MAANDAG 13 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 k.k. ver. voor kraamverzorging voor alle gezindten te leiden plaatsingsbureaü boerhaavestraat 30. Geopend elke Donderdag- 2690 middag van 2 tot 5 uur. Uitsluitend schriftelijke aanvragen. Adres: R.K. "Ver. v. Kr Stille Rijn 7 AVONTUURLIJKE MEEL-GESCHI EDE NIS VAN WOLLINGHUIZEN. Niet-prettiye ontmoeting met een Duitsch douane-beambte op Nederlandsch gebied. Op 9 November van het vorig jaar had een nabij de grens wonende boer te Wol- li nghuizen aan een Duitscher een paar zak ken tarwemeel verkocht onder voorwaarde, dat de Duitscher zelf maar moest zorgen dat hij het zijn land binnenkreeg. Do af- 'spraak was, dat het meel op een stuk land, dat in eigendom aan den boer behoorde, zou worden nccrge.egd. De Duitscher zou daar komen om te betalen en moest dan maar probceren het meel over de grens te brengen. Het was des avonds in de scheme ring, dat de boer op zijn land moet de zak ken meel stond, dus op Nederlandsch ge bied. Hij zag van over de grens een dron ken wielrijder aankomen, die langs een paadje dat ons land inloopt, verdween. De boer ging een paar meters verder naar de grens om te kijken of de kooper al kwam, toen achter hem ineens de dronken wielrij der, die een Duitsche douane bleek te zijn, te voorschijn kwam, iets tegen hem schreeuwde en zonder eenigo waarschuwing een vijftal schoten uit een revolver op hem loste, zoodat de kogels hem rakelings langs de ooren floten. De boer vluchtte zoo gauw hij kon in de richting van zijn huis, ach terna gezet door den Duitschen douane beambte. Toen deze den boer ver genoeg had teruggejaagd, hem steeds dreigende met zijn revolver, nam de Duitscher de twee zakken meel en legde die op zijn eigen rijwiel, waarmede hij de grens passeerde en op Duitsch grondgebied verdween. Een uitgebreid onderzoek is, zoo deelt het .,Nieu\vsbl. v. h. Noordon", waaraan we dit bericht ontleenen, mede, door de Justi tie te Winschoten naar aanleiding van dit feit ingesteld. Er werden foto's van de si tuatie aan de grens gemaakt en het merk waardige was, zooals het blad van grens bewoners vernam, dat eenige dagen later ook dc Duitsche politie aan haar kant stond te fotografeeren. De Duitsche Zoll-Assistent A., die van dit feit verdacht werd, ontken de namelijk, dat hij op Nederlandsch ge bied was geweest en beweerde dat de boer zelf de smokkelaar was geweest en dat alles zich op Duitsch grondgebied had afge speeld. Naar het blad verneemt, is deze zaak in zooverre afgewikkeld, dat de boer zijn meel en zijn fiets van de Duitsche douane heeft teruggekregen. Of de Zoll-Assistent ge straft is in Dnitschland kan het niet te we len komen. Waarschijnlijk is dat niet ge beurd, maar het feit, dab dc boer zijn eigendommen terug kreeg doet wel ver moeden, dat ook de superieuren van den Zoll-Assistent A. aaii diens verklaring zul len hebben getwijfeld. FlNANCIëN EN ECONOMIE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING N.V. Aan het Jaarverslag over 1932 der Rot- terdamsche Bankvereeniging N.V. ontlee nen wij het volgende: „Tot het midden van het afgeloopen jaar nam de economische depressie in hevigheid toe. In hot najaar kwam een opleving, die echter van korten duur was. Toch is sedert dien hier en daar een kleine verbetering te bespeuren, welke evenwel niet in een ver levendiging onzer zaken tot uitdrukking kom t Gezien de groote geldruimte en de ge ringe bedrijvigheid in handel en industrie zijn de cijfers van onze winst- en verlies rekening bevredigend te noemen. Ten laste van deze rekening zijn de ge bruikelijke voorzieningen getroffen voor de pensioenregeling en voor afschrijving op ge bouwen. Teneinde de positie van onze instelling sterk te houden, wordt voorgesteld een be drag van 2.200.000.