DONDERDAG 9 MAART 1933 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 KATWIJK AAN DEN RIJN. Oud-leerlingen tuinbouwcursus. Gis terenavond hield de vereeniging van Oud leerlingen van den tuinbouwcursus in bloem bollenteelt, afd. Katwijk a. d. Rijn haar feestelijke jaarvergadering in hotel De Ros kam. De eminente voorzitter van deze af- deeling, de heer 0. v. Zijet, opende te 8 uur de vergadering. Hierna volgden de jaarverslagen van den secretaris, den heer G. Ooeerlee, en den penningm., den heer E. de Vries, waaruit bleek een gezond vercenigingsleven en een goed beheer der financiën. De controle commissie bracht een gunstig rapport oit, waarna de voorzitter beide heeren dank zegde voor hun werk. Een keur-collectie bloemen en planten, door de leden in huis opgekweekt, versierde de zaal, waarvoor de afdeeling prachtige prijzen had beschik baar gesteld. Aan de jury, bestaande uit de heeren Nic. Boo, J. Heemskerk Azn. en A. Wassenaar, was de beoordeeling toever trouwd. Voor afdeeling bloembollen en Hyacinthen werd de eerste prijs toegekend aan den heer G. v. d. Does. 2de pr., C. v. d. Does, 3de pr. A. Vooys. Afd. kamerplanten lste pr. mevr. v. Zijst, 2e pr. G, v. d. Does. Hierna volgde een inleiding door den heer J. v. d. Zwart over de teelt en kasbehan- deling van Freesia s. De heer Vooys leidde hierna in het on derwerp „Narcissenteelt", onderverdeeld in 3 vakken, de grondsoort, de behandeling, ende verschillende verschijnselen van ziek te en op welke wijze deze zich openbaren en bestreden moeten worden. In de pauze werden de verschillende bloemen en planten bezien en bewonderd en de prijzen met een toepasselijk woord door den voorzitter aan de winnaars uitge reikt en andere leden werden opgewekt het volgend jaar ook aan dezen wedstrijd mee te doen. Daar ook verschillende dames aanwezig waren verhoogde dit het gezellig samenzijn. Vooraleer de agenda te vervol gen werd eerst een foto genomen. Hierna volgde verloting van eenige mooie planten. De bijzonder prachtige palm van mevr. v. Zijst trok vooral de aandacht. Na afwer king van het programma sprak de voorzit ter nog een slotwoord. Geboren: Cornells Johannes Philip- pus, z. van A. F. Berg en W. J. van Veen. Gerritje, d. van J. Broer en D. Haak. Overleden: Th. van Tol 58 j. echtg. van P. de Waard. Q. van de Ham 81 j. wed. van A. v. d. Poel. Gevestigd: M. J. Schoo van Noord- wijkerhout. M. Saers van Sneek. J. C. v. Eijndhoven van Alkemade. C. Ba tenburg van 's-Gravenhage. Vertrokken: B. S. v. Loo naar Haarlemmermeer. A. v. Loo naar Haar lemmermeer. J. Vonk naar Leiden. G. M. v. d. Meer naar Noordwijkerhout. W. Jonkers naar Leiderdorp. J. Th. Rijckel naar Amsterdam. STADSNIEUWS DE AANHOUDING VAN v. d. LUBBE. Gisteravond is hier ter stede aangeko men de heer H. Heilik, crimineel-commis saris bij de Duitsche Staatspolitie teneinde hier ter stede en in enkele andere plaat se van ons land op last van het Reichge- richt te Leipzig een onderzoek in te stel len naar de antecedenten van v. d. Lubbe. die, zooaio bekend, verdacht wordt van brandstichting in het Rijksdaggebouw te Berlijn. In samenwerking met de politie alhier zijn reeds verschillende personen gehoord, die omtrent v. d. Lubbe inlichtingen kun nen geven. DE LEIDSCHE