MAANDAG 6 MAART 1933 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 BINNENLAND DR. A. C. A. HOFFMAN, t Dr. A. C. A. Hoffman te Gouda, die, zoo als gemeld, dezer dagen op zijn spreekuur door een beroerte werd getroffen, is Zater dag op 64-jarigen leeftijd overleden. De thans ontslapene had zich als medi cus en politicus ver buiten zijn woonplaats een groote bekendheid verworven. Op geneeskundig gebied deed hij zich kennen als een voorstander van de ho- moeopathische geneeswijze. Als schrijver over velerlei onderwerpen, o.a. over Lourdes, in dagbladen en tijd schriften, vond "hij veel waardeering. Hij was een krachtig, geestdriftig strij der voor de Katholieke zaak, die hij in woord en geschrift heeft verdedigd en ge propageerd, onafgebroken en overal, waar hij meende daartoe geroepen te zijn. Op politiek, sociaal en maatschappelijk terrein bekleedde dr. Hoffman vele func ties. Van 1917 tot 1931 maakte hij onafge broken deel uit van den gemeenteraad van Gouda; van 1919 tot 1923 was hij wethou der van Sociale Zaken en Armwezen. In 1919 werd dr. Hoffman gekozen tot lid der Provinciale Staten van Zuid-Hol land, in welk college hij thans nog zitting had. Langen tijd was de overledene voorz. van de E. K. Kiesver. te Gouda en be stuurslid van de E.-K. Kamer-Centrale te Leiden. De laatste jaren bekleedde hij het voorzitterschap van den E.-K. Statenkring Gouda. De H. Stoel erkende zijn groote ver diensten door hem te onderscheiden met de Orde van Advocaat van Peter. Dr. Hoffman werd geboren te Leeuwar den op 30 Maart 1868. Ka zijn studies aan de Universiteit te Amsterdam voltooid te hebben, werd hij in 1900 bevorderd tot arts Kort daarop vestigde hij zich te Gouda. DE MUITERIJ OP „DE ZEVEN PROVINCIËN". Opzienbarende publicatie. DE OFFIOIEEEN OOK SCHULDIG. In een opzienbarende publicatie zegt de „Java-Bode", dat duidelijke aanwijzingen thans reeds de conclusies veroorlooven, dat het gedrag van de meeste officieren* aan boord van de „Zeven Provinciën" den in druk vestigde, dat zij volkomen het hoofd verloren hadden, dan wel de- militaire eigenschappen, welke bij het uitbreken van de muiterij tot spontaan verzet hun nerzijds hadden kunnen leiden, misten. Bij de onderlingen besprekingen na het uitbreken van de muiterij waren velen hunner tegen het aanwenden van pogin-* gen, om zich weer van het schip meester te maken. Slechts enkelen hadden herhaal delijk plannetjes in die richting, doch de meerderheid niet. Van de vier aan boord zijnde officieren van den Marinestoomvaartdienst waren drie officieren M. S. D. der tweede klasse tegen verzet en slechts een officier M. S. D. der derde klasse voor een dergelijk ver zet. Over het algemeen zijn er uiterst weinig lichtpunten in het gedrag van de meeste officieren, zoodat het thans zeker is te achten, dat verscheidene hunner voor don krijgsraad zullen moeten verschijnen. Gebleken is dat de tucht en de opvattin gen van den dienst aan boord van de „Ze ven Provinciën" reeds geruimen tijd alles te wenscben overlieten. Dit was het gevolg van het feit, dat het commando belangrijk tekortschoot, zoodat het schip het zwarte schaap van de Marine genoemd werd. De commandant van „De Zeven Provin ciën", de kapitein-luitenant ter zee P. Eikenboom, valt ernstig te laken. Hem zal in elk geval ontslag worden verleend, onafhankelijk van de vraag of hij al dan niet voor den krijgsraad zal moeten ver schijnen. Voorts staat vast, dat