Een VELO wascht schoon en wringt droog ZATERDAG 18 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 DE ZESDAAGSCHE TE BRESLAU. Gistermiddag was er sleohts weinig be zoek in de Jahrbunderthalle, waar over het algemeen anders strijd genoeg werd gele verd. Vooral de achterliggende koppels roerden zich. Spoedig slaagden Pietz-—Han- ke, VopelKilian en Junge—Küpke er in een ronde terug te nemen De eerste vijf sprints van den middag werden gewonnen door Preuss, Rieger, Wals, Siegel en Thier- baoh. Direct hierna wisten RiegerEhmer en Vopel—Kilian te dubbelen en daardoor weer 1 ronde van hun achterstand in te loopen. Tot aan de tweede sprintserie werd het weer rustig op de baan. Pijnenburg won de eerste sprint van deze serie en onmid dellijk hierna ontwikkelden Junge en Küp ke een jacht. Hun uitlooppoging mislukte echter, daarentegen zagen RiegerEhmer, .NickelKuhtz en Pictz—Hanke kans 1 ron de te winnen. Tussohen de vierde en de rijfde sprint vond een maseavalpartij plaats, waarvan Buechenhagen, Funda, Maczynski en Muller het slachtoffer wer den. Geruknen tijd moest de wedstrijd ge neutraliseerd worden. De klassementsprint» van de tweede serie werden gewonnen door Pijnenburg, Küpke, Junge, Pietz en Schön. PijnenburgPreuss zakken af. Gisteravond waren er weer weinig be zoekers. De strijd tusschen de renners werd wederom uiterst verbitterd gevoerd. Küp ke deed het eerst een poging om uit te loo pen en tot tien uur in den avond bleef bet veld in beweging en volgden de jachten elkaar op. PijnenburgPreuss kregen een strafronde van de wedstrijdcommissie in verband met het feit, dat zij volgens de meenixig van de Commissie te lang uit de baan waren gebleven. Een zelfde straf kre gen SohönBuschenhagen en WolkeReai- ger. Doch SchönBuschenha-gen zagen niet alleen kans hun strafronde in te loopen, door schitterend rijden wisten zij een ronde uit te loopen en nog voor middernacht al leen aan den kop te komen. Brocoardo Guimbretière reden eveneens uitstekend. De klassementssprinte werden gewonnen door Thierbach (3) en Preuse (2). Na 23 uur rijden waren afgelegd 633.240 K.M. en was de stand als volgt: 1. SchönBuschenha gen 30 punten. Met 1 ronde achterstand: 2. Siegel Thierbach 67 punten; 3. FundaMaczyns ki 27 punten; 4. Vopel—Kilian 15 punten; 5. RiegerEhmer 15 punten; 6. Breccaxdo Guimbretière 12 punten. Met 2 ronden achterstand:" 7. Wolke— Resiger 25 punten; 8. KuhtzO. Nickel 18 punten; 9. WalsTietz 17 punten. Met 4 ronden achterstand: 10. Pijnen burg—Preuss 40 punten; 11. Braspenning Müller 18 punten. Met 6 ronden achterstand: 12, Pietz Hanke 27 punten; 13. KüpkeJungo 23 punten. Leidsche Ren- en Toer-Vereen. „Swift". Morgen zal door de A-klassere de 100 Iv.M.-wedstrijd gereden worden om den Ravensberg wisselbeker 1932. J. Verschoor heeft dezen bij de eerste gelegenheid op z'n naam gebracht. De B-klaasers zullen 50 K.M. rijden, waarvoor door „Swift'' ook een wisselbeker wordt uitgeloofd. Ook deze moet 3 maal achter elkaar of 5 maal in totaal gewonnen worden. Samenkomst 8.15 u. aan het clublokaal, 8.30 u. vertrek naar de startplaats. INTER-ACADEMIAIE WEDSTRIJDEN De tweede dag van de inter-academiale schermwedstrijden, die te Amsterdam gehou den werden, ving aan met den personeelen wedstrijd op degen. Er verschenen 14 schermers n.l. 11 Utrecht- sche, 2 Leidsche en 1 Delftsche op de loopers. De eindstand