DINSDAG 7 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 De verpleegdagen werden aie volgt on derverdeeld: 70 in het Academisch Zieken huis Leiden 3880.13 in het St. Elisa- bethsgesticht te Leiden, 945.50; 11 in het Diaconessenhuis te Leiden, 750.9 in het Kliniek prof. v. d. Hoeve te Leiden 705.4 in het Anna Kliniek van Dr. Murk Jansen 387.50; 1 in het St. Antonius Ziekenhuis te Utrecht 95.1 in het Ma rine Hospitaal te den Helder, 18.—; 1 in Sursum Corda alhier, 57.50. In het tienjarig tijdvak is uitgegeven voor 789 patiënten aan verplegingskosten 50.041.30 en voor tram en autovervoer 6279.24, te zamen 56.320.54. De ontvang sten en uitgaven over 1932 bedroegen: Ba tig saldo van 1931, 902.47. Subsidie van de Vereen. „Ons Huis" en Begunstigers 229.50. Contributie der leden 10.827.60. Gekweekte rente over de jaren '31 en '32 van 't reservekapitaal 143.27 te zamen 12.102.84. Aan "de uitgaven noteerden we verple gingskosten 6838.50. Röntgenfoto's en hoogtezon 210.Vervoer naar de zieken huizen 884.15. Drukwerken (zegeltjes e.d. 90.30. Vervolgens bodeloon, gratificaties, contributie abonnementen, zaalhuur e.d. Op 1 Jan. 1932 bedroeg het reservekapi taal 1736.91. In den loop van het jaar werd op de Bank gedeponeerd 1350. met rente over 1932 groot 92.29 was het kapitaal op 31 December 3179.11. Hierbij gevoegd het kassaldo van den penningmees ter 1003.02, was het totaal bezit op 1 Jan. 1933 4182.13. Door den voorzitter, den heer O. v. d. Wiel werd dank gebracht voor het acouraat werk van de heeren J Kloos en v. d. Werf, resp. secretaris en penningmeester van de vereeniging, dat zij met liefde en toewijding hebben verricht. De commissie die elk kwartaal de rekeningen controleert n.l, de heeren Bakker Coenraads, Nederveen en Ds. Cupèdo hadden een rapport ingezonden dat allerkeurigst in orde was. De voorzitter bracht veel dank aan deze heeren die zooveel werk voor de vereeni ging zich getroosten. De t.vee aftredende bestuursleden de heeren J. Kloos en D. v. d. Niet, werden met algemeene stemmen herkozen. Ook Ds. Cupèdo van de Comm. van Toe- zich werd herkozen, bij acclamatie. De heeren bestuursleden namen hun benoe ming aan en hetzelfde mag men verwachten van Ds. Cupèdo, die verhinderd was deze vergadering bij te wonen. De rondvraag leverde niet op, waarna de voorzitter s.oot met dank aan de aanwezi gen, die door hun komst toonden belang te stellen in het werk der vereeniging. UIT DE RIJNSTREEK NOORDEN. Drankbestrijding. Gisteravond hiel den Kruisverbond en Mariavereeniging een ledenvergadering, waarin allereerst her dacht werd heo plotseling overlijden van den heer W. Kooijman, die meer dan 15 jaren een trouw lid was van het Kruisver bond en die door 10 Kruisverbonders is ten grave gedragen. Het jaarverslag, uitgebracht door de penningmeesteres.se, mej. O. van Dam, gaf een totaalcijfer aan uitgaven en inkomsten van ruim 130.met een klein batig saldo. De voorzitter van het Kruisverbond gaf aan de hand van eenige brochures van So- briëtas een uiteenzetting over de mogelijk heid en wijze voor het bevorderen van huis vlijt speciaal ten behoeve van jongens en meisjes. Een