WOENSDAG 8 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANi EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 8 Maart 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometers.: 779.7 te Helsingfors Laagste barometerst.732.7 te Vestmanoer Verwachting tot den avond van 9 Maart: Zwakke verander lijke wind, nevelig tot licht of half be wolkt, droog weer, weinig verandering in temperatuur, des ochtends tempera tuur om het vries punt. De stijging van den luchtdruk in hot geheele waarnemingsgebied, die gisteren morgen overal gemeld werd, hield gedu rende het geheele etmaal aan. In de beide gebieden van hoogen luchtdruk in Finland en in Spanje steeg de luchtdruk tot boven 775, in het Noord-Oosten zelfs tot 7S0 m.m. Op den Oceaan ligt een uitgestrekt de- pressiegcbied met minima beneden 735 m.m. ten Westen van IJsland en op 48 gra N. B. en 38 gr. W. L. Waar de nacht helder was. daalde de temperatuur hier en daar zelfs tot even onder het vries punt en vormde zich bij de heersohendc zwakke winden mist. In Finland en in Zweden werd de vorst iets minder streng. Op het vaste land en in Scandinavië zijn de barometers nog stijgende, bij IJsland en in het Westen van Ierland echter da lende, Terwijl dus in het Westen de stroo ming uit Zuid-West aanhoudt, zullen de winden op het vaste land uiteenloopend en zwak blijven en het weer nevelig en overdag zonnig. LUCHTTEMPERATUUR. Temperat"ur des middags te half drie 9.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.; Van Woensdagnamiddag 6.22 uur tot Donderdagmorgen 5.59 uur. HOOG WATER. Op Donderdag 9 Maart te Katwijk v.m. 1.05 uur en nam. 1.29 uur. TWEEDE KAMER De muiterij in Indie - Een kalme interpellatie - Draaien van de S.D.A.P. Indien vandaag iemand in de Tweede Kamer aanwezig zou geweest zijn, die on kundig was van hettrcen in sociaal-demo- cratischen kring zooal is gezegd en ge schreven, naar aanleiding van het gebeur de on „De Zeven Provinciën", hij zou on- getvvi'feld dezen indruk hebben gekregen, dat de sociaal-democratische marinebonden met lofwaardigon ijver alles hebben be proefd, om do muiterij op dit schip te voor komen: dat, /.ij, toen eenmaal de muiterij was uitgebroken, niets onbeproefd hebben gelaten, om de muiters tot andere gedach ten te brengendat de autoriteiten groot gemis aan beleid hebben getoond bij het mededeelen, eerst van het uitstel der sa larisverlaging en daarna van de toepas sing er van dat de eigenlijke schuld van de muiterij niet ligt bij de muiters, doch bii de officierendat de muiters, nu ja, weliswaar in juridischen zin muiterij had den gepleegd, doch dat zij eigenlijk toch maar een vrij onschuldige demonstratie bedoelden dat de commandant van den bodem, die het wegvarende schip achter na voer op de „Aldebaran" zich eigenlijk maar veibeeldde, dat de muiters de ka nonnen op zijn schip hadden gericht en dat het. hoogst twijfelachtig moet worden genoemd, of zij wel een radiogram hebben gestuurd dat zij zouden schieten, indien de commandant beproefde weer aan boord te komen dat, indien dit al gebeurd is, zulks alleen maar geschiedde in de eerste opwinding; dat het werpen van de bom geheel onnoodig was en dat het lafheid moest heeten, dat geen enkel officier m Straat Soenda heeft geprobeerd aan boord te komen. Hij zou ook hebben vernomen, dat de sociaal-democraten