WOENSDAG 8 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BEDEVAART ST. LIDU'NA. Daar er geruchten loopen, dat de Leid- sche Bedevaart naar Schiedam ter gele genheid vin let eeuwfeest van St. Lidui- na, niet zou doorgaan deelen wij mede, dat deze geruchten niet den minsten grond hebben. De bedevaart heeft plaats, zooals reeds door or.r e^meld, op Maandag 24 ApnL Ieder kan zich bij deze bedevaart aan- s'riten. Nadere bijzonderheden volgen nog. UIT DE OMGEVING ROELOFARENDSVEEN. L. T. B. Dinsda'gavond had in de Pancratiuszaal alhier de jaarvergadering plaats van de R.-K. Tuinderspatroonsver- eeniging. De voorzitter, de heer J. de Jong, opende de vergadering met een woord van welkom tot de leden. In zijn openingswoord wees spr. op de eenheid in het vereeni- gingsleven, welke eenheid vooral in deze moeilijke tijden veel tot groei en bloei van de vereeniging heeft bijgedragen. Spr. hei* dacht in welgekozen woorden het overlij den van den secretaris van de Coöp. Vei- lingvereeniging, wijden den heer S. van Buiten, die veel tot de eenheid van de vei ling heeft bijgedragen en zelfs zich hier voor financieele offers heeft getroost. Zijn nagedachtenis zal dan ook in dankbare herinnering bij velen blijven. Hierna was het woord aan den secretaris tot voorle zing van de notulen en het jaarverslag. Het verslag dat zeer uitgebreid was ge waagde van de vele werkzaamheden door het bestuur in het afgeloopen jaar .ver richt daar de tuinderij met zeer vele moeilijkheden heeft te kampen gehad. Er waren 10 ledenvergaderingen gehouden en 14 bestuursvergaderingen. Door het be stuur in samenwerking met de gemeente is een steunregeling tot stand gekomen voor de bollentrekkers, waardoor de rust weer voor een groot gedeelte onder deze categorie is teruggekeerd. Dank werd ge bracht aan het gemeentebestuur voor den in het afgeloopen jaar ondervonden steun, waarbij niet werd vergeten het zeer ver dienstelijke werk, verricht door wethouder de Jong. Aan het eind van het verslag werd de wensc.h geuit dat de tijd spoedig zal mo gen aanbreken, dat alle steunregelingen overbodig zullen zijn, want het behoeft geen betoog, dt hierin geen ideale oplos sing gelegen kan zijn. Laten de leden on danks de ontzettende moeilijkheden waar in zij verkeeren niet mee worden gesleurd met een verderfelijke ontevredenheid. La ten de leden strijden in en door de organi satie voor de belangen en laten zij ver trouwen stellen op God en schenken zij ook vertrouwen aan H. M. de Koningin en de regeering, want alleen in onderlinge liefde en vrede onder volkeren en natie is slechts de weg te vinden naar een geheel wereld herstel. De voorzitter dankt de secretaris voor zijn keurige weergave. Vervolgens was het woord aan den pen ningmeester, waaruit bleek dat er# een ba tig saldo was van 107.08. De commissie tot nazien van de boeken rapporteerde al les in volkomen orde te hebben gevonden. Voorziter bracht dank. aan den penning meester voor zijn accuraat beheer. Aan de orde kwam het bestuursvoorstel tot toekenning van een gratificatie aan den secretaris. De voorzitter lichtte het bestuursvoorstel nader toe, en deelde me de, dat het bestuur gezien het zeer vele werk van den secretaris eenparig heeft be sloten tot het geven' van een gratificatie van 100.De heer Reinders vroeg of de leden hierover een beslissing moesten nemen, want bij de veiling kon