— toe te voegen aan de onder crediteuren opgenomen Bijzondere reserve tegen mogelijke risico's. Er kan dan een dividend van 3% worden uitgekeerd. De hooge stand van het gulden-devies in Engeland aan het einde van het boekjaar opende de mogelijkheid, aldaar tot een koers van 62 cum dividend 1932 een no minaal bedrag van 5.000.000.onzer aan- deelen te verwerven. Gebruik makende van de ons bij artikel 11 der statuten verleende bevoegdheid, hebben wij daartoe in dit bij- zondore geval besloten; de transactie kwam in het begin van dit jaar tot uitvoering. Voorgesteld wordt, het geplaatste kapi taal der instelling bij statutenwijziging mot dat bedrag te verminderen en dus te bren gen op 45.000.000. Verder wordt voorgesteld, om het koers verschil uit deze transactie, groot 2.050.000.—, vermeerderd met 702.00.— te ontleenen 'aan onze Bijzondere Reserve, dus totaal 2.752.000.— te bestemmen voor aflossing van amorfisatiebcwijzcn. Het bedrag dat aan zulke bewijzen zal uitstaan, oorspronkelijk groot 25.000.00. zal dan nog 10.000.000.— zijn". UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Werkeloozen. Bij de Arbeidsbeurs al hier staan thans ingeschreven 623 personen, een vermindering van 63. Geboren: Maria Geertruida, d. van N. G. Turkenburg en M. A. Kroon van Dist. Catharina Johanna, d. van S. M. van der Meij en C. Duivenvoorden. Jan Johannes, z. van W. P. Metz en C. ten Broeke. Pieter Sebastiaan, z. van P. A. J. Tierolf en J. J. Korenaar. Petrus, z. van L. van Lierop en H. A. Anna.rd. Margaretha Adriana, d. van J. H. Dorre- steyn en M. E. Bierman. Getrouuwd: J. A. J. Kroon en N. E. P. yohniedewind. Gevestigd: M. Schlimbaoh, Leidsehe- straat 187. J. van der Vecht, Kracht- straat 15. Joh. Oud Maria-Ooord. Vertrokken: A. lloskop naar Amsterdam. C. P. J. Kraan naar War mond. N. E. P. Schniedewind naar Wijk aan Zee en Duin. A. C. Weijers naar Haarlemmermeer. C. Kortekaas naar Leiden. J. N. Ypma naar Bolswaard. G. Piorek naar Haarlem. HOOGMADE- L. T. B. Vrijdagavond hield de a-fd. Hoogmade van den L. T. B. een bui tengewone ledenvergadering in café Wit- teman, waarop als spreker over het col lectief contract zou optreden de heer Dekker. In plaats vaan den heer Dekker kwam echter de Bondsadviseur Rector Kok en de heer Bles ter vergadering, die door den voorzitter verwelkomd werden. Hierna verkreeg de heer Bles het woord en zette in ruime trekken de wederzijdsche voordeelen uiteen van een collectief contract. Het loon moet recht vaardig zijn. Dc christelijke naastenlief de moet steeds betracht worden. Hierna verkreeg Rector Kok het woord, die eveneens het contract be sprak, dat geheel overeenkomstig den wensch is van Paus en Bisschoppen. Na bespreking en beantwoording van verschillende vragen, werd in beginsel besloten tot een overeenkomst en zal ten spoedigste een vergadering worden gehouden waarop wederzijdsch het loon en de voorwaarden nader zullen worden besproken. Ook zal dan over de losse werknemers een bespreking plaats heb ben. Hierna werden nog verschillende vra gen gesteld aangaande de crisiswetten en werd door don spreker medegedeeld, dat er een klachtenbureau van den L. T. B. was opgericht te den Haag Mr. H. v. Haastert, Bezuiden'hout 76. De voorzitter dankte de geachte spre kers voor hun duidelijke uiteenzetting en de leden voor hun opkomst en sloot met den chr. groet de vergadering. HAARLEMMERMEER. Geboren: Gerard us Franciscus, z. van J. Vlaar en R. M. Volmer. Johannes, z. van J. H. Versteeg en P. Bogerd. Ja cobus, z. van C. de Jong en G. H. Kneep- kens. Cornells Josephus, z. van Th. C. Suidgeest en A. M. v. d. Weiden. Ber- nardus Antonius Theodorus, z. van B. A. Pouw en J. P. Borst. Arend, z. van N. L. van der Wiel en G. Voogt; Gerardus Jo hannes, z. van L. J. van der Lans en M. Witteman. Dirkje Cornelia