werd: gew. ontv. geg. part. tr. tr. v. Rossem (Leiden) 5 6 12 Plantenga (Utrecht) 4 8 9 Beunke (Utrecht) 4 9 11 Hooghoudt (Utrecht) 4 9 10 Beer (Leiden) 3 9 8 Boeke (Utrecht) 3 10 9 Sasse v, Ysselt (Utrecht) 3 10 8 L. Feisser (Utrecht) 2 11 5 Voor de personeele wedstrijden op sabel waarmede gistermiddag het schermtournooi gesloten werd, was de deelneming het grootst; 26 sabelschermers gaven elkander namelijk partij. De eindstand was: gew. ontv. geg. part. tr. tr. Beer (Leiden) 5 5 20 Reering (Leiden) 3 12 14 H. Boeke (Utrecht) 3 13 13 ten Bosch (Leiden) 2 15 15 Carbin (Wageningen) 2 17 12 v. Sasse v. Ysselt (Utrecht) 0 20 8 In het gebouw der A. M. V. I. aan de Stad houderskade te Amsterdam werden gisteren de inter-academiale gymnastiek- en bokswed strijden gehouden. De uitslagen waren: Boksen, vereenigingswedstrijd: 1. Odin (Delft) 21 p.; 2. Geeft Acht (Wageningen) 20 punten; 3. Thor (Amsterdam) 10 punten; 4. Olympia (Utrecht) 7 punten; 5. Arena Studio- scrum (Leiden) 2 punten. Persoonlijke wedstriiden licht gewicht: 1. v. d Kloot Becking (Delft); 2. Versteeg (Wage ningen); 3. Klomp (Leiden). Weltergewicht: 1, Boxman (Wageningen); 2. Campen (Leiden); 3. Jacobsen (Delft). Middengewicht: 1. Maas (Amsterdam); 2. Zanen (Delft); 3. Muller (Utrecht). Middenzwaargewicht: 1. Huges (Delft); 2. Snellen (Wageningen). D. 55 3021 Zwaargewicht: 1. Heberlein (Utrecht); 2. Kuiper (Delft). De klasseering voor den Senatenbeker, die voor deze inter-academiale wedstrijden als hoofdprijs beschikbaar is, luidt: 1. Delft (Odin) met 2 eerste prijzen; 2. Lei den (Arena Studiosorum) met één eersten prijs; 3. Utrecht (Olmpia) met twee tweede prijzen. BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAP 3 BANDEN De uitslagen van de wereldkampioen schappen dne banden van Donderdag lui den: Kandalaft 50 83 4 0.602 Prather 30 82 4 0.365 Aeberhardt Dramally Robijns Puigvert 50 90 5 0.555 45 89 3 0.505 50 79 6 0.63-3 38 78 4 0.484 De stand luidt thans: gew. veri. pt. brt, h.s. gem. Robijns 5 0 250 389 6 0.643 Soussa 4 1 245 404 12 0.606 Kandalaft 4 1 234 415 6 0.564 Puigvert 3 2 215 381 7 0.564 Aeberhardt 2 4 245 486 7 0.505 Dramally 0 5 190 422 4 0.464 Prather 0 5 140 370 5 0.378 RECHTZAKEN AGENT BEDREIGD MET EEN MES? NEGEN MEINEEDEN TE VOGELENZANG? De officier vart Justitie bij de Haarlemsche Rechtbank vertrouwt den politieman Voor de Haarlemsche Rechtbank legden negen geloovige menschen een eed af en ver klaarden in volle overtuiging, dat een bakker te Vogelenzang een agent van politie niet bedreigd zou hebben met een mes. De jonge agent volhardde bij zijn proces-verbaal en ver klaarde daardoor het tegenovergestelde. In het beklaagdenbankje zat de, knecht van den bak ker, die reeds wegens meineed terecht stond. De officier van Justitie eischte tegen hem zes maanden gevangenisstraf. Pe verdediger, mr. ten Bokkel, uit Haarlem, hield een felle verdediging. De feiten waren volgens het proces-verbaal als volgt: De agent van politie A. Laduc ging op 25 Juni 1932 de bakkerij binnen van den heer F. te Vogelenzang, omdat hij een overtreding van de Arbeidswet constateerde. De bakker uitte tegen den inspecteur eenige bedreigingen en wilde hem met een mes te lijf. Te dezer zake moest hij zich voor den politierechter verantwoorden, Zijn knecht, de 23-jarige P. S. te Vogelenzang, legde echter onder eede een verklaring