UIT DE OMGEVING WOENSDAG 15 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 HILLEGOM. „Hulp in Nood". Gisteravond hield hot Ziekenfonds „Hulp in Nood" in café Flora haar 39s-te jaarvergadering. De belangstel ling was zeer groot. De voorzitter, de heer O. J. L. van der List, opende do vergade ring en heette allen hartelijk welkom, m het bizonder de heer Blankert,voorzitter van het bestuur van Ziekenfondsen in Ne derland. De voorzitter begint met op te merken, dat ook 1932 voor het Fonds geen voordeelig boekjaar is geweest, hetgeen straks uit de cijfers blijken zal. De gevol gen van het besluit der vorige vergadering hebben zich doen gevoelen. Verder wijst spr. erop, dat dit een zeer belangrijke ver gade ring is, in verband met de verkiezing van 3 nieuwe bestuursleden en gehoopt wordt, dat er menschen gekozen zullen worden, die de belangen van „Hulp m Nood" naar beste weten en kunnen zullen behartigen. Jngeko-men is de ontslag-aanvrage van inzake 2 vacatures en het zich niet meer herkiesbaar stellen van den voorzitter. Deze brieven worden bij punt 6 voorgele zen. De heer Jac. M. van der Weijden, waar nemend secretaris, gaf vervolgens een kort maar zakelijk jaarverslag, waaruit bleek, dat het ledental met IS was achteruitge gaan. De vereenisring telt thans nog 532 le den en 32 donateurs. De penningmeester boekte in ontvangst ƒ5999.09 en in uitgaven f 6321.74%. zoodat er een nadeelig saldo is van 329.65 Daar de controle tegenwoordig om de 3 maanden verricht wordt, waren de bewij zen van een accuraat beheer aanwezig en werd oe penningmeester onder dank ge dechargeerd. Hierna kwam aan de orde: Bestuursver kiezing. De heer van der List memoreerde dat hij gedurende 90 jaar het voorzitter schap heeft bekleed; hij meende, dat de tijd a-ekomen was. thans zijn nlaats voor joncrere krachten in te ruimen Er waren 7 candidaten nl. de heeren: A. de Boer. C. Veolenturf D. Noope, J. Berk. C. van den Bercr, J. Wassenaar en C. Verhoeven. Ge kozen werden de heeren A .de Bner met 114 stemmen. O. Veelenturf met 157 stemmen en J. Wassenaar met 128 stemmen. Uit het bestuur zal de nieuwe voorzitter worden gekozen. Als lid der commissie, belast met de con trole van het finantieel beheer werd op aanwiizing van het bestuur benoemd de heer F. C. van Li erop Jzn. Door het bedanken van den heer M. de Groot als lid der Commissie van Toezicht moest in die vacature worden voorzien. Met grpote meerderheid werd cekozen de heer J. C. Kat. Na rondvraag sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN. Alg. Ver. v. Bloemb. cultuur. In de Rosüam hield de aid. Katwijk van de Aig. Ver. voor Bloembollencultuur een leden vergadering. De opkomst was niet ge evenredigci aan de belangrijkheidder agenda. De voorzitter, de heer Nic. Bos, heette de niet zeer talrijke aanwezigen welkom en gai het woord aan den secr.- penningm., den heer T. Noort, tot het uit brengen van hetiinancieelé verslag. Hier uit öieek, dat nog in kas is de som van 9.65. Door een uit de vergadering be noemde commissie werd de boekhouding nagezien en in volmaakte orde bevonden. De daarop volgende bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de periodiek altre denden werden herkozen. In de plaats van den heer G. J. F. Braun werd gekozen de beer den Duik, die na eenige aarzeling ver klaarde de benoeming aan te nemen. Daarna kwam in benandelmg de agenda der Aig. vergadering, welke staat gehou den te worden op Maandag 20 Maart a s. te Haarlem. Een langdurige gedachtenwis- seliag ontstond naar aanleiding van het voornaamste punt dezer agenda, het „sa- neenngsplan". De voorzatter gaf een uit voerige uiteenzetting van dit door het Centr. Bloemb. comité ontworpen steun- plan. De ernstige bedenking tegen het plan