WINKELSTAND. Hedenmiddag te 6 uur heeft de herope ning plaats van het schoenmagazijn van den heer H. Simonis, Haarlemmerstraat 138. In slechts vier weken tijd is de geheele onderpui met al wat daarbij behoort totaal veranderd. Om meerdere etalage-ruimte te verkrijgen zijn de ingangen voor winkol en bovenhuis, die links en rechts van de zaak waren gelegen, in één vereenigd. On der leiding van den architect, den heer Fr. van Thiel, is het werk uitgevoerd door de heeren Lindenhoff metselwerk, Langeve'd timmerwerk en Jansen schilderwerk. De winkelgevel is geheel gemoderniseerd. De vloer, die met tegels was belegd, is thans van een rubberdek voorzien. Het geheel ziet er goed en keurig verzorgd uit, terwijl de geëxposeerde artikelen door de meer dere ruimte beter tot hun recht komen. De hier en in de omgeving bekende fir ma I. Sandvoort heeft hedenmiddag te 4 uur haar vijfde winkel geopend in perceel Hoogewoerd 42. Zandvoort's slagerijen heb ben een wel zoo bekenden naam, dat we 'hierover niet behoeven uit te weiden. Aan den voornaamsten eisch op dit ge bied, de hygiëne, is zoo goed mogelijk vol daan, hetgeen uit de inrichting trouvVens zelf spreekt. En wat de keuze betreft, één blik in de keurige etalage en den vollen winkel doet zien, hoe a-lles eerste kwaliteit is in vleesch en vleeschwaren. Van de openings-reclame heeft men in ons nummer van gisteren kun nen lezen. De Velo-waschmachine Mij. heeft haar filiaal hier ter stede verplaatst van Bree- straat 33 naar Breestraat 143. De heer H. J. Hazevoet. die dit filiaal beheert en te vens architect der firma is, zit nu reeds 23 jaar in het vak. Heel klein werd in perceel Nieuwstraat 7 begonnen, maar allengs groeide de zaak uit en nu bevat het nieu we pand een oppervlakte viermaal zoo groot als het perceel Breestraat 33. Behal ve de Velo-machines worden er verkocht kachels, haarden, meubelen en naaimachi nes, maar in eerstgenoemde branche blij ven vooral de nieuwigheden de aandacht te trekken. Zoo zagen we o.m. een stalen waschmachine en een roestvrijen aluminium wringer. De meubelen, die hier geëxpo seerd zijn, werden van teakhout vervaar- GEMEENTERAAD VAN SASSENHEIM De Raad dezer gemeente kwam giste renmiddag in openbare vergadering bijeen Voorzitter: de Burgemeester. Afwezig de heeren van Zonneveld en A. Warnaar. Na opening der vergadering worden de notulen goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was een adres van de Bonden van Restauranthou ders enz., die een uniform sluitingsuur vragen voor de Bollenstreek. De voorz. zeide, dat de Burgemeesters hierover een bespreking zullen houden. Een schrijven was ingekomen van M. A. van den Berg te Moordrecht, die op zich heeft genomen de verwijdering van de telefoonpaal aan de Oude Haven. Adres sant verzocht do beton-fundeering niet verder te behoeven uit te graven dan 1.5 m. B. en W. adviseeren den adressant zich tot de Posterijen te wenden. De afhande ling van dit verzoek werd in handen ge steld van B. en W. Aan de besturen der Bijzondere Scho len werden voor 1933 do gebruikelijke voor schotten verleend. Besloten werd tot aanvragen van ver lenging goedkeuring huurprijsverlaging- gemeentewoningen. Doortrekking Julianalaan. Doortrekking Julianalaan. De N.V. Zon neveld en Co is