goed leider is hiervoor ech ter noodig, dien men zal trachten te vin den. Het Hoofdbestuur zond_ een drietal persberichten die naar de vier plaatselijk verschijnende bladen ter opname zijn toe gezonden. De bondvergaderimg wordt gehouden te Amsterdam op 11 Juni aa., voorstellen moeten voor 1 April worden ingediend. Bij genoegzame deelname wordt een drankbo- strijdingretraite gehouden in December a.ss., aanmelding liefst voor 1 April. Met klem worden, de afschaffers aange raden geheelonthouders te worden, in het wezenlijk belang van de actie. Binnenkort zal een leiddraad verschijnen voor de be sturen van drankbestrijdingsvereenigingèn inzake de medewerking dier vereenigingen aan een richtige uitvoering van de Drank wet. Met kracht wordt gewaarschuwd te gen de kwakzalversmiddelen tegen drank gebruik als Oozapoeder, Eta, Antigra, e.d. Onder de aandacht wordt gebracht een in den handel gebrachte alcoholvrije wijn, welke goed moet voldoen, alsook zoete most. Besloten wordt hierover een onder zoek in te stellen. Daarna Bluiting. STADSNIEUWS Benoeming hoogleeraar J. Hessing bekrachtigd. Bij K. B. is de benoeming van J. Hes sing tot bijzonder hoogleeraar voor den leerstoel vanwege het Bolland-Genoot schap voor Zuivere Rede bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijks universiteit alhier, om onderwijs te geven in de Hegelsche philosophic, bekrachtigd. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 3123. O. Mank Joh.zn.( Ter Aar, Langeraar A. 146, groentenzouterij en -handel, inleggerij van fijne tafelzuren. Wijz. handelsn. in: Zuid-Hollandsohe In- l?ggerij C. Mank John.zn, De Webhouders van Onderwijs, van Fi nanciën en Bedrijven en voor Sociale Za ken, zijn, in verband met do behandeling van de gemeentebegrooting, verhinderd morgen spreekuur te houden. R.K. STAATSPARTIJ CANDIDAATSTELLING. Wij zullen morgen den geheelen offi- cieelen uitslag vermelden van de oandi- daatstellingen. Hier volgt een voorloopig overzicht. GECOMB. KIESKRINGEN LEIDEN— D0RDT—FRIESL.GR ON. Officieuse uitslag. In de gecombineerde Kieskringen Lei denDordrechtGroningenF riesland hebben de stemmingen in de kieskringen den volgenden officieuzen uitslag: 1. Kampschoër 26069 2. Mr. Verschuur 23453 3. v. d. Weijdcn 2550 4. De Kok 2220 6. Keestra 1981 6. dr. Van Wijnbergen1368 7. Bulten 1305 DE OMSCHREVEN ZETELS. Zooals men weet, worden onderscheiden „omschreven" en „vrije" zetels. Voor de eersto waren reeds bij enkele oandidaatstelling do meeste oandidaten aangewezen, n.l. Ie economische zaken: de algemeen maatschappelijke positie der werknemers: rijkskieskring Maastricht, Henri Hermans; 2e handel en nijverheid, leiding in groot bedrijf en onderneming: rijkskieskring Til- bur, dr. L. G. Kortenhoret; 3e handel en nijverheid: leiding in het kleinbedrijf: rijkskieskringen Haarlem- Helder, mr. J. A. G. M. van Hellenberg Hu bar; 4e handel en nijverheid, positie der werk nemers in - bedrijf en onderneming: rijk»- kieskring Tilburg, C. J. Kuiper; 5e land- en tuinbouw, positie der arbei ders in het bedrijf: rijkskieskringen Leiden —DordrechtFriesland—Groningen, A. J. Loerakker; 6e