vormen, naar sprekers oordeel, de mini mumprijzen voor den buitenlandsche han del. Besloten werd de afgevaardigden vrij mandaat te geven. Tot afgevaardigden wei den benoemd de heeren Nic. Bos en H. Grimbergen, tot plaatsvervangers de hee ren T. Noort en C. Barnhoom. De verga dering werd hierna ooor den voorzitter gesloten. TER-AAR. De eerste veiling. Het leek Dinsdag morgen op het terrein van de Centraie Veiling wel of wij volop in de campague zaten; er heerscht een echte zomerscne drukte. Bizonder groot was de belangstel ling der kooplieden op dezen eersten Vei- lingdag, en deze zijn niet voor niets ge weest, want de aanvoer van groenten was al volop te noemen. Bleef de vorige ja ren op zulke eerste marktdagen de aan voer beperkt in een paar soorten groen ten, nu dit jaar was bet niet het geval, wij noteerde alreeds 9 soorten van groenten. De grootste partijen bestonden wel uit Spinazie, Sla, resp. 220 en 80 kisten. De prijzen waren over het algemeen niet onbevredigend te noemen. Voor goede Spinazie werd per kilo besteed 14 tot 17 oent, afwijkende, minder grof en een enkel blauwtje moesten zich tevreden stellen met 1113 cent per Kilo. Sla van goede kwaliteit bracht op ƒ7.408.20, mindere kwaliteit 4.505.40. Radijs 14.40, Spruiten per 100 kilo 10.Kroten 1. Preij 2.403.Dunsel per kilo 16 cent. Roode kool 1.60, Witte kool 3.90. Alzoo zijn de Veilingen weer begonnen en we ho pen steeds goede prijzen te krijgen voor onze producten. Voorloopig zal er Dinsdag en Vrijdag geveild worden. LISSE. R. K. Coöperatie „Onderling Belang". Gisteravond hield de R.K. Coöperatie „On derling Belang" haar 14e jaarvergadering. Deze vergadering bezit het voorrecht, veel meer als welke andere dan ook, in 't fcee- ken der belangstelling te staan, zoodat deze ook gisterenavond weer reusachtig bezet was. De voorzitter, de heer O. Schra- ma, opende met den Christel ijken groot en heette allen welkom. Over de tijdsomstan digheden, waarin we leven, -wilde de voor zitter niet spreken. Hij zeide, dat het aller aandacht vroeg alle zeilen bij te zetten om de eigen instellingen, welke met zooveel moeien en offers was opgebouwd, voor on dergang te behoeden. Spreker was zich be wust hoe zwaar vele arbeiders getroffen worden. Maar als wij ons best niet doen onze eigen instellingen te steunen, dan loo- pen we gevaar nog dieper den put in te gaan. Spreker zeide het niet te kunnen be grijpen, dat hij voor een instelling welke 14 jaar heeft bestaan en vele voordeden voor de leden heeft afgeworpen, nog steun moet vragen. Speciaal vroeg spreker de aandacht voor de Bakkerij, omdat velen thans zijn geneigd om zelf te gaan bak ken. Spreker zeide. dat het voordeel wat hierdoor wordt behaald, slechts denkbeel dig is Steunt dus uw coöperatie in al hare •afdeelingen, want weet wel, dat ge van alle zijden wordt beloerd en men er van zekere zijde behagen in schept als het met de Coöperatie de slakkengang gaat. Doet daarom allen uw best uw zaak haar ouden bloei te doen behouden. Hierna werden de notulen gelezen en vastgesteld. Hierna bracht de penningmeester-boek houder. de heer A. H. Schrama, het finan- tieele verslag uit. Hieruit bleek het vol gende: AfdeeHng Winkel: Inkoopen 163.196.50Loonen 19.703.04, Onkosten Bedrijf 7996.82Onkosten Beheer 3600, Onkosten Expeditie 1138.71, Ex ploitatie gebouw 1568.69. Interesten 682.94, Afschr. Inventaris 1102.60, Ai- schrijving auto's ƒ870.80, Afschr. Electr. In stallatie 310.54. Gegarandeerde korting 6164.96, te zamen ƒ206.335,61. Verkoopen ƒ205.498.97, te kort 836.64. Afdeelin.g Manufacturen: Ln- koopen 23.023.25, Loonen 5724.33, Onkos ten eBdrijf 1994.71^. Onkosten Beheer 575.Exploitatie gebouw 408.09, Inte resten 733.46, 'Afschr. Inventaris 329.90. Overschot ƒ90.74, totaal 