in het bezit van gronden achter de Julianalaan. De N.V. wenscht ten eigen nutte een verbinding te maken. B. en W. achten de tijd gekomen om ook het gedeelte grond, dat eigendwom der gemeente is, ook te bestraten en zoodoen de mede te .werken, dat een behoorlijke openbare verbinding tusschen Juliana- straat en Wilhelminalaan langs het Prot. Ziekenhuis tot stand komt. B. en W. vragen aan hen over te laten, hoe in deze te handelen. Het betreft in hoofdzaak het ophoogen met zand en aan leggen van een tegelpad. De heer Speelman, vond het niet juist, dat er nog geen begrooting van de kosten is gemaakt De heer Van Breda wees erop, dat de gemeente minder belang bij de doortrek king heeft dan de eigenaren. Spr. wil dit plan aanhouden, totdat B. en W. een kos tenberekening ontvangen hebben. De heer Speelman acht het wel dege lijk een gemeentebelang, maar het mag niet veel geld kosten. Spr. bepleit uitvoe ring in werkverschaffing. De voorz. antwoordde, dat met doortrek king een uitbreiding van den bouw wordt bevorderd langs dat gedeelte van het ter rein achter de Julianalaan dat eigendom der gemeente is. Die grond is steeds be stemd voor oen doorverbinding. Het is niet de bedoeling, dat B. en W. carte blan che krijgen om de Julianalaan in de per fectie af te werken; het betreft uitslui tend zandaanvoer. Dit kan in werkver schaffing geschieden. De heer Bisschops merkte op, dat door den aanleg van den verbindingsweg de omliggende terreinen als bouwgrond in waarde zullen stijgen. Spreker wil een be paling, dat als er gebouwd wordt een bij drage voor de kosten van wegaanleg wordt geheven. Weth. Warnaar meent, dat als de Raad a zegt voor zand, er ook b gezegd wordt voor steenen. Het is de bedoeling er bouw grond van te maken. Do firma Zonneveld en Co. legt de dwarsweg op eigen kosten aan. Spr. is ervoor, met het oog op een goede uitbreiding van do gemeente. De heer Verldeij informeert, of, als langs het gemeentelijk gedeelte van de Julianastraat gebouwd wordt, de bewo ners de kosten van dezen weg-aanleg zul len hebben te dragen. De heer Bisschops was hier sterk voor. Men moet niet meten niet twee maten. De heer Dannijs achtte de beste oplos sing, dat de N.V. Van Zonneveld en Co. het klein stukje, dat eigendom der ge meente is, op eigen kosten bestraat. De voorzitter ziet de zaak anders. Het is een gemeentebelang. Bovondien wijst spr. erop, dat hot gemeenteeigendom .steeds bestemd is geweest onafhanke lijk van wie of wat ook om als straat te worden aangelegd. Weth. Warnaar achtte, gehoord de dis cussies, billijk, dat, als er gebouwd wordt, in de kosten van wegaanleg wordt bijge dragen. Besloten werd, dat B. en W. in een vol gende vergadering met een kosten-bere- kening komen. In bespreking kwam daarna het besluit tot steunverleening aan kleine kweekers. God. Staten hadden echter enkele opmer kingen, welke ook voor de gemeente Noord- wijkerhout waren gemaakt. De Raad ging omtrent dit punt in ge heime zitting, en besloot de wijzigingen aan te brengen. De heer Speelman bracht ter sprake het voornemen van het crisiscomité, de steunverleening stop te zetten op 20 April Er was echter nog slechts in kas 130. Er zullen tot 20 April 1800 benoodigd zijn. De Tentoonstelling „De Aangekleede Bloem" zal