af, die in strijd met de waarheid ge acht werd. De officier van Justitie diende dan ook een aanklacht tegen hem in. Donderdag middag stond verdachte voor de Haarlemsche Rechtbank terecht. In de dagvaarding was hem het volgende ten laste gelegd: In strijd met de waarheid zou hij voor den politierechter verklaard hebben: „Ik ben er bij tegenwoordig geweest, toen op 25 Juni 1932 verdachte door Laduc is bekeurd. Het is per tinent onwaar, dat verdachte toen de woorden heeft geuit: „Ik zal je aan het mes rijgen". Ook heeft hij toen geen groot mes in handen gehad. Er was toen in de bakkerij geen brood mes aanwezig, alleen een aardappelmesje. Toen verdachte op Laduc aankwam had hij niet een mes maar een strijkkwastje in zijn rechterhand. Het roerijzer, dat verdachte had gegrepen en weer had neergezet, had hij in zijn beide handen. Toen Laduc de vlucht nam en verdachte hem vervolgde, had verdachte niets meer in zijn handen. Ik heb dat met eigen oogen gezien cn ben er absoluut zeker van". In deze zaak waren 10 getuigen gedagvaard, terwijl de verdediger, mr. J. ten Bokkel 8 ge tuigen décharge had opgeroepen. Getuige Laduc verklaarde, dat de bakkers baas op hem was afgekomen met het mes in de hand en dat hij moest vluchten om niet gestoken te worden, 's Middags is er in de bakkerij naar het mes gezocht en de bakker werd gearresteerd. Er werd alleen een aard appelmesje gevonden en verd. deelde mede, dat er alleen nog beschuitmessen in huis wa- Een andere knecht werd ondervraagd en deze zeide, d t er een soort broodmes gebruikt werd bij het koekjes snijden. Op de plaats waar het liggen moest, was het echter niet te vinden. Uit den kelder kwam het te voor schijn en het was gisteren als overtuigingsstuk aanwezig. Een andere knecht hoorde na de arrestatie van verdachte een gesprek tusschen de buren en den bakker. De bakker zei toen: „Hij zit er nu toch eenmaal in, als bij nu maar volhoudt, want anders vliegen wij er beiden in". Daarbij doelde hij op verdachte, die als verdacht van meineed werd ingesloten. Een buurman merkte op, dat getuige dit wel verkeerd verstaan zal hebben. Er werd wel gezegd: „Als S. nu maar niet graat draaien in Haarlem, want hij ziet er zoo uit cn is zoo 'zenuwachtig". Een buurvrouw had den bakker hooren zeg gen: „Als hij draait hang ik ook!" Een ander merkte tegen den bakker op: „Het kost je een hoop geld en nu moet je misschien nog zitten" Op vele vragen van den president wordt door een reeks getuigen geantwoord: „Het kan zijn, het kan ook niet zijn', of: „Dat weet ik niet meer, het is al zoo lang geleden". Volgens verklaring van weer een enderen bakkersknecht zou verd. over „het mes" ge praat hebben vóór de politie er was om het te zoeken. En hij kon niet weten, dat er een mes in de zaak betrokken was. Verd. ontkende daarover gesproken te hebben. De bakker getuigt. Dan werd geboord bakker F., de man die het mes opgeheven zou hebben tegen de poli tie. Zijn strafzaak is afhankelijk van deze zaak De verdediger vroeg getuige: „Heeft u La duc met een mes achterna gezeten?" De president wees er den verdediger op, dat deze vraag geheel voor zijn verantwoording komt, met alle gevolgen die daaraan vastzitten Getuige: „Ik wil hierop antwoorden. Ik ben Katholiek en ik weet wat een eed voor mij te bcteekenen heeft. Ik heb Laduc niet met een mes achterna gezeten". Achtereenvolgens