de muiterij al tijd hebben afgekeurddat zij in de toe komst iedere muiterij zullen afkeuren en dat zij dit zelfs krachtens hun beginselen moeten doen, evenals zij b.v. een wilde sta king moeten afkeuren. Dit alles was der langen reden kurzer Sinn van het zeer langdradige betoog, dat de heer A 1 b a r- d a hield ter toelichting van de niet min der dan zestien, ten deele zeer lange, vragen, welke hij den minister vau Defen sie stelde. Het dubbel spel dat hierbij ge speeld werd, was echter volkomen duidelijk voor ieder, die wel op de hoogte was van al hetgeen de sociaal-democratische pers over het geval heeft geschreven en van de woorden van den heer Cramer wien het immers zoo „verduveld goed had gedaau" de berichten over de muiterij te lezen. Dit doorzichtige spel zal wel voor ieder dui delijk zijn; en voorzoover dit nog niet bet geval mocht wezen, heeft de Minister van Defensie er op voortreffelijke wijze voor gezorgd, dat het ieder duidelijk zal worden. De minister heeft aangetoond, dat er in den vollen zin muiterij was; dat van een ernstig streven der bonden, om zich onbewimpeld tegen die muiterij uit te spreken niets was gebleken dat het aan bod van vijf korporaalsbestuurders om naar het schip te vliegen natuurlijk niet kon worden aanvaard (op deze wijze zou het gezag van de marine-officieren en de marine-leiding in handen zijn gespeeld van do vertegenwoordigers der bonden), en dat er een geest was gekweekt, die tot de uit barsting heeft geleid. De Katholieke Staatspartij en de Anti revolutionairen hebben niet aan de debat ten deelgenomen, klaarblijkelijk om deze reden dat de interpellatie praematuur moest worden genoemd, aangezien de fei ten nog niet alle bekend zijn, het onder zoek nog loopende is en de regeering een witboek over de zaak zal uitgeven. Daarom loont het ook niet de moeite uitvoerig te gaan op de gevoerde debatten, welke voor een groot deel in het teeken der kie zersvangst stonden. Aan het slot der dis cussies heeft de heer Al bard a een mo tie voorgesteld om de Kamer te doen uit spreken, dat zij een wijziging van het mi litaire strafwetboek wenscht binnen en kele dagen, opdat anderen dan marine-of ficieren als verdedigers der muitelingen zullen kunnen optreden. Heden zou die motie worden verworpen. R. K. STAATSPARTIJ. OFFICIEELE CANDID A ATSTELLING. De enkele candidaatstelling voor de om schreven zetels en de aanwijzing van die omschreven zetels, waarvoor stemming noo- dig was, is reeds gisteren meegedeeld. Hier volgen de officieele uitslagen der stemmingen in de verschillende kieskrin gen voor de niet-omschreven zetels. Voor de 18 niet-omschreven zetels wer den uitgebracht totaal 601.947 stemmen. De kiesdeeler bedroeg 33.431.5. welke kiesdee- ler alleen door de heeren Teulings, Van Poll en Van de Putt is behaald. Voor de overige candidaten worden lid 9 tot lid 14 van art. 23 Kiesreglement (het verzamelen van stemmen) n et toegepast, en wordt geen inbreuk gemaakt op de volgorde naar het aantal in de kieskrin gen verkregen stemmen. De candidatenlijsten, waarop 26 April a.s. de kiezers hun stem zullen uitbrengen, zullen er dus als volgt uitzien. Kieskring LeidenDordrechtFriesland Groningen: 1. A. J. Loerakker, Haarlem. 2. G. W. Kampschöer, Monster. 3. Mr. T. J. Verschuur, Den Haag. 4. M. P. van der W e ij d e n, Zeven hoven. 