vraagstukken van rechtsvorming op staatkundig en maatschappelijk gebied: rijkskieskringen Arnhem en Nijmegen, mr. J. R. H. van Sohaik; 7e vraagstukken op het gebied van het onderwijs: rijkskieakring Utrecht, J. G. Su- ring; Se vraagstukken op het gebied der fi nanciën: rijkskieskringen 's Hertogenboscfc en Zeeland, A. N. Fleskens; 9e vraagstukken op het gebied van de fensie: rijkskieskring 's-Hertogenbosoh en Zeeland, dr. L. N. Deckers; 10e technische periodieke vraagstukken in de wetgeving; rijkskieskringen Amster damDen HaagRotterdam mr. O. M. J. F. Goseling. De drie omschreven zetels waarvoor de leden nog door stemming den man hunner keuze moesten bepalen waren: le economische zaken in algemeen staat kundig opzicht, nationaal en internatio naal; hiervoor werd in de rijkskieskringen Overijsel en Drente door de kringsorgani saties met algemeene stemmen geadviseerd straks te kiezen prof. mr. P. Aalberse (te- gencandidaat mr. dr. J. W. Schneider); Gekozen is prof. mr. Aalberse. 2e vraagstukken betreffende de positie van de overzeesche gebieden, deelen van het koninkrijk, in nationaal en internatio naal opzicht, rijkskieskringen Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, door de organisa tie® is geadviseerd ir. L. J. M. Feber (te- gencandidaat A. B. ten Berge); Gekozen is ir. L. J. F. M. Feber. 3e land- en tuinbouw, leiding en exploi tatie van het bedrijf; in den rijkskieskring Maastricht is hiervoor door de organisatie geen advies gegeven; er waren drie oandi daten voor dezen zetel n.l. de heeren ir. dr. Droesen, W. Quaadvlieg en P. J. Bulten. Gekozen is dr. Droesen. De n i e t-gekozene candidaten voor deze omschreven zetels worden nu volgens het reglement geheel van de lijst afgevoerd en komen dus straks niet in de reserve op het officieele stembiljet voor de Kamerverkie zingen, VRIJE ZETELS. j&r In de Rijkskieskring Limburg. 1. Jhr. mr. Oh. Ruys de Beerenbrouck, Den Haag; 2, ir. M. Bongaerts, Den Haag; 3. mr. P. Truijen, Roermond; 4. W. Dries- sen, Venlo; 5. P. Kessels, Heijthuizen; 6. Corten, Beek; 7, mr. M. Brouwers, Meer sen; 8. J. Obers, Sevenum. In de Rijkskieskringen Den BoschZeeland. 1. Mr. F. Teulings, 's-Hertogenbosch9. M. v. Poll, Helmond; 3. M. v. d. Putt, Eind hoven; 4. Th. Schaepman, den Haag; 5. E. Lockefeer, Hulst; 6. F. Smits van Oyen, Eindhoven; 7. F. Aarta, Berge ijk; 8. A. Kuppens, Heeswijk. In de Rijkskieskring Tilburg, 1. Dr. H. Moller, Tilburg; 2. Jac. Vos Azn., Roosendaal; 3. J. J v. Aken, Zeven bergen; 4. C. Moors, Nieuw Vosmeer; 5. Mr. T. Verschuur, 's-Gravenhage; 6. J. Sas sen, Geertruidenberg. In de Rijkskieskringen Am- T sterdam, 's Gravenhage, Rot- terdam. 1. W. Sbeinmetz, Amsterdam; 2. Mej. J. Meijer, Rotterdam; 3. Mr. O. Romme, Am sterdam; 4. H. Brule, Rotterdam; 5. Mej. dr. Hillen, Amsterdam; 6. mr. G. Kropman, Amsterdam. In de Rijkskieskringen Am- hemNijmegen. 1. Baron v. Voorst tot Voorst, Twello; 2. J. IJsselmuiden, Arnhem; 3. G. v. Koe verden, Buren; 4. J. de Zwart, Nijmegen; 5. mr. v. Basten Batenburg, Zutphen. In de Rijkskieskringen Haar lemHelder. 