het bestuur deze zaak afdoen. Na eenige discussie werd het bestuursvoorstel aangenomen. Tevens werd het bestuur door de ver gadering gemachtigd om de middelen aan te geven tot dekking van dit bedrag, "het zij door een hoofdelijke omslag van 0.50 per lid, hetzij door verhooging van de con tributie via de veiling. De aftredende le den X. v. d. Meer, C. Heemskerk en J. van der Meer weiden bij acclamatie herkozen en namen de benoeming aan. Bij punt 7 be handeling van de voorstellen en praeadvie- zen voor de jaarvergadering van den tuin dersvakbond, deelde de voorzitter de re den mede, waarom het bestuur deze zaak reeds had afgehandeld. De secretaris las het adres voor, waarop door de organisa ties wederom aan de regeering om steun was gevraagd voor 1933. Bij de rondvraag kwam de heer W. v. d. Zwet namens eeni ge leden met een voorstel ter tafel waarin gevraagd werd verlaging van de rente met 25 pet., het geven van een toeslag van 1. per R.R. en het verstrekken' door de Re-, geering van rentelooze voorschotten. De vooruitzichten voor den a.s. zomer in de tuinderij waren volgens de voorstellers van dien aard, dat zij het noodig hadden ge acht deze punten aan een voorbespreking te doen onderwerpen en de commissie droeg het bestuur op deze zaken aanhan gig te maken bij het hoofdbestuur. De voorzitter had tegen het overnemen van deze voorstellen geen bezwaar doch wees op de eigenaardige handelwijze in deze. Spr. keurt het af dat enkele leden groepjes gaan vormen buiten het bestuur om en dan nog de kosten van vergadering op de vereeniging willen schuiven. Spr. vindt deze gang van zaken niet de juiste en had het beter gevonden indien het be stuur hierin was erkend geworden. Waar is anders de organisatie voor. De geeste lijke adviseur licht de zaak nog nader toe. Het heeft niet in de bedoeling van de com missie gelegen het bestuur in deze uit te schakelen, want om vlugger te werken is deze weg gekozen. Nadat de heeren Huig- sloot en Bakker nog eenige toelichting hebben gegeven om het voorstel tot verla ging van de rente, deelt de voorzitter mede, dat het bestuur aan deze zaak zijn volle aandacht zal schenken, terwijl te- yens door den heer Bakker aan. de oom missie in overweging wordt gegeven actie te voeren bij de Boerenleenbank om ver laging van de rente te verkrijgen. De heer W. van der Zwet voert in zijn kwaliteit van voorzitter van de Boerenleenbank het woord, en deelt allereerst mede, dat de Bank door de tijdsomstandigheden niet kan doen wat zij zoo gaarne zou willen. Spr. wijst er op, dat de leden het tot een plicht moeten rekenen, om de plaatselijke belangen te dienen en dat wordt in den laatsten tijd door velen vergeten. Er wor den omtrent de bank lasterpraatjes rond gestrooid, waardoor er leden zijn, die voor heen met de bank zaken deden thans geen zaken met de bank doen omdat zij bang zijn, dat de achterstallige van de gestorte bedragen worden ingehouden. Spr. wensoht hier in deze vergadering pertinent te ver klaren dat het bestuur deze maatregel nog nimmer heeft toegepast en er ook niet aan denkt deze toe te passen. Alleen is de bank volkomen in haar recht om met personen, op wie zij een vordering heeft, zakelijk te spreken. Wanneer een ieder zijn plaatselijk belang voldoende begreep, dan zou de bank er veel beter voor staan. Spr. wijst er ten slotte nog op, dat de ver laging van de rente