AGENDA MAANDAG 13 MAART 1933 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 13 Maart 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerst.769.1 te Weenen. Laagste bairometerst.: 753.3 te Vestmanoer Verwachting tot den avond van 14 Maart: Meest zwakke ver anderlijke wind, ne velig tot licht of half bewolkt, waar schijnlijk droog weer en weinig verande ring in temperatuur Sinds Zaterdag is het hoogedruk-gebied in het Oosten flink in beteekcnis afgeno men; het minimum over de Golf van Bis- caje heeft zich Zuid-Oostwaarts verplaatst en is naar de Middellandsche Zee getrok- kenè Bij de Azoren is de hooge druk zich aan het herstellen. In het Noorden bleef de luchtdruk nog laag. Met uitzondering van Noord-Scandinavië handhaafde zich het fraaie voorjaarsweer over bijna het geheele gebied. Bijna overal heerscht zwak ke wind, met lichte morgennevel, doch heldere of licht bewolkte hemel. Groote veranderingen in de weerstoestand zijn nog niet te wachten. Ten Noorden van ons daalt de luchtdruk langzaam, in het Zuid-Westen is de barometer stijgende. Daardoor wordt een omslag van den wind naar Westelijke richting mogelijk, doch dit zal slechts een geringe bewolkingtoename beteekenen. Slechts uit Noord-Scandinavië wordt.eenige neerslag gemeld. LUCHTTEMPERATUUR. Temperat"ur des middags te half drie 12.2 gr. O. LICHT OP VOOR FIETSERS e*.: Van Maandagnamiddag 6.30 uur tot Dinsdagmorgen 5.49 uur. HOOG WATER. Op Dinsdag 14 Maart te Katwijk voonn. 4.03 uur en voorin. 4.21 uur. Zaterdagnacht hebben te Schoenebeck bij Maagdenburg excessen plaats gehad De inventaria van een boekhandel werd op straat geworpen en verbrand. Ook in J-ood- sche winkels werd op dergelijke wijze op getreden. Alle Joodsche zaken hebben Za terdag moeten sluiten. De hoofdcommissaris van politie te Ham burg heeft bepaald, dat ter handhaving van de orde en rust Zaterdag alle waren huizen en eenheidsprijzenzaken te Hamburg gesloten moeten worden. Beurs te Breslau bezet. Het beuisbestuur demi het volgende mo de: Toen de olficieele noteeringen door uet bestuur na de goederenbeurs te Breslau Zaterdag nog vastgesteld moesten worden, verscheen een afdeeiing S.-A.-mannen en bezette het beursgebouw, zoodat geen ver dere zaken konden worden afgesloten. De beursbezoekers werden gevisiteerd ten einde na te gaan of zij in het bezit van wapens waren. Hierop werden alle bezoe kers gedwongen de zaal te verlaten. Mishandeling van Beiersch minister. De „D.A.Z." meldt uit München, dat in den nacht op Vrijdag de minister van bin- neniandsche zaken, Stützel, door S.S.-lie- den uit zijn woning is gekaald en sieohcs met jas bedekt, zonder schoenen aan, per auto naar het Bruine Huis is overgebracht, waar korten tijd later de eveneens uit zijd woning gehaalde voorzitter der Beiersche volkspartij, s-taaisraad Schaeffer, arriveei- de. liet blad meldt, dat de minister van binnenlandsche zaken werd mishandeld. De commissaris voor het ministerie van justi tie, dr. Frank, heeft daarna bevolen, dat beide heeren weer naar huis moesten wor den gebracht. De heeren zouden „ontboden" zijn, om na te gaan, of het waar was', dat zij des middags de politie van München hadden opgedragen van de vuurwapenen gebruik te maken. Socialistisch advocaat doodgeschoten. Te Kiel verlangden onbekende daders Zondagmorgen vroeg omstreeks twee uur onder het geroep van „Open maken! Poli tie!" toegang tot de woning van den ad vocaat Spiegel, die als vertegenwoordiger van de sociaal-democratische partij in tal rijke politieke processen bekend was. Toen mr. Spiegel hun tegemoet kwam, losten do indringers een paar schoten op hem, ten gevolge waarvan het slachtoffer kort na zijn overbrenging in het ziekenhuis over leed. De politie zoekt naar de daders. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. Vele kiezers bleven thuis. Het Duitsche volk is Zondag weer naai de stembus geroepen om afgevaardigden voor de gemeenteraden en de provinciale staten in Pruisen te kiezen. Voor zoover valt te overzien hebben vele kiezers ge meend, dat het thans weinig waarde heeft een stem uit te brengen, daar de dictato riale regeering toch ook in de steden van plan is haar wil door te drijven, ongeacht de samenstelling van de nieuwe gemeente raden. Overal zijn de republikeinsche bur gemeesters en wethouders afgezet en het is zoo goed als zeker, dat ook plaatselijke republikeinsche overwinningen daarin geen verandering zouden brengen. Dientenge volge is het aantal uitgebraohte stemmon in vele plaatsen belangrijk minder dan dat van verleodn week. Niet alleen vele repu blikeinen zijn thuis gebleven, ook tal van nationaal-socialisten zijn er van overtuigd, dat dezo verkiezingsdag niet veel te be- teekenen had en dus is ook het aantal nar tionaal-socialistisohe stemmen minder dan vorigen Zondag. Nergens hebben incidenten van beteeke- nis plaats gehad. Ook in het Rijnland- Westfaalsche industriegebied is heb rustig gebleven, In Düss-eldorf hadden tot twee uur 's middags nog maar pas 35 procent der kiezers aan hun stemplicht voldaan. In Hannover werden bij tal van Joodsche win keliers de ruiten ingegooid. In Berlijn hebben de regeeringspartijen nationaal-socialisten en Duiteoh-natio- nalen in den gemeenteraad voor het eerst na den oorlog de volstrekte meerder- heid. De nationaal-socialisten komen met 86 leden in den nieuwen raad, terwijl do Duibsch-nabionalen 27 mandaten krijgen. Samen hebben deze partijen dus 113 van de 225 zetels, precies een meer dan de helft. De sociaal-democraten krijgen 49, de com munisten 44, het katholieke Centrum 11, de democraten 5, de christelijk-socialen 1 en de Duitsche Volkspartij 2 mandaten. Het sedert vele jaren traditioneel „roode Ber lijn" is thans zwart-wit-rood geworden. De MAAT-KLEED ING INDUSTRIE. Collectieve arbeidsovereenkomst. Na Langdurige onderhandelingen, waarbij drie keer geconfereerd werd onder leiding van den rijks-bemiddelaar prof. mr. P. ,J. M. Aalberse, hebben de bond van kleer makers-patroons en de vakbonden in de kleedingindustrie besloten opnieuw een oollectieve arbeidsovereenkomst aan te gaan. De werkgevers hadden oorspronkelijk voorgesteld, voor hun leden vrijheid te krijgen in vier series van het loontarief werk uit te geven. In dit voorstel zagen de vakbonden een poging van de werkge vers, om tot de invoering van zeer belang rijke loonsverlagingen te geraken. Nadat de rijksbemiddelaar in den loop der onderhandelingen eenige keeren zonder resultaat getracht had de partijen tot el kaar te brengen, deed hij Donderdag 2 Maart nogmaals een poging, om de uitslui ting en stakingen, die Zaterdag 11 Maart zouden ingaan, te voorkomen. Thans hebben de maatzaken het recht om hoogstens 33 X pet. van hun werk in één serie uit te geven, dan waarin zij oor