kwamen de volgende ge tuigen verklaren, dat de bakker geen mes in zijn handen had, toen hij den agent achterna Hep- De vrouw van den bakker, zijn vader, zijn dienstmeisje en een bakkersleerling van 14 j. getuigden hierna. Het was vooral aardig, het jongetje positief en met een eerlijke snuit te hooren verklaren, dat een mes bij deze scène niet te pas was gekomen. Hij stond vlak bij den patroon en den agent en had alles duide lijk waargenomen! Een oud-hoofdagent van politie moest een en ander over Laduc vertellen. Hij noemde hem een jong en dus nog onervaren politieman, die bovendien wel een beetje van opscheppen hield Pertinente zaken bracht deze getuige echter niet naar voren. Evenmin een vroegere kost baas van Laduc, een spoorwegwachter. Deze kreeg ruzie met den agent, omdat deze wilde, dat hij iets verklaarde, wat hij niet gezien had Hij noemde het optreden van den agent niet altijd behoorlijk. Laduc werd dan voor het requisitoir nog maals scherp door den president gehoord, doch hij volhardde in zijn verklaring, dat de bakker hem met een mes bedreigde. Van den anderen kant hield verdachte zijn onschuld vol. Requisitoir. De officier van Justitie, mr. Roeters van Lennep, noemde zaken als deze eenvoudig, om dat de feiten ter tafel liggen in ambtseedige processen-verbaal. Nu ziet men vaak, dat daar tegenover een schaar van getuigen wordt op geroepen om den politie-beambte beschaamd te maken. Alleen houden die getuigen elkaar de hand boven het hoofd. En verdachte is van deze methode het slachtoffer gewerden. De Rechtbank zal deze zaak van alle kan ten bekijken en nauwkeurig moeten wikken en wegen. Bakker F. is bekend als iemand, die het niet zoo nauw neemt met de Arbeidswetten; hij wil zich daar niet aan onderwerpen. Toen Laduc binnenkwam begon de Kerrie en de, getuigen zeggen zelf, dat de bakker tekeer ging als een gek en in zijn bakkerij razend heen en weer holde. Het ligt dus psychologisch zoo heel goed voor de hand, dat hij uitriep: „Ik zal je aan het mes rijgen". De officier vertrouwde dan ook op het verbaal van den agent en noemde vele getuigen onbetrouwbaar. Niemand wilde eerst iets weten van het mes om koekjes te snijden en men verzuimde dat aan de politie af te geven. Bij huiszoeking werd het eerst gevonden. Verd. is onmiddellijk na het gebeurde naar den loco-burgemeester van Bloemendaal gegaan om zich schoon te was- schen. Het was Zaterdag, het was druk in de zaak. Als hij niets gedaan had, behoefde hij niet per auto naar het raadhuis te gaan. In de buurt is gezegd: „Als hij maar volhoudt!" Waarom was dat noodig als alles in orde was en men niets behoefde te verbergen? Er is vol gens spreker geknoeid in deze zaakl Meineed noemde de officier zeer ernstig, omdat daardoor de rechtsorde bedreigd wordt. Spr. eischte zes maanden gevangenisstraf. Verdediging. De verdediger, mr. ten Bokkel,, wees er al lereerst op, dat de staat niet wordt gediend door de bedreigde rechtsorde goed te pralen. Pleiter staat hier dan ook als persoon tusschen verdachte en rechtbank, maar hem is deze zaak zoo sympathiek, dat hij er niet gaarne afstand van had gedaan. Het wettig bewijs is door het verbaal van den agent aanwezig. Maar het overtuigend bewijs noemde pleiter ver te zoe ken. Pleiter wees er op, dat de negen getuigen, legd, eerlijke, rechtschapen, geloovige midden- slanders zijn, geen nihilisten, Menschen, die