Adriana, d. van C. Groepenhoff en A. Hemelrood. Johannes Cornells, z. van M. J. v. d. Berge en M. Zonneveld. Serafina Johanna, d. van J. T. Bakker en G. van Blokland. Alida, d. van D. Koolhaas en T. Elshout. Jakob Adriaan, z. van G. A. Blomhoff en M. H. Broek. Lammert, z. van C. dc Waardt en M. van Eijk. Levenlooze zoou van T. van Brussel en N. Audenaerdt. On d e r t r o u w dP. Nuisker 55 j. en B. Beekman 62 j. X. van Reeuwijk 20 j. en W. de Kok 18 j. A. Doeve 21 j. en (J. Konst 20 j. J. N. Boortman 24 j. en K. van Wirdum 20 j. Getrouw do L. J. Castaing 25 en. S. Kars 31 j. K. Wegman 29 j. en P. van Maasdam 26 j. Overleden: Wimke van der Meule.i 42 j., geh. met H. Boer. Kornelis Buiter 83 j., geh. met A. v. d. Laarse. Johannis Bogers 80 j., wed. van M. van Niel. Ai- bertus van der Meer 63 j., wed. van A. Noorman. LISSE. Auto tegen een hek gebotst. Gisteren, rond den middag, reed 'n autobus-touring car van de Garage Pasteur gemerkt H 42052, Pasteurstraat 133, den Haag, in de richting Haarlem met een talrijk ge zelschap. Door de werkzaamheden aan de Lisserbrug wordt in verband daarmede tie tramweg en Rijksstraatweg opgehoogd en ligt daar het gedeelte rechts opgebroken. Dit is voldoende afgezet, terwijl bovendien' door een goed in 't oog loopende peil wordt aangewezen, dat dat gedeelte voor 't rij- verkeer niet bereden kan worden. Of de chauffeur van de „car" daar niet voldoen de op lette, weten we niet, doch hij draai de achter de afzetting om en reed pardoes tegen het nieuwe hek met een halve meter in doorsnee dikke, steenen palen van den heer Joh. Nieuwenhuis, rakenings langs den mast van de electrische geleiding. Palen en hekwerk vlogen aan stukken en de „car" kwam in een perk terecht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, terwijl van de auto niets was beschadigd als spatbor den en bumper. Veldwachter Mink maak te proces-verbaal op. STOM PVV IJK. DROEVIG ONGELUK. Kind door molenwiek gegrepen. Zaterdagmiddag verspreidde zich door onze buurtschap liet droevige gerucht, dat het 2-jarige dochtertje van den walerino- lenaar v. R. door een klap van een wiek gedood was. Over het ongeval vernamen we nog het volgende. Toen v. 11. Zaterdagmiddag zijn molen in werking had gesteld, begaf hij zich in de molen om de deur te sluiten, daar de kinderen tijdens het malen niet buiten mochten, onbewust dat het 2K--j*triS Rietje nog buiten hem na was geloopen en dicht bij de deur een klap kieeg van een wiek aan het achterhoofd. Op een kreet van een ouderen broer: „Rietje is doodge slagen", snelden de ouaers ijlings toe en brachten het bewusteloos meisje in de mo len, waar het aan de gevolgen van de kiap na eenige oogenblikken overleed. OEGSTGEEST. Burgerwacht. In het Witte Huis hield Vrijdagavond de Burgerwacht Uegstgeest een algemeene vergadering onder voorzit ter scnap van dr. 1 immermans. Bij de ope ning riep de voorzitter allen het welkom toe in 't bijzonder twee nieuwe leden. De notulen van de vorige alg. vergade ring werden onveranderd vastgesteld. Ingekomen was een schrijven van den heer H. W. Rubeiikamp vermeldende zijn ontslagname uit de Burgerwacht, liet be stuur heeft den heer R. een schriftelijke dankbetuiging gezonden. •De heer G. Lubbe Thzn. zond een schrij ven met verzoek het ledental te vernoogen door propaganda te maken onder jonge lieden, die zich in ue gemeente komen ves tigen of sedert kort gevestigd hebben. Te vens verzocht hij met het oog op den land en tuinbouw den aanvang van de oefenin gen te Katwijk later te willen stellen. Het keurig verzorgd rapport van den commandant werd met dank en applaus van de vergadering beloond., evenals het jaarverslag van den secretaris. Door een uiterst zuinig beheer mocht de penningmeester een batig saldo vermelden van 21.82y2. De