spronkelijk hun werk lieten maken. De rijks bemiddelaar gaf ten slotte in overweging het percentage van 33 pet. op 50 pet. te stellen. De drie belangrijkste werknemersbon den hebben van hun leden volmacht gekre gen, op den grondslag van dit voorstel, een collectieve arbeidsovereenkomst met den bond van kleermakers-patroons af te slui ten. Daar de voorzitter van de werkgevers organisatie aan de vertegenwoordigers der vakbonden verklaarde, dat zijn hoofdbe stuur bereid is, de bepaling in zake het la ten werken in één serie lager, zoo scherp mogelijk te formuleeren, opdat ontduikin gen kunnen worden voorkomen, hebben do vakbonden eenige voorstellen bij de werk geversorganisatie ingediend, betreffende de redactie van het desbetreffende artikel in de overeenkomst. Als gevolg van de volmacht die de hoofd besturen der vakbonden van hun leden kregen, gaan de uitsluiting en staking van ongeveer 800 maatkleeimakers niet door. Ontvangsten der Nederl. Spoorwegen. De „Tel." geeft den stand der definitie ve ontvangsten over de maand November 1932. Deze vermeldt, dat aan reizigers- en bagagevervoer ontvangen is een bedrag van 4.801.276.20 (vorig jaar 5.410.079.61) aan vervoer van goederen en levende die ren werd ontvangen ƒ5.730.579.09 (v. j. 6.419.664.03) en aan diversen werd ten slotte ontvangen 256.638.29 (vorig jaar 307.23G.00). Uit deze ontvangsten-cijfers blijkt, dat ook nu weer een achteruitgang in ontvang sten is te constateeren en wel met resp. ƒ608.803,41, ƒ689.084.94 en ƒ50.597.71 of in totaal 1.348.486.06. Ton slotte kunnen wij hieraan nog toe voegen, dat over de heele periode van Jan. tot en met November 1932 in totaal een bedrag van ƒ23.587.116.02 minder werd ont vangen dan over dezelfde maanden van het voorafgaande jaar. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. ,»0ns Belang". De brandstoffenvereeni- ,»Ons Belang'" hield een dezer dagen haar Jaarvergadering, welke uitstekend be zocht was. De voorzitter memoreerde in zijn ope ningswoord, dat, trots de ongunstige tijds omstandigheden, de vereeniging er finan cieel uitstekend voorstaat. Oe notulen werden, evenals de jaarver slagen van secretaris en penningmeester, onder dank goedgekeurd. Op 31 December j.l. bedroeg het ledental 135. De ontvangsten bedroegen 4753.17; de uitgaven 4487.59; het slot bedroeg 262.58. In verband met het batig slot werd na verdediging door de heeren Muller en Joos- ten aangenomen een bestuursvoorstel om elk lid 1.— gratis bij te schrijven op zijn spaarboekje. Zonder stemming werden her kozen, als voorzitter de heer v. Meurs, als secretaris de heer Visser en als Bestuurs lid de heer Muller. Bij een eventueel moge lijk vertrek van den heer Visser zal het se cretariaat worden waargenomen door den heer Muller. In plaats van den heer Kou- wenberg. die zich niet herkiesbaar stelde, werd tot bestuurslid gekozen de heer Hen driks. Als lid der controle-commissie werd aan gewezen de hee rBurgers. Enkele zaken werden gesteld in handen van het bestuur Ier afdoening. Hierna sluiting. OEGSTGEEST. Verplaatsing woonwagenkamp. Bij het gemeentebestuur is bericht binnengekomen, dat door de Kroon het beroep van Ged. Staten inzake het stichten van een woon wagenkamp is vernietigd. Het Raadsbesluit is dus goedgekeurd. Eerlang zal het woon wagenkamp dust verplaatst worden van het Kanaal naar een terrein achter Poel geest. NOORDWi