die onder eede hun verklaringen hebben afge- een meineed uit een grooteren gezichtshoek bekijken dan alleen het afleggen voor de rechtbank. Negen menschen zouden hier meineed moe ten plegen en dat mag de Rechtbank niet voet stoots aannemen. De officier van Justitie heet te die menschen te liegen! Pleiter heeft reeds eerder een zaak gehad, waarin de agent Laduc ptrad. Bij een brandstichting in een villa te Bennebroek berustte een groot gedeelte van een opgemaakt proces-verbaal op fantasie. Pleiter noemde die punten en onderwierp ze aan scherpe critiek. Laat men toch voorzichtig zijn met deze zaakl Negen gezinnen kunnen diep en diep ongelukkig worden op de verklaringen van één politieman. Met parabels stelde pleiter het geval voor, waarin hij den agent aan de kaak stelde. Laduc zou geen held zijn, als hij weggeloopen was voor een man, die geen wapen in de hand droeg. Pleiter wil echter aannemen, dat de agent te goeder trouw is geweest en hallucina ties zag. Ten aanzien van de messen wees pleiter er op, dat verd. niet uit de bakkerij is geweest, evenmin als de bakker. Het gevonden mes lag in den kelder, kwam in den zomer nooit boven en moest dus eerst gehaald zijn. De bakker is naar den burgemeester gegaan, om zich over Laduc te beklagen, omdat deze hem weer zoch om kleinigheden. De loco-burgemeester, de heer Kremer, heeft hem toen gezegd: ,A1« dat waar is wat u daar zegt, zult u er nog wel van hooren". Getuige Kremer vertoeft echter in het buitenland, zoodat hij 't niet bevestigen kan. Nadat mr. ten Bokkel de verschillende door den officier opgeworpen feiten uitvoerig be twistte, concludeerde hij tot vrijspraak. De uitspraak werd bepaald op 30 Maart a-s. „Tijd". DOODELIJKE MISHANDELING Voor de rechtbank te 's Hertogenboscb bad zich Donderdag een 20-jarig herbergier uit Uden te verantwoorden terzake van het feit, dat hij op 19 Dec. te Uden opzettelijk M. Henraat zwaar lichamelijk letsel heeft toege bracht, door hem daartoe met een bijl op bet hoofd te slaan, waardoor zoo zwaar lichame lijk letsel werd toegebracht, dat Henraat, ten gevolge daarvan is overleden. Na uitvoerig getuigenverhoor vorderde de officier van justitie wegens zware mishande ling drie jaar gevangenisstraf. Onrechtmatige steuntrekkers veroordeeld. Het Gerechtshof te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaken tegen twee arbeiders te Tiel, die onrechtmatig steungelden in ont vangst hadden genomen en terecht hadden, ge staan wegens oplichting. Zij werden door de rechtbank te Tiel vrijgesproken. Het O. M. had een maand gevangenisstraf geëischt en was in hooger beroep gekomen. Het Hof heeft nu de vrijsprekende vonnissen vernietigd en de verdachten veroordeeld we gens oplichting ieder tot 2 weken gevangenis straf, voorwaardelijk. De boomen niet gesloten. De overwegwachter te Dedemsvaart, die te laat de boomen van den bewaakten overweg in den provincialen weg langs de Dedemsvaart sloot, waardoor een vrachtauto door den trein werd gegrepen en de beide inzittenden ge dood, is door de rechtbank te Zwolle veroor deeld tot 50 boete subs. 25 dagen. Wat anderen er van zeggen Wat blinden doen. Dinsdag 21, Woensdag 22 en Donderdag 23 Maart a.s. zal het bestuur van do Ver- eeniging tot verbetering van het lot der Blinden in Nederland en Koloniën, afdee- ling Leiden, in een der lokalen van de Werkverschaffing