82.879.48^. Ver koopen 32.879.48» Afdeeling Bekkerij: Grondstoffen 27.128.29, Brandstoffen 2236.32, Loonen 13.115.55, Onkosten bedrijf 1761.75, On kosten Beheer 1125.Onkosten Expedi tie ƒ1525.62, Exploitatie gebouw ƒ442.80, Interesten ƒ7143. Afschrijving Inventaris 950.49Afschrijving auto 849.60, Ge garandeerde korting ƒ3135.84, Overschot 10.374.2412/« Totaal 62.716,94. Verkoopen f 62.716.94. Afdeeling Brandstoffen Inkoo pen 8834.41%, Loonen 1671.65, Onkosten Bedrijf 109.56. Onkosten Beheer 198.63V Onkosten Expeditie ƒ393.43, Exploitatie gebouw 185.23, Interesten 73.15, Afsonr auto 472.Overschot 248.88 Totaal 12 177.95a1/, Verkoopen 12.177.95^. De heer A. Th. v. Kesteren bracht als voorzitter van den Raa-d v. Toezicht een gunstig rapport uit over het beheer. De heer J. de Koning vroeg enkele in lichtingen over de balans welke hem door :den boekhouder werden verstrekt. Het dividend werd vastgesteld als volgt: Winkel 3 procent. Bakkerij 8 procent. Ma nufacturen 3 procent en schoenen 4 pro cent. Op voorstel van het bestuur werd be sloten wederom 50.voor liefdadige doeleinden te voteeren. „Moederschaps- zorg" als voorheen. Voor de werkeloozen- zorg 100.De andere werden gehand haafd. De gratificatie voor het bestuur werd bepaald te brengen van 125.— op ƒ100.Voor den Raad v. Toezicht werd hij gehandhaafd op 50.Vervolgens bracht de penningmeester een overzichte lijk verslag uit van de diverse afdeelingen der Coöperatie, hetgeen als vanzelf niet optimistisch klonk. In de mëesje afdeelin gen heerscht malaise. Doch, aldus de ver slaggever, de schuld is voor het reuzen- aandeel bij de leden, welke nog teveel a contant bij andere gaan inkoopen. Als alle leden hun zaak voor de volle 100 procent steunden, dan had 1932 geen mindere to taal omzet behoeven te hebben van ruim 81.000.en een mindere winst van 17.379.50. Was er b-ij den leden van ,0. B." maar hetzelfde vuur als bij de Hitle- rianen- in Duitschland, dan bloeide onze Coöperatie als ooit te voren. Spreker toon de voorts nog- met sprekende cijfers aan wat in het afgeloopen tijdperk op coöpera tief terrein is verricht. Daarom: weest al len echte coöperatoren in uw eigen sociaal belang! Moge Gods zegen blijven rusten op ons werk. Spr. wees er nog op, dat er samen werking is verkregen tusschen Coöperatie en de R. K. Werkliedenbeweging, hetgeen zeer zeker de coöperatieve zaak ten goede zal komen. De voorzitter dankte den penningmeester voor zijn mooie verslag. Vervolgens deelde hij mede, dat het dividend zal worden uit gekeerd als volgt: Op Woensdag 22 Maart voor de nos. van 1 tot 240. Woensdag 29 Maart van 241 tot 480 en op Woensdag 5 April van 480 tot het einde en voorts op Woensdag 12 April te Sassenheim in het K.S.A.-gebouw voor Sassenheim, Voorhout en Noordwijkerhout, telkens des avonds ie half 8. Voorts deelde de voorzitter mede. dat dit jaar de gegarandeerde korting voor de aid. Winkel niet kon worden vastgesteld, eohter wel voor de Bakkerij. Deze werd be paald op 5 procent. Aan de orde is hierna bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren P. van Kesteren. H. Elfering en A. v. Zon neveld en voor den Raad van Toezicht A. Th. van Kesteren. De heer v. Zonneveld wensehte niet meer in aanmerking te ko men, weshalve de voorzitter hen dankte voor alles wat hij voor de Coöperatie heeft Verstrekt S ©i Credieten I „lil 2U2 gedaan Als candidaten waren, behalve de twee aftredenden, ingediend de heeren J. P. de Koning, J. Hoogervorst en Th. Was- senaar, weshalve men overging tot stem ming. Ter vluggere afdoening werden twee stem bureaux benoemd. De uitslag der stem ming was als volgt: Uitgebracht werden geldige stemmen 298, van onw. 5 en blanco •2. Hiervan verkregen H. Elfering 274, P H. v. Kesteren 