de financieele zorgen der \ereeniging de reden was, dat door het be stuur niet meer werk is gemaakt van de vie ring van het 10-jarig bestaan zooals dit ge bruikelijk is. De notulen der vorige verga dering werden na lezing zonder bemerking goedgekeurd. Daarop werd het jaaroverzicht gelezen met vermelding van de belangrijkste gebeurtenissen over de afgeloopen 10 jaar. Dit zeer belangijke overzicht werd met groo- te belangstelling gevolgd. Den secretaris werd dank gebracht voor zijn verdienstelijk werk. Daarna was aan de orde het financieel ver slag. De voorz. zeide, het genoegen te hebben te kunnen zeggen, dat de penningmeester, de heer .J, J. de Prie, weer zoover hersteld is van zijn ziekte, dat hij plan had gemaakt hier op deze vergadering tegenwoordig te zijn, maar dat hij door het ongunstig weer hiervan moest afzien. Het financieel overzicht luidt als volgt: ontvangsten 3b26.68, uitgaven 3090 10, saldoV 536.58. Van het saldo op 31 December moest nog aan loopende rekeningen betaald worden f 292.50, zoodat ter beschik king bleef 244.08, welk bedrag moet dienen tot dekking van verplegingskosten tot 1 Mei a.s. Bij monde van den heer T. van der Meer Cz., verklaarde de controle-commissie alles in orde te hebben bevonden. Hierop werd de rekening goedgekeurd. Onder dank aan den penningmeester. Hierna was aan de orde de verkiezing van 2 leden van het bestuur. Af tredend waren de heeren G. Hölscher en de heer Rietbroek. Beiden werden herbenoemd en namen hunne benoeming aan. Als nu kwam aan de orde het voorstel contributieverhooging. Het voorstel was een verhooging van 50 ct. per gezin en voor kinderen boven 16 jaar 25 ct., alsook voo:r alleenstaande personen. De voor zitter zette breedvoerig uiteen, dat het be stuur slechts noode met een dergelijk voor stel was gekomen vooral onder deze drukken de tijdsomstandigheden. Spr. meende dat het ieder wel duidelijk was. dat op salaris en ad ministratie niet bezuinigd kan worden. Met nadruk wilde de voorz. nog even naar voren brengen het vervoer van zieken per luxe auto. Spr. zeide, dat bemerking was gemaakt op deze uitgaven, als zouden deze als niet nood zakelijk zijnde kunnen worden ingekrompen. Spr. deed duidelijk uitkomen, dat ziekenhuis- verpleging en ziekenvervoer per luxe auto niet meer van elkaar zijn te scheiden. Spr. zegt te kunnen verzekeren, dat het bestuur er eenstemmig van overtuigd is, dat het van zieken naar een ziekehuis, betreft een ernstig ongeval of ongeluk, een vervoer per luxe auto zeker geen overdadige weelde mag worden genoemd. Trouwens, zegt spr., blijkt het wel duidelijk uit de dokters briefjes, waar steeds geadviseerd wordt voor vervoer per auto. Van beweerd misbruik is spr. niets gebleken. Na deze toelichting ver kreeg de heer W. Kuipers het woord, en be toogde op zakelijke wijze, reden te hebben niet direct met het voorstel te kunnen mee gaan. Spr. zeide. dat het Ziekenhuisfonds waardeering van allen verdient,, maar vraagt ot het niet mogelijk is door gemeentesteun het tekprt te dekken, daar toch onder deze crisis-omstandigheden, zeker niet niet het minst onder de arbeiders, een verhooging van contributie hoogst bezwaarlijk miet worden geacht. Ook andere sperkers uiten zich in de zen geest en dringen erop aan, dat het voor stel aangehouden zal worden. De voorz. zegt na overleg met het bestuur mede te kunnen deelen, dat de geopperde bezwaren "an dien aard zijn, dat het bestuur hiermede rekening zal houden en de beslissing wil aanhouden tot