Pieterskerkgracht 9, van 2—5 uur de verschillende gemaakte werkstukken der blinden te koop aanbie den. 4 Nu de schoonmaaktijd is aangebroken en borstelwerk, mandenwerk, gebreide dweilen enz. een onontbeerlijk gebruiks artikel zijn, hoopt het bestuur, dat de Leidsche ingezetenen vooral de vrouwe lijke, een zeer ruim gebruik zullen maken van deze gelegenheid om zich van deze materialen te voorzien. Om meerdere bekenheid aan deze werk verschaffing tegeven, zullen de lokalen voor belangstellenden te bezichtigen zijn en kan men zich overtuigen hoe solide het werk gemaakt wordt. Steunt dit' nuttige werk door een talrijk bezoek. Om de blinden aan het werk te kunnen houden, moet het magazijn worden leeggekocht. Namens het bestuur, D. Coebergh, presidente. O. A. Le Poole van Beek, Secretaresse. UIT DE OMGEVING LISSE. Dammen. Onze R. K. Damclub „Ont- wikkeling" spoelde een medaillewedstrijd met do P.D.L.V. alhier. Beide clubs kwa men uit met hun 1ste en 2de tiental. „Ont wikkeling toonde zich zoowel met het lste als met het 2<le tiental de meerdere van hare plaatselijke zustervereeniging. Het eerste won mot 12—4 en twee afgebroken partijen, terwiji het tweede tiental won met 128. Een mooie prestatie! De returnmatch zal worden gespeeld op Donderdag 23 Maart a.s. Donderdagavond had de „P.D.L.V.'' den wereldkampioen B. Springer to gast. De heer Springer speelde allereerst een blind- partij tegen den voorzitter van P.D.L.V., den heer J. v. d. Meulen. Deze partij had als vanzelf een groote belangstelling, om dat dit voor Lisse iets nieuws en iets in teressants is. Op schitterende wijze wist de blindspelor deze partij te winnen. Een ver wonderlijke krachtprestatie. Hierna speelde de wereldkampioen een simultaan-sdanco. Er werd aan niet minder dan 44 borden gespeeld. Hiervan won do kampioen cr 41, speelde remise tegen N. v. d. Poel en I\ v. d. Kooy en verloor aan den heer Wijnands. De gemiddelde duur per partij was 4 3/4 minuut. Voor de dam liefhebbers van Lisse was deze avond zeer zeker interessant! Andere bladen schrijven HET W0EKERWETJE. In de Nieuwe Arnhemeohe CL (Lib.) betoont mr. J. W. F. Donath zioh geen bewonderaar van de Geldeohietera- wet. Hij achrijft o.m.ï Wat zal het gevolg zijn, indien de meeste particuliere geJdschietbankcn haar bedrijf moeten staken t Dat de af- beta.lingama.gaz ij non daarbij wèl zullen varen, dat de menechen, die be schermd moeten worden, er dus slechter aan toekomen. Dat de gemeentelijke en particuliere instellingen den nieuwen drang aan eredietbehoefte niet kunnen verwerken, cn dug dat de woekeraar» meer gelegenheid krijgen om hun arbeid in het duieter voort te zetten. Men atelle er zich niet te veel van voor, dat de slachtoffers steeds aangifte zullen doen van hun praktijkon; immers in vele gevaJJen willen tij juist niet, dat hun ellende aan de groote klok komt, en zij ale getuigen alc bestuurslid der Stiohting tegen den Woeker heb ik her haaldelijk gevallen gezien, waarin al leen geholpen kon worden door te voren zwijgaaamheid te beloven tullen moe ten verschijnennog daargelaten, dat hefc heusoh niet moeilijk ia een vorm van cre- dietverleening te vinden, waarop de wet niet van toepassing ia. De nieuwe wet beteebenfc m.i. goen atap voorwaarts. De achrijver van het bovenstaande tiet o.i. over het hoofd, dat wettelijke wering zooveel mogelijk van (vaak oogen- achijnlijk