UIT DE RIJNSTREEK FAILLISSEMENTEN DINSDAG 14 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 12 GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK Vrijdagavond te 7.15 uur kwam de Raad der Gemeente Stompwijk in openbare ver gadering bijeen. Voorzitter burg W. Keijzer. Secretaris H. J. van Delft. Aanwezig alle leden. Do voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen onveranderd wor den goedgekeurd. Ingekomen zijn: Goedkeuring raadsbe sluit dd. 18 Oct. 1932 inzake af- en over schrijvingen. Verslag verificatiebureau van Ned. Gemeenten. Proces-verbaal van kas- openeming Gemeente-Ontvanger. Verslag der Oommissie tot wering van schoolver zuim, enz. enz. Een adres van den plaatse lijken Raad, enz. inzake afwijzende beschik king betreffende huurtoeslag, enz., waarbij de voorzitter opmerkt, dat men in Den Haag hierover een conferentie heeft gehad en spoedig hierop hoopt terug te komen. Rondstrooien van pamfletten. Dc heer Bloemheuvel bespreekt het ver slag der Oommissie tot wering van school verzuim en merkt naar aanleiding van een adres op, dat, als het resumé der indertijd met dezen Raad gehouden vergadering juist is, hij het rondstrooien van het pamflet sterk afkeurt. Het voorstel tot wijziging gemeenschap pelijke regeling betreffende de toelating leerlingen tot de O. L. school in de Gemeen te Voorburg, alsmede het voorstel tot wijzi ging der algemeene politieverordening, worden z.h.s. aangenomen. Voorstel naar aanleding van adres d.d. 2-8 December 1932 van de buurtvereeniging „Westvliet". De heer Vink brengt dank aan B. en W. voor dit prae-advies en ook voor andere, welke de leden de laatste dagen bereiken. Het is met ernst en nauwgezetheid gedaan. Hij zet in deze een en ander nader uiteen en is van meening, dat het adres wel noodig was. Hij geeft B. en W. in overwe ging om de politie, voor wien een woning gezocht wordt zoo mogelijk daar te doen wonen. Ook dankt hij B. en W. voor de toe zegging inzake de maximumsnelheid en vraagt nog de aandacht van B. en W. voor de verlichting op enkele plaatsen, welke door hem genoemd worden. De heer Bloemheuvel wil ook daar een politie doen wonen, vooral ook in verband met politietoezicht bij de O.L. School. De voorzitter kan in deze geen vaste toe zegging doen, daar hij daarvoor niet over voldoende politiemannen beschikt; hij zegt echter een ernstige overweging van een en ander toe. De heer Willemse geeft B. en W. in over weging de maximum snelheid daar te be palen op 40 K.M., waarna het voorstel z.h.s. wordt goedgekeurd. Bij het voorstel tot aanleg van een rijks tele fooninrichting in het Raadhuis zegt wethouder van Wijk. dat hij zich nog niet met het voorstel kan vereenigen en zet zijn standpunt duidelijk uiteen; hij vindt deze uitgave niet noodig. Het voorstel wordt hierna z.h.s. aangenomen, met alleen de heer van Wijk tegen. Het voorstel tot intrekking der verorde ning dd. 1 December 1921, regelende het aantal ambtenaren' van den Burgerlijken Stand en de verdeeling hunner werkzaam heden en het voorste] tot vaststelling eener verordening, regelende de werkzaamheden verdeeling tusschen de ambtenaren van den Burgelijke Stand, worden z.h.s. aangeno men. Tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand wordt met algemeene stemmen be noemd de heer van Herpen. Bij het voorstel tot toekenning presentie geld voor het bijwonen van vergaderingen der commissie belast met de uitvoering der steunregeling voor workloozen, zegt de heer de Langen, dat dit voorstel de goedkeuring heeft der