vermoedelijk een batig saldo van 2500.opleveren. Wanneer 70 pet, daarvan wordt verleend aan Crisiscomitè A zou men met de steunverleening kunnen doorgaan. De voorz. antwoordde, dat de juiste bak ten van „De Aangekleede Bloem" nog niet bekend zijn. Als het geld binnenkomt, zal het voltallig crisis-comité worden bijeen geroepen. De heer Speelman wees op de gevaar lijke uitrij van de Kerklaan. Laat men be palen, dat de Kerklaan alleen ingereden mag worden vanaf de Hoofdstraat. Do voorz. antwoordde, dat er indertijd een verbod heeft bestaan, doch op klacht van de gebruikmakers van dezen weg is dit verbod ingetrokken. Besloten werd hel verbod weer in te voeren, met het oog op den gevaarlijken toestand door het snelle rijden van de electrische tram. Hierna ging de Raad in geheime zitting digd, alles van eigen, dus Nederlandsch fa brikaat. Ook de betimmering van den win kel is zelf vervaardigd. Het geheel maakt een grootschen indruk. Berichten reeds geplaa g in een gedeelte onzer vorige opname. LEIDEN. Door het gemeentebestuur is gisteren aanbesteed het verrichten van buiten- en binnen verf werken aan de gemeente-eigen dommen in 14 perceelen. Laagste van de 25 inschrijvers waren: Perc. I: J. L. Burgers, Noordwijkerhout 145; Perc. II J. J. L. Koet, Leiden 1030; Perc. Ill: J. L. Burgers. Noordwijkerhout 226; Perc. IV: B. A. Harteveld, Leiden 162; Perc. VJ. L. Burgers. Noordwijker hout 108; Perc. VI: L. C. v d. Voort en Zn., Leiden 145; Perc. VII: idem 127; Perc. VIII: Chr. Rietkerken, Leiden 160; Perc. IX L. C. v. d. Voort en Zn., Leiden 438; Perc. X: idem 345.50; Perc. XI: Th. Witteman, Leiden 74; Perc. XII: Chr. Rietkerken, Leiden 150; Perc XIII: idem"/ 400; Perc. XIV: L. C. v. d. Voort, Leiden 161.50; Massa: L. C. v. d. Voort 2750; A. J. Bleys, Leiden 5300. Verder werd aanbesteed: het leveren van magazijnvoorraden, enz. in 12 perc. Laag ste inschrijvers: Perc. I: Rouppe en v. d. Voort. Den Haag 1578.72; Perc. II: idem 354.57; Perc. III: idem 875; Perc. IV: idem 138.80; Perc. V: idem 87.29; Perc. VI: A. Kiel, Leiden 442.60; Peic. VII N.V. Wensink's Ivalkfabr., Leiden f 1827.68; Perc. VIII: N.V. v.h. J. C. Bernard, Leiden 28.80; Perc. IX: G. C. Bleys, Leiden 744.77; Perc. X: N.V. Elsbacli's Chem. Ind., Oss 232.69; Perc. XI: Rouppo en v. d. Voort Den Haag 135.38; Perc. XII: N.V. Wen sink's Beton Mij., Leiden f 254. LAATSTE BERICHTEN KATH. DEMOCRATISCHE BOND EN DE LIMBURGSCHE FEDERATIE. Het Hoofdbestuur van den Katholiek Democratischen Bond deelt het volgende mede: Nadat door de Limburgsche Federatie, geheel op den grondslag van het Crisis- program van den Katholiek Democrati schen Bond, samenwerkine met dezen Bond was verzocht, is gebleken, dat bij de Federatie een volkomen afwijkend standpunt ten aanzien van sociale voor zieningen en maatregelen bestond. De Kath. Democr. Bond heeft daarop aan stonds alle samenwerking verbroken, den heer Meertens van de lijst voor de oandi- daatstelling afgevoerd en een geheel zelf standige candidatenlijst opgesteld, die in alle achttien Rijkskieskringen gelijklui- VAN DEN WAGEN GEVALLEN. Gistermiddag kwam de 71-jarige land bouwer G. de Graaf, toen hij zijn land aan den Huizerweg te Blaricum aan het be mesten was, van zijn gierwagen te vallen. Zeer