WOENSDAG 8 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 UIT DE OMGEVING HOOGMADE. Rioleering. Naar wij vernemen is men alhier begonnen met het door de gemeen te Woubrugge voorgenomen plan tot rio- leering van een gedeelte van de kom van het dorp. Binnenkort zullen, wanneer de opmetingen hebben plaats gehad, de werk zaamheden zoowel hier als te Woubrugge, in volle uitvoering genomen worden. Het plan zal geheel door werkloozen, onder toe zicht der Ned. Hei le-Mij. worden uitge voerd. Rioleeringsactie. Naar wij uit goede bron vernemen zal hedenavond (Woensdag) in hotel Swama een protestvergadering ge houden worden tegen de door de gemeente voorgenomen rioleedingsplannen. Deze ac tie moet, naar men meent, uitgaan van en kele personen, die zich persoonlijk bij de zaak betrokken achten te gevoelen. De mo tieven voor deze, o.i. ongegronde actie, zijn niet bekend. Wellicht is het achterwege la ten ervan een nieuwsgierige aanmoediging om dc vergadering bij te komen wpnen. KATWIJK. Gemeenteraad. Vergadering van den raad op Donderdagavond a.s. 7.30 tuir. Agenda: Notulen. Ingekomen stukken. Voorstel tot benoeming van eenige leden van stembureaux. Voorstellen tot ver koop van grond. Voorstel tot verkoop van het v.m. Groot Badhotelterrein. Voorstel tot het' verstrekken van een kasgeklleening. Voorstel tot vaststelling van het kohier der Straatbelasting 1932. Voorstel tot vaststelling van het voor schot op de vergoeding ingevolge art. 101 der L. O. wet 1920. Voorstel tot af wijking van de verordeningen regelende het pensioen verhaal. Voorstel tot het overnemen van grond ten behoeve van trottoiraanleg. Voorstel tot liet beleg gen van door hot best-uur der Herv. scholen gestorte waarborgsom. Prae advies op een verzoek om een bijsteun regeling voor venters. Praeadvies op het verzoek van de vereeniging „Quick Boys" om vermindering van huur van het voetbalterrein. Praeadvies op p.en verzoek om wijziging van de verorde ning op de Zeebaden en het strand. Voorst sol tot verlenging van de steun regeling voor werklooze arbeiders. Be handeling bclastingreclames. Rondvraag. KATWIJK AAN DEN RIJN. Oranjevereeniging. De Oranjever- eeniging hield haar jaarvergadering in het Parochiehuis. Do opkomst was maar matig. De voorzitter, de heer A. Wasse naar, opende dc vergadering met een woord van welkom waarna de seor., de lieer Jac. v. Elk, notulen en jaarverslag las. In het jaarverslag werd gememo reerd wat in het afgeloopen jaar door dc vereeniging was verricht. De pen ningmeester, de heer F. v. d. Valk -deed financieel verslag, er was een batig sal do van 38.50. De rekening werd goed gekeurd en de penningmeester dank ge zegd voor zijn goed beheer. Volgde be stuursverkiezing, aftredend de heeren' G. v. d. Perk, C'. de Jong* en C. Braun, niet herkiesbaar. .Gekozen werden de heeren P. Schoneveld, J. Minnee en L. v. d. Valk. De laatstgenoemde was niet ter vergadering. Van zijn benoeming zal kennis worden gegeven. Dan volgde een uitgebreide bespreking over de feestvie ring. Besloten werd net Koninginne- feest te vieren op Donderdag 31 Augus tus doch alleen met een kinderfeest. Bij de rondvraag kwam Ier sprake het slechte vergaderingbezoek. Meerdere middelen hiertegen werden aan de hand gedaan doch een besluit in deze werd niet gen'mien. Hierna sluiting der ver gadering. Sluiting van den Rijkstuinbouwcursus- Gisteren had de eindles en tevens de sluiting plaats van genoemde 2-jaarlijk- sohen cursus, hooFd de lieer F. D. Noest te Leiden, en uitgaande van de afd. Katwijk a. cl. Rijn der vereeniging voor Bloembollencultuur. Tegenwoordig waren behalve leeraren cn curs is sen de heer S. Donk als verte genwoordiger van de