Commissie ad hoe. Hij wil tevens een voorstel doen om voor alle Commissie vergaderingen presentiegeld te geven. De voorzitter vraagt, of hij de draag kracht hiervan wel heeft overzien. Hij kan in deze zijn medewerking niet verleenen; wel willen B. en AV. de zaak nog eens onder de oogen zien. De heer Bloemheuvel heeft met veel ge noegen dit voorstel ontvangen. Hij meent echter, dat wij dit niet mogen aannemen, ook al om de critiek van buiten en zal daar om tegen dit voorstel stemmen. De heer Vink waardeert de opmerkingen van den heer Bloemheuvel, doch meent, dat men in deze niet vreesachtig behoeft te zijn. Men behoeft voor niemand de oogen neer te slaan, als men voor het zeer vele werk, wat de commissie .verricht, een kleine ver goeding ontvangt ais biiik van erkentelijk heid en hij kan dan ook met gerustheid en GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJKERHOUT alle vrijmoedigheid het voorstel van B. en W. aannemen. De heer Willemse vindt het bedrag van 1.50, wat men ontvangt, toch niet te hoog; he-t is meer een erkenning, voor hetgeen ge presteerd wordt, want van een betaling kan toch nie£ worden gesproken. De heer Bloemheuvel wil ook den Secre taris, wanneer het voorstel wordt aangeno men, deze vergoeding geven. De voorzitter neemt dit gaarne over. De heer de Lange wil, wat betreft de ove rige commissie-vergaderingen gaarne wach ten tot de begiooting en trekt zijn voorstei in, waarna het voorstel van B. en W. z.h.s. wordt aangenomen; alleen de heer Bloem heuvel wenscht geacht te worden tegenge stemd te hebben. Reconstructie Broekweg. Voorstel tot uitvoering reconstructie-plan aan den Broekweg en omgeving in werkver schaffing. De heer Vink zegt, dat toen hij het voor stel zag, zijn eersie indruk was dankbaar heid jegens B, en W., doch dat hij daar naast een neiging gevoelde om het voorstel af te wijzen. Er zijn thans 170 werkloozen en daarom juicht hij het voorstel van B. en W. toe, dat zij deze menschen aan den ar beid willen hebben, vooral ook voor het moreel van de menschen. Er kleven aan dit voorstel echter twee gebreken en wel ten eerste dat het geen werkverschaffing is en ten tweede, dat men loonen moet uitbetalen die niemand op zich durft nemen. Het loon is geknepen, een loon van 0.35 per uur is te laag. Zeer zeker nemen wij in de groe peering de juiste plaat-s in, doch z.i. is het geen behoorlijk loon. Hij zet in deze zijn standpunt breedvoerig uiteen en vindt het moeilijk dit voorstel aan te nemen. De voorzitter zegt, dat hot voor B. en W. ook verre van pre trig is B. en W. hebben alles gedaan om meer te krijgen, doch tot heden zonder resultaat. Hij ste:t voor, dat een paar raadsleden mede gaan naar Den Haag om alsnog een hooger loon te beplei ten; hij raadt aan het voorstel aan te ne men. De heer de Langen sluit zich aan bij den heer Vink. Hij kan zijn stem aan het voor stel niet geven. Wij behoeven ons van bo venaf niet bang te laten maken. Hij vindt een loon van f 0.35 Godschreiend. Ook de heer Bloemheuvel is eenzelfde meening toegedaan; hij ziet de zaak als een verkapte loondruk. Hij wil een leening slui ten op den kapitaalsdienst en het werk als productief werk uitvoeren. De heer Willemse vindt het loon abso luut onjuisthij heeft alles nagegaan om hieraan te ontkomen, doch heeft geen uit weg gevonden. Hij zal noodgedwongen het voorstel van B. en W. aanvaarden om hier door een misssehien groot-er gevaar betref fende subsidie voor de Gemeente af te wen den. Er worden over dit voorstel dan nog zeer lange en breedvoerige