AGENDA DINSDAG 7 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 7 Maart 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometcrst.: 774.1 te Haparanda Laagste barometerst.: 729.6 te Vestmanoer Verwachting tot den avond van 8 Haart: Zwakke tot matige Westelijke tot Zui delijke wind, neve lig tot half bewolkt weinig- of geen re gen, aanvankelijk iets kouder. De depressie op den Oceaan verplaatst zich nu duidelijk naar het Noorden en een uitgebreide rug van hooge drukking brei.st zich over onze omgeving uit. Ook do hoo ge drukking in Scandinavië nam belang rijk toe, zoodat bijna overal de barometer stijgt. De strenge verst in Noord-Scandi- naviëë houdt aan en het vorstgebied heeft zich weer over Oost-Duitsehland uit gebreid. Ook op de Britscho eilanden is de temperatuur gedaald. De luohtdrukver- schillen zijn afgenomen, alleen aan de Noorsche kust, in Schotland en in het hooge Noorden waaien nog krachtige tot st-orma-chtige, en Zuid-Oostelijke winden. Om de Noordzee klaart de lucht op, in Duitschland is veel windstilte en mist. in Schotland en Zuid-Scandinavië valt veel regen of sneeuw. De algemeene toestand duidt op tijdelijke opklaring met ochtend nevel en koelere nachten, terwijl het vorstgebied zich waarschijnlijk verder over Duitschland uitbreiden zal. LUCHTTEMPERATUUR. Temperat"ur des middags te üalf drie 7.8 gr. O. LICHT OP VOOR FIETSERS «A: Van Dinsdagnamiddag 6.18 uur tol Woensdagmorgen 6.05 uur. HOOG WATER. Op Woensdag 8 Maart te Katwijk nam. waarvan het bloedig zweet slechts een uiterlijk teeken was, wel veelzeggend, maar nog zwak in vergelijking met de inwendige marteling: „Mijne ziel ia bedroefd tot den dood toe". Welnu, Wij achten het juist en passend, dat, op den drempel van het Nieuwe Jaar, één van de eerste plechtige herdenkingen gewijd zij aan deze eerste bloedige schre de van den Verlosser op Zijn lijdensweg. En waar nu vrome zielen reeds de gewoonte hebben, dezen heiligen doodsnood te her denken en de schuld, die er de oorzaak van was, to herstellen, door de vrome oefening van het Heilig Uur op den Donderdag vóór den eersten Vrijdag der maand, mee- nen Wij, dat de eerste Donderdag van April, die op gelukkige wijze samenvalt met den eersten Donderdag van het Heilig Jaar, de meest geschikte dag voor deze her denking is. Wij geven dus aan U, Heer Kardinaal, Ons levendig verlangen te kennen, dat op den namiddag van den aangegeven dag. Donderdag 6 April a.s. in de door u aan te wijzen kerken en op het moest geschikt geachte uur de vrome oefening van het Heilig Uur op de gebruikelijke wijze ge meenschappelijk en met bijzondere plech tigheid voor het uitgestelde Allerheiligste worde verricht, en waar dit mogelijk is, worde het volk door het levende woord van een gewijden redenaar geholpen om zich beter van de gevoelens, die deze herden king wekt. te doordringen. En om bij Ons opwekkend woord ook het voorbeeld te voegen en het gebed van den gemeen- echappelijken vader met dat van zijn kin deren te vereenigen, hebben Wij besloten ons tegen den avond van den aangegeven dag naar onze basiliek van St. Pieter te begeven en zelf het Heilig Uur, dat daar gevierd zal worden, bij te wonen en te deelen. Wij twijfelen niet, of de geestelijkheid en hot volk van onze stad zal Onze va derlijke uitnoodiging met heilig vuur be antwoorden. Ook vertrouwen Wij, dat al Onze eer biedwaardige broeders in het katholieke Episcopaat, zoo het hun mogelijk is, Ons voorbeeld zullen volgen en hun geloovigcn vermanen om zich met Onze geliefde Ro- meinsche zonen, met alle kringen van het godvruchtig verbond van het Heilig Uur en met Onszelf te voreenigen in deze ver schuldigde en liefdevolle herdenking van de bittere smarten, die het Hart van