Rijkstuinbouwcon- ■sulcnt te Lisse, de lieer A. Korpels'hoek, secretaris der Tuinbouw ver. K. cn O., de heeren v. Zijst en C«. v. cl. Does, resp. voorzitter en secr. der alhier be staande vereeniging van oud-cursisten en eenigc leden van den Raad van Toe zicht. Van B. cn W. cn van liet school bestuur der R. K. school was bericht ontvangen dat. zij tot hun spijt verhin derd waren de ciudlcs bij te wonen. Na opening door den voorzitter van Bloembollencultuur de heer Nic. Bos, die alle aanwezigen een hartelijk wel kom toeriep, werd met de eindles be gonnen, waarin dc 12 aanwezige cursis ten waaronder een vrouwelijke blijk ga ven van hun „kunnen, met als gevolg dat aan allen een diploma kon worden uit gereikt. Die uitreiking geschiedde door den hoer Donk, die met een hartelijke toespraak aan ieder der cursisten het zoo zeer begeerde diploma ter hand stelde. Nog werd liet woord gevoerd door de heer v. Zijst, die gaarne zag dat de nieuw gediplomeerden zich zou den aansluiten bij de vereeniging van oud-cursisten. Dc voorzitter dankte hier na. de leeraren, het gemeentebestuur voor do medewerking, hot schoolbestuur voor liet afslaan der schoollokalen cn wees cr tevens op hoe dienstig het is dat dc cursisten hun begonnen werk voortzetten, niet denkend dat een di ploma hun volwaardige tuinders ge maakt. heeft. De heer Bos, voorzitter van Bloembollencultuur had ten slotte nog een extra woord van dank in ont vangst te nemen voor zijn medewerking waarna deze cursus weer tot het ver leden behoorde. LEIMUIDEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert. Donderdagmorgen te 10:30 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming leden Commissie tot Wering van Schoolverzuim. 4. Regeeling bediening brug a. d. Bilderdam. 5. Comptabel besluit. 6. Benoeming leden cn plaatsvervangende leden Stembureau. Ziekenhuisverpleging. Jaarvergadering van de Vereeniging voor Noodzakelijxe Ziekenhuisverpleging „Draagt elkanders lasten". In het café van den heer J. van Graas hield de Vereeniging „Draagt Elkanders Lasten", zijn jaarvergadering. Te ruim üaif acht opent de voorzitter, de heer P. Riet dijk de vergadering met een hartelijk woord van welkom tot de ditmaal in zoo grooten getale ojjgekomen leden. Daarna is het woord aan den tweeden secretaris, den heer Bakker, voor het lezen der notulen van dc vorige vergadering. De notulen worden na lezing onveranderd vastgesteld. De heer P. de Jeu doet daarna rekening en verantwoording over het jaar 1932. De inkomsten hebben 1652.50 bedragen en de uitgaven 2055.16, zoodat er een nadee- lig slot is van 402.66. Bovendien moet nog een rekening over 1932 inkomen groot 106, zoodat het nadeelig slot 500 wordt. De heeren K. van 't Wout, van den Assem en K. Vreeken nemen zitting in de commissie belast met het nazien der re kening. Gedurende liet onderzoek wordt de vergadering enkele oogenblikken ge schorst. Op voorstel van de commissie wordt daarna de rekening onveranderd vastge steld. De heer Rietdijk brengt,.de op 27 Fe bruari j.l. gehouden weldacligheidsuitvoe- ring nog ter sprake, deze avond heeft netto 256 opgebracht. Spr. dankt de heeren Beuk en de Jeu die voor liet grootste deel dezen avond hebben georganiseerd. De heer C. P. van den Broek, secretaris der vereeniging, brengt daarna verslag uit over het afgeloopen jaar. In totaal werden 96 patiënten met 781 verpleegdagen ver pleegd. Het bestuur is Van plan in den komen den winter nogmaals een avond te orga- niseeren tot verdere dekking van het over 1932 ontstane tekort. De heeren D. L. Hakker en C. van der Kamp die als bestuursleden aan de beurt van aftreden zijn, worden beiden met bijna algemeene stemmen herkozen. Beide