ernstig gewond moest hij naar het St. Jansziekenhuis te Laren worden over gebracht. Het slachtoffer verkeert in le vensgevaar. D00DELIJK ONGELUK. Woensdagmorgen is de 15-jarige wees jongen K. Peters uit Geleen op de boven- grondsche werken van de Staatsmijn „Maurits" te Lutterade door een met hout beladen wagen aangereden. De jon gen is korten tijd later aan de bekomen verwondingen overleden. D00DELIJK VERKEERSONGEVAL. Gistermiddag is op den Amhemscheweg te Apeldoorn de 88-jarige A. Vijge door een wielrijder aangereden. De man kwam te vallen en werd in bewusteloozen toe stand naar het R. K. Ziekenhuis te Apel doorn vervoerd. Later is de man naar zijn woning overgebracht, waar hij gisteravond aan de bekomen verwondingen is overle den. Den wielrijder treft geen schuld. TELEGRAMMEN DE BANKCRISIS IN AMERIKA Verhooging van de bankbiljetten- circulatie. WASHINGTON, 9 Maart (V. D.). Na langdurige beraadslagingen met de leiders van het Congres heeft president Roose velt besloten tot het nemen van de vol gende maatregelen: 1. Heropening op Vrijdag a.s. der ge zonde banken. 2. Verhooging van de ba nkbil et ten-cir culatie overeenkomstig de Glass-Steagall- wet cn de Federal Bank-wet. 3. Ingrijpende bezuinigingsmaatregelen. 4. Een veelomvattendo hulpprogram voor de werkloozen. In welingelichte Amerikaansohe kringen wijst men er op, dat het door Boosevelt genomen besluit tot verhooging van de bankbiljeten-circulatie geenszins inflatie in bijvoorbeeld den Duitschen zin betee- kent. Do huidige bankbiljetten-circulatie bedraagt ongeveer 3.4 milliard dollar. Op grond van de Glass-Steagall-wet kan de bankbiljetten- circulatie met ongeveer 2.8 milliard dollar verhoogd worden voordat de gouddekkings-grens is bereikt. Voorwaar de is daarbij dat al het gehamsterde goud terugvloeit naar de Federal Reserve Bank. Men kan er vrijwel op rekenen, dab dit zal geschieden wanneer het algemeen© ver trouwen hersteld is, in het bijzonder wan neer de regeering den noodigen druk daartoe uitoefent! De regeering heeft allo Federal Reserve Banken opgedragen, lijsten in te dienen van de bij het Federal Reserve-systeem aangesloten banken, die sedert 1 Februari groote hoeveelheden goud hebben onttrok ken. De regeering dreigt of met wederinvoe ring van de oude oorlogswot. waardoor de regeering het recht had goud in beslag te nemen, of met het invoeren van een goud belasting. Met de oorlogsmet kunnen straf fen worden opgelegd tot een maximum van tien jaar gevangenisstraf of 10.000 dollar boete, of beiden. Men verwacht, dat het Congres heden de eischen van Roosevelt zal inwilligen en hem een blanco volmacht zal geven. Federal Reserve Bank gerechtigd de goud dekkings-grens te overschrijden. De Amerikaanschc Federal Reserve Bank heeft volmacht gekregen om zoo noo- dig voor een periode van vier weken met de uitgifte van bankbiljetten zoo ver te gaan, dat de gouddekking tot onder de wettelijk voorgeschreven 40 procent daalt. De Yorhooging van de bankbiletten-cir- culatie heeft ten doel, to voorkomen dat nog meer baar geld aan het normale geld verkeer wordt onttrokken, en voorts de waarde van den dollar zooveel mogelijk aan te passen aan de te verwachten prijs stijging. Roosevelt's voorstellen aan het Congres. Roosevelt verklaarde, dat het program, dat hij lieden aan het Congres wil voor leggen de volgende drie punten bevat: 1. Verhooging van do bankbiljetten- circulatie. 