235, J. P. de Koning 234, Th. Wassenaar 97 en J. Hoogervorst 37 stemmen. Herkozen zijn dus Elfering en v. Kesteren en gekozen in de va-cature-v. Zon neveld de heer J. P. de Koning. De voor zitter feliciteerde de her- en gekozenen en hij hoopte in hen goede krachten te viu- don voor de Coöperatie. De heer A. Th. v. Kesteren werd bij enkele oandidaatstelliag als lid van den Raad v. Toezicht herkozen. Hierna was men gekomen aan de rond vraag. Hiervan maakten gebruik de heeren v. Doorn, v. Steijn, v. Werkhoven. Koele- wijn, Bon en v. d. Laan. Allen werden door den voorzitter afdoende beantwoord. Na allen' gedankt te hebben voor hunne op komst en voor hunne zakelijke besprekin gen, werd de vergadering met den chris- telijken groet gesloten. Bouwvergunning. Burg. en Weth. dezer gemeente hebben aan den heer L. Schoor!, bloemist, alhier, vergunning verleend, tot het bouwen van een bloembollensohuur op het perceel kadastraal bekend gemeende Lisse in sectie C. nos. 2045 en 2046, gelegen langs den Heereweg. Eeuwfeest Oranje. Vanwege het Ge meentebestuur zal op 24 April a.s. ter gele genheid van de herdenking van het eeuw feest van Prins Willem van Oranje, aan de schoolkinderen van de twee hoogste^ klasse der lagere scholen en aan de leer linpen van de U.L.O. scholen in deze ge meente een reproductie van het portret van den Prins van Oranje worden uitge reikt. Trekhondenkeuring. Op Maandag, den 20en Maart a.s., van des namiddags 1.30 tot 3 uur, zal in deze gemeente de keuring en herkeuring van trekhonden plaats heb ben. De honden moeten aangespannen op de plaats van keuring, zijnde het gebouw voor Openbare Werkeu aan den Gracht- weg, verschijnen. Bij niet verschijning ver valt de oude vergunning. NOORDWIJK. Schapendooder. Bij de politie werd aangifte gedaan, dat twee schapen door een hond zoodanig waren gebeten, dat deze op advies van den dierenarts afgemaakt moesten worden. Bij een ingesteld onderzoek bleek de hond in eigendom toe te behooren aan den heer Z. alhier. Proces-verbaal zal worden opgemaakt. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het gaat nog steeds in dalende lijn en de uitkomsten zijn in het algemeen genomen slecht. Er is bijna geen verzending voor "export en de aanvoer is nog zeer groot. Wel laten de bollen zich dit seizoen bijzonder goed trekken, doch ook niettegenstaande dit, gaat de winst die er in den aanvang van het seizoen door de redelijke prijzen uit dien tijd, er weer geheel aan. Betaald werd per dozijn voor tulpen: Murillo 81 Oct., Ibis 610 cl., Rose Gris de lin 57 ct., Prins van Oos tenrijk 9—12 ct., Flamingo 712 ct., Mr. v. d. Hoeff 1318 ct., Prosperity 712 ct., Gele Prins 1214 ct., Prof. Rauwenhoff 812 ct., Farncombe Sanders 913 ct., Bar- tigon 914 ct., William Copland 814 ct., William Pitt 9—14 ct., Couronne d'or 10 15 ct, Mac Kinly 710 ct. ST0MPWIJK. Propagandaclub, Donderdagavond 8 uur zal de Propagandaclub „St. Paulus" een cursus-avond houden in het St. Vitus- huis voor leden en belangstellenden. De heer Kees v. d. Zijden zal spreken over „Ons propagandawerk'' Voorts zal de heer Jan v. d. Meer spreken naar aanleiding van een vraag op de vorige cursusvergade ring over „Wat is fascisme?" SASSENHEIM. Bloembollencultuur. Gisterenavond vergaderde de afd. Sassenheim van de Aig. Ver. voor Bloembollencultuur ter bespre king van het Saneeringsplan hetwelk zal behandeld worden op de algemeene verga dering, in Haarlem te houden. Van de af deeling Veisen-Schoten is een motie bin nengekomen om het saneeringsplan te aan vaarden. De vergadering was ook van mee ning, dat in het saneeringsplan mogelijk leemten zijn die in de praktijk aan den dag zullen treden, doch dat de uitvoering met vertrouwen aan de daarmede belaste in stanties moet worden overgelaten, daar deze toch rechtstreeks met het vak ver bonden zijn en zullen weten op welke wij ze de vakbelangen het beste gediend zijn. Daarom werd met algemeene stemmen be sloten adhaesie aan de motie Velsen- Schoten te betuigen, terwijl de afgevaar digden de vrijheid zullen hebben namens de afdeeling Sassenheim verschillende wen- schen en verlangens de onderdeelen van het plan betreffende naar voren te bron gen. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren W. Warnaar en L. van Leeuwen. In het bestuur'werden herkozen de heeren J. Heemskerk en L. van Leeuwen. Na beëindiging van de huishoudelijke werkzaamheden was het woord aan den heer G. Demmink, ambtenaar van den Plantenziektekundigen Dienst ter bespre king van eenige plantenziekten. In de eer ste plaats handelde hij over hot z.g. grijs of mosaik in de Narcissen en zulks hoofd zakelijk naar aanleiding van een mededee- ling in Bloembollencultuur, waaruit bleek, dat de kweekers in Engeland in de gele genheid zijn van het Departement een veldkeuring voor hun gewassen aan te vra gen. Met het oog hierop is het dubbel ge- wenscht aan dit euvel aandacht te beste den, daar het oonstateeren van deze ziek te in gewassen van Hollandsche bollen het vertrouwen in den Noderlandschen keu ringsdienst niet ten goede zou komen, even wel ten onrechte, daar aan; de droge bol len van deze ziekte niets is te constatee- ren. De wetenschap heeft zioh zeer ernstig met dit verschijnsel bezig gehouden, doch men is nog steeds niet zoo ver gevorderd, dat men de aard en het ontstaan heeft kunnen vaststellen. Het eenige bestrij dingsmiddel is daarom tot heden om de partijen bij het te veld staan nauwkeurig na te loopen en de aangetaste planten te verwijderen. Misschien ligt hier voor de keuringsdienst van de Narcis, die zioh tot heden tot het Aaltjesziek beperkt, wel een taak. Tenslotte besprak de heer Demmink uit voerig de bestrijding van den Coloradoke ver. Het is voor den Nederalndsohen tuin bouw on daarmede ook voor den bollen- handel van groot belang dit eëvaar to kee- ren. Er bestaan in verschillende landen, o.m. Engeland en Duitschland. wetsbepalin gen dat geen tuinbouwproducten mogen worden ingevoerd afkomstig uit een streek liggende binnen 200 K.M. van de plaats die door den coloradokever als besmet is aan gemerkt. Op vele departementen in Frank rijk is deze bepaling van toepassing. De schade veroorzaakt door den coloradoke ver bestaat hoofdzakelijk in de aantasting van het loof der gewassen, wat door den heer Demmink door afbeeldingen werd ge toond, terwijl ook het beest zelf in gepr. toestand getoond werd. Verder werden uit voerig de bestrijdingsmiddelen besproken. Een en ander was ontleend aan de mede- deeling No. 68 van den plantenziektekun digen Dienst te Wagenineen, samengesteld door het hoofd van dezen dienst. Deze brochure is aan het kantoor te Wageningeu en bij alle controleurs verkrijgbaar. WASSENAAR. Wassenaar en Omstreken. In Het Wapen van Wassenaar hield de Tuinbouw- vereeniging Wassenaar en Omstreken een ledenvergadering. Door voorzitter A. G. van Tol werd een kort openingswoord gesproken. Op verzoek van den voorzitter bracht het lid van de Commissie van Toezicht, de heer P. Zeg- waart, verslag uit van de gehouden teeken cursus en de gehouden eindles. Nadat voorts een drietal candidaat-leden door stemming tot werkelijke leden der ver- eeniging waren toegelaten worden tot jury leden om het ingezondere te keuren door den voorzitter aangewezen de heeren C. Filius, G. v. d. Berg en M. S. Sjouke. Voor de uitgeschreven prijsvraag in te leveren opstellen onder motto over het on derwerp ,.De snoei van Bloemheesters'', worden tot juryleden aangewezen do heeren D. de Rooy, P. Zegwaart en M. Sjouke. Laatst geme'do jury zal eerst op de vol gende vergadering uitslag bekend maken. Na de pauze wordt bij monde van den heer Sjouke verslag uitgebracht van de ge houden keuring. Voor de prijsvraag 3 bloeiende Hippaeas- trum in pot werd aan de inzenders A. G. van Tol en C. van Vulpen ieder een lsten prsij toegekend. i Voor het punbenstelse] aan J". Sietinga voor 1 Cymbidium Paiuvelsii 9 p.; 1 Laelia Ancens 9 p.; 1 HebecLinum Astrorubens 7 p.; 1 Acacia Paradoxa 9 p.; 1 Cineraris Multiflora blauw 9 p.; 1 idem lichtbl. 