van de regeering moet komen, want wanneer de Néderlandsche Bank niet verlaagt, dan kunnen de boeren leenbanken ook niet verlagen. Spr. hoopt echter dat de leden aan de Boerenleenbank alhier weer het vertrouwen zullen schen ken, dat zij ook in alle opzichten verdient. De voorz. dankt de heer v. d. Zwet voor zijn gesproken woorden. Spr. heeft bij den aanvang der vergadering toen hij sprak over de eenheid in de organisatie hierop reeds gedoeld en hij hoopt, dat het gespro kene nuttig effect mag afwerpen. Tot slot wordt nog een krachtig opwek kingswoord gesproken door den geestelijk adviseur, die er vooral op aandringt in deze moeilijke tijden vertrouwen te stel len op God. Onder dankzegging voor de trouwe opkomst sluit de voorzitter de ver gadering. UIT DE RIJNSTREEK Z0ETERW0UDE (Hooge Rijndijk). Stille Omgang. Gisteravond werd voor de leden van den Stillen Omgang een bij eenkomst gehouden om bekend te maken de regeling voor a.s. Zondag. De corres pondent, de heer Klaver, opende de ver gadering en sprak een bijzonder woord van welkom tot Kapelaan Ruhe en tot den heer Schrijvers, de voorzitter van de af- deeling Leiden. Kapelaan Ruhe sprak een opwekkend woord, begon met een keurige uiteenzec- ting over het Mirakel te Amsterdam, de nleiding tot deze jaarlijks zich uitbrei dende Omgang. Spr. beantwoordde de vraag, welke door velen wordt gesteld: „Waarom wordt de jaarlijksehe Stille Omgang gehouden 1" lo. Om voor heel de wereld getuigenis af te leggen van ons geloof in Jezus Christus in Zijn H. Sacrament. 2e om aau God on zen da.nk te betuigen, en te bewijzen dat wij de groote gaven van hot H. Sacra ment waardeeren. 3e. Om een daad te stel len van gebed, wanneer wij met veel devo tie aan deze nachtelijke aanbidding zullen deelnemen, tot intentie dat het H. Sacra ment meer en meer zal worden gekend. Dan zal dit rijke vruchten afwerpen en zal God ons geven wat wij vragen. De voorzitter van de afdeeling Leiden, de heer Schrijvers, vestigt de aandacht op de bijzondere intentie van dit jaar: Om door de voorspraak van de H. Liduina te verkrijgen het behoud en de uitbreiding van het Geloof in het H. Sacrament in ons Vaderland. Spr. spoort allen aan om met veel devotie aan dezen Omgang deel te nemen, maar ook om in de toekomst oe toonen, dat zij leden zijn van den Stillen Omgang n.l. door een veelvuldig naderen tot de H. Tafel. De voorzitter dankte de beide sprekers en geeft een uiteenzetting van de regeling en verzocht allen mede te werken opdat ook dit jaar alles in goede orde moge ver- loopen. Kaartjes zijn nog te verkrijgen tot Donderdag bij den heer Klaver. Hierna werd de vergadering gesloten. ALPHEN AAN DEN RIJN. Em. Pastoor A. Th. Hellegers, t In het St. Elisa'beth-Ziekenhuis te Lei den is overleden de Zeereerw. heer A. Th. Hellegers, rustend Pastoor in het Sanato rium „Overdonk" te Dongen. Pastoor Hel legers werd 15 Augustus 1890 tot Priester gewijd en achtereenvolgens benoemd tot Kapelaan te Langeaar, Rotterdam, Vlis- singen en. Den Haag. Daarna werd de over ledene benoemd tot Pastoor te Tholen. He denavond te 7 uur zullen de Metten wor den gezongen, Donderdag te 9 uur de plechtige Lauden in de Parochiekerk, waarna de Uitvaart en de begrafenis. Sportavond. Door de A. V, „Alphia" was gisterenavond in het Nutsgebouw een propaganda-avond georganiseerd ter be vordering van de Athletiek in deze ge