JK. Kkrvereeniging. Dinsdagavond 7.45 uur zal in het Juvenaatsgebouw een propagandavond gehouden worden voorde R. K. Staatspartij, uitgeschreven door on ze plaatselijke actieve "Kiesvereeniging, waarbij als spreker zal optreden Drs. P. Kasteel. Wij vertrouwen, dat het streven van het bestuur der Kiesvereeniging op prijs zal worden gesteld en dezen avond eenige honderden leden ter vergadering zullen komen. VOORSCHOTEN. Crisiscomité. Het plaatselijk Crisis- Comité te Voorschoten deelt mede. dat in den afgeloopen maand, door het werkco mité 4 vergaderingen zijn gehouden. Hier in werden behandeld een vijftigtal aan vragen om steun. Deze aanvragen in hoofd zaak omvattende verzoeken van personen, die reeds geruimen tijd door werkloosheid waren getroffen, om schoenen en lijfgoed voor hun en hun gezin, konden in de mees- tei o-evaHen worden geholpen. Moeilijker zijn die gevallen, waarin fi- nantieele steun wordt gevraagd in toch dikwijls ernstige crisis gevallen. Het Comité ziet zich genoodzaakt bin nenkort een ernstig beroep te doen op de offervaardigheid van de Ingezetenen in deze gemeente en hoopt nog deze maand, met medewerking van een groot aantal jonge dames, door den verkoop van bloem pjes haar kas aanmerkelijk te versterken. Met dankbaarheid maakt het Comité melding van de ontvangst van eenige vaste maandelijksche bijdragen en dcet hierbij een beroep op allen die dit goede voor beeld willen volgen om hun maandelijksch bijdragen te gireeren op no. 191800. Bij opgave wordt het door U toe te zeg gen bedrag ook maandelijks aan huis op gehaald. STADSNIEUWS VOOGDIJRADEN. Bij Kon. besluit is bepaald, dat in ieder arrondissement is gevestigd één voogdij raad, behalve in het arrondissement 's-Gra venhage waarin twee voordijraden geves tigd zijn. De voogdijraden hebben hun zetel in de arroindissements hoofdplaatsen en in de gemeente Leiden. Met uitzondering van de voogdijraden te 's-Gravenhage en Leiden strekt zich het ressort van een voogdijraad uit over het geheele arrondissement Het ressort van den voogdijraad te 's-Gravenhage strekt zich uit over de kan tons 's-Gravenhage en Delft. I Het ressort van den voogdijraad, te Lei- Gemeenteliike Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van: a. S. van Weesel om vergunning tot het oprichten van een koper- en blikslagerij en loodgieterswerkkplaats in het perceel Hoo- gewoerd No. 112, kadastraal bekend Sec tie D No. 1542; b. D. van Tongeren om ver gunning tot het oprichten van een koek en banketbakkerij in het perceel Hooge- woerd No. 4749, kadastraal bekend Seo- tie D. No. 1555; c. J. Choufour om vergun ning tot het oprichten van een brood-, koek- en beschuilbakkerij in het perceel Hooigracht No. 72, kadastraal bekend Sec tie I No. 389d. K. Daan en G. W. Hor ree om vergunning tot het oprichten van een metaalbewerkingsbedrijf in het per ceel Zoeterwoudscheweg No. 11, kadastraal bekend Sectie O. No. 161, is verdaagd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEW, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. LEIOEN. Maandag, R.-K. S. V. „S. Augustinus", Voordracht prof. Granpré Molière, Eigen Huis, 8.45 uur. Woensdag, R. K. S. V. „S. Augustinus", voordracht prof. von Hildebrand, Groot Auditorium Leidsche Uni versiteit, 8 uur. Woensdag, „De Hanze", „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. Donderdag. R. K. Reclasseeringsvereeni- ging. Zitting 89 uur St. Vincen- tiusgebouw Hoogl. Kerkgracht 32 Do avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 Maart a.s. waar genomen door de apotheken: G. H. Blan ken, Hoogewoerd 171, Tel. 