1. Oh. v. d. Bilt, Haarlem; 2. J. Groen, Zuid-Scharwoude3. E. Stumpel, Hoorn; 4. J. Braakman, Bovenkarspel; 5. Mr. Her mans, Hilversum. euoopae uee ui u.eeida6 spaej uejqoueg onzer vorige opname. LEIDEN. GEMEENTERAAD. VOORTZETTING DER REPLIEKEN. Nog steeds was er geen einde gekomen aan de Algemeene Beschouwingen der be- grootingsdebatten. Voortgezet werden he denmiddag de replieken. Het eerst was het woord aan den heer Kuipers, die zi. geen voldoende ant woord heeft ontvangen van B. en W. in zake zijn vragen en opmerking omtrent het politiepersoneel. Hij bepleit o.a. afschaffing van het klasse-stelsel bij de politie, en handhaving van de subsidie aan „Reuvens". Zijn voorstellen omtrent het gemeenteper- soneel handhaaft spr. Z.i. heeft wethouder Goslinga een valsohe getuigenis afgelegd tegen de S.D.A.P., toen hij de socialisteu volksbedriegers heeft genoemd. Hij deed beter zich te gedragen als de barmhartige Samaritaan en de werkloozen te helpen. Spr. weidt vervolgens breed uit over al lerlei onderwerpen, welke met de begroo- tiiig weinig hebben uit te staan en den voorz. de smeekbede ontlokte, dat hij zich zal bekorten. Mevr. de Cl er-de Bruyn maakt en kele kleine opmerkingen naar aanleiding van opmerkingen van de zijde van de groe ne tafel omtrent spr.'s voorstellen (huisves ting ouden van dagen en blindenzorg). De heer K o o 1 e bepleit nogmaals zijn subsidie-voorstellen. Spr. keert zich heftig tegen een uitlating van wethouder Goslin- ga, dat de A.-R. met Gods hulp de revolu tie zullen bestrijden. Z.i. hebben de A.-R zelf revolutie<?) gebracht, door de staats- onkosten op te jagen door de financieele gelijkstelling van het Bijz. Onderwijs. Ook met den heer Knuttel heeft spr. een ap peltje te schillen, waarbij hij door dezen fel in de rede wordt gevallen. De heer Bergers verklaart zioh tegen het voorstel-Huurman inzake de subsidie- schrapping aan de L Politie Sportclub. Hij bespreekt nogmaals de tariefpolitiek van het Slachthuis; vooral de slaohttarieven voor klein vee moeten verlaagd worden io het belang van de gemeente. Vervolgens bespreekt spr. nogmaals zijn voorstel inzake de salariskorting van hot gemeentepersoneel. In het G. O. heeft spr. geen tegenstemmers aangetroffen, daar hij de blanco-stemmers buiten beschouwing laat. LAATSTE BERICHTEN De brug over den Rijn bij Arnhem. Door den Rijkswaterstaat is heden aan besteed het makenn van drie pijlers en de opbouwen van vijf pijlers en van een land- hoofd met bijkomende werken voor de brug over den Nederrijn te Arnhem. Laagste insohrijfster was de N.V. Holl. Beton Mij. te Den Haag voor 342430 bij gebruik van Nederlandsch oement. D00DELIJK ONGELUK. Hedenmorgen is op het terrein der Coö peratieve Zuivelfabriek te Gieterveen, een doodelijk ongeluk geschied. Het zoontje van den melkrijder Adams, zat op een zwaar beladen melkwagen. Dordat het paard aantrok, viel de jongen er af en kwam onder den wagen terecht. Een der wielen ging het kind over het lichaam. Het knaapje overleed weldra aan de gevolgen. TELEGRAMMEN KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS ZWARE STORM IN DE IJSZEE. Engelsche trawler en Noorsche robben- vanger gezonken. OSLO, 7 Maart. Aan de Noordkust