begrooting 1933, ten be drage van 809.32 Lm werd goedgekeurd. De heeren B. J. v. d. Meene en G. Koel man, aftredende bestuursleden, werden herkozen, terwijl in de vacature-Beeken kamp werd gekozen de heer J. G. Juffer- mans. Bij de rondvraag werd het schrijven van den heer Lubbe behandeld en nader door hem toegelicht. Uitbreiding van het ledental zal zeer op prijs worden gesteld. Het verzetten van de uren van oefening te Katwijk brengt vele moeilijkhcdeiii met zich, doch zal door het bestuur worden overwogen. De voorzitter deelde meae, dat er nog geen nieuwe commandant is benoemd kun nen 'worden. De heer Peltenburg besloot om deze functie te blijven waarne men, totdat in deze vacature is voorzien. In verband met de a.s. Willem de Zwij ger-herdenking is in de afgeloopen week op verzoek van den Burgemeester een ver gadering gehouden van de besturen van de Burgerwaeht, Bijz. Vrijw. Landstorm en Oranjevereeniging. Plannen zijn besproken tot het organiseeren van een groote bij eenkomst en daarvoor een spreker uit te noodigen. Het zal echter moeilijk zijn een zaal voor dit doel te krijgen, daar verwacht wordt, dat de opkomst zeer groot zal zijn. Hierna volgde sluiting. Een gezellig strijkje hield de aanwezigen nog eenigen tijd bij een. In de gehouden bestuurvergadering is de heer C. Peltenburg benoemd tot voorzitter van de Burgerwacht (vacature-Rubea- kamp). Propagandavergadering. Meer dan ooit te voren is het gewen-scht, ja- zelfs plicht, dat we allen belangstellen in de politiek. Onze katholieke voormannen rei zen sta-d en land af om de kiezers en kie zeressen te gaan opwekken voor de a.s. verkiezingen, die ingevolge de Kameront binding vervroegd en wel op Dinsdag 25 April zullen plaats vinden. lederen Zondag kunnen we luisteren naar de Radioreden door onzen vooraanstaande politieke perso nen gehouden. Onze Kiesvereeniging blijft ook niet ach ter en heeft tegen Dindsdagavond een groote propagandavergadering georgani seerd, waarop het Tweede Kamerlid, de heer A. H. J. Engels, zal komen spreken. De heer Engels is voor onze gemeenie geen onbekende, omreden hij reeds eerder voor de Kiesvereeniging is opgetreden en ook omdat hij zich sinds eenigen tijd iu onze parochie heeft gevestigd. Gaarne, sporen wij alle kiezers en kieze- ressen aan. Dinsdag op te gaan naar St. Willibrord en te gaan luisteren naar de politieke voorlichting van het Kamerlid, den heer Engels. VOORHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdagavond om 7.30 uur. Aan de orde: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededcclingen. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der Algemeene Politieverordening. 4. Voor- schotverleening over 1933 en afrekening over 1930, inzake vergoeding aan school besturen ex art. 101 der L.O.-wet. 5. Be noeming stembureaux. 6. Besloten zitting. Pluimveevereeniging. De Pluimveever- eeniging „Door veredeling verbetering" hield Vrijdagavond j.l. in het café Boer- haave haar eerste jaarvergadering- De voorzitter, de heer C. Hoogervorst, opent met den chr. groet, waarna de uitvoerige jaarverslagen van secretaris en penning- meester worden goedgekeurd onder ap plaus der aanwezigen. Uit een en ander bleek, dat de bevordering van de Klein- veeteelt in deze gemeente middels tentoon stelling en het houden van veilingen en het op andere wijze werken van de verga- deernde vereeniging zeer is gebaat ge weest. Verder scheen er ondanks het na- deelig saldo afkomstig van het laatst ge houden concours een voordeelig slot per kas te wezen groot 9.27. De voorzitter dankte den secretaris voor zijn uitstekend werk als zoodanig en den penningmeester ■voor zijn accuraat beheer, nadat de con trole-commissie bij monde van het lid de Bruyn verklaard had, dat cijfers en boe kingen volkomen in orde