de eerste officier van „De Zeven Provinciën", de luitenant ter zee der eerste klasse, C. Meyer, tegen de,voorschriften tegelijk met den comman dant naar de sociëteit is gegaan. Dit en de verwording van de dienstop- vatting aan boord noemt het b'ad de eeni- ge verzachtende omstandigheid bij dc uiterst treurige houding van de meerder heid der officieren. Aldus de „Java-Bode". MINISTER DECKERS EN DE MARINE BONDEN. Telegram van S.D.A.P. en N.V.V. Het volgende teligram is, naar Het Volk meldt, aan den minister van defeaisie ge zonden: ALgemeene Kaad van S.D.A.P. en N.V.V. protesteert ten sterkste tegen aanranding vereenigingsrecht door eisch tot ontslag burgerbestuurder» van marine-schepelin- gembonden en door algemeen verbod lid maatschap S.D.A.P. voor militaire ambte naren. NIEUWE GOEDERENTARIEVEN NE- DERLANDSCHE SPOORWEGEN. Treden op 1 Mei in werking Het ligt in de bedoeling de nieuwe goe derentarieven bij de Nederlandsche Spoor- wgen op 1 Mei a.s. in werking te doen tre den. BOTER-INVOER IN NEDERLAND. In de week van 20 tot en met 25 Februari j.l. werd in Nederland inge\oerd 23.726 K.G. boter (bruto) te weten uit Sovjet-Rus land 16.728 K.G. en uit Argentinië 7000 K.G. ROOD VERKIEZINGSCONGRES. In de groote concertzaal van „De Vereeniging" te Nijmegen heeft Zater dagmiddag om twee uur de heer J. Oudegeest het verkiezingscongres der S. D. A. P. geopend. In dit openingswoord wees spr. op de huidige strooniingen, die roepen om den sterken man en die zioh richten tegen de socialistische beweging. Het verlies van ruim drieduizend le den aan de O. S. P. had volgens spr. de partij geen kwaad gedaan, daar deson danks het ledental belangrijk is geste gen. Gezien de ontevredenheid onder de massa roept men, aldus de heer Oude geest, bij de tegenstanders der S. D. A. P. om „den sterken man", doch de S. D. A. P. vraagt versterking der „de mocratie". Dit zijn de groote tegenstel lingen. die bij den naasten verkiezingss- strijd den inzet zullen vormen. Spr. laakte ten slotte den maatregel der regeering, waarbii z. i. de vrijheid van organisatie wordt aangetast van hen die onder militair verband staan. Benoemd werd een Commissie van rapporteurs, onder voorzitterschap van den heer Vliegen, om de verschillende voorstellen der nieuwe partijresolutie na te gaan. In deze resolutie wordt gezegd, dat de partij geheel zelfstandig aan den ver kiezingsstrijd zal deelnemen, op den grondslag van haar beginselprogram. Geen medewerking zal worden verleend tot de vorming van een zoogenaamd na tionaal kabinet. In beginsel blijft zij be reid deelneming aan de Regeering te overwegen, mits op duidelijk omschreven voorwaarden, indien na afloop van de verkiezingen en op grond van haren uitslag in de nieuwe Kamer een meer derheid zou zijn te vormen en zij in staat is om met een parlementair kabi net de wetgeving en het bestuur te lei den in democratisohe banen. Alvorens echter aan een kabinetsvorming deel te nemen, zal zij, na overleg met de vak beweging, een beslissing voorleggen aan eon buitengewoon Congres der Partij. Over het gevoerde beleid van het par tijbestuur, dat hierna aan de orde kwam, hadden velen der aanwezigen op- en aanmerkingen. Vooral de „Abeidspeprs" werd fel becritiseerd. Gevraagd werd, of de arbeiderspers niet te ver gaat in de richting van het boulevardblad en veel te sensationeel wordt geredigeerd. Betreffende de loonpolitiek achtte een der leden het gewenscht, dat