van Noorwegen in de Witte Zee woedt he vig noodweer, waarvan verschillende sche pen slachtoffer zij geworden. De Britsche stoomtrawler „Lord Dear- more" uit Huil verging bij Hornö in de na bijheid van Vardö en zonk in drie minu ten tijds. Vier stokers slaagden er niet meer in, zich tijdig uit do machineruimte te redden en gingen met het schip onder. De kapitein, een Deen, weigerde het schip te verlaten en verdronk eveneens. Zijn zoon die zioh aan boord bevond, kon gered worden. Het Noorsohe stoomschip „Princes Ragnhild", een der snelste passagierssche pen die den dient langs de Noorsche doen, is tengevolge van den storm gestrand en het is twijfelachtig of het schip nog te redden is. Vijftien passagiers van de „Princes Ragnhild" werden overgenomen door de „Michael Sars", een schip van de Noorsche visscherij-inspectie, dat korten tijd daarna zelf in nood kwam te verkee- ren en assistentie van een reddingboot kreeg, nadat het passagiersschip „Kong Halfdan" was gepasseerd zonder iets van de noodsignalen te merken. Ten slotte is in de Witte Zee nog een Noorsche robben vanger vergaan. Tenge volge van den storm stapelde het ijs zich zoo hoog boven het schip op, dat het schip ten slotte werd gekraakt en naar beneden gedrukt. De bemanning kon ge red worden aan boord van een anderen robben vanger. NA DE MOORDPARTIJ TE HAMBURG. Ingrijpen dep Rijksregeering ook te Altona verwacht Naar aanleiding van de beschieting van een nationaal-socialistischen fakkeloptocht waarbij drie personen werden gedood, heeft de leiding van den gouw Slecswijk- Holstoin dor nationaal-socialistische partij een telegram aan den Pruisischen minister van Binnenlandsche Zaken gericht, waarin wordt verklaard, dat de bevolking van Al tona scherp optreden der regeering ver- wacht. In het telegram wordt o.a. ge zegd: „Wij verzoeken voor eiken doode een communistischen leider te hangen, aangezien slechts zoo definitief een einde aan de moordpest kan worden gemaakt". In den afgeloopen nacht gedurende en na de sohietpartij te Altona zijn zeventien personen gearresteerd, die er van verdacht worden, bij de schietpartij te zijn betrok ken. De gearresteerden zijn bijna uitslui tend communisten. ENGELSCHE MAATREGELEN VOOR DEN LANDBOUW. Een „driejaren p!anh. LONDEN, 7 Maart. De Engelsche minister van Landbouw, Elliot, heeft gis teren in het Lagerhuis aangekondigd dat hij een verstrekkend wetsontwerp zal in dienen tot steun aan den Engelschen land bouw. Zoo mogelijk zal het Lagerhuis dit ontwerp nog vóór Paschon moeten behan delen. Naar verluidt zal de voorgestelde wet den minister van landbouw vérstrekkende bevoegdheden geven tot regeling van den invoer en den verkoop van landbouwpro ducten. Do bestaande wetgeving inzake het aan de markt brengen van landbouwproduo- ten zal gewijzigd wordeu. Volgens do „Daily Herald" zal de productie en de verkoop van spek en van de overige varkens- en zuivel industrie onder controle komen te staan van op te richten met dictatoriale volmaoh- ten te bekleeden staatsbureaux. Ook de in voer van vleesch zal opnieuw geregeld wor den. De Engelsche regeering hoopt den landbouw in