5. J. J. de Kok, Loosduinen. 6. Y. K e e s t r a, Culemborg. 7. Dr. S. F. A. M. baron van W ijnb er- g e n, Lisse. 8. B. Bulten, Voorhout. Kieskring den Bosch—ZeelandA. N. Fleskens (omschreven zetel), dr. L. N. Deckers (omschreven zetel), mr. F. Teu lings (44.544 stemmen), M. van Poll (43.462), Van de Putt (39.524), Schaepman (13.453), Lockef eer (6199), Smits van Oyen (5089), Aarts (4131), Kuppens (3765). Kieskring Ti burg: C. J. Kuiper (omschre ven zetel), dr. L. G. Kortenhorst (omschre ven zetel), dr. Moller (21.294 stemmen), Jac. Vos (16.068), Van Aken (6352), Moors (3053), mr. Verschuur (2877), Sassen (2196), Juten (1809). Kieskring Gelderland: mr. Van Schaik (omschreven zetel), Van Voorst tot Voorst (16.852 stemmen), Ysselmuiden (10.748), Van Koevorden (7729), de Zwart (3872), Van Bas ten Batenburg (3643), Cruysen (1420), Van Maarseveen (1192). Kieskring AmsterdamRotterdamden Haag: mr. Goseling (omschreven zetel), ir. Feber (omschreven zetel). Steinmetz (4345 stemmen), mej. Meijer (4305), mr. Rtomme (1200), Van den Brule (815), mej. Hillen (717), mr. Kropman (461), De Kok (231). Kieskring HaarlemHelder: mr. Van Hellenberg Hubar (omschreven zetel), Van der Bilt (23.732 stemmen), Groen (19272), Stumpel (1867), Kraakman (1463), mej. Meijer (998). Kieskring Utrecht: J. G. Suring (om schreven zetel), De Goey (4140 stemmen), Van Wijckerslooth (2660), dr. Oomen (1253), Van Maarseveen (963). Kieskring Overijssel—Drenthe: prof. mr. P. Aalberse (omschreven zetel), Engels (11.776 stemmen), Loohuis (4950), Von Bon- ninghausen (933), Oostermeyer (874). Kieskring Limburg: Henri Hermans (om schreven zetel), ir. dr. Droesen (omschre ven zetel), Buys de Beerenbrouck (30.207 stemmen), Bongaerts (20.169), Truyen (10.505), Driessen (8893), Keskels (5438), Cor- ten (4863), Brouwers (4644), Obers (4412). DE TWEEDE KAMER VERKIEZING. STEMMEN IN EEN ANDERE GEMEENTE. De datum van de stemming voor de Tweede Kamer is 26 April. Deze dag va'lt voor vele kiezers nog in de Paasch- vacantie, zoodat zij al licht uit hunne standplaats afwezig zijn. Ook anderen kunnen reeds nu weten, dat zij op 26 April buiten de gemeente vertoeven, waar zij op de kiezerslijst staan. Daarom zij medegedeeld, dat de Kies wet het mogelijk maakt, dat men in plaats van in de gemeente, op we'kei Kiezerslijst men voorkomt, in een andere gemeente aan de stemming deelneemt. Uiterlijk tot en met 12 April kan elke kiezer de verklaring afleggen, dat hij van deze bevoegdheid gebruik wenscht te maken. Hij moet zich daartoe in persoon ter secretarie van een gemeente aan melden, onverschillig welke gemeente. Daar wordt een verklaring ingevuld. Deze regeling is eveneens van groot belang voor kiezers, die verhuisd zijn. maar nog in hun vroegere woonplaats op de kiezerslijst staan. Men wac-hte vooral niet tot het laat ste oogenblik. RECHTZAKEN DE JUWEELENDIEFSTAL TEN HUIZE VAN DR. PHILIPS. Tegen verdachte 2y2 jaar gevangenisstraf geëischt. Men herinnert zich den geruchtmaken den diefstal op 24 Juli van het vorig jaar, ten huize van dr. Philips, aan de Van Hogenhoucklaan, waarbij een groot aantal gouden en platina sieraden alsmede gelds bedragen, waaronder 998 Engelsohe gou den ponden, werden ontvreemd. De ver denking viel spoedig op een gewezen huis knecht van dr. Ph., nl. L. D., een Oosten