het Con gres zich zou uitspreken, dat loonsver laging voor overheidspersoneel slechts dan geoorloofd zal zijn, wanneer in alle partijinstanties overeenstemming heerscht Het Tweede Kamerlid Schaper wees er nog op, dat in „Het Volk" artikelen van partij genooten, o.a. ir. Goudriaan, bestreden worden, zonder dat die arti kelen in genoemd blad geplaatst waren. Onder hevig protest bracht spr. hulde aan het Amsterdamsch driemanschap v. d. Bergh, Polak en Ossendorp, dat in zake de kwestie der loonsverlaging een eerbiedwaardige karaktervastheid aan den dag legde. De houding der federatie Amsterdam noemde spr. „kruiers-poli tiek". (Geroep: partijdiscipline). De heer Woudenberg deelde nog mede, dat de partijkas een tekort had te boe ken van ongeveer 16.000 terwijl de „So ciaal-Democraat" een verlies van 6800 had opgeleverd. Stemmen gingen op om dit blad op te heffen of om de veertien dagen te laten verschijnen. Hierna werd de vergadering geschorst tot Zondag. Gisteren zijn eenige rede voeringen gehouden en bobben verkie zingen plaats gehad. Wij komen hierop terug. DE R.K. STAATSPARTIJ. Het aantal leden. Uit het maandblad van de R.K. Staats partij blijkt, dat fcet aantal ingeschreven leden (dus leden der locale R.K. Kiesver- eenigingen) op 1 Januari j.l. 374,377 be droeg, tegen 357.809 op 1 Januari j.l. van het verkiezingsjaar 1929. DE PARTIJ VERAART. Na het uittreden der hoeren mr. Peters en mr. Buve uit den Katholiek-Democra- tischen Bond, hebben thans zoo meldt de „Residentiebode" ook de heeren van der Burgt en C. Thoen hun lidmaatschap opgezegd. Dit bedanken zou o.m. in verband staan met het feit, dat men 't niet eens kon wor den over de candidaatstelling voor het lid maatschap der Tweede Kamer. Prof. Ver aart die, zooals men weet, hoogleeraar is aan de Technische Hoogeschool te Delft wenscht zelf geen candidatuur te aanvaarden. GRIEVENDE SPOTPRENTEN. Op een fototentoonstelling te Delft De R.K. Studentcnvereeniging „Sanctus virgilius" heeft in haar vergadering, Don derdag te Delft gehouden, een motie aan genomen, waarin wordt herinnerd aan de voor Katholieken grievende spotprenten, aanwezig op de van communistische zijde georganiseerdefoto-tentoonstelling, gehou den te Delft op 10, 11 en 12 Februari. De vereeniging sprak haar afkeuring uit over het tekort aan gezagsiniddelen, waar door deze en dergelijke tentoonstellingen niet verhinderd kunnen worden en besloot deze motie ter kennis te brengen van den Minister van Binnenlandsche Zaken en het gemeentebestuur van Delft. Een sympathieke „Motie". UIT DE MEUBEL-INDUSTRIE. Nieuw Collectief arbeidscontract voorgesteld. De vertegenwoordiger® van de werk gevers- en werknemersorganisaties in heb meubel- en behangersbedrijf hebben, in verband met het heden afloopen van de collectieve arbeidsovereenkomst, onder handelingen gevoerd over vernieuwing van die overeenkomst. Op de twee eerste conferenties, die plaats vonden, hebben de samenwerken de gezellenorganisaties handhaving van de bestaande arbeidsvoorwaarden voor gesteld en verdedigd. Op een derde conferentie, die daarna plaats vond, verklaarden zij zich ten slotte bereid, genoegen te nemen met verlaging met twee cent per uur van de loonen, die twee cent of meer hooger zijn, dan het contraetueele minimum. De rijksbemiddelaar, wiens t-usschen- komst werd opgeroepen, nadat de dorde conferentie had plaat-s gevonden, heeft nadien aan partijen onderstaand schrif