ZATERDAG 18 MAART 1933 UE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 f'- GEMEEN! Woensdagavond 7.30 uur vergaderde de Ra-ad der gemeente Voorhout. Aanwezig alle leden uitgezonderd het lid, die kennis had gegeven van zijn verblijf in het bui tenland. Het stemmingsnummer wordt ge trokken door het lid Spierenburg, nadat de voorzitter de vergadering met gebed had geopend. De notulen worden, na opmer king van het lid Van der Voet, onveran derd goedgekeurd. Bij de ingekomen stuk ken merkt de voorzitter op, dat Burgemees ter en Wethouder* afwijzend prae-advi- seeren ter zake van de straatverlichting van de Bergiamolaan. Omtrent de noodza kelijkheid van het aanstellen van een ge meentebode, zooals betoogt door de leden Spierenburg en Van der Voet, meenen B. en W., dat de thans gevolgde methode tut bezuinigingsoogpunt het meest verkieselijk is; mocht de raad evenwel anders willen, dan zal hij moeten beginnen met te dien einde een bedrag op de begrooting uit te trekken. Een rapport van het Verificatiebu- reu omtrent de opname van boeken en kas van den Gemeenteontvanger geeft geen aanleiding tot het maken van op- of aan merkingen, en wordt mitsdien voor kennis geving aangenomen, evenals de mededee- ling van Gedeputeerde Staten in verband met de goedkeuring der Begrooting voor 1933. Een verzoek van het Patronaatsbe- stuur tot bestendiging van de bestaande huurovereenkomst betreffende het speel terrein aan de Ter Haar Romenystraat, wordt ingewilligd op dezelfde voorwaarden als eerder werd gecontacteerd. Een ver zoek van een armlastige, om in het genot te worden gesteld van een pak en een paar schoenen, wordt gerenvoyeerd naar B. en W. ter afwerking. Hierbij merkt het lid Van der Voet echter op dat dit adres hem aanleiding geeft B. en W. te verzoeken voortaan „qua raad" verschoond te mogen blijven van dergelijke brieven, oandat daar door den indruk wordt gewekt alsof het College, dat het Burgerlijk armbestuur in deze gemeente vervangt, niet steeds vol doende aandacht wordt- geschonken aan aanvragen. Besloten wordt om het persoon lijk karakter dezer aangelegenheid de aau- vragè straks in besloten zitting verder af te handelen. De Algemeene Politie- verordeningen. Wijzigingen ter zake van het verbod van publieke houtverkoopingen in deze ge meente en radiostoringen, en losloopende honden worden na onbelangrijke discussies aangenomen. Verschillende leden zijn meer breedsprakig aangaande het parkeeren aan de Hoofdstraat. Oorspronkelijk bedoeld voor de Hoofdstraat, waar op de oneven data slechts mag worden geparkeerd aan de zijde der even-huisnummering en na tuurlijk omgekeerd, wordt dit voorstel aan gevuld door een amendement van het lid Spierenburg, houdende dat binnen een af stand van 40 Meter van kruispunt of zij weg nimmer mag worden geparkeerd. Ten slotte wordt, de totala-wijziging terugge zonden naar B. en W. met verzoek te die nen ter fina van advies, en de stemming omtrent het geheel, uitgesteld tot een vol gende vergadering. Lager Onderwijs. Voor 1933 worden aan de navolgende schoolbesturen de daarbij vermelde voor schotten verleend: R. K. Jongensschool 1250.R. K. Meisjesschool 1190. Christelijke School 540.— en de B.N.S. niets, een en ander op grond van het be paalde bij art. 101 der L.O.