de volgende vergadering in den aanvang van Mei. Intusschen zal getracht worden dekking te krijgen voor het ontstane tekort. Onder al- gemeene instemming wordt hiertoe besloten. Hierna werd de vergadering onder dank gesloten. De werkloosheid. Waren er do vorige maand 167 werkloozen ingeschreven, nu mo menteel zijn er 145 in onze gemeente. Geboren: Simon Johannes, z. v. A. Otto- \an Beijere-Bei gc-Henegouw. Ma ria Frumtia d. v. Ph. L^k Valentijn. Overleden: W. Bom 80 jaar, wed. van J. Romijn. C. C. Heemskerk 13 m. Gevestigd: S. de Man, van Ede. ST0MPWIJK. Onteigening van den nieuwen Rijksweg. No. 57 der Staatscourant bevat de aan wijzing der perceelen, o.a. in de gemeen ten Voorburg, Stompwijk en Nootdorp, welke zijn aangewezen ter onteigening ten behoeve van den aanleg der weggedeelten van de Gouwe tot den Middelweg nabij het station Moordrecht, met inbegrip van de overbrugging van de Gouwe, en van Voorburg tot eerstgenoemd weggedeelte nabij de Gouwe, behoorende tot de Rijks wegen AmsterdamBodegravenR otter aam en 's GravenhageUtrechtDrieber genArnhem). WASSENAAR. Tuinbouw en Plantkunde. In het Dorpshuis hield de afdeeling Wassenaar van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde een ledenverga dering. Door den voorzitter, den heer Pol derman, werden de aanwezigen hartelijk welkom geheeten, in het bijzonder de heer O. J. Augusteijn uit Aalsmeer, die heden een lezing zal houden over het onderwerp „ziekten en beschadigingen in kas en tuin en de bestrijdingsmiddelen daarvan", een onderwerp waar een ieder het gekeele jaar door mee te maken heeft. Door den secretaris, den heer A. van der Schans, worden de notulen voorgelezen en onderdankzegging goedgekeurd. Nadat voorts eenige ingekomen stukken ter kennis waren gebraoht wordt hierop hot woord gegeven aan den heer Augusteijn, die in grove trekken uit zijn 20-;arigen loopbaan op het gebied van plantenziek- tenbestrijding een lezing houdt. Spreker zet na een korte inleiding aller eerst uiteen wat als plantenziekten moet worden beschouwd, bestaande uit twee groote groepen n.l. dierlijke en plantaardi ge parasieten. Voorts behandelt spreker de groeifacto ren der planten zooals de organismen van den bodem, de behandeling en bewerking daarvan. Na de pauze werden de bestrijdingsmid delen nader bezien ui een algemeen over zicht. Alvorens hiertoe over te gaan ver telde hij eerst een en ander over de para sieten die hij splitste in 2 groote groepen, n.l. de olantaardige en dierlijke parasieten, de laatste meestal zijn de insecten, roet ge- heele of gedeeltelijke gedaanteverwisselin gen, de plantaardige, bestaande uit schim mels en zwammen. Deze parasieten hebben ook natuurlijke vijanden onder de dieren, de vogels, padden, loopkevers, sluipwespen, onze Lieve Heersbeestjes en anderen. De bestrijdingsmiddelen van de schadelijke parasieten zijn vele, bestaande uit gift-en en wc-1 uit contact-giften, maa-ggiften en ademhalings- en zenuwgiften. Tenslotte zeide spreker, dat de Planten ziekten kundigen dienst een ieder gaarne met raad en daad bijstaat en raadt aan zich aan te schaffen het boekwerk planten- ziektenbestrijding in kleine tuinen, te beko men bij dien dienst te Wageeningen. Na beëindiging van deze lezing werden den spreker vele vragen gesteld, die door spreker alsnog werden behandeld. Aange zien echter de tijd reeds verre was ver streken kon een ieder niet vragen wat hij op zijn kart had, maar er wordt overwo gen een specialen avond te organisceren