heeren nemen hunne benoeming aan. Vervolgens is aan de orde wijziging van het Reglement. De voorzitter leest het nieuwe reglement artikelsgewijze voor. Het bestuur wil geen contributieverhooging, liet wil wel in den vervolge alle gezinsleden van 16 jaar en daarboven in de contributie be trekken. Vroeger was dit achttien jai'en De heer Hoogenboom heeft gehoord, dat er nog een aardige reserve is, hij wilde die eerst maar opmaken. De voorzitter zegt. dat de federatie juist gezegd heeft, dat de reserve te klein is. De heer Hoogenboom vraagt naar het ontstaan van de reserve. De voorzitter zegt, dat deze niet gekweekt is nit overschotten, maar afkomstig is van giften. Reeds tweemaal heeft men met een inteekenlijst giften verzameld. De heer Hoogenboom is dan tevreden. De heer van Assem vraagt of aansluiting bij de federa tie verplicht is. De voorzitter antwoordt., dat dit niet verplicht is, er zijn echter vele voordeden aan verbonden. Een van de groote voordeden is. dat een federatie vee! meer kan bereiken als een vereeniging apart. Bij overschrijving naar een andere meen te zijn ook groote voordeelen aan het lidmaatschap der Federatie te danken. De heer Van Velzcn vraagt hoe het gaat als men komt van een plaats waar geen ziekenverpleging is, moet men dan ook drie maanden lid zijn voor men ervan kan pro- fiitëeren. De voorzitter zegt, dat in een der gelijk bijzonder geval, het bestuur zeer ze ker een billijke beslissing zal nemeij. De heer Zemel stelt voor, aangezien de vei- eeniging 10 jaren bestaat, om aan den se cretaris en aan deft penningmeester een blijk van waardeering aan te bieden. Bei de heeren hebben n.l. reeds van de op richting af deze functie reeds waargeno men. De vergadering besluit beide heeren een vulpen aan te bieden. De voorzitter dankt daarna de leden voor him trouwe opkomst, in het bijzonder den heer J. A. Bakhuizen als cere-voorzitter en den heer D. Stapensea als geneeskundig adviseur. LISSE. Bouwvak-arbeidersbond „St. Joseph". Gisteravond hield bovengenoemde afd. hare ledenvergadering in het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond. De opkomst was zeer goed, hetgeen in verband stond met de vergadering van den Stille Omgang, welke dien zelfden avond gehouden Arerd. De waarnemend voorzitter, de heer H. van Leeuwen, opende met gebed. Hij hoopte en vertrouwde dat dc besprekingen in deze bloei der vereen. De notulen werden na voorlezing zonder aanmerkingen goedge keurd. Aan de orde is bespreking jaarlijk- sche feestavond. De voorzitter zegt, dat, gezien de critieke toestand, de kas niej. toelaat dat een dergelijk feest zal worden georganiseerd. Toch hoopt de voorzitter, dat de vriendschapsband er niet onder lij den zal. De feestavond werd met algemee ne stemmen een jaar uitgesteld. Door den heer Verdoorn werd verslag uitgebracht van de Gewestelijke Vergadering. Bij mon de van den heer A. Wassenaar werden de boeken en bescheiden van den penning meester in orde bevonden. In verband met het vele werk van den penningmeester laat de verificateur uitkomen, dat een gratifi catie hem zeer zeker ten goede zal ko men, indien de kas het zaj kunnen dragen. De voorzitter dankt dc C-ommissio voor haar werk en spreekt den wensch uit, dat de penningmeester nog vele jaren do fi- nantiën zou beheeren. Van de rondvraag werd door vele aan wezigen gebruik gemaakt, betreffende in terne aangelegenheden. Nadat de voorz. allen naar voldoening had beantwoord, sloot hij onder een woord van dank voor de aangename besprekingen de vergade ring met gebed. N00RDWIJKERH0UT. Stille Omgang. In het patronaatsge bouw van de St. Victor-Parochie had een drukbezochte vergadering plaats van het