-wet. ERAAD VAN VOORHOUT De afrekening over 1930 met eerderge noemde schoolbesturen had zonder hoof delijke stemming overeenkomstig het voor stel van Burgemeester en Wethouders plaats. Stem bureaux. Als leden van le stem/bureau worden ge kozen W. van der Laan en P. van Reisen, als plaatsvervangers de leden Nijseen, Vee- ter en Spierenburg; als leden van het 2e stembureau worden benoemd voorzitter J. van der Voet, leden Van der Hulst en Wit- teman, terwijl tot plaatsvervangende le den worden aangewezen Van den Berghe, Janeze en van der Geer. In het hoofdstem- bureau worden den Burgemeester toege voegd als leden W. van der Laan, P. van der Hulst, P. van Reisen en J. van der Voet een als plaatsvervangers J. Nijseen, L. van der Geer en G. Witteman. Steun een kleine kweekers. De Raad besluit op voorstel van B. en W. na eenige gedachtenwisseling tot vast stelling der redactie van het z.g. continua tie-contract en wijziging van het vroegere raadsbesluit inzake steun aan kleine kwee kers. Rondvraag. Het lid van der Voet stelt vTagen om trent het meatrijden op Zaterdag, verzoekt inlichtingen aangaande de redactie der al gemeene politieverordening ter zake van het ontsieren der gevels van huizen door aanplakbiljetten, wenscht, dat de boomen voor de onderwijzerswoning gesnoeid zullen worden en maakt oen opmerking betref fende de waterleiding, waarbij hij aan voert, dat hem gebleken is, dat er zich gevallen voordoen, dat iemand in de klas se van 1.75 zoo maar in een hooger ta rief werd geplaatst en de raad na weige ring van betrokkene er tot zijn spijt toe heeft medegewerkt om dezen persoon ge rechtelijk te vervolgen. Spreker toont ver volgens zijn verontwaardiging, omdat nog steeds geen beslissing werd verkregen van den Minister op het raadsbesluit van 13 December 1932 ter verleening van toeslag op de kasuitkeeringen. Dit frappeert spr. temeer, aangezien de uitspraak van den minister aangaande het voorstel Spieren burg-v.d. Voet opmerkelijk snel uit Den Haag was afgekomen. De voorz. antwoordt dat hem van mestrijden op Zaterdag niets bekend is, doch aan den gem. veldwach ter opdracht zal geven te dien aanzien nauwlettender toe te zien, voor wat be treft het aanplakken op huizen, verwijst de voorzitter naar de desbetreffende arti kelen van de aangeroerde politieverorde ning, terwijl gevolg zal worden gegeven aan den wenk aangaande het boomsnoeien. Wat de waterleiding betreft hier staan voorzitter en eerste wethouder beiden het lid van der Voet te woord, en wijzen op een conferentie van B. en W. met het ge meentebestuur van Noordwijkerhout, waar bij ter sprake kwam een door den gem.- opzïchter van Noordwijkerhout uitgebracht rapport. Volkomen staat thans vast, dat het bedrijf van Voorhout geen enkel ver wijt treft voor wat betreft de tariefstoe- passing. B. en W. zijn dan ook vol lof voor de wijze waarop de bedrijfsvoering plaats heeft. Wat ten slotte de toeslagregeling aangaat. Viermaal werd het Departement opgebeld en verschillende malen werd ge schreven, zoodat wel kan worden getuigd, dat ruimschoots activiteit werd getoond. Niemand verlangt meer het woord, en de vergadering gaat over tot de geheime vergadering. STADSNIEUWS Prof. dr. Eekhof. Prof. dr. A. Eekhof, hoogleeraar in !het