rijker. die destijds in arrest werd gesteld, doch tijdens het vooronderzoek werd vrij gelaten, aangezien de rechtbank toen geen voldoende termen aanwezig achtte om den man als verdacht van dezen diefstal, lan ger in het Huis van Bewaring te houden. Door den vreemdelingendienst werd D. daarop over de grens geleid. Ook de medeplichtige, de schoenmaker A. M.. eveneens een Oostenrijker moest wegens gebrek aan bewijs op vrije voeten worden gesteld. Pok M. is toen door de politie over de grens geleid. Na eenige dagen, .werd de politie door de grensautoriteiten in kennis gesteld dat M. wederom in ons land was teruggekeerd en spoedig werd zijn aanwezigheid in Den Haag opgemerkt. Toen M. op 22 November zijn schreden richtte naar een perceel aan den Schenk- weg, waarin hij vroeger als filiaalhouder had gewoond, zat de politie hem op de hielen en werd het pand gedurende zijn aanwezigheid streng bewaakt. Niet zoodra vertoonde M. zich op straat of de recher che legde de hand op hem, daarbij tot de verrassende ontdekking komende dat de arrestant in het bezit van een gedeelte van den gestolen buit was. Het bleek toen, dat het gestolene onder den vloer van de keuken was begraven. Intusschen was de naar Weenen uitge weken D. gearresteerd, en deze legde een bekentenis voor de justitie aldaar af. Daar uitlevering aan de Hollandsche Justitie Diet, mogelijk bleek, is D. ter zake tot 1 jaar zware kerkerstraf veroordeeld. Verdacht van medeplichtigheid stond' de 23-jarige schoenmaker A. M. gisteren middag voor de 5de Kamer der Haagsche Rechtbank terecht. Als verdediger trad op mr. dr. E. Mo- Mr. Polman requisitoir nemend, na uit voerig getuigenverhoor, herinnerde aan het vroeger optreden van M., die met de vuist op tafel slaande bezwoer onschuldig te zijn. Volgens spr. staat de medeplich tigheid aan dezen diefstal vast en is M. derhalve daaraan schuldig. Spr. bracht een woord van hulde aan de Haagsohe politie, speciaal aan den inspecteur Bouw- hof, voor de wijze waarop de zaak door haar op zulk een wijze tot klaarheid is ge bracht. Ondanks het ontkennen van verdachte meende het O. M. dat alle elementen van medeplichtigheid hier aanwezig waren. Met het oog op de vroeger en ook thans door M. aangenomen houding meende spr. een strenge straf t-e moeten vragen. Ver dachte heeft van de hem hier te lande als vreemdeling verleende gastvrijheid ernstig misbruik gemaakt. Tenslotte eischte de officier tegen ver dachte 2 y3 jaar gevangenisstraf. Mr. Moresco betoogde o.m. dat de eor- spronkélijke ontkenning van verdachte hier niet als verzwarende omstandigheid mag worden aangerekend. Immers 90 pet van alle verdachten maken van hun recht om te ontkennen gebruik. Meer in het bijzonder bestreed pleiter de door het O. M. aangevoerde medezeggenschap, omdat het niet vast is komen te staan, dat M. den buit heeft vervoerd, evenmin als vaststaat wat zijn plannen daarmede waren. In ieder geval achtte pleiter de gevraagde straf te zwaar en hij verzocht derhalve de rechtbank M. bij schuldigverklaring, veel lichter te straffen. Na een korte repliek van het O. M. be paalde de rechtbank daarop de uitspraak op 21 Maart a.s. STADSNIEUWS HET „GIDS"-ARTIKEL VAN PROF. COLENBRANDER. Verklaring zijner mede-redacteuren. De mede „Gidsredacteuren van profes sor Ooienbrander hebben in het nummer van Maart deze