zijn. Uitvoerige besprekingen worden daarna gehouden om trent het houden van een 2e tentoonstel ling. Aan het bestuur wordt dientengevolge een tentoonstellingscommissie toegevoegd bestaande uit de heeren J. Koolloos, Nic. Harmans en P. de Bruyn. Een bestuursver kiezing, die daarop aan de orde wordt ge steld, brengt in de samenstelling van het bestuur geen verandering, aangezien de aftredenden worden herkozen, en hunne herbenoemingen aanvaarden, onder dank zegging voor het in hen gestelde vertrou wen. Hierna heeft de jaarlijksèhe verloting plaats: een Hollandsch Konijn werd ge wonnen door H. van Steyn, en een Russi sche Brandneus door J. van der Post. Tij dens de rondvraag bleek, dat de vergade ring de tentoonstelling voor 1933 liefst wil de organiseeren in de maanden November of begin December, en dat het wenschelijk is voor een gezondere finantieele positie, dat worde ingesteld het instituut dona teurs, waartoe wordt besloten. De voorzit ter dankt wederom op de gebruikelijke wijze en sluit, zooals hij de vergadering heeft geopend, deze drukbezochte vergade ring van de onderaf deeling van den R. K. Volksbond. UIT DE RIJNSTREEK Z0ETERW0UDE. Kiesvereeniging. Dinsdag, 14 Maart, zal de jaarvergadering der R.K. Kiesvereeniging worden gehouden in het Patronaatsgebouw aan den SchenkeKveg. Op deze vergadering zal een rede worden gehouden door den heer mr. G. C. J. Kropman, wethouder van Amsterdam. Bond van Oud-Cursisten. Op Vrij dag 10 Maart hield de R. K. Bond van Oud-Cursisten de jaarvergadering. Do vergadering werd geopend door den heer G; de Jong met den chr'"steliiken groet en een welkomstwoord inzonder aan den weleerw. heer H. Brans, den heer landbouwleeraar J. Schouten en den heer A. C. Panrdekooper, voorzitter van den Boerenbond. De heer C. Moerkerk, secretaris, las de notulen die onveranderd goedge keurd werden. Uit het jaarversla.g van den secreta ris bleek o.m. dat het ledental thans 47 bedraagt en dat de vereeniging een zeer actief bestaan heeft. Het financieel verslag gaf als ont vangsten ƒ96.43, uitgaven 91.41, batig saldo 5.02. Boeken en bescheiden, door een commissie nag?zien waren in orde bevonden zoodat den secretaris-penning meester voor zijn beheer en uitgebrachte verslagen dank werd gebracht- De contributie werd weder op 1. bepaald. Ingekomen is een dankschrijven van het crisiscomité voor de ontvangen gift. De voorzitter deelt mede, dat voor de melkcursus 7 deelnemers ingeschreven zijn en dat er weder plannen bestaan voor een excursie in den komenden zo mer. Hierna had de bestuursverkiezing plaats. Door het bestuur waren candi- daat gesteld de heeren C. van Leeuwen Az. en L. Berg Az. Mede werden can- didaat gesteld de heeren L. van Teij- lingen Hz. en N. van der Poel. Uitge bracht werden 36 stemmen waarvan de ingediende candidaten verkregen C. van Leeuwen 7, L. Berg 6, N. v. d- Poel 15 en L. v. Teijlingen 5. Bij de herstemming behaalde de beer N. v. d. Poel 23 en C. v. Leeuwen 13 st emmen. Gekozen al zoo de heer N. v. d. Poel. Hierna hield kapelaan H. Brans een inleiding over „Dagelijksche denkfou ten". Deze korte, interessante inleiding was zeer leerzaam. Na het welverdiend applaus dankte de voorzitter voor de gehouden inleiding. Bij de rondvraag vraagt de heer C. van Leeuwen of er plannen bestaan tot het oprichten van een jongen Boeren bond in het Bisdom Haarlem. De heer A. C. Paardekooper ant woordt, dat het zoo ver nog niet is, doch men hoopt dat het nog eens zoo ver zal komen, dat deze er wel is. Spr. deelt mede, dat binnenkort 50 pinken zullen worden gestuurd. Deze moeten dan gemerkt worden waarvoor spr. hulpverleening vraagt bij de leden. De baten van dit werk komen in de kassen van Boerenbond en den Bond van Oud-Cursisten. Bij opstaan en zitten blijken alle leden bereid mede