2.Blanco volmacht voor den president. 3. Een crediet van 500 milliocn dollar voor dc uitvoering van openbare werken aan de Tennessee-rivier en Muscleshoals. TWAALF PERSONEN BIJ AARDVERSCHUIVING GEDOOD. LIMA, 9 Maart. (V. D.) Uit Ousco wordt gemeld, dat tengevolge van een aardverschuiving van de Salvajinayac- berg nabij Limatambo twaalf personen werden gedood, terwijl een aantal hui zen bedolven werd. De aardverschuiving werd veroorzaakt door de hevige regens van den laatsten tijd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 8 Maart. GrOentenveiling. Per 100 stuks: roodekool 1.907.00, sa- voyekool 1.505.90, pieterselie 4.50 7.40, prei 0.902.00, kropsalade 2.10 4.80. selderie 2.505.40, knolsolderie 1.506.40. per 100 kg.: kroten gekookt 37, witloof 1521, boerenkool 6 14, spinazie 1622, uien 1.50—2.50, wortelen 210, spruiten I 1018, spruiten II 311. Melkveiling, Op de heden gehou den melkvciling is verkocht om in de week van 1118 Maart a.s. per dag te leveren 43902 liter melk. Consumptiemelk hoogste prijs 6.30. laagste prijs G.25; Industrie melk hoogste prijs 4.laagste prijs 3.60 per 100 liter. GOUDA, 9 Maart. Vee. Aangevoerd in totaal 2220 stuks, waarvan 76 slachtvar- kens. Vette 1214 cent en Londensche 10 11 cent per pond, levend met 2 pet. kor ting; 691 magero varkens 1018, 888 biggen 510, 6 runderen J 130160, 556 nuchtere kalveren 2.003.75, 3 bokken en geiten 24 per stuk. Handel stug. Kaas. Aanvoer 104 partijen. Prijzen: le kwal. met rijksmerk 2729, 2e kwal. 2326. zware 30. Handel matig. Boter. Aanvoer 1004 ponden. Goebo- ter 8085 cent, weiboter 7080 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 145300 partijen. Prij zen: kippeneieren 2.25—2.75 en eenden eieren 2.002.25 per 100 stuks. Handel willig. BODEGRAVEN, S Maart. Eierenveiling. Aanvoer 19362 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 2.002.30 en bruin 2.202.50 en eendeneieren 2.002.50 per 100 stuks. VOORSCHOTEN, 8 Maart. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 2.60—3.20, oendeneeieren 2.70—3.10 en ganzeneieren 8.0010.per 100 stuks; kippen 3050 cent, konijnen 0.501.40 en duiven 18 20 cent per stuk. VEUR, 8 Maart. Eierenveilin Café Het Wapen van Veur. Aangevoerd 29085 stuks Prijzen: 27911 kippeneieren 2.553.50, 1153 eendeneieren 2.753.10, 21 ganzen eieren 712 per 100 stuks; 92 kippen 0,401.50, 28 konijnen 0.253.00, 32 duiven 1825 cent per stuk. R0EL0FARENDSVEEN, 8 Maart. Bloemenveiling. Brill. Star 9 cent, Fred Moore 8 cent, La Reine 7 cent, Prins van Oostenrijk 9 cent, Murillo 812 cent, Mr. v. d. Hoeff 19 cent, Flamingo 9 cent, Cram- Brill. 6 cent, Will. Copland 58 cent, Bar- tigon 812 cent. Will. Pitt. 1516 cent por dozijn. Narcissen 0.204.00 per 100 bos. BOSKOOP, 8 Maart. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Butterfly 50 cent, Rosalandia 70—90 cent, seringen Le- grey 4060 cent, Cerasus rosea I 1.40—- BIOSCOPEN Casino: Afgekeurd. Trianon: Afgekeurd. City: Goedgekeurd. Luxor; Volwassenen. 