tot het stellen van vragen, waar spreker dan weder bij tegenwoordig zal zijn tot beantwoording daarvan. ZOETERMEER. Mond- en Klauwzeer. Was het vee der landbouwers in deze gemeente geruimen tijd gevrijwaard van mond- en klauwzeer, thans treedt de besmettelijke veeziekte al hier weer op. Van een tweetal landbouwers stierven oen 5-tal koeien in nood of werden in nood gedood. Het vleesoh werd voor de consump tie afgekeurd en de cadavers onder politie toezicht begraven. Geboren: Cornelia, d. v. A. van der Eist en J. J. de Bil. Petrus Johannes, z. v. M. Bolleboora en C. Heemskerk. ZO ETER MEER—ZEGWAART. Voetbalvereeniging „D.S.O." Do plaat selijke voetbalverecniging D.S.O. is kam pioen harer afdeeling geworden, n.l. van de le klasse van den L.V.B, Ongeveer 5 jaar bestaat de vereeniging. Speelde zij eenige seizoenen in de 2e kla6ge van genoemden bond, de laatste 2 jaren speelde zij in de le klasse. Ook het vorig jaar speelde zij met succes in haar afdee ling. Door het kampioenschap promoveert D.S.O. automatisch naar de 4e afdeeling van den K.N.V.B., waardoor onze gemeen ten thans een voetbalclub hebben, die in den grooten bond speelt. Begin April zal de vereeniging het door den heer C Veclen- turf ingerichte sportterrein in gebruik ne men. Geboren: Bastiaan, z. v. H. Merbis en L. van Vliet. Gehuwd: W. A. Buijs 49 j. te Zegwaart en M. P. van Zetten 38 j. te Zegwaart. GEMEENTERAAD VAN ZOETERMEER Vergadering van den Raa-d van Zoeter- mecr onder voorzitterschap van burgemees ter L. B. Middenberg, op Maandag 20 Maart IJ. des avond» 7 uur ten Raadhuize. Secretaris de heer C. P. Blaauwhof. Aan wezig alle Jeden. De voorzitter opende de vergadering met het voorgeschreven formuliergebed. Daarna werden de notulen door den secre taris gelezen, die onveranderd werden vast gesteld. De volgende mededeelingen werden voor kennisgeving aangenomen: Besluit van Ged. Staten houdende goed keuring wijziging begrooting proces-verbaal van kasopname van den gemeente-ontvan ger; bcgrootuig over 1933 en rekening en verantwoording over 1932 van den Keu ringsdienst voor Waren, district 'a Graven hage; verslag van dienzeltden dienst; mis sive van het Ministerie van Financiën be- tretfende financieele verhouding Rijk en Gemeen ten; verzoek om adhaesiebetuiging aan adres van gemeente Korkrade, in ver band met art. 205 van de L. O.-wet; schrij ven Ged. Staten, berreffende financieele verhouding Rijk en Gemeenten; verslag van de commissie tot wering van schoolver zuim; missive Ged. Staten over plaatse lijke belastingen. De gemeenschappelijke regeling met de gemeente Voorburg inzake openbaar on derwijs werd, overeenkomstig voorstel, ge wijzigd. Vastgesteld werd de vergoeding ingevol ge art 101 L.O.-wet over 1930 met driejaar- lijksolie afrekening 19281930. Toegestaan werd het verleenen van voorschot ingevo.ge art. 103 L.O.-wet. Op het voorstel tot hot aangaan van c*n overeenkomst met de N.V. G. E. K. R. O. te Overschie betreffende destructie van vee en vleesoh werd besloten Burg. en Weth. te machtigen oen contract aan te gaan. Go- durende den tijd, dat de overeenkomst nog niet gesloten is, zal, bij wijze van proet, destructie van oud vleosch plaats hebben. Besloten werd tot verkoop inschrijving Grootboek voor verbetering van den Voor weg Voor de viering van de herdenking van 400-jarigen geboortedag van Prins Willem van Oranje werd een bedrag beschikbaar Aan de opmerkingen van Ged. Staten betreffende overdracht Broekweg etc. aan de Provincie, werd