meente. Naast de vertooning van de Olym piade-film werd de Singelloop te Leiden en enkele andere sport-revues te zien gege ven. De avond werd afgewisseld door de monstraties van' de schermclub alhier. Ongetwijfeld zal deze avond er toe heb ben bijgedragen orn de animo voor de sport te bevorderen. ACADEMIENIEUWS Berichten reeds geplaa'st in een gedeelte onzer vorige opname. LEIDEN. DE KWESTIE PROF. COLENBRANDER Een schrijven van eerherstel door oud-studenten. Gemeld wordt, dat verschillende oud leerlingen van prof. Colenbrander uit alle deelen des lands, in hoofdzaak leerare'n en leeraressen bij het Gymnasiaal en Middelbaar Onderwijs of assistenten aan wetenschappelijke instellingen het vol gend schrijven aan hun oud-leermeester gericht hebben. „Naar aanleiding van de tegen u ge richte beschuldiging van de heeren Van Eijk en Geijl, die odk na het rapport van de hoogloeraren Brugmans, Gosses en Sternkamp bij die beschuldiging volledig blijken te volharden, voelen wij de be hoefte u te betuigen, dat wij iedere ge dachte van eenigen toeleg om te mislei den van uw kant met verontwaardiging van de hand wijzen. Ons vertrouwen in u als oud-leprmeester en onze eerbied en dankbaarheid voor het vele door u tot standgebrachte wetenschappelijke werk zijn niettegenstaande het gebeurde onaangetast gebleven." BUITENLAND. WIE HET RIJKSDAGGEBOUW Ifl BRAND STAKEN. De socialisten protesteeren bij Von Papen. BERLIJN, 7 Maart. (V.D.). Het bestuur der S. P. D. heeft een schrijven gorioht aan vice-kanselier Von Papen, waarin er op wordt gewezen, dat het Partijbestuur reeds op 28 Februari heeft geprotesteerd tegen het verband, dat gelegd werd tus- scben den brand in den Rijksdag en de S. P. D. Niettemin is in een circulaire van den rijkscommissaris voor Pruisen van 3 Maart opnieuw hetzelfde verband gelegcl tusschen S. P. D. en Communistische en anarchistische organisatie, waaruit men heeft geconcludeerd tot het recht van ver scherpt politie-optreden tegen de sociaal democratische organisaties. De brief bevat het verzoek te willen be vorderen, dat de maatregelen, die tegen de S. P. D. zijn genomen, worden ingetrok ken, aangezien zij voor bescherming van orde en veiligheid geenszins gerechtvaar digd zijn. DE HAKENKRUIS-VLAGGERIJ. Protesteeren staat vrij... BERLIJN, 7 Maart. (V.D.). Het Saksi sche Staatsministerie heeft een verorde ning aangekondigd, waarin wordt bepaald dat tegen het hijschen van Hakenkruis en zwart-wit-roode vlaggen op openbare gebouwen hoogstens mag worden gepro testeerd, doch dat men er zich niet daad werkelijk tegen mag verzetten. LAATSTE BERICHTEN UIT HET MEUBEL- EN BEHANGERS- BEDRIJF. De collectieve arbeidsovereenkomst. Omtrent de dezer dagen plaats gehad hebbende onderhandelingen inzake de ver nieuwing van de collectieve arbeidsovereen komst in hel meubel- en behangersbedrijf, deelt men ons van werkgeverszijde nog mede, dat het voorstel van den Rijksbemid delaar, die aan beide partijen een schrifte lijk voorstel heeft doen toekomen, op het volgende advies neerkomt: De bestaande C.A.O. zal nog worden gehandhaafd tot Za terdag 18 Maart a.s.. de minimum loonen in de C.A.O. zullen met 2 ct. per uur worden minderd en de loonen boven de minima met 3 cent, voor zoover die loonen hooger zijndan 50 cent per uur, en dat overigens de bestaande C.A.O. onveranderd weer z-a.1 wroden aangegaan tot 19 Maart 