genootschap van den „Stillen Omgang". De voorzitter de heer E. Oostdam Jac.zn., heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder kapelaan Loerakker en het hoofdbestuur van de afdeeling Leiden, die zooveel moeite doet voor het welslagen van den omgang. De voorzitter lueld een mooie openingsrede en spoorde allen aan den Stil len Omgang niet groote devotie te houden om God te bidden dat de economische toe stand verbeteren moge. De voorzitter deel de mede, dat voor de werkloozen zooveel mogelijk gedaan zal worden om hen ook in staat te stellen den omgang mee te maken. Na de lezing van de notulen welke on gewijzigd werden vastgesteld, werd mede gedeeld dat a.s. Zondag om 7 uur een H. Mis zal worden opgedragen voor den Stil len Omgang in de St. Jozefkerk, en om 10 uur in de St. Victorkerk om de leden die onverhoopt niet in de gelegenheid zijn dc reis mede te maken, toch in de gelegenheid te stellen zich in den geest met de pel grims te vereenigen. De spoorkaartjes zullen verkrijgbaar zijn a 1.35 Woensdagavond in het patronaat van St. Victor-Parochie van 79 uur en verder bij de heeren W. J. Warmenhoven, Nieuwe Duinstraat 38 en B. Broekhof. Kerk straat. Alen is verplicht zijn contributie- kaart mede te brengen daar deze afgestem peld moet worden voor den toegang tot de kerk. A.s. Zaterdag om 11 uur is er een plechtig Lof in de St. Victorkerk voor de bedevaart gangers. Het bestuur verwacht dat alle deelnemers tegenwoordig zullen zijn om gezamenlijk naar liet station te kunnen ver trekken. waar de trein i2.09 vertrekt naar Amsterdam. Verzocht wordt om als bijzon dere intentie hel rooken vanuit de kerk reeds na te aten. Bij aankomst te Amster dam om 12.39 wordt in rijen van vier in stilte getrokken naar de Aiozes en Aaron- kerk op het AVaterlooplein. Daar zal dan een rozenhoedje worden gebeden voor de verschillende opgegeven intenties waarna door een Pater Franciscaan een predicafcie gehouden zal worden. Daarna opstelling in rijen van vier, waarna dc Sti lo Omgang be gint. Na afloop hiervan wordt weer in de Aiozes en Aaronkerk een H. Mis opgedra gen. waaronder algem. H. Communie. Hier na hebben de pelgrims gelegenheid om zich te ontnuchteren in de daarvoor aangewezen gelegenheden. 1 Om 7 uur precies vertrekt de trein we derom uit Amsterdam, aankomst Noordwij kerhout 7.35 .uur. Als orde-commissarissen werdén benoemd de heeren A. Kaptein, K. v. d. Meer, A. van Kesteren, J. v. Dijk AV. J. Warmenhoven en Corn, van Dam. De pelgrims moeten plaats nemen in den trein gemerkt B in hel voor ste gedeelte, het achterste gedeelte is voor Sassenheim bestemd. Hierna werd gecollecteerd om de werk looze leden tegen véraunderden prijs aan den Omgang te laten deelnemen. De op brengst bedroeg IS.—. Een opwekkend woord werd aan het ein de der vergadering gesproken door de hee ren Schrijvers en Bergenia. De sluiting ge schiedde op de gebruikelijke wijze. Jubi'eum Volksbond. 9 April a.s. zal het 20-jarig besfcaansfeest gevierd worden van den Jl.K. Volksbond, afdeeling Noord- wijkerhout. In de 'eerstvolgende vergade ring zal men dc feestviering bespreken. ST0MPWIJK. Gemeenteraad. Vrijdagavond te 7.15 uur komt de Raad der Gemeente Stomp- wijk in openb 're vergadering bijeen. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Voorstel tot wijziging gemeen schappelijke regeling, betreffende toela ting leerlingen tot de O. L. School ip de Gemeente Voorburg. 4. Voorstel tot wij ziging der algemeene Politieverordening. 5. Voorstel naar aanleiding van adres dd. 28 December 1932 van de buurvereeniging ..Westv'iet". 