verklaring gepubliceerd: „De ondergeteekenden hebben het aan curatoren der Leidsche universiteit uitge bracht en sindsdien openbaar gemaakt ver slag overwogen. Zij sluiten zich bij de hier in neergelegde conclusies aan. Zij heb ben tevens overwogen, wat hun zeiven te doen stond en zijn hierbij voor alles met de hun toevertrouwde belangen van het tijd schrift te rade gegaan. Zij hebben tegen over den door hun mede-redacteur in de eeiste plaats jegens „De Gids" beganen misslag zijn kwarteeuw van ongebroken toewijding en noeste diensten aan het tijd schrift in de weegschaal gelegd. Ten slotte hebben zij zijn verdiensten en gaven, die waarborgen bieden en ook voor do toe komst vertrouwen wekken, het zwaarste be vonden". Uit een door den uitgever in het „Nwsbl. v. d. Boekh." geplaatste annonce blijkt, dat het door dezen als boek aangeboden op stel „Willem van Oranje" in dien vorm niet zal verschijnen. INLEVERING VAN VUURWAPENEN. De Commissaris van Politie te Leiden brengt ter algemeene kennis, dat, in ver band met de op 1 Maart 1933 in werking getreden gewijzigde V uurwaponwet 1919 en het eveneens gewijzigde Vuurwapenregie- ment, door hem een bevel is uitgevaardigd betrefiende inlevering van alle vuurwape nen, waaronder begrepen alarmpistolen en andere soortgelijke voor bedreiging of af dreiging gescnikte voorwerpen en (of) mu nitie, door hen, die momenteel tot het voorhanden hebben daarvan niet bevoegd zijn. De inlevering kan geschieden tot 1 A^ril 1933 aan het Bureau van Politie (Afd. Bij zondere Wetten) Zonneveldstraat 10, al hier, iederen werkdag van des voormid dags 9 tot des namiddags 5 uur. Gedurende dien tijd zal aan belangheb benden alsnog desgewenscht gelegenheid worden gegeven om een machtiging tot het voorhanden hebben van het (de) vuurwa penen) en (of) munitie in te dienen. Genoemd bevel is niet van toepassing op de alarmvuurwapenen, bedoeld in artikel 1 van het Vuurwapenreglement, dat zijn alarmpistolen en andere soortgelijke voor bedreiging of afdreiging geschikte voor werpen, welke geen loop ot een kennelijk verkorten, geheel gevulden loop hebben en welke zoodanig zijn ingericht, dat zij en kel losse patronen van een kaliber niet grooter dan 6 m.M. kunnen bevatten, ter wijl de ligplaats van die patronen en de gasuitlaat loodrecht staan op den loop of op de lengterichting van het voorwerp. Belanghebbenden worden opmerkzaam gemaakt dat de onbevoegde bezitter bij het niet voldoen aan het bevel strafbaar is, on geacht de strafbaarheid van het onbevoegd voorhanden hebben van de vuurwapenen en (of) munitie en dat onder „vuurwape nen" en onder „Munitie" onderdeélen van vuurwapenen en onderdeelen van munitie zijn begrepen. Propaganda Feestvergadering „Ons Be ang". Gisteravond hield de afdeeling Leiden van den Ned. Kappersbond 'n druk bezochte vergadering in de bovenzalen van de Har monie. Als spreker trad op de heer Cornase, Secretaris van het Hoofdbestuur van den N.K.B. Deze sprak zijn vreugde uit over deze afdeeling vanwege den steeds toene- menden bloei. Maar door heel Nederland heen gaan de afdee.ingen vooruit en daar - door wordt de N.K.B. steeds sterker. Wel dra zullen 50% der kappers in ons land in den bond vereenigd zijn. In het jaar 1931 werd aan ziekte uitge keerd 54.000. Geen kosten mogen ge spaard worden als een lid door