1934. Naar men weet, is door de vertegenwoor digers van de werkgevers- en werknemers organisaties overeengekomen om dit voor stel met gunstig advies aan haar ledenver gaderingen voor te leggen. TELEGRAMMEN LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen wis- en natuurkunde hoofdvak scheikunde: de heer A. de Haan (den Haag); Idem hoofdvak Geologie: do heer L. A. J. Bakx (Leiden). ENGELSCH VLIEGTUIG IN HET KANAAL GEDAALD. DE BEMANNING GERED DOOR HET STOOMSCHIP „VESTA" VAN DE K. N. S. M. Het verhaal van hun wedervaren. Gisteravond is in het Kanaal een En- gelsch vliegtuig op zee gedaald, waarbij dc bemanning door een Nederlandsch schip is gered. Omtrent dit ongeval vernemen wij na der dab het bier betreft het Britsche in structie-vliegtuig G.A.B.E.P., bemand met den bestuurder Captain C. E. C. Pen ny van dc British Air Transport Line, Air- port of London en met oen passagier, den 21-jarigen Engelschman P. J. Harrington. Beide drenkelingen zijn opgepikt door het stoomsohip „Vesta" van de Koninklijke Ne- derlandsche Stoomboot Maatschappij en hedenmorgen te IJmuiden aan wal ge bracht. Een vertegenwoordiger van het Persbu reau Vaz Dias heeft hen daar over hun wedervaren het een en ander kunnen vra gen. Captain Harrington, een sportieve figuur, bleek weer, evenals zijn metgezel, geheel van de do'orstane emoties hersteld te zijn. Naar hij mededeelde had hij met zijn ma chine, de G.A.B.E.P., een landvliegtuig, een reis gemaakt van Croydon naar Ga lais. Vandaar was hij gasteren in den na middag weir vertrokken, mot bestemming naar het vliegveld Lympne. Toen ik bo ven de open zee vloog, aldus Captain Har- rington, ontdekte ik tot mijn grooten schrik dat mijn motor onregelmatig begon te loo pen. Het defect bleek zóó ernstig te zijn, dat ik verplicht was, op zee een noodlan ding te maken. Tot mijn groote*vreugde, en niet minder tot die van mijn metgezel,, was er, toen wij in glijvlucht begonnen neer te dalen, een schip in de buurt, dat later het Nedcrlandsche stoomschip „Vosta" bleek te zijn. Ik heb zóó gemanoeuvreerd, dat ik laag over het schip heen gleed en de menschen op de brug kon toeschreeu wen, dat ik op zee moest dalen. Blijkbaar had men daar reeds begrepen dat het mot mijn toestel niet in orde was, want het schip draaide bij. Ik beu erin geslaagd, vlak naast de „Vesta" neer te strijken. Dit ge schiedde op 51 graden 6 minuten N.B. 1 gr. 25 min. O.L. Het heeft heel wat moei te gekost om ons aan boord te krijgen, maar dat is tenslotte, dank zij het deskun dig optreden van de sohepclingen, uitne mend geslaagd. Het was bovendien hoog tijd, want mijn toestel was reeds zinkende en is geheel verloren gegaan. "YVaro de „Vesta" niet in de buurt geweest, dan hadden wij bij dit ongeval zeker het leven ingeschoten. Aan boord heeft men ons op de best mogelijke wijze verzorgd en zoo zijn wij dan heelhuids te TJmuiden gearriveerd. Behalve Captain Harrington, die 41 jaar oud is, toonde, ook zijn raettrezel zich bui tengewoon dankbaar jegens de opvarenden van de ..Vesta" voor hun voorspoedige red ding. Beide Engelsehen zouden vandaag nog via Amsterdam met een vliegtuig der K. L. M. de terugreis naar Londen aan- voorden. Nader vernemen wij, dat beide Engel- schen zich per auto naar Schiphol hebben begeven om nog met het toestel van 1.15 uur naar Londen af te reizen. De kapitein van de „Vesta" is, naar