Jezus op zich heeft willen nemen voor het heil van het menschelijk geslacht. Zoo zal het Heilig Jaar aanvangen met een gebed van boete en eerherstel, dat van alle kanten der aarde zal ben hemel stij gen,, en de hasten van alle menschen, van welk ras, taal of natie zij zijn, in het God delijk Hart van Jezus zal vereenigen om aldus, zooals Wij vertrouwvol hopen, van de Majesteit Gods de bekeering der zon daren, de volharding en steeds hoogere hei liging der rechtvaardigen en de verlichting van zoovele ellenden te verlangn, die door de huidige crisis op heel de wereld druk ken, en tenslotte den zoozeer verlangden vrede tusschen alle volken. Bovendien verlangen Wij, dat in dat waarlijk heilige uur alle geloovigen zich met Ons vereenigen en volgens Onze inten ties vooral bidden voor die landen, waar onze allerbeminnenswaardigste Verlosser het meest verguisd wordt, opdat zij op den eemgen weg. des heils terugkeeren. Vol vertrouwen op het barmhartig Hart van Jezus, schenken Wij in tusschen aan U, heer Kardinaal, aan Onze beminde geeste lijkheid, het volk van Rome en aan al len, die zich bij deze vrome herdenking met hen zullen vereenigen, den Apostoli- schen Zegen. Gegeven te Rome, bij St. Pieter, den 2en Maart van het jaar 1933, het twaalfde van Ons Pontificaat. PIUS P. P. XI. ACADEMIENIEUWS LEIDEN.0— Doctoraal examen geneeskunde mej. C. O. Bontenbal (Rijswijk) en de heer 0. Scheygrond (Nieuwenhoorn). VOETBAL DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De halve beslissing om den Oup is als volgt vastgesteld: Derby County of SundrelandManches ter City op het terrein van Huddersfield Town. EvertonWest Ham United op het ter- ren van Wolverhampton Wanderers. Voor de eerste klasse speelden Wolver hampton Wanderers en Newcastle United 11 gelijk. Voor de tweede klasse bereikten West Ham United en Preston Nort End hetzelf de resultaat (1l). GOLF HET WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR 1933. Aan het wedstrijdprogramma voor dit jaar van het Nederlandsch Golfcomité ontleenen we het volgende: 2 April: HilversumNoordwijk. 23 April: Handicap-competitie (evenals 2 April), NoordwijkDen Haag. 7 Mei: Handioap-competitie Noordwijk Kennemer. 10 of 11 Mei nog niet definitief: In Bel gië een wedstrijd tusschen BelgiëNeder land. 14 Mei een landen wedstrijd Frankrijk- Nederland te Wimereux. 21 Mei: Handicap-competitie Noordwijk Hilversum. 4 Juni: Handicap-oompetitie Den Haag Noordwijk. 18 Juni: Internationaal open kampioen schap te Zandvoort, georganiseerd door de Kennemer-Golfclub. 25 Juni: Handicaps-competitie Kenne merN oord wijk. 7—9 Juli: Internationale amateurskam pioenschappen te Huis ter Heide, georga niseerd door de Golfclub De Pan. 1921 Juli: Internationale dameskam pioenschappen te Den Haag. 23 Juli Damesgolfwedstrijd Nederland— Duitschland te Noordwijk. welke wedstrijd echter nog niet definitief is. 24 September: Internationale wedstrijd Nederland—Duitschland te Eindhoven, georganiseerd door de Eindhovensohe Golfclub. ZWEMMEN ZWEM- EN POLO-VEREENIGING „DE ZIJL". Op inititaticf van het bestuur van ,.De Zijl" is besloten een lezing te houden over waterpolo, waarin het navolgende behan deld zal worden: „Geschiedenis van het spel", „spelmethoden en tactiek", „eischen aan spelers te stellen", „balbehandeling, en eventueel spelregels". Het bestuur heeft den heer B. J. Mo lenaar, sinds vele jaren een van de lei dende figuren uit den kring Haarlem, en meer speciaal van de Heemsteedsche Po loclub, bereid gevonden deze lezing te houden, welke zal plaats vinden op Vrij dag a.s. in het gebouw „Nut van het Alge meen", Steenschuur, aanvang 8.15 uur precies. De toegang is gratis. BOKSEN PIERRE CHARLES WINT VAN YOUNG STRIBLING. De Amerikaan