10 p. met lof; ie idem b'auw met wit ook 10 p.; 2 idem rose 10 p.; 1 idem Berliner markt wit met rose 10 p.; 1 idem blauw met wit oog 9 p.; 1 idem rood 8 p.; 1 idem rose 10 p. met lof. P. Zegwaard voor 1 cyclame Rose von Mariënthal 10 p. met lof; 1 cyclame wit 10 p. met lof; 1 cyclame Victoria perfecta 10 p. met lof; 1 cyclame rubrum 10 p. met lof met extra compliment van de jury voor deze laatste geheele inzending. Na uitvoerige bespreking wordt voorts besloten een bemiddelingsbureau in het leven te roepen, diende enkel voor leden der vereeniging. om werkzoekende werkne mers in contact te brengen met leden-werk gevers. Met de uitvoering hiervan werd belast de secretaris, de heer van der Zalm. Op voorstel van den voorzitter wordt na ampele bespreking besloten den heer A. F. van Zetten te verzoeken zich te willen be lasten met het advisecren van het onder wijzend personeel van de Chr. school aan de Bloemcamplaan in verband met de daar in aanleg zijnde schooltuintjes, dit naar aanleiding van een daartoe gedaan verzoek door die school. Hierna sluiting. Hanze. Maandagavond 1.1. vergaderde de Hanze in het Patronaatsgebouw. De vergadering, die matig bezocht was, werd door den secretaris, den heer Gerrit Krom, op de gebruikelijke wijze geopend, waarna deze de leiding overgaf aan den nieuwen voorzitter, den heer J. S. M. Wubben, die in zijn speech er de aandacht op vestigde dat het heusch geen benijdenswaardig baantje, geen sinecure is om in' een neer- gaanden tijd voorzitter van een sociale ver eeniging te zijn; doch mot meewerking van alle leden hoopte hij er in te slagen, de vereeniging door dc moeilijke tijdsomstan digheden heen te lolden. Na voorlezing der notulen verrastte de voorzitter de afdeeling op een keurig ver zorgde speech, waarin werd aangedrongen op gemoedelijkheid, samenwerking en hoog opgevoerd vergaderingbezoek. Den afgetre den voorzitter, den heer A. te Nijenhuis, bracht hij een oprecht woord van hulde en dank voor zijn, in het afgeloopen tijdperk gegeven leiding. Na enkele ingekomen stukkeu en bespre king van den vorm van incasseering door de Gemeentebedrijven, was aan de orde een bespreking van de samenstelling eener vakraad. Na breedvoerige uiteenzetting werden de heeren Jonker, A. Verkley, D. v. Veen, J. v. d. Aa en Th. v. d. IJssol bo- noemd om mot hot bestuur een commissie £ot samenstelling van een vakraad tc v<?r- men. Nadat de uitgave eener plaatselijke tele foongids was behandeld, bracht de commis sie van verificatie bij monde van den heer A. de Smit verslag uit en werd do penning meester voor zijn nauwkeurig beheer ge dechargeerd. De rondvraag leverde enkele punten van bespreking op als: onderricht in Waren kennis, oprichting K. J. M. V., Apostolaat der Zee, waarna de voorzitter onder dank zegging sloot. Kath. Garde. De R. K. Garde hield een vergadering in de R. IC. Jongensschool, welke goed was bezocht. De voorzitter heette do aanwezigen wel kom en deelde mede dat het Z. II. Exc. den Bisschop van Haarlem had behaagd den Weleorw. Heer Kapelaan Corsten van „de Goede Herder" aan te wijzen als gees telijk adviseur van de Katholieke Garde. Deze inededeeling werd met applaus be groet. De voorzitter hette Kapelaan Corsten welkom