men ons mededoel- de, de heer H. Beuker. OPROER DER 0 0STENR1JKSCHE REGERING Vergaderingverbod en persverordening. WEENEN, 8 Maart. (V. D.). Het Staatsblad publiceert den oproep van de regeering aan het Oosten rijksche volk, het besluit inzake het vergadering- en do- monstratieverbod en de verordening in- „bijzondere maatregelen tot voorko ming van met verstoring der openbare rust, orde en veiligheid gepaard gaande bcnadpeling van het economische leven." De oproep wijst op de ontslagneming van den voorzitter van den Nationalen Raad en constateert, dat dit geval in de grondwet en in het reglement van orde niet is voorzien. Aangezien de rogeering door deze parlementscrisLs niet wordt ge troffen, is er geen staatscrisis. De regee ring wensoht niet, dat het land duurzaam zonder tot werken in staat zijnde volks vertegenwoordiging zal blijven. Zij zul zorg dragen dat de rust en orde niet ver stoord worden. Teneinde, de rust en orde te beveiligen, heeft de Bondsregeering een demonstratio- en verguderingvorbod uit gevaardigd en heeft zij op grond van do bestaande machtigingswet op de perswet, de mogelijkheid geschapen misbruik van de vrijheid van drukpers cn inbreuk op dc openbare veiligheid te voorkomen en te bestraffen. Een volk, dat zich in dezen moeilijken tijd te buiten gaat aan partij strijd en burgeroorlog kan niet vooruit komen. Het moet zijn vrijheid cn zelfstan digheid verliezen en wordt door knecht schap bedreigd. Het demonstratie- en ver gaderingverbod heeft betrekking, op allo politieke betoogingen, vergaderingen cn op tochten, zoowel in de open lucht als in za len. De persverordening bevat voornamelijk bepalingen, waardoor in beslagneming ge makkelijk kan geschieden. In beslag geno men kunne worden zoowel kranten als an dere drukwerken en plakkaten. Behalve geld- en vrijheidsstraffen kan ook de bc- drijfsvergunning worden ingetrokken. Een belangrijke bepaling is, dat openlijke bc- leediging van de Bondsregeering, ceu landsregeering, een buitenlandsche regec- ring of van leden dezer regeeringen op gelijke wijze gestraft kan worden, wan neer door deze beleediging dc rust, ordo en veiligheid in gevaar komen. Drukwer ken kunnen in beslag genomen worden, wanneer door het kwetsen van patriotti sche. religieuze of zedelijke gevoelens van anderen, gevaar voor de openbare rust, orde en veiligheid kan ontstaan. BURGERLIJKE STAND MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 8 Maart. Vee. 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Ter veemarkt warcD heden aangevoerd: 288 vette kalveren le kwal. 4858, 2e kwal. 4046 en 3e kwal. 2838 cent per kg. le vend gewicht; 130 nuchtere kalveren 2.50 5.00 per stuk, 432 varkens: vleeschvar kens van 90100 kg. 3638 cent, zware 33 35 en vette 3334 cent per kg. slachtge- wicht. Vette kalveren met korten aanvoer handel sleepend, aan het einde slecht. Nuchtere kalveren minder aanvoer dan Maandag, handel sleepend en dc prijzen als Maandag. Varkens wejnig aanvoer, handel zeer sleepend en iets hoogere prij zen. WOERDEN, 8 Maart. Kaas. Aanvoer 32 partijen. Met rijksmerk le kwal. 26 28.50. met rijksmerk 2e kwal. 2325, Handel matig. KATWIJK a. d. RIJN, 7 Maart. GrOen- tenveiling. Knolselderio 4.107.50 per 100 stuks; por 100 kg.: uien 1.301.90, peen 5.008.75, spruiten 13IS. KOUDEKERK, RIJNDIJK. 7 Maart.