in de achtste ronde gediskwalificeerd. Vijftienduizend toeschouwers woonden gisteravond te Parijs de bokswedstrijden bij in het Palais des Sports, waar o. m. een wedstrijd werd gehouden tussohen den Belgischen bokser Pierre Charles, tevens Europeesoh kampioen in het zwaarge wicht en den Amerikaan Young Stribling Nadat, de Amerikaan gedurende bijna ze ven ronden steeds in de meerderheid was geweest, slaagde Stribling erin zijn tegen stander in de achtste ronde vopr eonige lellen op de planken te krijgen. Zeker zou Charles door knock out hebben verloren, als de scheidsrechter Stribling niet had gedisqualificeerd wegens foutief boksen. MOTORBOOTSPORT NIEUW WERELDRECORD. De Italiaansche majoor Rossi Blaagde erin op het Gardameer een nieuw wereld record te vestigen in de 3 Liter-klasBe motorboot. Over een afstand van 1 mijl behaalde hij een gemiddelde uursnelheid van 99.4 km. Het oude wereldrecord stond op naam van den Californiër Richard Loy- nes met een gemiddelde uursnelheid van 83.6 km. RECHTZAKEN Gemeentelijke Aankondigingen HAAGSCHE RECHTBANK. POGING TOT MOORD. Voor de Haagsche Rechtbank stond he denmorgen terecht de 44-jarige varensge zel Oh. van O. gedetineerd, verdacht van poging tot moord op zijn echtgenoote S. H. S., die hij op 9 Januari j.l. in haar woning in de Noorderbeekstraat te Den Haag met een mes in de borst had gestoken en haar een steek in de dij had toegebracht. Als eenige getuige werd de eohtgenoote gehoord, die verklaarde, dat zij reeds 22 jaar met verdachte was gehuwd en dat uit dit huwelijk 10 kinderen waren geboren. Volgens getuige maakte de man misbruik van sterken drank en wanneer hij in staat van dronkenschap verkeerde stond de vrouw voortdurend aan mishandeling bloot Vandaar dat getuige een eisch tot eoht- scheiding indiende. Mr. Goldstein, die als raadsman van verdachte optrad, stelde getyjge eenige vragen, betreffende juloerschheid van den man. Getuige zeide, dat de man haar ver dacht van verstandhouding met andere personen en dat hij zulks deed, omdat er wel eens voor een van de kinderen kleeren werden gebracht, welke later bleken af komstig te zijn van de school. Op de vragen, hem door den president mr. de Joncheere gesteld, antwoordde ver dachte, dat hij sedert November j.l. van de vrouw gescheiden leefde en te Rotter dam verbleef. Op genoemde datum heeft hij zich naar de woning van de vrouw be geven ten einde haar te bewegen de sa menleving te hervatten, doch de vrouw bleek hiertoe niet bereid. Verdachte moest toegeven dat hij te vo ren het mes bij zich had gestoken, om in dien de vrouw niet wilde toegeven, haar te «mishandelen. President: Wilde u haar dooden Verd.: na eenige aarzeling: Jawel. Ver der zei verdachte, dat toen de vrouw op de onderste treden van de trap stond, hij haar een sleutel toereikte met de bedoeling haar naderbij te krijgen. Na een weigerend antwoord heeft hij toen de vrouw met. het mes, dat hij naar I hij zeide bij de pónt vasthield, verwond. Blijkens het voorgelezen politie-proces- verbaal zou van O. niet de bedoeling heb ben gehad de vrouw te dooden. Onmiddellijk na zijn daad belde ver dachte den Eerste Hulpdienst op en begaf zioh toen naar het politie-bureau, waar hij zichzelf aangaf. Het O.M. waargenomen door mr. N. S. Hoekstra, zeide van oordeel te zijn, dat uit de feiten blijkt, dat verdachte wel dege lijk het opzet had om de vrouw te dooden. Wegens poging tot doodslag eischte de of ficier, rekening houdende met het feit, dat van O., nog niet ie veroordeeld, 2 jaar ge vangenisstraf. Mr. Goldstein betoogde, dat verdach te in een opwelling handelde en dat de toe gebrachte verwondingen niet van ernsti- gen aard zijn geweest. Pleiter verzocht cle mentie. De rechtbank zal 