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, Tel. 406. den strekt zich uit over de kantons Leiden en Alphen. De voogdijraden te Rotterdam, Amster dam en 's-Gravenhage zijn gesplitst in twee kamers. Mobilisatie Slachtoffers. Vrijdag wer d in hotel Centraal een onenbare vergadering gehouden door de Bond van Mobilisatie Invalieden en hun nabestaanden. Als spreker trad on den heer P. de Boer, uit Drachten, voorzatter van voornoemden Bond met het ondevwero welke rechten hebben de Mobilisatie Slachtoffers en hoe die te verbrüven. Soreker schetste breedvoeritr uiteen hoe in de mobilis"tie-i*aTen vele militairen ten gevolge van de veleden ontbering ziel- en zwi?> zim ceworden en afgekeurd werden -Tonrler pensioen te ontvancen. Hoewel deze personen wel rnoreo1 re-H ebben on hulo van de ren-eerine is dit moreele recht niet oun een behorlijke wi:ze in een wetteü'k recht vastcre'e"d. !t Go- vol" is eeweest dat duizenden thans als onvolwaa^di"en een armoerl1'" bestaan lij den want oo1- de wet van 3 December 1931 pj'"t velen die wel moreel recht hebben uit. Sor. kon het niet goed vinden, dat de re^eerins zich on deze wi'ze v«n de men- schen tracht af te maken zooals thans ge beurd w°nt betrokkenen worden no" steeds als be<rftï"dea bchanddd terwül de revee- rinkia.r sch'dd t^nns door de klnd°-en vo bof-oMrenen la°t h"t"1en zoodot d-^e ook mobilisatie slachtoffers worden. .Als de zoon van een ipnhHis"t'e-lnvlide bv. f 9 ne* week verd'end boi'dt de Re^eprinnr v"n belanghebbende hie-van 2'3 af: heeft hij twee k'o^pren d'e elk ƒ9.verdienen d«n houdt de Re^eerinv van de gezamenlijke inkomsten f 12 rer week af. Snr. acht d't in stri:d rc°t elk re"H"be- vrin. D^t erehlt dan nocr alleen vot hen, die vo"' een uitkeering in "evolve de wet van 3 Dec. J931 in aanmerkmv komen maar rdot aUen kunne aan de "i?e de Meister in"evol"e voornoemde wet heeft "esteld vldoen. 't Gevolg ri d-t hun verzoeken worden afgewezen. Botee'-ent d;t nu ook dat zij veen recht hekhen? Neen ze"t snr., het fe:t, dat veen v'tkee- rin? wordt geveven omd^t bet-okkeoen n'et aan de vestelden e'schei voldoen kan nimmer betee1renen dat recht is gedaan. Inte"eadeelS"r. is er dan ook vast van overtuigd, d°t deze wet. gewrzird zal moeten worden. Het bestuur heeft een aud!ënt'e aangevraagd teneinde H. M. de Koningin persoonlek on de ho""te te stel len we^ce audiëntie vermoedelijk z°l wor den toeveskaan blökens een door het be stuur ontvangen bericht van de Koningin, Voorts .wees spr. er op,'dot vele mobili satie-slachtoffers meenen, dat zij hun recht hebben verbeurd doordat op hun ont sla vbrief staat vermeld, dat zij uit den mil. dienst ontsIa"en zijn wegens lichaams gebreken binten de dienst ontstaan. Dit is echter niet het geval, juist voor hen is de wet van 3 Dec. 1931. d'e overi"ens slechts een steunwet is maar geen recht eeeft. Spr. betreurde het dan ook dat het rapport van de Stnatscomm:ssie-Albe-se en het advies van deze commissie niet is opgevolgd. Veel onrecht zou dan kunnen worden weggenomen. Na een opwekking de bond krachtig als één man te blijven steunen, besloot spr. zijn rede die met applaus werd begroet. Vervolvens werd