Gereformeerd Protestantisme aan de Leidsche Universiteit is zeer ernstig ongesteld. Hij is lijdende aan longont steking. Voorloopig is er echter geen reden tot bezorgdheid. Voor de Katholieke werkloozea De werklooze Katholieke huisvaders waren tegen gisterenmiddag uitgenoo- digd in het Bondsgebouw, om de levens middelen af te komen halen, die door het R. K. Werkloozencomité waren beschik baar gesteld. Aan ieder der 400 ge huwden werd uitgereikt: 1 pond vet, 2 pond spek, 1 pond vleesoh, y pond kof fie, 1 ons thee, 1 kilo rijst, 1 kilo boo- nen. Bij elkaar een respectabele voor raad. Bovendien werden aan 80 vrijgezellen ieder twee doozen sigaretten meegege ven. Examencommissie Wis- en Natuurkunde- De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschaappen heeft bepaald, dat de commissie, aan welke wordt opgedra gen het examineeren van hen, die een akte van bekwaamheid verlangen tot het géven van middelbaar onderwijs in de wis- en natuurkundige wetenschappen, voor het jaar 1933 zitting zaal houden te 's-Gravenhage, met uitzondering van de examens voor de akte K 4, welke zullen worden afgenomen te Amsterdam, Utrecht. Groningen en Leiden. Aan die commissie is tevens opgedragen het exa mineeren van hen, die in 1933 de akte van bekwaamheid wenschen te verkre gen tot het geven van lager onderwijs in de wiskunde. Benoemd zijn tot lid en voorzitter dier commissie: dr. G. H. Coops, inspec teur M. O., 's-Gravenhage; tot leden en ondervoorzitters': dr. ir. C. B. Biezeno, hoogleeraar, Delft en dr. J. de Vries, oiid-hoogleeraar, Utrecht; tot leden: dr. J. Droste, dr. W. H. Keesom, dr. F. A. H. Schreinemakers, dr. W. van der Woude, hoogleeraren en dr. J. H. Oort, lector te Leiden: dr. J. A. Barrau cn dr. J. Wolff, hoogleeraren te Utrecht; dr. J. G. van dor Oorout, hoogleeraar te Groningen;, dr. H. Bre mekamp, ir. P. Landberg en H. J. van Veen. hoogleerare- te Delft; J. M. W. Spronk, leeraar 1ste gem. H.B.S.„ 's-Gra venhage; J. W. van Eek en ir. Ph. J. Stok, leeraren 2de gem. H.B.S., 's'-Gra- venhage; G. A. Janssen, leeraar Chr. H.B.S., Leiden en N. C. J. Jansen, leer aar R. K. HJB.S., 's-Gravenluge; tot plaatsvervangende leden.: dr. G. Schaake, hoogleeraar, Groningen eri Hr. A. van Thijn, oud-leeraar M. O., 's-Gra venhage; in de subcommissie K 4 te Leiden: tot lid en ondervoorzitter dr. B. G. Escher en tot leden; dr. L. G. M. Baa* Becking en dr. H. Boschma, allen hoogleeraren te Leiden. Wielrijders, let op uw kar! De laatste weken worden herhaaldelik rij wielen ontvreemd, welke onbeheerd op den openbaren weg zijn blijven staan. Gisteravond weer drie! 't Is ook niet verwonderen, indien met ziet met welk 'n nonchalance de wielrij ders hun karretjes onbeheerd laten staan. De politie verzocht ons 'n waarschuwing te plaatsen om dit euvel toch tegen te gaan. Wij doen het hierbij, maar het helpt toch niet! Handelsregister K. u. K. W ij z i g i n g en. 6009. Firma van Belle en van Leenen (f). Oegstgeest, Dorpsstraat 50. Hoofdz.: 's Gravenhage, Slijkeinde 15. Boven genoemd filiaal is overgegaan aan den heer H. Amersfoort, die de, zaak onder den ouden naam voortzet. 