telijk voorstel doen toekomen. „.Na met beide partijen uitvoerig te 'hebben gesproken over het aangaan van een nieuwe C.A.O., luidt mijn advies, dat de bestaande C.A.O. nog zal wor den gehandhaafd tot Zaterdag 18 Maart aanstaande; dat al de minimumloonen in de C.A.O. met twee cent per uur zullen worden verminderd en dat bovendien de loonen, die boven de .minima worden uitbetaald, met één cent zullen worden verminderd, voor zoover die loonen hooger zijn dan 50 cent per uur, en dat overigens de bestaande C.A.O. on veranderd weer zal worden aangegaan tot 19 Maart 1934". Over dit voorstel van den rijksbemid delaar is tussohen partijen geconfereerd, met als gevolg, dat de vertegenwoordi gers van de werkgevers- en werknemers organisaties zijn overeengekomen om het voorstel met gunstig advies aan hun le denvergaderingen voor te leggen. WORDT DE COMMUNISTISCHE PROPAGANDA VANUIT MOSKOU GEFINANCIERD? De Amsterdamsche correspondent, van de „Residentiebode" schrijft aan zijn blad: „Te Amsterdam is sinds een half jaar een intense communistische actie waar te nemen. Het was voor velen geen geheim meer, dat bet met de geldelijke middelen voor een jaar terug zeer slecht gesteld was. De leden van de C.P.H. bestaan voor een groot deel uit werkloozen die geen of zeer weing contributie kunnen bijdragen en de resteerende leden zijn arbeiders, die ook al niet te veel kunnen missen. Er wa ren een maand of acht geleden herhaalde lijk dan ook moeilijkheden, o.m. met de ge meente over de betaling van geleverden stroom voor de drukkerij van „De Tri bune". Er is meermalen gedreigd met bui ten-stroom, doch op liet laatste moment kwam het benoodigde geld bijeen, hoewel met veel moeite. De verhuurders van ver gaderzalen wilden wel aan de C.P.H. ver huren, doch wenschten vooruitbetaling van zaalhuur. Hierin is sinds enkele maan den verandering gekomen en wel op opval lende wijze. Het dagblad „De Tribune" is vergroot, nieuwe machines zijn aangeschaft, het gebouw van de drukkerij is geheel voorzien van dure afsluit-rolluiken, een groote moderne bestel-auto is aange schaft, in het -centrum van de 6tad N.Z. Voorburgwal 274 is een groot pand gehuurd tot Juni a.s dat dienst zal doen als ver- kiozngsdmreau, telefoon-aansluitngen zijn aangebracht, op zestien plaatsen in de stad heeft men kelders, boven- of bene denhuizen gehuurd waar de partijgenooten bij dag en nacht toegang hebben en waar bij dag, avond of nacht geregeld kleine vergaderingen gehouden worden. De laat ste maanden heeft de C. P. H. ongeveer veertig groote vergaderingen belegd en wel in zalen als het Concertgebouw, Dia mantbeurs, gebouw Harmonie, Bellevue, Handwerkers-Vriendenkring. Hierbij zijn zalen die 250, 150 en 100 per avond kosten. Aan de groote demonstratie, enkele weken geleden op Zondag gehouden en die een van de grootste was die de C.P.H. te Amsterdam bijeen heeft weten te bren gen, was veel geld besteed, oen driehon derd beschilderde doeken en vlaggen wer den medegevoerd. Uniformen voor Rood- frontstrijders zijn aangeschaft evenals mu ziekinstrumenten voor het muziekkorps. De bestuurders van de C. P.H. reizen en trekken en rijden druk auto en taxi. Dit alles kost zeer veel geld. Vanwaar komt dit geld Het zou zeer belangrijk zijn dit eens te weten." MOEILIJKHEDEN MET AARDAPPEL EXPORT. Hoofd phytopath. dienst naar Egypte. Naar de „Tel." vernoemt, is de heer ir. N. van Pieteren, inspecteur, hoofd van clen