6. Atoorsfol tot aanlog van een rijkstelefooninrichting in het Raad huis. 7. Voorstel: a. tot intrekking der verordening dd. 1 Dcc. 1921. regelende het aantal ambtenaren van den Burger lijken Stand en de verdeeling hunner werkzaamheden, b. tot vaststellincr eener verordening, regelende de verdeeling der werkzaamheden tusschen de ambtenaren van tien Burgerlijken Stand. 8. Benoeming Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 9. Voorstel tot toekenning van presentie geld voor het bijwonen van vergaderingen der Commissie, belast met de uitvoering der steunregeling voor werkloozen. 10. Voorstel tot uitvoering reconstructieplan aan den Broek weg 'en omgeving in werk verschaffing. 11. Voorstel tot toekenning vergoeding, bedoeld in art. 13 L. O. Wet 1.920 (verzoek wed. Q. Olsthoorn. Wïls- veen 33, dd. 7 Februari 1933. 12. Voorstel tot wijziging' gcmcenlebegrooting dienst' 1933. 13. Voorschriften belastingen. 14. Verder voorkomende zaken. Politiebericht. Terwijl de glazenwas- soher U. uit de Tedingerstraat Zaterdag afwezig was, heeft diens cchtgenoote de inboedel eerlijk gedeeld en is met haar deel naar een andere have vertrokken. U., die bij zijn thuiskomst de hulp van do politic inriep, had liiennede niet veel succes. OUDEWETERING. Stille Omgang. Gisteravond had in Hotel van den Bosch alhier de jaarver gadering plaats van hfet Genootschap van den Stillen Omgang, afdeeling Oude Wetering en omstreken. De voorzitter, de heer J. J. de Jong opende de verga dering met den christel ijken groet en heette de talrijke aanwezigen van harte welkom. In het bijzonder richtte spr. zich tot den zeererw. heer P. J. de Kgk, pastoor te Zilk, den spreker van dezen awond, voorts tot den zeereerw. heer pastoor Raken, de bestuursleden van de afdeeling Roelofarendsveen en de leden van het R. K. Zangkoor, dat zijn mede werking had toegezegd. Hierna werd het woord verleend aan den secretaris, tot het lezen van de notulen, welke on der dank voor de nauwgezette samen stelling onveranderd werden vastgesteld. Uit het verslag van den penningmees ter, den heer Th. Hoekstra bleek, dat het. batig saldo ruim 25.beliep. De rekening en bescheiden waren reeds goedgekeurd door den hoogeerw. heer Deken van Alphen aan den Rijn. Hierna bracht de heer De Jeu een keurig verzorgd cn uitgebreid jaarver slag uit, hetwelk met een dankbaar ap plaus werd beloond. Dan. was het woord aan den „eerw. spreker van den avond, pastoor de Kok, oud-pastoor der parochie. De eerw. spreker zeide de uitnoodiging van het bestuur van de afdeeling met beidé handen te hebben aanvaard, om dat hij daardoor in de gelegenheid werd gesteld om zijn oud-parochianen te spre ken over het H. Sacrament des Altaars, waarheen hij hen in het verleden zoo vaak had heengeleid en waarmede hij hen zoo talrijke malen heeft mogen spij zigen. En dat de iiefde tot liet H. Sa crament in Oude wetering nog steeds bloeiende is, daarvan getuigt v ei de op richting van een eigen afdeeling van het Genootschap van den S'iJlen Om gang met een zoo groot aantal leden. Spr. wijst dan op de indruk wekkende hulde, die 'de deelnemers aan den Stil len Omgang, aan Jezus in zijn H. Sa crament brengen. In deze .ijden van ru moer allerwege, verkiezingsruuiuer. re volutie-rumoer enz. trekken duizenden stil en biddend in het nachtenjk uur langs de straten in de Groot-stad om hun Aleester te huldigen. Indrukwekkend is het aantal der deelnemers. In het H. Evangelie lezen we, dat 5000 mannen den Zaligmaker volgden om zijn woord te hooren en men komt ander den in druk van dit groote getal. Aan den Stillen Omgang nemen 12 maal 5000 mannen deel, individueel zwij gend, maar sprekend door de massa. Na aldus het wezen van den Stillen Omgang op levendige wijze te hebben geschetst, wijst spr. er op, dat Christus zelf