— Aanvoer 8200 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.603.10, kuikeneieren 2.30—2.50 en eendeneieren 1.902.10 per 100 stuks; boter 7078 cent en kaas 2032 cent per LEIDEN. G/0 boren Pieter, zoon van R. Straat hof en J. van Houten Adolfina Carolina Hanna, dochter van J. M. v. d. Heiden en E. Rijnsburger Pieter, zoon van J. Brosius cn E. P. v. d. Rijdt Edmond Louis Johan Maria, zoon van A. C. P. Sec- bregts en G. G. B. J. Janssens. BIOSCOPEN Casino: Afgekeurd. TrianOn: Afgekeurd. City: Goedgekeurd. Luxor: Volwassenen. pond, kippen 80—90 cent, hanen 90—100 cent en koni'nen 90 cent per stuk. VOORSCHOTEN, 7 Maart. Eierenvei- ling. Prijzen: kippeneieren 2.803.30, en eendeneieren 3.00—3.10 per 100 stuks; kippen 0.801.35, lianen 1.201.10, ko nijnen 0.352.45 en duiven 1322 cent per stuk. HAZERSWOUDE, 7 Maart. Eierenvei- ling. Aanvoer: 12113 stuks. Prijzen: kippen eieren 2.103.50 en eendeneieren 1.75 2.25 per 100 stuks. DEN HAAG, 7 Maart. Haagsche veiling van Land- en Tuinbouwproducten N.V. (Nieuwe Groentemarkt). Bloemen- en plan ten. Tulpen: Bartigon 14 cent, Deodalis 14 cent, Theeroos 15 cent, Mr. v. d. Hoeff 18 cent, Murillo 9 cent, Copland 12 cent per bos; Narcissen 5 cent, hyacinthen 10 cent per bos, seringen 45 cent per tak, idem Spath 69 cent, Prunus 69 cont pe'" tak, Hortensia 7596 cent, Clivia 7390 ent, Azalea 4550 cent. Coniferen de Bos koop 18 cent, rozenstruiken 1013 cenr, Groenhulst 10 cent, Pyramidepalm 10 cent Thuya compacta 10 cent, Beshulst 16 cent halfstam Kruisbes 10 cent, Azalea Mollis 6 cent, Erica in bloei 7 cent, Taxus 10 ct, Rhodondendron rood 11 cent, alles per stuk. Eieren. Totaal aangevoerd 60.000 stuks: 50 kg. do 1000 2.152.20, 54 kg. de 1000 2.342.42, 60 kg. dc 1000 2.52— 2.59, 60 kg. de 1000 bruin 2.602.61 en 68 kg. de 1000 2.972.98 per 100 stuks. Kaas. Lunchkaas 36 cent per stuk. Edammers 40 plus 1.05 per stuk, Leid- sche kaas Sept. bel. 31 cent per pond. Melk. Vrije Haagsche veiling, 5.75 5.90 per 100 L. Effectenkoersen VerBtrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 8 Maart 1933 Industrie: Alg Kuustz. Unie Berkels Patent Cnlvé Delft ort. v. A Kuchen ui Accoust Ned Ford Philips Gom. Bezit Uni Lever Petroleum: Kon Olie Perlak Rubber: A'dam Rubber Deli Bat. Rubber Vico Serbadjadi Scheepvaart: Oude Vnart Nod. Sohoepv Unie Oude Boot Mijnbouw: Boetoo Alg Exploratie Mi Suiker: H V A dam Vorstenlanden Cultuur N ISÜ. Tabak: Deli Mij. Senembah Deli Bat. Tabak Oostkust Amerik. Fondsen: Am Smelting Anaconda Abs Gas Electr Bethlehem Steel Cities Servico Centra! Public. Continental Oil Gen Aviation Int Nickel Kennecott Coppor Milwaukee ld Pref. Keesport Tin Plate North American Nevada Shell Union United St Leather Union Pacific Wabaeb Tidewater Aas Oil United St. Stee' L.K. Heden. I 30l/a l®7a 61 303/4 60 115 1167» 104 112l/o 1153/4 1027a 14»V* 807a 146*', 82 577» 217, 2!"/4 167» 5874 22 16 28/4 52 12 Va 587a .13 13 124 13 187 427* 12274 77 186/3 43 122 77 132 1381/., 1561/., 147„ 129 136/5 15472 14 7a 12*/* oi/4 7, 57, 3% "7, «Vu 17* 11 Vl6 48«/„ •jov; 47* 47* '47. 7-7a 17« 3-Vso 277, C7s •14 133/„ 4 7a <7* "7s 17, 277® WISSELNO f EER ING FN A MS f ER D A Mi (Niet officieel). Berlijn 58.871, Londen 8.681/ New York Parijs 979 Brussel 84.76 Zwitserland 48.17l/2 Milaan 12.66 Madrid 20 90 Oslo 44 60 Kopenhagen 88.85 Stockholm 45.80 Weenen Praag Boedapest

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3