Plantenziektefcundigen Dienst te Wa peningen, eergisteren naar Egypte gereisd tor bespreking van eenige moeilijkheden, welke in dat land in verband met ónzen aardappel-export zijn gerezen. Naar de Plantenziektcnkundigen Dienst te Wageoingen verder aan de „Tel." mede deelt, betreft 't hier een weigering door do Egyptische autoriteiten van Nederland sche aardappelzendingen, welke door schurft zouden zijn aangetast. Een vorig jaar heeft zich een dergelijk geval met Italië voorgedaan toen heeft do heer Van Poeteren de betrokken in stanties weten te overtuigen van het feit,'- dat er practisch geen aardappelen zijn, waarvan de schil volkomen (100 pet.) vrij is van eenige lichte aantasting. En dat voorts de vrees voor mogelijke infectie van de eigen teelt, volkomen ongegrond is. Ook thans is het doel van ir. van Poe- teren'8 missie, deze vrees aan Egyptische zijde geheel weg t^ nemen. Ongetwijfeld zal hij daarin slagen, gezien do scherpe keuring in Nederland, dat hem ter be schikking staat. GEMENGDE BERICHTEN DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Paard en wagen vermorzeld. Toen do heer P. v. Deurzen, afkom stig uit Budel, den onibowaakten over weg der spoorwegen te Achel wilde pas- seeren werd zijn gespan door een trein gegrepen. Paard en wagen werden totaal verbrijzeld, v. D. 'had de tegenwoordig heid van geest, om van den wagen te springen. Niettemin liep hij ernstige, niet levensgevaarlijk© wonden op en moest hij ter verpleging naar het zie kenhuis te Hamont worden overgebracht. MOTORSCHOENER GEZONKEN. Zeven opvarenden gered. Kapitein Mairn van de Iersche stoom boot Ierne meldt aan het radiostation Fishguard, dat hij zeven leden van den Groningsc-hen motorsohoener „Clara" (geb. in 1921, 229 br. reg. ton), welke op wog was van Harwich naar Ierland, gered heeft. De „Clara" is gezonken bij Luck- water Bank. Een nader Reutertelegraim hierover meldt: De goheele uit zes leden bestaande bemanning en de vrouw van den kapi tein van den motorschoener „Clara" uit Groningen is- gered door den Iersohen stoomboot „Ierne", juist voordat de „Clara" schipbreuk leed ter hoogte van Black Water Bank nabij de Iersdhe kunst, na Donderdag j.l. op een zank- bank geloopen en lek geslagen te zijn. Do „Clara"' geraakte toen het schip op de zandbank stootte, op drift en on vermoeid werkte de bemanning aan de pompen, waarbij de vrouw van den ka pitein krachtig meehielp. Wegens den dichten mist was de „Clara" niet waar te nomen, tot aan Zaterdag, toen het werd opgemerkt door den Engelsóhen treiler „Encore", die trachtte het Neder landsöho schip op sleeptouw te nemen. Toen arriveerde echter de „Terne", die een sloep uitzette, juist teen de „Clara" op het punt stond te vergaan. Een lid der bemanning van do „Clara" geraakte bekneld in den onder water etaanden „bak" (tussehen voormast en boeg) en werd nog net op het nippertje gered. De laatste die gered werd was de vrouw van den kapitein, die geheel al leen was achtergebleven op de stuur- brug. BOERDERIJ AFGEBRAND. Zestien stuks vee omgekomen. Door onbekende oorzaak ontstond brand in de boerderij van de Br. aan den Klin kerweg te Zundert. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de brandweer mach teloos stond. Huis en ebal brandden ge heel uit, terwijl acht melkkoeien en acht kalveren in de vlammen omkwamen. SCHIETPARTIJ OP EEN SMOKKELAUTO. Een ernstig gewonde. Te Sittard heeft een schietpartij plaats gehad op een smokkelauto. De auto ontkwam. Een kogel drong ©en huis binnen aan den Rijksweg en trof den 'heer v. d. Wove, die zich stond te sche ren, in ©en der longen. De toestand van den getroffene is zeer ernstig. VALSCHE REISCHEQUES. Bij de firma Thos Cook in de Hoogstraat te 's-Gra-venhage heeft zich een winkelier ster uit de Wagenstraat ver voogd die een valsche travelier-chèque van 5 p.st. ter verzilvering aanbood. Zij deelde mede de chóque Donderdagavond in betaling te hebben aangenomen van een »man, die zioh Frank Rose noemde, en die een ring had gekocht van 31.50. Naar aanleiding hiervan deed de firma Cook aangifte bij de politie. De commissa ris van de afd. B. vestigt in verband hier mede de aandacht op een onbekenden man van 30 k 40 jaar, Ier. type van middelmatig postuur, gladgeschoren, donker uiterlijk, als heer gekleed met donkergrijze overpas en grijzen of beige-kleurigen slappen vilb- hoed, waarvan' de rand aan de voorzijde is neergeslagen. Hij doet, aldus de commissa ris van politie, zijn inkoopen bij goudsme den, zaken in lederwaren enz., en steeds na sluiting der banken. Hij spreekt hoofd zakelijk Engelsoh, en hij weet door zijn uiterst rustig optreden vertrouwen te wek ken. Hij maakt gebruik van de namen 8. Levy en Fnank Rose, terwijl hij zich ver moedelijk ook wel noernl Mareians Mario, Caprile Angelo, Geo Gill en Philip Eiting, onder welke namen in het buitenland soortgelijke valsche chëuc® zijn uitgegeven. Relletjes te Haarlem. Een aantal werkloozen, onder aanvoe ring van het communistische raadslid G. Oversteegen, was Zaterdagmiddag naar 't Bureau van Maatschappelijk Hulpbetoon aan de Groote Houtstraat te Haarlem ge trokken. Op zijn verzoek werd Overstee gen door den directeur te woord gestaan, maar het resultaat was blijkbaar niet bc- vredigeüd; men zette althans na afloop een demonstratie op touw voor het bureau en trok vervolgens naar het huis van wethou der Van Liemt aan het Lorenzplein. Daar dreef dc politie dc demonstranten uiteen, waarbij van gummistok en sabel gebruik moest worden gemaakt. Er zijn geen ge wonden; twee demonstranten werden gear resteerd. OPLICHTING DOOR ADVERTENTIES. Den laatsten tijd kwamen bij de Haag- sche politie voortdurend klachten in van persoqjen, die gereflecteerd hadden op ad vertenties, welke voorkwamen in Haagsche bladen. In deze advertenties werd een pakhuisknecht, een magazijnmeester of een knecht gevraagd tegen een loon van 20 per week. Brijen hierop moesten, met een postzegel voor antwoord, aan de bureaux der betrokken dagbladen worden gericht. Eenige dagen geleden heeft do politie toen aangehouden, als verdacht van op lichting, een man, die opgaf te zijn Jan do Veer, 36 >aar oud, van beroep behanger en stoffeerder, wonende Weimarstraat 283 te Den Haag. Deze opgaven bleken echter on juist te zijn. In werkelijkheid was do man een 41-jarige koopman. Ook kwamen soort gelijke advertenties den laatsten tijd voor in tal van dagbladen in de provincie. In deze advertenties werd verzocht brieven met postzegel te richten aan den Bock handel J. de Veer, Weimarstraat 283 te 's-Gra venhage. Ongeveer 300 brieven, alle betrekking hebbonde op deze advertenties, zijn op het Haagsche postkantoor door de politie ia beslag genomen. Bij opening bleek, dab in ongeveer 200 brieven een postzegel van zes oenb voor antwoord was ingesloten. Do aangehouden man verklaarde, dat hij de advertenties had geplaatst in opdracht