te wer ken. In het slotwoord van den voorzitter wordt dank gebracht aan den Boeren bond voor de medewerking in het af geloopen jaar en de goede samenwer king vu.: 'le leden. IEDERE KATHOLIEK LEEST EN PROPAGEERT ZIJN KATHOLIEK DAGBLAD Andere bladen schrijven; MINISTER DECKERS. Het oordeel van een tegenstander. De Avondpost schrijft: Gisteren begonnen wij ons over&ieht met een woord van hulde aan den Minister van Defensie. Wij doen het vandaag opnieuw, en met groote warmte. Deze Minister had ook heden, tegenover een rumoerige, kijvende, hem slag op slag in do rede vallende socialistische fractie een zware taak, maar hij liet er zich geen seconde door van de wijs brengen. Hij hield een goedgebouwde, voortreffelijk ge argumenteerde rede, om zijn maatregel inzake het lidmaatschap voor militairen van socialistische vereenigingen te recht vaardigen. Hij is daar niet alleen volkomen in geslaagd, maar hij toonde tegenover den interpellant en zijn rumoerige fractie een zóó verbluffende paraatheid, en elke inter ruptie werd zóó slagvaardig beantwoord, dat de roode heeren (en dames) met hi' allen niets tegen hem vermochten. 't Was puik!" STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ NEDERLAND. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT (t'huisr.) vertr. 10 Maart van Singapore. TALISSE (thuisr.) pass. 10 Maart te Gibraltar. KON NED ST00MB MIJ. AGAMEMNON vertr. 8 Maart van Port au Prince naar Fort Liberté. AURORA, Valencia naar Amsterdam, pass. 10 Maart Gibraltar. BACCHUS, Valencia naar Rotterdam, pass. 10 Maart Dungeness. BRION vertr. 10 Maart van Bordeaux naar La Palice. DEUCALION vertr. 10 Maart van Izmir naar Rethymno. FAUNA vertr. 10 Maart van Tanger n. Gibraltar. IRENE vertr. 10 Maart van Tarragona naar Valencia. JUNO vertr. 10 Maart van Ceuta naar Genua. MARS arr. 10 Maart van Amsterdam te Rotterdam. NERO vertr. 10 Maart van Kothenburg naar Amsterdam. HESEUS vertr. 10 Maart van Aarhus naar Amsterdam. ULYSSES vertr. 10 Maart van Algiers naar Amsterdam. VULCANUS arr. 10 Maart van Napels te Gandia. KON PAKETV MIJ. BARENTSZ arr. 10 Maart van Batavia te Beira. N. HOLLAND vertr. 9 Maart van Ba^ tavia naar Singapore. TASMAN arr. 10 Maart van Batavia te Kaapstad. N. ZEELAND arr. 10 Maart van Singa pore te Sydney. HOLLAND-AMERIKA LIJN. NARIVER Vancouver-Rott. vertr. 9 Maart van Glasgow. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. DJAMBI (thuisr.) vertr. 10 Maart van Adelaide. ROTTERDAMSCHE LL0YD. KOTA NOPAN (thuisr.) vertr. 11 Maart van Port Said. SIBAJAK (uitr.) pass. 11 Maart Perim. EMZETC0 LIJN JONGE ELISABETH an*. 9 Maart v. Hamburg te Sunderland. JONGE JACOBUS, Sunderland n. Can nes pass. 10 Maart Ouessant. JONGE JACOBUS, Sunderland n. Can nes puss. 10 Maart Neton. JONGE JOHANNA vertr. 10 Maart van Carthagena naar Hamburg. WILT U IETS WETEN? Vraag: Bestaat er ook een vakblad voor Caféhouders .en welke is het adres? Antwoord: Er zijn verscheidene vak bladen o.a. de R. K. Hotel- en Vergunning houder, Middella-ndplein 20b Rotterdam; De Hotelhouder, Lange Voorhout 102, den Haag e.a. Vraag: Betreffende het plaatsen van advertenties in een A'da-msch blad. Antwoord: Wend u tot de admi nistratie van „De Nieuwe Dag", N. Z. Voorburgwal 6973, Amsterdam. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Amstelveen naar Hoorn? Hoeveel K.M? Antwoord: Amstelveen, Amster dam, Buiksloot, Watergang, Ilpendam, Punnerend, Oosthuizen, Hoorn. Afstand 46 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per auto van Den Haag naar Witten a. d. Ruhr? Hoeveel K.M? Antwoord: Den Haag, Wassenaar, Leiden, Woerden, Utrecht, de Bildt, Zeist, Woudenberg, Ede, Arnhem, Kleef. Wesel, Dinslaken, Oberhausen, Essen, Boc'hiun, Witten. Afstand 255 K.M.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10