390. Maatschappij Nutricia (bereiding van zuivelproducten) (f). Leiden, Korenbrugsteeg 3.' Hoofdz.: Zegwaart, Molenweg 24B. N. Beh> fil: A. Groeneveld, Leiden. Geveilde perceelen ten overstaan van den no taris B. J. J. N. Troost alhier, heerenhuis met tuin aan den Witte Singel 58: in bod f 12.000, kooper de heer G. C. L. M. Bik voor f 12.000. Huis met tuin Rijnkade 12 en fabrieksgebouw aan de Oosterstraat resp. in bod f 5200 en 4800, kooper de heer J. W. Wurzer voor 10.190. De heer H. Brakel, leerling van den heer W. Brouwer, horlogemaker alhier, verwierf op een als prijsvraag te maken werkstuk, uitge schreven door de vereeniging „Christiaan Huy- gens" te Amsterdam den eersten prijs. BIOSCOPEN. Trianon. De hoofdfilm van deze week is de nieuwe Paramountfilm „De firma Adam en Eva", naar het bekende tooneelstuk „De eerlijke vinder", dat ook in den Schouwburg alhiér werd opge voerd. Als filmschouwspel biedt een dergelijk stuk natuurlijk veel meer gelegenheid tot een pracht-en-praal-ensceneering, waarvan dan ook door Lubitsch op Amerikaansche wijze een dankbaar gebruik is gemaakt. Maar niet alleen dat heeft Lubitsch gedaan, hij heeft het ver haal zelf, het verhaal van den dief en de die vegge op meesterlijke wijze gecreëerd. Geen overheersching van één persoon, maar een vol geheel met prachtige trekjes en sterk spel in alles, waarin een meesterregisseur zich ken nen laat. De inhoud van het stuk is anders dan de titel zou doen vermoeden. Het zijn een dief en dievegge, die zich indringen bij een rijke dame, hij eerst als secretaris, na haar ju- weelen handtaschje gestolen te hebben en waar zich dan wat liefde afspeelt, natuurlijk eindigend met de overhaaste aftocht van het edele tweetal, de firma Adam en Eva. Wat echter op het tooneel sober en binneo de gren zen werd gehouden, is hier wat luchtiger uit gebeeld, zoodat wij een voorbehoud dienen te maken voor volwassenen. Voor de pauze gaat behalve een zeer gees tige teekenfilm van Betty Boop een film, die lachstormen verwekt, n.l. „Het meisje uit de autobus". Nog nimmer hebben wij zulk een dolle aaneenschakeling van dwaasheden ge zien en het is dan ook onbegonnen werk iets van deze film te vertellen. Maar wat Max Adalbert, Ernst Verebs en Trude Berliner in deze film geven is de beste remedie tegen dc crisis. Casino. Op het „Hollandsch nieuws" en een aardig teekenfilmpje volgt de rolprent „Geboycot", waarin ons op meesterlijke wijze den ziele- strijd uitgebeeld wordt van een jongeling, leer ling eener inrichting voor hooger onderwijs, die door zijn kameraden geboycot wordt, omdat zijn vader een echte zwendelaar blijkt te zijn. Een der leeraars van den jongeman voelt diep piet met hem mee, spreekt hem moed in en laakt streng de houding zijner overige leer lingen. Groot is dan ook zijn vreugde als de jonge lui, na heel wat gebeuren, het verkeerde daar van inzien en hun kameraad weer met open armen in de leerzaal ontvangen. Na de pauze zien we Douglas Fairbanks nog eens op het witte doek verschijnen in de film „De zwarte Piraat", een rolprent, die vroeger volle zalen trok en ook nu weer een magne- tischen invloed op het publiek uitgeoefend had, want Casino was zoo goed als uitverkocht en het publiek genoot opnieuw van de verbluf fende vlugheid en den ontembaren moed, die Doug in deze mooi gekleurde film te aanschou wen geeft. Een goed programma voor volwassenen. Laxor. In „De strafzaak van Geldern" hebben we 'n spannend verhaal gezien van een moord op een vrouw, waarvan haar man als de dader wordt aangeklaagd. De rechtszitting, waar de bewijzen zich tegen dezen opstapelen, brengt tenslotte den waren dader te voorschijn. Paul en Ellen Richter spelen de hoofdrollen, terwijl Fritz Kampers voor de note gaie zorgt. Wij moeten evenwel bijwoning van het pro gramma ontraden wegens de tweede hoofdfilm: „Tusschen nacht en morgen", welke in' een te zwoele atmosfeer wordt gespeeld. MUZIEK CONCERT IN DE LUTHERSCHE KERK De concerten, die de organist Hennie Schou ten in de Luthersche Kerk geeft, beginnen lang- zaam-aan meer en meer bekend te worden en dit verdienen zij ook; zij zijn een bezoek ten volle waard. Met den fluitist Jan Prins, den violist Willem Brederode en den cellist Edvard Röntgen, voerde hij een keur van fraaie en meermaals ook van weinig gehoorde werken uit; de instrumenten in gevarieerde combina tie. Hennie Schouten begon zijn concert met „Praeludium en fuga" in C van Johann Se bastian Bach. Al menig keer hebben wij dezen organist gehoord en altijd treft ons zijn aan drijvende impusieve intelligentie. Zijn analis- tisch registreeren en niettegenstaande hij mets in zich heeft van wetenschappelijke droogstoppelarij en veelal fonkelende belich tingen aanwendt, bezit hij volledig begrip van stijl-principe. Onmiddellijk hierop hoorden wij, voortreffelijk van samenspel, „den fluitist Jan Prins en den organist, in het „Adagio en Meunet", uit de Sonate in C. van Bach. De capaciteit van den fluitist heeft onze belang stelling. Hij lijkt ons een fijnvoelend musicus, die technisch vaardig speelt en zijn toon heel welluidend en subtiel weet te nemen. Aanvan kelijk wat nerveus speelde hij beide deelen fijntjes bijgestaan door den organist zooals men mocht verwachten, met beheersching van zijn instrument en zeer muzikaal van voor dracht en phraseering. Later speelde hij ons „Sonate in G" van Lewis Granom voor. Als te voren gaf hij ook hier een gevoels-warrae voor dracht die van wil en kunnen getuigt, de toon- kleur fraai en met inzicht in lyrische en melo dische contour. De violist Brederode was nu aan de beurt met sonate in G van Lo- catelli. Het spel van Brederode heeft ons wel vastgehouden; zijn visie is meermalen heel mooi; zeer gepassioneerd. Zijn toonaanvoeling in de gedragen deelen zangrijk en expansief en van charme en spontaniteit niet verstoken. Maar aan den anderen kant lijden wij een groot verlies in de slordige afwerking van het passagespel, ruwe en minder accurate toon- aanzet, het rhythme wat weinig geaccen tueerd. Dit zal hij moeten herstellen, welk her stel hem wellicht niet zoo zwaar zal vallen en tot verdieping zal voren en artistieke voor naamheid. Het Adagio van Pisendel lag hem aanmerkelijk beter. Der Vierte im Bunde. Ed vard Röntgen speelde de voor solo-instrument geschreven „Sarabande uit de Suite in D" van Bach. Deze Röntgen is evenals zoovele andere van zijn familie toegerust met uitmun tende eigenschappen. Individueele klankkleur en muzikale smaak en veel temperament zijn hem eigen, Grootsch en zeer gecultiveerd is zijn toon, altijd voldragen. Hiertegenover is zijn mezza-voce-tint uiterst delicaat. Dan geeft hij subtiele accenten