21 dezer vonnis wijzen. DE ZAAK-ESCHAUZIER. Naar wij vernemen is de aanvankelijk op Donderdag 9 Maart bepaalde voortzetting van de behandeling in hooger beroep van de moordzaak-Eschauzier thans voor onbe- paalden tijd uitgesteld, aangezien de ad vocaat-generaal mr. J. A. de Visser nog steeds wegens ziekte niet in staat is, aan de verdere behandeling deel te nemen. De Rechtbank wees heden vonnis in de volgende zaken: De 18-jarige grondwerker M. G. B. heeft op Kerstavond uit de Achterraamstraat te Den Haag een auto, toebeboorende aan den heer De H. te Wassenaar, ontvreemd. Met dezen auto ging hij den volgenden mor gen uit rijden en veroorzaakte op de Laan van Meerdervoort een aanrijding waarbij zijn 16-jarige broer Th. B. het leven ver loor. Wegens diefstal van den auto legde de rechtbank B. indertijd 3 maanden gevan genisstraf op. Thans werd verdachte we gens het veroorzaken van dood door schuld veroordeeld tot 2 maanden hechtenis, voor waardelijk, met 3 jaar proeftijd. ROOFOVERVAL. Verdachte vrijgesproken. Op 22 September J.l. werd een behanger wegens poging tot diefstal, voorafgegaan door geweldpleging, door de rechtbank ver oordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. De man werd er van verdacht in Maart van het vorige jaar een oude vrouw in de Westerstraat te Amsterdam te hebben overvallen. De dader was 's middags de wo ning van de weduwe K. Peters onder een voorwendsel binnengekomen. Na oen ge sprek had hij haar mot een stuk ijzer op het hoofd geslagen. Luid gillend wist zij de aandacht van voorbijgangers te trekken. De dader nam de vlucht. Den volgenden dag werd de behanger ge arresteerd. De man ontkende en teekende, toen hij door de rechtbank werd veroor deeld, hooger beroep aan. De procureur-generaal eischte bevesti- Burgemeester en Wethouders van Lei den doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 13en Februari 1933, is vastgesteld de volgende verordening: Verordening, houdende wijziging van de verordening van den 30en Maart 1931 (Gemeenteblad no. 10), houdende aanwij zing van de stemlokalen voor de stern- districten, waarin de gemeente Leiden is verdeeld voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal, de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad. Eenig artikel. In artikel 1, 2e lid, van bovengenoemde verordening wordt in plaats van „5 een der lokalen van de Hoo gere Burgelschool voor Meisjes" en „6 een der lokalen van de Hoogere Burgerschool voor Meisjes" gelezen: „5 een der lokalen van het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" en „6 een der lokalen van het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen." Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, in zijne openbare vergadering van den 13den Februari 1933. De Burgemeester, A. VAN DE BANDE BAKAHUYZEN De Secretaris, VAN STRIJEN. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 6den Maart 1933. Burgemeester en Wethouders voorn. A. VAN DE SANDE BAKAHUYZEN Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brenigen ter algemeene kennis, dat, door Curatoren der Rijksuniversiteit to Leiden, bij Hare Majesteit de Koningin be roep is ingesteld tegen hun besluit van 23 Februari 1933, waarbij aan C. J. J. G. Vos meer en rechtverkrijgenden vergnuming is verleend tot het oprichten van een werk plaats voor machinale houtbewerking in het perceel Nonnensteeg No. 14. Burgemeester en Wethouders van Lei den; Overwegende, dat het afrijden van de Zuidsingelbrug, zoowel naar den Zuidsingel Noordzijde, als naar den Zuidsingel Zuid zijde, tengevolge van de steile afritten dier brug en den geringen afstand tusschen de brug en'de bebouwing langs den Zuidsin gel, gebaar oplevert; dat ongelukken en beschadigingen