de openbare vergade ring gesloten en werd overgegaan tot een huishoudelijke veraaderinv. Een af deeling van den Bond werd opgericht. Tot secretaris-correspondent voor Leiden I en omstreken werd benoemd J. Overmeer, Oude Vert 119, alwaar bclanvhebbenden j nadere inlichtingen kunnen bekomen. BINNENLAND HET COLLECTIEF CONTRACT IN HET BL0EMB0LLENBEDRIJF. Ook door de Patroonsbonden aanvaard. Tussohen de drie Patroonsvereenigingen en do R. K. en Chr. Landarbëidersbond is overeenstemming bereikt voor het collec tieve contract 1933/34. De moderne Land- arbeidersbond heeft niet gecontracteerd. De patroons zijn evenwel wel bevoegd met leden van dezen bond individueele contrac ten af te sluiten, waarbij door hen een ver klaring moet worden onderteekend hou dende dat zij zich onderwerpen aan de voorwaarden en bepalingen van het collec tieve contract. Het loon is nu vastgesteld op gemiddeld 20.per week, uit te betalen van 15 Mei 18 November 21.per week en de overige maanden 19.In betrekking tot het Kindertoeslag- en Pensioenfonds is besloten om over het contractjaar 1932/33 de bijdrage van de patroons te verminde ren van 2 pet. op 1.45 pet. van het loon, terwijl over 1933/34 slechts 1 pet. voor het Pensioenfonds wordt gevorderd, waarvan de helft op de arbeiders verhaald mag wor den. Verder wordt in 1933/34 geen bijdrage gevraagd voor het Kindertoeslagfonds. Deze faciliteiten gelden niet voor patroons die hun lidmaatschap hebben opgezegd. Aan hun verplichtingen zijn zij contrac tueel nog voor een jaar gebonden en wordt het oude percentage gehandhaafd. TARIEFSVERLAGING IN DE BOUWVAKKEN. Voornamelijk van belang voor den woning bouw in de groote steden. De arbeidersbonden in de bouwbedrijven hebben besloten aan de regeering mede te dee.en, dat zij bereid zijn tot medewer king om de in net bouwbedrijf bestaande tarieven zoodanig te regelen, uat de daar bij te verdienen ioonen beperkt worden of blijven tot 20 a 25 pet. boven het contract loon, met behoud van de arbeidspraestatie, zooals die fcotdusver in tariexwerx regel was. De patroonsbonden hebben nog geen ofxicieel besluit genomen, maar een be reidverklaring hunnerzijds mag als zeicer worden aangenomen. Deze bereidverklaring heeft voorname lijk beteekeni'S voor den woningbouw in de groote steden. Zooals men weet hebben de organisaties zich niet bereid verklaard om wederom tussohentijds wijziging in de collectieve arbeidsovereenkomst te brengen, waarna de regeoring haar wenschen in dit opziciit heeft later varen. Intusscben is de toe stand in het bouwbedrijf allerbedroevendst. Volgens de laatst bekende cijfers is het werkloosheidspercentage 50.4 en de posi tie van de werkgevers is naar verhouding. Het gemiddeld aantal werkloosheids-dagen van de leden van den Ned. Chr. Bouwarbei- dersbond bedroeg over 1932 met minder dan 115 dagen, dat is dus 19 weken. In vakkringen wordt deze ontwikkeling voor een groot deel toegeschreven aan de werkverschaffingspolitiek der regeering, waardoor zeer veel werk aan het bouwbe drijf wordt onthouden. „Hbld." Het Verbond voor Nationaal Herstel. Het Verbond voor Nationaal Herstel, dat, hoewel fascistisch getind, niet met de fascisten aan de stembus samenwerkt had op zijn candidatenlijst genoemd prof. dr. ir. Gelisscn, booglceraar aan *de R.K. Han- delshooceschool te Tilburg. Deze heeft echter verzocht, hem van de lijst af te