van iemand, dien hij in een café in Den Haag had ontmeet en die zich De Jong noemde. Deze De Jong zou hem hebben medegedeeld, dat bij reiziger was voor ecu groote firma te Rotterdam, welke in scheermesjes en aanverwante artikelen handelde. Bedoelde firma zou nu in ver schillend© plaatsen van ons land filialen oprichten en daarvoor moest Do Jong ad vertenties plaatsen voor een pakhuisknecht, magazijnmeester en dergelijk personeel. De gearresteerde heeft bekend, dat hij de betrokken dagbladen heeft aangeschre ven, om de advertenties te plaateen. De brieven, welke binnenkwamen op de ad vertenties in de Haagsche bladen, werden door hem persoonlijk aan do bureaux dor couranten afgehaald en vorvolgons al thans zooals hij voorgeeft op straat, op de Prinsegracht nabij het kantongerecht aan De Jong ter hand gesteld. Het politieonderzoek heeft voorts uitge wezen, dat de man in eenige sigarenwin kels postzegels voor 80 pet \an do werke lijke waarde heeft verkocht. Voor het mee- rendeel waren dit postzegels van 5 en 6 cent. Bij den verkoop vertelde hij den win keliers, dat hij waarzegger was en als zoo danig in do dagbladen adverteerde. Aldus kwam het veel voor, dat in de hem toege zonden brieven postzegel» waren ingeslo ten. als vergoeding voor zijn waarzegge rijen. Het is echter geenszins kunnen blijken, dat de man inderdaad handelde in opdracht van den door hem genoomden Do Jong. Alles wijst er integendeel op, dat hij zelf de dader ie. Hij is thane in bet Huis van Be waring ingesloten. Hij bad in perceel Weimarstraat 283 een slaapkamertje gebuurd voor 2.50 per week. Bagage had hij daar niet; slechts enkele enveloppen mot wat schrijfpapier werden er gevonden. VERDUISTERING. Te Zandvoort is een 51-jarige vertegen woordiger aangehouden op last van de Rotterdarnsche politie. De man was verte genwoordiger van een Duitschc firma te WaLsbeck bij Hamburg. Hij wordt verdacht van verduistering van 4000 ten nadeeie van deze firma. Een partij gist, die hij on der zioh had om te verkoopen, heeft hij verkooht, maar het ontvangen geld zou hij ten eigon bate hebben aangewend. KERKNIEUWS BENOEMINGEN IN HET BISDOM HAARLEM. Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot: Pastoor te 's-G ra venhage (H. Joseph) den weleerw. heer C. G. A. van. Baarenpastoor te Enkhuizen den wel eerw. heer P. Jongmans pastoor te Hans- weert den weleerw. heer .W. M. Bosch, die kapelaan was te Amsterdam .(H. Will, bui ten de Ve.)rector va-n het R.-K. Weeshuis te 's-Gravenhage den weleerw. heer J. P. DoeBwijk, die kapelaan was te '-sGraven- hage (H. Ger. Maj.). DE A.S. ZALIG- EN HEILIGVERKLA RINGEN. Men meldt uit Rome aan de „M»b." Behoudens de allerlaatste, thans wel rao- reel-zekere goedkeuring van de Congrega tie on van Z. H. den Paus, zullen de zalig en heiligverklaringen dit jaar plaats heb ben op: Zondag 30 April de Zaligverklaring van de Eerbiedwaardige Pelletier. Zondag 7 Mei de Zaligverklaring van de Eerbiedwaardige Gerosa. Zondag 14 Mei de Zaligverklaring van de eerbiedwaardige Gemma Galgani. Zondag 21 Mei de Zaligverklaring van den eerbiedwaardigen Paler Pigna- telli S.J. ZZondag 28 Mei de Zaligverklaring van dc eerbiedwaardige Labouret. Op 4 Juni de heiligverklaring van den Zaligen Foumet. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: J. Vooys, winkelier, K a t w ij k a/d R-ij-n Cur. Mr. L. B. W. van O vereera, Leidon.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9