van eigendommen reeds zijn voorgekomen en te verwachten is, dat de-ze zich ook in de toekomst zullen voordoen; dat derhalve onmiddellijk maatregelen dienen te worden getroffen; dat, in afwachting van definitieve maat regelen, daartoe noodig is afsluiting van de genoemde brug voor rijtuigen en voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen in beide richtingen Gelet op het bepaalde in de artikelen 8 en 9 van het Motor- en Rijwielreglement, en in de artikelen 10 en 27 van de verordening op het Rijden; Bemiiten: de Zuidsingelbrug gesloten te verklaren voor het berijden met rijtuigen en met alle motorrijtuigen op meer dan twee wielen, in beide richtingen. Burgemeester en wethouders van Lei den; gezien het verzoek van: a. de N.V. Nederlandsche IJsco van vereenigde ban ketbakkers om vergunning tot het uitbrei den van de inrichting voor het vervaardi gen van consumptie-ijs in het perceel Hee rengracht Nis. 9—11; b. L. P. van de Geer en A. Stuifzand om vergunning tot het op richten van een ondergrondsche bewaar plaats voor benzine met bovengrondsche aftapinrichting op het perceel gelegen aan den Zoeterwoudschen wegc. J. J. van Schie om vergunning tot het oprichten van een zuivelinrichting in het perceel Kraaier- straat No. 34a.; d. de N.V. Noord-Zuid-Hol- landsche Tramweg Maatschappij om ver gunning tot het oprichten van een bewaar plaats voor benzine op het perceel Rijns- burgerweg No. 1. Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hin derwet; geven kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijnalsmede dat op Zaterdag 18 Maart 1933 des voormiddags te half elf uur in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Ge meentewerken) gelegenheid zal worden ge geven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op 't verzoek van: a. H. van Dalen om vergunning tot het oprichten van een timmermanswerkplaats in het perceel Utrechtsche Veer No. 24 b. de N.V. Leidsche Melkinriohting „De Toe komst" om vergunning tot het uitbreiden van de fabriek voor het vervaardigen van consumptie-ijs in het perceel Hooigracht No. 41 is verdaagd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 7 Maart 1933. Woensdag, R. K. Rijtuig- en Wagenmakers- Patroonsver. „St. Joseph", Kring Leiden, Concordia, 4 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der Apotheken wordt van Maandag 6 to.t en met Zondag 12 Maart a.s. waar genomen door apotheek: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 594 ging van het vonnis der rechtbank. Twee maal wees het Hof een interlocu toir arrest, waarbij werd bepaald, dat nog nieuwe getuigen dienden te worden ge hoord. In beide gevallen persisteerde het O.M. bij zijn eisch. Een hoofdgetuige in deze zaak was een buurvrouw, die tegenover de weduwe Pe ters woont. Zij verklaarde, dat zij verd. uit de woning had zien komen, doch hoewel zij in andere gevallen steeds direct naar de politie liep, had zij in dit geval twee da gen gewacht. Vandaag wees het Hof arrest en sprak den verdachte vrij van het tenlaste gelegde, daar het Hof niet de overtuiging heeft, dat verd. de daad heeft gepleegd. Het Hof overwoog o.m., dat door Dr. van Ledden Hulsebosch géén melksporen op verd.'s jas zijn gevonden, hoewel de wedu we P. verklaarde, dat zij den indringer een pannetje melk naar het hoofd gooide en een deel van die melk op de jas van den man was terecht gekomen. Get. O. de buurvrouw is pas twee dagen later bij de politie gekomen. Verschillende getuigen, die den dader hebben zien wegloopen en die verd. kenden, hebben hein niet herkend. Verdachte was .niet in het bezit van een actetasch, noch had hij er ooit een gehad. De dader had een dergelijk voorwerp bij zich. Vervolgens, zoo overwoog het Hof, staat