en licht-uitgedoe- zeld is dan zijn streek, die evenwel expansief blijft. Zoo was zijn Mozart-vertolking onberis pelijk van nuanceering, weelderig, van ly risch karakter en heel gedistingeerd. Tot be sluit „Sonate in E" van Telemann (tijdgenoot van Bach) voor fluit, viool, cello en orgel. De klank der instrumenten was helder en door zichtig, over het geheel genomen en zeer ge nuanceerd, elk instrument naar voren tredend of inhoudend al naar de gang der stemmen vraagt. Zonder voorbehoud zouden wij dan ook gaarne onze bewondering uitspreken voor het ensemble, ware het niet, dat in het laatste deel wij weer teleurstelling ondrvonden van de zijde van den violist. Overigens waren de spelers goed op elkander ingesteld. Spelend in pittig en soepel rhythme en zin voor kleur. Er waren vrij veel menschen, die ongetwijfeld de samenstelling van het programma en de uitvoering hebben gewaardeerd. Besluiten wij met een aanbeveling voor de orgelconcerten van Hennie Schouten. J. K. UIT DE RIJNSTREEK AARLANDERVEEN. Volksbond. Donderdagavond hield de Volksbond alhier haar maandvergadering in de zaal van den heer W. v. d. Berg. De voorzitter, de heer M. Heiman, open de deze vergadering met den Chr.' groet en heette Geestelijk Adviseur en leden wel kom. Na het Bondslied gezongen te heben, werden de notulen gelezen door den secre taris, den heei H. v. d. Loo. Deze werden zonder aanmerkingen goedgekeurd. Bij de mededelingen volgde bekendma king der op 2 Mei te houden Centrale Raadsvergadering. Door den secretaris zal deze vergadering als afgevaardigde dezer afdeeling worden bijgewoond met vrij man daat. Vervolgens bevatte de agenda het oprich ten eener retraiteclub, waarover aan den Geestelijk Adviseur het woord werd gege ven. Enkele leden gaven zich voor dit doel op, doch daar er geen groote opkomst was op dezen avond, werd dit punt aangehou den tot de eerstvolgende ledenvergadering. Van de rondvraag maakten nog enkelen gebruik, als ook de Geestelijk Adviseur, die bekend maakte dat ook in deze plaats de 'eerste stappen zullen worden gedaan voor een St. Joseph-Gezeüen-Vereeniging, waar over a.s. Woensdagavond een spreekbeurt zal komen houden de Centraal Praeses, Rector v. Galen uit Amstredam. Hierna sluiting door den voorzitter op de gebruikelijke wijze. WOERDEN Dc Spaansche schatgraver. De beruchte „Spaansche schatgraver", die reeds meerdere malen slachtoffers maakte in ons land, heeft dezer dagen hier in de buurt pogingen ge daan geld los te krijgen. We hebben een brief ter inzage gehad, die een persoon toegezonden kreeg uit een plaats in Spanje. De brief was in gebrekkig Duitsch opgesteld en z.g. afkom stig van een zeker iemand in de gevangenis vertoevend wegens bankroet van een zaak. Gevraagd wordt naar een zeker adres te telè- grafeeren, indien men bereid is hulp te verlee- nen om een geldsom van 180.000 dollars terug te krijgen. Dit bedrag zou zich in een koffer aan een Duitsch station moeten bevinden, waar voor een re^u vereischt is om dit te krijgen. Tenslotte wordt een derde deel van de som als belooning toegezegd en verzocht de groot ste stilzwijgendheid over deze zaak te bewaren Men is dus gewaarschuwd en ga in 't geheel niet in op een dergelijke brief, 't Beste is: in 't vuur ermee. ZOETERWOUDE (H.R.). Aanrijding. Gisteravond te 6 uur heeft op den Hooge Rijndijk een aanrijding plaats gehad tusschen een bakfiets van L. W. v. d. M. uit Alpben en een luxe auto, eveneens uit Alphen. Door den wind woei de jas van v. d. M. tegen een trapper van zijn fiets, waardoor hij de macht over het stuur verloos en in botsing kwam met de tegemoetkomende auto. v. d. M. bekwam een diepe vleeschwonde aan een der boe nen. Na door den E.H.D. te zijn verbonden werd de man naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. De bakfiets werd ernstig be- sohadigd. TELEGRAMMEN BLOEDIGE BOTSINGEN BIJ LODZ Vijf dooden en vele gewonden. WARSCHAU, 18 Maart (V.D.) Te Pa- biance bij Lodz ontstonden gisteren in ver band met de textielstaking bloedige botsingen tusschen de politie en stakende arbeiders. On geveer tweeduizend arbeiders hielden een straatbetooging, die door de politie verboden was. Toen de politie ingreep, werd zij met een hagel van steenen ontvangen, terwijl er ook schoten door de arbeiders zouden zijn gelost. De politie maakte eveneens van vuur wapenen gebruik en chargeerde talrijke malen Een vijftal arbeiders werd gedood, terwijl vele arbeiders en eenige politieagenten gewond werden. GENERAAL PLASTIRAS NAAR ISTANBOEL GEVLUCHT ISTANBUL, 18 Maart (V.D.) Naar ver luidt zou generaal Piastiras, die veertien da gen geleden in Griekenland de dictatuur wil de uitroepen, naar Istanboel zijn gevlucht. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 17 Maart. Groentenveiling. roodekool f 3.007.50, savoyekool 1.80 6.10, pieterselie 1.50—2.80, prei 0.50— 1.50, kropsalade 1.50—6.—, selderie 1.40 3.10, knolselderic 1.40—3.50; per 100 kg.: kroten, gekookt 2—5, witloof 15— 18, spinazie 10—17, wortelen 2—9, sprui ten I 7—14, spruiten II 2—8. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Antonius Joseph z. van J. W. Goddijn en B .E. v. Leeuwen Friedrich Wil helm z. van W. v. d. Linden en E. A. Lippek Maria Cornelia <L van A. A. v. d. Hoven en K. A. v. d. Werff Helena Cornelia d. van M- Jongbloed en S M. Vermey Annie d. van N. J. Zandvliet en D. Paauw Maria Francina d van Th. H. M. Pleij en F. M. J. v. d. Voorden Overleden: M. W. Viavan Dorp vr. 63 jaar. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Trianon: Luxor: Afgekeurd. 18 Maart. Boter. De prijzen van bo ter op de heden gehouden markt waren als volgt, prima fabrieksboter (controle) 1.60, prima boerenboter 1.401.55 per kg. Aangevoerd 2 zesde, 33 achtste %n 9 zestiende vaten wegende 800 kg. Handol kalm, Eieren. Aanvoer 24545 stuks. Prijïen: kippeneieren 2.202.50 en eendeneieren 2.002.40 per 100 stujes. Handel goed. Turfmarkt van 12 tot en met 18 Mrt. Aangevoerd 150.000 stuks lange turf, prijs per 100 stuks 8.509.50. TER AAR, 17 Maart Groentenveiling. Spinazie 716 oent per kilo, radijs 0.60 —3.00, prei 1.601.30, sla 2.50—0.60, vellen 30 cent, roodekool 1.60, Raapste len 1.50, dunsel per kg. 18 oent, kroten 1.501.80, spruiten 10.70. KATWIJK a. d. RIJN, 17 Maart. Groen tenveiling. Per 100 stuks: gelekool 2.00 3.80, knolselderie 5.005.20; per 100 kg.: uien 0.801.00, peen 5.757.5a ALPHEN a. d. RIJN, 17 Maart. Groen tenveiling. Per 100 kg.: spinazie 1014, dunsel 1620, spruitkool 13.60; per 100 bos: selderie 4.60, per 100 stuire: kropsla I 8.509.kropsla II 4.00— 4 A0. Eierenveiling. Aanvoer 12475 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.202.80 en een deneieren 1.502.00 per 100 stuks.. R0EL0FARENDSVEEN, 17 Maart. Bloemenveiling. Pr. van Oostenrijk 10 cL, La Reine 9 oent, Murillo 9 cent, Theeroos 1012 cent, Will. Copland 710 cent, Bar- tigon 7—11 cent, Will. Pitt 9 cent, Lo Notre 12 oent, Prins Elisabeth 15 oent, Zwanen burg 1621 cent, Canada 24 oent per do zijn, Narcissen 100—410 oent per 100 boa, spinazie 1510 cent per kg. BOSKOOP, 17 Maart. Bloemenveiling. Rozne per bos van 1 Ostuks: Edith Ilelon f 0.801.Butterfly f 0.80—1.10, Mac Kei ler f 0.901.10, Kilham f 0.400.60, RosaJan- dia f 0.500.70, Echo f 0.450.65, Yoomie Rabien f0.450.65, Verdun f 0.170.30, Rea ding f 0.300.50, Sernige Legrey f 0.70— 1.10, Lathyrus f 0.090.12, Anemonen f 0.20 —0.24, Viburnum opulus f 0.060.12, Cora- sus Hieakura f 1.102.50, Oerasus rosea f 11.60, Prunus triloba f 0.300.60, Rhod. Jink Pearl f 0.500.90, Rhod. Catawbiera f 0.30—0.50, Rhod. in soorten f 0.100.25, Azalea f 0.500.80, Oalla f 1.10, Azalea p. stuk f 0.370.52. Eieren p. 10 stuks f 0.30. WOERDEN, 17 Murt Groentenveiling. Veldsla 20 ct., dunsej 2224 ct., peterselie 2021, selderie 23 ct. per bak, yadijvio 25 ct. per 10 raapsteel 2123 ct. per 10., spina zie 17y.22 ct. por K.G., prei 48 ct. per 10, witlof 1419 ct. per K.G„ goudroinet 20 ct. por K.G., Culemans 14 y ct. por K.G. Eieren. Kippeneioren wit f22.80, gemengd f 2—2.70, bruin f 2.40—2.60, Een deneieren ft.802.10 per 100 stuks. Aanvoer 20.600 stuks. Boter 6571 cL, Kaas 2537 ct. p. pond. DEN HAAG, 17 Maart. Groenten- cn Fruitveiling. Eeiren 50 K.G. do duizend f 1.97, 5-1 K-G. de duizend f 2.01—2.00, 60 K.G. do duizend f 2.01—2.06, 61 K.G. de duizend bruin f2.142.17, 68 K.G. do dui zend f 2.462.49, 69 K.G. de duizend f 2.51— 2.52 per 100 stuks. Lunchkaan f0.310.32, Edammers f 1.Appelen: Smeet* fO.U, Bellefleur 17, Goudreinetlen 2832, Oulo- manslO, Paradijsappelen 10, Klumpkcs 13, alles per K.G. Amerik. App. Winesap 4.30 4.40 per kist, Russets 4.80 per kist. Wiu- terjannen Stoofperen 13y per K.G. Amerik. peren 3.3.10 per kist. Sinaasappelen per kist van 200 f 4.704.80. van 300: 4.204.60. Mandarijnen per kistjo 7090, Citroenen per kisrt van 300 2.502.60, Sinaasappelen merk Young England 240-ers: 6.25, 360-ers: 5.350-ers: 6.506.Spruiten 8—9, An dijvie 2325, Spinazie 1517, Bruss. Lof 1617, gekookte kroten 0.04, Malta-aard appelen 9, al lev» per K.G. Stoofsla 28—30 per K.G. Radijs 3.60, Prei 1.90—2.10, Raap stelen 1.101.40, Kervel 0.50 per 100 bos (alles), Bloemkool 15-ers 1.80—2.15, 18-crs 1.541.58, beide per krat. Roodekool 3.80— 3.90. Gelekool 3—3.40 Uien 1.25—1.40, Ra pen 22.20, Peen 1.40, alles per 100 K.G., Holl. Sla 8.10 per 100, Komkommers 15 ct. per stuk, Snijboonen 2.30 per 100 «tuks, Spercieboonen 4060 per 100 stuks, Aard. Blauwp. 1.05 per H.L. Conserven: Doperw ten 3941 per 3 L„ Zuurkool per 25 K.G. blik 1.68—1.72. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel.) Berlijn 59.05 Londen 8.5ö3/4 New York Parijs 9 75 Brussel 84.65 Zwitserland 48.— Milaan 12.75 Madrid 21.— Oslo 44 Kopenhagen 88.25 Stockholm 45.30 Weenen Praag 7.371/2 Boedapest

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3