in do vereeniging. Hij sprak de hoop uit, dat hij een goed leider zou zijn en de voetsporen van zijn voorgangers zou drukken, terwijl hij de verzekering gaf, dat de leden hun best zouden doen oin zijn taak te verlichten. Daarna werd besproken de te voeren actie voor de verkiezingen. De voorzitter zette uiteen het grooto nut van huisbezoek en gaf in -overweging een club te vormen, welke zal trachten zich zoo spoedig moge lijk op de hoogte te stellen van al.es, wat er leeft onder de kiozerö, om hen daarna te bewerken. Als leiddraad gaf hij aan de se rie lezingen in brochure-vorm, door voor aanstaande mannen gehouden. Over dit punt werd lang en breed gediscussieerd, met het uiteindelijk resultaat, dat beslo ten werd oen club te vormen tot eigen ont wikkeling en voorlichting van anderen, evenwel niet enkel voor politieke doelein den, maar ook van godsdienstige en maat schappelijke strekking. Staande de verga dering gaven zich hiervoor 19 leden op. Om zoo spoedig mogelijk te kunnen beginnen werd een drietal heeren aangewezon, om do leiding te geven en een bestuur te vormen, te weten de heeren S. van den IJssel, J. Backer en H. H. van der Plas. De voorzitter van de Garde sprak zijn vreugde uit over het ontstaan van deze club, waarvan hij veel goeds verwachte voor Katholiek Wassenaar. Nog werd besloten loden van don R. K. Vrouwenbond tot deelname aan heb werk uit te noodigen. Na bespreking van eenige interne aan gelegenheden werd daarop de vergadering gesloten. Reddingsbrigade. In hot Dorpshuis hield opgemelde vereeniging een drukbe zochte ledenvergadering. Door den voorzitter J'hr. W. Iv. von Wei- Ier werd een openingswoord gesproken. Nadat de notulen waren voorgelezen bracht de kascommissie verslag uit van hare bevindingen. Per 1 Januari was er een batig slot van j 105.63. Naast eenige admi nistratieve wenken aan den penningmees ter wordt door de Commissie geadviseerd dezen functionaris te dechargeeren voor het keurig gevoerde beheer. De aftredende bestuursleden de heer Kessler en Mej. Snoek werden bij acclama tie herkozen. Voorts werd het bestuur uitgebreid mot twee werkende leden n.l. do heeren Atsina en P. Remmers waal. Voorts word nog me degedeeld dab do gehouden bazar een be drag van 550.ruim had opgebracht, voorwaar een prachtig cijfer. Onder do aanwezigen merkten we nog op Burgemeester J. Wiegman en Wethouder W. Boichel. Z0ETERMEER. Vereeniging der gemeenten. Op Maan dag 10 April a.s. zal plaats hebben de can- didaatstelling voor de verkiezing van 7 le den van de Commissie uit do ingezetenen, wier oordeel zal worden gevraagd over dc vereeniging van de gcineeulen Zoetermccr en Zegwaart. Op dien dag kunnen, van des v.m. 9 tot des n.m. 4 uur, ter Secretarie worden inge leverd lijsten van candidaten. Formulieren voor de lijsten zijn vanaf heden tot en met dien dag der verkiezing ter Secretarie kos teloos verkrijgbaar. Deze verkiezing betreft het vormen van den z.g. „dubbelen Raad". De Spaansche Schatgravers. Door een ingezetene werd van den ber.... Spaan- schen schatgravor een brief ontvangen uit Barcelona, met verzoek een zeker bedrag tc zenden aan een adres te Valencia (Spanje} teneinde hem uit de gevangenis te verlos sen. Voor de geldelijke bomiddoling zou ge adresseerde een groot bedrag (van ver scheidene cijfers) krijgen. Het was echter te inooi om waar te zijn.. De brief was in het Duitsoh geschreven en gesteld. Geboren: Janna Maria, d. v. J. A. Kreft en A. Vrijcnhoek. Petronclla, d. v. G. Noordam en A. Bos. ZEGWAART. Geboren: Maartje Roberta, d. v. G. J. Roos en A. Bouman. Maria Iluberta, d. v. H. Blonk en M. Vis. Overleden: Leendert Hagers, 8 maanden Johannes Jacobus Maria van Well, oud 5 jaren.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7