ziekte ge troffen wordt, hetgeen spreker met eenige voorbeelden aantoonde. Juist deze bond is doorgedrongen tot de huiskamer, het ge heele gezin ±eeft mee, omdat men zich in zoo'n organisatie veilig voelt. Het parool is: de sterke voor den zwakke, de gezonde voor den zieke. Met een opwekkend woord tot de ongeorganiseerden besloot spreker zijn toespraak. Een hartelijk applaus bewees de bijval der aanwezigen. Tal van ongeorganiseerden gaven zich als lid op. Hierna werden gezelschapspelen om mooie prijzen gedaan, door leden belange loos beschikbaar gesteld. Het ensemble Brons zorgde voor prima muziek, waarna ieder voldaan huiswaarts keerde. K. J. M. V. „St. Peter Kanis". Hedenavond zal in het Eigen Huis de heer A. H. J. Engels, lid van de Tweede Kamer, spreken over „Het Koloniale vraagstuk". Het bestuur wijst de leden nog eens in het bizonder op de belangrijkheid van deze avond en vertrouwt dat de leden zooveel mogelijk aanwezig zullen zijn. Het is de plicht van iederen Katholieken Jongen Mid denstander zich op de hoogte te ste.len van de groote vraagstukken van zijn tijd. Dit geldt zeer zeker ook voor het Kolo niale vraagstuk, dat meer dan ooit er een is van groote importantie. Vele K.J.M.V.- ers komen dus vanavond naar het Eigen Huisl Bij de rijksuniversiteit alhier zijn thans zeven studenten in opleiding, bestemd voor Officier van Gezondheid bij de Kon. Ma rine. AGENDA LEIOEN. Woensdag, R. K. Rijtuig- en Wagenmakers- Patroons ver. „St. Joseph", Kring Leiden, Concordia, 4 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der Apotheken wordt van Maandag 6 tot en met Zondag 12 Maart a.s. waar genomen door apotheek: W. 'Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 594 NATIONALE BOND „HET MOBILISATIEKRUIS". Gisteravond werd, onder voorzitterschap van den heer ten Cate Brouwer, lid van het Hoofdbestuur van bovenvermelden Bond, een druk bezochte bijeenkomst ge houden met vertegenwoordigers van ver schillende corporaties en met vele voor aanstaande personen uit Leiden en omge ving, om te komen tot de oprichting van een Leidsche Afdeeling van dezen Bond. Slechts zeer weinigen hadden door drin gende redenen geen gevolg kunnen geven aan de uitnoodiging om aanwezig te zijn, doch van al degenen, die uitgenoodigd wa ren, kwamen sympathiebetuigingen in. Het Hoofdbestuur, dat reeds direct van zijn volle medewerking deed blijken, had Luit. Generaal van Terwisga afgevaardigd om op deze bijeenkomst in het kort het doel en den werkking van den Bond uiteen te zetten en zijn bezielend en begeesterend woord hebben er niet weinig toe bijgedra gen, dat alle aanwezigen staande de bij eenkomst hun volle medewerking toezeg den. Met gToote voldoening kan de voorzitter Zijne Excellentie van Terwisga dan ook danken voor de moeite welke hij zich heefr willen getroosten om op zijn hoogen leertijd nog op zoo kraohtige wijze de propaganda voor den Bond te Leiden te hebben willen inzetten, waardoor de oprichting van een Afdeeling te Leiden een feit geworden is. Onmiddellijk werd dan ook overgegaan tot het samenstellen van een Bestuur. Op verzoek van den voorzitter namen in dit bestuur zitting de heeren: Ds. E. L. Nauta, P. C. Labryn, J. F. la Rivière, M. van Mens, J. J. M. Meyers, G. J. M. J. Molkenboer, mr. F. J. J. Trapman, D. H. Blotkamp, .E Raams, F. Simons, Th. Kramp, C. A. de Bruijn, II. M. Verhulst en J. C. A. Schrassert Bert, terwijl voorts'nog de heeren ds. H. Thomas, Kapelaan H. J. Bangert en F. Treffers zullen worden aan gezocht eveneens het lidmaatschap van dit bestuur te willen aanvaarden. Na het vertrek van Luit.