tegemoetgekomen cn het desbetreffende raadsbesluit dienover eenkomstig gewijzigd. De vereeniging der beide gemeenten. Bij punt 9 der agenda: voorstel van Ged. Staten inzake vereeniging van de gemeen ten Zoeterwoude en Zegwaart, doet de voorzitter voorlering over de toeliohting door dat Collego gegeven. Deze toelich. ting luidt als volgt: De gemeenten Zoetermeer en Zegwaart beslaan een gebied, dat zich uit geogra fisch oogpunt als een regelmatig gevormd geheel voordoet. De ligging harer bebouw de kommen is zoodanig, dat zij zonder eenige natuurlijke scheiding ineen loopea en het middelpunt uitmak on van een voor liggend gebied, dat zich naar alle zijden achter deze kommon uitstrekt. Ook in maatschappelijk opzicht zijn beide gemeen ten als één complex te beschouwen, zoo wel wat de economische gesteldheid als de bevolking zelve betreft, een eenheid, welke in do gezamenlijke verzorging van verschil lende belangen tot uiting komt. Dat onder deze omstandigheden hot gescheiden hou den van administratie en bestuur van bei de deelon van dit gebied den bloei van het geheel niet bevordert, is duidelijk en daar om wordt het wenschelijk geacht om ook in het privaatrechtelijk beheer van deze ge meenten waarin de ambten van burge meester en secretarie reeds resp. door de zelfde personen worden bekleed eenheid te brengen, vereeniging van beide gemeen ten is daartoe het aangewezen middel. De heer Bos verzpekt hierop het woord en wenacht, dat de bestemming van het historisch kapitaalbezit dezer gemeente ook in de vereeniging bestendigd blijft voor het deel Zoetermeer van de vereenigde ge meenten. Spr. merkt op, dat door den voor zitter in de destijds te Zegwaart gehouden Raadsvergadering ia medegedeeld, Zoeter meer terzake geen wensohen heeft kenbaar gemaakt, vandaar dat spr. thans zulks ter tafel brengt. De voorzitter antwoordde geen bezwaar te hebben zulka aan Ged Staten ter ken nis te brengen. De heeren Duinisveld en Grocnewegen zijn het met den voorzitter eens, dat een en ander later beter aan de orde kan worden gesteld. De voorzitter brengt eerstens in stem ming of de léden accoord kunnen gaan met de toelichting door H.H. Ged. Staten ge geven. De heeren Bos en Groenewegen stemden tegen. Vervolgens werd in stem ming gebracht het voorstel van den door een lid geuitcn wenech, om de bestemming van het kapitaalsbezit dezer gemeente voor het. deel Zoetermeer der vereenigde ge meenten te bestendigen, welk voorstel werd anngenomen. Het kohier der hondenbelasting werd vastgesteld. Wijziging begrooting 1932 cn 1933 worden aangenomen. Na een geen bijzonderheden opleveren de rondvraag werd de vergadering geslo ten. Wanneer U direct ne het uitsteken van Uw arm ot richtingaanwijzer de bocht neemt, kunnen ongelukken niet uitblijven. Gij allen, die eenig voertuig of een rijwiel bestuurt, denkt eraan: Geeft vooral tijdig teekens UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding Gistermiddag werd de motorrijder H. die van uit de Raadhuis straat ter linkerzijde van den weg, de Hof- sichtstraat wilde inrijden door een uit die straat komende auto van de garagehouder v. E. aangereden. Beide vehikels werden aanzienlijk beschadigd, terwijl H. aan zijn hand werd verwond. Jubileum. Op 1 April zal de heer C. de Geus zijn 25-jarig jpubileum herdenken als bruggenknecht in dienst van de Prov. Waterstaat op de Alphensche brug alhier. Speldjesdag. De gisteren gehouden speldjcsdag ten bate van C. V. K„ Chr. Vereeniging voor uitzending