2.50, idem II 0.70—1.30, Lathyrus 14—19 cent, Anemonen 1015 cent, tulpen 610 cent, Narcissen 5 cent, Cerasus Hisakura I 1.502.50, idem II 0.801.30, Prunus triloba I 2035 cent en idem II 2035 cent, Azalea S0120 cent, Rhododendron 20—50 cent, Genista 8 cent, Glycine per stuk 50 cent, Azalea per stuk GO cent. LOOSDUINEN, 8 Maart, Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 260 aanvoerders verkocht om in de week van 1320 Maart dagelijks te leve ren 55445 liter melk. Hoogste prijs af boerderij 6.40, laagste prens 6.25, hoog ste prijs franco stad 6.90 laagste 6.75 per 100 liter. DEN HAAG, S Maart. Veiling van Land en Tuinbouwproducten. Nieuwe Groente markt. Groenteveiling, per kg.: Bellefleur 1822 cent, Oulemans 912 cent, Goudroi- netten 2427 cent, idem moes 1920 cent zoete stoofapp. 20 cent, stoofperon Brede- rodo 20 cent, Navelappelen 7.20 por pak Amerik. peron 3.10 per kist, Russets Amerik. Moesapp. 12 cent per kg., Winc- sap 4.004.60 per kist, Druiven Col mans 3847 cent, Holle Druiven 3036 cent per pond. Sinaasappelen per 200crs kist 5.30—5.60, 240ers 5.30—5.60, 300crs 5.50, 3G0er8 2.80—2.90, Citroenen per 300ers kist 3.40—3.6"; Canarisehe Toma ten 1.081.25 per kost, Holl. Sla 3.50 4.00 per 100 stuks, spercieboonen 1.00 1.10 per 100 stuks, Blomkool 15ers 2.93, lSers 2.75—2.81 per krat, komkommers 1517 per 100 stuks, Brusselsch Lof 19 20 cent, HolL Lof 16 cent, stoof sla 20 25 cent, dun 1 32 een- siinazio 15—21 cent, gekookte kroten 4—fe cent, spruiten 816 cent, Nero 6—10 cent, roodo Sjalot ten 67 cent alles per kg., brcekr.een li7 cent per kg., - 1.401.65, uien 1.20 —2.00, peen 0.851.00, wittckool 1.20, rauwe kroten 1.001.20, ge'c kool 2.60 —2.90, roodekool 3.10—3.30 alles per 100 kg. Boerenkcol 5686 cent per kist, raap stelen 2.50, knolselderio 4.00 beid© per 100 stuks, selderie 4.00 por 100 bos Aardappelen: blauwp. 1.251.50, Eigen heimers 0.95, Red Star 0.901.00 per HL. Wintermalta's 20 cent per kg. Eieren. 54 kg. duizend 2.352.40, 60 kg. de 1000 2.60—2.65, 60 kg. de 10^0 2.70, bruin; 68 kg. de 1000 3.00—3.10 per 100 stuks. Edammers 1.05 per stuk. Effectenkoersen Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 9 Maart 1933 L.K. Industrie: Alg Kunstz. Unie Berkels Patent Cftlvé Dolft crt. t. A Kucbeutn Accoust Ned Ford Philips Gem. Bezit Uni Lever Petroleum: Kon Olie Perlak Rubber: Adam Rubber Deli Bat. Rubber Vico Serbadjadi Scheepvaart: Oude Vaart Nod. SchccpvUnie Oude Root Mijnbouw: BoelOD Alg Cxploratie Mi Suiker: B V A dam Vorstunlandon Java Cultuur NISU. Tabak: Deli Mij. Sonembah Deli Bat Tabak Oostkust Amerik. Fondsen: Am Smelting Anaconda Aas Gas Elcctr Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental Oil Gen Aviation Int Nickel Kennecott Copper Milw ukee ld Prei Keespori Tin Plate North American Nevada Shell Union United St Leather Union Pacific Wabash Tidewater Aas Oil United St. Stee1 30!/, 1V, 1101/, 114 V, 10U>/a 146»/, 811/, 571/, 31V, 271/, 28/, 52»/, 121/4 11'/» 117 741/, 1231/2 1351/, 141/, W/Ui 2'/, ■V» 57=2 4 «S/l6 82/4 1»/» i"A« 4:1 207/„ -»"/io 2»/, 72"/, 3% 27®/, Heden. 1% 1071/2 1131/. 101)1/, llfll/,/!/, 83»/, 1241/, 1331/2 131/, "V14 17, 131/, 27,4 7» 1»V2 207/, -tn/v» 4»/, 28/, 73 l'/s m 281/, W1SSELNO PEERINGEN f AMSTERDAM] (Niet officieel). 58.90 8.58 9 78 34.76 48.12l/o 12.66 20 90 44.— 38.50 45.50

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3