-Gen. van. Ter wisga bleven de aanwezige leden van het bestuur nog bijeen, ter benoeming van een dagelijksch bestuur, dat na eenige bespre king als volgt wordt samengesteld: Voorzitter: D. ten Cate Brouwer, Wasse- naarscheweg 6, Leiden. Ie Secretaris: J. F. la Rivière, Plantsoen 81, Leiden. 2e Secre taris: Jan Th. Witte, Cobetstraat 85, Lei den. PenningmeesterH. M. Verhulst, Hoo- gewoerd 123, Leiden. Leden: P. C. Labryn, Witte Singel 83, Leiden. M. van Mens, da Costastraat 43. Leiden. C. A. de Bruiin, Cobetstraat 4, Leidon. Ds. H. Thomas, Ha venkade 5, Leiden. Kapelaan H. J. Bangert, Br eestraat. Leiden, Hierna sluit de voorzitter de bijeenkomst waarbij hij zijn grooten dank vertolkt aan de aanwezigen voor hun directe en daad werkelijke medewerking, tevens de hoop uitsprekend, dat spoedig na deze bijeen komst een groote en bloeiende Afdeeling van den Bond in Leiden moge opgroeien. Naar wij in verband met het bovenstaan de vernemen, zal het Secretariaat van de Afd. Leiden van den Nationalen Bond „Het Mobilise tiekruis", voorloopig gevestigd zijn bij den 2en secretaris: Cobetstraat 85, al hier. Ned. Reisvereeniging. Gisteravond sprak de heer J. G. Beurs uit Utrecht in „Den Burcht'' op uitnoodi ging van de afd. Leiden der N.R.V. over „Bodensee en Vorarlberg". Na een kort openingswoordje van den vice-voorzitter, den heer v. d. Horst, ving de heer Beurs zijn causerie aan en toonde hij, aan de hand van een voortreffelijke serie lantaarnplaatjes, Schaffhausen, de Bodensee met haar prachtige omgeving: Konstanz, Mainau, Meersburg, om zijn ge hoor vervolgens te brengen in het heerlijke berggebied van den Oostenrijkschen bonds staat Vorarlberg. Ongeëvenaard mooie foto's wisten op overtuigende wijze de schoonheid van dit bewonderenswaardige land te schilderen. En of men nu toefden op de bergen, de Rheticon of de Silvretta, de Sesaplana, de Schiller of de Drei Für- men,of in dalen a's het Montafoner dal of het Jam-dal, in de liefelijke steden en plaatsjes, als Buregenz. Dorbirn, Bludenz, Feldkirch, enz. enz., 't was a les heerlijk mooi, in zomerweelde zoowel als in win- terpracht. 't Was voor vele aanwezigen, die de reis reeds eenmaal gemaakt hebben, een heropleven van al wat genoten was; voor de nieuwelingen was 't gebodene een open baring, waarvoor den heer Beurs aan het slot dank werd gebracht. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen 1338. Ilillenaar en Co., Leiden, Korte Schoolsteeg 4. Koffie huishouders. Uittr. Beh. venn.: P. V. H. Pont, Leiden, .d. 6 Maart 1933. N. Beh. venn.: J. A. Volkers,'Leiden. 2335. Fabriek van Verduurzaamde Le vensmiddelen voorheen L. E. Nieuwenhui- zen, Leiden, Morschweg 60. De statuten zijn gewijzigd: Wijz.t handelsn. in: N. V. Fabriek van verduurzaamde Levensmid delen voorheen L. E. Nieuwenhuizen. Opheffing: 4631. J. van Velzen, Leiden, Hoogewoerd 166. Winkel in schoon maak- en huishoudelijke artikelen- Op de Hooglandsche Kcrkgracht is een rijwiel onbeheerd gevonden. Inlichtingen bij de politie.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2