besprekingen ge voerd, waarbij ook de bestrating ter sprake komt en meerdere leden een klinkerbestra ting prefereeren boven de wegbedekking, welke thans op den Broekweg is. De heer Vink haalt nog enkele dingen aan, welke eventueel als werkverschaffing in aanmer king komen. Een tusschenvoorstel van den heer Bloemheuvel om me* dit voorstel te wach ten tot men in Den Haag is geweest, vindt geen ondersteuning, waarna het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met S3 stemmen. Als afgevaardigde naar Den Haag wor den door den voorzitter aangewezen de heeren Willemse en Bloemheuvel, waar mede de Raad accoord gaat. Het voorstel tot toekenning vergoeding, bedoeld in art. 13 L.O Wet 1920, verzoek wed. Q. Olsthoorn. Wilsveen 33, dd. 7 Fe bruari 1933, a.smede het voorstel tot wijzi ging Gemeentebegrootmg 1933. worden z.h. s. aangenomen. Enkele vragen van den heer Yink worden naar genoegen beantwoord, waarbij de heer Vink opmerk', dat hij deze vragen wil stellen om praatjes, welke, dikwijls wor den verkocht, als zouden sommige men sehen bij opdracht van werken voor de Ge meenten worden voorgetrokken, als men maar katholiek is of als er de Pastoor maar tusschen zit. Hij wil hier openhartig ver klaren, dat hij hiervan niets gelooft en dit hier niet het geval is en hij hoopt, dat hier mede deze praatjes ook den kop zullen wor- den ingedrukt. Na enkele besprekingen omtrent de di verse vragen, gaat de Raad in geheime zit ting ter behandeling bezwaarschriften be lastingen. NOORDWIJK. Kiezerslijst. Het aantal kiezers voor dc Tweede Ivamcr der Staten Generaal be draagt volgens den juist vastgestleden kie zerslijst 5230. Spitten door werkloozen. Naar wij ver nemen heeft de Commissie voor de kleine kweekers uit haar midden als leden van de Commissie voor het diepdelven aangewezen de heer J. van Konijnenburg en C. Soete- man, zoodat deze commissie bestaat uit genoemde hoeren benevens het raadslid den heer van der Niet. Duinkaarten. Naar wij vernemen zul len de toegangskaarten voor de z.g. on vrije duinen 15 Maart aanstaande zooals aanvankelijk was gepub.iceerd nog niet verkrijgbaar zijn. Een nadere publicatie van de zijde van het gemeentebestuur vanaf welken datum deze wel verkrijgbaar zullen zijn, zal alsnof volgen. WOUBRUGGE. Aanbesteding. Maandagmorgen vond ten gemeentehuize de openbare aanbeste ding plaats van het maken van een gebouw ten behoeve van de nieuwe algemeene be- graafpaats te Woubrugge. Timmerwerk: J. Jongeneel 1280.; G. J. Verbij 1275.50; Gebrs Sligter 1165 Metselwerk: G. A. v. Wingerden 1710. - J. Moreo 1723.J. Jansen 1760; J. Blom 1785. Lood- en zinkwerk: C. Slingerland 767.—J. van Raad 754. Smidswerk: G. C. Timmer 135.J. J. A. Schijff 157.85. Schilderwerk: F. Otte 490.A. Buis 452.J. J. v. Rosendeel 399. AUTOMOBILIST! „Autorijder, ken uw plichten, Doof op den weg bijtijds uw lichten!" Vergadering van den gemeenteraad van Nordwijkerhout op Maandag 13 Maart 1933 des namiddags te twee uur. Tegenwoordig: 12 raadsleden. Afwezig de heer J. v. d. Berg, Verde- gaal wegens verblijf buitenslands. Voorzitter de Burgemeester. De Voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige zitting worden voorgelezen en onveranderd gearresteerd. Aan de orde is: I. Ingekomen stukken. a. Adres van de afdeeling Sassenheim en omstreken van den Ned. R. K. Bond van Hotel-, Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters „St. Petrus" en van de afdeeling Lisse en omstreken van den Ned. Bond van Koffiehuis-Restauranthouders en Slij ters om