van zwakke kinderen naar een vacantiekolonie, heeft 207.69 1 2 opgebracht. BODEGRAVEN Schietwedstrijd Dc officieuse einduitslag van den schietwedstrijd B.V.I.. luidt als volgt: Korps A: B.V.L. Alblasserdam 240 p. Bode graven 240, Hoornaar 239, Hillsluis 239, Bos koop 238, Rozenburg 237,46 17. Gouda 237, 46, Schiedam 237, 45, Loosduinen ~ih, Ptto- land 235. Eerekorps C. Wisselbeker gewonnen door B.V.L. Bodegraven 240 p. Eerekorps E. B.W. Bodegraven 149 p. „Pr. Alexander" Rotterdam 149 p., B.B.L. Zoeter meer 148 p. Personeele Baan. T. Oskam, /.'wammerdam 50—50. A. C. Mys, Alphen a. d. -*ijn 50-49 C v. d. Veer, Bodegraven 50—49, T. Noomen, Rotterdam 5049, J. A. Broeking, Lopik 50 49. J. Hoogendoorn, Bodegraven 5011, T. v. d. Berg, Molenaarsgraaf 5049, J. Noomen Rotterdam 5048, J. v. d. Ree. Numansdorp 5048, A. Veelenturf, Bodegraven 5048, A. Jonker, Alblasserdam 5048, A. II. v. d. Lans, Loosduinen 5048, Korps B. B.V.L. en B.W. B.W. „Pr. Alexan der"., Rotterdam 213 p., Bodegraven 242, Mo- laarsgraaf 241. B.V.L. Rotterdam 241, l-oos- düinen 241 p. B.W. Boskoop 240. Lopik 240. Overschil 240 p., B.V.L. Hoornaar 240 p. Eerekorps D: B.V.L. Rotterdam 146 p. Hil- lesluis 145, Rozenburg 145. Vaste Baan: A. Veelenturf, Bodegraven 150 M48, T. Oskam Zwammerdam 150--145, J. Alewyn, Rotterdam 150144. J. van Dam. Bo degraven 150144, Jac. Broeking. Lopk M9 146. W van Tilburg, Boskoop. 149- 116, A. Broeking, Lopik 149145. A. Eke'.enboom, Molenaarsgraaf 149144. Vrije Baan: A. Veelenturf. Bodegraven 150 p., T. Oskam. Zwammerdam 150. H. Gobel, Bodegraven 150, D. Noomen. Rotterdam 150. J van Dam. Bodegraven 150. A. de Harder Rotterdam 150. J. Noomen Sr.. Rotterdam, 150, G. Bergshoef. Alphen a d. R'jn 150. T. Zaal, Loosduineo 150, J. A v d Krev. Otto- land 150. A. de Clercq, Boskoop. 150, Jac Broeking, Lopik 150. T. de Jong, Boskoop 150 C. van Duuren, Bedegraven 150 p. WOERDEN. Het feest van Zuster Ewalda. Ons bericht over het gouden professiejubileum van Zuster Ewalda behoeft dezo aanvul ling: Zondag a.s. zal het feest slechts ccn uitsluitend kerkelijk karakter dragen we gens den vastentijd, terwijl de huiselijke vie ring is vorschovon tot 21 October. Portemonnaie gestolen. Gistermiddag werd aan het politiebureau alhier, aangifte gedaan dat een persoon te Rietveld uit een winkel een portemonnaie van de toon bank had gestolen. De politie arresteerde de man te Wocr, den, waarna hij overgebracht werd naar het bureau. De portemonnaie met inhoud werd op hem bevonden. Voor de politie van Rietveld legde hij een bekentenis af. Proces-verbaal werd opgemaakt. De man, die een zwerver is, zal morgen naar Utrecht worden overgebracht. ZOETERWOUDE Mond- en klauwzeer. Onder den veestapel van den landbouwer R. aan den Vliet alhier is een geval van mond- en klauwzeer gecon stateerd. Bouw poldergemaal. Aan den aannemer V. uit den Haag is opgedragen het voor reke ning van den drooggemaakten Geldswoud- sihen polder gouwen van een poldergemaal, gedreven door een 55/66 P.K. Dieselmotor. Naar we vernemen zullen hier een 10-tal werkloozen uit deze gemeente tewerk gesteld kunnen worden. Besmettelijke ziekte. Bij een 18-jarig meisje is een geval van diphterilis geconsta teerd. De patiënte is in het Academisch Zie kenhuis le Leiden ter verpleging opgenomen. Zij: „Zeg, het weer is toch veel te mooi n thuis te blijven zitten.*' Hij: „Je hebt gelijk, lieveling, laten we naar de bioscoop gaan."

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11