teer aanlokkelijke) woekerhedrij- ven het publiek eerder zal voeren tot in richtingen of instellingen, waar geldelijke voorschotten kunnen worden verkregen, waar geld kan worden geleend op behoor lijke voorwaarden, cn dat deze inrichtingen of instellingen daardoor meer in de bekend heid van hefc publiek zullen komen te staan. KATWIJK. Geboren: Teuna Gijsbertha, d. v. Nie van den Oever en A. Hoek. Cornells, z. v. C. van don Oever en W. Remmelzwaal. Gijsje, d. v. Arie de Vreugd en T. Hoek. Cornells, v. G, van Duijn en P. van Duijn. Dirk, t. v. J. de Koning en E. Guijfc. Ondertrouwd: Cornelia Nekeman en A. Minnee. Getrouwd: W. Molenaar en A. Stig- ter. J. Ouwehand en J. van Duijn. K. van Duijvcnvoorde en A. Vooijs. P. Berk- heij en M. J. Koijzer. A. van der Plas cn W. van Dijk. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Niet veel wijziging in den handel. Groote aanvoer, te lage prijzen, de meeste soorten niet loonend, verschillen-, de soorten brengen ternauwernood den kostprijs op. Betaald werd per dozijn tulpen Rose Gris de lin 47 ot.; Prins van Oosten rijk 8—13 ct.; Theeroos 9—15 ct.; Gele Prins 1519 ct.; Mr. v. d. Hoeff 17 21 ct, Flamingo 915 ct.; Murillo 1013 ct.; Wil liam Pitt 9—14 cL; Bartigon 015 ct.; Wil liam C-opland 1016 ct.; Proff. Rauwenhoff 914 et.; Ibis 1115 et..; La 'Rteine 6—10 ct..; Vuurbaak 1520 ct.Peach Blossom 16—25 ct.; Brilliand Star 47 ct. SA8SENHEIM. „St. Ambrosius". Donderdagavond hield de R. K. Harmonie en Zangveremi- ging „St. Ambrosius" haar jaarvergadering in het K.S.A.-gcbouw. Te aelit uur opende do voorzitter, de heer M. Post, deze bijeen komst en besprak de slechte opkomst, wat zeker tc wijten is aan het slechte weer. Ook vermeldt spr., dat dc vcreeniging thans is omgezet in een gemengde zangvereeniging. De toestand van de kas is niet zoo uitete- kend te noemen. Alle hulp der leden wordt den oog gevraagd om deze zoo spoedig mo gelijk op peil te brengen. Na dit kort welkomstwoord werden de notulen en een keurig jaarverslag voor gelezen en goedgekeurd. Vervolgens werd door den penningmees ter een financieel verslag uitgebracht, wat niet zoo rooskleurig bleek, doch men hoopt op hetero tijden. Den penningmeester werd een woord van lof toegezwaaid; men zal allen trachten mede te werken om zoo spoe dig mogelijk in de kas een batig saldo te brengen. Door de controle-commissie werd bekend gemaakt, dat de bescheiden in orde waren Tot kasnazioners werden dit jaar benoemd de heeren Th. v. Velzen cn Th. v. d. Geest. Bij de bestuursverkiezing werden herko zen de heeren W. Rozema, Mej. Zwetsloot, J. Kortekaae en in de vacature Meiman de hoer B. Borst. Vervolgens werd een voorstel behandeld van hefc bestuur om een verloting te orga- niseeren, wat door de vergadering werd toegejuicht. Elk zegde daarvoor zijn mede werking toe. Het bestuur zorgt voor de af wikkeling. Alsnu werd besproken om op concours te gaan. maar daar peen mededeeling kon ge schieden of de directeur gelegenheid had, werd nog niets besloten. Ook bestaan plan nen om dit jaar op zangconcours te gaan, waarnaar het bestuur zal informceren. Na rondvraag sluiting. TER-AAR. Verkooping kerkschapen. Donderdag had de verkooping plaats van dc Kerkscha pen. De 34 schapen brachten in totaal op 381. Kooper waa de heer v d. Ploeg van Zocterwoude.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 15