gedurende den zomertijd het slui tingsuur de geheele week voor cafe's en restaurants te stellen op 11 uur en op Za terdag en Zondag op 12 uur. Gesteld in handen van B. en W. om ad vies. b. Schrijven van Ged. Staten, houdende aanmerkingen op het raadsbesluit van 7 October 1932 tot aankoop van een ge deelte van den 's-Gravendamschen weg van de Land-exploitatie Maatschappij „Noordwijkerhout". Met name maken Ged. Staten bezwaar tegen de voorwaarde, dat, voor zoover de langs genoemde perceelen eigendom, der Gemeente zijn, deze in eigendom van voornoemde Maatschappij overgaan. De voorzitter zegt, dat hij een onder zoek heeft gehad met een der Directeuren van genoemde Maatschappij en dat deze bereid is de voorwaarde te laten vervallen. Hiermede is aan het bezwaar van Ged. Staten tegemoet gekomen. Schrijven van Ged. Staten houdende verdaging van de beslissing op het raads besluit van 28 Dec. 1932 tot ruiling van grond met den Noorzijderpolder voor ver breeding van de Langevelderlaan. De voorzitter zegt, dat Ged. Staten blijkbaar zich niet goed kunnen heenzet- ten over de 100.die hier in den Raad zoveel stof hebben doen opwaaien. Voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van Ged. Staten, houdende toezending van het Kon. Besluit van 16 Januari 1933 tot goedkeuring van de hef fing van een haven- en kadegeld. Alsvoor tot goedkeuring van de begroo ting van het grondbedrijf voor 1933, Alsvoor tot goedkeuring van het raads besluit tot het verleenen van steun aan kleine kweekers. Voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van de Wed. F. J. Buschman houdende verzoek om vermindering harer huishuur, daar ?ij te geringe inkomsten heeft om deze te voldoen. De voorzitter zegt. dat er in betreffen de huizenrij wel enkele menschen wonen, dieminder huur betalen, maar dat zijn voormalige krotbewoners, die niet bij machte waren de hoogere huurprijs te voldoen. Van het tekort op de exploitatie, dat daardoor ontstaat betalen Rijk en Ge meente ieder 50 pet. De wed. Buschman valt echter niet in deze categorie. Indien zij niet in staat is de huur te betalen, zal daarin op andere wijze moeten worden voorzien. Besloten adressante te berichten, dat aan haar verzoek niet kan worden vol daan. II. Wijziging begrooting 1932. Diverse af- en overschrijvingen worden toegepast. De niet-sluitende begrooting. Enkele kleine bezuinigingen aangebracht. III. Wijziging begrooting 1933. Ingekomen is een brief van Gedeputeer de Staten, waarbij deze schrijven, dat in verband met het feit, dat het tekort, het welk de begrooting voor het dienstjaar 1933 aanwijst, na het besluit van den Raad dd. 19 Januari jl. tot wijziging van de be- grooting nog 12.000.bedraagt, Ged. Staten hebben doen onderzoeken welke maatregelen naast de reeds door den Raad getroffene, alsnog kunnen worden geno men om dit te kort te beperken. Dat onderzoek zoo schrijven Ged. S'taten heeft na bespreking met Burge meester en Wethouders aangetoond, dat de navolgende ramingen met de daar ach ter vermelde bedragen kunnen worden verminderd. Verteringen stembureau 25.bureau behoeften 5.subsidie consultatiebu reau voor zuigelingen J 100.Plantsoe nen 30.onderhoud riolen 100.— commissie tot wering van schoolverzuim 75.muziekkorpsen 100.en onder houd muziektent 250. Vervolgens kunnen re rijwiejtoelagen worden teruggebracht tot 35.per rij wiel, waardoor een vermindering van de raming onder de volgnummers 115 en 120 met respectievelijk 15.en 45.mo gelijk wordt. Tevens adviseeren Ged. Staten om een gedeelte van de gelden uitgetrokken voor het .stofvrij maken der wegen over te bren gen naar den kapitaaldienst, terwijl de prijs van klinkerpuin, grint en straatklin kers kan worden gesteld op 2.50 en J 2.60 per M3. en 21.