voeren. CRISIS ZUIVEL-CENTRALE. Controleurs ontslagen. De Crisi® Zuivel-Centrale brengt ter kennis van belanghebbenden, dat zij zich genoodzaakt heeft gezien eenige van haar controleurs te ontslaan. Zij geeft den be langhebbenden daarom den raad de con troleurs CrisisZuivelwet niet in hun be drijf toe te laten, dan nadat dezen de legi- timatiekaart, hun door de Crisis Zuivel- Centrale verstrekt, hebben getoond. GEEN FASCISTEN IN HET LEGER. Aansluiting of steun in strijd met de plichten van den militairen a/nbtenaar In de Legerorders wordt op-genomen een beschikking van don minister van Defen sie, waarbij ter kennis wordt gebracht, dat aansluiting bij of eenigerlei steunverlee- ning aan groepen of vereenigingen van personen op fascistischen grondslag in strijd is met de plichten van den militai ren ambtenaar en derhalve verboden. Gemeld wordt, dat in verband met de nadere uitlegging, die de minister van De fensie in de Tweede Kamer heeft gegeven betreffende het verbod tot het verleenen van steun door beroepsmilitairen aan fas cistische weerbaarheidsorganisaties, kapi tein S. Veldmeyer te Nijmegen zeer tot zijn leedwezen heeft moeten bedanken voor een candidatuur als Kamerlid vanwege den Algemeenen Nederlandsehen Fascisten Bond. Verder vernemen wij, dat van de zijde van den A. N. F. B. een protestactie zal worden gevoerd. Zaterdagmorgen is in het garnizoen te Amersfoort de volgende order afgekomen: Op- laat van den Minister van Defensie wordt het bijwonen door militairen van de op 14 Maart a.s. of eventueel anderen da tum te Amersfoort te houden vergadering van dc Nationaal Socialistische beweging of andere organisaties op fascistischen grondslag ve-rboden op grond van het be paalde in art- 17 aanhef en sub e van het Reglement betreffende krijgstucht. Technische Dienst der Telegrafie en Telefonie. De Dienst der Telegrafie en Telefonie heeit de beschikking gekregen over ver schillende nieuwe typen huis telefoona-ppa- raten, welke vele voor. ee!en bieden boven die, welke voorheen in de huis telefoon- inriohtingen werden verwerkt. Deze apparaten worden, evenals de vol ledige serie van de toestellen voor don verresohrijfdienst, tentoongesteld op de a.s. Voorjaarsbeurs, welke van 14 tot en het 23 Maart a.s. te Utrecht wordt gehouden. In de stands 3143, 3147 en 3154 zijn geëxpo seerd volledig in bedrijf zijnde inrichtingen van verschillende typen, waarin de nieuwe apparaten zijn opgenomen; de verreschrij vers worden in stand 3139 gedemonstreerd Bouwfonds ten behoeve van de vestiging der E.E. Paters Benedictijnen te Egrr.ond. Totaal vorige opgave 3.169.50. Ingekomen giften van 410 Maart: J. van G. te S. f 5.—. Een blijk van sym pathie uit Limburg f 2.50. Uit dankbaarheid verblijf op Mont César f 2.J. de G. te A. f 2.50. E. S. te R. f 10.—. D. v. A. te N. f 2.50. Noord Brab. Dagblad f 2.N. N. te X. f 100.—. Mej. J. v. d. H. te R. f 20.—. J-. KI. te R. f 2.50. Mevr. de Wed. D. v. J.-M. te A. f 12.50. C. v. d. H. té S. f 5.—. E. D. te H. f 2.50. Pastoor v. d. P. te A. f 250. R- V. r,e H. fl.—Th. v. d. B. te H. f 100.—Wed. A. v. d. W. G. te H. f5.-. M. I. O. G. D. te S. f 5.Totaal f 282.50. Tesamen 3452. Giften voor dit doel worden uilsluitend aangenomen ten kantore van de firma Theodoor Gilissen te Amsterdam, Nieuwe Doelenstraat 1214, Gironummer 28485.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2