reeds 20 eeuwen Zijn stillen omgang houdt on der ons. Stil en eenzaam vertoeft Hij onder ons midden in het Tabernakel en in dit verband herinnert spr. er aan, dat het welhaast reeds 40 jaren is geleden, dat" Hij zijn intrede deed in de parochie van Oude wetering. Hij wijst er op hoe gelukkig de parochianen zich daarmede moeten gevoelen en wekt allen in wel gekozen woorden op den Aleester steeds trouw te blijven dienen en liefhebben. En als dan binnenkort een aantal man nen en jongelieden van Oudewetering aan den omgang hebben deelgenomen, met de hoofd-intentie tot behoud en verbreiding van het H. Geloof, moge dan hun gedrag in de toeb mst zoodanig zijn, dat zij het geluk om den Meester in hun midden te hebben steeds volko men waardig zijn. Alet een- gees'.driftige peroratie besluit spr. dan zijn geestdrif tig toegejuichte rede. Na deze rede dankte de voorzitter den eerw. spreker namens de geheele ver gadering, waarna pastoor Raken het woord nam en aan pastoor de Kok hulde bracht voor den grooten ijver waarmede hij aan de parochianen van Oudewete ring de liefde en eerbied voor het H. Sacrament des Altaars had ingeprent. Het was hem bij zijn intrede in de pa rochie, nu al weer 9 jaar geleden, al terstond opgevallen, dat deze liefde zeer sterk ontwikkeld was. -• de eerste plaats moeten we daarvoo. natuurlijk dank brengen afin God, maar in de tweede plaats toeh zeker aan pastoor de Kok, die het werktuig is geweest in Zijn hand. Pastoor hoopte, dat deze liefde tot het Allerheiligste steeds zoo zou blijven en liever nog zou toenemen. Na een korte pauze heeft de bestuurs verkiezing plaats. De heer P. L. de Jeu werd bij acclamatie als secretaris her gozen. Hierna deed de voorzitter enkele mededeelingen met betrekking tot de bedevaart. De reis zal wederom per trein worden gemaakt met de afdeeling Roe lofarendsveen. Aan onze afdeeling is ook weer dezelfde kerk toegewezen n.l. de Rozenkranskerk. Inzake het ontnuch teringslokaal worden ook nog enkele me dedeelingen gedaan, zoodat vertrouwd mag worden, dat dit onderdeel ditmaal geen reden tot opmerkingen meer zal geven. De prijzen van dc spoorkaartjes zullen gelijk zijn aan die van het vorig jaar n.l. 1,15. Enkele bestuursleden zul len er weer mee rondgaan, bij welke ge legenheid, degenen, die eventueel een bijdrage willen verleenen in de reiskos ten van hen, voor wie deze bezwaarlijk zijn d bijdrage tegelijkertijd kunnen afdragen. Bij ,de rondvraag vraagt de heer N.; van Wieringen of er hier in Oudewete ring voor den aanvang der bedevaart een Lof kan worden gehouden. Het be stuur zal daaromtrent nog een onder zoek doen. Nog werd het woord gevoerd door den heer B. van der Aleer, namens het bestuur van de afdeeling Roelofarends veen, die de parochie van Oudewetering gelukwenschte met de oprichting van de 2755 ei'gei} afdeeling en de hoop uitsprak, dat zij steeds bloeiende, zal blijven en dat de aangename samenwerking, welke nu bestaat steeds bestendigd zal mogen blij ven. Hierna sluiting. Onder de afwerking van de agenda werden door het R. K. Zangkoor op ver dienstelijke wijze een drietal liederen ten gehoore gebracht, waaronder een solo, door den heer C. Boers. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het ging den laat- sten lijd al niet te best doch vooral do laatste dagen is er de klad in gekomen. Arerschillende soorten geven thans ver lies. Er is zeer weinig vraag voor ex port en de binnen landsche markt kan de geweldig groote aanvoer niet ver zwelgen. Betaald werd voor tulpen per dozijn: Cuoronne d'Or 1420 ct., La Reine 1012 ct., Electra 1419 ct., Bar- tigon 1315 ct., Vuurbaak 1218 ct., Grand due 16—19 ct., Victoir d'Olivierre 1015 ct., Prosperity 812 ct., Gele Prins 1420 ct., Herman Schlegel 812 ct., Elisabeth 12IS ct., Mr. v. d. Hoeff 162o ct., Flamingo 913 ct., Witte Valk 1421 ct., Rose Gris de lin 710 ct., Murillo 1014. ct., Cramoisie Brillant 711 ct., Moore 811- ct., Mac Kniley 912 ct., William Copland 1115 ct., Theeroos 1216 ct., William Pitt 1014 ct., Rijzende Zon 15IS ct. Narcissen per 100 2040 ct., Hyacinthen 1.30 2.20 per 100. SASSENHEIM. Van zijn buitenlandsche reis t9rug. Gistervoormiddag te circa 10 uur is de ooievaar in liet park „Rusthoff" alhier van zijn buitenland.sch verblijf teruggekeerd en heeft zijn oude woonstede weer betrokken voor dit jaar. Atormeldenswaard is zeker web het feit, dat hij precies een dag later is gearriveerd als het vorig jaar. WASSENAAR. Pluimvee-Vereeniging. In het Wapen van Wassenaar hield de Pluim veeveresni- ging Wassenaar een jaarvergadering. Door den voorzitter, den heer A. L. Voorzitter, werden de aanwezigen welkom geheeten. Door den secretaris, den lieer P. Pont wer den de notulen voorgelezen, waarna door hem het jaarverslag werd uitgebracht. Dit was ditmaal al uiterst beknopt en bevatte behalve de gedrukte stemming die eruit sprak weinig vermeldenswaardigs. Nadat een tweetal ingekomen stukken ter tafel waren gebracht, die voor kennis geving werden aangenomen, werd vervol gens zonder hoofdelijke stemming besloten, het verzorgen en het beheer der vereehi- gings broedmachine voor dit jaar weder over te laten aan den heer Pont. Voorts werd uitgebracht het financieel verslag door den penningmeester, den heer W. H. Pennings. De .inkomsten hadden be- loopen 164.59, de uitgaven /-151.99, alzoo een batig slot van ƒ12.60 met een ledental van 85 benevens 2 donateurs. Tot Commis sie om, de bescheiden van den penningmees ter te controleeren worden benoemd de heeren J. v. d. Broek en J. A. Kool. Hier op wordt door den voorzitter verslag uit gebracht van de resultaten van de eieren- veiling. Het afgeloopen jaar werden geveild: 585555. kippen-eiêreh; 845 kuiken-, 4600 eend-, 184 kalkoen-, 30 ganzen, 66 pulpeta- ten- en 28 faisanten-eieren, in totaal 64308 stuks, met een ontvangst' van f 2470.67, een gemiddelde dus per ei van 3.84 cent te gen 4.83 cent per ei in het vorig jaar (aan voer 1931 703799 eieren). Voorts werden nog geveild 27 konijnen en 10 kippen. De hoogste aanvoer was op 6 April t.w. 2259 eieren, het kleinste getal 1 Februari met 270 eieren. Wordt vervolgens besloten het bestuur te machtigen wanneer de noodzaak mocht binken, aan te sluiten bij den Raad van Be heer. Bij acclamatie worden vervolgens de drie periodiek-aftredende bestuursleden t.w. de heeren P..Pont (secretaris), W. H. Pennings (penningmeester) en R. J. W. Berens (com missaris) herkozen. Na de pauze brengt de commissie voor het. nazien der boeken van den penning meester verslag uit.. Gemeld werd dat alle bescheiden in perfecte orde waren bevon den. zoodat deze functionaris onder dank zegging voor dat boekjaar wordt gedechar geerd. Besloten wordt in principe in Januari 1934 eene tentoonstelling te organiseeren bij voorkeur de eerste volle week in Ja nuari en liefst op de laatste drie dagen van de week. Gezien het succes van vorig jaar wordt besloten dit jaar wederom een excursie te organiseeren. Het bestuur wordt opgedra gen de plannen uit te werken en op de eerstvolgende vergadering met uitgewerk te plannen te komen. De excursie zal wor den gehouden de eerste helft van Juli. Ook wordt besloten op die vergadering gelegenheid te geven om dieren mede te brengen ter z.g. tafelkeuring. Hierna slui ting. IEDERE KATHOLIEK '.EEST EN PROPAGEERT ZIJN KATHOLIEK DAGBLAD

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10