— jer 1000 stuks. Een en ander maakt een verlaging van den post „onderhoud wezen" met 2445. mogelijk. Wordt aan vorengenoemde wenschen te gemoet gekomen, dan wordt het te kort op de begrooting van 12000.terugge bracht tot 8810. Wat niet over het hoofd moet worden gezien. Do heer L. M. v. Noort kan de houding van Ged. Staten niet apprecieeren. De be grooting is vastgesteld na een grondig on- derzoek door den Raad. Nu is het wel mo gelijk die te besnoeien met betrekkelijk onbeduidende bedragen maar vergeten moet niet worden dat wij maar met een raming te doen hebben. Tevens moet niet over het hoofd worden gezien, dat wij nu in de financieele misère zitten omdat wij vroeger de geldmiddelen der gemeente goed en zuinig hebben be heerd en daardoor minder uit het gemeen tefonds ontvangen dan andere gemeenten. De voorzitter erkent dat men het als een onrecht kan voelen, dat de gemeente tengevolge van een vroeger gevoerd be heer in moeilijkheden is geraakt. Toch kan spreker de critiek van den heer L. M. van Noort op het college van Ged. Stagen niet deelen. Ged. Staten hebben niet onbesuisd ingegrepen, doch zij hebben een tweetal ambtenaren gezonden, die overleg hebben gepleegd met Burgemeester en Wethou ders. Wat hier wordt voorgedragen is de vrucht van dit gezamenlijk overleg. De post „verteringen stembureaux" kan best met 25.verminderd worden, zon der dat afbreuk wordt gedaan aan het be ginsel, dat voor een behoorlijke consump tie voor de menschen, die van 's morgens 8 tot 's avonds 6 aan het stembureau zitten wordt gezorgd. Men had zich in den post bureaubehoef ten een groote vermindering voorgesteld, maar toen aangetoond werd. dat vermin dering practisch niet mogelijk was heeft men met een vermindering van 5.ge noegen genomen. Nu het consultatie-bureau voor zuige lingen zich in een druk bezoek mag ver heugen, kan in verband met de finan cieele subsidie deze post met 100. verminderd worden. De post „Plantsoenen" kan met 30. verminderd worden, al zal misschien het een en ander waarvan de aanschaffing gewenscht is, tijdelijk moeten worden uit gesteld. De post „onderhoud riolen" kan met 100.worden verminderd, omdat het werk reeds is geschied en is meegevallen, zoodat ruim 100.minder behoefde te worden uitgegeven, dan was geraamd. Wat de post „Commissie tot wering van Schoolverzuim" betreft werd medegedeeld, dat Ged. Staten van oordeel waren, dat de leden der commissie tot wering van schoolverzuim. die ieder 25.per jaar genieten dien arbeid wel belangeloos konden verrichten. B. en W. hebben daarop geantwoord, dat zij dit betwijfelden. Jt Is vroeger een gesukkel geweest met de commissiëën tot wering van schoolverzuim omdat er nie mand voor te vinden was. Besloten is toen. dat de gemeente-secre taris, die persoonlijk lid is der commissie tot wering van schoolverzuim, deze aan gelegenheid in de vergadering der com missie zouden ter sprake brengen. De se cretaris heeft dit gedan en als resultaat der besprekingen in de commissie aan B. en W. medegedeeld, dat de leden der com missie er niet in kunnen bewilligen, dat hun presentiegeld wordt afgeschaft. Zij zouden daarmede alleen dan kunnen in stemmen als alle presentiegelden zouden worden afgeschaft. B. en W. stellen daar om voor dezen post te handhaven. Aange nomen mag worden dat Ged. Staten thans met. de