Engeland met behulp van deze nieuwe wettelijke maatregelen binnen drie jaar tot nieuwen bloei to brengen. SPOORWEGONGELUK TE MADRID. MADRID, 7 Maart (V.D.). Bij het binnen rijden van de Zuiderstation te Madrid zijn twee personentreinen tengevolge van een verkeerden wisselstand op elkaar gereden. Eenige wagons werden vernield en een pas sagiers werd gedood, terwijl dertig passa giers gewond werden, waarvan sommigen ernstig. HOE DE „BEDRIJFSRADEN" NIET MOETEN ZIJN! Een vechtpartij met doodelijken afloop. WEENEN, 7 Maart (V.D.). Te Matting- hofen ontstond in een vergadering van be- drijfsraden een vechtpartij tusschen leden van verschillende vakbonden. De plaatse lijke leider der nationaal-socialisten en vier andere vergaderingbezoekers werden ge wond. Na afloop van de vergadering bleek, dat do sociael-democratischen arbeider Zimmermann was doodgestoken. Militaire troepen zijn naar Mattinghofen gediri- keerd om de rust te herstellen. MARKTBERICHTEN BOSKOOP, 6 Maart. Bloemenveiling. Rozen per bós van 10 stuks: RosaJandia 60100 cent, Seringen Spath 70 cent, Se ringen Stepman 60 cent. idem Legrey 50 cent, Cerasus Rosea I 2.503.50, idem II 1.602.30, Lathyrus 1527 cent, Vi burnum opulus 40 cent, Lelies 68 cent, Tulpen 8—16 cent, Ceraaus Hisakura I 2.503.50, idem II 1.502.00. Prunus triloba I 5080 cent, idem II 2040 cent, Azalea 0.801.30; Rhododendron 3060 cent, Genista per stuk 25 cent, Rhododen dron per stuk 40 cent, Azelea per stuk 38—50 cent. DEN HAAG, 6 Maart. Haagsche Vol ling van Land- en Tuinbouwproducten NV (Nieuwe Groentenmarkt). Groenteveiling. Bloemkool 15ers en 18ers 2.602.75 per krat, Hollandsche sla 3.00*—4.00 per 100 stuks, stoofsla 2832 cent per kg., kas- komkommers 1420 per 100 stuks. Fruit Klumpkes 22 cent, Gleumans 1015 c-ent, Goudreinetten extra 22 cent per kg. Drui ven Colman 4448 cent per pond, Cocos- noten 8 cent, sinaasappelen 5.505.60 per 200er kist, 5.005.60 per 300cr kist, 5.305.50 per 360er kist. tomaten 1.02 per kistje, Citroenen 3.20 per 490er kist Am. peren Beuré de Bosc 2.703.00 per kist; Groenten: witlof 2022 cent per kg. rabarber 10 cent per bos, Nero 1.00-^-1.35 per 100 kg., roodekool 2.352.95, peen 1.20—1.35. uien 1.80—2.15, rapen 2.30 rauwe kroten 1.503.00 per 100 kg., gele kool 2.80 per 100 kg., prei 0.401.6Ó, raapstelen 1.902.10, radijs 4.704.8Ö per 100 bos, boerenkool 7782 cent per kist van 7 kg., spinazie 1225 cent, sprui ten 1116 cent, dunsel 2931 cent per kg., zand Redstar 0.800.95. Blauwp. 1.40, Eieenh. 80 cent per HL.. Conser ven: Picalilli 5060 cent per fl„ Augur ken 1517 cent, zuurkool 1,75, per 25 kg. blik, idem 7580 cont per 10 kg. blik, snijboonen 10 cent per L., spinazie 35—37 cent per 3 L., idem 1316 cent per 1 L., spercioboonen 4550 cent per 3 L. dop erwten 4550 cent idem per L.blik 10—20 cent. Kaas: Edammers 40 plus 1.051.10, lunchkaas 3234 cent per stuk. Eieren: 50 en 53 kg. 2.20—2.30, 54 en 55 kg. 2.30 —2.40, 61 en 62 kg 2.65—2.75, 67 en 68 kg. 3.103.20 per duizend. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. r Geboren: Anna Christina, d. van J. Devilee en C. M. A. do Groot. Andries, z. van A. Kwik en J. Molenaar. Nicolaaa, z. van N. Dorrepaal en I. v. d. Woerd. Willem, z. van Th. A. v. d. Oord en Ohr. A. E. Smit. Johanna Wilhelmina, d. van J. Ph. Holverda en E. v. cL Linden. Hendri- ka Oornolia Maria, d. van A. v. d. Veer en M. Evers. Petronella, d. van J. v. <L Ha ven en P. v. Roijen. Philippus Gerard us, z. van W. P. Holswilder en J. v. d. Reij- den. Neeltje Bastiaantje, d. van K. Hooijmeijor en T. v. Gent. Wilhelnrina, d. v. A. Crama en M. Fakkel. Johannes Antonius, z. van B. Nieuwenhuizen en E. O. v. Steenbergen. Helena AdriAna Ma ria, d. van M. J. Hendrickx en H. E. de Vooht. Nicolaas, z. van N. Kruit en J. A. Mennes. Willem, z. van W. Planjer en M. H. v. d. Linden. Hendrik, z. van A. v. Bemme-1 en D. Boehmer. Willem, z. van G. Kok en O. v. Maris. Clara, d. van R. Marroe en O. H. Kloos. Ondertrouwd: P. S. G. den Hoülau- dor jm. 26 j. en G. Snoeker jd. 21 j. Overleden: A. G. v. Strien d. 24 P. Kwik m. 73 j. G. Keereweer-Philip- po wede. 70 j. P. v. Beek ongoh. m. 82 j. Clir. Gresrio-v. d. Meel vr. 70 j. Th. Jas per m. 62 j. A. Th. Hellegers ongeh. m. 68 j. A. v. Coezand-Sterk vr. 51 j. J. M. Korsuize dr. 9 mnd. W. Breedijk ongeh. m. 73 j. J. O. v. Beusekom zn. 6 mnd. BIOSCOPEN CasinO: Afgekeurd. Trianon: Afgekeurd. j City: Goedgekeurd. Luxor: Volwassenen. BODEGRAVEN, 7 Maart. Kaas. Aan gevoerd 58 partijen Goudsche kaas waar onder 57 met rijksmerk. Prijs met rijks- merk lo soort 2628, 2e soort 2325. Handel matig. R0EL0FARENDSVEEN, 6 Maart. Bloomenvojling. Pr. van Oostenrijk 10 ct„ Fred. Moore 11 cent, Flamingo 10 cent, La Reine 10 cent, Prosperty 10 cent, Will. Copland 1012 cent, Will. Pitt 12 cent, Bartigon 1314 cent per dozijn. Narcissen 0.203.90 per 100 bos. Effectenkoersen Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDÈN 7 Maart 1938 Industrie: Alg Kunstz. Unie Bcrkelu Pateni Calvó Delft crt.r. A Kücbeuin Accouet Ned Ford Philips Gem. Bezit Uni Lever Petroleum: Kon Olie Perlak Rubber: A dam Rubber Deli Bat. Rubber Vico Scrbadjadi Scheepvaart: Oude Vaarl Nod. Schoopr'Unio Oude Boot Mijnbouw: Boeton Alg Exploratie Mi Suiker: H V A dam Vorstenlanden Java Cultuur N 1 S U. Tabak: Deli Mij'. Seoembah Deli Bat. Tabak Oostkust Amerlk. Fondsen: Am Smelting Anaconda Aas Gas Sc Electr Bethlehem Steel Cities Service Gentral Public. Continental Oil Gen Aviation Int Nickel Kennecott Copper Milwaukee ld Pref Keesport Tin Plate North American Nevada Shell Union United St Leather Union Pacific Wabaeb Tidewater Ass. Oil United St. Steel I5i/a 67}/a 2Vu 1021/, •21'/, 281/, 1«V. 2»/, SI»/, i»A« ■W/0 261'. l'WS 102»/, 1671/^8 67»/, SIVÏ/2 182 184 5 40'/. 41'/, 123 120 74'/, 75 125 V» 126 134 137 147'/, 164 14'/, 14'/, 12'/, 6 1 '1, 12'/, 12 W1/, 2/4 2»/,» 6/l« /l» 5'Vlö 5'/ia s»/» »:'/s 1»/» Wi» 4"'/, 49 21 21 4 4'/, 4 »/u 41/, 2'/« 2 V» 72»/, 3'V,» 26'/»'27'/, W1SSELNO I KRRfNOKN 'AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.80 Londen 8.62 New ïork Pani" - 3 80 Br"s»el - 34.77'/, Zwitserland -48.221 /2 Milaan 12.611/7 Madrid 20.65nom Uslo 44 80 Kopenhagen 38.80 Stockholm 46.00 Weenen Praag Boedapest

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3