het vast, dat verd werk was beloofd, ter wijl verschillende getuigen hebben ver klaard, dat verd. niet in staat is tot ge weldpleging. Als verdediger van verd. trad op Mr. R. Heeg. UIT DE OMGEVING NOORDWIJK. „Draagt Elkanders Lasten". In ge bouw Sartorius vergaderden de leden van bovengenoemde vereeniging onder leiding van voorzitter C. v. d. Wiel. Deze 10e jaar vergadering wilde spreker niet openen met de gebruikelijke klaagzang die hij al reeds negen jaarvergaderingen heeft geuit over de opkomst. Er is wel een klacht maar spre ker wil eerst met blijdschap constateeren, dat de vereeniging in 1932 met dank en vreugde haar baak heeft kunnen verrichten, ondanks de minder gunstige tijdsomstan digheden; dat stemt, tot vreugde en dank. Daarnaast ebeft het bestuur een klacht n.l. het zich onttrekken aan de verplichting tot voldoening der contributie. Sommigen ma ken er zich maar gemakkelijk van af. Het bestuur heeft zich beraden wat gedaan moest worden. Het reg ement geeft het recht om bij niet betalen te royeeren. Soe pelheid eohter zoo meende het bestuur, zou gewaardeerd worden en daarem heeft het bestuur een aanmaning gezonden naar de genen die actherstalüg waren en er werd gewezen op het ongemak dat er voor die leden zou kunnen ontstaan. Als de toestand dier leden niet verbetert en niet ernstig getracht wordt naar verbetering, dan zal het reg.ement toegepast worden dat slechts 4 weken achterstand toelaat Tien jaar heeft D.E.L. gearbeid en heeft bewezen haar plaats waard te zijn in het volksleven van Noordwijk. Het bestuur deed met ge noegen haar werk, doch allen deden niet evenveel en daarom brengt sprekei lof en hulde aan de heeren Kloos en v. d. Werf, de secretaris en penningmeester van de ver eeniging, die op onverbeterlijke wijze hun taak vervullen. Spreker vraagt medewer king van alle leden en men werkt niet mede als men nog niet eens per jaar naar de ver gadering komt. In een levens-organisatie moeten alle organen meewerken. De notulen werden hierna gelezen fn goedgekeurd, waarna het jaarverslag werd gelezen. Uit het 10e jaarverslag noteerden we het volgende: dat het op 24 Januari 1933 tien jaar geleden was dat de vereeniging offi cieel werd opgericht. Bij haar oprichting telde de vereeniging slechts 106 leden, ter wijl haar 10e jaarcirkpl een getal omvat van 3188 contribueerende leden, waarvan 1307 te Noordwijk-Binnen en 1881 te Noordwijk aan Zee en Langeveld hun domicilie hebben. Wanneer men bij dit aantal nog plm. 1800 kinderen telt, die nog niet den leeftijd van 16 jaar bereikt hebben, kan men berekenen dat thans de 10-jarige vereeniging de ver antwoordelijkheid draagt van 5000 verzeker de personen. De secretaris laat er dan in dichtvorm op volgen: Dit blijkt voor dezen tijd wel iets te zwaar berekend, Want iedereen weet thans wat crisiswee beteekent, Dg fondsvriendin biedt gul haar vrienden nog de hand Maar ziet met weenend oog op veler achterstand. In 1932 zijn 124 leden afgevoerd, terwijl 190 leden als nieuw zijn ingeschreven waar door het ledental met 66 werd vergroot. Het getal begunstigers is met 7 verminderd. In het oprichtingsjaar was het aantal 62 wat nu na 10 jaar door vertrek, overlijden en verwisseling van donateur en lidmaat schap geslonken is tot 30. Het bestuur be staat nog uit dezelfde personen behalve de heer L. v. d. Meer. die naar Oost-Voorne vertrok en in wiens plaats benoemd werd de heer C. Elstgeest. Verpleegd zijn geworden, voor zoover met de jaarwisseling de nota's zijn ingekomen, 110 patiënten met gezamenlijk aantal ver- pleegdagen van 2729 dagen a 2.50 en 12 dagen a 1.50 tot een bedrag van 6838.50. Tijdens de verpleging zijn 6 patiënten over leden.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2