handhaving genoegen zullen neinen. Wel kan aan Ged. Staten in overweging worden gegeven te bevorderen, dat het geheele vrij overbodige Instituut der com- missiën tot wering van schoolverzuim uit de wet worde gelicht. Daarmede zou een bezuiniging niet van 75.maar van 175.worden verkregen. Wat de post van 100.subsidies aan de muziekkorpsen betreft, het spijt aan B. en W. zich dat deze post moet verdwijnen. B. en W. hebben alles gedaan wat zij konden om dezen post te handhaven, doch Ged. Staten zijn onverbiddelijk in hun meening, dat op begrootingen, die niet sluitend zijn te maken dergelijke posten behooren te verdwijnen. De post 250.— onderhoud muziektent is noodig voor de voorgenomen verplaat sing der tent, die dan tevens van een nieuw dak moet worden voorzien. Intus- schèn kan dit tot betere tijden worden uitgesteld. Overschrijving van een gedeelte der gelden, aan te wenden voor de reconstruc tie der wegen, naar den kapitaaldienst levert geen bezwaar op, terwijl de prijzen van klinkerpuin, grint en straatklinkers door B. en W. aan Ged. Staten zijn ver strekt. De voorzitter wijst er met nadruk op, dat men de door Ged. Staten voorgestel de bezuinigingen heeft te aanvaarden behoudens dan die betreffende de com- missiëu tot wering van schoolverzuim anders wordt de begrooting niet goedge keurd en is men nog veel verder van huis. Dienovereenkomstig wordt bij acclama tie besloten. IV. Aan den heer J. de Jong, gemeente ontvanger wordt een perceel grond ver kocht, gelegen aan de Julianastraat groot plm. 345 M2. voor den prijs van 2.50 per vierk. M. V. Besloten wordt een tijdelijke geldlee- ning aan te gaan voor 40.000.voor een termijn van 6 maanden tegen een rente van 2.5 pet. 's jaars. De te betalen provi sie bedraagt 1 per mille. VI. Besloten wordt aan P. v. d. Berg Thzn., J. C. de Kan. J. J. v. d. Meer en H. v. d. Vort de terreinen gelegen voor hun woningen te verhuren voor een bedrag van 0.25 per jaar. VII. Met de firma J. C. J. Knegt en Zonen te Amsterdam wordt een fraude- en bodenverzekering gesloten. De te betalen premie bedraagt slechts 10.75 per jaar. Dit is de voordeeligste manier voor de gemeente om. aan hare wettelijke verplich tingen te voldoen. De voorzitter zegt dat punt VIII der .Voorstel van B. en W. tot het ALPHEN AAN DEN RIJN. Diefstal. Door den boomkweeker de O. werd aangifte bij de politie gedaan van de vermissing van eenige planten uit zijn tuin. De politie heeft terzake een onder zoek ingesteld, waarbij het haar mocht ge lukken den dader, zekere O., te Boskoop op te sporen. De planten werden in beslag genomen, terwijl tegen den dader proces verbaal werd opgemaakt. BODEGRAVEN. Wethouders-vacature. De heer P. Ba- telaan heeft om gezondheidsredenen ais wethouder en gemeenteraadslid bedankt. Als opvolger staat op de A.-R. candidaten- lijst vermeld de heer K. Stapper. Jubileum. Deze week herdacht de heer P. v. d. Weyden het feit, dat hij vóór 25 jaren in dienst kwam bij de firma Hero de Groot. Lezing. Voor de Neutrale Midden- standsvereeniging alhier zal hedenavond in Hotel van Haatten de heer E. L. v. d. Leeuw, adjunct-directeur der Kon. Ned. Middenstandsbond te 's Gravenhage een lezing houden over „Do noodzakelijkheid van Middenstandsorganisatie in dezen tijd. tijd". Schietwedstrijd Landstorm. Stand in- tergewestelijke sohietwedstrijd B.V.L. d.d. 11 Maart 1933. Korps A: B.V.L. Alblasserdam 240. B.V. L. Gouda 237. B.V.L. Schiedam 237. B.V.L. Montfoort 233. B.V.L. III Vlaardingen 232. B.V.L. Zoetermeer 231. B.V.L. Overschie 230. B.V.L. Woerden 229. Burgerwacht Molenaarsgraaf -241. Burger wacht Boskoop 240. Burgerwacht Overschie 240. B.V.L. Albla-sserdam 238. Burgerwacht Zoetermeer 238. Burgerwacht Schiedam 238. B.V.L. Heinencord 236. B.V.L. Schiedam 235. Eerekorps D: B.V.L. Overschie 143. B.V. L. Schiedam 143. B.V.L. Berkel 143. Eerekorps E: B.V.L. Zoetermeer 14S. Burgerwacht Molenaarsgraaf 146. Burger wacht Overschie 145. Personeele Baan: F. Oskam, Zwammer- dam 50-50. A. C. Mijs, Alphen a. d. Rijn 50-49. J. M. Broeking, Lopik 50-49. F. v. d. Berg, Molenaarsgraaf 50-49. J. Noomen Sr„ R'dam 50-48. A. Jonker, Alblasserdam 50-48. P. A. v. d. Meer, Zoetermeer 5045. Th. de Jong, Boskoop 50-46. Jac. Broeking, Lopik 49-49. R. Kooy, Schiedam 49-49. W. v. Til burg, Boskoop 49-49. J. Noomen Jr., R'dam 49-48. Vaste Baan: T. Oskam, Zwammerdam 150-145. A. Eykelenboom, Molenaarsgraaf 149-144. Greimer, Boskoop 149. W. v. Til burg, Boskoop 149. Th. de Jong, Boskoop 149. Aa de Harder, R'dam 148-145. A. C. Mijs, Alphen a- d. Rijn 148-144. Woldendorp, Zoetermeer 148-142. T. Zaal, Loosduinen 148. Verschoor, Zoetermeer 147. H. Göbel, Bodegraven 147. J. v. Vuuren, Zoetermeer 144. Vrije Baan: T. Oskam, Zwammerdam 150. A. de Harder, Rdam 150. J. Noamen Sr., A'dam 150. H. Göbel, R'dam 150. P. A. v. d. Meer, Zoetermeer 150. Jac. Broeking, Lopik 150. A. P. Broeking, Lopik 150. P. Tas, Alblasserdam 150. A. Eykelenboom, Molenaarsgraaf 150. J. Noamen Jr., R'dam 150. W. v. Tilburg, Boskoop 150. Kool, Zwammerdam 150. J. M. Broeking, Lop'k 150. W. Havenaar, Berkel 150. C. A. A. Koot, Berkel 150. Opgeheven C. den Uyl, schilder A1 p h e n (Z.-H.). aankoopen van een rijwielbrancard" voor- loopig van de agenda wordt afgevoerd, omdat ter zake zooals nader is geble ken nog enkele inlichtingen moeten worden ingewonnen. De voorzitter vraagt of nog iemand in openbare zitting het woord verlangt. De heer N. H. de Klerk vraagt of het niet mogelijk is vóór de raadsvergadering de stukken naar de leden te zenden met de prae-adviezen van B. en W. De voorzitter zegt, dat in dezen tijd do secretarie overbelast is met allerlei werk zaamheden. die in normalen tijd niet aan de orde zijn. Als aan het verlangen van den heer de Klerk moet worden voldaan, dan kan men er nog wel een ambtenaar bij aanstellen. De heer De Klerk vraagt of de stukken dan niet wat langer ter visie kunnen lig gen. De voorzitter is bereid, de oproeping tot een vergadering inplaabs van den wet- telijken termijn van 2 x 24 uren 4 x 24 uren voor de vergadering te doen plaats vinden en de stukken ter visie te leggen daags voor de vergadering en op den dag van de vergadering gedurende de bureau-uren, benevens daags vóór de vergadering des avonds van 79 uur. De heer de Klerk neemt hiermede gaar ne genoegen. De heer L. M. van Noort heeft een paar losloopende honden in de bloembollenvel- den gezien. Spreker zou het op prijs stel len als de betrekkelijke verordening werd gehandhaafd. De voorzitter zal de politie in dien geest instrueeren. De voorzitter wijdt, alvorens tot sluiting der openbare vergadering over te gaan eenige waardeerende woorden aan de na gedachtenis van den heer E. Frartken. die gedurende een reeks van jaren de gemeen te in diverse functies trouw heeft ge diend en die daarbij veler sympathie had verworven. Daarna wordt overgegaan in geheim comité ter behandeling van het laatste j punt der agenda: „Reclames tegen de electriciteitsbelasting, bedrijfsbelasting en in het vergunningsrecht.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 12